BINNENLAND Stads= en Provincienieuws SPORT INGEZONDEN STUKKEN regenten dat niet aan den wenk van den raad is voldaan. De heer Staverman is over het alge meen voor kleine bestuurscolleges. Nu in den raad meermalen is gebleken dat hij dit college wil uitgebreid zien met 3 leden, daar moet het college van re genten het maar als een conflict be schouwen. Dit college heeft het conflict gewild en nu moeten zij de gevolgen zeil aanvaarden. De heer Merckens wees er op dat de raad als zoodanig nog niet heeft uitge sproken dat het college met 3 leden moet worden uitgebreid. Over een der gelijk voorstel is niet gestemd. Hij wilde juist waarschuwen voor een conflict doch willen uitspreken dat bij vacatures eerst twee arbeiders zullen worden benoemd. De heer Huson gevoelde veel voor het standpunt van regenten 0111 het col lege voorloopig met één lid uit te brei den, anders zal er voorloopig niets van komen om de verschillende colleges van de instellingen van weldadigheid onder één toestuur samen te brengen. De heer Van Niftrik wilde gaarne een conflict met het bestuur van het igasthüis'voorkomen. Hij wilde liever een motie aannemen, waarin wordt uitgesproken dat de raad het college van regenten wil uitbreiden met twee arbeiders en een arbeidster. De heer Van Oorschot wees er op, dat een conflict wordt uitgelokt door het college van regenten en niet (tooi den raad. Hij is niet voor het conflict, doch wel voor de zaak. Hij kan zich dus met de motie vereenigen. De motie werd daarna zonder hoof delijke stemming aangenomen, Rondvraag. De heer Staverman vroeg op wiens kosten de omheining rond het stand beeld van Naerebout is gemaakt en hoeveel deze kosten hebben bedragen. De heer Van Niftrik antwoordde dat otze kosten 535 hebben bedragen, waarvan 500 door een commissie is bijeengebracht. De betonbekleeding van het hek en de betonnen trap hebben totaal bedra gen ongeveer ƒ900, welke zijn bestre den uit den post straten en pleinen. De heer Staverman zeide, dat hij de vraag gedaan heeft omdat er van ver schillende zijden tegen opgekomen is dat deze kosten voor verfraaiing op een ongunstig tijdstip zijn uitgegeven. Hij als wethouder zou deze uitgave niet hebben gedaan. De heer Vermaas had gevraagd, hoe tiet staat met de plannen voor hel bou wen van een R. H. B. School. De voorzitter zeide, dat de plannen zoover zijn gevorderd, dat in Februari of Maart 1921 met den bouw kan worden begonnen en dat de school in September 1922 kan worden geopend. De heer Post vroeg inlichtingen waarom op den dag voordat de uitslui ting in de bouwvakken zou beginnen, de namen van tot de Federatie behoo- rende werklieden zijn opgeschreven. Hij vroeg, met welk doel dit is geschied. De voorzitter kon hieromtrent geen inlichtingen geven e" zal een onder zoek instellen. Hij wees nogmaals op het belang, dat de leden hun vragen zoo tijdig in zenden, dat daarop in de zitting een antwoord kan worden gegeven. De heer De Meij vroeg of het niet --jTiogelijk is dat vrouwen uit Scheve- ningen, die hier met viseh venten, geen bedorven viseh zullen leuren. Hij hoopte dat daartegen maatrege len zullen genomen worden. Verder vroeg hij, wanneer de kin dervoeding hervat zal worden. De voorzitter antwoordde dat eerst het rapport van den Armenraad zai worden afgewacht en daarna omtrent ihet ai of niet hervatten van de kinder voeding een beslissing genomen kan worden. De heer Van de Putte vroeg nog maals maatregelen te nemen betreffen de de snelheid van de auto's en de te zware vrachten van vrachtauto's De voorzitter zegt een onderzoek toe. De heer Van Hal vroeg Burg. en Weth. een onderzoek in te stellen naai de hoedanigheid van het drinkwater, dat te wenschen overlaat. De heer Huson zeide, dat de 'heer Baert in opdracht van de gezondheids commissie een onderzoek naar het wa ter instelt en het onderzoek aan Burg. en Weth. zal mededeelen. De heer Hensel vroeg wanneer het rapport over de gasprijzen kan worden tegemoet gezien. De voorzitter zeide dat aan het rap port wordt gewerkt. Hij heeft eveneens klachien gehoord dat het gas in het eene deel van 'fie stad beter is dan in het andere. De heer De Meij heeft opdracht ge kregen om te onderzoeken hoe de nieuwe gasprijs -werkt. Als er over cijfers van een maand beschikt wordt, dan kan nagegaan worden welke de resultaten zijn van de nieuwe prijzen. De heer Van Niftrik zeide, dat voort durend de druk van het gas wordt na gegaan. Wanneer er klachten zijn dan komt dit hoofdzakelijk door verstop pingen in de buizen. Zoo spoedig mo gelijk wordt naar de klachten een on derzoek ingesteld en de verstoppingen opgespoord. De heer Staverman vroeg of het waar is dat de handelsherhalingsschool wegens slecht gas op een avond geslo ten moest wórden. De heer Van Niftrik zeide, dat dit aan een plaatselijken toestand moest worden toegeschreven, daar het anders toch onmogelijk is dat het licht op de eene plaats goed brandt en op een an dere plaats weer slecht. Hierna werd de vergadering geslo ten. Nederland en België -Betreffende het vraagstuk van een defensief verbond met Holland, zegt de „Nation Beige", dat het mogelijk is dat men op het oogenblik de defensieve overeenkomst, die men officieel op liet oog heeft, niet zou beperken tot de Wielingen of de Scheldewateren, doch zou uitstrekken over het geheele ge bied van de beide landen. Departement van defensie. Verschenen is thans het door alle ministers gecontrasigneerde Kon. be sluit. waarbij wordt besloten op te heffen de departementen van marine en van oorlog in te stellen een departement van al gemeen bestuur, dat den naam zal dra gen van departement van defensie aan het hoofd van dat departement op te dragen de zorg voor de uitvoering van al de maatregelen, die tot dusver bij den minister van marine of den minister van oorlog berustten op het hoofd van dat cepartement gaan over alle bevoegdheden en ver plichtingen 'bij algemeenen maatregel van bestuur of bij Kon. besluit verleend en opgelegd aan den minister van ma rine of den minister van oorlog alle ministerieele beschikkingen, aan wijzingen en andere beslissingen, ge nomen of gedaan door of namens den minister van marine of door den minis ter van oorlog, worden geacht door den minister van defensie te zijn gehand haafd. Dit besluit treedt in werking op een nader door de Kroon te bepalen datum. Hooge broodprijzen. De broodprijzen te 's-Gravenhage bedragen voor witbrood 40 cent, re- geering^bruinbrood 23 cent en voor Zeeuwsch tarwebrood 32 cent, alles per 800 gram. De belasting-aanslag van den ex-keizer. Naar „de Tel." verneemt zal de ex- keizer in de belasting worden aange slagen naar een inkomen van 1 lioen per jaar. Hij heeft echter uitstel gevraagd tot November, omdat hij zijn inkomen nog niet zou kunnen vast stellen. De ingezetenen van Doorn zullen door dezen aanslag wel van plaatselij ke ^belasting worden vrijgesteld, want in die gemeente zal de hoofdelijke omslag maar een betrekkelijk gering bedrag moeten opbrengen. Nat. Christ. Schoolcongres. Donderdagmiddag is het Nat. Chris telijk Schoolcongres, dat te Utrecht ge houden wordt, door minister De Visser imet een rede geopend. Na eenige woorden van waardeering te hebben gesproken voor hetgeen mannen als de professoren Bavinck en Woltjer en dr. Kuyper voor het Chris telijk onderwijs gedaan hebben, bracht spreker vooral hulde aan jhr. mr. De Savornin Lohman, onder wiens parle mentaire leiding het geheele leger van strijders voor de vrije school zich steeds gerust en veilig voelde, en schilderde daarna in het kort de historie van het Christelijk onderwijs. Veel is in den loop der jaren gewonnen, maar juist daarom is het noodig dat men thans niet de handen in den schoot laat rus ten. Dc schoolbesturen moeten blij moedig en krachtig de handen aan den ploeg slaan. Maar gezien de betrek kelijk geringe deelname aan dit congres is spreker er niet geheel gerust op, dat dit in voldoende mate zal geschieden. Ook uit het midden van ons volk moet veel warmte komen voor de ontwikke ling en vorming van het opkomend ge slacht. Op ruimer schaal dan tot heden die nen mannen en vrouwen zich te organi- seeren tot het verkrijgen van een dege lijke opleiding voor Jong Holland. In dit opzicht kan eene samenwerking met de onderwijzers veel goeds uitwerken, waarbij men niet tegenover elkander staat als patroon en knecht, maar als broeders die eenzelfden belang dienen. Zelfs kunnen de onderwijzers, als de deskundigen, in dezen leiding geven, mits door hen met tact en beleid wordt opgetreden. En dien weg moet het op, opdat nimmer de gelegenheid zoo schoon was om door middel van het on derwijs, het opkomend geslacht te die nen als thans. Na uitvoerig te hebben gesproken over de nieuwe taak, die na de jongste wetswijzigingen op het onderwijs rust, wendde spr. zich ten slotte met de vol gende woorden tot de Christelijke on derwijzers Gij, onderwijzers, hebt een grooten voorsprong, wijl ge de dragers zijt van de kostelijke en onvergankelijke begin selen van het Christendom. Het komt er nu slechts op aan, die beginselen uit te dragen en ze in hun volheid uit te pas sen. Het komt er nu slechts op aan, dat uit allerlei standen en kringen zich jon ge menschen opmaken om voor onder wijzer of onderwijzeres te worden opge leid om de edele taak van de opleiding van Jong Holland op zich te nemen. RAADSOVERZICHT. Wij waren gisteren allen present. Eerst hebben wij een reeks benoemingen gedaan, welke voor het grootste gedeelte bij ha merslag geschiedden. Alleen voor de benoe ming van een onderwijzer aan den herha lingscursus voor jongens hebben wij ge stemd. Alvorens wij hiertoe overgingen deelde de voorzitter ons mede dat de eerst- aanbevolene, de heer Kwaak, zijn sollici tatie had ingetrokken. De heer Staverman stelde ons er mede in kennis dat de heer Kwaak dit waarschijnlijk gedaan had, om dat hij er als het ware op rekenen kon dat hij aan de Avondschool voor Handwerkslie den in zijn lijdelijke functie definitief zal worden benoemd. Die kans zou werkelijk zeer groot zijn geweest, ware het niet dat voor deze functie zich sollicitanten met middelbare bevoegdheid hadden aange meld en die moeten natuurlijk voorgaan. Daarom wilde de heer Staverman de be noeming nog aanhouden, teneinde den heer Kwaak gelegenheid te geven zijn sollicita tie onder deze omstandigheden te handha ven. Dat werd onbillijk genoemd tegenover de andere voorgedragenen en na eenige discussie gingen wij tot stemming over en werd de heer Wijsveld benoemd. Het voorstel tot verhooging van het woningbouw-voorschot aan de vereeniging „Gemeenschappelijk Belang" met ƒ72000, wilde de heer Lindeijer nog wel eens in de commissie voor fabricage onderzoeken. Het bedrag kwam hem zoo hoog voor, dat hij eerst de nauwkeurige cijfers wilde toege licht zien. Dan weten wij tenminste waar om er 72000 bij moet. Wij moeten echter vóór 23 October besluiten anders kunnen er moeilijkheden met den aannemer door ontstaan. Het voorstel hebben wij nu aan gehouden en in een spoedeischende verga dering zullen wij nu een beslissing nemen, na eerst het rapport der commissie te heb ben ontvangen. In. deze spoedeischende vergadering, waarvoor wij op een nader te stellen avond even bijeen zullen komen het presentiegeld storten wij dan in de ge meentekas kunnen wij dan tevens be sluiten wat wij met de aanhangige leening zullen doen. Wij behoeven er werkelijk niet op te rekenen onder de 7 pet. terecht te kunnen, als het ons nog gelukt daarvoor de leening te plaatsen en wij hebben geld noodig. De schuldeischers zitten te wachten en al ziet de heer De Meij er niet tegen op het tot een crisis te laten komen, omdat de regeering ons dan wel zal moeten helpen, behoeven wij allerminst op eenigen steun te rekenen, als wij er ons vanaf willen ma ken dat wij de leening niet tegen 6'/2 pet. geplaatst konden krijgen. Alleen als wij alle pogingen hebben aangewend en nog niet zijn geslaagd, dan is er misschien wei uitzicht op hulp. Het Gedeputeerd college dient ons ook ter wille te zijn, doch de heeren in de Abdij te Middelburg zijn niet erg toeschietelijk. Het ware wel te wen schen dat zij wat meer rekening hielden met onzen noodtoestand en de heer Van Niftrik sprak geheel in onzen geest toen hij op medewerking van Ged. Staten en re geering aandrong om onze huishouding behoorlijk te kunnen bestieren. Wh' worden echter integendeel met Argus-oogen be loerd en het heeft soms veel weg van onder-curateele-stelling. Breedvoerig hebbeii^-wij v,an gedachten gewisseld over het voorstel van Burg. en Weth. tot het instellen van een retributie op het ophalen en wisselen van privaatton- nen en het ledigen van beerputten en het weghalen van haardasch en vuilnis. Van alle kanten kregen Burg. en Weth. verzet tegen hun voorstellen. De heer Manse opende de rij. Als-wij onze penningen door middel van den hoofdelijken omslag hebben geofferd en wij moeten dan nog opnieuw gaan betalen voor zulke belastin gen, waar blijft dan het eind. zoo was zijn betoog. Hij kon er zich mede vereenigen op deze wijze de onhygiënische privaat- tonnen zoo spoedig mogelijk op te ruimen, maar overigens moest hij van deze belas tingen niets hebben. De heeren Van Hal, De Meij, Sorel en Staverman warén er eveneens tegen gekant. Zij noemden het een onbillijke belasting en de heer Sta verman verwonderde er zich over dat zijn partijgenoot Van Niftrik er mede accoord ging, want het betreft hier toch geen be lasting naar draagkracht. De heer Van Nif trik had er zich alleen bi] neergelegd we gens den drang der omstandigheden en dan houden principes op. Als de heer Staver man op zijn plaats zat,.zou hij er zeer waarschijnlijk precies zoo over denken. De heer Tichelman, die op financieele over wegingen het voorstel van Burg. en Weth. krachtig verdedigde, vond behalve van de andere wethouders alleen steun van den heer Merckens. Die noemde deze belasting zelfs sympathiek. Dat de tegenstanders hierop reageerden is wel te begrijpen en toen wij tot stemming overgingen leden Burg. en Weth. een dubbel echec, want noch de retributie voor de privaattonnen, noch die voor het ophalen van vuilnis kon een meerderheid vinden. Voor het laatste voorstel kregen de wethouders alleen steun van de heeren Van de Putte en Merckens. Wij zullen nu op andere wijze moeten trachten de 14.000 te vinden die deze retributies zouden opbrengen. Dat is nog een puzzle, waarvan niemand van ons de oplossing kan vinden. Er zal dus niets an ders overschieten dan het op 'den hoofdelij ken omslag te gooien. Wij hebben echter nog veel meer geld noodig. Onze ambtenaren worden veel te laag bezoldigd. Daarover zijn wij het allen eens en Burg. en Weth. geven dat ook volmondig toe. Toch konden zij niet gun stig adviseeren op het voorstel. De Meij c.s., om aan de ambtenaren die 3000 of minder verdienen een toeslag van 100 toe te kennen. Onze platte portémonnaie kan het niet betalen en als wij de bcnoodigde gelden niet ergens vandaan weten te halen dan hebben wij, hoe goed onze wil ook is, er eenvoudig geen dubbeltjes voor. Daar wij echter toch noodwendig iets moeten doen het volgend jaar moeten de sala rissen beslist verhoogd worden zullen Burg. en Weth. en de financieele commis sie nog eens gez'amelijk confereeren en dan trachten dit' probleem op te lossen. De ambtenaren weten intusschen dat zij op onzen steun kunnen rekenen en dat hun belangen bij ons in goede handen zijn. Zij mogen ten slotte de dupe toch niet wor den van onzen financieelen noodtoestand, want dan zou het eigenlijk hierop neerko men dat zij een onevenredig groot deel in de lasten zouden gaan betalen en dat is de onbillijkheid ten top gedreven. Zij heb ben recht op een salaris dat als het alge meen geldende kan worden gerekend en als wij dit nagaan komen zij hier nog heel wat ten achter. Dat moet natuurlijk veran deren en wij zullen nu maar hopen dat wij in een volgende zitting een zoodanig be sluit kunnen nemen dat aan rechtmatige verlangens kan worden voldaan. Regenten van het gasthuis hebben heden kunnen merken dat wij medezeggenschap willen hebben hoe hun college zal zijn sa mengesteld. Wij zijn de geldschieters en daarom moeten 'zij niet doen alsof wij eigenlijk niet meetellen. Wij willen aller minst een conflict, doch wij kunnen ons niet neerleggen bij het voorstel van regen den om hun college slechts met één lid uit te breiden. Het arbeiders-element willen wi| door minstens 3 leden vertegenwoor digd zien en wij namen zonder hoofdelijke stemming een motie aan, waarin wordt uitgesproken dat wij den wensch uitspre ken dat er 3 nieuwe leden benoemd zul len worden. Wij krijgen dus binnenkort nieuw bloed in het college, want, mochten regenten onzen wenk in den wind slaan dan is een conflict onvermijdelijk. Wij zien nu tegen een volgende vergadering een bevestigend antwoord tegemoet. Dan wordt deze quaestie in der minne opgelost en dat is toch veel beter, dat begreep de heer Vermaas ook wel, anders zou hij zich we! tegen de motie verklaard hebben. Na een rondvraag waarop nog verschil lende punten ter sprake werden gebracht kon de voorzitter tegen 6 uur den hamer laten vallen. Het twintigste Raadslid. VLISSINGEN, 2 OCTOBER. Rijkssuikerkaart. De minister van landbouw maakt be kend, dat in het tijdvak van Maandag 4 October tot en met Zondag 10 Octo ber e.k. geldig zal zijn bon no. 53 van de rijkssuikerkaart. Opheffing van garnizoenen. Men meldt uit 's-Hertogenbosch, dat het legerbestuur op aandrang van eenige Kamerleden teruggekomen is op het voornemen om het garnizoen van den Bosch- aan die stad te onttrekken. In verband met bovenstaand bericht is de vraag zeker gewettigd of er ook geen Kamerleden bereid gevonden zul len worden, stappen te doen opdat het legerbestuur eveneens terugkome op zijn ernstig voornemen om het garni zoen alhier op te heffen. Naar ons ter oore kwam zullen ver schillende Kamerleden worden aange zocht de belangen van onze gemeente in deze fe bepleiten. Het zou ons -ten zeerste verheugen als wij een dergelijk gunstig bericht konden publiceeren als thans uit 's Bosch wordt gemeld, want de ophef fing van ons garnizoen zou voor onze gemeente met recht een ramp genoemd mogen worden. In de laatste week van het thans gesloten badseizoen werden in het ge wone bad 180 baden genomen, waar van 71 door dames en 109 door heeren en in het volksbad 12, waar-van 2 door dames en 10 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 68 graden, de gemiddelde tempe ratuur van 'het water 60 graden. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwer- kerk en Oosterland ds. H. N. Basoski te Moerdijk. RECHTSZAKEN Mishandeling door een rijksveldwachter. Zooals reeds met enkele woorden is ge meld. werd gisteren voor de rechtbank be handeld de zaak tegen C. L. rijksveldwach ter te Souburg, beklaagd van mishandeling van L. D. Oppeneer, in den nacht, van 18 op 19 Juli jl.. door dezen met een gummi stok een. slag in het gelaat toe te brengen. De getuige Oppeneer zegt gezongen te hebben op den weg, bij den wissel, hij hoorde zeggen „Rijksveldwachter" en tege lijk kreeg hij een klap over het gelaat, zijn metgezel van der Eist stond op eenigen af stand. Het was zeer donker, getuige zegt niet dronken te zijn geweest, hij had slechts af en toe een glaasje bier gedronken. Het voorwerp waarmede geslagen werd rook naar gummi. Bekl. zeide, ik dacht dat jelui Middelburgers waren. Getuige heeft 3 dagen niet kunnen werken en is door dr. Pronk behandeld. Beklaagde heeft hem ƒ7.13 schadevergoeding betaald. Getuige heeft den gemeenteveldwachter Visser over het geval gesproken en deze heeft hem gezegd, dat het zingen nooit vervolgd kon worden. De beklaagde zegt, dat getuige dronken was en gevallen is, hij heeft niet geslagen en kan zich niet eens herinneren of hij al of niet dien avond zijn gummistok bij zich had, gewoonlijk heeft hij hem wel. Getuige zeide nog tegen hem „Je bent nog niet v.an mij af, ik ben een echte Terneuze- •naar". Belcl. heeft getuige niets aangebo den of gegeven, ook zijn vrouw gaf hem niets. De president Maar getuige houdt dit toch onder eede vol. Beklaagde houdt vol niet te hebben ge slagen en geen geld te hebben gegeven. De verdediger, mr. Adriaanse, vraagt aan getuige Oppeneer of hij aan den kant van den weg stond. Getuige zegt ja, in het gras. De verdediger heeft getuige niet tegen den dokter gezegd dat hij gevallen is Getuige wilde het stilhouden, maar heeft niet over vallen gesproken, althans hij her innert zich dat niet. Over dan klap heeft hij gesproken, nadat hij met den veldwach ter Visser een onderhoud had gehad. De tweede getuige, D. van der Eist. heeft wel Oppeneer op den grond zien liggen, maar niet zien slaan. Beklaagde zeide ik dacht dat jelui Middelburgers waren. Ge- tu;«e O. lag aar. de zijde van de rails, doch getuige weet nief of O. op de reils lag. Hij heeft niet gehoord dat O. iets tegen be klaagde zeide. Getuige is beklaagde gaan opzoeken, omdat Visser gezegd heeft, dat er voor dat zingen toch niets kon worden gedaan. O. heeft hem verteld ƒ7.13 van L. te hebben gehad. Men was niet onder drankinvloed en had alleen bier gedronken. De verhouding tusschen rijks- en ge meentepolitie is niet goed en daarom is er werk van deze zaak gemaakt. Een stok heeft getuige niet gezien. De beklaagde heeft hem gevraagd tegen O. te zeggen, dat hij eens bij hem moest komen. Beklaagde blijft ontkennen, hij liet O. bij zich komen omdat deze gezegd had, dat hif door bekl. geslagen was en om hem daarover te vragen. De derde getuige, dr. Pronk, heeft O. behandeld, deze had een onderhuidscbe opzwelling bij het oog, welke zoowel van een slag als van een val kon komen, maar getuige acht het bijna onmogelijk dat het van een stok kwam. hij heeft daaraan zelfs niet gedacht. Toen O. het hem later zeide, heeft hij gezegd „Hé, ik dacht dat je op de kermis gevallen was". De beide getuigen a decharge, de rijks veldwachters Voerman en Kalkman hebben meermalen met beklaagde dienst gedaan en hem leeren kennen als een kalm, be daard politieman, die zij voor een feit als hem nu ten laste is gelegd, niet in staat achten. De officier, mr. baron van der Feltz, zei de dat het optreden tegen personen uit an dere plaatsen toch zeker niet op den weg van den veldwachter ligt. Al moge de eer ste getuige minder betrouwbaar^ zijn, de tweede is het wel, de kwestie van het geld staat vast, een slag met een gummistok kan een andere uitwerking hebben dan met een gewone stok. De politie kan allicht iets verder gaan dan een ander, maar een op treden als hier mag niet voorkomen. Spr. eischt tegen bekl. 14 dagen gevangenis^ straf. De verdediger zegt, dat er slechts één getuige is, die verklaarde wat ten laste is gelegd te hebben gezien en verder enkele zwakke aanwijzingen. Moge dan ook het wettig bewijs wellicht geleverd zijn, het overtuigend bewijs geenszins. Getuige O. is geschetst in.de stukken als hoogst onbe trouwbaar en ook nu waren zijn verkla ringen niet zeker. Zijn fantasie is door Vis ser aan bet werken gebracht. Ook al zou de ƒ7.13 zijn uitbetaald, dan is dit nog geen bewijs. Het geheele verhaal is onwaar schijnlijk, getuige heeft niets gezegd, voor hij bekl.'s vijand had gesproken. Spr. wijst op de doktersverklaring én concludeert, dat het ten laste gelegde niet is bewezen. De officier wijst er op, dat de verdedi ger zelf'toegeeft dat het wettig bewijs ge leverd isr In dit geval is er geen reden aan te nemen, dat O. niet betrouwbaar is. De verdediger zegt dat O. toch wel de gelijk wankelbaar in zijn verklaringen was. Door D. L., oud 26 jaar, brievenbe steller te Groede, thans gedetineerd te Middelburg, is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis der rechtbank van 17 September jl., waarbij hij ter zake van verduistering van postwissel- gelden is veroordeeld tot 1 jaar gevan genisstraf VOETBAL. Daar de wedstrijd VlissingenN. A. C II werd uitgesteld en T. S. C. uit Terneuzen terzelfder ure niet kon ko men. speelt een combinatie van Vlis- si n ye n tegen „Neptunus" (Zeevaart school) op het terrein aan den Koude- kerkschen weg. MARINE EN LEGER. Reisplan van de „Zeeland". Voor den oefeningstocht voor de adelborsten naar de Middellandsche Zee met 't onder bevel van kapitein ter zee D. E. Keus staand pantserdekschi'i „Zeeland" is het volgend reisplan vast gesteld 20 October vertrek van Nieu- wediep 25 October aankomst te Vigo; 29 October vertrek van Vigo 4 No vember aankomst te Palma 8 Novem ber vertrek van Palma 9 November aankomst te Port Malton 20 Novem ber aankomst te Algiers 26 November vertrek van Algiers fi December aan komst te Malaga 11 December vertrel van Malaga 20 December aankomst te Nieuvvediep. Bij de infanterie zijn benoemd tot le luitenant bij hun tegenwoordig korps de 2e luitenants J. H. Koole van het 14e reg., C. F. Hazenberg en H. F. Been hakker, beiden van het 13e reg. en J. A. Geensen Van het 15e reg. De kapitein-luitenant ter zee W. Lam is met 30 September 1920, datum van zijn eervolle ontheffing van het bevel over Hr. Ms. „Koningin Emma", ge steld ter beschikking. Bij de militaire administratie van de landweer is met ingang van 28 Octo ber benoemd tot reserve le luitenant bij zijn tegenwoordig korps de reserve 2e luitenant j. F. C. Oudt van het 39e bataljon. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Bij mijn verblijf in Indië leerde d' een soort dieren kennen, die, als zij °P 't droge kwamen, zich bij voorkeur op hielden in de modder. Elkeen die het waagde of onnoozel genoeg was het beest daar fe volgen kon er zeker van «zijn mee in de modder te worden ge trokken en verscheurd. Toch hadden de eenvoudige hede die deze landstreken bewonen v< oudsher geleerd, dat „heer kaaiman heilig was en werd zelf aan hem g offerd. In mijn veeljarige praktijk des leve

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2