Rotterdamsche premieleening 1920-21 1 Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank te Rotterdam TREKKING 30 OCTOBER A.S. De Amstelgids van 23 October schrijft i De Vrouwe Veertig duizend Gulden in contanten of naar keuze van den winnaar een modern in te richten LANDHUIS» DE GROOTE DAG. Volgestorte obligatiën met 15 kansen na toezending van postwissel groot f 10.40. In 't geheel 15010 premiën ten beloope van meer dan ACHT TON GOUDS. Lijfrente van jlonderd Gulden per week welke premie wordf geschal op Honderd Vijftig Duizend Gulden. Vijf en Twintig Duizend Gulden benevens een Duurtetoeslag van Zestig Gulden per week gedurende vijf jaren. Lijfrente van Dertig Gulden per week. Eerste Trekking 30 October 1920. - Zend omgaand f 10.40 aan de in de nieuwè zaal van het Vèrkooplokaal te Rotterdam, des morgens te 10 uur, onder leiding van - Deurwaarder B. KRllIJflE No- KAMFRf FEU1 Een vervroegde trekking van een pre mieleening behoort zeker wel tot de zeld zaamst voorkomende gebeurtenissen. De mensch voelt er nu eenmaal niet veel voor vroeger te betalen dan op het oogenblik, dat hij overeengekomen is te betalen. En dat bij een premieleening, bestaande uit tien trekkingen, een raad van commissaris sen besluit tegelijk met de tweede alle trek kingen te doen plaats hebben, is zeker wel een unicum. Evenals bij een vervroegde uit spraak de rechters beklaagde niet langer dan noodig in het onzekere willen laten over het lot dat hem wacht, wilden ook de commissarissen der Rotterdamsche Han dels- Landbouwbank den gelukkige niet onnoodig lang laten wachten. En dat kon den zij doen wijl de Premieleening, toen zij hun besluit publiceerden, al zoo goed als uitverkocht was en op 16 October, de groote dag der negen trekkingen, reeds voor meer dan 10.000 Nobligatiën der nieu we Premieleening 1920-21 waren besteld. En toch zou er alle en zeer gerechtvaar digde aanleiding geweest zijn. om deze trekking een week uit te stellen. Want de poststaking was nog pas achter den rug, postwissels, vooral uit Amsterdam, waren niet op tijd gearriveerd en kwamen daarna in zulke Overstelpende hoeveelheden bin nen, dat het een reuzenarbeid was, allen afzenders obligation te verzenden en de daarbij behoorende administratieve arbeid te verrichten. Doch daar het woord „on mogelijk" niet in de dictionaire der Rot terdamsche Handels- Landbouwbank voorkomt, kwam dank zij dagen en nachten doorwerken, alles nog op tijd gereed en behoefde er geen oogenblik aan uitstel ge dacht te worden. Maar dat dit reuzenarbeid vereischt heeft, moet toch even worden ge-' memoreerd. Dat de belangstelling nu zoo buitenge woon groot was, dat de zaal van het Ver kooplokaal te Rotterdam bijna te klein was om allen die van heinde en verre gekomen waren, een plaats te verschaffen, is te be grijpen. Klokslag tien hield een der com missarissen de openingsspeech geen dor betoog vol formaliteiten, maar een opge wekte causerie, waaruit straalde het suc ces, dat de Rotterdamsche Handels- Landbouwbank was ten deel gevallen en tegelijk het genoegen, dat heden aan velen een gelukkige dag zou worden verschaft. Weer waren de bussen aanw ezig, de eene groote, na afloop der trekking op 2 Octo ber door Notaris van der Loo verzegelde, die de 25.000 nummers bevatte en de negen kleine elk met een serie prijzen, 't Zou na tuurlijk een lange dag worden en om niet al te veel van de publieke belangstelling te vergen, werd daarom besloten, het eerst de tiende serie te trekken, waarin zich het door heel den lande veel besproken land huis „Bosch Veld" bevond. De zaal leverde een eigenaardige aanblik. Aan de groene tafel directie, commissaris sen, notaris en raad van toezicht Daarach ter de pers. Dan een rij aaneengesloten ta fels, hoofdinspecteurs, inspecteurs en een deel van het administratief personeel der bank, waarachter de bonte rijen belangstel lenden, waarbij ook dames niet ontbraken Van de middendeur af links eenige controle commissieleden en de directeur van het bij kantoor uit Amsterdam, Hendrik de Keyser- -plein 10 en rechts, de bussen, waaruit twee heeren uit het publiek de nummers trokken, terwijl deze werden voorgelezen door den heer J. M. Westendorp, controleur def' ge meentebelasting te Schoten, die zich spe ciaal met de controle op- de trekking be lastte. Daar hing bepaald een atmosfeer van ze nuwachtige spanning. Eerst kleine prijsjes. Dan de auto of drie mille en door het prachtvol ingerichte kaartsysteem kon een minuut later reeds worden meegedeeld, dat de naam van dezen gelukkigen' prijswin naar was G. Arink, Esbeekerweg, Hengelo Onder groote hilariteit bleek even later, dat een premie van 10Ó0.was ge vallen inVeenhuizen, wel niet bij een der heeren landloopers, maar bij den heer A. Nijhoff, militair-korporaal, aldaar. Enfin, algemeen hoopte men, dat 't óp Veenhuizen nu ook eens een gezellige Zaterdagavond zou worgden. Aan dé groene tafel, daar waar de heeren A. A. Baron van der Borch tot Verwolde, inspecteur van politie te Brielle P. J. B. H. Schlosscr, lid Van de Prov. Staten vaii Zuid- Holland en W. F. Veerman, lid van den Ge meenteraad van Apeldoorn -fTadden plaats genomen, lagen de formulieren voor de tclegraphische postwissels reeds bedrukt met de bedragen gereed, zoodat alleen naam en adres van den winnaar behoefde te worden ingevuld. Bij een der commissarissen lag de acten- tasch, gevuld met de roode ruggen en nog kleiner bankpapier (voor cie arme journalis ten, die er met hun neus haast op zaten, om van te watertanden) en als die commis saris uit die portefeuille dan een greep deed, dan reed een der employe's met de auto naar het postkantoor om telkens voor een 1 pakje telegraphische wissels te zorgen, alles onder controle van den heer K. R. van Staal, lid van den Gemeenteraad van Rotterdam. Maar 't landhuis was er nog altijd in. Eindelijk op 't laatste nummer van deze eerst getrokken serie de spanning was nu tot 't kookpunt gestegen kwam liet... 17676. 't Was zoo stil, dat men een speld kon hooren vallen. Even later en daar wordt gepubliceerd, dat dezé obligatie ge kocht was door V. Geertjens, een' eenvoudig employé van Pope's Lampenfabriek te Ven- lo. Daverend applaus. Al had ieder, die daarvoor in aanmerking kwam 't liefst zelf die prijswinnaar willen zijn, men was toch blij, dat geen kapitalist, maar een eenvou dige burgerman dit geluk was ten deel ge vallen. - De- getrokken nummers gingen nu in de bus, want bij elke volgende trekking kre gen ze weer kans. Zoo was ér een mijnheer die eerst 25.en later nog eens 175. trok, hij vond dat hij nu juist ƒ9900 te kort kwam, want hij had vast op de 10.000 ge rekend. Met heldere, duidelijke stem tot het laat ste toe en het werd heel laat in den na middag) las de heer Westendorp de num mers en premiën voor. Voor zijn stemgeluid had elk het grootste respect. En die bewon dering bereikte wel haar toppunt toen deze heer, nadat alle premiën uitgeloot waren, zich geroepen gevoelde in een gloédvoüe en welsprekende rede dank te brengen aan Directie en Commissarissen der Rotterdam sche Handels- Landbouwbank voor haar prachtvolle organisatie en haar buitenge wone. loyaliteit, niet alleen in het nakomen van haar verplichtingen, maar door veel meer' en veel verder te gaan dan zij ver plicht was. De heer Westendorp herinnerde aan hetgeen door schrijver dezes in De Am- steiginds was medegedeeld, hoe hem dit op de gedachte had gebracht, zich voor con trole aan te bieden, en voelde zich thans, nu hij alles had meegemaakt, alles had gezien, gedrongen dank te brengen, zoowel uit naam der gelukkige prijswinnaars als der teleurgestelden, die zich later met hun ge storte 10.moeten tevreden stellen, aan Directie en Commissarissen voor hun schit terend geslaagde financieele onderneming. Gok schrijver dezes neemt thans de vrij heid hier nog enkele woorden aan toe te voegen. De Hollander is van nature uiterst wantrouwend. Een Jantje Secuur, een Jan" Krent, waar je bij om valt. Over de Rotter damsche Handels- Landbouwbank is ook gefluisterd, geroddeld, gelasterd. Het zijn gewoonlijk niet de slechtste vruchten,waar aan de wespen knagen. Laten die lasteraars, wanneer ze nog eenig eergevoel hebben, nu amende honorable maken. De Raad van Beheer van de Rotterdamsche Handels- Landbouwbank hield Zola's leuze voor oogen La Vérité est er. marche et rien ne l'arrêtera, en ene waarheid kan thans door niemand meer in twijfel worden getrokken. We behoeven niet meer te gelooven, we zien. Thans met versnelde pas naar de premie leening 1920-21. Ik wil geen raad geven, alleen iets vertellen. De heer Geertjens uit Venlo heeft niet eens de moeite gedaan het landhuis te gaan bezichtigen, waartoe de Bank hem per auto gratis in de gelegenheid wilde stellen, hij heeft de 10.000 geno men. Wij vinden het best. Want als toppunt van royaliteit geeft de Bank het landhuis met de lijfrente van 60.per week nu 30 Oct. a.s. als extra premie bij de laatst uit gekomen premie. Zij wil, dat de serie villa's en landhuizen die zij de laatste maanden heeft aangekocht, hun bestemming berei ken, d.w.z. bewoond worden door obligatie houders in de Rotterdamsche Premielee ning. En wanneer een gelukkige...winnaar straks de schitterend mooie villa „Lpcretia" mocht versmaden en de ƒ40.000 in con tanten mocht kiezen, ook dan, zoo fluisterde de Directie ons in het oor, ook dan zal deze premie van meer dan 150.000 villa met lijfrente wéér als extra-premie worden beschikbaar gesteld. Zij wil nu eenmaal dat de door haar aangekochte en te bouwen vasté goederen worden betrokken door de gelukkige winnaars. Ik was te laat bij 't koopen van een obligatie voor de vorige serie. Ik zal zorgen nu niet te laat zijn. - H. HENNING Jr. HOOFDPREMIE In de Rotterdamsche Premieleening 1920-21 dat gebouwd zal worden op zoojuist aangekochten Gemeentegrond en zal bevatten vier kamer» en suite, drie slaapkamers, badkamer, tuinkamer, keuken, bijkeuken enz., omringd door tuin en boscb, gelegen aan den Soerenschenweg hoek Valkenberglaan met uitzicht op Valkenplein (midden in de bosschen) te Apeldoorn, benevens een Tweede Premie: Vijf en Twintig Duizend Gulden in contanten of naar keuze van den winnaar de te Kethel onmiddellijk by het station gelegen RENTENIERS WONING, kadastraal bekend als sectie B No. 1877 (dezer dagen gekocht voor Achttien Duizend Gulden), benevens - indien de woning wordt genomen een kads il bekend als of de te Apeldoorn, aan de Bas Backeriaan 34 gelegen VILLA „MARIA' Sectie H 6776, welke villa dezer dagen werd gekocht voor Derde premief15.000 in contanten of een schitterende open Auto merk „Opel" chassis 12193, 4 cylinders, motor 32220, zes zitplaatsen, Ttleur rood, bekleeding rood leder. 25 p.kr. spliksplinternieuw ingevoerd 25 September 1920 langs Locht, gekocht te Aken by het filiaal van Opel. Koopprys f8321.Invoerrecht inbegrep'n, benevens een Verder premiën van f25.000, f20.000, f 15 000, flO.000, f5000, f4000, f3000. f2000, f1000, enz enz. Men vermelde op den postwissel: Ingevolge advertentie in de „Vlissingsche Courant Gelieve duidelijk naam en adres op den postwissel te vermelden. Ook verkrUgbaar by J. J. BUYS, St. Jacobstraat 14, Vlissingen. LAN <Z De Burgemeest ter kennis van dt Augustus j'l. naai gegaan,-dat in ve van 11 der Lan Nieuwe Landweei aan de Gemeente den afgehaald. Bij het af hal (straat, wijk en ken verlofganger deze zich hebbei het zakboekje „gezien" is getee Vlissingen, den De Burgen" DRA Burg. en Weth. art. 12 der Drank bij hen is ingekom Staten van. Zeela in afschrift van Ri gunning tot den v in het klein uitsli voor de voorka perceel 29, gele straat dat vanaf hedei gen schriftelijke leenen der gevra; worden ingebrac voornoemd. Vlissingen, den Burg. en W De TWEE Vergaderin Het was geen den minister van tien aanvallen, di gedaan, af te sl aanvankelijk in aangedrongen o gemeentelijk be standen hebben ren gewijzigd en ook om tegemoe opperde bezware werp. Iedere wij; zwaren uit. M óverleg zOTtRTT voorbereiding uit alles om zich bij passen, ten eind het ontwerp in dt Wanneer men dei wijt maakt van schuift hij de hel halve op die corr Dit gold o.a. inkomstenbelastii stand zóó, dat ióezèn of zij zei 'ing willen heffe: kosten, die daara wel een verdub nistenbelasting Wanneer blijkt, de aanslagen wet meenten, zullen twee lt systeem v Er vendien is het meenten voorscht de laatste geregt krijgen. Dit is da deel voor hen. De vraag of d zal afwerpen, bea bevestigend. De bijvoorbeeld zou CHARLE ueautoriseer I. P. WESSELII 42) Hij had 'naar en gaf opletten opdat er niets mo aanlèiding tot Voor het eerst ke gelaat. „Neen, u bent hij in. „Ik zeide, dat i 2ij met nadruk. v^n, zooals je hei Neen, nog niet antwoordde hij. 'eert zonder kennen, Miss. ••Heel goed", zooals je zegt, om zou leeren °p eens deed wachte vraag. ■•Waarom, Har verbitterd tegen haar belofte aan vergetend. „Hij "lensch." „En ik ben maa cn ik liever u eer ze

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 4