Stads= en Provincienieuws SPORT Land= en Tuinbouw bij de spoorwegautoriteiten een zeer gunstig onthaal vond. Later liet hij verschijnen ,-,Onze Zeil- vischsloepeti". Dit werk werd bekroond door de Koninklijke Vlaamsche Acade mie en trok, ook in ons land, de aan dacht van scheepstimmerwerven en visscherijscholen. Dit jaar verscheen van het boek een derde, vermeerderde uitgave. Dat werk werd gevolgd door „Een paar bladzijden uit de Geschiede nis onzer Visscherijnijverheid" en „Een Blik op de Noordzee-visscherif'Het doel der drie laatste pennevruchten was, bij te dragen tot den bloei der Belgische visscherij, die volgens schrij vers overtuiging vatbaar was voor groote ontwikkeling. Als vrucht zijner letterkundige studie, waarvoor hij groote voorliefde bezat, ■liet hij bij Thieme Cie. te Zutphen verschijnen „Eenige verklaringen en Aanteekeningen bij Rotnain Ralbris van Hector Malof'. De edele menschenvriend en stoere werker ruste in vrede VLISSINGEN, 18 OCTOBER. De „Zeeland". Met ingang van de nieuwe spoorweg- dienstregeling op 25 October, zal de mailboot des morgens half vijf alhier aankomen. De mailtrein vertrekt 5.01 van hier. Daarin wordt een rijtuig ge plaatst VlissingenAmsterdam via Utrecht. Deze trein komt te Utrecht aan des morgens 8.45 en te Amsterdam on geveer 9.45. In den mailtrein loopt ook een door gaand rijtuig VlissingenGoch en van daar een rijtuig GochBerlijn. De trein komt des avonds ongeveer 9 uur te Berlijn aan. Het vertrek van de mailboot van hier zal des nachts lusschen half twee en half drie plaats hebben, waardoor de pasagiers reeds des morgens te 11 uur te Londen zullen aankomen. Theosofie als practische levensleer. Zaterdagavond sprak voor de Her- mesloge der Theosofische Vereeniging voor een goed bezette zaal de heer J. H. Kingen uit Utrecht over het onderwerp ..Theosofie als practische levensleer". De spreker begon met op te merken hoe in den tegenwoordigen tijd een zaak eerst dan aanspraak kan maken op voldoende belangstelling, indien ze zich aandient onder het etiket practisch waarbij dan onder practisch verstaan wordt datgene, wat onmiddellijk waar deerbare en materieel gunstige gevol gen voor individu of gemeenschap af werpt. Spreker acht liet zijn taak om na te gaan, in hoe verre dat zgn. prac tische, werkelijk practisch is en in hoe verre de levensleer der Theosofie het epitheton practisch verdient. Onze beschaving is in wezen een Christeiijijke beschaving, opgekomen uit de Christelijke kerk en doordrongen van de Christelijke zedeieer. Alleen in de laatste 70 jaar is er door onze be schaving gegaan een materialistische geest, die op het oogenblik in de le venspraktijk zoowel van geloovigen en ongeloovigen, uitzonderingen daarge- Ltóten, is doorgedrongen. Spreker ziet een'der oorzaken hiervan in het onder mijnde onsterfelijkheidsgeloof, het ge loof in het leven hiernamaals, dat door zeer velen heelemaal is opgegeven en door een andere groote groep alleen in theorie wordt aangehangen. En nu juist kan dat geloof in het voortbe- staan na den dood meer dan ooit op een hechten wetenschappelijken grond slag worden opgebouwd. Een buiten kerkelijke strooming het spiritisme, heeft zeer veel feitenmateriaal verza meld feitenmateriaal dat door groote Engelsche, Fransche en ltaüaansche geleerden onderzocht, waardevolle getuigenis bleek op te leveren voor een leven hiernamaals. Spreker doet enkele grepen uit het jongste werk van prof. Oliver Lodge ter staving van zijn uit spraak. De Theosofie nu aanvaardt het voortbestaan ais een feit, dat dan ech ter als logische voltooiing ook eischt een vóórbestaan, d.w.z. de mensclt is niet een vlinder van een dag, maar heeft een oneindige toekomst voor zich en een oneindig verleden achter zich een verleden van groei, een toekomst van vervolmaking. De Theosofische leer der reïncarna tie, die, behalve haar aanhang in het gansche Oosten, ook haar bewonde raars in het Westen gekend he.eft men denke aan Giordano Bruno en Campanella in de 16e eeuw en later Goethe en Lessing, ook Schopenhauer verklaart hoe dat proces van evolu tie kan worden gedacht De mensch is een drievoudigheid geest, ziel en lichaam. De geest, de onvergankelijke Goddelijke kern het 'bewustzijn, de impuls die al het doen en laten van den mensch inspireert het lichaam, het middel waardoor de geest zich uit en handelend op kan treden, en de ziel, de schakel tusschen geest en lichaam, de zetel van gedachte en gevoelsleven. Doel van de ontwikke ling wordt dan de volmaakte heer schappij van den geest, over lichaam en ziel. Maar dan kan ook alleen die le vensleer in waarheid practisch worden genoemd, die zich niet uitsluitend richt op het materieele maar naast de ont plooiing der stoffelijke krachten en ver mogens ook voedsel geeft voor het geestes- en zieleleven. Het geestesleven eischt zelfinkeer en meditatie, het zich losmaken van den waan der materie, om daardoor het eenige werkelijke le ervaren, hel zieleleven eischt training, nauwgezet en zelfbewust, van het ge- voels- en gedachteleven concentratie der gedachten en beheersching der ge voelens. Alleen een levensleer, die aan deze dingen de plaats geeft, die eraan toekomt, ontkomt aan den vloek der eenzijdigheid. En als dan het geestes- en zieleleven een werkelijkheid zijn, die boven allen twijfel verheven is, als dan het innerlijke gezien wordt als belang rijker dan het uiterlijke, als dan de mensch zich omkeert en zijn aandacht naar binnen wendt, dan zal hij in de eeuwen die vóór hem liggen, het pad betreden, dat tot volmaking voert. Na afloop werden eenige gestelde vragen door den spreker beantwoord. De voorzitter sloot de vergadering met enkele mededeelingen inzake de cursussen, die voor belangstellenden zullen worden gegeven. Voor deze bijzonderheden verwijzen we naar de in dit blad voorkomende advertentie. Naar men ons meldt, wordt in het St. Jozeph-ziekenluus alhier een derge lijk instituut voor diepte-therapie ge vestigd als in het gasthuis te Middel burg, waarover wij in ons nummer van Zaterdag een verslag hebben geplaatst. Men is zelfs bezig met liet plaatsen van de noodige toestellen, zoodat binnen kort ook onze Vlissingsche patiënten in hun eigen stad een behandeling met het Röntgen-Intensif-Reform-Apparaat zul len kunnen ondergaan. Een bewijs temeer dat liet bestuur van het St. Joseph-ziekenhuis alles in het werk stelt, de inrichting op peil te houden zóódanig, dat aan de strengste eischen van een moderne ziekte-behan deling kan worden voldaan. Gisteren is alhier aangekomen de Duitsche schoener „Hayo", kapitein Hemmes, komende van Oporto met een lading tinafval voor de eleetro-tinfa- brièk. De electrische tram heeft hedenmor gen van ongeveer 8 tot 9 uur storing ondervonden, doordat er aan het eind punt bij het strand alhier een groote hoeveeiiieid zand op de rails was ge waaid, waardoor de stroom geïsoleerd was. Belgische pas-visa. Met ingang van lieden zullen alle Belgische consulaten in Nederland het nieuwe tarief voor een pas-visum toe passen en zal tevens onder zekere voor waarden een visum, voor een geldig heidsduur van een jaar, verleend wor den aan Nederlandsche onderdanen. Het tarief is verhoogd voor alle per sonen en wordt toegepast, onafhanke lijk van de nationaliteit. Het is, voor 't grootste gedeelte van de niet-Belgische onderdanen en met name voor Neder landers, vastgesteld als volgt 5.70 voor een visum geldig voor een heenreis (ook doortrekkende reis) 11.50 voor een visum geldig voor een reis heen en terug (ook in transito) 14.25 voor een visum, geldig voor verscheidene reizen. Deze cijfers kunnen eenigszins ver anderen volgens den wisselkoers, zoo als die den 25sten van iedere maand door de consulaten wordt bepaald. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand October 1920. Brieven (binnenland) A. C. Beniest, Vlissingen, Bureau Controle belastin gen, Vlissingen Consul General, Rot terdam L. F. Debra, Vlissingen, In specteur der Dir. bel., Vlissingen P. Janse, Breskens M. Pleune, Vlissin gen President der Rechtbank, Haar lem W. de Veij, Vlissingen J. C. Wis se, Vlissingen. Briefkaarten (binnenland) Clarisse, Vlissingen E. Eisen, Moerdijk M. Kaupers, Boxtel Leverter, Neuzen Lipschütz, Scheveningen G. Stuur- haan, IJmuiden. Brieven (buitenlandj. D. v. d. Endt, Brussel Poole, Wiborg. Briefkaarten (buitenland) J. M. Anccaure, Brest Jack Brown, New- York A. De Langhe, Borgerhout Van Hoorn Frank, Youngstown. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger, met in gang van 20 dezer In het kanton Oostburg A. C. Roem, ontvanger der registratie en domeinen te Oostburg en G. J. Beijerle, ontvan ger der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen te Oostburg. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Bedankt voor het be roep te Puttershoek door ds. B. Meijer te ierseke. Ds. Netelenbos en de Jong" Gereformeerden. Zaterdag is te Utrecht een vergade ring van jong-gereformeerden gehou den, welke onder leiding stond van ds. J. B. Netelenbos te Middelburg. De vergadering werd door ds. Nete lenbos geopend met gebed en stelde vervolgens vast dat men hier was sa mengekomen om de vraag te beant woorden „Wat moeten wij nu doen Ds. Netelenbos memoreerde in het kort den loop der jong-gereformeerde beweging en noemde als positief doel dezer beweging, dat zij den nadruk legt op Jiet getuigenis des Heiligen Geestes in het hart, op liet innerlijk gezag van Gods Woord, op de inspi ratie als voertuig der Goddelijke waarheid, op het etische element in de gereformeerde leer en de eenheid aller Christusbelijders. Plaatsen we Jezus Christus in het middelpunt, dan zal de noodzakelijke eenheid bereikt kunnen worden. Hoewel spreker meende, dat het po sitieve beginsel dezer beweging sterk genoeg was om een nieuwe kerkiovma- tie in het leven te roepen, kan hij daartoe niet aansporen, daar zulks tot verbrokkeling leidt. Spreker raadt om actie te voeren in de kerk, te wijzen op hare fouten, vereenigen tot een ge- meenschappeiijken strijd. Men kan de predikanten steunen die niet durven, doch volgens hun opvattingen naast spreker moeten staan. Doch ga niet uit de kerk, alvorens men er u uitzet, zei- de spreker. Een vereeniging op ruimen christelij- ken grondslag is echter noodig, en waartoe ook leden van andere kerk genootschappen zouden kunnen toetre den. Het initiatief daartoe zou hier ge nomen kunnen worden. Actie zou ge voerd kunnen worden tegen het toene mend ongeloof, tegen scholastiek en intellectualisme en voorts zouden wij de eenheid aller christenen kunnen be vorderen. We moeten toonen, dat een levensbeginsel ons voortstuwt. Een groote meerderheid steunt de uitspraak der Synode niet spreker heeft veel sympathie ondervonden en veroordeelt het, dat een beslist Christusbelijder kan worden uitgeworpen. Na de inleiding door ds. Netelenbos werd besloten aan de commissie, welke het vorig jaar een vergadering belegde, het recht te verleenen bij de etische vereeniging karakter en doel te onder zoeken en 'daarnaar te handelen, statu ten enz. te ontwerpen. RECHTSZAKEN. Het tapverbod. Bij zijn vonnis in zake den caféhou der H. B„ alhier, beklaagd van overtre ding van het tapverbod, overwoog de kantonrechter te Middelburg, dat te ten laste gelegde 4 feiten bewezen zijn, dat de bediende moet geacht worden te zijn geweest een persoonlijk niet verant woordelijk werktuig in handen van be klaagde, en dat beklaagde, bij monde van zijn gemachtigde, wel heeft be weerd, dat op de tijdstippen in de dag vaarding vermeld, de daarin bedoelde lokaliteit niet voor het publiek was toe gankelijk, doch ten onrechte dat immers, waar de leden der so ciëteit „de Harmonie" voor de week, gedurende welke de sociëteit de lokali teit van beklaagde had gehuurd, en on beperkt recht van introductie hadden, die lokaliteit, welke uit haren aard was voor liet publiek toegankelijk niet kon gezegd worden, dit karakter gedurende gemelde dagen te hebben verloren, dat toch de leden der sociëteit zonder dat bekl. daartegen iets had kunnen doen, ieder, die de lokaliteit binnentrad, hetzij een vreemdeling, hetzij een ingezetene, voor de geheele week hadden kunnen introdueeeren. De kantonrechter acht het bewezene te moeten qualificeeren in de gemeen te Vlissingen in eene voor liet publiek toegankelijke lokaliteit waarvoor eene vergunning voor den verkoop van ster ken drank in het klein is verleend, ster ken drank le. doen verstrekken, 2e. in een voorwerp dat minder dan 3 deci liter inhoud heeft, aanwezig hebben, in liet tijdsverloop vanaf Zondag vooraf gaande aan den derden Maandag in Juli tot den Maandag volgende op voornoemden Maandag, dit eerste feit éénmaal, het tweede feit driemaal ge pleegd, en gezien o.a. art. 148bis en 188 van de algemeene verordening van po litic te Vlissingen, gewijzigd 30 April 1920, veroordeelde hij beklaagde tot 4 maal 5 boete subs. 4 maal 5 dagen hechtenis. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht tc Middelburg zijn veroordeeld wegens overtr. art. 437 bis 1 Swb. P. M. j. H Middelburg, tot 10 b. s. 10 d. h. overtr. reglement op de wegen en voetpaden H. G. N„ Middel burg, tot ƒ10 b. s. 10 d. h.en om aan W. Schout te betalen /11.27'/3 ten titel van schadevergoeding overtr. reglement op de rivieren en rijkskanalen J. F. M. G. d'A,, Westkapelle, J, van Z., Serooskerke, A. J K., Vlissingen, W. B., Rotterdam, J. M. K Heenvtiet, M. N., Driewegen, allen tot ƒ3 b. s. 3 d. h. overtr. Jachtwet A. M., Se rooskerke, tot 2 X 10 b. s. 2 X 5 d. h. verbeurte 20 b s. 5 d. h. P. F., Dom burg, tot 5 b s. 5 d. h. A. M.A., Sou burg, tot ƒ3 b. s. 3 d. h. overtr. Trekhon- denwet D. R., Kondekerke, tot 2 X 2 b. s. 2 X 2 d. h. P. van S., Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. overtr. Drankwet A. J. van 0„ Vlissingen, tot 1 b. s. 1 d. h.; overtr. Visscherijwet J. J. de S., Breskens, tot 2 X ƒ3 b. s. 2 X 3 d. h. overtr. Zeeu'wsche Stroomen Visscherij regiem ent C. M., C. M., beiden te Arnemuiden, A. de It., Vlissingen, allen tot f 10 b. s. 10 d. h. M. H„ J. O. de It., C. B„ H. S„ allen te Vlissingen, allen tot ƒ3 b. s. 3 d. li. overtr. PolderregiementA. de Vlissingen, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. overtr. Motor- en Rijwiel- wet K. E. S„ Vlissingen, tot 15 4- 1 b. s. 15 1 d. h. A. R„ Zuiddorpe, tot 2 X ƒ2 h. s. 2 X I w.t. G. W., Middelburg, W. V., Middelburg, ieder tot ƒ3 b. s. 3 d. h. P. C. de J., Middelburg, tot 2 b. s. 2 d. h. B van B., Arnemuiden, tot ƒ4 4- 2 b. s. 4 -}- 2 d. h. J. M.. Vlissingen, tot 1 b. s. I d. h. straatschenderij M. B., Vlissingen, tot ƒ.3 b. s. 3 d. h. C. M„ Vlissingen. tot 3 b. s. 1 w. t. A. J. L., W. F„ Th. L. F„ ailen te Vlissingen, allen tot teruggave aan ouders overtr. IJkwet A. B., [1 j. E-, beiden te Grijpskerke, ieder tot ƒ2 b. s. 2 d. li. C. W., Meliskerke, tot 2 X 2 b. s. 2 X 2 d. h.overtr. art. 460 Swb. A. M. R„ M. C. van Z.. H. E van H„ allen te Vlissingen, allen tot 1 b. s. i d .h. W. P. J. H„ M. P. D., H. A. van O., allen te Vlissingen. allen tot 1 b. s. i w.t.; overtr. art. 461 Swb. P. den T„ A. J van der I J. C. S. L„ J. C. van P., J E. A. de W„ A. 17. allen te Vlissingen, allen tot I b. s. 1 d. li. P. J. W„ I.. K„ G. W„ allen te Vlissingen, allen tot i b. s. I d. h. stroo- perij F. D„ W. P. de K„ F. C. H. E P. van H„ P. A.. allen te Vlissingen, F. li Middelburg, ieder tot ƒ5 b. s. 5 d, h. fiet sen zonder bel J. L. van H„ Nieuwland, tot 1 b. s. t d. h. j. F. S., Souburg, tot teruggave aan ouders J. van B., Middel burg, tot 1 b. s. 1 w. t fietsen zonder licht; J. A„ Vrouwepolder, tot ƒ5 b. s. 1 w. t. J van der V., Oostkapellc, J. H., C. D., beiden te Vrouwepolder, C. O., Rotter dam, P. A., A. C. K„ beiden te Souburg, P. R„ Aagtekerke, M. J„ C. D., beiden tc Veere, J. S., 's Fleer Arendskerke, A. K„ Nieuwland, F. E. M„ Breda, G. E. M„ Den Haag, J B F. B.. beiden te Arnemuiden, A. M. K„ 1. van de V., beiden te Vlissin gen, P. A. de C., Goes, allen tot ƒ4 b. s. 4 d. li. Th. W„ Veere, A. H. B„ Konde kerke, ieder tot ƒ3 b. s. 3 d. h. C. J. W„ Souburg, tot 5 b. s. 5 d. h. F.J. M. V., Middelburg, tot teruggave aan ouders overtr. politieverordening P. M. B., C. J J. S., heiden te Vlissingen, M. R„ C. B., beiden te Middelburg, allen tot teruggave aan Ouders; J. L.. Vlissingen, tot ƒ5 b. s. 5 d. h. C. B Middelburg, tot 4- ƒ2 li. s. 1 4- 2 d. h. J. L., H. 17, beiden te Middelburg J. A. S„ J. den B„ H. C. R. At. C J H. P. van 17, allen te Vlissingen J. B. la S., Arnemuiden, allen tot ƒ2 b. s. 1 \v. t. C. K„ Souburg, W. A., A. E. E., A J. G. H. D., allen te Kondekerke, C. de H., Middelburg, allen tot I b. s. 1 w. t. J. V., Grijpskijerke A. D., Gapinge, ieder tot 15 h s. 15 d. li. K. P., J. O., K. van den B„ I. V., H. I.. J. 17. J. M„ allen te Vlissingen, M. K P. J'.beiden te Kondeke- ke, A. C. de W„ M. S„ j. D., alien te Mid delburg, allen tot 1 b. s. 1 d. li J J. P., Wolphaartsdijk, S. J.. Nieuwland, Th., Arnemuiden, A. G„ Vlissingen, allen tot 3 b. s. 3 d. h. H. V., G. B„ H. J. V.. allen te Vlissingen, G. V., j. V„ li. j.. alien te Mid delburg, J-. B., Vrouwepoider, P. 17, Konde kerke, L. T., Hclievoetsluis, M. B„ De Wijk, G. H Goes, P. E. A. van H„ zwervende, L. 11., Aagtekerke, F. C„ Tilburg, allen tot 2 b. s. 2 d li. dronkenschap j. S., Am sterdam, tot ƒ6 b, s. 5 d. h. D. J7, Sou burg, tot ƒ5 b, s. 2 w. t. J, M. H. M. L Middelburg, tot 8 dagen hechtenis H J. D„ H. J. J. J., P. S„ II. D. S„ allen te Middelburg, F. la 17, Vlissingen, alien tot W b. s.'10 d, h. J. V.. P. D„ J. C. C.. allen te Middelburg, C. H., Vlissingen, C. S zwervende, allen tot 5 b, s 5 d ii. vrij gesproken zijn M. W„ Middelburg, over treding K. B. 24 Nov. '!9 S. 765 en A. de N., Middelburg, overtr. invaliditeitswet. Zedenmisdrijf. De rechtbank te Arnhem heeft de .personen die enkele weken geleden in verband met een zedenmisdrijf werden gearresteerd, veroordeeld tot gevange nisstraffen van 4 maanden tot 1 jaar. Brandstichting. Voor de rechtbank te Groningen is tegen een 27-jarigen landbouwer, die z'ijn boerderij in brand had gestoken om de verzekeringspremie ad 100,000 in handen te krijgen, 2 jaar gevangenis straf geëischt. MARINE EN LEGER. De K V. Hr. Ms. onderzeeboot K V zal heden middag te 3 uur de reede van Nieuwe- diep verlaten, ter aanvaarding van de reis naar Oost-Indië. De opvarenden zijn de luitenant ter zee le klasse A. Vos Jr. (commandant), de luitenants ter zee 2e klasse N. A. Rost van Tonningen en L. G. L. van der Kun, de officieren-machinist 3e klasse J. van Rugge en M. de Vries, de tnrpedist-majoor A. Kleinman (chef d'equipage), de torpedomaker-majoor L. van Riel, de sergeant-torpedomaker H. A. Roodenburg, de monteur-majoor I. Voorbrood, de machincdrijver-ma- joor M. van der Kuijl, de sergeant-ma chinedrijver R. van Es, de korporaals- monteur F. J. G. Dansik en D. A. G. Derks, de kwartiermeesters L. R. J. Huijsman en C. Bakker, de korporaal konstabel M. A. Doms, de korporaal- seiner P. Sarioos, de korporaal-machi- nedrijver I. W. Wijtoogen, de korpo raals-machinedrijver H W. Mandema- kers, J. J. Martijn, F. Meeling en J. van Willigen, de bootsmansmaat F. Hansen, de koksmaat G. Boot, de matroos le klasse H. J. Kroeders, de matroos 2e klasse J. Andriessen, de matroos 3e klasse T. P. Reinderts, de stokers-olie man J. van Rossen en J. H. Verseput. De K III en de Hertog Hendrik. Bij het departement van marine is telegrafisch bericht ontvangen dat Hr. Ms. onderzeeboot K 111, onder bevel van den luitenant ter zee der le klasse F. W. Coster, den 15en dezer te Suez is aangekomen en onmiddellijk na aan vulling van den brandstoffenvoorraad van daar is vertrokken en dat Hr. Ms. pantserschip Hertog Hendrik, onder be vel van den kapitein luitenant ter zee A. van der Sluis, den 15en dezer van Aden naar Suez is vertrokken. De officier-machinist le klases A. P. Noorlander is te Willemsoord geplaatst aan boord van Hr. Ms. mij'neniegger Medusa, ter vervanging van den offi cier-machinist der le klasse M. Ouwe- hand, die overgeplaatst is bij de onder- zeedienstkazerne aldaar. Loodspersoneel. In een vergadering van den Bond van Lager Personeel bij het Loodswe zen, is besloten er bij den minister van marine krachtig op aan te dringen een dienstcommissie in te stellen. In een motie wordt de medewerking der Voiskvertegenwoordiging ingeroe pen om het rijkspersoneel spoedig uit den nood te helpen en voorts de regee ring verzocht geen rancune-maatrege len te nemen tegen die ambtenaren, die uit wanhoop tot staking overgingen. VOETBAL. le klasse. MiddelburgV. V. V. 02 Beide elftallen komen volledig in het veld, Middelburg heeft zich met een paar goede krachten, oude bekende spelers, verbeterd en ofschoon spelen de tegen wind en zon in, vat het direct goed aan, maar ook nu weer ontbreekt haar voldoende samenspel, wat bij de Limburgsche gasten juist zeer goed is te noemen. Toch is de achterhoeke van Middelburg sterk genoeg ont verschil lende aanvallen af te slaan en vooral de doelverdediger werkt goed. Niettegen staande een der spelers van Middelburg wegens een been-blessuur het veld moet verlaten en door een ander vervangen wordt, houdt Middelburg de ballen van Venlo steeds tegen en dringt haar voor hoede ook na de rust met kracht naar voren, aan beide zijden zijn gelukjes te boeken als de bal eigenlijk onverklaar baar niet op de door de tegenpartij ge- wensehte plaats komt. Het blijft een spannende strijd tot 5 minuten voor liet einde de doelverdediger van Middel burg 'net ongeluk heeft den bal tegen een der spelers van Venlo te trappen, waardoor de bal terugspringt in liet Middelburgsche doel. De linksbinnen van Venlo, die van het begin af zeer mooi spel te zien gaf, kreeg nu den bal te pakken en juist voordat de scheids rechter het eindsignaal zou geven schiet hij den bal prachtig in het doel. Van harte hadden de toeschouwers de Mid delburgers een overwinning, op zijn minst gelijk spel gegund, wat liet zeker zou hebben verdiend. 's Bosch B.V.V.Velocitas 23 Tilburg: Willem II—N.O.A.D, 2—0 Bergen op Zoom Dosko—M.V.V. 14 Breda BredaniaN.A.C. 04 2e Klasse A. Breda Velocitas IIAliance 23 Tilburg'. N.A.C. 11Middelburg II 1 1 Breda 't ZesdeVlissingen 10 3e Klasse. Breda N.A.C. III't Zesde II 40 Zondagmorgen speelde het adspiran- ten-eftal van Vlissingen tegen D. O. S. II en waar D. O. S. II was versterkt met twee spelers van liet le elftal kan liet voor de adspiranten een troost zijn. dat de 30 overwinning van D. 0. S. II wel wat flatteerend is. Vitesse uit Middelburg werd met een 111 nederlaag huistoe gezonden, haar present gegeven door Vlissingen III. Des namiddags kregen wij nog een wedstrijd tusschen Vlissingen II en de Mosschen uit Middelburg. Vlissingen II nam de leiding met een fraai schot van den rechtsbinnen. Vijf minuten daarna maakten de mosschen uit 'n voorzet van links gelijk. Hiermede ging de rust in. Nadat het spel weder was hervat wis ten de Mosschen met korte tusschen- poozing den stand op 13 te brengen Uit een te ver in het veld gezetten hoekschop wist Vader den doelverde diger der Mosschen te verrassen en Vlissingen haar 2e doelpunt te geven. De Mosschen moesten zich steeds meer weren tegen den zwaarder wor denden druk van Vlissingen, welke haar uiterste krachten inspande om gelijk te komen, hetwelk haar evenwel niet kon gelukken, toen dan ook de heer Back die naar beider partijen genoegen leid de, het eindsein gaf, hadden de Mos schen met 23 gewonnen. Gelijk spel had echter beter de verhouding weerge geven. Vlissingen I kwam met een 10 ne derlaag terug van de ontmoeting met 't Zesde I te Breda, Het ontwerp-Jachtwet. Lang verwacht Wat is er over de bestaande Jachtwet, dateerendc van 1875, al niet geschreven en gewreven Want zij heeft nooit voldaan. Herhaal delijk is beproefd, ook door Kamerle den, de wet gewijzigd te krijgen, maar 't mocht niet lukken. Zelf een monster petitie (verzoekschrift) waaraan we destijds (in 1892) al mochten meewer ken, bleef zonder resultaat. Eerst in 1904 kwam er een staatscommissie. Zij 'zou onderzoeken of aanvulling der wet noodig was. Zij onderzocht zes jaren. Toen verscheen er een rapport, in 1910 dus. 't Werd gepubliceerd, en daarbij bleef het. De klachten over de Jachtwet, over schade van wild en jagers, duur den echter voort. De drang werd zoo groot, dat men in Den Haag begreep iets te moeten doen. Over het rapport der staatscommissie werd het oordeel gevraagd van de Ged. Staten der ver schillende provinciën, van verschillende vereenigingen op land- en tuinbouwge bied, van de Kon. Ned. Jagersvereeni- ging en de Jagersvereeniging „Nim rod". En nu komt dan de regeering met een ontwerp. Dit sluit zich niet aan bij het rapport. Wij krijgen geen ver deeling der provinciën in jachtschap- pen, zooals de staatscommissie voor-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2