sport buitenland gemengd nieuws adverteH Stads= en Provincienieuws De liceren de Visser én Suürmónd meen- den. dat dit alles in den raad niet thuis be- 1 hoort. De voorzitter zeide dat, wanneer iemand het den heer Elmendorp lastig maakt, over dien persoon maar geklaagd moet worden, al was het zelfs tot bij den minister. De heer Kodde zeide ik geloof meer dat de heer Elmendorp er genoeg van heeft ter vergadering te komen. In dien geest heeft de heer Elmendorp met hem gesproken. De heer de Pagter vroeg een betere ver lichting voor het Marnixplein. De voorzitter zeide, dat reeds is beslo ten dat twee lantaarns op West-Souburg zullen geplaatst worden. Ook vroeg de heer de Pagter hoe het nu zit met den laatsten diefstal ten gemeente1 huize. Spreker schaamt zich gemeente raadslid van Souburg te zijn. In de stad vragen ze hem zeg wordt er op Souburg nog wel eens gestolen Er wordt gewoon de spot mede gedreven. De voorzitter zal liever niet antwoorden, daar het geval in onderzoek is bij de ju stitie en dus maar afgewacht moet worden. De heer de Visser zou gaarne vernemen hoe het gesteld is met de Sevaalstraat. De voorzitter zeide, dat die verbeteringen daar zijn afgestuit op de houding van de bewoners zelf. De heer Melis zeide er niet veel over te spreken en maar een afwachtende houding aan te nemen. De heer Holthuijzen zal het voor den heer Elmendorp opnemen, wat betreft de meer besproken brievenbus aan het ge meentehuis, 1111 de heer Elmendorp afwezig is. Hij ging dan nog eens in den breede na, wat reeds in een vorige vergade ring is gesproken over die kwestie en vond dat de heer Ross aardig aan het draaien is geweest bij zijn verklaringen, welke hij als onbetrouwbaar beschouwt. Spreker vroeg de brievenbus te laten verplaatsen, anders zal hij met een voorstel komen in een vol gende vergadering. De voorzitter is er wel voor, een bus te plaatsen aan de andere zijde van de deur van het gemeentehuis met een duidelijk op schrift, dat deze bus bestemd is voor brie ven, bestemd voor den gemeenteraad enz. De heer Holthuijzen gaf nog een ellen lange uiteenzetting van geletterde en on geletterde menschen, die brieven in die bus zullen werpen enz. enz. De heer Melis zeide laten we toch van dit onderwerp afstappen en op het voor- stel-Holthuijzen wachten. De heer Suurmond zou gaarne willen dat de Tramweg-maatschappij verzocht of verplicht werd aan het wissel een contra rail te doen aanleggen. De voorzitter stelde den heer Suurmond er mede in kennis; dat met de maatschappij reeds onderhandeld wordt over verbeterin gen aan het Wissel, niet direct over het aanbrengen van een contra-rail, doch hier over kan nog wel gesproken worden. Verder niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. VL1SSINGEN, 16 OCTOBER. Verhooging melkprijs. Met ingang van Maandag a.s. wordt, blijkens achterstaande advertentie, de melkprijs verhoogd van 18 tot 20 cent per liter. Rijkssuikerkaart. De minister van landbouw enz. maakt bok-end, dat in het tijdvak van Maan- 18 October tot en met Zondag. 24 October e.k. geldig zullen zijn de bons no. 54 en 55 van de rijkssuikerkaart. Voor de Weensche kinderen. Het blijkt dat de kinderen te Weenen nog ontzettend te lijden hebben en daarom wordt weer een krachtige actie gevoerd om deze kinderen te helpen. Èr zijn reeds enkele pleegouders die zich bereid verklaard hebben hun pleegkinderen weer eenigen tijd tot zich tc nemen. Het Nederlandsch comité te Weenen verzoekt echter dringend niet dezelfde kinderen uit te rtoodigen. Er wachten nog 42000 kinderen hun beurt af en zij, die hier reeds geruimen tijd gevoed en verzorgd zijn, kunnen daarginds nog wei een stootje velen. Wil men in de familie blijven, zoo vraagt men broer tjes of zusjes, liefst voor de winter maanden December, Januari en Febru ari. Mocht het te bezwaarlijk blijken een kind tot zich te nemen, dan wil men misschien wel een bijdrage afstaan ter tegemoetkoming in de transportkos ten, die per kind heen en terug 30 bedragen. De leden van liet Zeeuwsch sub-co niité van het A.N.C.O. (Algemeen Ne derlandsch Comité voor Oostenrijk) nemen gaarne giften en aanvragen voor huisvesting in ontvangst. Wij herinneren er aan dat het comité bestaat uit de dames mevr. Alberts— Salberg, penningmeesteresse mevr HiilerKist mevr. HioolenMac Leod mevr. Schtüterde Nijs mevr. WeijlSnuijf en mevr. Stiitterheim Thieme, secretaresse, allen te Middel burg en de heeren F. A. Hiiler, voor zitter, te Middelburg D. L. H, van Raalte te Vlissingen ds. J. H. de Roo de te Zierikzee G. Amsing jr. te Tho- len J. Berkers, burgemeester te Sluis ds. J. N. Pattist te Aardenburg ds Joh. Raams tc Breskens Ph. J. Callen- fels te Ter Neuzen J. de Kraker te Zaamslag en A. Th. A. Wagtho te Kloe tinge. Een cursus voor politie-vakonderwijs. Naar ons wordt medegedeeld, wordt te dezer stede, bij genoegzame deel name, onder leiding van den commis saris van politie altlier, eerstdaags een cursus voor politie-vakonderwijs geo pend. Het leergeld zal vermoedelijk 50 per jaar bedragen, terwijl de boeken en leermiddelen den leerling gratis in bruikleen gegeven kunnen worden.-Bij den aanvang van den cursus moet de helft van hel leergeld betaald worden de andere helft binnen 3 maanden. De eischen voor het examen van den Algeineenen Nederlandschen Politie bond worden in dit en het volgend jaar verwerkt, zoodat de leerlingen in Sep tember 1021 aan het examen tot hef 'verkrijgen van het politiediploma kun nen deelnemen. Tot den cursus worden alleen zij toe gelaten, van wie verwacht kan worden, dat zij met vrucht het onderwijs daar zullen kunnen volgen en geneeskundig voor den politiedienst geschikt zijn be vonden. Meer en meer wordt begrepen, dat de politie niet zooals vroeger, het korps is, waar diegenen, die hun carrière misliepen, nog wel plaatsing kunnen vinden. Ook daar worden eischen van ontwikkeling en beschaafdheid ge steld. Gelijk bekend zal zijn, stelt de re- geeringscommissie, welke belast is ge weest met de herziening der salarissen van gemeente-ambtenaren, voor de agenten van politie in ie klas gemeen ten een salaris voor groot 2000 3000. Voor gemeenten der 2e klasse moeten deze bedragen met 4 vermin derd worden. Voor inlichtingen wende men zich tot den heer J. F. Berkel, hoofinspecteur van politie, Groote Markt alhier. De vrijdenkers-vereemging „de Da geraad" houdt Maandag 18 October een openbare vergadering in de kleine zaal van „de Oude Vriendschap", waarin als spreker zal optreden de heer De Vries uit Dordrecht met het onderwerp „Het ontstaan der aarde theologisch en wetenschappelijk ge zien." Er zal gelegenheid tot debat worden gegeven. Voor het xamen van len stuurman is geslaagd P. M. Verstelle en voor 2en tuurman de heer J. H. van Ham, bei den leerlingen van de De Ruyterschool. Te Antwerpen is op 62-jarigen leef tijd overleden onze vroegere stadge noot de heer Frans Blij, ontvanger der zeerechten te Antwerpen. Het was tamelijk goed bezet gister middag in de groote zaal van het Schuttershof, waar door de vereen,igirtg van Walchorsche paardenfokkers een vertooning van de film, voorstellende den fokpaardendag te Axel, was geor ganiseerd. Nadat pianomuziek de wachtenden afleiding had bezorgd, werden op het doek enkele regels ge projecteerd, die er de Walchersche paardenhouders op wezen, dat zij lid moeten worden van „Hippos", dat zij bij aanschaffen van fokmateriaal goed moeten uitzien wat zij koopen en der gelijke nuttige wenken meer. Toen hield de filmoperateur even op en was het de heer De Feijter, die de aanwezigen welkom heette, inzonder heid den voorzitter en den secretaris van den kring Walcheren der Z. L. M om vervolgens te wijzen op de groote successen die de paardenfokkers in Zeeuwsch-Vlaanderen reeds te- boeken hebben. Nu de tijd daar was om nog meer bekendheid aan het gekweekte ras te geven, heeft men deze film van den eersten fokpaardendag te Axel doen opnemen en langs dezen weg wil men in binnen- en buitenland propa ganda maken. Walcheren is een slecht fokcentra en er is weinig gang in de menschen te krijgen. De oorzaken daarvan zijn niet makkelijk op te spo ren, maar het is eenmaal zoo en daar om moet propaganda gemaakt worden. Overal trekt de film volle zalen, behal ve natuurlijk weer op Walcheren, ter wijl het voor hier toch zoo goed zou zijn, kennis te maken met het Zeeuwsch Viaamsche paard Alsnu werd de film afgedraaid en konden de aanwezigen zich overtuigen wat een prachtexemplaren van het edele paardenras te Axel zijn verrtoond. De beste dieren uit de verschillende goede stallen van Van Aernoudts, Van Dixhoorn, Dekker, enz. enz. werden ons staande, gaande, dravende tot met 4, 3 en 16 spannen tegelijk getoond. De heer De Feijter deelde daarbij mede, welke viervoeters, welke prijs- winners hun opwachting maakten. Zal dit op het doek brengen van de mooiste paarden uit „liet landje" over al doen zien wat men daar vermag op dit gebied, er is gezorgd 'dat ook op andere wijze tegelijk ons gewest be kend wordt gemaakt, door op een zeer goede .manier de kleederdrachten te demonstreeren. steld op 57593.93 en de post onvoor ziene uitgaven op 900. Het percentage van den hoofdeliiken omslag bedraagt 2.04. Aan de Christ, bewaarschool werd een subsidie verleend van 800 onder voorwaarde dat liet salaris van de on derwijzeres met 300 moet worden ver- V'£&d e5 sebracht zal worden van 600 op 900. Vanaf i Oc-tober is de prijs van liet gas gesteld op 22 cent en van muntgas op 23 cent per M'. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Een nieuw kerkorgel. Dinsdag 19 October a.s. zal in de Geref. Kerk alhier (N. Middelkerk) het door de firma A. S. J. Dekker te Goes meuwgeleverde kerkorgel in gebruik worden genomen. Ter gelegenheid daarvan zal op dien avond een samenkomst met de gemeente worden gehouden, welke zal aanvangen ten 8 uur. Deze bijeenkomst zal door den pre dikant, dr. J. Brinkman, worden geo pend, waarna gemeenschappelijk zal worden gezongen met begeleiding van het oud orgel en vervolgens Feest rede door dr. J. Brinkman verslag uit- 8 ke"ring gemeenschappelijk ge zang 30 minuten orgelspel door den organist, den toonkunstenaar F. Tolli" uit Rotterdam. Deze zal het volgende ten gehoore brengen 1. Psalm 68 10 inleiding en thematische bewerking, Aih i iS j "cj, Eai'go, J. Haydn 2b. Albumblad, Bd Grieg 3. Fluitconcert, H. Rinck, Allegro maestoso, Ada- gio, Allegretto (Rondo). Hierna zal de overdracht plaats hebben van het or gel aan den kerkeraad door den voor zitter der orgelcommissie Gemeen schappelijk gezang toespraak door dr. J Bnnkman 20 minuten voor den organist, den heer F. TolfTg 4. Marche hero,que, F. Tollig 5a Rêverie, A uuilmant ob. Pastorale, A. Guilmant 6. Fantasie over „Een vaste Burg is onze God Jan Zwartdaarna sluiting der bijeenkomst door dr. J. Brinkman Geref. Kerken. Beroepen te Berkel en Rodenrijs ds, A. Thielen fe Axel. Tot onderwijzeres aan de Christ, school te Serooskerke is benoemd mei N van der Welle, thans in gelijke be trekking aan de Christ, school te Big- gekerke. Met de benoemde stond op het tweetal mej. L. C. Littooy te Mid delburg. MARINE EN LEGER. De „Hertog Hendrik". Bij het departement van marine is telegrafisch bericht ontvangen, dat Hr Ms pantserschip ..Hertog Hendrik" onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee A. van der Sluis, den 13den il te Aden is aangekomen. Met 18 October a.s. is de officier- ïïaC «inist 3e klasse H- G- va" Niel a b Hr Ms. „Gelderland" gesteld ter be schikking en is de officier-machinist 3e h m ^ie, JGroo,t geplaatst a,b. van Hi. Ms. „Gelderland". Voorts is met 21 October a s de officier-machinist der 3e klasse A. A. C. Kiamer geplaatst bij den marinelucht- vaartdienst te „De Kooij" (Helder). RECHTSZAKEN Voor de rechtbank te Middelburg werd gister o.a. behandeld de zaak te gen J. H. uit Gent. Tegen hem werd wegens diefstal van een rijwiel en een motorrijwiel ten nadeele van W. Tal- ma 9 maanden met aftrek van het voorarrest geëischt. Wegens verboden vervoer en weder- spannigheid tegen de ambtenaren werd tegen I h. v. d. B. uit Assenede een maand geëischt. Op verzoek van nu. Adriaanse werd beklaagde in vrijheid gesteld. - J Wegens liet afsnijden van staarten der paarden .in een weide van J. Lorier werd voor J. de B. 20 of 20 dagen geeischt. 5 Nog werd tegen J. S. alhier 10 of 10 dagen gevorderd wegens het aan een agent van politie alhier toevoegen van de woorden „je bent een kwa- jongen". De electrische trams zullen Maandag en Dinsdag a.s. niet verder rijden dan tot den tramsingel te Middelburg en ook vandaar vertrekken, in verband met te verrichten werkzaamheden. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad te Koudeker- ke, werd de huur van de nieuwe wo ningen bepaald op 1/7 van het inko men der huurders, met een minimum vann 4.70 per week. De salarissen van den secretaris werd met 400, van de veldwachters en den gemeentewerkman ieder met 200 en de post voor ambtenaar ter secretarie met 600 en de jaarwedde voor den ontvanger met 230 ver hoogd. De begrooting 1921 werd vastge- VOETBAL. Zondag speelt Vlissingen II des mid dags half drie tegen de Mosschen 1 uit Middelburg, terwijl des morgens Vlis singen lil tegen Vitesse uit Middelburg en het aspirant-elftal een wedstrijd 1e- O. O. S. zal spelen. Vlissingen I heeft een ontmoeting met 't Zesde 1 te Breda. ENGELAND EN DE iERSCHE KWESTIE. Sir Hamar Greenwood, de eerste secretaris voor Ierland, heeft te Belfast een rede gehouden, waarin bij o. a. zeide, dat de regeering van plan was om onmiddellijk voortgang te maken met de Home Rule Bill. Zij was bereid een groote uitbreiding te geven aan dit wetsontwerp, ten einde de Iersche kwestie volkomen en definitief op fe lossen. Zij wilde de wenschen van de bevolking tegemoet komen wat de fi- nancieele kwesties betreft, maar zou I nimmer (oestaan, dat Ierland of een 1 deel er van onafhankelijk werd. Een werkelijke hinderpaal voor den vrede cn de onmiddellijke aanneming van het wetsontwerp, dat de Ieren in staat zou stellen om hun eigen zaken zelf te rege len, was' de campagne van moorden en vreesaanjaging, welke thans in Ierland gevoerd werd. De regeering kon dat niet toestaan. Zij zou ongeacht de kos ten aan tijd en geld voortgaan met de schuldigen als misdadigers te behan delen en den terreur te bestrijden, Spr. zou zich het ambt van ebrsten secre taris van Ierland onwaardig achten, in dien hij niet eiken dienaar van de Kroon, die onder hem diende, zooveel als in zijn vermogen was bijstond, ook al was deze een eenvoudige recruut bij de politie. Hij was van meeningisdat Ierland twee parlementen moest heb ben, doch dat daarbij de eenheid van het Britsche rijk niet moest worden verbroken. Deze parlementen zouden den financieelen steun van de regeerin" hebben. ENGELAND EN BELGIE. Volgens de bladen merkte, gedurende het onderhoud tusschen Lloyd George en Delacroix te Londen, de Britsche premier op, dat Engeland zich niét liet beïnvloeden door het feit dat België af zag van de neutraliteit en indien het gebied zou 'bezet worden/zou Enge land in deze schending een casus bclii (reden tot oorlogsverklaring) zien. DE ENGELSCHE MIJNWERKERS STAKING. In breede kringen in Engeland is men er van overtuigd, dat de mijnwer kers, als zij de staking beginnen de openbare meening, voor zoover hc-t niet de meening der arbeiders is, tegen zich zullen hebben. Wat de meening der arbeiders be treft, deze is ook niet onverdeeld ten gunste van de staking en men gelooft, dat de spoorweg- en transportarbeiders die met de mijnwerkers het drievoudig verbond vormen, alles zullen doeii om een vreedzame oplossing te vinden. Vele vakvereenigingen zullen sterk door een staking worden geschaad zij hebben er niets door te winnen en veel door te verliezen. Bijgevolg blijft nten eenige hoop koesteren dat, zelfs al is het onmogelijk om zoo ter elfder ure nog de staking te vermijden, nieuwe onderhandelingen tot een voorloopige overeenkomst zullen leiden, intusschen hebben de departementen van trans portwezen en voedselvoorziening de noodige maatregelen getroffen om door net geheele land de levensmiddelen- voorziening te regelen, ten einde op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn. Met het oog op de dreigende staking heett de regeering den uitvoer van ko len verboden. De conferentie van de vertegenwoor digers der mijnwerkers, die gisteren is bijeengekomen, heeft een brief van Lloyd George, waarin getracht wordt net conflict op te lossen, in overweging genomen en besloten dat liet antwoord der regeering niet bevredigend is Telegrammen bevattende de stakings order zijn naar de mijnenvelden gezon den. DE RUSSISCH—POOLSCHE OORLOG Naar „Berlingske Tidende" uit Stock holm verneemt, hebben, volgens een 'bericht uit Moskou, de bolsjewiki den strijd op het geheele Poolsche front hervat. Zij melden een reeks successen en o.a. de inneming van de stad Molo- detsjno. Daarentegen zegt het Poolsche staf- bericht van 13 October Onze troe- pen hebben den tegenstand van twee sovjetdivisies gebroken en op 12 Octo ber Molodetsjno bezet. In de zone van het derde leger plun deren yerkleede Litausche soldalen de bevolking. In den zuidelijken sector is onze ruiterij teruggekeerd van een grooten uitval op Korestyn, die den 7n begonnen werd. Na beschadiging van het station en vernietiging der bruggen verstrooiden onze afdeelingen de 17de Russische sovjet-brigade, maakten 2000 gevangenen en vermeesterden 12 vuur monden en 40 machinegeweren. Het kind van den kunstschilder te Voiendam, dat dood gevonden werd in een put in de woning, is gisteren be graven. Juist toen de vader terugkeer de van het kerkhof vertrok de politie met de stiefmoeder per auto naar Haar lem, waar zij in voorloopige hechtenis is gesteld. Het volk te Voiendam juichte toen de vrouw werd weggebracht. Een ongeveer 25-jarig dienst meisje uit het Opvoedingsdorp „De Glindhorst" te Barneveld, is bij avond door een onbekend gebleven persoon aangerand en schandelijk mishandeld. Gelukkig slaagde zij er ten slotte in haar belager te ontvluchten. 'e Zeist blijken tal van valsche zilverbons van een rijksdaalder in om loop. De achterzijde wijkt hierin at, dat de kleinere cijfers 250 ongespikkeld zijn, terwijl in den rand meerdere fi guurtjes zijn aangebracht. - Gisteren zou le Schiedam een jongen bijna iii het zand zijn wegge zakt. Eenige jongens waren aan het voetballen op het opgespoten terrein aan den Vlaardingerdijk, toen een bal op het nog natte deel'geraakte een jongen liep den bal na, en zakte tot den hals in het nog niet voldoende vast geworden zand. Iemand in de nabijheid hoorde het hulpgeroep en wierp den jongen den ketting van zijn hond toe, waarmede hij verbinding kreeg, en met zeer groote moeite slaagde men er in den jongen uit het zand te trekken, waarin hij anders zeker spoedig geheei zou verdwenen zijn. Een winkelier te Bussum kwam tot de ontdekking, dat al zijn kippen, ruim 100 in getal, op een vreemde wij ze zich voortbewogen, de dieren schudden met den kop, liepen tegen elkaar, tuimelden omver, enz. Toen hij de huisgenooten dienaan gaande ondervroeg, kreeg de knecht een kleur en bekende het volgende het rolgordijn voor de étalage .willende optrekken, had hij dit zoo wild gedaan dat het gordijn viel, waardoor een flesch wijn brak en de inhoud in het geëtaleerde kippenvoer terecht kwam. Om eventueele standjes te voorkomen, had hij den boel handig opgeruimd en... de kippen op de bedorven lekkernij ont haald.. De kippen waren dus niet ziek alleen dronken. Ged. Staten van Overijsel hebben met het oog op het toenemende ver keer met motorfietsen en het gevaar, dat deze voor het rijwielverkeër op rij wielpaden opleveren, besloten, alle rij wielpaden in beheer bij de provincie voor motorrijtuigen met twee wielen te sluiten. Zij geven aan de gemeentebe sturen in .Overijsel in overweging, eveneens tot sluiting over te gaan van de rijwielpaden bij hun gemeenten in beheer. Naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage zijn overgebracht, ver dacht van oplichting, twee mannen. Ze hebben getracht een groote partij waardelooze voorwerpen aan een Lim burger voor echt goud te vei koopen. Daartoe lieten zij van de enkele echte gouden voorwerpen, die zij er hadden bijgevoegd, in het bijzijn van den koo- per de waarde taxeeren, waarna de geheele partij naar dien maatstaf werd geschat. De oplichters zorgden echter wel, het echte goud er niet weder bij te voegen. De recherche heeft den ge- iheeien voorraad in beslag genomen. Een der aangehoudenen is een oude bekende van de politie. Een dolle hond heeft veel schrik verspreid te Assen en is ten slotte dood geschoten. Het beest heeft zich in kor ten tijd in zeer wijden kring bewogen. Het heeft gebeten, waar het bijten kon, en schijnt het vooral op zijn me- delionden gemunt gehad te hebben. Op liet oogenblik staat het vast. dat het dier wild rennende o.a. is geweest in Mantinge, in Wijster, in Smalbroek, (gem. Beiien)in Noord-Sleen, in Zwee- loo en in de gemeente Assen. Tot nu toe kon men nagaan dat het dier 27 honden beet, 3 jonge paarden, eenige koeien en twee menschen. In de machinefabriek „Kinder dijk" te Kinderdijk is een 61-jarige draaier van een bankje voor de draai bank gevalllen en door de machine ge grepen. Hij werd eenige malen rondge slingerd en daarna dood opgenomen. Hij iaat een weduwe met twee kinderen achter. Uit het water van het Y te Amsterdam is liet lijk opgehaald van een 8-jarig knaapje, terwijl uit het wa ter van den Amstel is opgehaald het lijk van een onbekende ongeveer 50- jarigev rouw. Te Zeist viel een jon getje dat spelenderwijs op een voorbij rijdende tram was gesprongen en had het ongeluk dat hein een voet boven den enkel werd afgereden. Een ern stig ongeluk had plaats in de Kalfjes laan te Nieuwer Amstel. Een dame die naast haar fiets stond, werd in volle vaart overreden door een motorrijder. Zij bekwam een gebroken been, bene vens zwaar lichamelijk letsel, zuodat zij vermoedelijk wei een paar maan den in de ziekeninrichting zal moeten vertoeven. Volgens ooggetuigen rnuet de motorrijder onder invloed van ster ken drank zijn geweest. Tegen hem is door de politie proces-verbaal opge maakt. Een timmermansknecht te Lemmer, die bezig was met het bou wen van windmotoren, kreeg een balk op het licaam, en overleed kort daar na. Te Nijmegen heeft op den spoor weg nabij de viaduct aan de St. Anna- straat een droevig ongeluk jolaats ge had. Uit de richting Venlo kwam een goederentrein aan, welke voor onveilig signaal moest stoppen. Achterop den trein bevond zich een remmer uit Ven lo. Deze sprong, toen de trein stilstond, .daarvan af, doch werd gegrepen door een op hetzelfde, oogenblik passeeren- den personentrein naar Groesbreek. De uian was op slag dood. De ongeluk kige was gehuwd en vader van zes kin deren. Een paar maanden geleden werd te Morristown in den staat New Jersey een zuigeling gestolen bij de familie Goughlin schatrijke menschen. Na dien was men het spoor van dit kind, dat uit de wieg was gehaald, volkomen bijster. Overal in de Vereen. Staten wekte het geval opschudding en in vele huisgezinnen trok men zich de mysterieus? verdwijning van hel klein tje aan als een persoonlijk verlies. Eenigen tijd na de verdwijning kreeg de familie brieven, onderteekend door „The crank" (de dwaas), waarin 25 duizend gulden werd geëischt voor de teruggaaf van het kind. Inderdaad werd die som betaald, maar de baby kwam niet terug. Thans is het raadsel opgelost. De dief van het kind, die dezelfde is als de schrijver der anonieme brieven, is ge vonden. Het is zekere Auguste Pasqua- le. Met een ladder had hij zich toegang verschaft tot de kinderkamer, waar hij zich meester maakte van het kind. Om te maken, dat het „eling niet zou Jc man. terwijl h j,et kind onder z later merkte hij gestikt. Het lot van ,jje den 19en Sep aansciien mecanie 'van Milaan naar j.el] en van wie| had'gehoord, as lijken zijn gevondi de Tödi (een berf vliegmachine wa bijna geheel ond ven. Scheep Volgens een opga\ sclien Lloyd ziji ver,oren gegaan 1 12.885 bruto tons 5252 bruto tons. Van de 18 stoon loren door stran brand 2, slecht we laten 1, onbekends sen 1 en van de stranden 5, aanvaij vermissen I, zinker) Er waren geen pen onder deze opl Voor het' kind. Gravin geboren Gladys V; Vork, heeft den Br van het Hongaarse! largezonden. In Hc ten som van 23 mi Een belangr liet gebied der nieuwste snelteleg ntie machine-typet Siemens en Halske zooals in .de jon „Technil; für Alle" treerd artikel besef „Siemens" moet letters overbrengen u'ige naam reeds zeg met behulp van aa stooten, direct een drukschrift te leverij pierstrook gedrukt formulier geplakt w<J Een moe Het stoomschip „Ch hoorende aan de firr Sons, verliet de hav den 25 September, te te Bristol binnen storm. Het had wate luchtpijpen en 24 ui grootste moeite om De brug aan stuurbo gerukt. De draadloo in werking gesteld, mug waren druk in rijkelijk olie over tüe torenhoog ste; dreigden te verplett was verloren gegaan kapitein er in, dank ie haven van Bristol Z e I f o n t b steenkolen. Qetrouwd W. HEKHlJ en M. S BLAA die, trede namens wt familie, hartelijk darl vele blijken van bel voor en bij hun huwi vonden. Vlissingen, 13 Octo (Korenstraat Getrouwd JAN VERSEP Ien MARIA HUILM/ fk' mede namens huiijie, dank zegge %telling bij hurl ondervonden Vlissingen, 15 Octot Qndergeleel enden de Jun hartel'iken "'belangstelling op ""dervonden. N. SCHOT.I H SCHOTJ M. LOOISEIj J LOOISEN C SCHOT. V°?r, de vele bew op io rten(gKelling' on( Pn m October, betuig* huiJ2!Vr0UwPLUGGE f OÏS! We'£eteeenden ^W-Souburg, 16 Oct Heden onze zeer Behuwd- cn MeJ de Wed P pi geliefde i Groot VAN Lq Be" i 69 laren. geb. DER ST/ WOER Vlissingen Eenige en .Rouwbi borden ouderdom va Uit VAN 15 aller n; DER Octobe algemeene geving. 'ezoeken /runnel afgewacA

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2