.AND Lte-nota aan |and. GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN est Noord-Hol- >1 stemmen, het (40) stemmen met 24 voor en aangenomen, en tan dit ook hier t er met voldoe- est Zeeland het van het blad lok spreker kan ikkelde idee ten tot aanneming a M", dat er inderdaad eenige geleden op het ministerie van 'hnftenlandsche zaken een mededeeling .1,11 den voorzitter, van de Fransche 'Vitaire missie, generaal Noliet, is ont- 111 -- die zich met de ontwapening vange"' rt I at m het voor vele nu de contri- verhoogen en de damesleden zelf en ook de de contributie, als de dames V. zij ook een aan betalen, beveelt aanne- krachtig aan en Fransche turn- men nu ook hier daardoor veel iet tegnwoordig van groote be- lid het blad zal cent per num- voor een brief- een wedstrijd eft, men zal die ian vinden, gt dat er geen eenigingen aan betalen. Hij Jen stukken zul- lit vanzelf spre- 'oor de leden, langenomen mei was dat van ut aij de voorzitter kwijls gebrek it ral voor nieuwe rbond stelt "tel- in totaal 1000 gewest, dat een rt. Nu het zui- nwendde om dit drie der 40 ver geven, heeft het en 1922 gele ider voorwaarde iet zuidergewest 1000 worden ur, reiskosten, Is de technische leiding van zulk nemen, dit niet nis. igen uit de ver kwestie kon de dat voor deze lats zal worden delijk Bergen op in verschillende lijk zal zijn en dit niet zou _egen de bezwa- weer reizen niet dnemets moeten jgen wat moeite ia zal niet gelijk :eringswege aan getuigschrift worden opge- oogen worden te de kringen wor- geworte verga- worden beslist, rd er o.a. op. ge- te Tholen thans n vuur ook nog istiekvereeniging Vlissingen werd per jaar vraagt 'oering voor het dat een en ander ng van de licha- jortgens van 15. die lid zijn van iging, van ver- rden vrijgesteld, ;adering met een erken door tijdig ringbesturen aan edig de algemee- t gewest te kun- lke zal worden een eere-avond, ;e sloten. iet vredes- kg. |ux Monties" her- het woord van ■edestractaat van yas aan beloften, J vroeger gezegd, I plantje was, dat Iden gecultiveerd lier verbondenen. bewonderaar er- heeft hij de 011- Jitreurd, doch ten lankrijk een mini" moeten verstrek- t het recht, daar- n. i de in den laat- opgedoken ge" J nieuwe Entente* ■rwachten aan de' lwas verzonden ot Hen, verneemI de I 'de' naar het heet nog gewapende 1 '.«anisaties bezighoudt, in verband I darmede wijst generaal Noliet op de „'«tanden in Beieren, met name op den geleden te Miinchen gehouden ■chietwedstrijd van de Beierschc bur- I Lwachten. De nota van generaal Met wordt op het oogenblik door de Itijksrcgeering onderzocht en besproken. ne mijnwerkersstaking in engeland. Onder de Engelsche mijnwerkers w)vdt thans weder een referendum ge houden of op de voorgestelde voor waarden het werk zal worden hervat, i uitslag van de stemming zal foensdag worden bekend gemaakt. In- Ijien de meerderheid der mijnwerkers I zich voor hervatting van het werk ver klaart, zal het werk op zijn vroegst Donderdag weer kunnen beginnen. Van een algemeene hervatting van het werk kan echter op zijn vroegst 8 November I sprake zijn. De „Daily News" zegt, dat men niet verwacht, dat de.meening der oppositie in Zuid-Wales van grooten invloed zal zijn en de leiders hebben ten volle het advies van de uitvoerende commissie ,,iii ue overeenkomst aan te nemen ge- i Steund. Het punt, dat in officïeele krin gen liet meest van belang wordt geacht, 'l jsde verplichting van mijneigenaars en mijnwerkers, samen te werken om de industrie weer op de been te helpen. Zij allien samenwerken om de productieve i kracht van de industrie te verhoogen en de loonen op een goeden grondslag te hengen. In regeeringskringen acht men I dcie belofte een van de meest hoopge- I tende karaktertrekken van den nieuwen locstand. het socialistisch congres. Het socialistisch congres heeft Zater dag te Brussel zijn eerste zitting ge houden. Aanwezig waren 562 gedele geerden, die evenveel groepen verte genwoordigden. Het congres zond een telegram met gelukwenschen aan de Engelsche mijnwerkers. De secretaris der partij bestreed daarop de 21 punten, van Moskou en stelde daarop met Vandervelde een motie voor, welke verklaart, dat de 21 punten niet alleen een poging beteeke- nen om het proletariaat te verdeelen, maar tevens een ontkenning zijn van Ie socialistische grondbeginselen, zoo als deze op de internationale congres sen zijn opgesteld. Bij de bespreking of men zich bij de tweede of bij de derde internationale moet aansluiten, heeft Vanderveide een (ellen aanval gedaan op het bolsjewis- w. Hij bracht de ontroerende beroepen «er, welke de socialisten van Georgië, Azerbeidsjan en Rostok aan den Don tebben gericht tot hun partijgenooten in het westen en waarin de massa moorden np de bevolking worden me degedeeld. amerikaansche verkiezings praktijken. Hoe meer de presidentsverkiezing nadert, hoe scherper de strijd tusschen de beide partijen wordt, en hoe gerin ger van gehalte de strijdmiddelen wor den. Thans hebben de democraten een nieuwe proef genomen om Harding, den republikeinschen candidaat, in het vaar water te zitten. Naar verluidt zou de Amerikaansche commissaris in Riga hebben doen weten van den Engelsclien schrijver Wells, die thans in Rusland toeft, te hebben vernomen, dat Lenin aan Wells heeft medegedeeld van Har- Iding voorstellen te hebben ontvangen om onderhandelingen te openen. Deze boodschap zou zijn overgebracht door Harding's agent, een zekere Vanderlip, set met den heer Frank Vanderlip, de hiormalige president der National City Blik in New-York, te verwarren, is op |M oogenblik in Siberië werkzaam en «II Sovjet-Rusland niet aangedaan. Hot is binnen enkele weken de tweede maal, dat Harding ten opzichte der bui - «nlandsche politiek van unfaire han delingen wordt beschuldigd. Eerst zou j|'l Fransche vertegenwoordigers heb ben ontvangen om over de eventueele oprichting van een nieuwe volkenorga- msatle te praten thans zou hij met Le- n|n in verbinding getreden zijn. russisch protest aan frankrijk. De sovjet-regeering heeft aan den ''ansehen minister-president 'n draad- mos telegram gericht, waarin zij zicli beklaagt over de buitenlandsche invloe- n, die de definitieve oplossing van 't jKschil tusschen haar en Polen bcmoei- 'Jhen en in het bijzonder beklaagt zij ch over het feit, dat, niettegenstaande e wapenstilstand en hpt vobrloopige redesverdrag onderteekend zijn de landelijkheden van Poolsche zijde nog «e z'i" "Pgehouden. De Russische re- S ering meent, dat het Frankrijk is, dat I braan schuld heeft, daar het Poolsche fn wo[<-lt gecommandeerd door riika'""'eieren, terwijl ook Frank- VL ."e hoodige credieten aan Polen festeer^ '.De Russische regeering pro- de 1 daarom ten krachtigste tegen kearagslijn ^er Fransche regeering. de duitsche eigendommen in engeland. de „Petit Parisien" heeft de regeering in haar antwoord op de Britsche nota inzake den afstamt van rechten in verband met paragraaf 18 van het vredesverdrag, verklaard, dat geen inbreuk mag worden gemaakt op den inhoud van genoemde para graaf, door geen enkele der geallieer den. Het door alle geallieerden uitge werkte en geteekende verdrag kan slechts in gemeenschappelijk overleg worden herzien of gewijzigd. Frankrijk handhaaft het standpunt, dat de para graaf volledig moet worden uitgevoerd en dat Engeland in dit-opzicht geener lei bijzonder recht heett daarvan af te zien. De Fransche nota wijst het Brit sche standpunt af, dat de bewuste pa ragraaf de respectievelijke regeeringen vrij zou laten te handelen zooals zij noodzakelijk achten. spoorwegongeluk in frankrijk Bij het station Chartes is in den nacht van Zaterdag op Zondag de sneltrein ParijsBrest van terzijde aangereden door een goederentrein. De sneltrein werd door den goederentrein aangere den, welke met een snelheid van 60 K.M. reed. Er ontstond een groote paniek" en onder luid geschreeuw vluchtten de passagiers uit den trein en renden gil lend de spoorlijn over. De sneltrein zat stampvol in verband met Allerheiligen, voor welke gelegenheid zich vele pas sagiers naar hun geboorteplaats be gaven. De goederentrein liep op 2 postwa gens, die achter de locomotief stonden, welke wagens geheel stuk vlogen. De locomotief van den goederen trein viel omver en de stoom ontsnapte onder een vreeset ijk geraas. De machi nist van deze machine werd gedood. De employé van een spoorwagen werd gedood, evenals een passagier van het volgend derde klas-rijtuig. Meer dan dertig passagiers werden licht ge wond. Wat den meesten indruk maakt is, dat ook dit ongeluk te wijten is aan een verkeerden wisselstand, hetgeen zich den laatsten tijd herhaaldelijk voordoet en waardoor reeds meerdere ernstige ongelukken plaats gevonden hebben. Oorspronkelijk werd door Havas ge seind, dat de minister varr openbare werken, Le Trocquer, zich ook in den trein zou hebben bevonden. Later is gebleken, dat dit niet het geval was. V°'gens 'ansehe Bij een twisf op de Nieuwmarkt te Amsterdam werd Zaterdagavond de circa 20-jarige H. H. met een mes in den hals gestoken. Een auto-brancard van den geneeskundigen dienst was spoedig ter plaatse en bracht den ver- slagene, die de volgende week in het huwelijk zou treden, naar het Binnen gasthuis. Zijn toestand was zorgelijk en hij kon des avonds nog niet door de politie verhoord worden. Aanleiding tot de twist schijnt een liefdeshistorie te zijn. De politie is den vctmoedelijken dader op het spoor. In een huis aan de Wijde Lom- bardsteeg te Amsterdam, is een 16-jarig jongmensch beroofd van 2500 gulden, 4000 marken en 1600 kronen. Als ver dacht van deze berooving is een 21-ja- rige vrouw aangehouden. In een woning aan liet Oude Kerks- plein te Amsterdam is een man beroofd van 3080. Als verdacht hieraan schul dig te zijn, zijn aangehouden twee man nen en drie vrouwen. Een 38-jarig man is in een ander huis aan het Oude Kerksplcin beroofd van 11.025. Deze laatste beroofde was een Duitscher, die een paar dagen in ons land vertoefde om geld in ontvangst te nemen. De heer A. de Koning, te IJmuiden, die op zijn motorfiets van de Zuidzijde der visschershaven aldaar, naar zijn woning wou gaan, is op den straatweg langs de haven, ter hoogte van de Ken- nemerbrog, tegen een vallenden draad van de electrische leiding gereden, met het gevolg, dat hij nagenoeg op slag gedood werd. Toen een landbouwer te Beesd bezig was op een hooiberg, waarbij de knecht, behulpzaam was, hadden zij het ongeluk van een aanzien lijke hoogte naar beneden te storten, vermoedelijk door het uitglijden van en kele schoven haver. De landbouwer zelf was bewusteloos en bloedde uit neus en mond. Hij is reeds aan de ge volgen overleden. De knecht was bij kennis, doch had overal pijn en bleek een rib gebroken en ue heup te hebben gekneusd. Een schipper en zijn zoon, varende van Harlingen op liet motor schip „Neptunus", zijn verdronken. Het schip is vermoedelijk tengevolge van oen dikken mist op de Zuiderzee ver ongelukt, Te Stadskanaal is een vrouw uit Nieuwe Pekela verdronken. De politie te Dusseldorf heeft de hand gelegd op de twee Duitschers, die de villa der familie Van Heel te Russen en het jachthuis van mr. A. Capadosey te Diepenveen, hebben leeg gestolen. Ongeveer een wagenvracht gestolen goed, waaronder het tafelzilver der fa milie Van Heel, ju'weelen, lijfgoederen, etc. zijn te Dusseldorp opgespoord en Vrijdag door de marechaussee uit De venter naar Nederland teruggebracht. De daders zijn de 23-jarige W. B., een letterzetter, die drie jaren te Almelo heeft gewerkt, en de 26-jarige A. B. Eerstgenoemde werd door T. ten Velde, den jachtopziener van n'ir. Capadosey, onmiddellijk herkend als de persoon, die bij zijn vlucht uit het jachthuis uit een browning schoten op hem loste. B'. was bij zijn aanhouding gekleed in de jateht- uitrusting van mr. Capadosey. Beiden ontkennen, iets met den dief stal uitstaande te hebben en zeggen, het gestolene aan de Nedrelandsche grens te hebben gekocht van een hun onbe kend persoon. Evenwel herkenden de boeren, die het gestolene per wagen vervoerden van Tubbergen naar de grens, beiden als hun lastgevers. De dieven hadden zelf het goed eerst naar Tubbergen gebracht. Zij trachtten te Dusseldorp de kostbaarheden van de hand te doen. Dat zij nog een briefhoofd van een caféhouder te Rïjssen in hun bezit hadden, werd hun ongeluk. Daar door kon burgemeester Knottebelt te Rijssen de Duitsche recherche inlich ten omtrent de herkomst van de goe deren. W. B. had in het jachthuis te Diepen veen zijn eigen kleeren achtergelaten, die door zijn moeder zijn herkend als het pa^, dooi" haar zoon gedragen toen hij onlangs naar Holland vertrok. Op den spoorweg MunchenHc- dcmünden (Hannover) heeft, nabij de groote brug over de Werra een spoor wegongeluk plaats gehad, doordat een rangeeriocomotief met volle vaart op een uit de andere richting komende goe derentrein is geloopen. De beide loco motieven en 17 waggons zijn totaal ver nield. Een remmer van den goederen trein is op slag gedood, drie spoorweg arbeiders zijn ernstig gewond. De mate- rieele schade bedraagt ongeveer een millioen mark. Dit is in een kort tijds bestek in den omtrek van Munchen het vierde spoorwegongeluk. Een dorpsbal te Crofton, bij Wa kefield (Engeland), eindigde in een tragedie. Terwijl druk gedanst werd in de dorpsschool hoorde men kreten in een van de lokalen en werd Miss Jane Dar- well, een aardig meisje van 20 jaar op den vloer gevonden met een diepe won de in den hals zij stierf bijna onmid dellijk. Vlak er naast lag een jong Edwin Sowerbij, die ook een diepe hals- Hij werd op last van de politie naar liet ziekenhuis vervoerd. De twee kenden elkaar reeds van kind af. -De grootste brug te r w ere ld. Die vindt men, natuur lijk, in de nieuwe wereld, in Canada. Over de St. Lawrencè-rivier te Quebec is thans geslagen een reusachtige brug, resultaat van 16 jaren arbeid, wier bouw ongeveer 48 millioen guldens en een honderdtal menschenlevens kostte. Tot tweemaal toe is het gedeeltelijk voltooide bouwwerk ingestort en ge durende eenigen tijd zag het er naar uit, alsof het voltooien van deze brug meer was, dan de ingenieurskunst bij machte zou wezen te volbrengen. Het eerste ongeluk had plaats den 29 Augustus 1907, toen, zonder'de gering ste waarschuwing, de brug eensklaps instortte en van de 86 arbeiders, die er op dat oogenblik aan werkten, er 74 meesleurde in de diepte. Het was nog een gunstig toeval, dat het ongeluk gebeurde op een tijdstip, dat het mee- rendeel der werklieden, na volbrachte dagtaak, huiswaarts was gegaan, in enkele seconden hadden niet alleen 74 menschen den dood gevonden, maar meer dan 15000 ton staal, waarvan de bewerking 6 jaren arbeid had gekost, was als een vormlooze massa verbogen cn vernield metaal op den bodem der rivier gezonken. Anderhalf jaar werken werd vereischt om het wrak uit de rivier op te ruimen. De zwaarste stukken moest men met dynamiet laten springen, alvorens zij boven gebracht konden worden. Cana da beschouwde deze gebeurtenis als een nationale ramp en stelde een com missie samen, om de oorzaak daarvan op te sporen. Een speciale raad van ingenieurs werd benoemd om plannen te ontwerpen en 72000 werd uitgege ven voor de in verband daarmee te nemen proeven. Tenslotte waren de nieuwe ontwerpen gereed en het werk begon weer op breederen grondslag. Alles ging goed, tot den morgen van II September 1916, toen de middelste spanning 192 Meter lang, 26 M. breed en 33 M. hoog, wagende 5000 ton, in positie moest gebracht, hetgeen zou worden bijgewoond door een aantal uitgelezen gasten en een groote menigte van toeschouwers. Het bruggedeelte werd op pontons naar het midden van de rivier gebracht, waar het met kettingen en drijvende bokken zou worden opgeheschen, toen de kettingen braken en het geheele gevaarte in de rivier stortte, terwijl weer 27 man mede in de diepte ver dwenen. Onversaagd werd een nieuwe span ning gebouwd, op den wal weer met pontons in stelling gebracht, en het was een verademing voor allen die aan het werk deelnamen, toen zij eindelijk werd opgeheschen en op haar plaats gebracht. Hiermede was echter weer een jaar arbeid gemoeid geweest. De brug is geheel van staalconstruc tie gebouwd en rust aan de beide oevers op zware bruggenhoofden van gewapend beton. De rivier is op dit punt 292 M. breed. Vijftig meter van eiken oever is in de rivier een pijler van basaltblokken gebouwd, welke tot voetstuk dienen van 95 M. hooge stalen torens, waaraan de brug is bevestigd. De brug is vast, kan dus niet draaien, maar met het oog daarop verheit het middelste gedeelte zich 45 M. boven den waterspiegel, zoodat de zeeschepen er ongehinderd onder door kunnen va- ren. De bouten, waarmee de verschil lende deelen van de brug aan elkaar geklonken zijn, hebben elk een dikte var. 9 cM. middellijn en er is voor een gewicht van meer dan 6 ton aar deze bouten voor het werk gebruikt. De brug is eeni.g in dit opzicht, dal zij de grootste enkelvoudige spanning bezit van alle bruggen ter wereld, nl. 540"M. Daarmede overtreft zij de be roemde Forthbrug in Schotland met 27 en de BrOöklynbrug met 66 M. de rotterdamsche premie- leening Wij ontvingen een groote advertentie van de Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank welke wij heden niet meer konden plaatsen waarin de di rectie mededeelt, dat zij met de meeste zekerheid weet dat alles volkomen cor rect is. Wanneer de recherche Dinsdag de bussen niet heeft teruggegeven, zal de eerste en tweede trekking Woensdag worden gehouden. De grootste aandeelhouder van de in stelling was door het ingrijpen der re geering zoo verheugd, dat hij van zijn privé-rekening onmiddellijk 50.000 voor extra-premiën beschikbaar stelde, welke onmiddellijk zijn verloot. (In de advertentie zal men morgen de verdere bijzonderheden kunnen le zen). congres van overheids personeel. in het theater Verkade te 's-üraven- hage werd gisterenmiddag, onder voor zitterschap van den heer H. Freen, een congres gehouden, georganiseerd door het comité ter behartiging van de alge- meene belangen van overheidspersoneel (A. C. O. P.), de Centrale van Vereeni- gingen van Personeel in 's Rijksdienst e het comité voor Neutraal Overheids personeel (C. N. O. P.) Doel van het congres, was de vaststelling van alge- meene lijnen voor de te voeren salaris actie en herziening van het Kon. Besl. van 20 December 1919, tot instelling van het georganiseerd overleg. In zijn openingswoord wees de voor zitter op de noodzakelijkheid, dat het overheidspersoneel het eens wordt over de grondslagen eener gewenschte sala risregeling, nu de regeering, blijkens de noodregeling, niet den juisten weg uit wil. Verschillende sprekers voerden liet woord en ten slotte werd een resolutie aangenomen waaraan het volgende is ontleend Het congres enz., gehoord de inleiding over het geor ganiseerd overleg en over de loonen en salarissen van het rijkspersoneel en de onderwijzers constateert, dat de loonen en salaris sen van het rijkspersoneel in onvol doende mate zijn verhoogd, waardoor zij ver beneden de rechtmatige eischen zijn gebleven, welke er aan mogen wor den gesteld en dat, door de thans gel dende salarieering van het personeel in staatsdienst en van de onderwijzers niét de beste krachten uit de gemeenschap kunnen worden getrokken, waardoor een groot maatschappelijk belang wordt geschaad. Verder stelt het vast, dat het Rijk als werkgever den plicht heeft wat de ar beidsvoorwaarden van zijn personeel betreft, een voorbeeld te zijn voor par ticuliere werkgevers en voor de andere openbare lichamen, docli dat, niettegen staande deze verplichtingen, de loonen en salarissen in het particulier bedrijf en in verschillende provinciën en ge meenten, die van het Rijk meermalen niet onbelangrijk overtreffen. Wil men tegemoet komen aan het verschil in behoeften tusschen gehuw den en ongehuwden, groote en kleine gemeenten, dan dient dit niet te ge schieden door bii de salarisregeling re kening te houden met den burgerlijken staat en het kindertal van 't overheids personeel, wijl dit in tegenspraak is met het billijk beginsel van gelijk loon voor gelijken arbeid voor mannen en vrou wen, en deze bijslagen tengevolge heb ben, dat de salarissen worden gedrukt en de invoering van belangrijke salaris regelingen worden belemmerd, terwijl daarnaast de bestaande salarisregelin- gen van het personeel in de onderschei dene overheidsdiensten zooveel onge lijkheid en zooveel onbillijkheden be vatten, dat hierdoor rcehtmatige onte vredenheid onder liet personeel moest ontstaan. Het congres stelt zich op het stand punt dat in de positie der rijksambtena ren en van de onderwijzers ten spoedig ste afdoende verbetering moet worden gebracht en tegen de beschikbaar stel ling van belangrijke bedragen daarvoor, peen bezwaar zal mogen worden ge maakt, omdat de achterstand in de sa larieering veel vroeger had behooren te worden opgeheven en dat een gelijk loon voor gelijken arbeid zoowel in vasten als in tijdelijken dienst voor mannen en vrouwen zal worden vastge steld zonder huwelijks- of kindertoesla- derailleerd,' waardoor hij in een sein huis reed. De remmer Quintermeijer, die in zijn remhuisje zaf, werd doodge drukt; de machinist bekwam een hoofd wonde, terwijl de remmer Wolfmede, die moest worden uitgezaagd, aan de handen gewond werd. De materieele schade aan de locomotief en een aantal wagens is vrij belangrijk. De justitie heeft zich Zondagmorgen van Almelo naar Borne begeven, om een onderzoek in te stellen. De dienst is niet vertraagd hulpverleening aan oostenrijk. WEENEN (V. D.) Dc commissie voor schadeloosstellingen besloot voor grondstoffen en levensmiddelen een crediet voor te stellen van 25 millioen vind met terugbetaling op langen ter mijn en bovendien tot stabiliseering der Oostenrijksche kroon een valuta-crediet van 65 millioen dollar. Men gelooft het eerste crediet van Frankrijk, Engeland, Amerika en de neutralen nog dit jaar te verkrijgen. Het „Neue Journal" meldt, dat de christelijk-socialen onder beschermheer schap van den Paus een hulpactie voor Oostenrijk begonnen zijn onder de Ka tholieken der geheele wereld. Een mil lioen Katholieken zal gedurende ver scheidene maanden elk een K.G. meel, vet en suiker offeren, waardoor een half millioen Weeners geholpen en dc ergste moeilijkheden in de ievensmid- delenquaestie overwonnen zullen wor den. uit den duitschen rijksdag. Over de rede van den rijksminister van buitenlandsche zaken, dr. Simons. Vrijdag in den Duitschen Rijksdag ge houden waarvan wij Zaterdag mel ding hebben gemaakt schrijft dc „Vossische Zeitung" Dr. Simons heeft den buitenlandschen politieken toestand besproken en daar bij overeenkomstig de feiten de verhou ding tusschen Duitschland en Frankrijk sterk op den voorgrond geplaatst. Daarbij iheeft hij eenige belangrijke dingen geconstateerd met een duide lijkheid, zooals tot dusver van de bank der ministers nog niet is gebeurd. Dr. Simons noemde den verzoenings geest den eenig mogelijken. Hij ge looft. dat een dergelijk vergelijk met Frankrijk, juist naar den geest van het vredesverdrag voor Duitschland de eerste en belangrijkste politieke plicht is. De minister heeft verder vastgesteld dat de door beide regeeringen nage streefde toenadering, o.a. van Duitsche zijde verhinderd wordt en wei door de agitatie van vele kranten. Dr. Simons heeft duidelijk te verstaan gegeven, dat hij de verschillende botsingen met de vertegenwoordigers der Fransche auto7 riteiten in Duitschland niet in de laatste plaats toeschrijft aan deze agitatie en dat hij de schuldige daarom verant woordelijk stelt voor de pijnlijke en vernederende incidenten, die daaruit voortvloeiden. De pers van rechts neemt een zeer vijandige houding aan tegenover de rede van dr. Simons. nederl stoomvaartlijnen. Rotterdamsche Llovd. ..Buitenzorg" (thuisreis) 28 Oct. van Port Said. „Djambi" (uitreis) pass. 29 Oct. Algiers. „Rindjani" (uitreis) 27 Oct. van Colombo. „Tabanan" (thuisr.) pass. 27 Oct. Sagres. Kon. West-ïnd. Maildienst. „Delft" 28 Oef. van Cailao naar Chili. „Nickerie" (uitreis) 27 Oct. te Madeira. HollandAmerika Lijn. „Yoko Maru" 28 Oct. van Rotterdam, te New-York, „Zuiderdijk" van New-Orleans naar Rot terdam, pass. 30 Oct. Lizard. „Maartensdijk" van New-Orleans naar Rotterdam, 28 Oct. te Norfolk. HollandBritsch-Indië Lijn. „Schiedijk" 30 Oct.. van Bombay te Rot terdam. „Stadsdijk" (thuisreis) pass. 30 Oct. Vlis singen naar Antwerpen. „Gothenburg" van 29 Oct. van Gótha naar Rotterdam. „Vechtdijk" (thuisreis) 28 Oct. te Madras. HollandAustralië Lijn. „Marken" 28 Oct. van Buribury te Sydney. „Sitoebondo" 28 Oct van Newcastle N.Z.W. te Sydney. „Soerakarta" (uitreis) 27 Oct. van Tre- mantle „Bandoeng" 30 Oct van Rotterdam naar Australië. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Prins der Nederlanden" 30 Oct. van Am sterdam naar Batavia. wisselkoersen. Noteering van heden, 1 November, des middags 2% uur Cheque. Berlijn 4.25 Brussel 22.05 Lon den 11.32 New-York 3.29 Parijs f21. Weenen 1.05 Bankpapier. Belgische Francs 22.15 Fransche Francs 21.10 Kronen (afgest.)1.05 Kronen (niet atgest.) 1.05 Marken (groen) 4.25 Marken (rood) 4.35 Ponden 11.25 Dollars 3.25. een spoorwegongeluk. HENGELO. (V.D.) Zaterdagnacht kwart voor een is op hel station te Borne de laatste goederentrein uit Hen gelo door verkeerden wisselstand op dood spoor gereden en gedeeltelijk ge WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 2 No vember Matige tot krachtige Oostelijke tot Zuid-Oostelijke wind. Licht tot half be wolkt Waarschijnlijk nog droog weer Lichte vorst 's nachts. Iets kouder overdag. HOOGWATER TE VLISSINGEN. November v.m. n.m. Dinsdag 2 4.51 5.24 Woensdag 3 L.K. 5.48 6.33

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3