vrouw 11nsdag iq OCTOBER. ALSOF UW MRtKEN? lienstbode De Vrouwe yen Barracourt SOON leisje. No. 347 58e Jaargang 1920 I2 fe FEUILLETON rug zijn dikwijls jorteeken van [ige ziekten. menschen, die aan' In in den rug lijden, |welken gevaarlijken ■erlceeren. Pijnen in neestal een voortee.- nierziekte, die ten- >d tengevolge heelt, jen niet in hun ster- In toestand worden:. feden in het lichaam en zetten onzuiver |n zuiver en gezond nieren niet behoor- 'ordt men langzaam dit is de oorzaak lisico niet. Gaat on- ir Uwen drogist en |s DE WITT's Nier en binnen 24 uur geleverd zijn, dat den wortel van dè nieren en de blaas, Jingen. nierziekte te gene- beslist de oorzaak ;e urinezuur) ver werkelijk afdoend toowel door de nie- |r de blaas worden niet, zooals bij de lillen het gevai is, randen. Wanneer ^en troebele, blauw- ziet aannemen |igheid, die het ge- WlTT's Nier- en In alle andere soor- lidt, dan staat het Tiare heilzame wer- jiiste plaats, nl. de Blaas hebben uit- van deze courant, den rug, rheuma- blaassteenen, spit in J of aan een andere Irziekte lijdt, moet lit beproefde middel In. Bij iederen dro- WiTT's Nier- en ben 1.75 en 2.75 frijgbaar. Laatstge- is 2 >/2 maal zoo erste en is dus veel |moet er vooral op nen de echte DE en Blaaspillen ont- pozen voorzien van (goudgeel etiket en olauw zegel op de eenige moeilijkbe- 1 verkrijgen van de IT's Nier- en Blaas- pden, zendt dan het DE WITT Co. ^g, waarna U on- flacon wordt toe- |s 1.75 en 2.75 te Vlissingen bij |T, Lepelstraat 13 /1ELER, Wafstraat ite indiensttreding lnet kren leeftijd voot Igazijnwerkzaamhe- liede getuigschriften blliciteeren Uitslui- jke soilicttaties aan liteifs Maatschappij [alstraat 49. j twee halve dagen „Vliss. Courant." |UW gevraagd au „Vliss Courant." (.LAR1ES, Boulevard raagt een Maatscbappiim omvaart jdelburg-Rottardam gelegen plaatsen. ïiT~ PASSAGIERS, IEN EN VEE. I, Kilt. 1.». 111 8 1. ML rs. 111 8 btober I9 ï1 -gen wordt Woens- Irdag 12 uur v.m, Middelburg Tomen I, N.V. Transp. en !.h. Erven G VOS, te Middelburg IN, Tel. 153; 'e 1-4 OOSTERHOUT, Dordrecht Gebrs. Tel. 101. VLISSIINGSCHE COURANT BINNENLAND Rijkspersoneel. De minister van financiën heeft aan (l„n voorzitter- der Tweede Kamer me degedeeld, dat het kabinet ter tege moetkoming aan de moeilijkheden van liet rijkspersoneel, speciaal van gezin nen met kinderen, besloten heeft, een aantal voorzieningen te treffen. Naast de reeds vroeger vermelde verhooging van bezoldigingsschaa! 2 en 3, met een maximum van 100 en kin derbijslag voor elk kind beneden de 18 jaar, fe beginnen met het eerste kind, van 21/2 van het bruto-salaris met een minimum van 50 en een maximum van 200 per kind, komt de pensioen- korting van 7 van 1 Januari 1920-af, te vervallen, en zullen de minimum sa larissen van gehuwde rijksambtenaren, resp. rijkswerklieden van 1 dezer af bedragen in standplaatsen eerste klas se 1600 resp. 30.60 per week in standplaatsen tweede klasse 1540, resp. 29.20 per week, en in stand plaatsen derde klasse 1480, resp. f 28.35 per week. Voor militairen en onderwijzers zul len soortgelijke maatregelen genomen «Widen. Onderscheiding aan mr. Fock. Bij Kon. besluit is bevorderd tot commandeur in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw mr. D. Fock, oud voorzitter van de Tweede Kamer. De anti-rev. partij. De „Standaard" deelt mede, dat in het Gebouw voor Kunsten en Weten schappen te Utrecht door het Centraal Comité van Antirevolutionaire Kiesver- eenigingen met partijgenooten uit on derscheiden deelen des lands een ver gadering is gehouden, waarin nader is besproken het plan van den partij voorzitter, den heer H. Coiijn, in de Deputatenvergadering van April j.l. aan de orde gesteld, om door een ste vige actie in den lande gelden bijeen te tangen voor den noodzakelij,ken uit bouw der organisatie en de voortdu rende propaganda der beginselen van de anti-T.evolutionnaire partij. Het woord werd gevoerd door de fieeren Hl Coiijn en A. W. F. Idenburg. Het plan bestaat om een millioen bijeen te brengen voor de actie van de anti-rev. partij. Vrijz. Dem. Bond. De afdeeling Haarlem van den vrij- zinnig-democratischen bond heeft de ■votlgende motie aangenomen De vergadering enz., acht de organi satie van alle vrijzinnigen in twee groote partijen gewenscht en meent, dat, voor zoover het algemeene vrijzin nige beginselen betreft, deze partijen zooveel mogelijk woeling met elkaar moeten houden. journalisten-congres. Het Journalisten-congres te Rotter dam heeft zich uitgesproken voor toe kenning van het recht aan den jour nalist om zijn artikelen en verslagen te onderteekenen. Dr. Kuyper. 'Naar „de Standaard" verneemt, is de toestand van dr. A. Kuyper langzaam achteruit -gaande, daar teekenen van hartzwakte zich voordoen. Staking bij de Mij. Vrachtvaart. Gisterenmorgen is een staking uitge broken onder het varenpersoneel van de Maatschappij „Vrachtvaart" te Rot- door CHARLES GARVICE. Geautoriseerde vertaling van I. P. WESSEL1NK—VAN ROSSUM. 33) (Nadruk verboden.) De vraag kwam er uit als het schot een geweer, maar Lucille beant woordde haar scherpen blik met een openhartigen glimlach. ..Trouwplannen Neen, lady Farnley." „Goed zoo, ik ben er blij om", her vatte de dame. „Daar is tijd genoeg voor. Ik was bang, dat je je zelfs soms gebonden zoudt hebben op die school, voordat je in Darracourt kwam. Hm 1 "et zal niet lang duren voor de min naars om je heen komen. Wees voor- Z|chtig, lieve." -.Dat zal ik zijn", zeide Lucille lachend. Lady Farnley lachte ook voor het erst (iet was een korte lach, die veel °P geblaf geleek. vn^K^unt tegen mij op, lieve, en ik °el het. Wel, je behoeft slechts koel zijn en je hoofd recht op te houden. Dar ltle'sie a's JU. cle Vrouwe van 0n rac°urt Je moet mij eens komen den? n op de Orange, en gauw ook, dat hoi aan' Wacht niet, totdat je denkt gepast is, maar kom eens gauw. terdam. De bemanningen van 139 sche pen hebben hun vaartuigen verlaten. In Rotterdam liggen 30 schepen stil,waar van een gedeelte geladen is met re- geeringsgraan. Voorts liggen te Maas tricht 15 schepen, Re-nkum 3, Tiel 1, 's-Hertogenbosch 5. de Rijp 1, Wor- merveer 2, Leiden 3, Dordrecht 1, Sas van Gent 2, Ierseke 1, Steenbergen 1 en Brouwershaven 2 schepen stil. De eischen der stakers zijn ioons- verhooging err-verbetering van arbeids voorwaarden. Opgave der personen, die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de lé helft der maand October. INGEKOMEN: J. van Graafeiland, mecanicien, Marine straat 6, van Domburg. A. van Hoeve, Iandbouwersknecht, Zwa nenburg 2, van Biggekerke. Mej. W. Deen, religieuse, Glacisstraat 161, van Brielle. W. .Maat, scheepstimmerman, Callenfels- ■straat 18, van Rotterdam. J. A. Veenenbos, zonder, Boulevard Evertsen 28, van Rotterdam. A. Lefeber, ijzerwerker, Noordstraat 14, van Rotterdam. C. Smits, onderwijzer, Lampsensstraat 11, van Ovezand. H. Nieuwenhuys, sergeant-monteur K.M., Nieuwstraat 43, van Amsterdam. H. J. A. Hein, draaier, Kondenhoek 42, van Kiel. A. K. C. Westils, metaalbewerker, Kou denhoek 42, van Kiel. J. 1. Meijer, banketbakker, Nieuwendijk 7, van Ginpiken. V. Schippers, religieuse, Glacisstraat 169, van Gouda. E. M. Hessens, zonder, Vrouwestraat 21, van Ostende. \V. Daalhuizen, betonwerker., Kromme Elleboog 2, van Amsterdam. J. F. Desein, koopman, Emmastraat 20, van Oost- en West-Souburg. F. v. d. Heijde, bootsman, Bellamy park 1, van Helder. S. Aduatz, draaier, Walstraat 9, van Ber lijn. A. F. Linse, hoofd-opzichter éiectriséhe centrale, Kerkhoflaan 5, van Rotterdam. Mej. A. M. Potters, huishoudster. Bad huisstraat 83. van Koudekerke. A. C. Vermeulen, matroos, Droogdok 12, van Ostende. A. Timmerman, scheepmaker, Barikert- straat 13, van Rotterdam. A. de Groote, loodsleerling, Heïlebar- dierstraat 7, van Ostende. A. Vinke, huisschilder, Glacisstraat 88, van Arnemuiden. P. C. van Eek, smid, Breewaterstraai F5, van Kruiningen. J. W. Hesscis, kapper, St. Jacobstraat 19, ■van Amsterdam. H. \V. R. Prediger, horlogemaker, Noord straat 53, van Leipzig. J.'Wolters, arbeider S.S., Wagenaarstraat '5, van Gorssel. J. H. Solkesz, luitenant ter zee 2e klasse, Bellamy park 38, van Sloten. J. F. vd. Leeuw, exporteur, Paul Kru- gerstraat 4, van Goes. P. de Visser, vleeschhouwer, Coosje Buskenstraat 72, -van Oost- en West-Sou burg. VERTROKKEN: L. üoethals, Tulpenlaan 1, naar Middel- burg. J. W. Kuster, Boulevard Evertsen 4, naar Kessel. H. C. de Wit, Primulalaan 12, naar Heem stede. J. Lauwier, Wilhelminastraat 23, naar Voorhout. C. Hermes, Nieuwstraat 14, naar Bergen op Zoom. W. Veenstra, Kerkhofiaan 2, naar Leeu warden. A. J. Limonard, Nieuwendijk 25, naar Oss. W. van Wijk, Kasteelstraat 87, naar Haarlem. Ik ga nar weg." Lucille ging met haar naar de deur, maar de oude dame dacht nog niet aan weggaan. „Als ik mijn rijtuig naar het hek stuur, wandel je dan zoover met mij samen vroeg zij. Lucille nam tot antwoord een hoed, die in het voorhuis ging. „Hm zeide Ladv Farnley. „Dat is verstandig. Ik dacht dat je een half uur zoudt noodig hebben om toilet te maken." „Ik heb niets aan te doen", zeide LuciWe. Zij gingen beiden uit en volgden het rijtuig. Lady Farnley pratende en Lu cille luisterende en nu en dan ant woordende. De oude dame vertelde haar van alles over haar buren en waarschuwde haar voor elk om beur ten. „Niet, dat zij slechter zijn dan ande re menschen, lieve", besloot zij „maar iedereen is slechter dan hij zich voor doet. Je zult hen vleiend en overdreven vinden, alsof zij meer van je hielden dan van hun eigen zusters maar het is om te zien wat ze krijgen kunnen. Sommigen van hen houden van diners, anderen hebben je steun noodig voor hun weeshuizen en krankzinnigenge stichten; en de geestelijke heeft je noo dig voor het bouwen van een nieuwen toren voor zijn kerk, en voor je intee- kening voor de zending en het parle mentslid heeft je invloed noodig en W. H. C. Boellaard, Boulevard Evertsen 36, naar Bergen op Zoom. J. Dekker, Scherminkeltsraat 5, naar Breda. J. P. WiHemse, Coosje Buskenstraat ,50. naar Heerlen. G. v. d. Pol, Kanaalstraat 28, naar Breda. J. Boone, Nieuwstraat 45, naar Oost- en West-Souburg. W. F. Geervliet, Verkuijl Quakkelaar- straat 124, naar Oost- en West-Souburg. M. Arends, Anjelierenlaan 14, naar Am sterdam. J. F. Feij, Breewaterstraat 57, naar 's-Gravenhage. K. van den Heuvel, Dijkstraat 123, naar Hellevoet. F. van der Have, "Dijkstraat 18, naar Krabbendijke. J. B. Ratelband, Walstraat '99, naar Vught. H. G. Bouwmeester,;Nieu\veweg 25, naar Maastricht. Mej. M. Wouterse, Glacisstraat 156, naar Dinteloord. A. F. de Vos Burehart, Pluimstraat 4, naar Oost- en West-Souburg. A. J. C. van der B^irg, Onderstraat 27, naar Schiedam. H. Hofhuis, Kleine Kerkstraat I, naar Dalfen. J. Kisselaar, Sarasijnstraat 8, naar Delft. F. van Duin, Breewaterstraat 61, naar Klundert: J. P. Bal jé. Badhuisstraat 63, naar Am sterdam. W. J. Hendriksc, Kerkstraat 5, naar Utrecht. H. Woudenberg, Verkuijl Quakkelaar- straaf 19, naar Helder. A. J. G. van den Braak, Lambrechtsen- straat 22, naar Helder. J. L. F. Daane, Dijkstraat 129, naar Hel der. H. C. Hirdes, Nieuwstraat 14, naar Am sterdam. H. N. Hansen, Nieuwendijk 15, naar Amersfoort. A. Vermaak, Dokkade 45, naar Kruinin gen. J. Barentsenu Bouwen Ewoutstraat 2, naar Terneuzen. C. G. Kempel, St. Jacobstraat 19, naar Nijmegen. J. v. Oorschot, 'Gravenstraat 1, naar Velsen. P. Smit, Tulpenlaan 7, naar Velsen. J. Goedhart, Piet iHeinstraat 10. naar Valkenburg. Stads= enProvincienieuws VLISSINGEN, 19 OCTOBER. Belangrijke verbetering in de verbinding met Engeland over Vlissingen. Zooals reeds in het kort gemeld, zullen er vanaf 25 October weer, ten behoeve van de reizigers door de boo ten van de maatschappij „Zeeland" aangebracht, doorgaande treinen naar Duitschland loopen over dezelfde route (BoxtelGennepGoch) als vóór den oorlog, toen duizenden passagiers dien reisweg verkozen boven een der andere bestaande. Sedert de hervatting van den geregelden pasagiers- en goede rendienst op 31 januari 1919, hadden de reizigers van en voor Duitschland en verder gelegen landen slechts te kiezen tusschen de routes via Olden- zaal, Zevenaar. Groesbeek en Vlodrop aan welke reiswijze de bezwaren van eenige malen overstappen waren ver bonden. Waar vóór den oorlog zulke uitmun tende verbindingen bestonden met ge noemde landen, ligt het voor de hand, dat er na den oorlog alles op gezet werd om deze weer terug te krijgen, hetgeen niet dan na veel moeite zal gelukken en waarmede nu althans een begin is gemaakt. Om reizigers voor Holland bestemd in de gelegenheid te stellen reeds in den voormiddag op hun plaats van be de mannen willen je trouwen en ie geld hebben." „Nu, dan zal er mij heel wat ge vraagd worden", zei Lucille lachend. „Ja, maar Iaat je niet voor de ntal houden 1" praatte de oude dame met opwinding verder. „Behandel hen zoo als je ntij behandelde en toon hun, dat je niet een schoolmeisje bent, die door ieder idioot op de plaats voor den gek gehouden wordt. „Ik geloof dat sommige schoolmeis jes juist scherp zijn", zeide Lucille opgewekt. „Sommige wel. Die vriendin van je, miss Verner bijvoorbeeld", hervatte de oude dame. Lucille zei niets. Zij begreep dat het geen nut zou hebben te trachten de oude dame haar vooroordeel tegen Marie juist nu weg te nemen, en zij liepen eenige minuten zwijgend verder, tol zij bij de open pië'4 kwanten waar Harry Heme's hut stond. Lucille keek er zijdelings naar, ter wijl zij er voorbij gingen, toen Harry Herne zeil juist over hun. pad aankwam. Hij liep langzaam, terwijl hij naar den grond keek en een hengel in de hand hield. Hij zag haar niet, maar toen lady Farnley hem zag, schrikte zij op en werd bleek onder haar rouge. „Wie is dat vroeg zij scherp, en haar toon, gevoegd bij haar verande ren van kleur, verraste Lucille. „Dat is Harry Herne", zeide zij met een lichten blos. stemming aan te kqnien, zullen de boo ten vroeger dan tot nu toe het geval was te Vlissingen aankomen. Voor hen, die minder gepresseerd zijn, bestaat echter gelegenheid aan boord te blijven tot het vertrek van den trein van 7.02. Hier volgt een vergelijking tusschen de dienstregelingen van nu en na 25 dezer, waaruit de groote verbetering blijkt, welke thans is bereikt Thans vertrekt men uit Londen (Cha ring Cross Station) 9 hm., dit wordt 8.05 aankomst te Folkestone nu 10.47, dan 9.47, vertrek nu bij het aanbreken van den dag, dan 10.20 des avonds, aankomst re Vlissingen nu 9.30, dan 4.30. Vertrek van Vlissingen nu 10.10, dan 5.01 of 7.02 aankomst te Rotter- cladm D. P. nu 12.33, dan 8.25 of 9.57 Den Haag H. S. M. nu 1.26, dan 9.10 of 10.40 Haarlem nu 2.18, dan 10.10 of 11.31 Amsterdam via Utrecht nu 3.23, dan W. P. 9.39, C. S. 9.55 via Den Haag nu C. S. 2.42 dan 10.34 of 11.54 Utrecht C. S. nu 2.28. dan 8.49 Zwolle nu 6.19, dan 11.35 Groningen, nu 8.10 n.m., dan 1.26 nm Arnhem nu 3.26 n.m„ dan 9.51 vin. Hengelöo nu 6.01 nm., dan 12.01 nm. Maastricht nu 5.49 nm. dan 12.19 mn. Voor Duitschland de volgende cijfers: Goeh zal de trein aankomen 10.45 vm.; te Crefeld nu 8.51 nm„ dan 11.20 vm. Keulen Hbf. nu 9.38 nm., dan 1.20 nm. Frankfurt a/M Hbf. nu 5.24 vm., dan 10 n.m. Münster iW. nu 2.46 vm., dan 1.32 nm. Osnabriick nu 3.42 vm., dan 2.20 nm. Bremen nu 5.56 vm., dan 5.55 nm. Hamburg 8.05 vm., dan 9.34 nm. Hanover nu 2.55 vm., dan 4.56 nm. en Berlin Fr. Str. nu 7.18 vm., dan 9.17 nm. Hieruit blijkt dat de tijden van aan komst zijn vervroegd voor Rotterdam D. P. met 4 uur 28 min. voor Den Haag met 4 u. 16 m. voor Haarlem met 4 ii. 8 m. voor Amsterdam W. P. over Utrecht met 5 u. 44 m. voor Am sterdam C. S. via Den Haag met 4 u. 8 m. voor Groningen met 6 u. 44 m. voor Hengelo met 6 u. precies voor Keulen met 8 u. 18 m. voor Frankfurt a/M met 7 u. 24 m. voor Münster met 13 u. 14 ni. voor Hamburg met 10 u. 31 m. en voor Berlijn met 10 u. 1 m. Kijksuitkeering en personeel volkstelling. De minister van binnenlandsche za ken heeft aan de gemeentebesturen bericht, dat het in zijn bedoeling ligt te bevorderen een vergoeding van de ge meenten voor de aanstaande volkstel ling van 12 ct. per getelden persoon, tegen 4>/2 ct. bij de vorige telling. Ten einde zooveel mogelijk tege moet te komen aan de moeilijkheid tot bekomen van geschikt personeel heb ben de minister van oorlog en de mi nister van marine a.i. zich bereid ver klaard militairen met den graad van onderofficier, korporaal of soldaat, die daartoe geschikt of genegen zijn, tegen 2.50 per dag voor een onderofficier en 1,25 per dag voor een korporaal of soldaat behulpzaam te doen zijn. Voor zoover het totaal der vergoe dingen aan militairen in een gemeente meer dan tien percent besparing blijkt te geven zal de rijksuitkeering naar een in verhouding lageren grondslag zijn te bepalen. Voor gemeenten met ver verspreid liggende woningen kan de rijksuitkee ring iets hoogev worden bepaald. Door de afdeeling Vlissingen van de vrijdenkers-vereeniging „de Dageraad" is gisterenavond in de kleine zaal van „cle Oude Vriendschap" een openbare vergadering belegd, waarin als spreker Misschien verstond hij het, al had zij het zachtjes gezegd, want hij hield een oogenblik stil en keek achterom. Hij stond een oogenblik als besluiteloos of hij hen zou groeten, daarna nam hij zijn hoed af, cn ging lichtelijk kreupel loopend verder, toen lady Farnley hem riep. Hij draaide zich om en kwam naar haar toe en Lucille zag de trotsche uit drukking op het gelaat van lady Farn ley zich verzachten tot een vreemde vriendelijkheid. „Zoo, zijt gij nog hier, mijnheer?" zeide zij de toon was vriendelijker dan de woorden. Hij keek een oogenblik naar Lucille, die strak naar de kwast van haar parasol keek, en toen keek hij ernstig naar de oude dame. „Hm I" zeide zij nadenkend. „Men had mij gezegd, dat gij naar het buitenland zoudt gaan." „Wie vertelde u dat vroeg hij rustig.' „Wat kan u dat schelen?" antwoord de zij scherp, maar toch met dezelfde uitdrukking op het gelaat. Deze kon ontstaan uit vriendelijkheid of medelij den. of door de bewondering van een oude wouw voor jeugdige knapheid en kracht Lucille kon het niet uitmaken. „Omdat ik dan kon weten of het de moeite waard was het tegen te spreken, myiady", zeide hij. „O snauwde zij. „Je weet het zelf het beste. Wat doet ge hier „Ik ben bediende van de vrouwe van Darracourt, mevrouw", antwoordde hij Optrad de heer De Vries uit Dordrecht, met het onderwerp „Het ontstaan der aarde theologisch en wetenschappelijk gezien." Voor een talrijk en aandachtig gehoor zette spreker zijn denkbeelden op zaakrijke en duidelijke wijze uiteen. Van de gelegenheid tot debat werd gebruik gemaakt door dr.Joh. de Groot, Herv. predikant alhier. Politie-vakonderwijs. (Ook voor burgers). Naar ons nader wordt medegedeeld, worden cle lessen in de Nederlandsche taal gegeven door den inspecteur van politie M. C. Hack (hiertoe bevoegd ingevolge de akte, bedoeld bij art. 77a van cle Wet Lager .Onderwijs) en in de politie-wetenschappén door den lieer J. F. Berkel, hoofd-inspecteur van poli tie alhier, die zich ook met de leiding van den cursus zal belasten. Bij de politie is door een ingezetene aangifte gedaan, dat haar 6 jarig zoun- tje door een onbekend gebleven wiel rijder in het Bellamypark is aangereden, waardoor het kind zijn been heeft ge broken. Diegenen, die in deze inlichtingen kunnen geven, worden verzocht zich ten politiebureelé te vervoegen. De Nederlandsche logger „Secundus", welke, na te Westkapelle gestrand te zijn, door de firma L. Smit Zoon te Rotterdam werd geborgen en naar hier werd overge bracht is, nadat de lading ui lichters was overgeladen, lieden naar Vlaardingen ver trokken om te repareeren. De Fransche schoenei „Abracatlabrag" neemt aan de elcctro-tinrabriek een lading tinafva! in met bestemming naar Engeland! Het Nederlandsche stoomschip „Ztiider- diep" is gisteren uit zee teruggekeerd met schade aan de stuurinrichting. Hedenmiddag heeft het stoomschip, na dat de schade hersteld was, cle reis voort gezet. De Nederlandsche kof „Prinses Juliana", van Londen naar Zweden bestemd, is gis teren hier als bijlegger binnengeloopen wegens storm. Het aantal ingeschrevenen voor de mili tie voor de lichting 1921 bedraagt voor on ze provincie 1352 man en het opgelegd aandeel 932 man. De lichting der militie bedraagt voor het geheele land 25.000 man, waarvan 600 voor de zeemilitie worden bestemd. Suikerbieten. Daar het ter 'beteugeling van cle uit voerfraude wenschelijk is het vervoer van suikerbieten in Zeeuwsch-Vlaan- deren ert op de Westerschelde te bin den aan de verplichting tot dekking door binnelandseh paspoort, onvermin derd de bestaande bevoegdheid van de inspecteurs der directe belastingen enz. tot het verleenen van ontheffing daar van, heeft de minister van financiëngt dienaangaande maatregelen getroffen.^' KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Gem. Beroepen te Genemuiden és. G H. Kersten te Ierseke. Op de voordracht voor hoofd der openbare school te Kloetinge is als no. 2 geplaatst de heer G. Houtekamer, hoofd der school te Westkapelle. RECHTSZAKEN. Een gerechtelijk vonnis op historische gronden. De kantonrechter te Middelburg heeft Zaterdag uitspraak gedaan in de zaak te gen den slager J. M. F. uit Souburg, tegen wien twee maanden hechtenis en verbeurd verklaring van f 600 was gevorderd, omdat hij op 28 Augustus jl. toen het vervoer van herkauwende dieren en varkens vanuit ernstig, even den hoed lichtend voor Lucille. „Bediende van de vrouwe van Dar- vacourt", herhaalde mevrouw Farnley, alsof zij over de woorden peinsde. „Nu, zij kon wel een betere hebben 1" „En ze kon een slechteren hebben zeide hij met een volmaakten eerbied en een ernstigen glimlach. „Daar ben ik niet zeker van zeide zij, maar zij glimlachte terwijl zij sprak en haar oogen rustten met welgevallen op zijn gelaat. „Ik veronderstel, dat ik haar eigenlijk moest vertellen, dat je een luie deugniet bent, Harry Herne, niet „Het zou geheel overbodig zijn, mevrouw. En zijn er zoo velen om haar dat te zeggen." „En toch houdt gij hem, mijn lieve?" vroeg zij, zich tot Lucille wendende. Thans had Lucille haar gewone kalmte herwonnen en keek bedaard in de scherpe oogen. „ik ben gewoon, mijzelf een oordeel te vormen, lady Farnley 1" zeide zij koud, haast uit de hoogte. De oude dame keek naar haar, en toen naar den jongen man, die recht als een kaars voor haar stond. „Nu, mijn lieve", zeide zij, „gij zijt hier meesteres. Ik durf te zeggen, dat hij 'van dienst kan zijn." - „Hebt gij mij iets te bevelen, me vrouw zeide hij, haar bijna in de rede vallende. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1