ffie Vlissinpcbe Hoont keiier ï'S K" andspak pakje prijs. Wanhopig >r pijn®» lijleveldt IniiPiroatpp ihoud*ter „meïsi® tïaalsclisppii (Stsomvaart pwj BIJVOEGSEL ZATERDAG IS OCTOBER - Ho. 245. Brieven uit de Hofstad FEUILLETON 9e Vfouwe van Darracourt Gemengd Nieuws. >1NGEN. ■zijn, als men wordt I Ti oor fijt, likdoorns,! len, bloedvinnen,! len, allerlei zweren, [den, zwetende bor- baard-, en dauw- latten, open beenen, Iden, wintervoeten 1 eenig afdoende Jidel, dat U binnen Igen volkomen ge- binnen enkele uren erdrijft is de Op- linsumer Zalf. |bus f 0.7b en f 1.35. oot er bus, hoe voor* In 'tgebru k Tb. bij Drogisten fnt J.C. DE VRIES, insum (Gr ÏKade H 50 Middelburg len te Oost-Souburg I 25 voor Tandheel- liwendige ziekten iede- 1-8 uur, en Dinsdag- niddags 3-5 uur. iScherminkelstr. 21. in gezin zonder kir- lindelijke Idag of dag en nt# lur. „Vliss. Courant [NAAR met kinderen I nette |het huwelijkte treden. I onder letters ü- liss Courant". Vdres Paul KrugersK iMiddalburg-Ro^8"181" pengelegen plaatsen. van passagiers- deren en vee. lilt- in 8 T. Hl ra. 1» 8 October 18 19 21 22 tslneen wordt Woen«- paterdag 13 aar Middelburg fdam0Nmvn:Trans^ ÈK, Te». 101- VAN DE VAN De Gouv.-Generaal. Zedelijk peil. Iets nieuws. In de uitgebreide Indische kringen is natuurlijk de benoeming van een nieu wen Gouverneur-Generaal een onder werp van zeer vele besprekingen ge weest. Misschien wordt in die kringen beter en zuiverder geoordeeld over dit onderwerp dan in de dagbladen, waarin bepaalde politiek allicht een objectief oordeel niet geheel en al mogelijk maakt. Misschien beoordeelt men te licht de benoeming op grond van eenige .uiterlijkheden, terwijl er onder hen. die in Indië zijn geweest, velen voorkomen, die den nieuw-benoemde in de praktijk hebben werkzaam gezien. Wat wij van verschillende Indische „specialiteiten" vernamen, gaf ons niet den indruk, dat men de benoeming zeer toejuichte. Zij, die fnr. Fock nog in vroeger jaren als advocaat in Indië heb ben 'gekend, hadden wel de minste ver wachting van hem zij, die hem in de „West" als gouverneur hebben gekenu, waren evenmin geestdriftig in hun toe juichingen. Men geeft toe, dat mr. Fock een glad spreker, een knap advo caat en een brutaal politicus is, maar deze eigenschappen zijn te samen niet in staat om de functie van Geuverneur- Generaal voorbeeldig te vervullen. Als minister van koloniën heeft deze nieu we bewindsman het niet veel verder ge bracht dan tot vele plannen, het eerste stadium van ministerieel leven. Volgens hen, die liet weten kunnen, zou er niet veel van al die plannen zijn- gekomen, ook al ware liet minfsterieele leven min der kort geweest. In verdere beschouwingen zullen wij niet treden over liet algemeen heeft men weinig verwachtingen van den nieuwen functionaris, ook al, omdat hij te oud is. De tijd zal 't ieeren. Dat een leeftijd van 62 jaar weinig geschikt is voor de aanvaarding van een zwaar ambt, geeft ieder tog en de vraag rijst, of er -dan waarlijk in Nederland geen jongere flinke kracht ware te vinden geweest voor dezen belangrijken post een kracht, die de toekomst nog voor zich heeft en die de resultaten kan be leven van zijn arbeid. Voor onderge- -sc 11 ik te betrekkingen durft men den 40- jarigen wel af te wijzen als te oud, waarom geldt dit niet voor hoogere functies Er wordt op dit oogenblik weer zeer geklaagd over den achteruitgang van het „zedelijk peil" van de residentie. Men grondt die klachten op enkele fei- dia»met ophef zijn gepubliceerd. De ïïfimkaée van oen straat, waarin veel beroovingen voorkwamen, een paar straatgevallen van min of meer ver dacht allooi enz. Alsof dergelijke ge beurtenissen niet in iedere groote stad voorkomen. Zelfs het geval, dat zich ook nu weer voordoet bij een deftige Haagsche familie, waarvan de dochter er met den huisknecht vandoor is ge gaan, is toch niet iets dat pleit tegen het zedelijk peil van de stad als geheel. Een stad als Den Haag, met haar men gelmoes-bevolking, leent er zich toe, dat er allerlei rare elementen huisves ting vinden. Dat is in de residentie altijd zoo ge weest. Rotterdam heeft zijn zeelieden contingent en het is ook niet altijd het edelste deel van de menschheid dat va rensgezel Ts. Amsterdam heeft ook weer door CHARLES GARViCE. Geautoriseerde vertaling van P. WESSELINK—VAN ROSSÜM. 31) (Nadruk vevboden,l „lk kwam iemand van 't huis opzoesc ken", zei hij somber. Harry's handen lieten hem dadelijk los, maar zijn scherpe oogen bleven nog gevestigd op Sinclair's weinig vertrouwenwekkend voorkomen. „Waarom hebt u dat niet dadelijk gezegd vroeg hij nijdig. Sinclair gluurde zijwaarts uit en Harry glimlachte. „Probeer niet weg te loopen", zei m.i- „Mijn stok is vier voet lang en ik zou verplicht zijn u neer te slaan. Verder." „Vervloektgromde de man, met Z|jn voet stampend, terwijl zijn oogen vlamden van machtelooze woede. ,,il< kwam om een van de meisjes te zien. Ben je nu tevreden „Geheel", zei Harry. „En vondt u hel noodig als een dief te verschuilen, mijn vriend Neem een raad van mij aan. en «om de volgende maal, wanneer u haar .wiltbezoeken, met-open vizier. Ga naar en ingang voor de bedienden en vraag J 1 "aar- Men zal u toestaan haar te 11 en u zult vriendelijk worden be- categorieën die niet direct een eer en een genoegen zijn voor de burgereij. Er worden veet slippertjes gemaakt naar Den Haag en het zijn dan ook meest „biiitenmenschen" die het slacht offer werden van de beroovingen. Men moet dergelijke gevallen niet te tragisch opnemen de slachtoffers zijn in de eerste plaats slachtoffers van Hun dom heid en daartegen vechten de goden zelfs te vergeefs. Van de staking bij den post en tele graaf hebben we hier ter stede weinig gemerkt. Ze heeft hier slechts kort ge duurd en was alweer afgeloopen vóór de stremming van het verkeer bespeurd werd. Wel viel het op, dat het op de straten iets woeliger was. Óp het Bin nenhof wandelden steeds een aantal nieuwsgierigen, waartusschen nogal wat brievenbestellers, en een oogenblik hebben eenige vrouwen van .postbeamb ten getracht een optocht te formeeren, maar alles te samen heeft het niet veel te beduiden uehad. Misschien heeft men hier eerder en beter gevoeld welke houding de regeering innam en hoe on wrikbaar deze haar standpunt hand haafde. Uitgebreide maatregelen wer den overigens reeds voorbereid om liet contact per telegraaf te houden, indien de staking zich uitbreidde. De gemeente heeft- op -sociaal gebied weer iets nieuws verzonnen. Nu de aan nemers van bouwwerken niet meer den risico willen dragen die door tie prijs- wisseling voor materialen ontstaat en zij ook trachten loortsverhoogingen voor het personeel op de aanbesteders af te wentelen, wenscht liet gemeentebestuur over te gaan tot de instelling van een semi-officieele aanneem-maatschappij, waarin de gemeente 99 van liet kapi taal stcn't, naast deelneming van wo- nmgbouwvereenigingen. In het bestuur zullen de aandeelhouders en de bouw vakarbeiders ziiting hebben. Hoe ver der de werking van deze maatschappij zal zijn, is nog niet duidelijk, maar de bedoeling, om de aannemers hoe lan ger hoe meer uit te schakelen, is duide lijk. Hoe dat echter zal gaan, blijkt nog niet uit het ontwerp, dat bij den Raad is ingediend. Het is overigens een merk waardig teekén des tijds, dat in het be stuur zitting zullen hebben de bouw vakarbeiders en dat, terwij! zij geen deelgerechtrgde zijn aan de stichting van de maatschappij. Velen zien 'n ver kapte poging tot socialisatie in dit ont werp anderen meenen, dat het juist dient om deze tegen te gaan en in an dere baan te leiden. De tijd zal Ieeren, wat er van deze nieuwe instelling te recht komt. EIBER. Aan de Duitseh-Nederkmdsche gï-êns "wordt nóg steeds kolossaal ge smokkeld. Het middenpunt van de smokkelpartij zijn de grensstations Kal- denkirchen en Lobberick, waar de trei nen vol loopen. Bovendien spefen de wielrijders en de eiectrische trams hier bij een belangrijke rol. De kleine sta tions zijn niet zelden het tooneel van woeste scènes. De spoorwegbeambten ondergaan het zelfde lot als de grensbeambtenze wor den eenvoudig geterroriseerd. De me nigte stroomt zonder spoorkaartjes de yreedstaande treinen binnen en wan neer 't personeel weigert te vertrekken, wordt het door de smokkelaars door bedreigingen daartoe gedwongen. De omzet in iiet smokkelverkeer, die zeer hoog is, met name in de koffiesmokke- larij is niet te schatten. Het Duitsche papieretigeld wordt met manden vol in gezameld. Het is algemeen bekend dat de koffiebranderijen in Nederland dag en nacht voor leveringen aan Duitsch- land werken en tusschen Venlo en Kerkrade worden .ten minste 40.000 pond koffie per dag naar het Rijnland gesmokkeld. Een werkman was te Templeuve (België) bezig met het losschroeven handeld, wanneer u een eerlijk en fat soenlijk man is. Maar kom niet weer op deze manier. Er zijn boschwachters in de buurt, die er een handje van hebben gauw te schieten, wanneer zij iets ver dachts en vreemds in het gras zien kruipen, en u begrijpt, dat is niet aan genaam voor den persoon, die getroffen wordt. Nu kunt ge gaan. ik heb u geen pijn gedaan, hoop ik Sinclair was er de man niet naar om door zulk een vraag bevredigd te wor den. Terwijl hij zijn kleeding weer in órde bracht, bleef hij stilzwijgend den man, die hem gegrepen had, eenige oogcnblikken met zijn donkere oogen twistziek aanstaren. „Pijn gedaan U hebt mij belee- digd hijgde hij, en liet daarbij zijn witte tanden zien. „Ik zal u ieeren een heer staande te houden en te slaan, jou ongemanierde kinkel Ik zal je wel krijgen, wie je ook bent. Lach maar, vervloekt je denkt, dat ik een vreem deling ben en dat je niets meer van mij zult hooren of zien, maar daarin vergis je je. Ik zal het je betaald zetten, al moest ik daarmee twintig jaar wach ten." „Kom, kom", zei Harry, goed ge luimd. „U bent boos en onredelijk. Per slot van rekening heb ik u niet veel kwaad gedaan. Laat het verledene rusten, mijnheer Sinclair." „Ja, ik ben mijnheer Sinclair viel de man hem met een vloek in de rede. „Je hebl mijn naam goed onthouden, en je zult hem niet vergeten Neen, ik van houwitsers van groot kafiber, toen eensklaps een dier moordtuigen ont plofte. De man werd door den schok naar bOiten geworpen, als het Ware in stukken gescheurd. Een anderen man werden de iieenen afgeslagen en de romp met wonden overdekt en kwam zoo met den instortenden vloes in den kelder terecht. Twee andere personen, die in een aangrenzend vertrek Waren, werden minder erg gekwetet. Het huis is zoo gehavend, dat, er nog van recht staat, dreigt in tekorten. Anatole France, de Fransclie saty- rieus, wiens eigenlijke naam Jacques Anatole Thibaut is, huwde oo zijn 78e jaar in het dorpje St. Cyr" in de nabij heid van Tours gelegen, met mile. Em ma Héloise Laprevotte. Een groot aan tal van zijn Parijsche vrienden waren aanwezig. Bruid en bruidegom hadden stoelen gekregen, waarop zij voor de tafel van den burgemeester plaats ge nomen hadden, gedurende de ceremo nie. Anatole France droeg een bruin wandelcostuum en de bruid was in een zalmkleurig toilet met een zwarten mantel en kap, versierd met aigrettes. Zij droeg een parelcollier, een gift van den bruidegom. Anatole France is de beste Fransche, levende proza-schrijvev. Een andere bejaarde Franschman Camillë Flammarion, de beroemde ster- rekundige en schrijver van verschillen de populaire werken, huwde Zondag jl. eveneens op zijrt 78e jaar. In Frankrijk bestaat het plan liet Noordelijk deel van (ie Sahara in een meer te veranderen. Reeds jaren gele den heeft men dit plan ontworpen. Thans is het door prof. Etegoyen weer te berde gebracht. Door een kanaal van 50 mijl lengte zou het water der Mid- dcüatidsehe Zee in, de Sahara gevoerd v. orden, die op sommige plaatsen 100 M. beneden den zeespiegel ligt. Ten Zuiden van Algiers, Tunis en Tipolis zou een reusachtig meer ontstaan, zoo groot ongeveer als.de helft van de op pervlakte der Middellandsche Zee. dat alle omringende gebieden vruchtbaar zou maken en waarin tal van vrucht bare eilanden zouden liggen. De toe voer zou uit de Golf van Gabes en de Groote Mvrte moeten plaats hebben. Echter is dit plan niet zoo mooi als het wel lijkt. Ten eerste is de Sahara voor het grootste gedeelte veel hooger dan de zeespiegel, slechts 1/500 gedeelte ligt dieper en dat slechts enkele meters. Bovendien zouden de kosten enontt zijn. De levensmiddelen- v o o r z i e n i n g i n F r a n k r ij k. De Fransche ministerraad treeft be raadslaagd over de'.maatregelen, welke zijn bestemd om de^stijging der prijzen tegen ie gaan, én'een overvloediger en economischer voorziening met de nood zakelijke levensmiddelen te verzekeren. Een decreet zal den Verkoop van vee en vetsclt vleesch regelen en het slachten van bepaalde categorieën jong vee ver bieden. De invoer van bevroren vleesch zal worden aangemoedigd de vissche- rij zal worden ontwikkeld, terwijl de uitvoer van melk. boter, kaas en aard appelen zal worden verboden. in r'anjs en de departementen zullen raden van verbruikers worden opge richt Een oud graf ontdekt. In liet ten N.W. van Weimar gelegen dorp Haszleben is het graf.van een Thuringsche prinses ontdekt, dat meer dan 1500 jaren oud moet zijn. Het graf is thans geheel in ongeschonden staat in het museum te Weimar onderge bracht. Het kerkhof van Haszleben da teert uit den tijd der volksverhuizing en levert het bewijs dat de Gothen en Van dalen zich langen tijd ten Noorden van Erfurt hebben opgehouden. De 16 gra ven, die op het oude kerkhof van Hasz leben gevonden zijn, wijzen er op, dat er teil tijde dat zij aangelegd werden, nog slechts kort gebroken was met de ge- zal er wel voor zorgen, dat je je dien steeds zult herinneren Hij draafde zich om. nam zijn hoed af, borstelde dien met zijn elleboog en maakte in zijn machtelooze woede zulk een dwaas figuur, dat het Harry moeite kostte een glimlach te onderdrukken. Mijnheer Sinclair gooide zich den hoed op het hoofd en scheen 'n oogen blik van plan terug te Ueeren om zich op den goed gehümeurden reus te wer pen maar hij hield zichzelf in, en tan denknarsend schudde hij de vuist en verdween met een vloek. Sinclair was een verachtelijk schep sel, maar de laagst staanden nemen een beleediging soms liet hoogst op en Hai ry Herne had zich mijnheer Sinclair tot vijand gemaakt voor heel zijn leven. Een week was voorbijgegaan sedert het ongeluk en Lucille had niets van Harry Herne gemerkt. Zij had hem elk oogenblik kunnen laten roepen was hij niet in haar dienst maar zij deed het niet. in dien tijd had. wat Marie Verner noemde de inval van de buurtfamilies plaats gehad. Dagelijks kwamen rijtui gen oprijden met datnés, die haar eer ste bezoek aan de Vrouwe van Darra court kwamen brengen. Lucille's komst op het hof had de grootste belangstelling en opgewonden' heid opgewekt bij de families in de buurt, die brandden van nieuwsgierig heid om te zien, hoe dit meisje van niets, geklommen tot de positie van de wooffte der lijkverbranding. Het lijk der vorstin had men zoo in de aarde ge legd. Het lag niet in een kist, evenmin als de 15 andere lijken, die op het kerk hof gevonden werden. De prinses móet ongeveer 35 jaar oud geweest zijn, toen zij stierf. Zij had een lange, slanke ge'- sfalte. Zij was rijk versierd en uitgedost met kostbare geschenken, die een goede ontvangst in de andere wereld moesten waarborgen. Zij had niet minder dan een 200 voor werpen bij zich in 't graf, o.a. tafelge reedschap, voedsel, bloemen en versier de vorifrverpeiL Het geheel was toege- dekfmiet geweven stoffen, waarover- heen men de aarde had gestort, waar mee het graf was dichtgemaakt. Enkele resten van deze geweven stoffen waren nog over, het meeste was verteerd. Er was geen enkele grafheuvel of houten of steenen gedenkteeken, die duidde op het zich daar bevinden van een begraafplaats. Slechts in sagen en in den naam van de plaats, die nog al tijd „iijkvveg" werd genoemd, was de herinnering blijven voortleven voor meer dan 1500 jaren. Men heeft eerst fotografische opnamen van liet graf gemaakt en liet toen uit elkaar geno men en weer in denzelfden toestand, als ■waarin men het gevonden had, opge steld in liet museum te Weimar. Het skelet zelf is niet aangeroerd. Het was een der meest rijk uitgeruste graven, die men gevonden heeft. Een met zilver beslagen kistje voor het be waren van sieraden, een zilveren sieu- telschild en sleutel stonden aan de voe ten der doode, tegen haar heupen stond een ander sieradenkistje, op de hoeken met brons versierd. Het eerste kistje bevatte een ketting, waarvan de gele dingen uit barnsteen bestonden, in het tweede kistje bevond zich een zelfde ketting, .waaraan een hanger bevestigd was, eveneens van barnsteen vervaar digd, waarop drie menschengezichten waren afgebeeld. Verder bevond zich in een der kistjes een massief gouden voorwerp, dat moet hebben dienst ge daan als sluiting voor kieedingstukken. Ook vond men twee zware gouden ges pen, zilveren niet goud versierde haar naalden, gouden vingerringen, een halsring met slangenkopsluiting, enz. Bij het hbofd der doode werden nog 36 uit edele metalen vervaardigde voor werpen gevonden iti den vorm van klei ne urnen, emmertjes en korfjes. Ver der werden daar nog aangetroffen drie gouden munten met de beeltenis dei- keizers Trajamas en Hadrianus, even als verschillende dingen, die een huis vrouw toebehoord hebben, als zilve ren sleutels, verschillende soorten naal den, zilveren tornmesjes met versierde heften, breinaalden en de haspel van een spinnewiel. Van tafel- en kookgerei had men de prinses rijkelijk voorzien. Zelfs aan de noodige dranken had men gedacht. Men vond twee emmers voor kruidenwijn en een zestal glazen kom men. Veld- en boomvruchten en vleesch had men haar ook meegegeven. Op een prachtigen zilveren schotel vond men het geraamte van een hoen en een gans De meeste voorwerpen waven goed be waard gebleven voor zoover zij van me taal vervaardigd waren, doch ijzer en staal waren spoorloos vergaan. Volkstuintjes. We le ven nu in de kopiperiode. Het is voor namelijk deze groentensoort nog die te veld staat, en dan is het, behoudens enkele genassen van minder beteekenis weer afgeloopen. Nu kunnen we enkele koolsoorten gerust op het veld laten staan, ze verdragen de winterkoude uitstekend en worden er zelfs lekker der door. Zoo is het bekend, dpt boe- rekool pas smakelijk wordt, ais het er eens goed op gevroren heeft, hetzelfde is het geval met spruitkool. Ook van savoye kool zijn er een paar soorten die de winterkoude vrij goed doorstaan, nl. de Bredasche fijne groene, en de Noor-- sche groote groene. De andere sluitkool soorten dien-en echter, tegen dat we rijkste erfgename van de buurtschap, zich zou gedragen. „Zij zal zenuwachtig zijn en niets doen dan giebelen, lieve", zei lady Farnley tegen haar beste vriendin, gravin van Oakdale. „Ik ken dat soort van meis jes, die bij elke vraag een kleur krij gen op hun water- en melkgezichtje. Wij zullen haar den tijd geven om haar grootheid te wennen, dan zullen wij gaan zien hoe zij is." Zoo zag Marie Venter dan ook op een middag dat Lucille, op haar kamer was van uit het raam van de ontvangkamer een grooten gelen wagen naderen, die uit de ark had kunnen ko men, altijd wanneer Noach naast dieren ook meubelen had meegenomen en een livreiknecht kondigde lady Farnley aan. Een oude, heel oude dame kwam bin nen met wit haar en dikke oogleden, met een weinig rouge op de wangen en sieraden van paarlen en topazen in de ooren en om den hals. Zij had een grooten, licht gebogen neus en scherpe oogen, die fonkelden onder witte wenk brauwen. Toen zij binnenkwam en Ma rie Venier zag, bleef zij staan, vestigde haar oogen bijna trotsch op haar en Marie Verner boog het hoofd' met haar liefsten, zedigem glimlach en de oude lady maakte statig een kleine, deftige buiging. Lady Farnley zonk in een stoel neer, waarbij haar satijnen rok zich als een ballon opblies. ,,lk veronderstel, dat u van mij ge hoord heeft merkte zij op. „ik zou al eerder zijn gekomen, maar ik dacht INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Voorzorgen- van heden verzekeren in de toekomst goede gezondheid. Kalm af te wachten is niet altijd verstandig en nooit bij beginnende nier kwalen. En wel, omdat blaaszwakte, rugpijn en rheumatische pijnen tot de eerste waarschuwingen van dreigende nieruitputting belmoren en de eenige veilige weg onmiddellijke verzorging is. Verwaarloozing kan leiden tot spit, ischias en rheumatiek of tot de ont wikkeling van waterzucht, niergruis of -steen, en zelfs voeren tot ongenees lijke nierziekten. Grijpt nu in. Helpt de' nieren over haar eerste moeilijkheden heen. Uitstel is werkelijk gevaarlijk. Begint nog heden voldoende lichaams beweging te nemen, frissche lucht, ge regelde slaap, geregelde maaltijden (met niet te veel vleesch), en vol doende water te drinken. Dan doet ge wat in uw vermogen is om nieruitput ting te voorkomen. Om de bestaande nierzwakte tc her stellen en de verschijnselen te verdrij ven. dient gij de nieren te versterken en heelen door een kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij. be.wezen baat te geven aan nierlijders over de geheele wereld. Zelfs in, gevallen, waaraan herstel gewanhoopt werd, hebben Fos ter's Pillen den lijder een duurzame, krachtige gezondheid hergeven- Ten voile kan op dit speciale nierge neesmiddel vertrouwd worden. Het dient enkel voor de nieren en blaas, en ziekteverschijnselen in ver-band met deze organen. Foster's -Pillen werken ■hoegenaamd niet op de maag, lever of ingewanden. Neemt u in acht voor namaak. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen voorzien van de liandteekening van James Foster op het etiket, zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Be- niest, Lepelstr. 13, a 1.75 p. doos of 10.per zes doozen. 49 strenge koude kunnen verwachten, half November dus ongeveer, opgenomen te worden -en geborgen. In de kool streek heeft men daartoe dan ook spe ciale schuren (hooischuren) gebouwd, waar deze groente, aan stapels gelegd en geregeld ontdaan wordt van alles, wat tot rotting aanleiding zou kunnen geven. Voor een regelmatige tempera tuur wordt zorg gedragen, daartoe hangt men bij strenge vorst meestal eenige petroleumlampen in dè schuren. De volkstuiner kan zijn kool op zolder of in den kelder bergen, maar in beide gevallen is het oppassen, daar n.l, de zolder gewoonlijk te, droog en de kelder te vochtig -is voor het bewaren. Voor op zolder te bewaren kool is het daar om gewenscht, deze met den stronk op te hangen, daar dit het te sterk uitdro gen eenigszins tegengaat. In den kelder gaat de kool. dikwijls rotten en moeten we ze vooral dikwijls nazien en alle aangetaste deelen eraf snijden. Er is nog een andere manier van overwinte ren, die, althans op niet te laag gelegen gronden, gewoonlijk goede uitkomsten geeft. Op een hooggelegen gedeelte van den tuin wordt n.l. de lcool, met de stronken er aan en alleen ontdaan van de buitenste en vooral van de rottende bladeren, in zand, onderste boven op- gekuild. We bedekken de kooien niet zooveel zand, dat de stronken n-og even zichtbaar zijn. Daarna wordt over het geheel nog een laag ruigte aangebracht opdat bij aanhoudende strenge vorst hiervan geen hinder ondervonden wordt. Deze manier van kool bewaren voldoet vrij goed. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 17 October is de apotheek geopend van den heer A. J. VAN OCKENBURG, Groenewoud. dat it hef wel veel te druk zoudt hebben om bezoeken te ontvangen. Maar u schijnt het nog al kalm op te nemen", voegde zij er een beetje kn-orrig aan toe. „O, ja", zei Marie Verner vriendelijk. „Mijnheer Head, de rechtsgeleerde, had de plaats in orde gemaakt voor Wij kwamen." „Mijnheer Head Ja, ik herinner mij. Een, respectabel man. En hoe bevalt u de plaats „O, buitengewoon antwoordde Marie Verner, die plezier had in de ver gissing van de oude dame, „Alles is zoo dicht bij elkaar en gezellig." „Dicht bij elkaar Hm Aardig uit gestrekt ook. Gezellig Natuurlijk. L' spreekt er over of het een hutje is." „O, het is groot genoeg", zei Marië Verner. „Miss Darracourt zegt soms dat het te groot is." „Miss Darracourt!" herhaalde de. oude dame, haar woedend aanziende. „Bent u dan miss Darracourt niet „O, neen", mompelde Marie niet een en-gelachtigen glimlach. „Neen, maar maar wie is u dan vroeg lady Farnley met een zuur ge zicht, verontwaardigd over de poets, die haar gebakken was. „Ik ben een vriendin van miss Dar racourt en haar gezelschapsdame Ma rie Verner", antwoordde onschuldig lachje zij met een (Wordt 'vefvolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5