1000 150 100 25 NDE Bakharing lö NOVEMBER. snfi ?nn 58e Jaargang HERSTEL dbeef ISJB >n passagiers, FEN EN VEE. f.a. sir Vel. 101. BINNENLAND No. 271 1020 Ids eenige verlichting. 2e doos bij den heer bbey-street en voelde Ir. Ik werd opgewek- fdiger, kortom, werd andere vrouw. Ik |r de kuur flink door ben blij te kunnen ik de laatste 12 koluut geen last meer 1 kwaal heb gehad en Ininste rugpijn." Ir later, in April 1916, ouw WYKES „DE en Blaaspillen heb- lurzame genezing ge- Iromtrcnt bestaat niet lijfel. Ik beveel ze al leen diep gevoel van voor wat ze aan Jrerricht." |na het lezen van een liitterende verklaring, Vn lijden, zonder een ■en met DE WITT's (aspillen Ongeëve- Rhetintatiek, jicht, lit, blaasaandoening Éng, nievsteenen en ten nooit falend 1 Binnen 24 uur t ling van pijn en een tint der urine aan, Ismiddel rechtstreeks Jn is doorgedrongen lende werking is be- 'S ILLEN lm dat het de echte Iblauw en goud, met luitwerking. 1 tot de The Labora- biand, onder vermel- lerkoelit door alle lel) niet verkrijgen, I Co., Ltd., Wester- ■rect gezonden. Prijs f2 X meer inhoud, Lepelstraat 13 en intvangen: dsche waar |tuk. VERBUffff, Het fijne merk nt per ons. itbode tomend meisje Ires: brueau Vliss. Jen flink net ^nuren. AdresBad- lomfaart pdalburg-Rottardam gelegen plaatsen. r. £in. TB. ill 1 ruber I T. Slit. 8 8 gen wordt Woens- Sdag 12 uur v.m, jMlddelburg Ëkomen li n.v. Transp. en ï.b. Erven G. VOS, te Middelburg In Tel. 153-e l 'OOSTERHOUT, I Dordrecht Gebrs VL1SSINGSCHE COURANT DINSDAO ABONNEMENTSPRIJSVoor VllMlrsgcn en öe gemeenten op Walcheren 2.20 jsfsi drie maanden. Franco door het geheele rijk f 2.50. Voot België /4.t5. Voor overig® l*aden der Poat-Unie ƒ4,70. Aizonderipe niimmeri 5 cent lillin 1 l\im F. Mi 8F Mlliéi ink! IS, issinp. ÏJléi lote. 18 ADVERTENTIEPRIJS: Van 1—4 regels f 1.10; voor iedere regel meer 26 ct. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70. Bij abonnement speciale prijs Reclames 52 ct. per regel. Dienstaanbiedingen en -aanvragen 13 ct. per regel fiislijni ésbüs, sitp§sÉé os Mt§ ei è«sis irksiiio Ctóüjki Issstdssss Os abonné'i, in 't bezit eenei igclis, zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulden b? levens lange ongeschikl- beltJ tot werken <Slllö een ongeluk HJU5J guiden bij veriies van een hand, voet of oog gulden bij verlies van een duim guiden bi} verlies van een wijsvinger gulden bij verlie» van eiken anderen vinger De crediet-overeenkomst toet Duitse hland. De Duitsche minister van butten- 'faridsche zaken heeft te Dusstldorf aan vertegenwoordigers van de pers mede gedeeld, dat zoowel de Duitsche als dc Nederlandsche regeering in gelijke ma te van den wil vervuld zijn, de over eenkomst door te voeren beiderzijds wordt er op aangestuurd, dat tic Enten- remogendheden het beslissende woord ten gunste van de overeenkomst zullen spréken. Minister Simons howp.te, dat de onderhandelingen, waarbij de Ne derlandsche regeering en de Neder- landsche financieele- en handelswereld zich zoo bereidwillig jegens 'Duitsch- land toonden, er toe zullen leiden, de uitstekende betrekkingen tusschen de beide landen duurzaam te versterken. Het jubileum van Louis Bouwmeester. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, dr. De Visser, heeft Zaterdagavond den heer Louis Bouw meester, ter gelegenheid van .de viering van diens 60-jarig tooneeljdbileum, te 's-Gravenhage een telegram van ge- lukwensching gezonden Ook de secretaris-generaal van het departement, jhr. mr. Fcith .en mr. Du- parc, administrateur, chef van de af- deeling kunsten en wetenschappen van dit departement, die verhinderd waren de jubileum-voorstelling bij te wonen, hébben den jubilaris telegrafisch geluk gewenscht. Dr. A. Kuyper-kade. De gemeenteraad van Maassluis heeft in zijn laatste vergadering besloten den naam Zuidvliet te veranderen in Dr. Abraham Kuvper-kade. Het huis waarin dr. Kuyper-géboren werd. -staat aan den Zuidvliet te Maassluis. De woningnood in Rotterdam Verschenen is thans de ofticieeie sta tistiek der gemeente Rotterdam over het woning-tekort. Op 1 Januari 1.1. was er een tekort der woningen, van 6345. Dit tekort ver meerderde in den loop van het jaar tot op 1 November i.I. met 2442 woningen. Op 1 November waren er in Rotter dam 106.485 woningen, terwijl bere kend wordt dat er 115.272 noodig waren. De statistiek vermeldt verder, dat op 1 Januari 1.1. 6737 gezinnen bij anderen inwoonden. Dit jaar lotl November kwamen er 2550 bij. Dus woonden op 1 November 9307 gezinnen bij anderen in. (Onder „gezin" wordt alleen ver staan 2 of meer personen kormnen- saals enz. zijn niet bij deze cijfers ge rekend.) De uitbreiding van Amsterdam. Door de aanneming van het wets ontwerp tot uitbreiding van Amster dam, zal het grondgebied der hoofdstad met 11.460 H.A. worden vermeerderd, FEUILLETON De ïroewe van Damt door CHARLES GARVICE. Geautoriseerde vertaling van 1. F. WESSELINK—VAN ROSSUM. (Nadruk verboden.) HOOFDSTUK XVII. Lucille's hart deed haar pijn en haar hoofd was loodzwaar. Zij had de woor den overdacht, die zij zou fluisteren in Harry's oor, als zij haar .gelaat ver borg tegen zijn borst. Zij had zich wel honderd maai hun ontmoeting voorge steld en alles wat -hij zou zeggen. Zij was van plan tot hem te gaan, morgen om hem te zenden, of op zijn laatst den dag daarna, en nu kon hij wel weg wezen. Iemand 'had haar zoo juist verteld, dat hij gaan wilde. Er zijn twee soorten van dorst in dit leven, die ons aanvallen, ik bedoel van den mortelen dorst, de dorst naar goud en die naar liefde. De mensch zal zijn eer. zijn leven op het spel zetten voor geld en de vrouw zal dit alles wagen voor liefde. Het was laat in den avond, maar Lucille liep snel niar het einde van het terras, weg van de vensters en leunde over cie balustrade, kijkende in de richting van de hut. Als er een licht in. gebrand had, kon zij het niet gezien hebben, vanwaar zij stond, maar zjj kwelde zich door te denken, terwijl vóór de annexatie Amsterdam slechts een oppervlakte had van 4603 H. A. Het grondgebied wordt dus ruina 3i/2 maal zoo groot, natuurlijk in de veronderstelling, dat de Eerste Kamer het wetsontwerp eveneens zal goed keuren. De uitbreiding brengt met zich mede een nieuwe verkiezing voor den ge meenteraad, welke vóór Juni 1921 moet plaats hebben en waarin dan ook de bewoners van het geannexeerd gebied vertegenwoordigd zullen zijn. Aan deze verkiezing zullen ook de ■vrouwen deelnemen. De bewoners van het bijgevoegde gebied worden dus, zoolang geen nieuwe raad is verkozen, niet verte genwoordigd. De gemeenten, die een gedeelte van hun gebied moeten af staan, blijven denzelfden raad houden tot September 1923. Van de gemeen ten Watergraafsmeer, Sloten, Nieuwen- dant en Buiksloot, worden de burge meesters en de gemeente-ambtenaren, voor zoover ze niet in Amsterdamschen gemeentedienst komen, op wachtgeld gesteld. Gcdyrende tien jaar, indien zij den leeftijd van 50 jaar nog niet bereikt hebben. Zijn zij ouder dan 50 jaar, dan ontvangen zij hun wachtgeld, tot zij pensioengerechtigd worden. Het wacht geld bedraagt het tractement. dat geno ten werd op 1. Juli 1920. Na de annexatie zou ook de Burger lijke Stand en het bevolkingsregister van het bijgevoegde gebied aan den Singel behooren bijgehouden te wor den. Echter nu dc afstanden in Groot- Amsterdam zoo uitgestrekt worden, zou het geen doen zijn, dat een bewoner van Osdorp een geboorte of overlijden- aangifte zou moeten doen in het hartje van de stad en daarom kunnen in het nieuwe Amsterdamsche grondgebied hulpsecvetaviën gesticht worden. Men zai daarvoor natuurlijk gebruiken de thans bestaande gemeentehuizen. Ook huwelijksafkondigingen en voltrekkin gen zullen in het landelijk gedeelte blijven plaats hebben. Maatschappelijk werk voor zieken. in het Gebouw van den Centralen Gezondheidsraad te Utrecht is een ver gadering gehouden van de Nederland- sche vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid,- waarin besloten werd tot oprichting van een Nederlandsche vereeniging voor maatschappelijk werk voor zieken. Volgens de concept-statuten is de naam der vereeniging „Nederlandsche Bond voor Maatschappelijk werk voor Zicken De Bond is gevestigd te Am sterdam en heeft ten doel dc bevorde ring van het maatschappelijk werk voor zieken, door een band te ieggen tus schen de verschillende instellingen hier te lande, die in een of meer gemeen ten of wel onder een deel der bevol king daarvan hetzelfde doel beoo gen door de oprichting te bevorderen van instellingen met bovengenoemd doel het ter hand nemen van of leiding geven aan de opleiding v>n werksters en werkers op het gebied van mnal- dat zij het kon, en zich de aardige zit kamer voor te stellen, kaal en verlaten, en Harry weg. Het woord scheen een weerklank te vinden in de pijnlijke leegte van haar hart en in de stilte weg te sterven, haar verlaten achterlatende. Zij stond eenigen tijd zwijgend en roerloos, toen kwam langzamerhand een groot, -vurig verlangen in haar op, een verlangen om naar de hut te gaan. Een lichte blos kleurde haar wangen bij dit denkbeeld, maar zij begon met haar geweten te onderhandelen. Als hij weg was, dan was er geen kwaad in om naar de ieege hut te gaan het zou een kleine troost voor 'haar zijn in haar tegenwoordigen toestand, oni die te zien, en als hij weg was, nu, dan zou hij nooit weten, dat zij dicht bij hem geweest was. Zij stond alleen in de wereld. Als zij een moeder had gehad, zou zij naar deze gegaan zijn, en voor haar neer knielende, haar alles verteld en troost en raad gevonden hebben, maar er was niemand tot wien zij kon gaan met haar hart vol pijn en verlangen. Zij was „heer van zich zelf, dat erfdeel van ellende 1" en de wet voor zichzelve. Het verlangen, de aandrift werd bij haar zoo sterk, dat zij die niet kon weerstaan. Half vreesachtig ging zij de trapjes af en het grasperk overstekende trad zij het park in en verdween- spoe dig in de duisternis. Vijf minuten later snelde een andere vrouwelijke gestalte, in een zwarten mantel gehuld, haar spoor na in de bossehen het was Marie schappelijk v.erk voor zieken en het bevorderen van onderlinge samenwer king tussehen de geneeskundigen en dc verschillende organen van ziekenver pleging, maatschappelijk werk voot zie ken en ander maatschappelijk hulpbe toon. De Rotterdamse he Handels- en Landbouwbank. Op initiatief «-Van. de Rotterdamsche justitie hebben justltieele- en politie ambtenaren uit Rotterdam, Zutphen en Apeldoorn eest uitgebreid ohderzoèk ingesteld tem huize van den heer Broekhtiijs, Basibaekeriaan 44 te Apel doorn, zulks in vérband met de eventu- eele vervolging tegen de Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank in ,te stel len. Een groot aantai bescheiden die betrekking hebben op de administratie dezer onderneming zijn in beslag geno men. Tevens jbracht men een bezoek aan eenige door de combinatie Broek- huijs aangekochte panden, waaronder het huis Bosch en Veld aan den- Oud Elburgschen weg, waar men zich kon overtuigen in hoeverre dc geadverteer de waarde van het pand ad 16.000 juist is. Kantoorscheperj. Bij enkele stoombootmaatschappijen te Amsterdam begint het gebrek aan ruimte, zoowel voor woning als voor kantoor zich geducht te doen gevoelen. Enkele maatschappijen hebben al een aantai woonaken gekocht om deze te laten ombouwen tot kantoorschepen. Het eerste dezer schepen ligt al voor de Prins Hendrikkade en daarin is de af- deeling arbeidszaken van de Kon. Ned. Stoombootmaatschappij ondergebracht. VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RA 3D VAN OOST- EN WEST-SOUBURG op Maandag T5 November, te 3 uur n.m. Voorzifter de heer P. S. Buteilx. burge meester. Afwezig de heer Elmendorp. De notulen van de vorige vergadering wreden goed bevonden. Ingekomen was een seh:ij,ven van den Minister van Marine, betreffende de elec- triuteits-vourziening van Souburg. O.m. be richtte de minister dat Souburg eventueel van de overtollig aanwezige electriciteit kan gebruik maken, onder verschillende voorwaarden, w.o. ook, dat mocht geen voldoende sti'oom aanwezig zijn voor Sou burg en de gebouwen op het vliegterrein, .Souburg verplicht zal zijn een 2e trans formator aan te schaffen. De voorzitter meende deze zaak goed onder het oog te moeten zien. wat de kos ten betreft. De heer Jobse meende niet ongerust be- Irbeven te zijn over eventueeïe kosten, daar rle thans aanwezige irausformateur krachtig genoeg is. Na nog verschillende discussies tusschen de heeten Daniëlse, Cijsouw. Bolthuijzen en Melis, meende de voorzitter deze zaak aan te houden en verder stappen te doen, tot het verkrijgen van electriciteit te Sou burg. A'.zoo werd besloten. Het volgende punt was de sa!arisneg.éling Vcrner. Geheel onbewust dat zij gewVgti werd ging Lucille, geleid door de plek ken niet maanlicht dat door dc boomer, speelde, haar weg naar de hut, en spoedig zag zij die uitkomen, helder en duidelijk in de kleine open plek. Er was geer licht in het raam en een voorko men van verlatenheid scheen over de plaats ie 'hangen. Met een hopeloos hart blefcf zij plotseling staan en leunde met een hand tegen den stam van een boom, terwijl de ander op haar hart gedrukt werd. fa.?! hij was weg en zij was achter gelaten met haar droevig hart, vol liefde voor hem. Zij zou hem nooit terug zien. Bijna op hetzelfdo oogenblik dat deze gedachte haar door den geest schoot, zag zij zijn krachtige gestalte tusschen dc hoornen te voorschijn ko men. Hij bleef een oogenblik staan, en hief het hoofd op, alsof hij luisterde, toen, niets hoorende, ging hij naar de deur van de hut. Nog een oogenblik en zij wist dat zij hem zou verliezen, want zij kon de hut niet binnengaan. Nau welijks wetende wat zij deed, ging zij een stap voorwaarts. Zijn vlug, scherp oor hoorde haar oogenblikkeüjk er» hij bleef dadelijk staan. „Ben jij daar, Susie vroeg hij. Zij hoorde de woorden nauwelijks, maar hemel, hoe goed herinnerde zij zich deze later maar ging naar hem toe. Toen zij de plek overstak, door het maanlicht beschenen, zag hij haar en verschrikte. Zij bleef staan en stak de door Ged. Staten van dc jaarwedden van burgemeester en secretaris. De thans gel dende salarissen bedragen voor beiden ieder 2500 per jaar. Volgens de nieuwe regeling, Souburg als vallende in de 7e klasse, zouden burgemeester en secretaris ieder komen op een salaris van ƒ4000 per jaar. De heer Daniëlse meende, dat het zeer fe betreuren is, dat Ged. Staten, in een kas als Souburg, zoo maar ingrijpen. Souburg is een gemeente van arbeiders, dus betrek kelijk een arme gemeente. Deze salaris- verhoogirigen moeten toch uit de beurzen van de kleine luiden komen, meende spr. De voorzitter zeidc, dat, wanneer het een Rijksregeling wordt, het Rijk de helft betaalt, doch de h-eer Daniëlse kon niet aceoord gaan met het besluit van Ged. Staten, hij zou wel te vinden zijn om het salaris te brengen op ƒ3000 voor ieder. De heer Jobse ging accoord met den heer Daniëlse en meende dat daar de bur gemeester en de secretaris het direct niet noodig hebben, de salarissen maar te la ten zoo ze zijn. De heer Melis vond het niet gepast, te spreken over het bezit van dc heeren. De heeren werken, en daarvoor moeten zij be taald worden. Alen is. volgens spreker, bezig de wereld op zijn kop te zetten en zal vóór de regeling van Ged. Statei^stem- rnen. Ook de heer Suurmond is het met den heer Melis eens én zeide, dat volgens zijn idee hier het algemeen belang niet ge schaad wordt, mochten de kiezers er an ders over denken, dan moeten ze hem eei vólgende keer maar niet stemmen. De heer Daniëlse kwam nog eens terug op zijn voorstel, betreffende het salaris ad 3000 toe te kennen. De heer Jobse meende, dat cie heer Melis door zulk een greep in de gemeentekas mede helpt de wereld op zijn kop te zet ten en zeide dat de heer Suurmond tegen het algemeen belang handelt. Ook de -heer de Pagter noemde de rede neering van den heer Suurmond zeer zon derling. Genoemde heer Suurmond heeft toch bij zijn installatie ais gemeenteraads lid beloofd, voor het -algemeen belang te zullen medewerken. Spr. kon zich niet ver- eenigen met het voorstel van Ged. Staten zeer wel weet hij dat er per slot niets aan te doen is, doch wil hij protesfeeren tegen de handelingen van Ged. Staten. De heer Kodde zeide, dat een sprong zooals nu gemaakt wordt, zijn goedkeuring niet draagt. Hij kon zich vereenigen met he t voorstel-Da niëlse. De heer Suurmond kwam nog eens terug op zijn vorig gezegde en meende, dat de burgemeester en de secretaris de ƒ4000 per jaar toekomen. Nogmaals zeide de heer De Pagter, dat er rekening gehouden moet worden met de draagkracht der gemeentenaren, daar zij toch zullen moeten betalen. De heer Holthuijzen meende, dat Ged. 'Staten anders steeds advies vragen, doch meende tevens, dat gemeenteraadsleden niets meer zijn dan marionetten in de hand van Ged. Staten. Met het voorstel-Daniëlse kon spreker zich nog vereenigen. De heer Cijsouw zeide, adviezen, welke 'Ged. Staten vragen, daar wordt per slot toch geen acht op geslagen. Hij is tegen het voorstel van Ged. Staten. Spr. meende, dat het niet noodig is deze verhooging, welke Ged. Staten voorstellen. In stemming werd gebracht het voorstel- Daniëlse. Dit werd verworpen. Verder werd het voorstel van Ged. Staten in stem ming gebracht, doch ook verworpen. hand uit. Nog stond hij een oogenblik stil, alsof hij niet zeker was, dat het geen visioen was, toen ging hij tot haar, greep haar hand en lispelde haar naam „Liicille V' Harry fluisterde zij, haar prach tige oogen tot hem opgeslagen en stra lend door de eerste liefde van een meisje. Zij stand met haar hand tegen zijn hart gedrukt, terwijl hij haar een oogenblik in de oogen zag, snel adem 'halende. ..Ben jij het werkelijk O, engel, mijn kaningin 5" stamelde hij, zijn stem tril lende van verrukking. ,.Wel, ik droom de van je, droomde van je in deze stilte, en dacht dat ik je nimmer terug zou zien nooit weer „Dus dus is het waar", zeide zij, bijna onhoorbaar, „je wilt gaan?" „Ja, ja", sprak hij, als in een droom, zijn oogen vol verlangen op haar gelaat gevestigd houdende, „ja, ik was op weg, ik zal spoedig weggaan, O, wat zie je er van avond mooi uit Zelfs nu nog kan ik niet begrijpen, dat jij het bent en niet een visoen. Zie eens, wat er van mij geworden is, dat ik mijn oogen niet gelooven kan." „Ben je dan blij mij te zien fluis terde zij. hem aanziende met een lach vol geluk door zijn woorden. „Blij „Waarom wil je dan gaan en mij nooit terugzien?" vroeg zij met vrou welijke logica. De voorzitter zal Ged. Staten hiermede in kennis stellen. Aan de orde kwamen hierna reclames hoofdelijken omslag. Besloten werd de verschillende reclames aan een commissie voor te (eggen, waar van later beroep bij Burg. en Weth. Verder een wijziging in de begrooting voor 1921. Wat betreft Staatsblad ad 17, uitgaven volkstelling ad 600, jaarwedden "veld wachters f 200, werden na-eenige discussie aangenomen. Een schrijven van Ged. Sraten als be zwaar tegen de in de vorige zitting gewij zigde verordening betreffende den verkoop en het uitventen van kleine eetwaren, als ijswafelen enz., was ingekomen. De heer Suurmond meende, dat het ook niet de bedoeling is geweest dit te ver bieden, doch het luidkeels uitventen en rumoer maken hierbij strafbaar te stellen. Ook de heer Melis was van déze meening. De voorzitter zette dit, aan de hand van het schrijven van Ged. Staten uiteen en meende het voorstel van Ged. Staten te moeten aannemen, of wel deze kwestie aan te houden, zoodat Burg. en Weth. er dan een andere redactie aan kunnen geven. AIzoo werd besloten. Ingekomen was een verzoek van de be woners der Schoutstraat, om een lantaarn geplaatst te krijgen op. een zeer duister punt, wat gevaar voor het verkeer op levert. De heer Melis meende, dat het verzoek niet overdadig is, doch er zijn nog zooveel punten waar lantaarns geplaatst moesten worden, deze verzoeken zijn ook zeer bil lijk. maar er kan niet aan voldaan worden, er is rekening te houden met de directie der gasfabriek. Na nog eenige discussie werd deze zaak aang houden tot een volgende vergade ring. De voorzitter deelde mede, dat het her- haüngsonderwijs niet kan gegeven worden, door gebrek aan personeel. De heer De Visser vroeg of Burg. en Weth. ook stappen hebben gedaan, om ei ders krachten te krijgen tot het geven van genoemd onderwijs. Sp.r. weet dal een on derwijzer van school D fe Vlissingen wel onderwijs wil geven. Daar Burg. en Weth. eenigszins ontken nend antwoordden op de vraag van den De Visser, stelde de heer Melis voor. den onderwijzer van voornoemde'school te schrijven, daarbij erzoekende te Souburg herhalings-onderwijs te willen geven. De heer Holthuijzen meende, dat de on derwijzers te Souburg geen krimp hebben en vond het treurig, dat we elders om krachten tot het geven van herhalingson- derwijs moeten gaan zoeken. Spr. vroeg of de heer Van Weele geen les kan geven. De voorzitter antwoordde dat de heer Van Weele niet tegen de avondlucht kan. De heer Holthuijzen zeide, dat het dan maar beter was een ander hoofd te benoe men die wel tegen de avondlucht be stand is. De voorzitter zal er nader over spreken en hoopte tot een goede oplossing der zaalc te zullen komen. Rondvraag. De heer Melis gaf een beschouwing over de verschillende reparation aan de wegen, tevens over de te bouwen 10 woningen aan den Cevaalsweg. De heer De Pagter vroecr waarom steeds het water, dat in groote vaten van de Vlissingsche waterleiding wordt gehaald, in de z.g. kerkebak wordt gestort. Volgens hem was het beter dit op "de verschillende „Waarom Hij bracht de hand aan het voorhoofd, en keek toen rond, alsof hij inderdaad wakker werd. „Lucille P' zeide hij, haast ruw, „wat doe je hier alleen in den nacht Waarom kwam je Je moet geen oogenblik, geen minuut langer blijven „Niet in mijn eigen-park mompelde zij. „Neen, hier met sprak hij wan hopig. „O, mijn reine, onschuldige en gel, dat ik zoo tot je moet spreken Het maakt het voor mij nog harder om mij van je af te scheuren." ..Als het dan zoo hard is, waarom ga jedan?" fluisterde zij. „Luister. Harry", ging zij treurig voort, want hij had het gelaat afgewend als van een verzoeking. „Wees niet doos op mij. Denk o, denk niet lichtvaardig over mij „Lichtvaardig over je", onderbrak hij haar. „Men zeide mij, dat je weg was gegaan en ik kwam om 'de plaats te zien, die je verlaten hadt, de plaats waar je geleefd, waar je lief gehad hebt. Luister, Harry. Ik moet spreken. Och, je moet er mij niet toe dwingen, maar als je niet wilt, moet ik wel. Ik ik haar stem stokte en haar gelaat werd bloedrood maar zij hief het trotsch onnhoog. haast van uit de hoogte. „Ik wil je vertellen, dat je te trotsch bent om te hooren." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1