Stads= en Provincienieuws Opgave der Personen, BUITEN gy™ggi'iüjij'i LLJÜ-'M'LL'. iiiMMiii! «gggg punten van liet dorp disponibel te stellen. De huisvrouwen hebben altijd maar geen tijd een half uur en meer te gaan loopen, om water uit de kerkebak te gaan halen. De heer Jobse viel den lieer De Pagter in de rede cn zeide, dat Burg. en Weth. al bezig zijn een grootc tank, kunnende 1009 Liter bevatten, te requireeren, om dan op ver afgelegen punten water te brengen. De lieer De Pagter vond het zeer opval lend, dat, wanneer hij met een voorstel komt, Burg. en Weth. er ai mede bezig zijn. Liever zag hij dat Burg. en Weth. het uitvoerden, dan was zijn voorstel niet noodig. De voorzitter zeide dat, wanneer onver hoopt de. droogte aanhoudt, maatregelen zullen genomen worden, Lot verbetering. De lieer Holtliiiijzen kwam nog eens terug op zijn verzoek, gesteld in de"vorige vergadering, tot het verplaatsen van de brievenbus. Spr. zeide nogmaals de bus niet op zijn plaats te vinden aan het ge meentehuis, voor de abuizen welke begaan worden, door het inwerpen van brieven, aan den raad gericht. Na een lieele discussie over deze aange legenheid werd uit den raad door verschil lende leden het voorstel gedaan, aan den directeur der posterijen om een grootere brievenbus te verzoeken en deze te plaat sen bij het gemeentehuis. De hecren Holtliiiijzen en Jobse meenden, dat het befer is een andere plaats daarvoor te bestemmen. In stemming gebracht werd besloten een grootere bus (standaard) aan te vragen en deze te doen plaatsen aan het gemeente huis. De heer Kodde vroeg, of de verordening op het brood wel in orde is. Spr. vernam van een bakker dat dit het geval niet was. De voorzitter zeide, dat deze verordening is goedgekeurd door Ged. Staten, dus wel in orde is. Het pleit voor de verordening zeide spr. daar de bakker (zegsman van den heer Kodde) deze niet in orde vindt. De heer Kodde zeide geen deskundige te zijn, docb zijn zegsfaan meent dat er een te groote -speling is in deze verorde ning, ook wat het lang brood betreft hetwelk het eerst in den oven gaat en er het laatst uitkomt Vandaar dat liet eerst ingebrachte brood meer uitgedroogd is. Te Vlissingen en Middelburg worden 5 brooden tegelijk gewogen dat is betere controle. De lieer Melis zeide, dat ook bij hem een bakker is geweest en meende dat, wanneer de bakker het gewicht maar geeft, hij tevreden is. Hij zou wel meer willen zeggen, doch zal dit niet doen, daar het anders morgen in de courant te lezen zou zijn, welke plannen Burg. en Weth. verder nog hebben. Verder vroeg de heer Kodde hoe het nu met de verschillende gepleegde diefstallen ten gemeentehuize zit. Hij vroeg of er al iets van terechtgekomen is. De voorzitter zeide, dat de justitie nog steeds de zaak in onderzoek heeft en de ƒ300 van den voorlaatste» diefstal zijn nog niet teruggebracht. De heer Jobse meende, dat.de buiten wereld er meer van weet, doch de rechter weet nog van niets. Zoo gaat het steeds, zeide hij. Ook vroeg de lieer Kodde of er al voor een brandkast gezorgd is. De heer Jobse meende, dat de kist of kast. welke nu gebruikt wordt, meer dan voldoende is en brandvrij ook. Spreker heeft hem goed opgenomen en best be vonden. De voorzifter meende het tegendeel, doch de heer Jobse bleef bij zijn meening. De heer Suurmond vroeg hoe het zit met de onlangs ingediende klacht over den keurmeester Pieterse, betreffende nalatig heid in de uitoefening van zijn functie als keurmeester. Pieterse heeft spr. over een en ander gesproken en wenschte nu eens te weten of de klacht rechtvaardig was of niet. De heer De Pagter meende, dat de klacht tegen den keurmeester geen zin had en zette dit in den breede door eigen waarnemingen stavende, uiteen. De voorzitter meende, dat Pieterse een ijverig persoon is. De heer Suurmond was niet voldaan met dit antwoord en vroeg of de keurmeester Pieterse zich voldoende en tot genoegen van Burg. en Weth. heeft verantwoord. De voorzitter zeide, dat de keurmeester Pieterse zich voldoende heeft verdedigd tegen de klacht, voornamelijk ten genoege van Burg. en Weth. De lieer De Pagter klaagde verder nog over de slechte regeling van het vuilopha- len. waarop de voorzitter antwoordde te zullen trachten hierin verandering te bren- gen. Daarna ging de raad over in een met gesloten deuren. VLISSINGEN, 16 NOVEMBER. Was 't maar waar Kwam het doordat op andere plaat sen een dergelijke ontspanning te ge- - nieten viel. kwam het door den invloed der bioscoopattractics of door den be- trekkelijken hoogen entree-prijs of heeft het publiek genoeg van het opeensta pelen van soortgelijke uitvoeringen als deze, zeker is het, dat we de zaal van den heer Harsveld, waarin het Neder land sch Revue- en kluchtspel-ensemble bovengenoemde revue uitvoerde, niet heel dicht hezet vonden. En dit was voor hét gezelschap te bejammeren, want wat opgevoerd werd, was niet van het minste en verschillende der costumes cn der décors waren heel aardig We denken bijv. om de typische enscèneering van „Kniertje" uit het tooneelwerk van Heijermans. aan „Boelman" uit Oranjehein. Maar eveneens aan de typeering van Gabriel Bierkoop met z'n glaasje water, aan het vrouwelijk gemeenteraadslid, een echte heibeiïge vischvrouw, die lang niet op haar mondje is gevallen en voor wie én de president der Zoeloe kaffers èn de concierge van het mu seum, waar eerstgenoemde een kijkje neemt om in 't jaar 2001 een begrip te krijgen van den beschavings toestand in 1020. En nu krijgen achter eenvolgens de beurt de woningnood en de drang tot drooglegging, de sta king en de weinige lust tot arbeiden de "duurte en de loonsverhooging om ten slotte aanleiding te geven tot een aansporing tot arbeiden met ais apo theose een niet onaardige beelden groep „hulde aan den arbeid". Het derde bedrijf bracht ons weer in Am sterdam en gaf ons een beeld van het leven op straat met z'n vrouwelijke zedepolitic, z'n wandelaars en z'n per sonen. die zich wensehen af te zonde ren. Maar de grondtoon der revue, de weinige lust tot werken van dezen tijd, die reeds vertoond was door de dienst- juffrouweni die 2 uur per dag stoffen reeds te vee! vonden, werd omgezet in het vacantie-nemen van de strijk-inrich- ting, van den schoenmaker, kortom van iedereen. Aile spelenden vertolkten vlot hun rol en we kunnen daarmee dan ook vol staan,, maar dienen te vermelden, dat ze bij het muzikale gedeelte flink wer den ondersteund door den heer Donker, die zich van het begin tot het eindt aardig van deze taak kweet. in de pauze werden we uitgenoodigd even een kijkje te nemen in de voorzaal, waar een aantal jeugdige stadgenoóten een publiek van grobtefen den avond aangenaam deed passeeren door het vertolken van eenige kamer-tooneeltjes. We zagen juist een gedeelte van „de Stotteraars", een blijspelletje, dat den lachlust van de aanwezigen uitlokte en dat vlot door hen werd ten gehoore gebracht. De brand op het stoomscjiïp „Clan Graham". Zondag en gisteren heeft men alles in het werk gesteld om den brand aan boord van het stoomschip „Clan Gra ham" te biusschen. Niettegenstaande stormweer heeft het bergingsvaartuig „Freva" tot op gisterenmiddag 4 uur water in hei stoomschip, gepompt. Het weer werd toen van dien aard, dat de bergingsvaartuigen; voor eigen, behoud, van langszij weg moesten. Ruim 3 en 4 zijn vol water gepompt, zoomede de machinekamer en het .ketelruim. Men hoopt, dat de machine behouden: geble ven is. Het vuur is voor een groot deel onder bedwang en de bergers zullen trachten, zoodra het weer het toelaat, met een groot aantal perspompen den brand geheel te biusschen. De positie van het schip is dezelfde gebleven en het blijft met de getijwisselingen goed zitten. Buiten de bergingsvaartuigen „Freya" cn „Prins Hendrik" zijn er 3 pompbooten en twee sleepdootcn ter plaatse. Voor Weenen. Verleden jaar is door den arbeid van het daarvoor gevormde comité een Zeeuwsehe trein met levensmiddelen naar Weenen gezonden. Nu. o.a. door de komst van mevrouw De Bordes naar ons iand', blijkt dat de nood te Weenen nog zeer groot is en men daar een vreeselijkerr winter tege moet gaat, heeft het comité, dat een kleine verandering in de personen, die er deel van uitmaken, heeft ondergaan, besloten opnieuw goederen en geld bijeen te brengen voor zulk een trein. De Commissaris der Koningin, de heer mr. H. J. Dijckmeester. heeft zich wederom bereid verklaard het eere voorzitterschap van het comité op zich te nemen. Binnenkort zullen de plannen van het comité nader worden bekend gemaakt en zal er ook nog wel aanleiding zijn tot een opwekking indien noodig om het comité bij zijn edel pogen vollen steun te verieenen. Voor het examen van voorloopig machinist is geslaagd de heer W. Pijpe, leerling van de De Ruyterschool. Bloem en meel. Het rijksbureau voor de distributie van graan en meel te 's-Gravenhage deelt mede dat de hoeveelheden regee- ringsbloem en regeeringsmeel vóór of op 19 dezer zullen geleverd worden door de N. V. Walzenmolen „Sas van Gent" te Sas van Gent. De Kamer van Koophandel en Fa brieken tc Middelburg heeft zich tot de directie der Nederlancische spoorwegen gewend met verzoek den trein 1050 RoosendaalBreda en verder, die nu 8.13 vertrekt, een hall uur later te doen vertrekken, opdat- dan aansluiting op den ochtendsneltrein uit Zeeland wordt verkregen, terwijl deze trein toch van 9.51 tot 10.46 te 's-Hertogenbosch stil staat. Dezelfde Kamer heeft bij den direc teur-generaal geklaagd over de slechte exploitatie van het locale telefoonnet, waardoor het o.a. dikwijls gebeurt, dat men bij opbellen van een nummer nog steeds verbonden is met het nummer, waarmede men eenigen tijd te voren heeft gesproken. Een commissie uit de Kamer advi seert om Burg .en Weth. te berichten, dat de Kamer tegen vervroeging van het sluitingsuur voor winkels groot bezwaar heeft en den raad adviseert evenals die van Vlissingen niet tot de 7 uur sluiting over te gaan. Ten slotte zij nog gemeld dat deze Kamer zich met een aantal bezwaren tegen liet ontwerp-weeldebelasting tot den minister van financiën heeft gewend en als haar meening uitgesproken, dat ais men alleen werkelijk luxe-artikelen wil belasten, dit waarschijnlijk de moei te van het maken van ceij wet en de uitvoering daarvan niet zal loor.en. Het circus Carré is niet naar Goes gekomen, omdat geen toestemming werd verkregen om ook op Zondag een voorstelling te geven. Spoorweglijnen op Zuid-Beveland. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tof nadere bevorde ring van den aanleg en net in exploi tatie brengen en regeling van de ex ploitatie van spoorweglijnen van Goes over 's Heei' Arendskerke, Borsselen en Hoedekenskerke naar Goes, van Goes over 's Heer Arendskerke naar het Wolphaartdijksche veer en van Goes naar Wemeldinge. De subsidiewet van 26 April 1918 was gegrond op een begrooting van 3.210,000. Thans wordt gerekend op 6,420,000. De Staten van Zeeland hebben reeds besloten tot toekenning van een voor schot van f 1,252,000, terwijl de bij dragen van de belanghebbende ge meenten, polders en waterschappen 1.073,000) op geringe uitzonderin gen na mede verzekerd zijn. Het rente loos voorschot van het rijk zal iets meer dan 36 c'0 2,325,000) moeten bedragen. SOUBURG. Gisterenavond omstreeks 5 uur pas seerde aan de halte tram West-Souburg een vrachtauto van den bode Corbijri. Het zoontje van den machinist der S.S. Jansen, dat op den atrto was geklom men en er te Souburg weder afsprong, kwam zóó ongelukkig te valien, dat zijn aangezicht danig verwond werd. Bij dokter Phigge te Oost-Souburg binnen gedragen, moest een vrij groote wond aan het voorhoofd gehecht wor den. Na verbonden te zips, werd de jon gen naar ztjrr ouders, wonende aan den Vlïssfngsefren weg te Oost-Souburg, gebracht KERK- EN SCHOÖLN1EUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor hef beroep te Ovc-zandDriewegen ds. \V. H. A. Kalkman te Nïesnverfcerk aan den rjset. Geref.. Kerken. Beroepen te .Vielis- kerke ds. A. j. de Boer te Garrefsmeer Tweetal te Herwijnen ds.. G. de Ja ger tc Grij'psfeerke en ds., B. Meijer te Terseke. Bedankt toot liet beroep te Amster dam en Arnhem door d's.. G. R. Kuyper te Haarlem: Prof. dr.. A. A. van Schelven. Naar wij in „dé Tel." lezen is prof. dr. A. A. var. Schelven, vroeger predikant bij dé Geref. Kerk alhier, thans hoog leeraar aan de Vrije Universiteit, wo nende te Haarlem, lijdende aan een ernstige longontsteking. Dr. Kuyper door zijn zoon herdacht. in de Nieuwe Zuiderkerk te Rotter dam werd Zondag de dienst geleid door dr. A. Kuyper Jr. De gemeente werd door het iezen van Jesaja 40 vers 1 tot 15 allereerst bepaald bij de broosheid van "s menschen leven. Na in het gebed den overledene, die zooveel was voor zijn gezin, zijn fami lie en Gods volk, herdacht te hebben, bepaalde de leeraar de broeders en zusters bij Job 1 vers 21, het laatste gedeelte „De Heere heeft gegeven, en de Heere heeft genomen de naam des' Heeren zij geloofd Voor het uitspreken van den zegen zong de gemeente staande Psalm 72 vers 11 Ds. G. Wisse, predikant bij de Geref. Kerk te Driebergen, heeft het Gereformeerd kerkverband verbroken. Hij is onvoldaan over het kerkelijk en geestelijk leven in de Geret. kerken. Geref. Gem. Beroepen te Middelburg ds. M. Hofman te Rijsscn. Bedankt voor liet beroep ic Tholcn ds. J. Fraanje tc Barneveld. Tot onderwijzer aan de R. Kath. school te Middelburg is benoemd de heer C. van oer Swaluw te Heinkens- zand. Voor het examen vrije- en orde- oefeningen der gymnastiek zijn te Rot terdam geslaagd de heeren W..C. Wijn tjes, J. Mulder, J. Rotmans en C. Brees- hoofd, allen te Middelburg. Op 80-jarigen leeftijd is te Utrecht overleden de heer H. de Raaf, oud-directeur der rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg. De salaris-actie der onderwijzers. Voor de anti-rev. kiesvereeniging te Delft is als spreker opgetreden het Kamerlid de heer C. Smeenk. Na afloop zijner rede werd hem gevraagd, hoe hij dacht over de eischen der onderwijzers betreffende de herziening hunner jaar wedden. De heer Smeenk antwoordde,v dat aan deze eischen niet kan worden voldaan, omdat deze 70 millioen per jaar zouden kosten. Om deze kosten te kunnen bestrijden, zou de rijksinkom stenbelasting verdubbeld moeten wór den, RECHTSZAKEN. De moord op korporaal Vos. Het O. M. bij den Hoogen Raad nam conclusie in. de zaak van A. Smits, die wegens doodslag met geweldpleging op den korporaal Vos, toen deze 's avonds naar den Harskamp van zijn woning terugkeerde, door het gerechtshof te mm Arnhem tot levenslange gevangenisstraf was veroordeeld. De advocaat-generaal achtte de aan gevoerde cassatiemiddelen ongegrond en concludeerde tot'verwerping van het beroep. De Hooge Raad zal 13 December a.s. zi;u beslissing geven. MARINE EN LEGER. De' officier-machinist 3e klasse H. W. Polderman is alhier geplaatst aan boord van Hr. Ms., mijnenlegger „Hy dra". De kanonneerboot „Heimdall" zal ,fe Hellevoetsfais in dienst worden gesteld! ten einde te Vlissingen schietoefenin gen met kanonniers te houden, waartoe zij aan het wachtschip afïiiter zal wor de toegevoegd. Met 1 December a.s. is luitenant ter zee ie klasse F. J. Wiiteveen, eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. „Zeehond" en gesteld ter beschikking idem P. J. Jager, geplaatst aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord luitenant ter zee der 2e klasse J. J. C. C. Bennik, thans geplaatst aan boord Hr. Ms. „Zeehond", gesteld ter beschik king idem W. F. J. Fels geplaatst aan boord Hr. Ms. „Gelderland" officier van gezondheid der 2e klasse G. C van den Heuvel, tijdelijk geplaatst te Am sterdam, en officier-machinist der 2e klasse W. N. Bart geplaatst te Wil lemsoord. Aan het departement van'marine is telegrafisch bericht ontvangen, dat Hr. Ms. onderzeeboot K 5, onderbevel van luitenant ter zee der ie klasse A. Vos, 14 dezer tc Port Said is aangekomen, dat deze boot vertraging had onder vonden door slecht weer en een red dingsboei had verloren ter hoogte van Sicilië. Het vinden van deze reddings boei behoeft derhalve geen ongerust heid te wekken. In de maand Februari 1921 zuilen: met een der stoomschepen van dé maatschappij „Nederland" of „Rotter- damsche Lioyd" naar Oost-indië ver trekken schipper P. W. Erkelcns, M.. Monteneij en J. P. Appelman machine drijver-majoor P. T. Minneboo en L. M. de Waal torpedist-majoor H, Brouwerschrijver-majoor W. van Klaveren torpedomaker-majoof j Thurkow konstabel-majoor J. Brand- hoff sergeant-seiner A. Luiting ser geant-torpedomaker G. Dekker ser geant-konstabel H. Trietsch en K. van der Linde bootsman J. C. van dér Kamp sergeant-ziekenverpleger H. Welp sergeant-machinedrijver D. Swaneveld en W. C. Kraaij benevens eentransport van plm. 75 korporaals en manschappen. Opheffing vergader-verbod De minister van oorlog heeft be paald. dat bestuursvergaderingen in militaire gebouwen kunnen worden toe gelaten, indien den commandeerenden officier voldoende waarborg wordt ge geven, dat hetgeen in dc vergadering behandeld wordt, niet in strijd is met de eischen eener goede krijgstucht. Voorts is de minister bereid, ten aan zien van garnizoenen, waar door afge legen ligging, als anderszins, in de on middellijke nabijheid de gelegenheid ontbreekt, om te vergaderen, te over wegen of hiervoor een uitzondering op den algemeenen regel kan worden ge maakt. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK. Men seinde ons gisterenavond uit Breukelen Omstreeks 6 uur heeft een ernstig spoorwegongeluk nabij Kreukelen plaats gehad. Trein 257, welke te o.U3 uit Amsterdam naar Utrecht was ver trokken, is even voor hef station Breu kelen op de splitsing van de lijn naar Gouda in botsing gekomen met trein 255, welke te 4.39 uit Rotterdam is vertrokken en ie 6 tuur in de hoofdstad moest aankomen. Een persoon werd gedood en een viertal gewond. De spoorlijn werd versperd de matérieeie schade is aanzienlijk. Nader wordt ons geseind Trein 257 uit Amsterdam naar Utrecht pas seerde om circa half zes de bekende kruising voor Breukelen, juist op hef oogenblik dat de trein uit de richting Rotterdam kwam aangereden. Een bot sing scheen niet meer te vermijden en zoo reed de locomotief van den Rotter- damschen trein midden door de derde waggon (een derde klasse waggon) van den trein naar Utrecht, waarvan de locomotief en de daaropvolgende goc- derenwaggon reeds gepasseerd was. Het pasagiersrijtuig werd vernield en ue locomotief van den Rotterdamschen trein werd zwaar beschadigd. Onmiddellijk werd naar Utrecht om hulp geseind en vandaar werd een ambulance-auto en een auto met ver pleegsters naar de plaats des ongeluks gezonden. Vele lichtgewonden werden verbonden, doch eenige personen, die ernstig letsel hadden bekomen werden r.aar hel ziekenhuis te Utrecht getrans porteerd. Vervolgens was er één doode, n.l, de heer Van de Wetering uit Utrecht. Zwaar gewond was mejuffrouw Van Beek uit Woerden en verder hadden de heeren Veenendaal en Van Schoren, beiden uit Utrecht, eveneens zwaar letsel bekomen. Toen het ongeluk gebeurde werden velen door een paniek aangegrepen. Een der reizigers snelde den Rotter- düe zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de le helft der maand November. INGEKOMEN: L. J. P. C. Dort. kellner, Oude Markt 18, van Nijmegen. B. de Rïdder,. koperslager, Noordstraat 34, van Rotterdam. A j. Bierenis; landbouwer, Hoogeweg 174, van Wissenkerke. I". L. Dehracf. schilder. Kromme, Elleboo? 7. van Oost- en West-Souburg. Mej. J Kenia, strijkster, Nieuwstraat 56, van Haarlem. J. J. v. d. Eijk, sumrrman, Coosje Busk ea st raat 18, van Singapore. J. Puijpe, plaatwerker, Boschjeslaan 10, van Rotterdam. j. L. Toussaint,. rijksambtenaar, Noord- straal 70, van Kr inningen; P. C. den Breejen. koffiehuishouder, Lampsensstraat 15, van Rotterdam. irf. F. Slootmans, rijwielhersteller, Rozen gracht 40, van Biggekerke. A. J. Kuipers, hoofdcorrdiicteur S.S Boschjeslaan 32, van Oost- en West-Sou burg. Weel. W. de Pijpervair Lien, zonder, Joost de Moorstraat 23, vaw Nieuwen- hooriT. C. Suurmond, winkelier, St. jacobstraat 13, van Oost- en West-Souburg. Mej. D. Zandee, huishoudster. Badhuis straat 72, van Den Haag. J. M. Beije, machinist. Walsfraett 15, van Burgh. Mej. M. Boschman, relïgiense,. R'reestraat 6, van Roosendaal. A. J. van Olm, varensgezel,' Lange Zelke 45, van Schiedam. Mej. E. J. Ni eropPiekarr, zonder. Nieuwstraat 74, van Alkmaar. W. P. Schtilisch, bankwerker, Kanaal straat 138, van Berlijn. Wed. A. A. J. DickschenJanssens, zon der, Coosje Buskenstraat 40, vair Antwer pen. Mej. M. A. de Witte, zonder, Kanaal straat 116, van Amsterdam. K. A. v. d. Burgh, timmerman; Prins Hendrikweg 8, van Rotterdam. W. Thieme, draaier. Slijkstraat 38, van Berliin. P. A. Nijssen, smid. Joost de M'oorstraat 5, van Kapelle. Mej. E. E. Kokelaarv. d. Brul, zonder, Hoheinstraat 49, van Londen. H. C. Wagenaar, leerling-machinist S.S.. Fransche Kerkslop 4, van Maasbree. A. DaemsC leerling-machinist S.S'., Korte Zelke 48, van Tilburg. J. A. Berger, commies Raad van Arbeid, Verkuijl Quakkelaarstraat 19, van Middel burg. H. Poster, musicus, Bellamypark 37, van Dirsscldorf. A. Jonkheer, ambtenaar rijksbelastingen. Kanaalstraat 86, van Goirle. F. Ooolegem, korporaal-torpedomaker, Verkuijl Quakkelaarstraat 125, van Mid delburg. G. Joos, matroos Belgisch loodswezen. Droogdok 12, van Ostende. VERTROKKEN: L. de Ridder, Lange Zelke 48, naar Rot terdam. Wed. N. D. Theunissenv. d. Laan. Coosje Buskenstraat 29, naar 's-Graven hage. J. de Nijs, Piet Hejnstraat 12, naar Hel- Fevoetsluis. A. Siebenga, Hoheinstraat 2, naar Arne- rnuiden. C. Verboven, Spuistraat 27, naar Bres- kens. W. de Kok, Slijkstraat 2t5, naar Middel burg. J J. v. Steveninck, Koudckerksche weg r 15. naar Amsterdam. Mej. M. Haije, Badhuisstraat 131, naar Middelburgr J. A. de Buck, Acasialaan 4. naar Aar denburg. Mej. C. A. Baarschers, van der Svval- mestraat 2, naar lerseke. A. Olijslager, Slijkstraat 41a. naar Am sterdam. J. A. Goetgeliik, Bouwen Ewoutstraat 2, naar Rotterdam. Mej. A. J van Ockenburg, Badhuisstraat 40, naar Koudekerke. P. Jasperse, Hoogeweg 174, naar Koude kerke. A. H. Alfring, Aagje Dekenstraat 5, naar Mr. Cornells. Mej; A. Beaufortde Ruijter, Kolvenier- straat 17, naar Helle.voetsluis. O. G. Burgers, Emmastraat 10, naar Standdaardbuiten (N.-Br.) A. Schot. St. Jacobstraat 11, naar Voor burg. A. J. van Spaandonck, Hurgronjestraat 28, naar Rotterdam. damschen trein uit en liep het water in, waaruit hij spoedig gered werd. De passagiers uit den Rotterdam- schei? trein moesten circa tien minuten1 wandelen om in Breukelen te komen, vanwaar zij evenals de passagiers uit den trein AmsterdamUtrecht met groote vertraging naar Utrecht reisden Vervolgens gingen de passagiers die op weg naar Amsterdam waren, naar Amersfoort, vanwaar zij naar Amster dam vertrokken. De meesten kwamen eerst middernacht in de hoofdstad aan. Inmiddels was men nabij Breukelen met het opruim ings werk begonnen, waar men tegen middernacht hoopte den versperden spoorweg weer vrij te hebben. Aan het ..Hbld." on-tleenen wij verder nog de volgende bijzonderheden Dc geneeskundige dienst te UtreclH werd gewaarschuwd en deze zond daarop onmiddellijk een ziekenauto met verplegend personeel en verband middelen naar het terrein van liet on geval. De licht gekwetsten werden in de wachtkamer van het station Breu7 kelen voorloopig verbonden. De mees ten. konden zich weer, na geholpen te zijn, verwijderen, doch de beide ernstig gewonden werden met de ziekenauto naar Utrecht vervoerd om aldaar in het ziekenhuis te worden opgenomen. Vanwege de spoorwegdirectie wer den onmiddellijk krachtige maatregelen „enorr.cn om de Jaren, weer vrij te tfijzeld materiaal o[ - Spoedig kwam f uH-orwegwerklieden jjamhgcfèn tot spoorbaan een aanv (ij! een troepje, sol vluis weldra per rij bij het opruim ings vv Een aantal spoorv ten ook heel spo< janwezjg. Met groote voortvl opruimingswerk ter Het licht der fakt tastisch licht over ongeval. Wat voc behoorlijke spoorw was nu slechts een hout en ijzerwerk. Om kwart over ni Hein uit Amsterdam dc plaats des onhei ffrwijl een oogenblil l/treeht weer naar A sioomen, zoodat he den reusaehtigen arl wegwerklieden, wee was. Het ongeval was den kring bekend gj sterdam en Utrecht (rek van Breukeld kwamen weldra per auto of fiets naai ramp. 1 Een eigenaardige! dat liet overige matei slechts weinig bes] l tweede klasse wagg 1 ontspoorde en werd licht beschadigd. Eer dar reeds de aansluit reden, kon met d aar Utrecht vertrek tomen met den se) wei van den Ro Ileeft zeer weinig ge "motief is aan den d'gd. Dit ernstig ong selijrt. nogal goed afg net reizigersvervo< Amsterdam werd in ongeval, eenigen 'tijt geleid over Hilversu De twee zwaar naar Utrecht overge gelukkig kleine aai slechts één ie Amstc Vrouwengasthuis, op Het 'S bijzonder nf ?i. u' 5 van hef wnt, is in den ree middag waren er si sagiers. Vandaar oorzaken, dat het aar! zulk een klein getal Andere oorzaak vi gers van trein 5,05 n den het met groote tegenwoordigheid machinist van hun trJ f aanrijding niet int «n, met zulk een vï fet efn flankaanrijdij twee kwaden de minj Thans, in het la waarin dit wordt ges Mn de lijn bij Breuk! oni haar weer vrij te rterdam, dal onmidde tamp als die bij Wee bekomen. Helaas Er zijn tóe (Zie Laa KI DE VOLKE Gisteren kwam de zijn eerste volledige bijeen. Een gebeurt) historische beteeken tullen 41 staten lenden. De bond is"), «uw hoofdkwartier Vtional, waar de al hebben in het g gebouw, dat aan dc lit Rhone staat ais e< Calvijn. In de eerste zitting titter Hymans en de sident Motta toespra, De eerste tien dag Hjn aan algemeene sproken zal worden kosien van den Volk) tweede helft van worden de kosten veer 5 millioen gul der) 'en, reis- en verblijfko Knarcn van den Volk de begrooting voor uitgetrokken ruim 2 Omtrent Duitschlanr den Volkenbond wort] fransche regeering aa "Wier leiding van Leo; dracht heeft gegeven 'e verlaten, indien ec aangenomen om Di laten. °E NEDERLAAG Hit Russische bron Mnderheden over het r°"t in de Krini. De i eger van Wrange! aa betwfd— -naar "lcn et 40 divisies tegen de troepen var ib jT- stonnaanvalle: "dartu] zware verliez, den I? '1er aanv succesetlS<ihij,r" dat d dm- i danken hebl awgheid van het opr

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2