ILAND GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN itschip te Wil(ems= opleiding tot waar- t te volgen de of- .id 2e klasse D. B. Willemsoord, wordt s, gesteld ter be- \t zee 3e klasse G. boord van Hr. Ms. |entsoord, is ter be- aangewezen voor llndie, waarheen hij Ir stoomschip „Prins |an de Mij. „Neder- lUJNWERKERS- llNG. Igezette onderhand- In de mtjnwerkers- lisme. Hodges en uit, dat voor wer- jigen met de regee- fg gebaand worden' echter zeker nog |en, omdat zelfs in likking een nieuwe mijnwerkers noo- loopgevend teeken, terstond de nood- velke stellig hevige lerhuis zal ontmoe- lassing de kans op Yininderen. luit het feit, dat de len op dat ofschoon ag voor de hervat- onderhandelingeu niet aan wanhoopt PER VAN CORK. burgemeester van [cton-gevangenis te werd destijds bij militairen in een Sinn Feiners ge ltij werd toen in het een cijfercode en Imenten, waaruit len was bij samen- ïveiligheid van den lterd deswege ver- ar gevangenisstraf. Ihij in de gevange- lerheid hem binnen Imoeten vrijlaten of Igenis zou sterven, Intens was de hon- Ite passen. ■te gestand gedaan fd, dat hij zulk een pdsel kon leven. Er jen meermalen 'be loer familie ot door lsheeren in het le- J- werd reeds dan/g longerstaking" ge- I is zal Mc Swiney linn Feiners in ler- J ais een martelaar Beschouwd worden leener „misdadige. ij k-beh andelende men zal, helaas lat de Sinn Feiners Iverlijden, hun aan- len regeeringsamb- ks te sterker zullen de dood van Mae kansen voor het Id George's Home Ie door het Parle- 1 zal worden geno gen zal. I DOCUMENT. Vochenzeitung fii" Irinnert een mede- lig bekend voorval llaatsten Duitschefl li weet, is Pruisen Irondwettelijke mo lt dit zou tegen den lligen koning Frie- lijn geweest. Deze Igaafd, maar ultra - las en ten slotte Ikon het niet goeil- Ipier tusschen hem hn werd, zooals In; i; op de grondwe! Joolt, een testament lij 30« zijn opvol len raad geeft, on» I aartvaarden. Wil— Iter precies het tg» van dat van F".'je- - hij was een man plaats het gezond llit er geen owgen- In raad uit bet tes- louden. Keizer Fre- Irtnigd voorstander lie staatsinrichting' Vilhelm W echter meer a# serieus I Hij kon er althans Jenover blijven. Op ■ocument verbrand. Ibewaard was,werd I geborgen met het Vnichtet. Eerst ml I vrij, zeide de kei- lerbrand was. 1 of I steeds het gevoel, Inn in huis verbor- I GRIEKENLAND KDEN. Griekenland, die on- werd gebeten, ten- Jedvergift'gins ont" letleden, Koning Alexander werd den 30sten luli 1893 geboren als tweede zoon van Constantijn I en prinses Sophie van Pruisen, een zuster van den ex-keizer Wilhelm van Duitschland. De thans overleden vorst, die dus slechts den leeftijd van 27 jaar bereik te heeft onder zeer bijzondere omstan digheden den Helleenschen troon beste- ^Nadat in Mei 1917 het derde ministe rie Zaimis was gevormd en deze staats man zijn sympathieën voor de geallieer de mogendheden had kenbaar gemaakt, werden eenige dagen later in Salonfki en andere Grieksche steden massa-ver gaderingen gehouden waarin koning Constantijn vervallen van den troon werd verklaard. Toen was het dat het aftreden van den monarch onvermijde lijk scheen. Ongeveer een maand nadien overhan digde "de Hooge Commissaris der geal lieerden aan Zaimis een ultimatum, waarin deze hun vast besluit kenbaar mankten, om de eenheid van Grieken land te herstellen, zonder de monar- eliistisch-constitutioneele intregiteit van het land aan te tasten en verklaar den, dat aangezien Constantijn de grondwet had geschonden, deze vorst liun vertrouwen had verloren, zoodat zij er met kracht op aandrongen, dat de koning zou aftreden en een opvolger zou aanwijzen uit zijn naastbestaanden. Het antwoord op dit ultimatum werd binnen 24 uur verwacht. In een begeleidend schrijven werd nog verklaard, dat de kroonprins, Geor- ge, niet kon voldoen aan de voorwaar den, welke de geallieerden zich ver plicht zagen aan den vorst der Hellenen te stellen. Bovendien werd er op gewezen, dat indien aan het ultimatum niet zou wor den voldaan, de dynastie met geweld zou worden afgezet door de geallieer den, die daarna de republiek zouden uitroepen en Venizelos onmiddellijk voor Athene terugvoeren. Constantijn riep terstond een kroon raad bijeen en hoewel bijna alle aanwe zigen zich tegen aannemen der in het ultimatum vervatte eischen verklaarden, besloot de koning niettemin tot aftre den. Tevens werd besloten, dat'Con- stantijn's tweede zoon, de thans ontsla pen Alexander, zijn vader zou opvolgen als koning der Grieken. De gewezen heerscher en de kroonprins zouden het land onmiddellijk verlaten. De jeugdige Alexander zag zich dus voor een zware keuze gesteld. Hij aar zelde echter niet en legde nog den zelfden dag voor de metropolieten van Athene den eed van trouw af. Hij koos hef vaderland boven den vader en nam diens zware taak over. De 49-jarige Constantijn verliet, na een vier-jarige en veelbewogen regee- ïing het land en vestigde zich, verge zeld van zijn gemalin en oudsten zoon, in St. Moritz. Alexander huwde in November 1919 met de dochter van den Griekschen ko lonel Manos, den opper-stalmeester der koninklijke familie. Zij was van kinds been af een speelgenoot van den prins geweest en toen Alexander koning was geworden, meende li ij, dat een Hel- leenscli vorst geen afbreuk zou doen aan zijn waardigheid, indien hij de dochter van een der aanzienlijkste Grieksche families huwde. Ten huize van de bruid werd liet hu welijk gesloten door den bisschop der hoofdstad. Het werd echter niet inge schreven in den burgerlijken stand. Na haar huwelijk nam zij haar intrek in het koninklijk paleis te Athene, doch de tal- looze hofintrigues, welke haar het leven bijkans onmogelijk maakten, deden baar zeer spoedig verhuizen naar het gastvrije Parijs. Alexander heeft haar daar nog dikwijls opgezocht. HET RUSSISCHE BOLSJEWISME NADERT HAAR EINDE. Den bolsjewistischen dictator van island gaat het niet voor den wind. successen der Polen hebben hem «n op .den duur voor het Russische nationale gevoel onaannemelijken vrede opgedrongen en hem daardoor beroofd N'3n den steun van dit gevoel, dat juist ™or de aanvallen der Polen in zijn ™ordeel opnieuw was aangewakkerd. zich de algemeenc ontevredenheid met het bolsjewistische regime in Rus- ™d tot omwentelingspogingen tegen w sovjet-heerschappij heeft geconden- ?,Mrd. is derhalve heel waarschijnlijk. te meer, daar ten opzichte van ge neraal Wrangel het genoemde Russi- sc''e naiionale gevoel geenszins zoo gevoelig heeft te zijn als tegenover de gehate Polen. Wanneer men voorts de algemeenc mislukking van het communistisch? oestiuir in de praktijk, het verval der Pnorwegen, de vernietiging der indu- 'K '"aanmerking neemt, schijnt men L rechtigd tot de conclusie, dat de ko- J-'tde winter het einde van dit sloo- 'enct liisia |'x'Per'lnei^ za' brengen voor DE AmERIKAANSCHE VERKIEZINGS CAMPAGNE. V inrhi Amer'kaansche verkiezingsveld- J""adert haar eind. Op 2 November den n euw? Pres'dent gekozen wor- |ureandidaten zijn senator W. G. Jamei"?,! republikein en gouverneur bomit °.x' democraat. De Volken- 4nt,o,IVes,eJs de voornaamste verk.ie- hin hï een van beide candidaten ^wonderaars van Wilson's plan Row „ox 'llet- Cox Heeft nl. aan Elihu een der voormannen der republi- keinsche partij, een boos telegram ge zonden, waaron hij Root verweet te hebben beweerd, dat hij (Cox), indien hij gekozen wordt, de ratificatie van 't vredesverdrag zou eischen, zooals Wil son het uit Versailles heeft meege bracht. Cox herhaalt elk oprecht voor behoud te zullen aanvaarden, van welke zijde 't ook komt. Cox wil, als hij geko zen is, met Wilson, Tatt en Root c.a. overleggen en hun advies vragen. Ook in de republikeinsche partij is verdeeldheid over den Volkenbond. De uiterste vleugel, vertegenwoordigd door Johnson, bijgenaamd „Hiram de schreeuwleelijk", verklaart dat de re publikeinsche candidaat eenvoudig liet volkenbondsverdrag verwerpt. Harding zelf heeft om de partij tot op den verkiezingsdag bij elkaar te houden, verklaard dat hij van het Wil- son-verdrag niets moet hebben. Maar Amerika zal gaarne deelnemen aan 'n behoorlijken bond van naties, die niet de prijsgeving der Amerikaansehe sou- vereinitëit vereiseht en die gegrond is op idealen van rechtvaardigheid in plaats van op macht. Gisterenmorgen omstreeks 9 uur brak een felle brand uit in perceel 42, aan het Rokin te Amsterdam, waarin gevestigd is de Kunst- en Plaathandei van de firma Eijseloeffel. Het smalle perceel brandde geheel uit. Met een der stoomspuiten en ander bluschmateriaal bestreed de Amsterdamsche brandweer het vuur. tntusselien stond het tramver keer der over het Rokin gaande lijnen geheel stil, daar de slangen van de stoomspuit dwars over het Rokin moes ten liggen, omdat het bluschwater uit het vaarwater moest worden opgezo gen. Het vuur was ontstaan in een ka mertje achter den winkel, waar een ka chel aangemaakt werd met petroleum. De omgeving vatte vlam en de trap werkte dadelijk als schoorsteen, zoodat in een minimum van tijd alle verdiepin gen in vlammen stonden. De slangen lagen door de belende perceelen, waar gevestigd zijn Kreulen's kleermakerij en aan de andere zijde de pas geopende boekhondel van de heeren j. H. en G. I van Heteren. De kleermakerij van den heer Kreulen kreeg achter ook belang- j rijke brand- en waterschade. Ook de firma van Heteren had veel schade voornamelijk op de tweede verdieping. Aan de achterzijde in de Kalverstraat lagen slangen door Hotel Neuf, dat ook waterschade kreeg. Ook de Kalverstraat w.as geruinien tijd voor het verkeer ge stremd. I Zaterdagavond heeft zich in de Eerste Dwarsstraat te Tilburg een dra ma afgespeeld, .waarbij wederom een slachtoffer van den drank is gevallen. I Toen zekere van H. om half twaalf be schonken thuis kwam, kreeg hij ruzie met zijn vrouw. Sinds eenigen tijd was de verhouding tusschen het echtpaar verre van ideaal, doordat een zekere V. zich vaak in de huiselijke aangelegen heden mengde. V. was een vriend van i Van H. doch in den lateren tijd was de vriendschap erg bekoeld. Toen nu Za terdagavond de huiselijke twist zich af- speelde passeerde V. juist de woning van Van H. en het rumoer hoerende trad hij binnen en nam de vrouw tegen i den echtgenoot in bescherming. De ru- zie liep zoo hoog, dat V. zijn mes greep en daarmede van H. een diepe steek wonde in de linker borst toebracht. De getroffene vluchtte de straat op, ach- 1 tervolgd door V. en stortte eenige oogenbtikken daarna op den grond. De politie was spoedig ter plaatse en vond den verslagene, die reeds overleden was. i Na de vrouw ondervraagd te hebben j en daardoor op de hoogte te zijn ge- bracht van de toediacht der zaak werd 1 nog dienzelfden nacht de dader V. van zijn bed gehaald en naar het politiebu reau overgebracht. Aanvankelijk ont kende hij, maar doof een met bloed be vlekt mes, op hem gevonden, legde hij ten slotte voor den commissaris een volledige bekentenis af. De verslagene staat ongunstig bekend. De dader was i niet dronken. Verleden week maakten wij mel- I ding van een poging om de Associatie Cassa te Amsterdam op te lichten. Daar kwam verleden week Woensdag een jonge man, die voorgat namens de In- cassobank een chequeboekje te komen halen. Hij kreeg het boekje en maakte er al dadelijk misbruik van door een cheque van 30.000 aan te bieden. De bankbeambten, die hem al niet ver trouwden, lieten hem arresteeren. Hij zeide bij zijn verhoor aan liet bureau St. Pietershai, dat hij waa_.gezonden door een zekeren v. d. Werft uit Utrecht. Deze is thans te Bilthoven aan gehouden en overgebracht naar Amster dam. Het is een zeer ongunstig bekend staand individu. In October 1919 werden uit de ar tilleriekazerne (kamp Kranenburg) te Harderwijk ontvreemd eenig tafelzilver, servetten, handdoeken en lederen strengkókers en paardedekens. Het ta felzilver werd eenige dagen na den diefstal door de recherche opge spoord in een taschje van den veldsol- daat K., toen deze op reis wilde gaan. Van de overige gestolen voorwerpen werd geen spoor ontdekt. Dezer dagen werden door de politie te Utrecht aangehouden twee wielrij ders, die reden zonder licht. Eén hun ner wist te ontsnappen, de andere, die een grooten zak op zijn fiets vervoerde, viel in handen der politie. Nieuwsgierig ats de politie is, wilde ze den inhoud van den zak kennen en het bleek, dat zich daarin bevonden de gestolen servetten, handdoeken en ko kers. De aangehoudene was een broe der van den veldsoidaat K. Hij werd naar Harderwijk getransporteerd, al waar hij aan den inspecteur de plaats •wees, waar de voorwerpen ruim een jaar verborgen waren geweest een boschje achter het kamp, in den grond. De paardendekens lagen er nog ze waren echter vergaan. In de Thomas a Kempisstraat te Zwolle heeft een ongeluk plaats gehad. Een 2-jarig meisje stak met haar zusje op 't laatste oogenblik voor een wagen de straat over, viel en kwam er onder. Daarna kreeg liet kind een der wielen over het hoofd en raakte verward in een van den wagen hangend touw, zoodat het nog een eind werd meegesleept. Overgebracht naar het Sophia-zieken- huis is de kleine spoedig overleden. Door het uitglijden en vallen van een paard viel de heer M. B. te Oudkarspel uit zijn rijtuig. Ernstig gewond werd hij opgenomen. Een later bericht meldt, dat hij aan de gevolgen is overleden. De medepassagiers, dc heer Wagenaar en zijn zoon, die ook uit den wagen vielen, bekwamen geen letsel. ln de Willem straat te Utrecht is een man van 80 jaar bij 't aanmaken van de kachel in brand gevlogen en aan de verwondingen over leden. Op den straatweg Amersfoort Doorn heeft een ernstige botsing tus schen twee auto's plaats gehad. De aangereden auto, waarin de heer J. N. J. D., metaalwaren-fabrikant te Tiel en diens echtgenoote, alsmede de lieer de Wit, tapijtfabrikant te Hilversum en echtgenoote gezeten waren, sloeg ge heel om, met liet gevolg, dat alle in gezetenen ernstig, doch naar vermoed wordt niet levensgevaarlijk werden ge kwetst. De heer en mevrouw D. werden in het St. Andreas-gasthuis te Tiel ter verpleging opgenomen, terwijl de heer W. en echtgenoote per ziekenauto naar Utrecht werden vervoerd. Te Tolbert (Gron.) is bij een vechtpartij tusschen zeven p.ersonen, waarbij dezen elkander geducht bij gebrek aan messen met de tanden bewerkten, een bejaard toe schouwer doodgebleven van schrik. Een electricien op de Staatsmijn te Heerlen had het ongeluk een kabel aan te raken met een spanning van 2000 volts. Deerlijk verbrand werd de man naar een ziekenhuis overgebracht. ln het ruim van 'n lichter in de Spoor- wegliaven te Rotterdam, is een boot werker beklemd geraakt tusschen een schot en den knijper van een op den wal staande kraan, toen hij tusschen het schot en den knijper wilde doorloo- pen. De man werd inwendig ernstig ge kwetst en aan het hoofd verwond. Twee bewoners van liet dorpje Englefontaine wisten dezer dagen niet beter te doen dan hun eindelooze twis ten te beslechten door een duel en wel op liet geweer 1 De 60-jarige Louis Durondeau had een mauser tot zijn be schikking de 48-jarige Quelle een En- gelscli oorlogsgeweer. De schietpartij zou ten slotte moeten eindigen bij ge brek aan munitie, toen Durondeau, die zijn vijand met de kolf van zijn geweer de hersens wilde inslaan, door liet laat ste schot van Quelle doodelijk getroffen werd. Het Londensch prijsgerecht heeft besloten dat de Duitsche schepen die bij het begin van den oorlog in Engel- sehe havens lagen niet aan hun eige naars zullen worden teruggegeven, maar in beslag genomen zullen worden. Bij vorige beslissingen stond het prijs gerecht op het standpunt dat de bepa lingen van de 6e Haagsche conventie, die het gastrecht van dergelijke vijan delijke schepen ook gedurende den oor log erkent, zijn toe te passen. De huidi ge beslissing stelt zich op geheel ander standpunt. Als reden wordt, zegt het „Berliner Tabeblatt" opgegeven, dat Duitschland de 6e Haagsche conventie sedert het begin van den oorlog niet heeft in acht genomen. Een honderdtal mijnwerkers uit Buer, in Westfalen, die verleden jaar naar de mijnen in Spitsbergen gegaan waren en thans met een flink spaarduit je in hun vaderland zijn teruggekeerd, hebben onder de mijnwerkers van het Roergebied veel animo verwekt om ook daarheen te trekken. Een oplichter heeft hiervan reeds partij weten te trekken. Hij wierf nl. eenige honderden mijnwer kers voor de expeditie van het volgende jaar aan en liet zich door elk hunner 1000 mark betalen voor de noodige passen en papieren, docli liet verder niets van zicii hooren. De vertegenwoordiger van de Neder- landsche mijnbouwfirma heeft reeds be kend gemaakt, dat geen personeel voor de nieuwe expeditie meer aangenomen wordt. Te Bedford in de Ver. Staten is dezer dagen de filiale der Cleveland Trust Cy. door inbrekers overvallen. ,Dank zij het kloeke optreden van het publiek werd de diefstal verijdeld. De leider van de bandieten werd neerge schoten. Acht personen, die zich bij het te keer gaan van de poging der movers bijzonder flink hadden* gedragen, kre gen belooningen van de bank. De man die den hoofdbandiet neerschoot kreeg S 10(10 vijf anderen kregen ieder 250. Met S 100 werden twee vrouwen be loond, die hadden meegeholpen. Twee andere vrouwen de politie houdt haar voor de moeder en de vriendin van den dooden roover zijn in hech tenis genomen. Men vond haar in het bezit van diamanten ter waarde van S 25.000. Die vrouwen werden gevat toén zij pogingen kwamen doen om het lijk van den roover in haar bezit te krijgen. Wegen van beton. ln Amerika, waar de wegen bijzonder slecht zijn, voornamelijk bij de groote steden, tracht men deze thans te verbe teren door toepassing van beton. Al een jaar of zes, zeven geleden besloot men in alle richtingen betonwegen aan te leggen en thans heeft men deze over af standen van 10 a 12.000 mijlen. Tot ver leden jaar toe was 500 millioen dollars besteed aan dezen wegenaanleg. Ook in Engeland, waar veel geklaagd wordt over den toestand der wegen rondom de groote steden, denkt men er aan betonwegen aan te leggen. Bij Newcastle nemen de ingenieurs een proef met den aanleg van zulk een weg over een lengte van één mijl, teneinde te kunnen nagaan of deze weg bestand is tegen het verkeer van zware voertui gen en slaagt de proef, dan zal dit stel sel gaandeweg worden uitgebreid. Het eenige bezwaar, dat men tot dusverre tegen den aanleg van betonwegen had. is, dat het zooveel tijd en arbeid kostte om het beton te mengen en aan te bren gen, doch thans heeft men uit Amerika machines ontvangen, die het beton ge lijktijdig maken en verspreiden over een straal van 20 voet in het rond. Deze machines zijn onlangs reeds gebruikt bij het herstellen van de bestrating in Oxfordstreet te Londen. Electrische drijf- kracht voor spoorwegen. Er zijn plannen in voorbereiding om op de lijnen van den Paulista-spoorweg in den staat St. Paulo, Brazilië, elec trische drijfkracht toe te passen deze plannen hebben de belangstelling van geheel Zuid- en Noord-Amerika gaande gemaakt. Zooals bekend is, wordt deze drijfkracht o.a. reeds toegepast op som mige deelen van den Chicago-, Milwau kee- en St. Paul-spoorweg in de Ver- eenigde Staten. Een geëlectrifcicerd deel der lijn loopt over de Rocky Moun tains en bereikt daar een hoogte van ruim 2000 M., over de Belt Mountains, waar de hoogte bijna even groot is en over de Bitter Root Mountains, waar de hoogte bijna 1500 M. bedraagt. De weg, door deze bergachtige streken, biedt de grootste moeilijkheden. Deze aanleg zal bij de electrificatie van den Paulista- spoorweg ten voorbeeld strekken.. De voordeelen, en wel economische (behalve nog die voor comfort der passagiers) springen na kennismaking der prijsopgaven duidelijk in 't oog. En voor Brazilië zal het bedrijf zeer zeker meer economisch worden, omdat ge bruik gemaakt kan worden van water kracht tot het opwekken van den noo- digen electrischen stroom er zijn veel watervallen, wier arbeid in dienst ge steld kan worden. Experts zijn van meening, dat de voordeelen van electrificatie tot twee groepen te brengen zijn de eene is verhooging van de capaciteit van het vervoer, doordat de treinen met grooter snelheid en met grooter lading kunnen rijden zoodat het aantal treinen per dag verminderd kan worden, de andere is een verlaging der onkosten en wel tot een bedrag van 15 of 20 procent, zelfs al wordt niet van den voorradigen vva- terarbeid (z.g. witte of groene steen kool) gebruik gemaakt. DE KOSTEN DER UITVOERING VAN HET VREDESVERDRAG. Voor de uitvoering van het vredes verdrag komt op de buitengewone Duitsche rijksbegrooting een uitgaaf van 41.440.371.969 mark, waarvan voor de bezettingstroepen in het Rijnland 15.505.250.000 mark (in 1919 920 mil lioen) en voor de uitvoering van het vredesverdrag en zijn verdere verdra gen 25 milliard (vorig jaar 17 milliard). H6T BELGISCHE KONINGSPAAR TE LISSABON. De koning en de koningin van België zullen op 31 October met de „Sao Paulo" te Lissabon aankomen. Zij zullen ontvangen worden door den president der republiek, revue houden over de troepen van het garni zoen en over land naar België door reizen. De „Sao Paulo" zal te Lissabon liet stoffelijk overschot van keizer Dom Pedro aan boord nemen, dat naar Bra zilië wordt teruggebracht. DE BURGEMEESTER VAN CORK. LONDEN. (V. D.) Hieronder volgt de copie van een brief, gevonden in den lesenaar van Mae Swiney, burgemees ter van Cork, te Dublin op het stadhuis na zijn arrestatie Algemeen hoofdkwartier, Dublin 13 Juni 1920. Aan den bevelvoerenden officier te CoTk. no. 1. W.ilt gij zoo goed zijn mij zoo spoe dig mogelijk te berichten, of er in uw distriet gelegenheden bestaan voor het vervaardigen van granaten. Hiermede bedoel ik niet noodzakelijk zwaar giet ijzer-werk. Indien gij een man kunt krijgen, die het modelleeren verstaat, om ijzeren hulzen te maken naar voor beelden, die wij kunnen verschaffen, za! dit voldoende zijn. Wij kunnen dan bui zen verschaffen tot het noodige aantal, die elk een ontstekingsmiddel bevatten, een slaghoedje, een lont en een ont- pilofbare stof. Indien het mogetijk is, twee hulzen per dag te vervaardigen, zal er ten minste iets worden gedaan om de productie te bespoedigen. Juist nu bestaat er dringende behoefte aan. (get.) Mac Swiney. LONDEN. (V.D.) ln een commentaar op den dood van Mac Swiney betreurt de „Evening Standard" zijn einde ten eerste, omdat het altijd pijnlijk is om te zien, dat iemand zijn leven wegwerpt, en hoe wij ook in ander opzicht over hem mogen denken, er kan geen twij fel bestaan aangaande den buitenge wonen moed en volharding van dezen man in de tweede plaats, omdat zijn dood op geen wijze goed kan doen en veel kwaad kan stichten. De natuur ver achtende en de vermaningen zijner eigene priesters ten spijt volhardde de burgemeester in zijn voorgenomen zelf moord en is ten laatste geslaagd. Zijn dood is even zeker een geval van zelf moord alsof hij zich de aderen had geopend in den eersten nacht zijner gevangenschap. Indien de regeering van meening was, dat de invrijheidsstelling van Mae Swiney tot erger onlusten zou leiden dan zijn dood, was het haar plicht alle zachtere overwegingen terzijde te stel len. Zij vatte haar plicht zoo op, en wij moeten aannemen, dat zij over veel vollediger materieel beschikte dan het gewone publiek, waarop zij haar oor deel kon gronden. EEN MILITAIRE OVEREENKOMST. WARSCHAU. (V.D.) Polen, Roeme nië, Bulgarije en Finland hebben een militaire overeenkomst gesloten voor den tijd van 3 jaar. Deze mogendheden hebben op zich genomen bij een mogelijken bolsjewis tischen overval elkaar krachtdadigen steun te verleenen. GEVOLGEN VAN DE ENGELSCHE MIJNWERKERSSTAKING. De „Weekly Despatch" zegt, dat En geland door de eerste zes dagen staking 4.500.000 ton kolen achterop gekomen is. De mijnwerkers hebben 5.400.000 pond sterling loon gederfd en minstens 220.000 werklieden uit andere industrie- en zijn zonder werk. Volgens het ministerie van arbeid waren Donderdag der vorige week ai werkeloos 50.602 werklieden door de sluiting van sommige fabrieken en '02.062 tloor vermindering van perso- i neel, terwijl 89,366 werklieden korter tijd dan gewoorVlijlf werkten. VOOR HET HERSTEL DER RUSSISCHE MONARCHIE. Aangaande den politieken toestand van Zuid-Rusland deelt de „Matin" mede, dat sedert kort vooral in de Krim stemming wordt gemaakt voor het her stel vaii het tsarisme.' Als candidaat voor den troon wordt grootvorst Mi chael Alexandrowitsj, den tweeden broeder van den tsaai Nicolaas, ge noemd. De president der regeering van Wrangel, Kriwochoin, zeu'e tot een b richt gever van de „Matin" er \n,i over tuigd te zijn, dat a's her uui u zijn gekomen van een volksstemming, deze zich zou uitspreken ten gunste van de invoering van een consbtuFoncele mo narchie. De regeering zal echter niets doen om dit uur dichter bij te brengen of de volksstemming te beïnvloeden, NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". Batjan" 24 Oct. van Java te Amsterdam. „Billiton" 20 Oct. van Tjilatjap naar A'dani. „Boeton" 20 Oct. van A'dani te Batavia. „Gérant" (uitreis) 24 Oct. van Antwerpen, pass. Vlissingen. „Grotius" (thuisreis) pass. 23 Oct. Periin. „Jan Pietersz. Coen" 23 Oct. van Amster dam te Batavia. „Kanbangan" (nitr.) 22 Oct. van Colombo. „Oranje" 20 Oct. van Amsterdam te Ba tavia. „Palawati" (uitreis) pass. 24 Oct. Finis- terre. „Vondel" (uitreis) pass. 23 Oct. Kaap Car- voeiro. „Amstelland" (uitreis) 22 Oei. v. Santos. „Frisia" van Amsterdam naar Nevv-Orleans. 24 Oct. van Corunna. „Hilversum" (uitreis) 22 Oct. van Pcrnam- buco. „Holandia" tan Amsterdam naar New- Orleans, 23 Oct. van Vera Cruz. „Limburgia" (uitreis) 23 Oct. van Vigo en 24 Oct. van Lissabon. Kon. West-Ind. Maildienst. „Delft" 22 Oct. van Guayaquil te Lima. „Nickerie" uitreis) pass. 24 Oct. Ouessant. HollandAmerika Lijn. „Beukelsdijk" van Rotterdam naar New- York, pass. 23 Oct. Lizard. „Gorredijk" van New-Orleans naar Rotter dam, 2! Oct. van Newport News. „Nieuw Amsterdam" 21 Oct. van New-York naar Rotterdam. „Noordam" 24 Oct. van New-York te Rot terdam. „Rotterdam" van Rotterdam naar New- York, bevond zich, volgens draadloos bericht via Valentin, 23 Oct. 12 u. 's mid dags op ongeveer 672 mijl van Scilly. „Sloterdijk" 22 Oct. van New-York naar Rotterdam. HollandBrilsch-lndië Lijn. „Aldebarah" 24 Oct. van Rotterdam naar Britsch-Indië, HollandOost-Azië Lijn. ..Borneo-" (uitreis) 22 Oct. te Genua. JavaNew-York Lijn. „R'otli" 22 Oct van New-York te Batavia.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3