"gemengd nieuws Toezonden mededeelingen. LAATSTE BERICHTEN toestand clrei- n tiet tot nieu- Feiners legden rswinlcel in de ie tot den later. der spoorwe- den dienst ge- de hoofdlijnen Tegen het ein- nen stopzetting wegdienst. )ERVO£DiNG ■AND. n den Rijksdag, Tageblatt", dat van den Duit- idervoeding gc- te ondervoeding niet opgeheven irijver voort t, op grond van :n en prestaties prijzen der v.e- wijl wij voor de ■n voedennidde- n liet buitenland ireldniarkt moe- iii de twee mil- wij per maand zen wij bij den ze valuta tegen- ktprijs ongeveer maand. Hei on- ezettingstroepen ons maandelijks Daardoor ver- li en finanweefe d in ons bestuur betrachten, ook aantal werkeloo- vij moéten onze onttrekken wij iet bcdrijfskapi- voor de schadc- icliten, als men leid geeft om te lishouding weder :e volkskracht te de verzwakking ondervoeding en optredende ziek- den en ook zeer Het Roode Kruis ibreid onderzoek an het opkomen- Wel is waar kan zn van een alge gesproken wor- gemeenten, waar alle kleine kinde ondervoed is. De odem, waarop de Vóór den oorlog werkzame be- ms heeft zij weder eiding gewonnen voor Halte a. d. en opvallende teld bij 90 percent 5 volksscholen, bi/ igen van middel- reent op de gyni- dien hij bij min- ■Iieele schooljeugd lioudt. Ongeveer kinderen is tenge- zwaktc en zwakte meer in staat de te houden. In .000 schoolkinde- Karlsruhe van 15.000. Zeer ld met de klee- bij liet gebrek ad voor ziekle i i te en stel it ar i: en tat lat hel onkonieni'c zal zijn om te enwoordige, gelijk prestatievermogen 'nderen. Naar uit Drigalski blijkt, zich geenszins maar is zij in ,n kinderen naar zendt, nog groo- isium niet veel ni of, ling sen zij ui vin n DEN EX-KEIZEK en wij melding ge- ngsgeschillen, wcl- ïnd voordoen aan- velk vermogen de" den uitbetaald. Eu van eenigc rappor- tillende juristen en zijn uitgebracht, en is omschreven wal t den staat behoort. Medegedeeld dat de ie van den Pruist- icchts dc rapporten die ten gunste van neldt thans, dat de de juridische com- 'ruisischen Landdag in zake het verge- iroon en den Staat. Hohenzoilerns een igen, hetwelk men ent, dat echter het s overtreft, terwijl een jnarlijksche mt- •n mark belast. Dit i blad. is nog met rderd men heeft de sie liet voor de Ho- ongunstige rappot eenvoudig onln""- s" meent, dat het de komende verktc- r moet beslissen or enzollerns, een nul- en de staat elk jaa' uwe scluild moeten Hoe nierkwalen te voorkomen. Nii de ernst van nierkwalen voor den iichtzamen lezer duidelijk is gewor- valt te hopen, dat de middelen tot I f.'rkotning algemeen zullen worden Sist. Want hoe moeilijk het ook alt nierkwalen to genezen, zij kunnen ^makkelijk voorkomen worden. De natuurwetten matigheid, opge- I /eKtheid en voldoende lichaamsbewe- "ine die ertoe dienen om hei lichaam orde te houden, zijn ook de voor naamste regels om nieruitputting te I .-oorkomen. Zware maaltijden, laat tiaar bed raait, overdadige prikkels, overwor king, zorgen, eenzaamheid, luiheid on vadsigheid, zijn alle urinezuur vormen de gewoonten. Zij vergiftigen het bloed, Mten de nieren aan en veroorzaken oij'nlijke verschijnselen ais stijve, ont- I Rijken en rheumatische gewrichten, j'ugpijti, spit, nier-waterzucht, ischias, I „jergruis of -steen, en blaasontsteking. Als gij reeds een nierkwaal hebt, laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen u dan helpen om gezond te worden, en past jaarna op voor herhaling. Foster's Pillen kunnen nog behulpzaam zijn. Zij verbeteren en voorkomen derhalve, bij- tijds genomen, nierzwakte. roster's Pillen geven verzachting aan de urinewegen, regelen de blaas en versterken de nieren. Zij dienen tot niets anders en zijn geen alles genezend middel. Zij werken niet op de lever, maag of ingewanden. Foster's Pillen djjfen slechts één ding, maar doen dit goed. Alleen echt, wanneer op de verpak king de handteekening van James Fos for voorkomt Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij J. C. Boniest, Lepelstr. 13, a 1.75 per Aios of 10.p. zes doozen. 45 krijgen, opdat Wilhelm, de deserteur, in Nederland in weelde baadt, terwijl het volk honger lijdt. Tegenover deze voorstelling van za ken verneemt de „Vossische Zeitung", dat in het vergelijk, 'hetwelk de Pruisi sche staatsregeering den 22 Januari 1920, onder voorbehoud van de goed keuring van den Landdag, met het koningshuis heeft gesloten, dit, zonder eenige schadeloosstelling ten gunste van den staat, heeft afgezien van alle kasteclen, tuinen en andere stukken grond, waarop volgens liet rapport van het ministerie van justitie in 1920 de staat aanspraak had gemaakt. Wat het rapport van prof. Schücking aangaat, dit had slechts betrekking op de door dc wet op de staatsschuld van 17 Januari 1920 vastgestelde rente van het lïdel contmis der kroon. Doch deze kwestie is eveneens thans van geen belang daar het koningshuis in het ver gelijk van den 22en Januari 1920 van deze rente zonder eenige schadeloos stelling ten gunste van den staat heeft afgezien. Naar in de toelichting op hef rapport wordt gezegd, krijgt het ko ningshuis ten gevolge van het vergelijk slechts een gedeelte van het hem onge twijfeld toekomend particulier eigen dom liet vermogen, dat het zonder rechterlijken dwang aan den staat af staat, heeft volgens de schatting van vooraanstaande autoriteiten een waarde van meer dan een half milliard. Als te genwaarde zou de staat slechts een be drag van 100 millioen ter beschikking stellen, dat echter niet aan het konings huis zal worden uitbetaald, doch hii cte berekening van het „Reichsnotopfer", hetwelk het koningshuis is opgeiegd, het rijk ten tleel vallen. De volgende zitting van de juridische commissie van den Pruisischen Land dag zal den 16en November plaats hebben. Er zal dan een besluit worden genomen. ENGELAND EN RUSLAND. Lloyd George heeft in antwoord op een vraag in het Lagerhuis verklaard dat er, naar hij geloofde, nog zeer vele Britsche onderdanen in Rusland op repatrieering wachten. Er was geen reden dut te gelooven, dat de sovjet niet voornemens was deze menschen naar Engeland terug te zenden. Zoo gauw deze menschen in vrijheid gesteld zijn en de bolsjewistische vijandige pro paganda tegen het Britsche rijk op houdt, zou er geen reden zijn waarom de handel met Rusland niet zou worden hervat. Omtrent het ongeluk op de werf van Wilton te Schiedam wordt nog het volgende gemeld Gedurende den ge beden nacht is met alle kracht het op- ruimingswerk voortgezet, waarbij het zwaar verminkte lijk van den Poolschen arbeider Bizanowsky te voorschijn kwam. Er zijn dus tot nu toe 4 lijken onder het puin vandaan gehaald, terwijl er zich nog twee onder moeten bevin den. Van de zwaar gewonden zijn 8 in het ziekenhuis te Vlaardingen, 2 te Schiedam en 1 te Rotterdam opgeno men. Deze laatste, H. Vieveen ge naamd, is gisterenavond met nog eenige andere arbeiders met liet bootje van de rivierpolitie naar Rotterdam vervoerd, cijn toestand is zeer ernstig. Een groot aantal lichtgewonden kon. na verbonden te zijn, zich huiswaarts begeven. Het waren meest Vlaardin- gers en Schiedammers. Een Schiedam- sche arbeider, die zijn kameraden onder "e vallende betonmassa zag verdwijnen is van schrik krankzinnig geworden. Hij is voorloopig in het ziekenhuis te Schie dam ondergebracht. Wij hebben reeds gemeld dat de politie te Amsterdam een 25 jarigen boekhouder heeft aangehouden, ver dacht van poging tot oplichting van 50.000. De aangehoudene was vroeger in dienst geweest bij een bankinstelling aldaar. Hij heeft, naar het schijnt van zijn aanwezigheid daar gebruik ge maakt om handteekeningen te loeren namaken en eenige blanco formulieren zich toe te eigenen. Die formulieren heeft hij uoen nadrukken en zoojn for mulier van een kwitantie, heeft hij val- schelijk ingevuld voor een bedrag van ƒ50.000. Verleden week heeft hij ge poogd de valsche quitantie bij een kan toor op de Heerengracht te innen. Eerst was het kantoor opgebeld, dat de kwi tantie met een half uur zou worden aan geboden. Het vaische formulier stemde niet geheel overeen met het oorspron kelijke, maar het verschil viel weinig op en de handteekening was zoo schitte rend nagemaakt, dat een chef der in stelling den betrokken procuratiehou der adviseerde-tot uitbetaling. De procuratiehouder vertrouwde ech ter de zaak niet, overtuigde zich eerst telefonisch, dat de bank de kwitantie niet had doen presenteeren, deed alle deuren sluiten en waarschuwde de po litie. De oplichter bemerkte evenwel de manoeuvre en wist nog juist te ont snappen. voordat alle deuren gesloten waren. Intusschen was de oplichter reeds herkend en de politie van de Laurier gracht ging hem opsporen. Het was be kend, dat de man een Duitscher was en commissaris Hulseboom waarschuwde alle grensposten, maar de gezochte- bleek nergens te vinden, tot een kellncr in hotel Fleissig in de Warmoesstraat den man in het café ontdekte. Hij beide de politie op, maar de vrouw van den gezochte hoorde het telefoongesprek af en de tnan kon nog tijdig ontsnappen. Maandag kreeg de heer Hulseboom bericht, dat de verdachte weer in hotel Fleissig was, maar weer wist de man voor de kontst der politie het café te veriaten. Maar nu was de heer Hulse boom den man op het spoor. Hij volgde hem en reisde hem na naar Haarlem. In een café aldaar liep de ex-boekhouder toen in de val. Hij is mee teruggenomen naar Amsterdam. Aanvankelijk ontken de de arrestant zich aan de poging tot oplichting te hebben schuldig gemaakt. Gaandeweg kwam hij echter op de ont kenning terug. Bovendien wordt hij met stelligheid herkend. De politie gelooft, dat de Duitscher zonder medeplichtigen heeft gehandeld. De tnan schijnt het voornemen te heb ben gehad naar Argentinië uit te wijken en had het geld daarvoor willen krij gen door middel van de valsche kwi tantie. Een kortstondige, doch zware brand, die Maandagavond, vermoedelijk tengevolge van broeiing van pyriet, was ontstaan in een der houten loodsen der maatschappij van zwavelzuurbereiding voorheen Ketjen, aan de Nieuwendam- merkade over liet IJ te Amsterdam, verwoestte twee houten loodsen, twee electrische kabel-huisjes en twee cement bergplaatsen. Met eigen slangen der fabriek en 4 stralen op de drijvende stoomspuit Jasoti werd de brand, die aanzienlijke materieele schade aan richtte,'gebluscht. Bcroovingcn. Het Am- sterdamsche politic-rapport vermeldt, dat Zaterdag een 30-jarige kantoor bediende aangifte gedaan heeft, dat zijn vrouw in een huis op den Achterburg wal beroofd was van 1800, welk be drag zij uit haar tasch vermiste. De politie heeft een onderzoek ingesteld, doch niets gevonden. Wel is gebleken dat dc beroofde vrouw de bewoners van tiet huis goed kende. Uit een hotel in de Kalverstraaf is ten nadeele van een logeergast een be drag van 3300 ontvreemd door een vrouw. Door een koopman uit Middelharnis werd aangifte gedaan dat hij te Rotter dam door twee „dames" van een por tefeuille, inhoudende 15000, is be roofd. Een 12-jarig meisje te Ede wilde den overweg Nieuwe Stationstraat, ter wijl de afsluitboomen voor een nade renden trein reeds dalende waren, vlug oversteken. Zii geraakte echter met een van haar schoenen zoo vast tusschcn de rails bekneld, dat zij. met geen mo gelijkheid zich los kon maken. Gelukkig werd haar hachelijke positie opgemerkt door den stationschef en bakker van I. met 't gevolg dat eerstgenoemde den trein trachtte te doen stoppen, en het meisje werd bevrijd, door snel de schoenveters door te snijden. Tot dusver vernam men alleen uit groote steden, dat personen, die zich met vrouwen van slecht allooi afzon derden, beroofd werden, maar nu heb ben dergelijke beroovingen ook te Gor- kum plaats gehad. Een koopman uit Arkcl is zijn portefeuille met inhoud aan bankpapier en een ander zijn gou den horlogee met dito ketting door een beruchte vrouw ontfutseld. Te Hilligersbcrg is gisteren een boerenwagen, waarin twee bejaarde vrouwen zaten, te water gereden. Toen j na veel moeite de beide vrouwen op het i droge gebracht waren, bleek een hunner reeds te zijn gestikt. De andere is in hoogst zorgelijken toestand per auto mobiel naar liet ziekenhuis gebracht. Op het Hofplein te Rotterdam is een 66-jarige juffrouw door een auto aan gereden, gevallen en tegen een lan taarnpaal terecht gekomen. In bewuste- loozen toestand, met een hersenschud ding en een gebroken been is zij naar het ziekenhuis gebracht, waar zij spoe dig is overleden. Een man uit Beek bergen, die naast een uit Arnhem naar Apeldoorn rijdende vrachtauto fietste, is bij het passeeren van een hem achter op rijdend fietser gevallen, waardoor hij onder de auto terecht kwam. Het achterwie! ging 'nem over de beide bee- nne. Kort daarna is de man overleden. Uit de Lingeliaven te Leerdam is het lijk opgehaald van een 69-jarigen man. die sedert eenige dagen werd vermist. Gisterenmiddag werd in de Zwarte Paardenstraat te 's-Gravenhage een geval van gasverstikking ontdekt. Een 36-jarige juffrouw werd bewusteloos voor haar fornuis gevonden. Na door de zuurstof-brigade weer tot bewust zijn te zijn gebracht, kon zij naar. het ziekenhuis vervoerd worden. S p i o n n a g e. „De Grond wet" bevat de volgende bijzonderheden betreffende de aanhouding aan de grens te Nispen van den opperwachtnieester- brigadebevelhebber der Belgische gen darmen, G. van Slambrouck, die dezer dagen gearresteerd werd, toen hij per motorrijwiel imburgerkleeding de grens overkwam. Van Slambrouck werd ge arresteerd wegens spionnage ten na deele van den Nederlaiidschen Staat, gepleegd op groote schaal en geduren de minstens vier jaar. De aanhouding van dén Belg staat in nauw verband met de arrestatie van den sergeant der infanterie Ansems, in garqizoen te Bergen op Zoom en aldaar woonachtig. Genoemde Ansems werd voor eenigc weken gevangen genomen wegens val sche onderleekeiiing van een verzoek tot doorlating aan de grenspost te Es- schen voor een Belg zonder papieren. Dit verzoek was onderteekend met- den naam van een Belgisch politiechef. An sems, die hier reeds jaren rondliep zon der dat men begreep hoe het mogelijk' was, dat de man zulke groote verterin gen maakte, schijnt door de mand ge vallen te zijn en bekend te hebben in nauwe relatie te staan met den Belgi schen spionnagedienst en speciaal met bovengenoemden Slambrouck. Ansems zou van Slambrouck ouder meer plannen der versterking van Wil lemstad en Bergen op Zoom, de wer king van ons recruteeringstelsel en van den etappedienst, sterkte en indeeling van de marechaussee-brigade enz. heb ben overgeleverd. Van Slambrouck, die een doorloopen- de pas voor Holland had, genoot hier liet volste vertrouwen, ofschoon be kend was, dat hij tijdpns den oorlog hier te lande reeds werkte voor de Bel gische regeering, zij 't dan tegen den Duitschen- inlichtingsdienst en tegen zijn eigen landgenooten, die met den vijand handel dreven. Verschillende Belgen zijn dan ook door zijn toedoen bij huil terugkomst in hun vaderland dn de gevangenis te recht gekomen. Zaterdagmorgen zijn Van Slambrouck per auto en Ansems per trein naar Breda overgebracht en ter beschikking van de justitie aldaar gesteld. Zondagmiddag had in het N. O. kanaal bij Rensburg een aanvaring- plaats tusschen de van Zweden komen de Kieler stoomboot „Signal" en de van Brunsbuttel komende Zweedsclie stoomboot „Figne". De „Signal" be kwam een lek in de machinekamer en zonk binnen een half uur de beman ning werd gered. De „Figne" kon haar reis naar Hol- tenau voortzetten. De gezonken stoom boot was 800 ton groot en met erts ge laden, bestemd voor Norderham. Het scheepvaartverkeer in het kanaal is niet gestremd. De hongersnood in C li i n a. De „Times" verneemt uit Peking De gegevens, verzameld dooi de internationale „relief'-commissie voor den hongersnood in China toonen een veel grooter nood aan, dan tot dus verre werd vermoed. De noodlijdende bevolking bedraagt in de provincie Tsji-Li 2 millioen, in Sjantoeng 4 mil- liocn, in Honau 18 millioen, in Sjansi 7 millioen, in Sjensi 8 millioen, totaal 58 millioen. Daarvan is de nood van 14 millioen zeer ernstig, van 18 millioen ernstig en van 28 millioen minder ern stig. In het geheel worden 352 distric ten door den hongersnood geteisterd. Vele Chineesche en buitenlandsche steuncomité's zijn aan liet werk, maar dit is verre van voldoende, daar een zeer groot bedrag noodig is om den ernstigen nood te lenigen. Er is een toestel uitgevonden, waarmede de blinden op liet gehoor kunnen lezen. Dit toestel heet optofoon. Het is een seleniumcel, die, door flik kerlicht bestraald, in een telefoon een accoord doet hooren een tweede sele niumcel, in deze geleiding door hei zelfde licht beschenen, dooft die tonen weer uit. Nu ontvangt een van deze cellen haar licht teruggekaatst door de bladzijde van een gewoon leesboek, over welks regels de cel heen schuift. Zoolang de cel over wit papier glijdt, blijft ailes stil maar zoodra zij een zwarte letter passeert, wordt het even wicht tusschcn de beide seleniumcellen gestoord en ihoort men in de telefoon een opeenvolging van accoorden, af hankelijk van d?n vorm van de letter. Aldus krijgt elke letter haar eigen reeks accoorden, elk woord zijn melodie en de blinde kan die even goed leeren kennen als de marconist zijn geluiden. Volgens den uitvinder kan men in kor ten tijd zoo ver komen, dat men 25 woorden per minuut leest. Op het toe stel kan elk goed -gedrukt boek worden gelezen afzonderlijke blindenboekeri in Braille-schrift zijn dan niet meer noodig maar het toestel kost meer dan duizend gulden. DE HERZIENING DER ONDERWIJS- SA LA RISSEN. Gisterenmiddag hadden de heeren Bongaei'ts, Dresselhuys, de Groot, Kol- thek, Marchant, Otto, Rutgers, Schok king en Troelstra in het gebouw der Tweede Kamer een onderhoud met den tij del ij ken voorzitter van den minister raad en den minister van onderwijs, ten einde dc regeering te kunnen wijzen op de noodzakelijkheid van een spoe dig tot stand komen van de 'herziening 'der onderwijzers-salarissen. Door hen werd betoogd, clat de nood bij de-^nderwijzers en hunne gezinnen zoo ffóög is gestegen, dat langer uit blijven van een salaris-verbetering tot bedenkelijke gevolgen zou leiden, en zij meenden er op te mogen aandringen dat de regeering aanstonds tot de nieuwe regeling zou willen besluiten. Te meer verklaarden zij, dat de zaak urgent is, omdat ook de terugbetaling der pensioenstortingen, welke ten aan zien der burgerlijke ambtenaren reeds plaats vond, voor de onderwijzers zich nog steeds liet wachten. De ministers verklaarden de urgentie van deze zaak volkomen in te zien en zegden dan ook toe, dat dc nieuwe regeling weldra zou volgen. Op de vraag, hoe spoedig deze kon worden tegemoet gezien, verklaarde de minister-president, dat deze zaak nog slechts dagen, geen weken zou vor deren. Ten aanzien van de terugbetaling der pensioenstortingen, gaven de ministers te kennen, dat van de zijde der departe menten de noodige spoed voor die te rugbetaling is en wordt betracht, zoo dat met medewerking van gemeente en schoolbesturen deze bedragen zeer spoedig in handen van de onderwijzers zullen zijn. haven van Oostende tot zinken werd gebracht, ten einde het uitloopen van uitsche onderzeeërs te beletten, en dat nu in ondiep water ligt, is door de Belgische regeering aanvaard „als achting van de Britsche regeering." Het zal op 11 November, den verjaardag van den wapenstilstand, officieel wor den overgedragen. MONARCHISTISCHE BETOOGING TE ATHENE. PARIJS. (V.D.) Uit Athene wordt ge meld, dat aldaar Maandagavond een betooging werd gehouden door de ko ningsgezinde partij. Door eenige perso nen, waaronder Goenaris, werden toe spraken gehouden, waarin zij verklaar den. Constantijn als den wettigen ko ning te beschouwen. Het kwam tot een 'botsing met de politie, van wie een gedood en een ge wond werd. DE MIJNWERKERSSTAKING IN BELGIE. De gedeeltelijke uitslagen van. het referendum onder de Waalsche mijn arbeiders wijzen op een overgroote meerderheid ten gunste van een alge- meene staking. Een aantal metaalfa- brieken moesten tengevolge van gebrek aan steenkool stilgezet worden. De „Libre Belgique" meldt dat het resultaat' van het referendum onder d'e mijnwerkers van het bekken van het centrum een volledig échec voor de staking beteekent. Dientengevolge heeft het bestuur der mijnwerkersfede ratie van dit bekken besloten, dat het werk den lOen November volledig zou worden hervat. DE VOLKENBOND. De „Star" zegt, dat Elihu Root, se nator Harding heeft voorgehouden, dat liet onmogelijk is, het vredesver drag van Versailles los te laten en dat elke poging daartoe een chaos brengen zal over de Vereen. Staten. Dit advies is door Root in een kabeltelegram ge geven in het laatst van Augustus en was een poging om senator Harding te weerhouden van een uiterste houding tegenover het vredesverdrag en de Volkenbonds-overeenkomst. Root wilde deze laatste wijzigingen, opdat de Se naat de Volkenbondsgcdachte zou kun nen Ameri kaniseeren. EEN FRANSCH PROTEST. De Fransche regeering heeft volgens de Duitsche bladen, bij het ministerie van buitenlandsche zaken te Berlijn geprotesteerd tegen den boycot van Frankrijk door Duitschland. De Fran sche regeering beroept er zich op, dat het Duitschland volgens het vredesver drag niet geoorloofd is den handel van een der geallieerde staten ongunstiger als dien van een ander land te behan delen. Er wordt verklaard, dat de Dirit- schers den invoer van luxe artikelen en wijn verboden 'hebben, ofschoon zij zulke wijnen uit andere landen voor aanzienlijk hoogere prijzen betrekken. Ook de uitvoer van artikelen uit Duitschland naar Frankrijk is de laatste maanden zoo goed als stop gezet. Er mogen slechts transporten de grens passeeren die voor den heropbouw der verwoeste streken van Noord-FrankrijK bestemd zijn. De Duitsche regeering zou er zich op beroepen hebben, dat alle beschikbare wagons voor de kolentransporten in het binnenland gebruikt moeten worden en er derhalve voor andere doeleinden geen transportmiddelen ter beschikking staan. Van bevoegde Duitsche zijde wordt echter medegedeeld, dat een dergelijk protest tot dusverre nog niet ontvangen is het is echter bekend, dat de Fran sche handelskringen er bij hun regee ring op aandringen dat zij een dergelijk protest zal uitbrengen. DE „VINDICTIVE". LONDEN. (V. D.) Het Britsche oor logsschip „Vindictive", hetwelk in de NF.DERL STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Batoe" (thuisreis) pass. 8 Nov. Kaap Bon. „Bintahg" 6 Nov. van Amsterdam te Ba tavia. „Grotius" 10 Nov. van Batavia te A'dam. „Kambangan" (uitreis) 4 Nov. van Sin gapore. „Rembrandt" 6 Nov. van Amsterdam te Batavia. „Radja" 6 Nov. van Japan te Batavia. Rotterdamsche Lloyd. „Deli" (uitreis) pass. 7 Nov. Kaap Bon. „Garoet" (thuisreis) 5 Nov. te Colombo. „Goentoer" (uitreis) 7 Nov. van Colombo „Insulindc" (uitreis) 7 Nov. van Port Said. „Rindjani" (uitreis) 3 Nov. van Padang. „Wilis" (thuisr.) pass. 6 Nov. Pantellaria. Kon. Hollandsche Lloyd. „Salland" 9 Nov. van A'dam naar B.-Ayres. „Frisia" van Amsterdam naar New-Orleans, 8 Nov. Van Havana. „Brabantia" (uitreis) 8 Nov. van Lissabon. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Sirrah" (uitreis) 8 Nov. van Santander. HollandAmerika Lijn. „Celaeno" van Rotterdam naar Philadelphia pass. 5 Nov. Cape Race. „Soestdijk" 9 Nov. van N. Orleans te Rot terdam. „Yoko Marti" 7 Nov. van New-York naar Rotterdam. „Beukelsdijk" van Rotterdam naar New- York, pass. 5 Nov. v.m. Cape Race. „Nieuw Amsterdam" van Rotterdam naar Ne'w-York, 7 Nov. v.m. van Plymouth. „Noordam" van Rotterdam naar New-York, pass. 7 Nov. Cape Race. „Themisto" 6 Nov. van Rotterdam te Hamburg. „Warszawa" 9 Nov. van D.antzig te R'dam. „Westerdijk" van Rotterdam naar New- York, pass. 7 Nov. n.m. Lizard. HollandWest-Afrika Lijn. „Amstelstroom (thuisreis) 6 Nov. van Bor deaux. „Mont Cents" 2 Nov. van Bissao naar Las Palmas. HollandBritsch-lndië Lijn. „Kieldrecht" (thuisreis) 9 Nov. te Antwer pen. „Vecjitdijk" (thuisreis) 6 Nov. v. Colombo. „Banka" (uitreis) 6 Nov. van Colombo. „Stadsdijk" (thuisreis) 7 Nov. van Ant werpen. HollandOost-Azië Lijn. „Amealnd" (uitreis) pass. 8 Nov. Ouessant. Kon. Pakketvaart Mij. „Houtman" 3 Nov. van Australië te Tjila- tjap. „Roggeveen" 6 Nov. van Melbourne naar Singapore. Stoomvaart Mij, „Oceaan". „Keeman" van Japan naar Amsterdam. 3 Nov. te Port Swettenham. „Tantalus" 3 Nov. van Tjilatjap naar Am sterdam. „Tetresias" van Japan naar Amsterdam. 4 Nov. van Colombo. „Helenus" van Japan naar Rotterdam, pass 5 Nov. Perim. JavaNew-York Lijn. „Salatiga" van New-York naar Java, pass. 6 Nov. Perim. „Karimoen" 6 Nov. van New-York naar Java. „Patroclus" 5 Nov. van Batavia te New- York. JavaPacific Lijn „Tjisondari" 8 Nov. van Seattle naar Ba tavia. „Tjikembang" van Java naar San Francisco 3 Nov. van Hongkong. Kon. West-Ind. Maildienst. „Jason" 9 Nov. van Rotterdam naar Chili. WISSELKOERSEN. Noteering van heden, 10 November, des middags 2% uur (Niet-officieele noteering). C h q u e. Berlijn 3.97'/2 Brussel 20.65 Londen 11.35/2 New-York f3.36; Parijs 19.50; Weenen 1. Bankpapier. Belgische Francs 20.70 Fransche Francs ƒ19.60; Kronen (afgest.) ƒ0.80; Kronen (niet afgest.) ƒ0.85; Marken (groen) 4.02j/2 Marken (rood) /4.07,/2 Ponden 11.30 Dollars 3.30. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 772.0 te Parijs. Laagste barometerstand 781.6 te Thors- haven. Verwachting tot den avond van 11 No vember Matige, tijdelijk wellicht krach tige Zuidelijke tot Westelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Aanvankelijk zachter. HOOGWATER TE VLISSINGEN. November v.in. n.nj. Donderdag 11 1.27 1.39 Vrijdag 12 2.01 2.12 Zaterdag 13 2.34 2.49 Zondag 14 3.07 3.23 Maandag 15 3.43 4.01 Dinsdag 16 4.17 4.39 Woensdag 17 4.56 5.23 Donderdag 18E.K. 5.41 6.19

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3