SPORT BUITENLAND belang van de internationale spoorweg verbindingen met Vtissingen. Men vroeg, hoe het staat met de on derhandelingen met de Belgische regee ring inzake het kanaal Gent-Terneuzen. Een plechtige uitvaartdienst. Uitgaande van de afdeeling Vlissin- gen van den Belgischen „Herdenkings- toond" zal morgenochtend, 2 dezer, ten 10 ure in de R. K. kerk in de Wil- helminastraat, een plechtige uitvaart dienst worden gehouden voor de in den grooten wereldoorlog op het veld van eer gevallen Belgische en geallieerde wapenbroeders en zeelieden. Na afloop van dezen uitvaartdienst zal een stoet zich naar de begraaf plaats begeven, teneinde krans en bloe men te leggen op de graven van hen die hier een laatste rustplaats vinden. Aan liet postkantoor alhier werd ge durende de maand October in de rijks postspaarbank ingelegd ƒ51006.29 en terugbetaald 'ƒ47213.84. Gisterenmorgen is het Belgische stoomschip „Algexie", van Antwerpen naar Hamburg bestemd, in de Sardijnkil aan den grond gevaren, doch later zon der assistentie vlot gekomen, waarna de reis werd voortgezet. De kapel, onder leiding van mevr. HöfeleinBekker, die dezen zomer met zoo'n groot succes concerten heeft ge geven in het Strandhotel, zal morgen avond in 't Alhambra-theat;cc kunst film Mea-Culpa muzikaal ilius'rreren. In achterstaande advertentie kan men het programma vinden, v. naiop o.a. voorkomen een viool-solo van mevr. HöfeleinBekker en een icllo-solo door den heer Vleugels. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de 2e bel ft der maand October 1920. Brieven binnenlandDirecteur der Bloemenveiling, Rijnsburg; P. Francois, Vlissingen P. G. Verheij, Vlaanrdin- gen C. Zwanenburg, Vlissingen Briefkaarten (binnenland) L. La gendijk, Amsterdam A. de Lange, Bleskensgraaf j. van Kog, Amster dam P. G. Verheij (2 stuks), Vlaar- dingen M. Wickhart, Leiden. Brief (buitenland) Photograaf L. Sohn, Thale a/'d. Harz. Briefkaarten (buitenland) F rite Nussen, Bavados E. Zimmennann, Hamburg. Heden herdenkt mej. P. van Os Jilleba den dag waarop zij yóór 35 jaar alhier in dienst trad als schoonmaakster van de openbare school E in de Wage- naarstraat. Bloem en meel. Het rijksbureau voor de distributie van graan en meel, deelt mede, dat de hoeveelheden regeeringsbloein en re- •geeringsmeel op 5 dezer zullen geleverd worden, respectievelijk door de firma Koechlin iS Co. v/h Nicola te Rijswijk en firma J. P. Engel, stoommeelfabriek „De Korenaar" te Rotterdam. Dat de menschen niet steeds hun voordeel zien- in de Invaliditeitswet, zich slechts blind turen op ouderdoms pensioen, en het groote voordeel der preventieve maatregelen dezer wet en de weduwen- en weezen-pensioenen over het hoofd zien, is helaas nog een imaar al te vaak voorkomend verschijn sel. Dezer dagen kwam wederom een huisvader te overlijden in Zeeuwsch- Vilaanderen, nalatende vrouw en eenige kinderen. De arbeider zelf had alle mogelijke moeite .gedaan buiten de wet te vallen en het was hem, dank zij de medewerking(?) van zijn werkgeefster, .gelukt. Thans heeft de werkgeefster gewe tenswroeging en stuurde de waarde van 21 zegels. Helaas, dit bedrag is geretourneerd, omdat de man niet ver- izekeringsplichtig was en geen rente- kaart 'had, en dus toch de kans op weduwen- en weezenpensioen verkeken was. En voor deze 21 zegels had die ar beider zijn kinderen een jaarlijksch pensioen van 187.50 gegarandeerd. Harde lessen zijn blijkbaar noodig, alvorens een 'ieder, die verplicht is zich te verzekeren en derhalve recht op rente zou kunnen doen gelden, dien plicht nakomt. De preventieve werking van de Inva liditeitswet zal eens blijken zegenrijke, onwaardeerbare gevolgen te hebben. Voor den Raad van Arbeid te Middel burg worden reeds thans verpleegd in leen sanatorium 12 verzekerden, in een ziekenhuis 5, terwijl nog 23 aanvragen in behandeling zijn. Honderden, guldens 'kost deze verpleging van eiken patient, terwijl slechts enkele guldens zijn be taald aan zegels. Doch die honderden .guldens, thans betaald, zullen duizen den en nog eens duizenden guldens rente opbrengen. Arbeidskrachten, die nu dreigen ach teruit te gaan, kunnen behouden blijven tot zegen van het gezin steeds regel matige achteruitgang brengt ellende en zorgen. Samenwerking van vrijzinnigen. Zaterdagmiddag heeft te Middelburg een vergadering plaats gehad van een aantal vooraanstaande vrijzinnigen uit Walcheren en Zuid-Beveland, uit of geestverwanten van de Liberale Unie, onder wie ook het vrouwelijk element vertegenwoordigd was. De goed bezochte vergadering, die o.a. werd bijgewoond door het daartoe uitgenoodigde Kamerlid, jhr. De Muralt en door een vertegenwoordiger uit Schouwen, had een officieus karakter en ging dan ook niet uit van eenige organisatie. Na breedvoerige besprekingen werd tnet algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin erkend wordt, dat .het hoog tijd is, dat de vrijzinnigen zich vereenigen; waarin betreurd wordt dat de vrijzinnig-democraten niet wen- schen mee te werken in dien geest, en waarin besloten werd er krachtig toe mede te werken, dat de overige vrij zinnigen zich zullen verbinden in een partijverband, op' den grondslag van een democratisch program. De politie te Middelburg heeft pro- ces-verhaal opgemaakt tegen twee melkboeren, wier melk niet aan de eischen voldeed en waaraan water is toegevoegd. De uit Ritthem afkomstige D. die te Middelburg werd aangehouden als verdacht van verduistering van een rijwiel, heeft thans volledig bekend. Het rijwiel had hij bij een opkooper ver kocht, die het ook reeds weer verkocht. Het rijwiel zal bij den nieuwen eigenaar te Biggekerke in beslag worden geno men, terwijl D. aan de justitie t&\ wor den voorgeleid. SOUBURG. De burgemeester van Oost- en West- Souburg maakt bekend dat Woensdag en Donderdag 3 en 4 November a.s., telkens des voorm.iddags van 9 tot 12 uur gelegenheid bestaat om zich op te geven voor gebruikte goed gewasschen en gerepareerde kunstwollen dekens en molton dekens, tegen vooruitbetaling van 2.50 per stuk voor een kunstwol len deken en 0.90 voor een molton deken, terwijl bij uitreiking der dekens de vracht voldaan moet worden. KERK- EN SCHOOLNIEUVVS. Ned. Herv. Kerk. Het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland, heeft goed keuring verleend aan het besluit van het classicaal bestuur van Goes tot combi natie van de Herv. gemeenten Goes en Wilhelminadorp. Behoudens de defini tieve goedgunstige beschikking van den minister, zal met 1 januari 1921, die combinatie in werking treden. Een der dri.e predikanten te Goes (ds. J. de Vries) zal dan de pastorie te Wil- helntinadorp bewonen en aldaar den pastoralen arbeid verrichten. Wegens de invoering van den hoofdelijken omslag, hebben te Amster dam reeds tusschen de 2000 en 3000 lidmaten der Ned. Herv. kerk voor hun lidmaatschap bedankt. Ger. Kerken. Op het tweetal te 's Gra- venhage komt voor ds. T. Ferwerda, vroeger alhier. Heden herdenkt de heer J. Breel, onderwijzer aan de Christ, school in de Palingstraat alhier, den dag waarop bij vóór 25 jaar als zoodanig in functie trad. Van het bestuur der school en zijn collega's ontving de heer Breel stoffe lijke blijken van belangstelling met zijn zilveren jubileum. Voor het candidaats-examen in de rechten is te Leiden geslaagd de heer M. S. Wijnberg, luitenant ter zee Ie klasse, alhier. MARINE EN LEGER. Hr. Ms. „Zeeland" is volgens ontvan gen telegrafisch bericht 30 October van Vigo vertrokken en de „Hertog Hen drik" dienzelfden dag te Algiers aange komen. Zooals reeds gemeld is, is aan den luitenant-kolonel I. H. Boeije alhier, be- hoorende tot den provincialen staf in Zeeland, met ingang van heden, 1 No vember, op zijn aanvrage een eervol ontslag uit den militairen dienst ver leend, onder toekenning van pensioen. Deze hoofdofficier is geboren te IJzendijke en ontving zijn militaire op leiding aan de Kon. Militaire Academie. Hij werd in 1885 tweede luitenant en op zijn verzoek in Zeeland geplaatst, maar bracht het grootste deel van zijn 17 jaren langen luitenantstijd in Amers foort door als leeraar bij het cursus onderwijs voor aanstaande officieren, daarna als luitenant-adjudant. Hij was bij herhaling tevens leeraar in de wis kunde aan de H. B. S. aldaar en had vele jaren als examinator zitting in de commissie voor de hoofdcursus-exa mens. Een enkele maal schreef de heer Boeije een boekbeoordeeling in het Tijdschrift voor onderwijs en opvoe ding. lil 1902 werd hij kapitein bij het vierde regiment, doch kwam reeds in 1904 aan de normaal-schietschool te 's-Gravenhage. Begin 1905 werd hij overgeplaatst bij den staf van het wa pen, ingedeeld bij liet vaste personeel van genoemde inrichting. Hier hield hij zich in de laatste jaren vooral bezig met studiën op liet gebied van automatische wapenen, optisch- geodetische instrumenten (afstandme ters) enz. In 1916 verschenen op verzoek van den hoofdredacteur van den „Militairen Spectator, van de hand van kapitein Boeije een 12tal artikelen in dit tijd schrift, over geweer-mitrailleurs, stelsel Madsen, welke artikelen later afzonder lijk werden uitgegeven. Deze artikelen trokken de aandacht in het buitenland. Zij werden onder meer aangekondigd in het Kriegstechni- sclie Zeitsclirift" (Berlijn) en de „Re vue d'Arfillerie (Parijs). De Belgische luitenant-generaal der artillerie Neijt gaf over deze artikelen een zeer vleiende recensie in de „Revue de l'Amiée Beige", van MeiJuni 1911. Jammer, dat die bijdragen over tech nische onderwerpen niet vervolgd zijn, zooals in de bedoeling van den militai ren Spectator lag. In 1913 bevorderd tot majoor bij liet 5de regiment te Amersfoort, was de heer Boeije van 1915 tot 1918, dus tij dens de mobilisatie, luitenant-kolonel, commandant van liet 13e regiment, om in 1918 over te gaan bij den provincia len staf. Bij zijn afscheid van het regi ment boden de officieren een prachtig souvenir aan en verschenen in de „Sol- datencourant" en in de plaatselijke pefs stukken, die bewezen hoe hoog de iieer Boeije als chef stond aangeschreven. Zijn overgang naar zijn geboorte land, Zeeland, bood den heer Boeije ge legenheid zijn kennis van 't Zeeuwsch- Vlaamsche idee uit te breiden, waarbij de gemakkelijke wijze, waarop hij met menschen van allerlei slag; vooral oude ren, weet om te gaan, hem zeer te stade komt. Volgens „de Avondpost" zal de jaar wedde van beroeps-officieren, -onder officieren en -minderen, te rekenen van 1 Januari jl. af, worden verhoogd met 7 pet. niet een maximum van ƒ210. De ze verliooging zal worden genoten tot een aigeheele herziening van de jaar wedden zal zijn tot stand gekomen. VOETBAL. Zuidelijke afdeeling le klasse. B.V.V.—Middelburg 1—0. Het geheel was een slappe vertoo- ning. Middelburg is volledig, terwijl B. V. V. met twee invallers verschijnt. B. V. V. speelt .eerst met zon mee en den sterken wind tegen, die zeer veel afbreuk deed aan liet spel. Wel was het Bossche team voortdurend aan den aanval, maar de verzwakte voorhoede bracht cr voor doel niet veel van te recht. Kort voor de rust maakte B.V.V. het eenige doelpunt, doordat de doel man den bal tegen den toeloopenden Van Vugt trapte. Na rust bleef B. V. V. in den aanval, al gaf Middelburg met wind mee beter partij.-Het bleef echter bij doorbraken, die op tijd gestuit konden worden. Alleen kort voir tijd kreeg Middelburg een mooie kans op den gelijkmaker, de bal ging echter te hoog over. Het bin- nentrio van B. V. V. kon echter ook van de vele kansen geen gebruik maken en zoo kwam het einde van de saaie ver- tooning met 10. Tilburg Willem II—V.V.V. 2—0 Bergen op Zoom: DoskoVelocitas 2-0 Breda N.A.C.—M.V.V. 1—0 Breda BredaniaWilheltnina 43 2e klasse. Vlissingen Vlissingen Middelburg II 70 Roozendaal Alliance't Zesde 11 Breda Velocitas IIN.A.C. II 1 Vlissingen IMiddelburg II 70. Onder leiding van den heer Daamen uit Middelburg werd de wedstrijd Vlis singenMiddelburg II gespeeld. Hoewel Vlissingen tegen wind speelt is zij toch ver in de meerderheid, wat zij echter niet in doelpunten weet om te zetten, totdat Braat, de reserve voor dezen wedstrijd den bal in 't doel van Middelburg weet te loopen, waarmede hij zijn club de leiding bezorgt. Door buitenspel en riaasttrappeh ontkomt Middelburg aan ntenig gevaarlijk oogenblik. Bij een doorbraak van Middelburg krijgt de keeper van Vlissingen het een oogenblikje benauwd, doch weet nog net bijtijds den gelijkmaker te voorko- riien. Na de thee is Vlissingen, die thans de wind in den rug heeft de aanvallen de partij. Wederom is het Braat die uit één prachtig opgebrachten bal nummer twee maakt. Het daverend applaus wat bier op volgt moedigt de Vlissingers aan, wat ten gevolge heeft, dat Koke laar overmoedig door allen heendraven- de den bal in 't doel kogelt 30. Thans van de overwinning zeker schijnende, komt bij Vlissingen het kal me berekende samenspel tot zijn recht, waardoor uit een prachtig toegespeel- den bal van Wolf, de rechtsbinnen, Braat nummer 4 voor zijn rekening neemt. Nauwelijks is de bal door Mid delburg aan het rollen gebracht, of de links of rechtsback van Vlissingen trapt dezen weder ver op Middelburg's helft, een bezigheid, waarin zij met elkaar wedijverden. Tusschendoor de ontel bare buitenspeloponthoudingen, weet Braat zijn 4e doelpunt te maken 50. Daarna komt de centervoor Wolf aan de beurt, die achtereenvolgens nog twee doelpunten weet te maken. Middelburg spant alles in om op de 7—0 nederlaag toch een tegenpuntje te bemachtigen, wat haar dan ook nog eens gevaarlijk dicht voor Vlissings doel brengt. Daarbij begaat Vlissingen één ons ontgane, doch door den alles zienden scheidsrechter opgemerkte overtreding, waardoor zij een strafschap tegen zich Z'Ct Mla?isen' die ec,lter door den kee- verde "het" Pï??fig W°alt «ehouden en Wel MM Tk 'n^werkt Ook dit punt viel Middelburg met ten deel, hoewel zij voor haar hard werken wel een te- genount had verdient. Bij Middelburg viel als beste speler heJ fil3ï °P' B|J' Vllss'"gen het ge- heeie elftal goed, hoewel de linksbin nen-plaats versterkt dient te worden. s Morgens moest Vlissingen III van zen Middelburg met 0—5 verlie- De spelleiders-cursus. Zaterdagmiddag had op het speelter rein aan den Zuidsingel te Middelburg de laatste oefening plaats van de spel- leiderscursus, die sedert verleden jaar November onder leiding van den lieer Matst0, 0r?afl,ee" 'llaa,s «chad, welke laatste oefening door enkele leden van het plaatselijk comité werd bijgewoond Nadat een demonstratie was' gegeven van „Veldbal", waarbij de ook Kïï behaalde goede resultaten konden wor den aanschouwd, werd door den voor- zittervan het comité, den heer P Du- mon Tak het woord gevoerd tot de cur sisten. Spr. bracht de jongelui dank voor hun trouw deelnemen aan de oefe ningen en twijfelt niet of dit zal met lust zijn geschied. Waar op een na alle deelnemers toekomstige ondbrwijzeres- sen of onderwijzers zijn, wijst spr. er od, dat zij als zoodanig groot belanf kunnen hebben bij het geleerde, ook al zullen de speelplaatsen der scholen niet die ruimte geven als dit speelterrein. pi is overtuigd ook namens de leer lingen te spreken als hij den heer de Graaf, hulde en dank brengt voor de wijze waarop hij ook nu weer de lessen geleid heeft, en de hoop uitspreekt dat deze dit nog jaren lang zal mogen doen. Hierna reikte de heer Tak aan alle deelnemers, voor zoover aanwezig een diploma uit, om hen ten slotte aan te sooren propaganda voor deze lessen bij vriendinnen en vrienefen te maken De namen der gelukkigen zijn de da- Men n ChM'd1 Wilde, vrissingenfj. M. Dikken berg, J. C. Le Cointrc? P. C van der Swart, C. E. di Kosten, allen tc Middelburg en de heereu M. Goote, J. L. A. Varel, beide te Vlissingen I Schout Koudekerke F. M. J. Schuur- i BeH>re" «F Zoom Ph. J. Bom erseke j. Verkerk, J. I. Dees, P. C. H Verstraate, J. Sonneveld, H. de lager J- Fluijt, J Rotmans, W. C. Wijntjes, a' uc Jong, J. van Nieuwenhuijzen, Mul der A. J. Lavooij, W. Barentsen en F. A. Pen, allen te Middelburg. De lieer de Graaf, dankte namens den Bond voor Lichamelijke opvoeding den liter Tak dat hij als voorzitter weder om de diploma's heeft willen uitreiken en als hoofd der gemeente voor het we der afstaan van liet terrein. Spr wees verder op het groote belang van'de li chamelijke opvoeding en hoopte, dat de jongelui liet hier geleerde in praktijk zullen brengen. Namens de lee lingen van den cursus voerde de heer A. de Jong het woord, ook hij biacht den burgemeester dank voor de uitreiking van de diploma's en de andere leden van het comité voor hun tegenwoordigheid. Aan den heer de lUiaat biacht hij den dank over van al de deelnemenden voor de aangename wijze waarop de lessen werden gegeven Steeds heeft men prettige Zaterdag middagen gehad zoowel in de zaal als biu oji het veld, vooral de oefeningen builen, waarbij groote spelen kunnen i'. den beoefend vielen bij allen zeer in den smaak. Namens de leerlingen biedt spr. den neer de Graaf eer. blij vend souvenir aan de gezellige uurtjes aan Nadat de lieer de Graaf vo. - nu blijk r an waardeeriug dank had g< bracht werd het spel hervat. Gewest Zeeland van het K. N. G V. in het Schuttershof te Middelburg werd gisterenmiddag een buitengewone vergadering gehouden van het gewest Zeeland van het Kon. Ned. Gymnastiek- verbond. De voorzitter, de heer W. de Graaf, heette de aanwezige afgevaardigden' welkom en zeide dat de aanleiding tot deze buitengewone vergadering is de opheffing van het tegenwoordig weke lijks verschijnend turnblad. Het hoofd bestuur heeft gemeend ter bespreking dezer kwestie geen algemeens bonds vergadering te moeten beleggen, doch in alle gewesten algemeene vergade ringen, omdat dan alle vereenigingen kunnen worden .gehoord over de voor stellen. Spreker deelt mede dat een commis sie, bestaande uit drie heeren, onder wie de heer Bakker, secretaris van liet gewest, een rapport heeft uitgebracht over de oprichting van een nieuw turn blad, dat dan 4 per lid meer zou kos ten, tenminste als er 3000 abonné's op komen en 10.000 tot 12.000 per'jaar aan advertenties werd ontvangen. Bet hoofdbestuur achtte dit te opti mistisch en ging hierop niet in, even min als op het idee om een deel van het sportblad voor het Verbond af te staan. De bondssecretaris heeft toen een plan ontworpen, waardoor met een contributieverhooging van 1 per jaar en jrer lid aan ieder lid om de 14 da gen gratis een goed verzorgd blad met photo's enz. zal kunnen worden toege zonden waarvoor in iederen kring en ieder gewest vaste medewerkers zullen worden gezocht, en waarin ook over athietiek, open Lichtspelen, zwemmen, schermen, sport, enz. voor ieder wat te' vinden zal zijn. Reeds heeft het gewest Noord-Hol land met 55 tegen 11 stemmen, het Middengewest met alle (40) stemmen en het noordergewest met 24 voor en 1 blanco dit voorstel aangenomen, en spreker dringt er op aan dit ook 'hier te doen. De heer Bakker wijst er met voldoe ning op dat het gewest Zeeland het eerst op reorganisatie van het blad heeft aangedrongen. Ook spreker kan zich met het nu ontwikkelde lidee ten volle vereenigen en wekt tot aanneming van het voorstel op. De heer Bal meent dat het voor vele vereenigingen moeilijk is nu de contri butie weer met 1 te verhoogen en vraagt of dit ook voor de damesleden geldt, de vereenigingen zelf en ook de turnkringen verhoogen de contributie. De voorzitter zegt dat als de dames lid zijn van het K. N. G. V. zij ook een gulden meer moeten gaan betalen. De heer Schuurbiers beveelt aanne ming van het voorstel krachtig aan en wijst op de Duitsche en Fransche turn- bladen, die gaven wat men nu ook hier hoopt te bereiken en daardoor veel leesbaarder zijn dan het tegnwoordig turnblad. Hij acht het van groote be- teekenis dat nu ieder lid het blad zal krijgen en zegt dat het 4 cent per num mer kost, terwijl men voor een brief kaart met een photo van een 'wedstrijd enz. gaarne 15 cent geeft, men zal die photo's nu in zijn orgaan vinden. De heer Willems zegt dat er geen sprake van is dat de vereenigingen aan de Kringen contributie betalen. Hij vraagt of ook ingezonden stukken zul len worden geplaatst. De voorzitter acht dit vanzelf spre kend het blad is er voor de leden Het voorstel werd aangenomen mei algemeene stemmen. Het volgende punt was dat van ue leiderscursussen, waarbij de voorzittel er op wees, dat er dikwijls gebrek n aan goede leiders, vooral voor nieu,we vereenigingen. Het verbond stelt tel kens voor twee jaar in totaal 1000 beschikbaar voor een gewest, dat een leiderscursus organiseert. Nu het zui dergewest pogingen aanwendde om dit te bereiken, maar na drie der 40 ver plichte lessen moest opgeven, heeft het gewest Zeeland in 1921 en 1922 gele genheid dit te doen onder voorwaarde dat ook personen uit het zuidergewest mogen deelnemen. De 1000 worden gegeven voor lokaalhuur, reiskosten, enz. N Spreker zegt, dat als de technische commissie bereid is de leiding van zulk een cursus op zich te nemen, dit niet genoeg te waardeeren nis. Op verschillende vragen uit de ver gadering over deze kwestie kon de voorzitter antwoorden dat voor deze lessen een vaste plaats zal worden aangewezen vermoedelijk Bergen op Zoom dat lessen in verschillende kringen niet wel mogelijk zal zijn en ook het bondsbestuur dit niet zou goedkeuren, dat men tegen de bezwa ren van het heen en weer reizen niet moet opzien, de deelnemers moeten .goede turners zijn en tegen wat moeite niet opzien het diploma zal niet gelijk staan met het van regeeringswege aan onderwijzers verstrekte getuigschrift of ook leidsters zuilen worden opge leid zal nader onder de oogen worden gezien. Deze zaak zal door de kringen wor den besproken en in de gewone verga dering van het gewest worden beslist. Bij de rondvraag werd er o.a. op ge wezen, dat de gemeente Tholen thans behalve lokaal, Jicht en vuur ook nog subsidie aan de gymnastiekvereeniging geeft, waartegenover Vlissingen werd gesteld dat 75 huur per jaar vraagt en nog 10 per uitvoering voor het leenen der werktuigen. De voorzitter zeide, dat een en ander door de nieuwe regeling van de licha melijke opvoeding van jongens van 15. tot 19 jaar, waarbij zij die lid zijn va» een gymnastiekvereeniging, van ver plichte oefening worden vrijgesteld, wellicht zal verbeteren. Hierna werd de vergadering met een opwekking mede te werken door tijdig opgaven door de kringbesturen aan den secretaris, om spoedig de algemee ne vergadering van het gewest te kun nen uitschrijven, welke zal worden voorafgegaan door een eere-avond, werd de vergadering gesloten. POINCARE OVER HET VREDES VERDRAG. In de „Revue des deux Mondes" her innert Poincaré aan het woord van Millerand, dat het vredestractaat van Versailles zwaarder was aan beloften, dan aan realiteiten. Hij zelf had reeds vroeger gezegd, dat het een zwak plantje was, dat zorgvuldig nulbst worden gecultiveerd door de vriendschap der verbondenen. Nooit is hij een blind bewonderaar er van geweest en vaak heeft hij de on voldoendheid ervan betreurd, doch ten minste had het aan Frankrijk een mini mum van waarborgen moeten verstrek ken en Frankrijk heeft het recht, daar van niets prijs te geven. EEN NIEUWE ENTENTE-NOTA AAN DUITSCHLAND. Naar aan Ie idling van de in den Jaat- sten tijd herhaaldelijk opgedoken ge ruchten, dat er een nieuwe Entente- nota over de 'burgerwachten aan de Duitsche regeering was verzonden ot '/.ou worden verzonden, verneemt de

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2