gemengd nieuws laatste berichten advertentiEn I, laatste dagen opvallend veel Po- et|Russen in het industriegebied !mdu?ken Wier doel het ongetwijfeld is P n het nijverheidsgébied onlusten ^stakingen ?evei wekken. Hun betrek- WnBen met Mosk0" vaHen niet "n?"'" ,-•1 te erkennen. Moskou wenscht in den ug van Polen, dus ,in Duitschland, in vuur te stoken, waarmede de Fran sen zich moeten bezrghowd-en, zoodat 'ii Polen geen hulp meer kunnen ver- f'inen De verbittering der arbeiders bevolking in 'het industriegebied is zeer toegenomen, niet uit nationaal gevoel, doch omdat men in Frankrijk den met, de sabel aansnellenden mihtainstischen vertegenwoordiger van het wereldka- imiitme ziet. En de Duitsche commu- ?en meenen er hetzelfde belang bij te hebben als de Russische botsjewiki L dezen uit den weg te ruimen. De zegsman van het blad gelooft, dat men veel dichter voor onlusten en daaruit voortvloeiende communistische successen staat, dan men in Duitsch land wel aanneemt. Immers 50 organi saties der onafhankelijken hebben zich reeds voor het communisme uitgespro ken. DE BURGEMEESTER VAN CORK. Vandaag zou het de 53ste dag zijn dat de burgemeester van Cork in hon gerstaking is. De opgaven omtrent het reeds bereikte aantal zijner vrijwillige vastendagen 'loopen echter nogal uiteen zoodat men blijkbaar de tei kwijt ge raakt is. De jongste berichten omtrent zijn toestand luiden weer minder gunstig. Zijn zuster zou kardinaal Bourne ge smeekt hebben om ten gunste van haar broeder tusschenbeide te willen komen. DE DUITSCHE OORLOGSVLOOT. Er is weer een beslissing genomen (omtrent de Duitsche oorlogsvloot. De raad van gezanten heeft aan Frankrijk toegewezen 8 duikbooten, 2 mijnenleg- gers, 5 lichte kruisers en 10 torpedo jagers, terwijl Italië 5 kruisers en 10 torpedojagers krijgt. Voor beide landen dus nog al een versterking van hun oorlogsvloten. Zooals men weet was bij het vredes- tractaat van Versailles bepaald, dat Kiel geen oorio-gshaven meer zou zijn. De vestingwerken, die daarbij lig- ge, zijn geslecht cn dit feit, gepaard met de door de kolenschaarschte ont stane noodzakelijkheid om de mijnen zoekers in de nabijheid van luin ar beidsveld onder te brengen, hebben er toe geleid, dat aan een deel der Oost- zeestrVjitachten Swinemunde als de hooïd-basis is aangewezen. Slechts de voornaamste marine-autoriteiten, die tot nu toe daar hun zetel hadden, zul te» «i Kiel blijven en verder een afdee- T/ng kustwacht en een deel der zee strijdkrachten, -Een s t t a a t s t a m lp. el r. "o het Haagsche Binnenhof wordt bij Je vernieuwing van de bestrating thans gebruik gemaakt van deri pneumatisch «erkenden straatstamper. Men kent de oude manier een werkman slaat de eien met een houten stamper vast in keizand. De pneumatische stamper, die 150 slagen per minuut maakt, doet öa 6 malen meer werk dan de hand stamper, slaat de keien dieper en vas- ler in het zand, terwijl de bediening van het toestel geenerlei vakkennis ver- ischt. Het geheele toestel bestaat uit en transportabelen wagen, waarop 'emonteerd rijn benzine-motor, lucht - compressor, luchtketel, roteerende koel omp met zuigslang en voor iedeven "tamper 15 a 20 meter persslang. On- JMldellijk na het in werking stellen van 'en benzinemotor kan het stampen be ltinnen. De werkman behoeft zich vol strekt niet te vermoeien, omdat aan eferen stamper zijdelings een beugel is aangebracht, waardoor de werkman stamper gemakkelijk van den ee|K« op den anderen keisteen kan schuiven. Te Wieringerwaard hebben zich Weden week eenige vergiftigings- sevallen voorgedaan in het gezin van «ren B. Een onderzoek heeft uitge- laakt, dat de oorzaak lag in het nut- van vleesch van een koe, die lij- entie was aan mond- en klauwzeer of 'e gestorven was aan verettering. De ™°Per was een zekere J. K„ te fanbroek, die het vleesch eerst aan .mand uit Schagen had verkocht voor •lu per pond, maar het gedeeltelijk er terug had moeten nemen, omdat kwaliteit niet vertrouwd werd, ad daarvoor 55 cent per pond aaid. Bij K. werd door de politie lu»een partij bedorven vleesch in be- J §enomen en bij den bovenbedoel- kooper uit Schagen -vond men eens nog een hoeveelheid. Dit t»i„ m?' hetgeen Boon nog had ter «zoek naar Utrecht gezonden. Lïu118. 's "u gebleken, dat het R. dat de vergiftigingen onlangs ii t4Een veroorzaakte -en gekocht was ik atu m-te Nieuwe Niedorp, eigen- was van genoemden K. i 1 schijnt dus niet bang 'terJu ™d.orven of minderwaardig c" aan den man te brengen. o0r "dagavond pl.rn. half 10, werd ing v.centrale recherche, onder lei- olitjp ,twee hoofdinspecteurs van 321 iï "lva'' gedaan in perceel Sin- "m w'oor Raamsteeg, te Amster- ■Wre k 'berucht individu, een Wel "ie reeds meerdere malen veroordeeld wegens het geven van gelegenheid tot overtreden van ar tikel 248bis van het Wetb. v. Strafrecht, ervan verdacht wordt zich. wederom aan dit misdrijf te hebben schuldig ge maakt. Toen de politie, zekerheid hebbend, dat er zich verschillende personen in bedoeld perceel ophielden, na herhaald kloppen niet werd opengedaan, ver schafte zij zich met geweld toegang. Zij trof daar den eigenaar met nog ze ven andere ,,-heeren", waaronder een militair en een jongen van 20 jaar. Al len werden naar het hoofdbureau geleid waar inspecteur Vis hen aan een uitge breid verhoor onderwierp. Reeds thans staat vast, dat vele jon gelieden. in de hoofdstad het slachtof fer zijn geworden van de lugubere praktijken van dezen man, die dit be drijf reeds op meerdere plaatsen in de slad, o.m. in de Bicker- en Bakker straat, heeft uitgeoefend. Hierna werd in het perceel een huis zoeking gedaan, kasten en kisten wer den opengebroken en uit dit onderzoek zou blijken, dat in genoemd perceel, behalve de reeds gemelde feiten, veie misdrijven op allerlei gebied worden bedreven of beraamd. Ö.m. werden in beslag genomen eenige rollen valsche rijksdaalders, bussen met zilver- en goudjooeder, bakken met rubber en real-sloten, kisten ammunitie, wapens, revolvers en loken, gouden ringen, mi litaire kleedingstukken, pakken cor respondentie, pornografische prent briefkaarten, gebruiksaanwijzing voor het maken van geld, notulenboeken voor geheime clubs, dranken en likeu ren in groote hoeveelheden. Alles werd naar het politiebureau overgebracht. Gisteren werd de huiszoeking voort gezet. De herfst heeft zijn intrede ge daan en de tijd is gekomen om de win- terkleeren weer na te zien. Een bewo ner van het Willemskwartier te Amster dam had den kleermaker ontboden om een heerencostuum, een regenjas en een pels te halen, ten einde aan deze goederen de noodige reparaties aan te brengen. Weldra verscheen iemand, die zeide van den kleermaker te komen en vroeg of hij de kleeren maar mee kon krijgen. Hij kreeg wat hij vroeg. Maar toen bleek spoedig, dat de haler niets met den kleermaker had te maken. De goe deren waren weg en zijn nog weg In een woning in de Westerstraat te Amsterdam is een 68-jarig persoon dood aangetroffen. Hij is vermoedelijk terwijl hij in staat van dronkenschap verkeerde van de trap gevallen en aan de bekomen verwondingen overleden, Een 6-jarige knaap is spelenderwijs tusschen een stapel planken, liggende aan de Lijnbaanskracht te Amsterdam bekneld geraakt en gestikt, Te Hen gelo is een zesjarig jongetje bij het eikelschudden uit een boom gevallen en dood opgenomen. Een machinist der Dorsch-vereeniging ie Nieuwleusen werd, toen li ij een afloopende drijfriem op het vliegwiel wilde terugduwen, door dien riem gegrepen en tweemaal rondgeslingerd. Hij werd bewustèloos opgenomen en naar een Ziekenhuis te Zwolle overgebracht. Zijn rechter-on- derarm was verbrijzeld en verder was hij aan hoofd en borst verwond. De arm is geamputeerd en de ongelukkige is aan de bekomen verwondingen overle den. Hij laat vrouw en twee kinderen achter. In de Oranje Nassau-mijn III te Heerlerheide is een arbeider, gehuwd en vader van 2 kinderen, dood gevon den. Een 47-jarige vrouw, bezig zijnde kooltjes te zoeken, op het empla cement van de stoomtram te Bergen op Zoom, is gisteren door een locomotief overreden en gedood. Gisteren is te Twello het zeer verminkt lijk van een man, wonende aldaar, tusschen de rails gevonden. Hij is door een trein overre den. Terwijl een arbeider bij de pos terijen Zaterdagmiddag te Lutterade bezig was met den aanleg eener tele foonlijn, kwam de man in aanraking met een elëctrischen draad, met het on gelukkig gevolg, dat hij op slag gedood werd. Een Rotterdamsch fabrikant, wiens reiziger te Luik, in België ver toefde, zond dezen man een bedrag van 300 francs. Dit geld had de fabrikant gekocht bij een geldschacheraar op de Groote Markt. Zeer verwonderd was de fabrikant een paar dagen later uit Bel gië bericht te ontvangen, dat zijn reizi ger was gearresteerd wegens uitgifte van valsch geld. Hij begaf zich zelf on middellijk naar Luik om de zaak in orde te maken, maar werd bij zijn aankomst daar eveneens aangehouden wegens medeplichtigheid. Zijn vrouw heeft zich tot de Rotterdamsche politie gewend, die de zaak onderzocht heeft, de goede trouw van den fabrikant en ook van den laatsten verkooper van het geld heeft geconstateerd en dit heeft gerappor teerd aan de politie in België, Dit alles heeft niet mogen baten. Nog steeds be vindt de Rotterdamsohe fabrikant zicli te Luik in arrest. De vrouw zou zich nu tot den minister van buitenlandsche za ken wenden. Een kamerverhuurster van de Nieuwe Keizersgracht te Amsterdam hield er een zeer eigenaardige gewoon te op na. Zij had den sleutel der brie venbus in haar bezit en alle brieven, die voor haar kostgangers kwamen, maak te zij open of wierp ze ongeopend op straat. Een winkelier, die beneden zijn zaak drijft, vond een paar aan hem ge richte brieven in elkaar gefrommeld op de binnenplaats liggen. Zij heeft o.a. driemaal een dringende zakenbrief, die aan een harer kostgangers was gezon den, stuk gescheurd en weggeworpen. Deze eigenaardige gewoonte heeft zij jaren achtereen gevolgd. Een der com mensaals kreeg echter argwaan en nam de politie in den arm. Deze liet de vrouw er in loopen. Te Borne werd de vorige week een paartje in ondertrouw opgenomen, waarvan de bruidegom 73, de bruid 63 jaar was. De bruidegom kreeg echter berouw en kwam mededeelen, dat hij van liet huwelijk afzag. De duurte. Voorbijgan gers in het Strand te Londen waren de vorige week getuigen van een ongewo- nen optocht. Voorop liep een heer met een grijs fluweelen hoed, bruine slob kousen, een keurig colbertcostuum en een lorgnet. Hij droeg borden als een sandwichman en werd gevolgd door goedgekleede mannen en vrouwen, eveneens met borden. Onder het gezel schap waren een brigade-generaal, 2 kolonels en andere gedemobiliseerde officieren en met minder dan zeventien vrouwen. Het doel van den optocht was de aandacht te vestigen op de Middle Classes Union. Op de meeste borden stonden opschriften betrekking hebbend op de duurte, bijv. „Hooge prijzen en het'geneesmiddel. Doe het er zonder." Een ander opschrift vroeg aan de middenklasse „Hoe lang zult ge het nog verdragen te worden geterrori seerd door de bedreigingen van extre misten De amateur-sandwiebmen verspreid den ook strooibiljetten en deze gaven ze zoo vertelt de „Times" aan ieder, die er uit zag of zijn jaarlijksch inkomen 250 pond of meer bedroeg. De speelduivel heerscht op het oogenblik te Parijs. In enkele biilardza- len daar werd grof gespeeld en dus grof verloren en gewonnen. Maar de meeste zijde sponnen de eigenaars er bij. want zij beurden regelmatig hun procenten en verloren nooit. Maar nu heeft de Parijsche politie een streep door hun rekening gehaald, door in de voornaamste speelholen invallen te doen en deze dépendances van Monaco te sluiten. Thans zal het niet zijn „rood wint", maar „de justitie wint". Het bestuurbare luchtschip C.B., dat van San Diego naar San Pedro on derweg was om deel te nemen aan de vloot manoeuvres is in 'n dikken mist de richting uitgeraakt en in botsing geko men met een rots in de nabijheid van Hollowwood. Vier leden der bemanning zijn zwaar gekwetst, de commandant brak beide beenen en liep verschillende zware kneuzingen op. Er zijn maatre gelen getroffen om het luchtschip, dat nog op de rots vastzit af te brengen. STAKING ONDER HET TELEGRAAF- EN POSTPERSONEEL. AMSTERDAM. Hedenmiddag is op het hoofdtelegraafkantoor een staking uitgebroken, naar aanleiding van het rapport van de commissie van geor ganiseerd overleg. De staking sloeg dadelijk over naar het postkantoor. Het parool tot staking schijnt te zijn uitgegaan van een der bestuursleden van den Neutralen Bond van P.-, T. en T.-personeel. De directie heeft aan de stakers me degedeeld dat zij de wet hebben over treden als zij hedenmiddag vóór 5 uur den arbeid niet hebben hervat. EEN NEDERLANDSCH STOOMSCHIP AANGEHOUDEN. KIEL. (V. D.) Bij Holeenar is door de rijksvvaterstaatspolitie aangehouden een Nederlandsch stoomschip, uit Rot terdam gekomen, en bestemd voor Dantzig. Het schi.p heeft Amerikaansch vleesch "en vliegtuigen voor het Poof- sclie leger aan boord. De vliegtuigen zijn met machine-geweren uitgerust. Het stoomschip wacht orders van de reederij en zal waarschijnlijk naar Rot terdam terugkeeren. EEN TRAWLER VERMIST. IJMUIDEN. Men maakt zich ernstig ongerust over den stoomtrawler „Bruinviseh", IJ.M. 69. De trawler heefi 14 dagen reis en had reels lang binnen moeten zijn. Een Deenscli vaartuig had gerap porteerd een schip in de lucht te heb ben' zien vliegen en nu wordt de vrees gegrond om te vermoeden dat dit de vermiste trawler is. Er zouden te IJtmiiden dan weer verschillende gezinnen in rouw gedom peld worden. PERSONEEL IN OPENBAREN DIENST AMSTERDAM. In het gebouw „Handwerkers Vriendenkring" is een openbare vergadering gehouden, uitge schreven door den Nederl. Federatieven Bond van personeel in Openbaren dienst. De volgende motie werd aange nomen „De vergadering van den Nederland- schen Federatieven Bond van Personeel in Openbaren dienst gehoord de bespreking omtrent de toegezegde maatregelen door de regee ring bedoeld als tegemoetkoming in den noodtoestand waarin het Rijksper soneel, zoowel ambtenaren als werklie den, verkeert, acht deze maatregelen onvoldoende om aan den heerschenden achterstand een einde te maken verklaart dat dit ook het gevaf is met de uitkeering van een maand- salaris of een bedrag ineens met kinderbijslag dat blijvende verbetering pas moge lijk wordt als de regeering een voorloo- pige salarisverhooging van minstens ƒ300 voor alle rijksdienaren zoowel vast, los, hulp- of tijdei'jk personeel in voert dringt er bij de regeering en d'e cen trale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenaarszaken, met klem op aan in deze richting een besluit te nemen en te adviseeren in afwachting van een aigeheele sa laris- en loonsherziening op den grond slag van een minimum loon van ƒ40 per week met premievrij pensioen besluit deze motie toe te zenden aan de regeering, de centrale commissie en ter plaatsing toe te zenden aan de pers." DE TOESTAND IN RUSLAND. LONDEN. (V.D.) De sensationeele berichten omtrent den inwendigen toe stand in Rusland, die op het einde der week in omloop waren, worden met de grootste reserve door de bladen aanvaard, inzonderheid de.mededeelin- gen, dat zich een dlgemeene anti-bol- sjewisfische opstand ontwikkelde. Desniettemin bevestigt de speciale correspondent van de „Manchester Gaurdian" te Riga, die pas is terugge keerd van een verlengd bezoek aan Moskou het bericht eenigermate en verklaart, dat het bolsjewistisch stelsel in Rusland de uiterste crisis bereikt heeft, die het gekend heeft. De Pool- sche oorlog, die eerst populair was ge weest in Rusland, is dit thans niet meer, naar hij zegt, daar Rusland is uitgeput door den oorlog en het ge brek. De strategie der bolsjewisten is derhalve, volgens hem, de Polen te laten oprukken in een verwoest land, terwijl de sovjets hun krachten coneen- treeren tegen Wrange!. CORRESPONDENTIE. V. Wij hebben uw bedoeling zeer goed begrepen en kunnen onmogelijk aan uw verzoek tot plaatsing voldoen. In deze kwestie moeten zich trouwens geen derden mengen. U staat daar ook geheel buiten en reeds om deze reden zou het geen zin hebben uw raadgeving te plaatsen. Red. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. „Nederland". Ambon" (uitreis) pass. 30 Sept. Perim. Batjan" (thuisreis) 2 Oct. van Port-Said. „Borneo" 4 Oct van Hamburg te A'dam. „Jan Pietersz. Coen" (uitreis) 3 Oct. te Port-Said. „Rembrandt" (uitreis) 3 Oct. te South ampton. „Sumatra" (thuisreis) pass. 3 Oct. Gibraltar Rotterdamsche Lloyd. „Djoeja" van Alexandria naar Cartagena, pass. 2 Oct. Pantellaria. „Insulinde" 3 Oct. van Batavia te R'dam. „Kediri" van Antwerpen naar Batavia, pass. 3 Oct. Vlissingen. „Merauke" (thuisreis) 30 Sept. van Port Said. „Rindjani" (uitreis) pass. 3 Oct. Bevezier. „Tambora" (thuisreis) pass, 1 Oct. Perim. HollandAmerika Lijn. „Eemdijk" 30 Sept. van Rotterdam te Ta- como. „Maasdijk" van Rotterdam naar Havana etc., 30 Sept. te Bilbao. „Nieuw-Amsterdam" van Rotterdam naar New-York. 3 Oct. v.m. van Plymouth. „Rotterdam" 2 Oct. van New-York naar Rotterdam. „Sloterdijk" 1 Oct. van Philadelphia te Baltimore. „Warszawa" 2 Oct. van Dantzig naar Rot terdam. „Westerdijk" 3 Oct. van Rotterdam te Newport-News. „Zaandijk" 3 Oct. van Hamburg te Rotter dam. „Zijldijk" 2 Oct. van Norfolk te Rotterdam. Kon. Hollandsche Lloyd. „Amstelland" (uitreis) 1 Oct. van Las Pal- mas. „Delfland"' (uitreis) 30 Sept. te Beunos- Ayres. „Frisia" 3 Oct. van Buenos-Avres te A'dam. „Gelria" (uitreis), pass. 29 Oct. Teneriffe. „Hilversum" van Amsterdam naar Buenos- Ayres, pass. 3 Oct. Dungeness. „Hollandia" (uitreis) 3 Oct. van Corunna. „Maasland" van Amsterdam naar New- York. 2 Oct. van Grimsby. „Rijnland" (uitreis) 30 Sept. van Bahai. Kon. West-Ind. Maildienst. „Aurore" 24 Sept. van Paramaribo naar Madeira. „Crynssen" (uitreis) pass. 1 Oct. Ouessant. „Jan van Nassau" 30 Sept. van Puerto Li- mon naar Hampton Roads. „Merope" van Amsterdam naar Paramari bo, 3 Oct. van Dover. „Nickerie" 2 Oct. van Amsterdam naar Hamburg. „Uranus" 24 Sept. van Curasao naar Tri nidad. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 5 October 1920. Op de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende ."prijzen be steed Pondsperen 17 a 20 ct. gieser wildeman 21 a 23 ct. jodenperen 23 ct. duchesse William 38 a 56 ct. kieiperen 19 a 20 ct. bergamotten 19 a 27 ct. nouveau poiteau 38 ct. doyenne d'hiver 34 ct. bramen 26 a 29 ct. tomaten 28 a 37 ct. druiven 95 a 99 ct. schuttersreinetten 18 ct. erm- gaard 21 ct. rambour mortier 23 ct. Bis marck 30 a 38 ct. goudreinetten 35 a 40 ct. uien 3l/2 a 5V2 ct. koolrapen 2y2 ct. kroten 2,/> ct. peen 1'/2 ct. spinazie 14 ct. spruiten 13 a 33/2 ct. suikerboonen 21 ct. prinsesseboonen 36 a 42'/^ ct. snijboonen 27 ct. wagenaars 13y2 a 16 ct., alles per K.G. eieren 16'/2 ct. roode kool 2l/2 a 7 ct. savoye kool 4V2 a 7!/2 ct. bloemkool 4»/2 a 29 ct., alles per stuk peen 5 a 6 ct. ramenas 2 ct. rapen 4/o ct. kroten V/2ct. p'rei 6 a 8V2 ct., alles per bos andijvie 25 a 42 ct. kropsla 15 a 60 ct., beiden per mand. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 5 October 1920. Op de gisteren gehouden veiling wer den de volgende prijzen besteed Beurré clairgeau 34 a 46 ct. duke de Braband 39 ct. gieser wildeman 28 a 30 ct. kieiperen 20 ct. winter suikerij 20 ct. nouveau poitean 23 a 33 ct. duchesse d'angelienne 31 a 35 ct. William duchesse 30 ct. Marie Louise 34 ct. conseiller de la cour 31 ct. callabasse carrofon 44 ct. Bismarck 16 a 36 ct. goudreinetten 16 a 36 ct. zure bellefleur 35 ct. framboosap- pelen 32 ct. blomzoet 35 ct. witte ribbing 35 a 36 ct. rabarber 22 a 30 ct. blauwe druiven 96 ct. poters 4 ct. uien 6 a 7 ct. kleine uien 3 ct. -snijboonen 20 a 28 ct. suikerboonen 30 a 35 ct. wagenaars- boonen 17 ct. spruiten 30 ct. spinazie 10 a 14 ct., alles per K.G. augurken 58 a 68 ct. per 100 stuks sla 2 a 2' 2 ct. andijvie 1 a 3 ct. bloemkool 4 a 25 ct. roode kool 1 a 6 ct. savoye kool 2 a 8 ct. wiUe koot 3/2 a 5/2 ct., allés per stuk veldsla 30 ct. per mand prei 8 a 11 ct. peen 2 a 5 ct. kroten 3 a 5 ct. rapen 3 a 4 ct. sel derie 2 a 6 ct. peterselie 3 a 4 ct„ alles per bos. WISSELKOERSEN. Noteering van beden, 5 October, des middags 2'/2 uur C h q u e. Berlijn ƒ5.20; Brussel 22.70; Londen ƒ11.21 New-York 3.20; Parijs ƒ21.55 Weenen ƒ1.40. Bankpapier. Belgische Francs 22.80 Fransche Francs ƒ21.70; Kronen (afgest.) ƒ1.15; Kronen (niet afgest.) ƒ1.15; Marken (groen) ƒ5.30; Marken (rood) ƒ5.35; Ponden 11.15 Dollars ƒ3.15. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 777.5 te Memel. Laagste barometerstand 747.2 te Va lencia. Verwachting tot den avond van 6 Octo ber Zwakke tot matige Oostelijke tot Zui delijke wind. Nevelig tot licht of half be wolkt. Weinig of geen regen. Zelfde tem peratuur. Woensdag 6 October a.s. hopen onze geliefde Ouders. j§ Behuwd- en Grootouders I JANIS MAR1NISSEN f 1 en 9 I JOHANNA VAN DEN I BROEKE. S hunne 40-jarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen -blijven, is de wensch S van hunne dankbare Kinde- i fren, Behuwd- en Kleinkinde- a ien' e Oost- en West-Souburg, e f (Vrijburgstraat 77). Ondertrouwd PIETER RIJKS Mz. -en PIETERNELLA JANSE Ad. Vlissingen, 4 October 1920. Trompstraat 5. Huwelijksvoltrekking 22 Oct. a.s. Getrouwd H. 'T HOOFT ■en G. G. S. VAN TUINEN, die, ook namens hunne weder- zijdsche familiebetrekkingen, har telijk dank zeggen voor de ont vangen bewijzen van belangstel ling. 's-Gravenhage, 5 October 1920. Geboren JERINA ADRIANA, Dochter van D. VAN MOLENBROEK en C. VAN MOLENBROEK— LEINSE. Vlissingen, 4 October 1920. Heden overleed te Middel burg, na een langdurig en geduldig lijden, tot onze die pe -droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer JOHANNES CORNELIS WISSE, in den ouderdom van 69 jaar. Zijn diepbedroefde Kinderen, P. H. C. CORNELIS— WISSE. J. C. CORNELIS en Kinderen. Viissngen, 4 October 1920. V-erk. Quakkelaarstr. 30. Eenige en aigemeene - kennisgeving. Met deze 'betuigen wij onzen hartelijken dank voor de belang stelling, betoond bij het overlij den van onzen innig geliefden Man, Broeder, Behuwd-Broeder. Oom en Oud-Oom, den Heer A, LEMS. Namens de familie. Wed. A. LEMS— ALEWIJN'SE.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3