ZATERDAG 16 OCTOBER. No 2545 - 58e Jaargang 192Q jjj deze Courant behoort een Bijvoegsel. BINNENLAND VLISSINCSCHE COURANT De Kamervoorzitter. H. M. de Koningin heeft benoemd tot voorzitter van de Tweede Kamer voor den duur der tegenwoordige zitting mr. p. A. P. N. Kooien. De nieuwe voorzitter der Tweede Kamer. De „N. R. Ctschrijft over mr. Koo ien als aanstaand voorzitter der Twee de Kamer Of en in hoeverre (afgezien dan van zijn andere bezigheden, welke belem merend kunnen werken) de heer Kooien mr. Fock op bevredigende wijze zal vervangen, dient te worden afgewacht. De Katholieke afgevaardigde is een goed jurist en een bezadigd man van zenucven schijnt hij niet veel last te hebben, maar het is de vraag of hij op .oogenbiikken van beroering en onrust zoo forsch zal kunnen optreden, als helaas in de tegenwoordige Kamer noodzakelijk is. Op die vraag zouden ,we niet gaarne -een ontkennend ant woord geven, maar aan een -onvoor waardelijk bevestigend bescheid wagen wij ons toch ook niet. Het „Hbld." schrijft De Tweede Kamer zal weldra, voor de tweede maal in de laatste tien jaren reeds, een Roomschen voorzitter hebben. Wij her inneren ons nog zeer goed, hoeveel on gerustheid de benoeming van den heer Van Nispen wekte in streng-protestant- sche kringen. Hoeveel meer zal men zich in die kringen dan nu ongerust maken, nu niet alleen de Tweede, maar ook de Eerste Kamer een Roomsch presidium zal hebben- en ook de voor zitter van cl-en ministerraad tot dezelf de partij behoort. Maar een en ander is slechts de redelijke uitdrukking van de werkelijkheid de machtspositie, waar toe de katholieken in ons land zijn ge komen. En die positie hadden ze toch, al zat er nergens een van hen in het „gestoelte der eere." De iheer Kooien zal dus tot president -benoemd worden. Wij zullen zeker niet beweren, dat de Kamer, ge geven de moeilijkheid waarvoor ze stond, een betere keus had kunnen doen. De heer Kooien heeft in elk geval een groote mate van kallmte in zijn voordeel en dat zal hem misschien door vrij wat lastige oogenbiikken heen helpen. Wij hopen, dat hij zoo goed mogelijk zal slagen. Het „Vaderland" zegt, dat mr. Koo ien de bekwaamheid heeft en de on dervinding, die hem een goed voorzit ter kunnen doen worden. Statistiek van voortbrenging eti verbruik. in den loop des jaars zijn aan alle, bij het Centraal Bureau voor de statis tiek bekend&ondernemers in die takken van nijverheid, welke in aanmerking kwamen voor telling over 1919, tel- kaarten toegezonden, waarop gegevens betreffende voortbrenging en "verbruik in hun onderneming moesten worden ingevuld. Bedoelde opgaven, welke in gevolge de Wet van 1 December 1917 moeten worden verstrekt, zijn thans van de meeste ondernemers ontvangen. Toch is er nog steeds een aantal on dernemers, dat zich aan den .wettelijken plicht schijnt te willen onttrekken, al thans herhaalde aanmaningen om -hen aan dien plicht te herin-neren hebben nog geen gevolg gehad. Onder deze omstandigheden zal het noodzakelijk zijn, de toepassing der dwangmaatregelen bedoeld in de artt. 2bis en 5. Ie lid.der Wet in overweging te nemen. Ieder, wien zulks'aangaat wordt der halve in zijn eigen belang aanbevolen alsnog onverwijld aan den hem bij de wet op,gelegden plicht te voldoen. Vreemdelingen in Nederland. Toen de Rijksvreemdelingendienst voor de eerste maal aan het Centraal Bureau voor de Statistiek een opgaaf deed van het aantal in Nederland ver toevende vreemdelingen, bleek dit op 20 Juni 1919 te bedragen 117,887, nl. 61.292 mannen en 65,595 vrouwen. Vijftien maanden later, nl, op 20 Sep tember 1920, was hun aantal blijkens de laatstverschenen aflevering van het ■Maandschrift van genoemd Bureau, aangegroeid tot 171,377 (94.744 man nen en 76,633 vrouwen) of anders uit gedrukt, op elke 40 inwoners werd 1 vreemdeling geteld. Het zijn vooral Huitschers en Belgen, die zich in groo ve n getale in ons land ophouden hun aantal beliep op 20 September 1920 JgP. 68,400 en 54,508. Verder waren J997 personen afkomstig uit Frankrijk en 4938 uit Engeland. Het journalisten-congres. .Bij Kon. besluit is benoemd tot offr eer in de Orde van Oranje Nassau u. Hans, voorzitter van den Ned. Jour nalistenkring. Schriftelijk onderwijs. Op initiatief van de Nationale Ver eeniging voor Handelsonderwijs heb ben samensprekingen plaats gehad, tusschen de besturen van onderschei den vereenigingen, welke belangstellen in goed schriftelijk onderwijs. Het doel dier besprekingen was te komen tót de oprichting van een instelling, die, niet steun van de regeering, zal kun nen voorzien in de allerwege gevóelde behoefte aan deugdelijk schriftelijk onderwijs. Bij de besturen bestond volledige eenstemmigheid ten aanzien van de wenschelijkheid eener zoodanige instel ling. Aan het bestuur der Nat. Vereen, voor Handelsonderwijs is machtiging verleend tot het doen van de noodige stappen bij de regeering om tot vesti ging der beoogde instelling te gera ken. Vervolging tegen de stakers bij P.en T.? Over liet doorzetten van een rechts vervolging tegen de stakers bij cie posterijen en telegrafie heerscht nog eenige onzekerheid. jp Wel is, naar wij vernerfien, het poli tioneel onderzoek in gang, doch hierbij stuit men op de gvoote moeilijkheden, daar het ondoenlijk is, alle I60Ö stakers binnen afzienbaren tijd te vervolgen. De politie die zich met deze taak belast ziet, zal trachten het eerst tegen hen, die bijzonder aansprakelijk gesteld kunnen worden voor liet uitbreken dei- staking, op te treden. Bestrijding van het bioscoopgevaar. Het verslag is verschenen der staats commissie inzake het nemen van maat regelen ter bestrijding van het zedelijk en maatschappelijk gevaar aan bios coop-voorstellingen verbonden, Volgens dit rapport wordt voorge steld dat er zal komen één centrale keuring door een rijkscommissie, doch een keuring haar drie verschillende maatstaven, al naar gelang van .den leeftijd der personen, voor wie gekeurd wordt. Door invoering van bovenbe doelde keuring wordt de gemeente lijke bemoeiing met de keuring van zelf onmogelijk. De keuring der films is dan rijkszaak geworden. Resumeerende beveelt de commissie aan 1. Algeheel verbod van Joegang tot •bioscoop-theaters voor kinderen bene-, den den leeftijd van 18 jaar. 2. Oprichting van gemeentelijke schoolbioscopen, waar alleen instruc tieve films worden vertoond onder lei ding van een peadagoog, en steun van overheidswege aan particuliere veree nigingen, die hetzelfde doel beoogen. EEN GROOTE AANWINST VOOR DE ZIEKENVERPLEGING IN ZEELAND. Woensdag 20 October zal in liet gasthuis te Middelburg een nieuwe af- deeling officieel worden geopend, wel ke voor de ziekenverpleging in geheel Zeeland van zeer groot belang belooft te worden, wij bedoelen het Radithera- pcutisch Instituut, dat ten doel heeft de zieken door bestraling te genezen. Wij zijn in de gelegenheid geweest een kijkje te nemen in deze nieuwe afdee ling en willen daarover een en ander mededeelen zonder te veel vooruit te loopen op hetgeen de leider van dit in stituut, dr. Orbaan, de genoodigden Woensdag er van zal vertellen. Maar het dacht ons goed nu reeds te doen blijken welk een belangrijke verbetering is aangebracht. In liet vertrek, waar vroeger de ad ministrateur van het gasthuis zijn werk verrichtte, is thans het nieuwe instituut ondergebracht en voor den administra teur i$ een nieuwe kamer aan het einde der gang achter de apotheek ingericht. Bij het binnentreden van het voor dit doel o.a. door zijn hoogte zeer geschikt lokaal, valt direct de blik op een zeer groot toestel, namelijk op het door de Aljgemeine Elektricitats Geselischaft geplaatste Röntgentoestel, vervaardigd volgens aanwijzingen van een der Rünt- genpionniers, dr. Dcssauer te Frankfort en genaamd Intenair Reform Apparaat. In een kast zijn twee transformatoren en hulptransformatoren; waar de stads- wisselstroom van 220 volt wordt omge zet in hooggespannen wisselstroom van maximaal 220.000 volt. De Röntgcnbuis mag echter alleen gelijkstroom hebben en daarom wordt door een naaktscha- kelaar gezorgd, dat voortdurend uit den wisselstroom slechts eenzelfde deel door de geleidingsdraden naar de Röntgenbuis wordt gevoerd, waardoor deze hoogspannings-gelijkstroom ont vangt. Door Isolatoren is gezorgd, dat geen vonken kunnen overspringen, ter wijl de levensgevaarlijke hoogspanning geleiders hoog in de kamer door kope ren buizen loopen. De moderne, hier gebruikte, Rönt genbuis is langwerpig van vorm en theoretisch luchtledig, en zoo gasarm, dat de hooggespannen stroom zich in de buis geen doorgang kan banen van anode naar kathede. De daarvoor noo dige electronen worden geleverd door dat in de kathede een gloedspiraaltje is aangebracht, dat door een eigen elec- trischen stroom tot gloeien wordt gg- bVaeht. De electronen zijn dus in de buis en de hoofdstroom kan passeeren. De kathode is nu negatief geladen en de eveneens negatieve electronen wor den van .de kathoden weggeslingerd naar de anode of anti-kathode. Deze bestaat uit wolfraam. De botsingen der electronenöp dit metaal doen nu de electro-magnetische trillingen ontstaan, die Röntgen-slralen genoemd worden welke de glaswand door dringen en op een bepaalde plaats in het menschelijk lichaam gevoerd kunnen worden. De kwaliteit van zulk een bundel Röntgen stralen staat in verband met den aard van den hoogspanningsstroom. Er be staat direct verband tusschen het hoog- spanningsvol'tage en de meerdere of mindere hardheid Nier X-stralen. De cjuantiteit dier stralen hangt af van het aantal trillingen en dus met de hoeveel heid electronen die op de anti-kathode botsen. Door middel van de transfor matoren in de kast kan de quantiteit en door middel van die op de kast de qualiteit geregeld worden, zulks afzon derlijk van elkaar w,at de verschillende noodige licht—invloeden kan doen be reiken. Een groot voordeel is dat twee patiënten te gelijk -Runnen worden be handeld, daar twee.Röntgenbuizen zijn geplaatst, ieder boven een bed of divant. En met dit apparaat'heeft dr. Orbaan reeds verschillende 'goede resultaten in enkele weken bereikt waar de chirurg in zijn geneesmiddelen tekort schoot, was daar de stralenarts om hem aan te vullen. Zeiden wijdte veel toen wij mededeelden, dat a.s. Woensdag een voor de medici en voor hun patiënten in Zeeland een dag van gewicht zal worden, nu zij een middel te rijker zijn om in den strijd'tegen vele ziekten met succes aan te vatten, en voor de pa tiënten in het bijzonder, dat zij de kans op genezing nu niet zoo ver meer van huis moeren zoeken. VAN V. P. N. NAAR V. P. Z. Woensdagmiddag had in de sociëteit „St. Joris" te Middelburg een algemee- ne vergadering pjaafs van de afdeeling Zeeland der V. P. N., onder voorzitter schap van den heer H. A. Hanken. ingekomen was een schrijven van de ondenfdeeling Oostbnrg, dat deze zich thans ook bereid verklaart als afdeeling toe te Medeti tót na de opheffing van do V P. N.-op l Januari te vormen Zeouwscke vereeniging de V. P. Z. Als 1 oerwaarde was gesteld, aat niet meir cian 50 cent per lid moet worden afge dragen, dat minstens 3 personen uit de afdeeling Oostburg in het bestuur zit ting hebben en het mogelijk blijft zich weder af te scheiden. De voorzitter zeide. dat men soms denkt weinig te profiteeren van een algemeene vereeniging, dit was ook bij de Prov. Veilingsvereeniging het geval, maar vergat al het werken der be stuursleden bij het afsluiten van con tracten, waarbij soms hard gewerkt moest worden om 1 cent of soms een V2 cent per K.G. meer te krijgen, maar wat is dat niet een bedrag over het geheel gerekend. De pluimvee-consulent, die evenals het fokstation door het rijk zal worden overgenomen, heeft zich bereid ver klaard lezingen te komen houden en cursussen te leiden, ook voor vrouwen, dit is zeker ook van groote beteekenis. Van andere zijde zijn reeds pogingen aangewend om de pluimveeverzorging ook aan de landbouwmaatsehappijen te brengen, maar de Z. L. M. ziet in, dat het beter is dit afzonderlijk te houden. Het dagelijksch bestuur stelt voor in de statuten te bepalen, dat de voorzit ter en de secretaris door de algemeene vergadering worden gekozen, maar dat de overige bestuursleden in de afdeelin- gen worden aangewezen err wel tot 150 leden 1 bestuurslid, van 150 tot 300 le den 2 leden en daarboven 3 leden, waardoor Oostburg 3 leden krijgt, Zuid-Beveland 2, Hulst, Thoien, Wal- chren en Noord-Beveland ieder één lid. Dit werd aangenomen, evenals de be paling dat de afdracht minstens 50 cent per lid moet bedragen zoo noodig kan de algemeene vergadering, die souve- rein blijft, daar later verandering in brengen. De heer Slegt, secretaris-penning meester, raadde de onderafdeeiingen aan, nu de 1.25 afdracht aan de V. P. N. zelf vervalt, dit niet op de contri butie in mindering te brengen, doch er de kas der afdeeling sterker door te maken. Tegen een derde verzoek van Oost burg, om ook aldaar eens een alge meene vergadering te houden, had de vergadering geen bezwaar, men zal ieder jaar de volgende vergaderplaats vaststellen. De statuten werden nu goedgekeurd en de voorzitter constateerde, dat de V. P. Z. met aller medewerking is tot stand gebracht. De heeren Hanken en Slegt werden met algemeene stemmen in hun functies ook voor de nieuwe vereeniging ge handhaafd. Indien de agenda voor de laatste vergadering der V. P. N. daartoe aan leiding geeft zal het bestuur in zijn tegenwoordige samenstelling nog eens vergaderen en zoo noodig een alge meene vergadering beleggen, om de door den afgevaardigde aan te nemen houding te bepalen, vooral ook waar de mogelijkheid niet is uitgesloten dat over het kasoverschot van de V, P. N. zal moeten worden beslist. Het bestuur deed nog toezegging, steun te zullen verleenen aan de na tionale tentoonstelling, te houden door de onder-afdeeling Walcheren, in sa menwerking met de afdeeling Middel burg van den Nederlandschen Konij- nenfokkersbond op 25 en 26 December a.s., door het verstrekken van eereprij- zen en hét aanwijzen van een keur meester voor het pluimvee. GEMEENTERAAD VAN SOUBURG Vergadering van Vrijdag 15 October 1920, des middags te 2 uur. Vóorzitter de heer P. S. Bnteiix, Burge meester. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer Elmendorp. Ingekomen was een dankbetuiging van de feestcommissie voor ontvangen subsi die ad 200. Werd voor kennisgeving aan genomen. Voorgesteld werd het voorstel van Burg. eb Weth., om het raadsbesluit tot het aan gaan van een geldleening groot ƒ18000, in te trekken. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Sta ten bezwaar maken tegen deze leening. Besloten werd aan hel bezwaar tegemoet te komen en werd genoemd besluit met al gemeene stemmen ingetrokken. Wijziging begrooting 1920. Deze begroo ting werd gewijzigd met een post groot ƒ8000. Aan de orde was hierna de benoeming der commissie voor reclames hoofdelijken omslag. De voorzitter stelde voor de vorige com missie te doen herbenoemen. De heer de Pagter was van oordeel, al-, hoewel hij niet tegen de commissie is, daar deze uitstekend werk heeft verricht, dat het meer in de lijn ligt, dat Burg. en Weth. meer de personen zijn, die dit alles moeten behartigen, immers zij toch stellen het ko hier ook samen. Na eenige discussie werd gestemd al of niet een commissie te benoemen. Tegen stemden de heeren de Pagter, Daniiils, Hohhuijzen en de Visser, waarna de leden, welke de commissie zouden vormen,-met algemeene stemmen werden herkozen; n.l. de heeren N. Cysouw, A. Arendse en J. El mendorp. De heeren Cysouw en Arendse namen de benoeming' aan den heer Elmen dorp zal er kennis van worden gegeven. De voorzitter wenschte de heeren geluk met het vertrouwen, dat de raad in hen stelt en ging over tot behandeling van punt 5, zijnde een adres van de kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente, om een trap in den toren aan te brengen, waar door men in de kerk een galerij zou kun nen laten maken voor zitplaatsen der be zoekers. Burg. -en Weth. stelden voor aan dit ver zoek te voldoen, en na een uitvoerige uit eenzetting van den voorzitter werd met al gemeene stemmen besloten vergunning te geven tot het bouwen van genoemde trap. Behandeld werd vervolgens een adres van de adeeling Zeeland van den Bond van Gemeente-ambtenaren, betreffende jaar wedde der ambtenaren ter secretarie. Aan gezien er toch een regeling van regeerings- wege in uitzicht komt, meende de voor zitter genoemd adres voor kennisgeving te moeten aannemen, waartoe werd besloten. De voorzitter meende voor het volgend punt te behandelen, eerst in behandeling te brengen een mededeeling door een elec- tro-technisch ingenieur van de marine, nl. dat op het vliegterrein, gelegen te Oost- en West-Souburg, groote hoeveelheden onbe nutte electriciteit aanwezig zijn. Genoemde ingenieur meent dat de gemeente Souburg tegen kostenden prijs hiervan zou kunnen gebruik maken. De voorzitter zette dit in den breedè uit een en meende dat dit voor de gemeente van belang kan zijn om den minister van marine hierover te schrijven. De heer De Visser geloofde dat het aan leggen van kabels enz. een groote kosten met zich zal medebrengen, doch de voor zitter meende dat, wanneer de minister toestaat, gebruik te maken van deze aan wezige overtollige electriciteit, er verder kan onderhandeld worden. Besloten werd den minister over een en ander te schrijven. De bouwvereeniging te Souburg had een verzoek ingezonden om voorschot voor wo ningbouw alhier, zijnde 52 woningen aan den Vlissingschen weg te Oost-Souburg waarvoor noodig de somma van ƒ357.500. De heer Holthuijzen vroeg of de gemeen te niet in ongerief kan komen, wat betreft huur enz. De heer Jobse meent hierop te moeten antwoorden, dat de huurwaarde wordt ge steld naar het inkomen. Na breedvoerige discussie over dit punt verzocht de voorzitter de vergadering even te schorsen, daar de penningmeester der vereeniging, de heer Jansen, in de zaal aanwezig was, en herii hierover te raad plegen. Na schorsing der vergadering zette de heer Jansen eenige geschilpunten uiteen, ook wat betreft de huurpenningen, waar bij blijkt, dat de meening vati den heer Jobse niet de juiste was, doch dat de huur voor alle huurders hetzelfde zal zijn, afgezien hun inkomens. Na voldoende ingelicht te zijn heropende de voorzitter de vergadering en werd het verzoek der vereeniging met algemeene stemmen aangenomen. Een verzoek van dezelfde vereeniging werd aangenomen, nl. een verandering in de. statuten, betreffende, art. 7 dier statu ten, behelzende storting ad 10 voor elke bewoner, te veranderen in 25. Ter tafel kwam vervolgens een wijzi ging der politie-verordening, nl. het straf baar stellen het maken van rumoer, schreeuwen, het uitventen van koopwaren door schreeuwen, bellen enz. op Zondagen, waardoor de Zondagsrust kan worden ver stoord. De heeren Jobse en Holthuijzen zijn van meening dat, wanneer het boven vermelde op grooten afstand van kerkgebouwen ge beurd, niet hinderlijk is voor de Zondags rust. De heer Kodde was van tegenoverge stelde meening en vindt schreeuwen en bel len bij het uitventen van waren op Zondag zeer hinderlijk dat verboden moet worden. Ook de heeren Suurmond en Melis zijn deze meening toegedaan. De heer de Pagter meende dat, wanneer' zoo goed de hand gehouden wordt aan deze verordening als aan die welke ver biedt het zingen des nachts, we zeer ge lukkig mogen zijn, daar de veldwachter Visser dit zingen niet strafbaar oordeelt. De verordening werd aangenomen met 8: tegen 2 stemmen. Tegen stemden de hee-' ren Jobse en Holthuijzen. Verder moeten koffiehuizen en herber gen gesloten van 10'A uur n,m. tot 5 uur v.m. Öok werd strafbaar gesteld het afstëkeif vgn vuurwerk op plaatsen, waar geen ver gunning gegèven is en zonder toestemming van den burgemeester. De heer Suurmond meende, dat het af steken van voetzoekers en molentjes een zeer onschuldig vermaak is, doch de voor zitter was van een andere meening. Ook de verkoop van vuurwerk aan personen be neden de 16 jaar wordt strafbaar gesteld. De heer Daniëlse zag gaarne in de ver ordening strafbaar het toevertrouwen van een paard aan personen beneden de 16 jaar. De heeren de Pagter en Kodde waren daar tegen, daar dit zeer belemmerend zal werken op den landbouw. Na veel over en weer gepraat werd op het voorstel-Daniëlse niet ingegaan. Begrooting 1921. De heeren Daniëlse, Kodde en Cijsouw maakten hierop een kleine aanmerking. De heer de Pagter vroeg inlichtingen over. den derden ambtenaar ter secretarie, waarvoor een post van ƒ400 wordt uit getrokken. De voorzitter zeide, dat in de begrooting wel gesproken wordt over een derden amb tenaar, doch dat daarmede bedoeld wordt de iongen die werkzaam is ter secretarie. tIj)e heer Jobse wees er op. dat de vader v;m den jongen pas is overleden enz. en het uitgetrokken loon zeer zeker niet te veel is. De heer de Pagter verwonderde zich over den ijver waarmede de heer Jobse de ze. laak behandelt, daar de hedi; Jobse an- derjs toch niet zoo erg scheutig is tegen over gemeente-ambtenaren. Spreker denkt dat daar wat achter zit en vroeg is die jongen nu beslist noodig. want de gemeen te is toch zeker geen inrichting van liefda digheid. Spreker is volstrekt niet tegen den jon gen. want hij heeft vernomen, dat hij goed zijn best doet, doch om de belastingbeta lers moet ook gedacht worden. Hij i< niet erg met den liefdadigheidszin van den heer Jobse ingenomen. Na een breedvoerige discussie werd de post op de begrooting goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat 22690 K.G. aardappelen voor distributie ad ƒ0.083 per K.G. zijn aangekocht. Besloten werd de hoeveelheid op 4Q000 K.G. te brengen. Rondvraag. De heer Melis wilde alleen even mede- deelen, dat de steenen, gekomen uit den Nieuwen weg en Kanaalstraat zullen ge bruikt worden om verschillende wegen te verharden. Tevens vroeg de heer Melis wie de sloot, gelegen aan de Kanaalstraat moet ledigen. De heer de Pagter vroeg of de sloot van de gemeente is. De voorzitter zeide dat de aangelanden voor genoemde sloot moeten zorgen, doch de heer Melis meende dat bii het opbre ken der Kanaalstraat veel steenen in de sloot zijn geworpen en de gemeente daar voor aansprakelijk is. Aangezien de aangelande, in deze Arend se. voor het leeghalen der sloot heeft be taald, wil spreker gaarne dit geld door de gemeente terugbetaald zien. In stemming gebracht werd dit aange nomen. Tegen de heeren de Pagter en Holthuijzen. De heer Jobse meende, dat art. 135 der gemeentewet (woeker) wat sterker moet worden aangehaald, vooral in toepassing moet worden gebracht tegenover de bak kers. Spreker zette dit zeer uitvoerig uit een. aan de hand van een verklaring van den minister. Hij 'meende te weten dat het bedrog, gepleegd met het brood, verhaald zal worden op de beschuit, en verzoekt de vergadering zich uit te spreken en een com missie te benoemen tegen het opdrijven van de prijzen der levensmiddelen in het alge meen en van de bakkers in het bijzonder. De heeren Visser en Melis raden in deze eenige voorzichtigheid aan. De heer Jobse meent deze gelegenheid te baat te moeten nemen, om voor den heer Elmendorp het op te nemen, daar Ellwen- dorp's superieuren het hem moeilijk maken om ter raadsvergadering te komen. Spre ker zeide dat de heer Elmendorp een zeer goed raadslid is en protesteert tegen der gelijke handelingen. Hij zal dit ter sprake brengen bij den minister en cle Tweede K^mer en hoopt dat de pers zijn protest zal opnemen. De heer Holthuijzen sloot zich aan bij het gezegde van den heer Jobse voor zijn partijgenoot Elmendorp. De heer de Visser vroeg wie het toch den heer Elmendorp zoo lastig maakt de vergadering bij te wonen. De heer Jobse wenschte geen namen te noemen.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1