20 De (rauwe van Darracourt IENHUIS WOBNSDAG 20 OCTOBER. KAMEROVERZICHT. No. 248 58e Jaargang 1920= li iNtMtavviw 0EMEENTEBESTU1JR FEUILLETON hiikte hij we« BINNENLAND Stads= en Provincienieuws g781 22708 4805 23240 [7901 24101 li 410. 10434 li 463 9877 3344 8385 11804 9591 17481 13579 F456 11061 4028 22109 4691 2482 [7083 16662 4158 4037 2579 24105 3460 10402 7776 6350 3040 24496 2786 4968 3182 3675 8251 21190 B081 189 7015 12021 8222 13261 B938 7307 6897 9601 681 15904 7329 20605 B799 9720 E323 14165 1939 5275 17535 1 7930 6381 539 §036 3645 R610 13338 fl75 19317 (857 10403 1)128 15882 Commissie 1 in de Rot- verkiaren lieuwe Zaal 16 Octo- ateerd, dat geschied, |g der Pre- waren, en llegrafische zijn ver- genwoordi- In den Rot- Ill. als con- Iverzending It, belange- 1 ons de re lde sluiting |)RCH TOT van Poli— fchaussee. loordwolde. Itroleur der pchoten. fchausse te Breskcns. Inissarissen ■Landbouw- |lid van de Zuid-Hol- (n Gemeen- lardij-kapi- om spoedig tc be" |d onderhouden and van Vlissingen- gemakken voorzien- Iters G. O. H„ Bu- Tsche Courant". FgehUïïr ININO lor klein gezin iw' 1 later. Blieven Nf- Iviisr. CL" 30IBVS8I1 ddalburg-Rotterdani Igelegen pl33tscn. >M~ PASSAGIERS, ■ren EN VEE t. Ilii. «t 8 8 t. Est!, r> ui 8 8 Ictober 21 122 |25 126 - igen wordt Woens- ■rdag 12 uur w' Middelburg iekomen i N.V. Transp e» v.h. Erven G VOS, 8 te Middelburg iRN Tel. 153; 'e *N 'oosterhout. VL1SSINGSCHE COURANT KENNÏSGEVTNG. Na-inlevering van wapenen, kleeding en uitrustingstukken door iandweer- plichtigen. De Burgemeester van Vlissingen, brengt ingevolge ontvangen aanschrijving van den commandant van het landweerdistrict Vlis singen, dato 18 October 1020, no.'333, ter kennis van de in deze gemeente wonende landweerplichtigen Lucieer, Jozias, stamboek no. 2636:; Eenennaam van, Gasper, stamboek no. 2567, beiden bèhoorende tot de landweer- lichting 1916 c, en Delme, Josephus Hen- drikus, stamboek no. 2344 Goethem van, Cantillus Ludovicus, stamboek no. 2514, beiden bèhoorende tot de landweerlichting 1916 b dat zij ingevolge 7 van de beschikking van den Minister van Oorlog van 7 Mei 1913, alsnog worden opgeroepen tor inle vering van hunne wapenen, kleeding en uitrustingstukken op Dinsdag 2 November 1920, te Vlissingen in de Bomvrije Kazerne, des voormiddags ten tien ure zullende zij het aan zichzélven te wijten hebben, indien bij nalatigheid in dezen, de daarvoor gestelde straffen op hen zullen worden toegepast. Vlissingen, 19 October 1920. De Burgemeester voornoemd, VAN WOELDEREN. BOUW- EN WOONVERORDENING. Burgemeester en wethouders van Vlissin gen brengen ter algemeene kennis, dat de op heden in werking getreden Bouw- en VVoonverordening tegen betaling van 4 per exemplaar ter gemeente-secretarie (3e afdeeling) verkrijgbaar is. Vlissingen, 20 October 1920. Burg. en Weth. voornoemd, VAN WOELDEREN De Secretaris, F. BISSCHOP. TWEEDE KAMER. 'Vergadering van Dinsdag. Met een sober woord heeft mr. Kooien \\<A voorzitterschap van de- Kamer aan vaard. Hij huldigde nogeens zijn voorgan ger, mr. Fock, dankte de Kamer voor zijn benoeming en'herhaalde den aandrang van den heer Fock, om toch vooral-kort te zijn, zich te beperken en te zorgen dat vóór Kerstmis de begrooting gereed is, opdat de maanden na Januari beschikbaar blijven voor andere ontwerpen, waartoe ook de grondwetsherziening behoort. Met den rug naar de perstribune en dien tengevolge vaak onverstaanbaar, lichtte vervolgens de beer van den Tempel zijn negen vragen toe, betreffende de verbete ring van de salarieering van het Rijksperso neel en in het bizonder van het personeel van den Rijks post-, telegraaf- n telefoon dienst. De gansche geschiedenis van de sa larisregeling werd nagegaan, met tal van cijfers werd de achterstelling van het P. T. T.-personeel toegelicht en uitvoerig was de kritiek op de houding der regeering tegen over de organisatie-besturen, zelfs toen de staking was opgeheven. We kunnen volstaan met opgave van de vragen, waarin het gansche „geval" is be lichaamd. De vragen luidden aldus 1. Is door de regeering voor de vaststel ling van haar nadere voorstellen betreffen de den kinderbijslag, welke 16 September jl- zijn gepubliceerd, liet advies ingewonnen van de salaris-commissies 2. Is door de regeering vóór de vergade ring der centrale commissie voor georga niseerd overleg op 4 October jl. met de re geringsvertegenwoordigers in deze com missie overleg gepleegd aangaande de bij 'het georganiseerd overleg aan te nemen houding .3. Waarom heeft de regeering geweigerd, door CHARLES GARVICE. Geautoriseerde vertaling van I- P. WESSEL1NKVAN ROSSUM. 34) (Nadruk verboden.) ..Wat? O, neen, u kunt gaan, mijn- "et'r 'k merk, dat gij verlangend zijt weg te gaan." Maar toen hij zich om- u;r(it'' r'cP zii benl weer Uij zich "Wat scheelt er aan, Harry Hoe komt "fl dat u zoo kreupel loopt Hij keer de zich weer om. met een blos op zijn verbrand gelaat en deze blos toonde de flauwe streep van den zweepslag elke nog niet geheel verdwenen was. "':n wat is dat op je gezicht voegde 'Ij. er bijna belangstellend aan toe. "hi hier, Harry Hij kwam dichterbij met neergesla- t ""gen. Het gelaat van Lucille werd vuurrood. liW'ttii^0 "en str'em recht over öii vr.'aat en een snede bij uw slaap, heer i" a7" het vecl,ten geweest, mijn- schuriri 7-Ó hield haar vinger op en 'ede dien tegen hent. m« dat be" ik niét"i zeide hij luk °Hen lach. „Ik had een onge- OoerieT uitrijden. Haast niets, zijn h ""'gen, mevrouw." Terwijl hij J «ij ging, zochten zijn oogen die na. opheffing der staking te Amsterdam, den vertegenwoordigers van de ambte- naarsorganisaties 'een onderhoud toe re staan 4. Welke is thans de rechtspositie van het personeel der P. en T., voor zooveel het heeft deelgènomen aan de tweede staking op 7 October jl. en dat daarna den arbeid heeft hervat 5. Zijn er strafvervolgingen op last van den minister van justitie voorbereid tegen een aantal personen, die gestaakt hebben 6. Is de regeering bereid, om de acht ontslagen bestuurders van den Centralen Bond m hun betrekking te herstellen 7. Is de regeering bereid op meer afdoen de wijze in den oogenblikkelijken noodtoe stand van het personeel te voorzien 8. Zullen de maatregelen, te treffen in gevolge het bezoldigingsbesluit, ook toe passelijk zijn op het niet bij dat besluit be trokken personeel 9. Is de regeering bereid tot spoedige al gemeene herziening der bezoldiging Minister Hitijs behandelde de politieke gedeelten van de interpellatie. Met nadruk zette hij uiteen dat een politieke, economi sche en demonstratieve staking van ambte naren ontoelaatbaar was. De regeering moet ongestoord voortgaan. Bovendien was de naaste aanleiding tot de staking niet ge legen bij de regeering, maar bij de com missie, die nog aan het bespreken was. Na ampel overleg weigerde de minister de organisatie besturen Woensdagmorgen te ontvangen en hij liet zich daartoe niet dwingen, ook niet door Kamerleden. De sa- botage-proclamatie was aanleiding tot de weigering. Twee van de zes aanvragers van de audiëntie hadden die proclamatie mede onderteekend en de minister weigerde daarom die zes leden te ontvangen. Het bleek nu dat er tusschen den minister en mr. Troelstra verschil van meening bestond. De laatste verklaarde gezegd te hebben, dat 'die twee menschen bereid waren die circulaire terug te nemen. De minister zei- de dit niet te weten. leder der stakers zal gelegenheid krijgen ooi zich te verantwoorden dit is de rechts gang voor dergelijke overtredingen. Wat de strafvervolging betreft, de minis ter van justitie heeft inlichtingen gevraagd over feiten die kunnen leiden tot strafver volging. Die- inlichtingen zijn nog niet ver strekt en dus is omtrent de vervolging nog niets te zeggen. De acht onderteekenaars van de circulaire hebben getoond niet te deugen voor ambtenaren en sedert huiv ontslag is aangezegd is er niets gebeurd dat verandering der regeeringshouding kan rechtvaardigen. 'Minister de Vries maakte zich er wat al te gemakkelijk af. De toestand was niet zoo slecht en het postpersoneel was niet achtergesteld enz. Van een algemeène sa larisherziening kan geen sprake zijn en aan gezien de prijsstijging het meest drukt op de groote gezinnen, is de algemeene kin dertoeslag ingesteld. De hoogere ambtenaren klagen even'goed al is het niet zoo luid als de lagere ambte naren en zij zullen dus ook met den kinder bijslag worden geholpen. Hetzeifde argu ment geldt bij de intrekking van de 7 9c voor het weduwen- en weezenpensioen. Hierdoor krijgen alle ambtenaren vóór den winter een bedrag in handen. Verder gaat de regeering echter niet, want reeds dit jaar kost deze algemeene verbetering 20 millioen, en het volgende jaar 23 millioen gulden. Misschien zal een algemeene her ziening der salarissen in de naaste toe komst noodig zijn, maar vóór-af wenscht de regeering den vorm van overleg te her zien. De heer van den Tempel stelde in het uit zicht een motie die 5 salarisverhooging vroeg voor alle salarissen, ingaande 1 Ja nuari 1920. Al aanstonds rantsoeneerde de Kamer den spreektijd tot een kwartier, hetgeen den heer Kolthek reeds van het woord deed af zien. Hij had veel meer tijd noodig. De verdere discussie beteekende niet veel. Volgens den heer Marchant, die altijd goed weet wat het beste was geweest, had de regeering rechtmatige grieven moeten inwilligen. Dan was deze staking, die hij een uitlooper van de algemeene beroering van Lucille, snieekend en ernstig. Lady Farnley keerde zich snel tot haar. „Hij heeft gevochten, dat was na tuurlijk maar een verzinsel." „Werkelijk, dat was het niet riep Lucille uit, zoo vlug en ernstig, dat de oude dame zich plotseling naar haar wendde. „Neen Weet je er ('aa alles van Wat is er gebeurd vroeg zij. „Het was een ongeluk", zei Lucille haastig: „De ponnies sloegen met mij op hol en en wij zouden gedood zijn, maar hij Harry Heme -wierp zich op hen en bracht zc tot staan. Hij redde ons 't leven. Lady Farnley's oogen schitterden en zij knikte een paar maal met het hoofd. „Dat is juist iets voor hem voor Harry Herne. Ik geloof, dat ik hem doorzie. Er is niets in de wereld waar die jongen bang voor is. Arme jongen!" „Bang Neen gei Lucille en haar cogen straalden. „Hij had kunnen ge dood zijn. Het was prachtig Als hij er niet geweest was, zouden wij mis schien een van beiden vermorzeld zijn, geloof ik," „Een van beiden V WAart ge dan met uw beiden Wat dat meisje bij ik had het zonder haar ook kunnen doen." „Het was niet Marie Verner het was lord Merle." Lady Farnley wendde zich tot haar met uiterste verbazing. „Was de markies van Merle bij u achtte, voorkomen. Alsof de kwestie juist niet loopt over de vraag wat rechtmatige grieven zijn. Nederland en België. De Nederlandsehe sub-commissie van de Londensche League of nations union heeft een memorandum laten verschijnen over de Wielinger kwestie. Memorandum on the Dutch-Belgian dispute over the Wielingen Channel Dit memorandum is voor de commis sie onderteekend door H. Colijn (voor zitter, P. Geyl (ondervoorzitter), J. C. H. Kropveld (secretaris) en C. Gerret- sen (tweede secretaris). Het bestaat uit vijf hoofdstukken: 1. Oorsprong van het conflict. 2. Het geschilpunt. 3. De feitelijke toestand. 4. De rechtskwestie. 5. De grondslag eener overeenkomst. Verder nog een drietal bijlagen de rede van minister Van Karnebeek in de Tweede Kamer op 3 Juni een nota over visscherij, loodswezen, verlichting en afbakening in de Wielingen en ten slotte den bekenden brief van Davignon den Belgischen minister van buiten- landsche zaken aan Fallon, den Belgi schen gezant in Den Haag en de hou ding der Nederlandsehe regeering te genover de Wielinger kwestie, bij het begin van den oorlog. Het memorandum legt er den nadruk op, dat Nederland de Belgische eischen kan afwijzen, niet alleen met een be roep op zijn historische rechten, maar zich tevens daarbij kan steunen op de beginselen van internationaal gemeen- recht. Inderdaad tegenover het door de Belgen aangevoerde principe der terri toriale zee kan Nederland het beginsel stellen, dat een rivier juridisch ge sproken zich uitstrekt tot in de volle zee en niet tot aan het strand. Dit laatste beginsel is indertijd tegen Nederland zelf ingeroepen op de Rijn conferentie te Mainz in 1831. In de in leiding van de aldaar tot stand geko men conventie heet het Nederland houdt vol, dat zij een recht van vol strekte souvereiniteit heeft op de terri toriale wateren, zeifs daar waar die wateren vermengd zijn met die van den Rijn. De andere oeyervolken tee kenden echter protest aan tegen dien eisch. Daaruit blijkt dus,' dat d-e-Wielingen in geen geval voor territoriaal water kunnen doorgaan. Zij zijn een gedeelte van de rivier. Nu zouden de Belgen dit wel is waar kunnen toegeven, maar dan verder beweren dat dit riviergcdeelte van hen is of althans moet zijn. Die eisch ware echter in tegenspraak met alles wat er op juridisch gebied voor de Schelde bepaald is. Het verdrag en alle verdere overeenkomsten kennen inderdaad slechts twee Schelde's de Belgische tot aan Saaftenge en de Ne derlandsehe van af Saaftenge tot aan volle zee. Dit is waarschijnlijk dan ook de reden waarom de regeering van Brussel haar aanspraken niet heeft voorgesteld als geldende den mond der rivier, maar als zich steunende op het geldende recht betreffende de territori ale wateren. Als basis van overeenkomst stelt het memorandum een verdeeling voor van de Wielingen, volgens den dalweg. Zoodra België zijn eisch op volledige overgave laat vajlen, zal de Nederland sehe regeering geneigd zijn om aan alle wenschen tegemoet tc komen in zoo verre dit niet zou schaden aan de Ne derlandsehe belangen. De openbare meening zal de regeering daarin graag steunen, maar zij mag nooit vergeten, en Harry Herne redde hem het le ven zeide lady Farnley met een vreemden nadruk. Lucille neigde liet iioofd. Merle Wat zei hij wel Dankte dankte hij hem „Ja", zei Lucille, terwijl haar oogen vlamden „op een wijze, misschien aan markiezen eigen. Hij sloeg hem in het gelaat met zijn zweep, en de striem, die u zag, was er het gevolg van." De oude dame bleef staan haar gelaat was doodsbleek, behalve de roode plekken en greep Lucille bij den arm. „Wat snikte zij. „Sloeg hij hem, met een zweep De markies sloeg Har ry Herne „Ja", zei Lucille, de lippen op elkaar drukkend. „Hij sloeg hem zonder re den dan alleen omdat hij zijn leven redde Lady Farnley haalde snel en stok kend adem. „De de lafaard Zij beefde als een riet, en Lucille nam haar bij den arm en legde dien in de hare. „Dank je, mijn lieve, dank je. Ik ben een vrouw en spoedig ontsteld. Sloeg hem O daar zal nog bloed vloeien. Ik wed het, ik wed het „Neen", zeide Lïieilii? 'met vreemde kalmte. Zij riep zich het tooneel weer voor den L(eest en zij zag het alles weer levendig voor zich. Harry Herne had hem met een enkelen slag kunnen dooden, maar hij verdroeg het als een man." welke belangen er bij de Wielinger kwestie betrokken zijn Wie Wie lingen zegt, zegt Schelde wie Schelde zegt, zegt Zeeland wie Zeeland zegt, zegt Nederland. De kolenstaking en onze brandstoffenpositie. Bij informatie te bevoegder plaatse is gebleken, dat de Engelsche mijn- werkersstaking (in verband waarmede de Britsche regeering heeft gepubli ceerd, dat geen schepen in Groot- Brittannië van een lading kolen kunnen worden voorzien) géén invloed van eenig belang heeft op de kolenvoorzie- ning van ons land. De laatste maanden vóór de thans uitgebroken staking toch was de aan voer van Engelsche kolen voor onze koiendistributie reeds vrijwel tot nul gereduceerd. Slechts de levering van distributie- vrije Engelsche kolen zal door de sta king der Britsche mijnwerkers eeniger- mate worden belemmerd, doch de ver koop van „vrije" Engelsche kolen is van te weinig beteekenis om in onze kolenpositie een rol te spélen. Op de prijzen der kolen zou de En gelsche staking eerst dan eenigen in vloed kunnen hebben, indien door lan gen duur dier staking de wereldpro ductie van kolen merkbaar achteruit zou gaan, doch hiervan is voorloopig geen sprake. Gouverneur Staat treedt af. Bij Kon. besluit is. aan den heer G. j. Staal op zijn' verzoek eervol ontslag verleend als gouverneur van Suriname, onder dankbetuiging voor de door hem in die betrekking bewezen gewichtige diensten, onder bepaling dat het eer vol ontslag zal ingaan met den dag in de maand December, waarop hij zijn ambt zal hebben overgegeven aan zijn opvolger. Dr. Kuyper. Het jongste bericht omtrent dr. Kuy per luidt, dat de ernstige toestand waarin dr. Kuyper'verkeert, nog geen neiging tot verbetering toont. Afkondiging van de Lager Onderwijswet. Naar „de Tijd" meldt, ligt het in de bedoeling de afkondiging van de Lager Onderwijswet pas te doen plaats heb ben op Dinsdag 26 October, teneinde schoolbesturen, die dit wenschen, in de gelegenheid te stellen bij die gelegen heid van hun dankbaarheid te doen blijken. Op verschillende plaatsen moet naar aanleiding daarvan het plan in voorbereiding zijn in den morgen van Woensdag 27 October een plechtige H. Mis van dankbaarheid te doen opdra gen, waarbij dan de onderwijzers met de leerlingen zouden tegenwoordig zijn. Gemeente-leeningen. De gemeente Amsterdam heeft be sloten een leening van 15 millioen aan te gaan, rentende 7 De gemeente Rotterdam zal een 7 geldieening van 10 millioen aangaan. Een 5j/2 leening van 20.000 voor de gemeente Hoogkerk is geheel vol- teekend. Op de ingezetenen was een beroep gedaan tot deelneming aan deze leening. Meer dames-coupé's in de treinen De Nederlandsehe Unie voor Vrou- wenbelangen heeft een adres gezonden aan de directie van de Nederlandsehe spoorwegen, met het verzoek om de „O riep de oude dame uit „Nu begrijp ik alles. Gij waart daar, en hij wilde niet in uw tegenwoordigheid twisten.' Zij keerde zich snel, smeekend tot Lucille. „Lieve, daar komt iets slechts uit voort. Maar gij moet het voorkomen. Hoort gij Zij drong angstig aan „gij moet hem wegzen den Lucille trok de wenkbrauwen samen. „Gij wilt niet? Nu, je zult eens wat beleven Luister naar den raad van een oude viouw, die weet meer weet dan gij. Zendt hem weg, vóór hier iets kwaads uit voortkomt. Een slag is een vreeselijke zaak vreese- lijk In oude tijden heb ik geweten, dat mannen die betaalden met een oogenblikkelijken dood. Op zijn best duurde het een paar uur een dag misschien, voordat zij elkander uit daagden op het pistool of den degen. Deze twee, meer dan alle anderen, kunnen niet vergeten, noch vergeven. Het doet mij sidderen er aan te denken. Zendt hem weg, mijn lieve". Lucille wendde zich bijna woest tot haar. „Waaróm zou ik hem wegzenden?" zeide zij, terwijl haar oogen gloeiden van trots en hartstocht. „Hij is hier zijn gansche leven geweest lang voor'ik er kwam. Hij heeft deze plaats lief met meer reden dan ik. Hij verzocht mij hier te mogen blijven. En hij redde mij het leven, verdroeg om mijnent wil een beleediging, en tot loon daar voor moet ik hem wegzenden I" treinen zoodanig samen te stellen, daf het aantal vrouwencoupé's derde klasse en zoo mogelijk ook eerste en tweede klasse aanmerkelijk grooter wordt. Te vens bevat het adres het verzoek de bordjes, waarop aangegeven staat dat bedoelde coupé's gereserveerd zijn voor vrouwen, vaste borden te doen zijn, die niet willekeurig kunnen wor den verwijderd. VLISSINGEN, 20 OCTOBER. De „Zeeland". Het bericht dat de booten der „Zee land" o.m. ten directe verbinding krij gen met Berlijn en Noord-Duitschland geeft hoop, dat de spoorwegmaat schappijen aan de wenschen die in Duitsche handelskringen werden ge koesterd, waar mén in de verbinding over Vlissingen groot vertrouwen stelt, tegemoet komen. Het feit, dat deze ver binding over Goch loopt, wekt de ver wachting, dat wij ook een deel van het verkeer tusschen Engeland en het be zette gebied van Duitschiand, dat thans reeds zeer levendig is, naar Nederland kunnen halen. De spoorwegmaatschap pijen nemen thans de eerlijke proef, waarop van verschillende zijden aange drongen is. Veel zal nu afhangen van de coulan- tie onzer pasantoriteiten. Als zij beden ken, dat hier 'n groot Nederlandsch be lang op het spel staat, zullen zij stellig voor het doorgaand verkeer bijzondere faciliteiten scheppen en terstond bij den aanvang van de nieuwe dienstrege ling in werking doen treden. Dit eerste voorioopige succesje van de actie voor Vlissingen ondernomen geeft meed en verlevendigt de hoop dat een groot deel van de hier gekoesterde plannen, kan worden verwezenlijkt. Dat wij daarin een groot Neder landsch belang zien behoeven wij, na hetgeen wij daarover zeiden, niet te herhalen, aldus schrijft „de Nieuwe Courant", waaraan wij dit bericht ont- leenen. Belgische loodsen te Vlissingen. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seint In de „Indépendance Beige" wordt geklaagd over de slechte behandeling die de Belgische loodsen te Vlissingen van hun Hollandsche collega's zouden ondervjgden. Deze campagne, zegt het blad, rrjfljfdt gevoerd met het doel om de opinies inzake de Wielingenkwestie te beïnvloeden. Wij kunnen het Brusselsche blad de verzekering geven dat er van het voeren van een campagne tegen het Belgiscjt -- „e loodswezen hier niets bekend is. Van het beïnvloeden van de opinies inzake de Wielingenkwestie is natuur lijk heeiemaal geen sprake. Het Nederlandsehe standpunt omtrent deze quaestie wordt in Den Haag be slist en dat geschiedt naar wet en recht. Wij verwijzen naar de in dit blad op genomen bekendmaking van Burg. en Weth., waarbij wordt medegedeeld daf de nieuw vastgestelde Bouw- en Woon- verordening voor den prijs van 4 ver krijgbaar is. Het tijdschrift voor posterijen en telegrafie deelt mede, dat het in het voornemen ligt over te gaan tot de ver- eeniging van de post- en telegraaf kantoren te Vlissingen en Goes. De oude dame zag tot haar op met gemengde bewondering en droefheid. „Nu", zeide zij, „gij wilt niet, dat zie ik, ja, gij hebt ook den geest van af de Darraeourts, zie ik. Enfin, ik kan het verder niet helpen, maar een onge luk komt ervan. Gij weet niet Plotseling bleef zij steken, en Lucille sprak kalm „Wat weet ik niet Waarom zijn deze twee mannen zulke vijanden Wie is die Harry Herne Wilt u het mij vertellen Lady Farnley keek naar alle zijden rond. „Neen, ik kan het u niet zeggen", zeide zij. „Dat is niet aan mij. Gij moet het ook niet weten. Laat liet rusten, lieve Ik ik telde de zaak te zwaar, hoop ik. Zoo, daar komt het rijtuig. Help mij er in, lieve. Ik hen geheel in de war. Ik meende, dat niets mij meer kon ontroeren, maar ik rekende hier niet op." „Wilt ii het mij niet zeggen vroeg Lucille. „Neen. neen. vraag het mij niet", mompelde de oude dame, „en", Lucille bij den arm vattende, terwijl deze zich terugtrok, „vraag ook aan niemand anders om het u te zeggen. Hoort gij Wees nu een goed meisje en doe den wil van een oude vrouw, die ti reeds .liefheeft en nog meer van u zal houden, ajs ge het maar toestaat Laat de zaak rusten." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1