Stads en Provincienieuws SPORT BUITENLAND po?t subsidie aan bewaarscholen naar hun ne meening te laag is uitgetrokken, daar 00k van christelijke en (vermoedelijk) van Katholieke zijde aanvragen om subsidie zj}n te verwachten. Hoofdstuk VIM, afdceling 2. Een der leden vraagt, welke de plannen zijn betreffende de ziekenhuiskwestfe. Naar zijne meening zal men door middel van het bestaande fonds nimmer tot een nieuw zie kenhuis kunnen komen. Wat betreft een distnets-ziekenhuis, ingevolge de ziektewet, die er trouwens nog niet is, meent hij te moeten waarschuwen voor te groot opti misme, daar het in de eerste plaats nog lang niet zeker is, dat een zoodanig zie kenhuis eventueel in deze gemeente ge plaatst zal worden, terwijl in de tweede plaats in dat gunstige geval, de gemeente toch nog een belangrijk bedrag te haren laste zal moeten nemen. Hij meent dan ook dat men thans niet langer moet wachten ca men beter doet het weeshuis te verbou wen tot ziekenhuis,' dan den huidigen toe stand te bestendigen. Een ander lid wijst er op, dat het zijns inziens zaak is, om althans aan het wees huis geen andere bestemming te geven voor vaststaat, dat het niet \;oor zieken huis zal worden ingericht. De voorzitter antwoordt dat het geens zins in zijn voornemen ligt de plannen voor den bouw van een nieuw ziekenhuis te la ten varen, zoodat hij het gewenscht acht, thans nog geen beslissing te nemen. Hoofdstuk XIV. Een der leden vraagt of het nog niet mogelijk is, het distributiebureau op te heffen, waardoor een belangrijk bedrag zou kunnen worden bespaard. Een der wethouders merkt op, dat zulks reeds grootendeels is geschied en dat de zaken zooveel mogelijk worden afgewik keld. doch dat algeheele opheffing nog niet mogelijk is, in Verband met de uitreiking van suikerkaarten, hetgeen, wegens de hierop uit te voeren controle, bezwaarlijk ten stadhuize kan plaats vinden, welk denkbeeld door een der leden geopperd is. Ten slotte geeft een der leden als zijn meening te kennen, dat het niet besten digd kan worden, dat aan salarissen meer wordt uitbetaald, dan aan de distributie- uitgaven. Voorts merkt hij op, dat het distributie gebouw zoodanig gebouwd is, dat er zon der al te veel moeite woonhuizen van ge maakt kunnen worden, waarvoor het, naar zijne meening, met het oog op den heer- schenden woningnood thans tijd wordt.. GROENTE- EN FRUITVEILING. Een der leden merkt op, dat de verwach ting gekoesterd is, dat de veiling een bron van inkomen voor de gemeente zou wor den, terwijl het tegendeel meer en meer bewaarheid wordt. Zijns inziens is een der oorzaken hiervan, dat het personeel tc groot is. Hij voegt hieraan toe, dat de vei ling zich niet in de sympathie der burgerij kan verheugen. Door een der wethouders wordt het denkbeeld geopperd den le klerk over te plaasten naar het bureau van den contro leur der belastingen. Een ander lid acht het gewenscht, dat nauwkeurig aanteeken'mg wordt gehouden van de nadeelige sloten van het bedrijf, opdat deze te zijner tijd, wanneer het be drijf eventueel weer een batig saldo ople vert, aan de gemeente worden terugbetaald. HAVENBEDRIJF. Door een lid wordt de opmerking ge maakt, dat de bijdrage van het havenbe drijf aan de gemeente ad 5000, niet meer in de gemeente-begrooting opgenomen is. De voorzitter antwoordt, dat het ge wenscht is, deze som aan het bedrijf te Ir.ten, daar, in verband met de uitbreiding der haven, door het bedrijf een jaarlijksche subsidie ad ƒ25000 aan het Rijk betaald moet worden. Hij voegt hieraan toe, dat hiermede ech ter pas bij de opening behoeft te worden begonnen. Een ander lid vraagt, we'ke regeling er bestaat voor de uitbetaling van het loon aan zoogenaamde los-vaste werklieden bij noodzakelijk verzuim (ziekte of begrafe nis). Hij merkt op. dat dergelijke dagen niet uitbetaald worden en wenscht hiervoor een regeling te zien getroffen, gelijk aan die voor de vaste werklieden. Voorts acht hij het zeer on gewenscht, dat door vaste gemeente-werklieden, bij wijze van bijbetrekking, nachtdiensten worden verricht b.v. als nachtwacht bij den heer Nijzink, tegen een verlaagd tarief, waardoor het door de vakvereenigingen vastgesteld tarief ontdoken wordt en an dere werkelooze arbeiders gedupeerd wor den. BADEXPLOIATIE. Een dèr leden maakt dezelfde opmerking als bij de groente-vei!ing. om nl. aanteekc- ning te houden van de tekorten van het bedrijf, opdat deze later eventueel weer aan de gemeente ten goede kunnen komen. Een ander lid wijst er op, dat het bedrijf tot heden steeds zichzelf heeft kunnen be druipen, doch dat thans een nadeelig slot is geraamd, wat naar zijne meerling voort spruit uit den bouw van de nieuwe galerij, waarvan de opbrengst in geen verhouding Staat tot de kosten. Ook acht hij de opbrengst van de ver huring van het Badpaviljoen zeer gering. Hij meent, dat hier heel wat meer uit te halen is, in verband waarmee hij voorstelt het paviljoen openbaar te verpachten, wolk voorstel door een ander lid wordt onder steund. Een der wethouders deelt mede, dat er onderhandelingen gaande zijn, als gevolg waarvan de opbrengst verhoogd zal wor den. Intusschen zal overwogen worden of aan openbare verpachting de voorkeur moet worden gegeven. VLISSINGEN, 13 NOVEMBER. Voor-de op 11 en 12 December a.s. a hier te houden derde groote nationale Pluimvee- en konijnen-tentoonstelling mt't daaraan verbonden zangwedslrijd °or kanarievogels; zijn reeds een groot aantal eere-prijzen geschonken, terwijl og bijna dagelijks zoowel door inge- «tenen als belangstellenden buiten on ze ^.cnieerl'c europrijzen worden toege- Vraagprogramma's zijn reeds naai de meest bekende fokkers en liefheb bers in het geheele land verzonden, en reeds velen hebben hun inschrijving aan het bestuur doen toekomen, zoodat we! mag worden verwacht dat er dit jaar weder een schitterende collectie dieren in het Concertgebouw te bezich tigen zullen zijn. Ook zal aan deze tentoonstelling worden verbonden een koninklijk goed gekeurde verloting, waarvan de prijzen zuilen worden aangekocht op de ten toonstelling en de winst ten bate komt 1 van het comité tot stichting van het Viissingsch gemeentelijk ziekenhuis. Een scheepsbrand. Vannacht omstreeks 3 uur consta teerde de politie een vuurgloed, ko mende uit de richting van het station. Bij een ingesteld onderzoek is gebleken dat brand was uitgebroken aan boord van het Engelsche stoomschip „Clan Graham", dat Woensdag op de reedc bij Rammekens aan den grond was gezet. De brand is reeds gisterenavond uit gebroken, want toen heeft het schip draadloos om hulp geseind. De reddingsboot wertl reeds klaar gemaakt, doch later kwam bericht dat er genoeg hulp bij het schip aanwezig was, zoodat de reddingsboot niet be hoefde uit te varen. De oorzaak van den brand is onbe kend en is uitgebroken in het voorruim. Door de equipage was nog getracht den brand met eigen middelen te blus- schen, doch deze pogingen mislukten. Ook door het bergingsvaartuig werd een massa water in de vuurzee gewor pen, doch de vlammen konden niet ge doofd worden. De equipage, bestaande uit 64 per sonen, voor liet grootste gedeelte Britsch-Indiërs, werd met sleepbootcn van boord gehaald, en opgenomen in een der wachtkamers van station alhier in afwachting van wat omtrent hun verdere bestemming zal worden be slist. Hedenmorgen half zes is de reddings boot toch uitgevaren om zoo noodig hulp te kunnen verleenen. Het bleek evenwel dat de bemanning reeds van boord was. De reddingsboot, die de j.Clan Gra ham" ook niet kon naderen, omdat het schip rood gloeiend stond, is toen weer naar de haven teruggekeerd. Gisterenavond is door het Belgische stoomschip „Kroonland" aan wai gezet de 13-jarige zoon van den stuurman van de sleepboot „Elisè", welke sleep boot door genoemd stoomschip bij Ant werpen is aangevaren. Het kind werd door de zorgen van de politic naar IJmuiden overgebracht. Van hetzelfde stoomschip werden 5 stowaways aan wal gezet, die op last der politie over de grenzen werden gezet. Nu de winter weer aanbreekt, wordt bij de politie herhaaldelijk aangifte ge daan van diefstal van steenkolen. Gis teren zijn terzake twee jeugdige perso nen door de politie aangehouden Door de politie is weder tegen enkele personen proces-verbaal opgemaakt wegens het springen op een in bewe ging zijnde tram. Ook wijzen wij er nogmaals op dat de politie personen die zich hieraan schuldig maken, zal bekeuren en daar om moge dit bericht tevens als waar schuwing dienen. Ten einde des Zondags de reizigers van Engeland via Viissingen met trein 71 (Viissingen vertr. 5.01 voorm.) te Roosendaal aangebracht (aank. 6.05 voorm.) door te kunnen voeren naar Rotterdam D.P. is trein 1102 (Roosen daal vertr. 6.40 voorm. Rotterdam D, P. aank, 8.25 voorm.) des Zondags facultatief ingelegd. Fac. trein 1102 loopt indien trein 71 uiterlijk ten 6.50 voorm. te Roosendaal aankomt. in den afgeloopen nacht zijn door den storm en sterke branding de licht boei en zwarte ton van voor de „De Ruyterschool" van hun ankers gesla gen. Hedenmorgen zijn zij door de mo torbooten van het loodswezen naar de rijksbetonning gesleept. De Commissaris van Politie maakt bekend dat omtrent liet volgende gevon den voorwerp inlichtingen zijn te be komen een damesportemonnaie, inh. 3 zilverbons, los geld en suikerbons bij Quist, Scheldestraat 28. Men schrijft ons uit Middelburg Door vergunninghouders was aan den gemeenteraad verzocht hun een te gemoetkoming te geven in de schade door hen geleden gedurende de kerrnis- week tengevolge van liet tapverbod. Burg. en Weth. zeggen, dat meerma len door overheidsmaatregelen als b.v. winkelsluitingsverordeningen, verorde ningen tot tegengaan van bakkers- nachtarbeid en dergelijken, belangen van particulieren zijn benadeeld of ge schaad, zonder dat daaruit ooit een wettelijke of moreele plicht van de over heid is voortgevloeid dan wel afgeleid font dat nadee! in geld te vergoeden Zulks meencn zij ook in de onderhavige aangelegenheid als richtsnoer te moe ten aanbevelen, en stellen zij voor, af wijzend op liet verzoek fe beschikken. Ook stellen Burg. en Wefli. voor, af wijzend te beschikken op het verzoek van den Bond van hulpkeurmeestcrs van. vee en vieesch in Nederland, om verhooging der jaarwedden van de keurmeesters ter plaatse, daar met in gang van 1 januari 1920 de beloonin gen van liet geheele gemeentelijk perso neel, ook die der keurmeesters, zijn verhoogd. ingevolge de nieuwe Warenwet heb ben Burg. en Wetli. een verordening op liet keuren van waren ontworpen, welke zij, gehoord de gezondheidscommissie en de commissie van fabricage, ter vaststelling aanbieden. Bij verkoop van waren, die niet voldoen aan de eischen, gesteld krachtens de Warenwet, wordt een straf bedreigd van ten hoogste zes maanden hechtenis of ten hoogste ƒ2000 boète. De minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen heeft andermaal enkele bedenkingen gemaakt tegen de jaarwedderegeling voor de leeraren van het Gymnasium. Burg. en Wetli. stellen voor, aan die bezwaren tegemoet te komen, waardoor o.a. de kindertoeslag, welke de raad uit de verordening licht te, daar toch weer in zal worden opge nomen. Op diens verzoek stellen Burg. en Wetli. voor, den heer dr. P. C. van dei' Wolk met ingang van 1 Januari 1921 eervol ontslag te verleenen als leeraar in de plant- en dierkunde aan liet gym nasium. Nader deelen Burg. en Wetli. mede, dat de onderwijzeressen in de nuttige handwerken volgens de bestaande ver ordening over 1920 te zamen zullen ontvangen ƒ3341.25, volgens den wenscli van Ged. Staten 7174.62 '/2 vólgens het schrijven van Burg. en Weth. aan Ged. Staten dd. 20 Juli jl. 5863.75 en volgens de regeling van liet eenigen tijd geleden aan den raad aangeboden ontwerp-besluit 5767.50 waardoor alle onderwijzeressen 1.50 per wekelijksch lesuur zullen ontvan gen. Het laatste voorstel is om Ged. Sta ten voor te stellen, voor den burge meester en den secretaris 4 tweejaar- lijksche verhoogingen van hunne jaar wedde, groot 250, te bepalen. Zulks zal blijven in de op 28 Januari jl. te dezen met algemeene stemmen door den raad aangenomen lijn. Burg. en Weth. vragen machtiging Ged. Staten te berichten, dat de raad zich voorbehoudt, om nader een veran dering in de minimum- en maximum- wedde voor te stellen, in verband met een eventueele loons en wedde-herzie- ning van het overige gemeentelijk per soneel. Bij wijze van proef is toegestaan dat des Zaterdags en Zondags in de bioscopen gerookt wordt. Circus Carré. Het circus Carré zou gisterenavond zijn openingsvoorstelling hebben te Goes. Het schijnt echter, dat hel circus zoek is. Wij lezen tenminste in de ,,N. Z. Ct." het volgende Nadat eerst voor de luiten van ver schillende winkels en op de hoeken dei- straten, mitsgaders op alle mogelijke aanplakborden, de gewone felkleurigo en helschitterende reclame-affiches de. komst van het circus Carré had aan gekondigd, werden Donderdag de bil jetten weer op vele plaatsen verwijderd en ging de sprake dat Carré niet kwam. Later werd bevestigd dat hij wei kwam en zoo deinde het den ganschen dag op en neer. Gisterenavond zou volgens de biljetten Carré een gala-openingsvoor stelling moeten geven, maar tot heden is aan het station nog niets gearriveerd, wat aan een circus doet denken en zal het op cïrcusspel beluste publiek zich van dat genoegen moeten spenen. 3 roLiwens ook wei een wat heel frisch vermaak, midden November in een linnen tent. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Gem. Bedankt voor het beroep te Ter Neuzen (voor de tweede maal) ds. B. van Neerbos te Bruinisse. RECHTSZAKEN. Rechtbank te Middelburg. Onder lien, die zich gisteren voor de rechtbank te verantwoorden hadden bevond zieli J. D., uit Middelburg, thans gedetineerd, wien verduistering van een rijwiel ten nadeele van J. J. Toussaint tc Viissingen, was ten laste gelegd. Bekl. zeide, dat hij over koopen van het rijwiel had gesproken en over geld, dat hij bij Boasson en Zonen's Bank te Middelburg had staan, zoodat hij met den cheque zou betalen. De getuige Toussaint ontkende dit, er is alleen over huren van het rijwiel gesproken en dit bracht bekl. niet op den afgesproken tijd terug. De officier achtte het feit bewezen en vroeg 4 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Evers, meende, dat het bewijs, dat bekl. zich het rijwiel wilde toeëeigenen, niet geleverd is. De rechtbank wees onmiddellijk von nis en sprak bekl. vrij, tevens zijn in vrijheidstelling gelastende. Wegens vaTschheid in geschrifte, in casu liet zelf onderteekenen van een borgstelling met den naam van zijn stiefvader, werd tegen A. W. W. tc Am sterdam, vroeger te Middelburg, 8 maanden gevangenisstraf geëischt. Ook hadden zich fe verantwoorden J. H. en A. M. v. R„ beiden te Antwer pen wonende Nederlanders, die zich in een hotel bij de Zuidstatie aldaar schul dig maakten aan diefstal van effecten tot een waarde van 25000 francs, ten nadeele van een andere logeergast, T. Essel'bach. Zij gingen met den buit naar Viissingen, waar zij werden aangehou den. Eisch tegen ieder der bekl., die be kenden, 9 maanden gevangenisstraf. Mr. Evers riep clementie voor bekl. in. Uitspraak in al deze zaken 19 Nov. VOETBAL. Programma voor Zondag 14 November, Zuidelijke afdeelirtg. lste klasse. Bergen op Zoom Dosko—Middelburg. Tilburg iWllem II—B. V. V, Breda N. A. C.Velocitas. 's-Bosch WilhelminaN.O.A.D. MARINE EN LEGER. De luitenant ter zee 2e klasse F. Al Vermeulu-en, thans aan boord van Hr. Ms. „Gelderland", en de officier van administratie 3e klasse R. J. Bvünner, thans dienende aan boord van Hr. Ms. ,.Van Speyk", zijn gesteld ter beschik king. Vrouwelijke vrijwillige landstormers. Door den minister van oorlog is be paald, dat als vrouwelijke vrijwilligers bij den landstorm kunnen worden toe gelaten vrouwelijke artsen, alsmede vrouwelijke personen, die opgeleid zijn, worden of wenschen te worden tot hulppersoneel voor ziekenverzorging en voor andere nader te bepalen functies. De vrouwelijke vrijwilligers zijn ver plicht deel te nemen aan oefeningen, gedurende ten hoogste 50 oefenings uren per jaar (etmalen berekend voor 8 oefeningsuren), of andere daarvoor in de plaats tredende diensten te ver richten, een en ander voor zooveel de inspecteur van den landstorm zulks noodig acht. EEN REDE VAN LL OYD GEORGE. Pe Engelsche pers bespreekt de jong ste rede van Lloyd George en releveert daarbij voornamelijk de verklaring van den premier, dat Duitschland bij de na koming van het vredesverdrag loyaal ootreedt. Ook in de Duitsche pers wordt mei voldoening van dezen passus der rede kennis genomen. Zelfs de Fransche bladen schijnen, onder den indruk van deze verklaring van den Engelschen premier, eenigszins in te binden. De Temps" o.a. wijdt een hoofdar tikel aan de rede en constateert daarin o.a. dat generaal Noliet de mededeeling van het Engelsche ministerie van oor log over de ontwapening van Duitsch land volkomen bevestigt. Het blad gaat dan voort Deze militaire verklaringen leiden vanzelf tot politieke gevolgtrekkingen. Indien reeds nu vast staat, dat Duitsch land voor lang ongevaarlijk is, dan zou het een dwaasheid zijn, als onze poli tiek gehypnotiseerd bleef door de dwang-gedachte Duitsche revanche. Het is natuurlijk mogelijk, dat er een dag komt, waarop het Duitsche gevaar weer imminent is. En zeer zeker is de kans voor een nieuwe Duitsche agressie grooter, naarmate onze politiek meer in ^ebreke blijft, die agressie tc voorko men. Door ons echter thans blind te staren op het mogelijke toekomstige ge vaar, zouden we zelf de schuld zijn dat, tvezenlijke en nabije gevaren grooter en dreigender worden. ENGELAND EN FRANKRIJK. De koning van Engeland heeft het volgende telegram gezonden aan den president van de Fransche republiek ,,Ter gelegenheid van de viering van den glorierijken dag waarop de wape nen van de geallieerde volkeren in hun strijd tegen den gemeenschappelijken vijand met de overwinning werden be kroond, wensch ik U als hoofd van de groote republiek, onze bondgenoot, de uitdrukking van mijn oprechte welge zindheid en ongeschokt vertrouwen in de toekomst aan te bieden. De plechtig heden welke te Parijs en Londen tege lijkertijd zullen worden gevierd ter eere van hen door wier opoffering al leen een mogelijke overwinning kon worden behaald, bieden mij de gunstige gelegenheid aan het Fransche volk nog maals de verzekering te geven van den onveranderlijken eerbied en bewonde ring, welke men in het geheele Britsche rijk voor hen koestert. De band tus- schen onze volkeren tot stand gebracht tijdens het gevaar zal, daar ben ik van overtuigd, onverbroken blijven en zal de beproeving van den tijd doorstaan, even triomfantelijk in vredes- als in oorlogstijd. Alleen door het aanhalen van deze vriendschapsbanden, welke ons reeds vereenigen zullen in de toe komst de moeilijkheden waarvoor wij kunnen te staan komen, overwonnen worden en zullen de idealen van onze beide volkeren worden verwezenlijkt. Lloyd George zond het volgende tele gram aan maarschalk Foch „Uw daad om naar Boulogne te gaan teneinde een groet te brengen aan het stoffelijk overschot van een onbekend Engelsch soldaat op zijn weg naar En geland, heeft de harten van mijn land- genooten getroffen. Het zal niet nalaten de vriendschappelijke gevoelens te ster ken en den eerbied voor hun Fransche kameraden, die zij tot hun vrienden ge maakt hebben, toen zij schouder aan schouder in den grootsten oorlog uit de geschiedenis vochten. Evenmin zullen zij ooit vergeten, wat zij verschuldigd zijn aan uw schitterende leiding van de geallieerde legers in den eindstrijd, welke leidde tot een volkomen over winning. FRANKRIJK EN DUITSCHLAND De onderhandelingen tusschen Frank rijk en Engeland over de wijze, waar op Duitschland zijn schadeloosstelling zal moeten betalen, vlotten niet erg. Wij maken dit op uit het feit, dat er zoowat eiken dag te Londen of te Pa rijs een communiqué verschijnt, waarin wordt medegedeeld, dat die onderhan delingen nog steeds voortduren, soms met de bijvoeging dat men tot spoedige overeenstemming denkt of hoopt te ko men. De Fransche minister Berthelot is te Londen en confereert daar met de Engelsche staatslieden en het laatste bericht is nu, daf men de volledige overeenstemming thans gelooft te heb ben bereikt. Alleen mankeert nog de definitieve nota, welke de vier stadia dor behandeling zal vaststellen, te we ten le de bijeenkomst der financieele deskundigen te Brussel, ten 2e die der ministers van financiën te Genève, ten 3e het vaststellen van het bedrag van Duitschland's verplichtingen door de commissie voor de schadeloosstellingen en ten 4e het regelen der strafbepalin gen door den oppersten raad Het is dus nog niet ten volle gere geld maar op het punt van officieel be handeld te worden. De voorbereidende onderhandelingen zijn blijkbaar zoo goed als teneinde. Volgens een bericht uit Londen krijgt Frankrijk zijn zin inzake zijn geliefkoosd plan, dat de commissie voor de schadeloosstellingen zal worden aangewezen om het bedrag der schadeloosstelling vast te stellen, maar Engeland krijgt zijn zin, dat dit niet zal geschieden, voordat is vastge steld in hoever Duitschland tot betalen in staal is en dat bij die voorbereiden de besprekingen Duitschland ten volle en rechtstreeks gehoord zal worden. De overeenkomst vereenigt die beide ziens wijzen en het proces ter vaststelling van dc schadeloosstelling zal daardoor niet bepaald door vlugheid worden ge kenmerkt. ZESMAANDSCHE DIENSTPLICHT. Het -socialistische Kamerlid Mathieu heeft bij de Belgische Kamer een wets ontwerp ingediend tot het invoeren van den zesmaandsehen dienstplicht. De heer Mathie zegt in zijn memorie van toelichting het volgende Algemeene ontwapening is dc wensch van alle vol keren. Wij moeten die voorbereiden. Het leger kan maar één doel hebben de landsverdediging. Duitschland telt slechts een macht van 100.000 man, bestemd voor de handhaving der orde. Het is dwaas te beweren, dat tegenover die geringe macht België zijn zonen gedurende twee jaar in de kazerne moet houden. Italië, een groot-mogendheid, bepaalde den diensttijd op 8 maanden. De jonge krachten zijn noodig voor het herstel van het land. Het gaat niet aan nu telkens 50,000 man gedurende minstens 24 maanden aan den arbeid te onttrekken. De natie zelve heeft hier de gedragslijn te bepalen. De soldaat zal nu drie maanden ge oefend worden in den wapenhandel en dan drie maanden in de oorlogvoering en zulks is meer dan voldoende vooral bij de tegenwoordige specialisatie dei- wapens. De oorlog zelf betoogt de mo gelijkheid een gelijken diensttijd voor alle wapens te bepalen. De ruiterij heeft veel van haar belang verloren door den loopgravenstrijd, en medewerking van auto's en vliegers. Men zal de jaarklas sen bij ploegen oproepen, opdat er voortdurend een voldoende macht on der de wapenen zij. Deze wet kan krachtig meewerken tot democratiseering van het leger. Een soldaat wordt nu uitsluitend landsver dediger. De kortere diensttijd verplicht zoowel de meerderen als minderen tot intensief werken. Veel parade en ijdei vertoon moet en zal daardoor verdwijy nen. DE OVERGAVE DER „VINDICTIVE". De bijzondere correspondent te Oost ende van het „Hbld. van Antwerpen" meldt het volgende Donderdagnamiddag werd de Engel sche kruiser „Vindictive", die in 1918 en sedert dien dé haven van Oostende versperde, plechtig door het Engelsche staatsbestuur aan België geschonken, ter gelegenheid der tweede verjaring van den wapenstilstand en als een tee- ken van erkentelijkheid aan ons land. De plechtigheid had plaats op het westcr-staketsel. Ongemeen veel volk woonde ze bij. Redevoeringen werden uitgesproken door den burgemeester van Oostende, door sir F. Voung, commodore der En gelsche vloot, en door M. Pierard, al gemeen bestuurder van het ministerie van zeewezen. Sir F. Young schonk, in naam van het Engelsch gouvernement, het glorie rijk wrak aan M. Pierard in een roe rende rede. Het 23e linie, Belgische en Engelsche marienen, alsook burgerlijke en militaire overheden waren tegenwoordig. 21 kanonschoten werden gelost *en waren het signaal der definitieve over gave van het schip aan ons land. Het leger en de overheden groetten het wrak, terwijl een Engelsche blue jacket „Last post" aanheft en een boot je van de „Zinnia" een bloemenkrans

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3