Stads= en Provincienieuws De regeering stelt zich op het stand punt, dat de verdediging te water, zoo wel in het moederland als in de kolo niën zal moeten geschieden met zgn. klein materieel, omdat het bouwen en op de hoogte van den tijd houden van een vloot Van groot materieel, onze krachten in elk opzicht verre te boven zou gaan. De Rijksmiddelerh Overzicht van de opbrengst der mid delen (hoofdsom en opcenten) over de maand Aug. 1920, in vergelijking ge bracht met de opbrengst over hetzelfde tijdvak van 1919. Opbrengst Opbrengst over de over de maand maand Aug 1920. Aug. 1919. Grondbelasting ƒ1.021.241 f 806.758 Personeel 1.507.575 1.5'! 5.864 Inkomstenbelasting 6.281.610 4.285.892 Divid. en Tant.bel. 1.764.783 1.415.088 Vermogensbelasting 505.508 205.963 Suiker 2.809.428 3.848.883 Wijn 42.065 24.264 Gedistilleerd 3.375.462 3.844.675 Zout 169.S48 134.023 Bier en azijn 314.296 85.757 Geslacht 1.221.259 1.267.742 Balast, op speelkaarten 28.081 Zegelrechten» 1.596.140 2.134.600 Registratierechten 5.792.401 3.162.358 Successierechten 2.714.714 2.934.405 Invoer 4.289.979 2.423.060 Belast, goud en zilver .63.892 74.995 Essaailoon 118 74 Statistiekrecht 431.525 353.383 Mijnen 107.350 223.572 Domeinen 126.462 579.315 Staatsloterij 24.337 24.337 Jacht en vissclierij 46.187 41.373 Loodsgelden 166.365 101.841 Totaal-generaal 34.500.636 29.488.230- VOORSTELLEN AAN DEN GEMEENTERAAD. Door Burg. en Weth. zijn de volgen de voorstellen aan den gemeenteraad gedaan In uwe vergadering van 27 Augustus jl. werd in onze handen om. advies ge steld het voorstel van uwe leden ie heeren J. de Meij, G. F. Liideijer en A. C. van Hal om aan allen, die hunne hoofdbetrekking in dienst der gemeente hebben en wiens jaarlljksche bezoldi ging minder dan 3000 bedraagt, bver het tweede halfjaar 1920 een bijsteg op hunne bezoldiging van 100 toe te kennen. Blijkens den aanhef van het voorstel vonden genoemde leden daartoe aanlei ding in de houding van ons college te genover de adressen van de organisa ties van het politie-personeel en van de werklieden in dienst dezer gemeente, om verhooging van bezoldiging, welke zii wenschten te doen ingaan respectie velijk 1 Januari en 1 Juni 1920. Bij het onderhoud, dat wij hadden met de vertegenvvoorurgcis van ge noemde vakbonden en waarin van ge dachten werd gewisseld en overleg werd gepleegd over de eventueele voor stellen tot verhooging der salarissen en loonen voor het volgende dienstjaar, werd met klem van redenen door ons er op gewezen, dat van een loonsver- hooging overdit jaar geen sprake meer kon zijn, hoe gaarne wij ook zou den willen tegemoet komen aan de wenschen der organisaties om nog voor hei jaar 1920 een bijslag op de bezol diging te geven. Dat wij genoodzaakt zijn met ernst genoemde bewering te herhalen, waar thans sprake is van het voorstel der drie leden uwer vergadering, moge uit de volgende uiteenzetting blijken. De houding van het boven het ge meentebestuur gestelde gezag toont onzes inziens duidelijk aan, dat de ge meenten in hun uitgaven geheel op zich zelf zijn aangewezen. Dat de regeering wel bereid is de grenzen van het belastinggebied te verruimen, doch dat overigens de ge meenten in haar financieel beheer „de tering naar de nering" moeten zetten. Wij mogen dit betreuren, vooral waar wij het bestuur hebben over een gemeente, welke weinig kapitaalkrach tige inwoners bezit, die door hun hoo- gen aanslag in den hoofdelijken om slag een groot deel van de voor het be stuur benoodigde gelden kunnen vol doen, een niet te miskennen waarheid is het echter, dat van regeeringswege voorshands niet gedacht wordt aan een verbetering van de financieele verhou ding tusschen rijk en gemeente en eerst afgewacht worden de resultaten van de komende herziening van het gemeente lijk belastingstelsel. Deze feiten hebben voor ons de be- teekenis, dat de uitgaven der gemeente, voor zoover den gewonen dienst be treffende, uit de belastingpenningen en andere inkomsten moeten worden be taald. Nu mogen wij wel aannemen, dat het totaalcijfer van het onlangs vastgestel de kohier van den hoofdelijken omslag nagenoeg de grens van de draagkracht onzer ingezetenen is genaderd, zoodat uw raad en ons college er wel tegen op zou zien een suppletoiren aanslag in die belasting over dit jaar te bewerk stelligen of uitgaven te voteeren, welke niet kunnen worden_.gedekt. Wat dit laatste betreft, zulks zou ze ker het geval zijn indien aan elk der in het voorstel uwer genoemde leden be doelde ambtenaren en werklieden over 1920 een bedrag van 100 zou worden toegekend. Het aantal belanghebbenden ad 126 zou een uitgaaf vorderen van 12.600. De voorstellers wenschen tot dekking van dien uitgaafspost aan te wijzen de meerdere dan de geraamde opbrengst van de staangelden gedurende de ker mis en de hoogere opbrengst der be lasting op de publieke vermakelijkhe den. Zooals u bekend is werden de meer dere ontvangsten van de kermis ad ƒ5900 verwerkt op de in de vorige ver gadering vastgestelde wijziging der be grooting voor 1920. Tot deze bron moest bij het opmaken van genoemd stuk ten slotte de toe vlucht wonden genomen, omdat de op den post „onvoorziene uitgaven" ge reserveerde gelden ad 4000 voor ver hoogde arbeidsloonen over 1920 en verhooging van salarissen der leeraren van de Hoogere Handelsschool, ge raamd op 2000 welk bedrag wei te laag zal zijn dreigden gebruikt te moeten worden. De post „onvoorziene uitgaven", op de begrooting voor dit jaar uitgetrok ken op 17859, is na de wijziging van de begrooting geslonken tot 7896, waaronder zich thans bevinden ƒ6000 gereserveerde» gelden, als boven is uit eengezet. Als wij ten slotte melding maken van slechts één post (straatverlichting), welke vermoedelijk met circa 8000 tengevolge van de uitbreiding dier ver lichting en de stijging der prijzen zal worden overschreden, dan behoeven wij U verder geen toelichting op den stand der .gemeente-financiën meer te geven, om met ons tot de conclusie te komen, dat het budget voor den dienst 1920 on mogelijk een extra-uitgaaf van ƒ12600 voor het verleenen van bijslagen op de tractementen en loonen der ambtena ren en werklieden kan dragen.- Wij zien ons derhalve gedrongeiruwe vergadering te adviseeren het voorstel van de heeren De Meij, Lindeijer en Van Hal niet aan te nemen. Ten slotte achten wij het wenschelijk hiér nog aan toe te voegen, dat de fi nancieele toestand der gemeente het hoogst noodzakelijk maakt, dat de een maal voor een dienstjaar vastgestelde begroöting uitsluitend het doen van uitgaven welke niet d.oor leening kunnen worden gedekt gedurende dat. jaar beheerscht met inachtneming van de onvoorziene uitgaven, waarvoor op den betrekkelijken post gelden wor den gereserveerd. Overeenkomstig het advies van het hoofd van den Herhalingscursus voor jongens hebben wij de eer U voor te stellen aan den heer K. dc Visser, op het daartoe door hem gedaan verzoek, eervol ontslag te verleenen uit zijn be trekking van onderwijzer en plaatsver vangend hoofd aan dezen cursus, zulks met ingang van den len October 1920. .Ovf?r«?<?n.kr>mstig het advies va.i h.et hoofd van schooi F hebben wij de eer U voor te stellen aan tnejuffr. Sj. C. Heersma, op het daartoe gedaan ver zoek, eervol ontslag te verleenen uit iiz- r: betrekking van onderwijzeres in de nuttige handwerken aan genognuie school en te bepalen, dat dit ontsug geacht wordt.te zijn ingegaan op den len September 1920. Ter voorziening in de vacature van lee'raar in het boekhouden aan de Avondschool voor handwerkslieden al hier, ontstaan door het aan den heer J. J. Vis verleende eervol ontslag, hebben wij de eer U voor deze betrekking aan te bevelen den heer B. Vreeken Pzn., alhier, gezien de adviezen van de com missie van toezicht op- en van den be trokken inspecteur van het middelbaar onderwijs. Wij stellen U voor de benoeming te doen ingaan met ingang van den datum van de in functietreding en behoudens goedkeuring der voordracht daartoe door den minister van onderwijs, kun sten en wetenschappen, zulks in ver band met de subsidievoorwaarden. Voorts verzoeken wij U te bepalen, dat de pensioens-grondslag van den heer Vreeken (voor 3 wekelijksche les uren) voorloopig zal worden vastge steld op 370. in verband met de voorziening in de volkshuisvesting werd door de gemeen te reeds de hand gelegd op eenige per- ceelen grond, gelegen aan den water gang tusschen den Singelweg en den Hoogenweg. Daar het aanbeveling verdient het gemeentelijk bezit aldaar zooveel mo gelijk af te ronden, zijn door ons po gingen in het werk gesteld tevens in eigendom te verkrijgen de zijkanten van den landweg en het stukje grond op een overgelegde situatieteeke- ning aangegeven, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie A nos. 2337 en 499 (ged.), ter gezamenlijke grootte van 0.15.59 H.A., toebehoorende aan den Polder Walcheren, tot verkoop waarvan genoemde Polder zieli bereid heeft verklaard. In verband met het vorenstaande, hebben wij de eer uwen raad voor te stellen, genoemde stukjes grond van den Polder Walcheren aan te koopen, op de voorwaarden sub i tot en met 4 in een contract vermeld en tegen een koopprijs van 379.75, waarboven 15 aan kosten komt, zulks behoudens goedkeuring van Ged. Staten dezer provincie. Wij hebben de eer uwen raad hierbij ter vaststelling aan te bieden een be sluit tot beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven, hoofdstuk XV, artikel I, der begrooting voor 1920. Wij hebben de eer uwen raad hierbij ter goedkeuring aan te bieden a. de begrooting van ontvangsten en uitgaven van liet Gasthuis, voor het dienstjaar 1921, waarop aan subsidie van de gemeente is uitgetrokken een bedrag van 51000 b. idem van het burgerlijk armbe stuur, waarop aan subsidie is uitge trokken een bedrag van ƒ25.600 c. idem van het burgerweeshuis, waarop aan subsidie is uitgetrokken een bedrag van ƒ8000 d. idem van den Armenraad, waarop aan bijdrage der gemeente in de kosten is uitgetrokken een bedrag van 194.45 e. idem van de gezondheidscommis sie, waarop aan bijdrage der gemeente in de kosten is uitgetrokken een bedrag van 620 f. idem van de Kamer van Koophan del en Fabrieken, waarop aan toelage uit de gemeentekas is uitgetrokken een bedrag van 742.44. =5= Het is meermalen in de praktijk ge bleken, dat de belangen van den diepst der gemeentewerken en van den reini gingsdienst in velerlei opzicht parallel loopen en elkander vaak kruisen. Dat die belangen evenwijdig loopen valt waar te nemen bij de regeling van de diensturen der werklieden, de verhou ding der werklieden'tot het gemeente bestuur en de regeling der bezoldiging; dat zij elkander kruisten bleek dikwijls bij het aanschaffen van materieel, en het verrichten van werkzaamheden. Daar de loop der tijden ons in alle opzichten dwingt op de meest econo mische wijze liet beheer van de ver schillende takken van dienst te voeren en bij het doen van bestellingen de be hoeften van de afdeelingen van het ge meentebestuur te combineeren, komt het ons wenschelijk voor den dienst der ge meentewerken samen te voegen met dien van de reiniging, onder den direc teur van gemeentewerken. De opzichter van den reinigings dienst, die zijn taak op lofwaardige wijze vervult, blijft natuurlijk in die zelfde functie werkzaam, in gelijke ver houding tot den directeur van gemeen tewerken als de overige opzichters van dat dienstvak. Evenals het dagelijksch bestuur over de zaken den publieken dienst betref fende aan ons college ingevolge de Gemeentewet is opgedragen, blijft ook de openbare reiniging een deel van on ze werkzaamheid uitmaken. De destijds ingestelde commissie van bijstand voor het beheer van- en het toezicht op den reinigingsdienst zou door bovengenoemde combina'ic kun nen wórden opgeheven. "Echter zouden wij er prijs op blijven stellen de deskundige voorlichting vin de twee leden der genoemde commissie te behouden, zoodat wij U zouden wil len adviseeren het aanfu leden der vaste commissie van voorbereiding voor de gemeentewerken met twee uit te breiden en te bepalen op zes. Mocht uwe vergadering zich met het bovenstaande kunnen vereenigen, dan stellen wij U, in aansluiting daarmede, voor a. in te trekken de verordening re gelende den werkkring der 'commissie van bijstand voor het beheer van- en het toezicht op den reinigingsdienst, vastgesteld bij raadsbesluit van 23 Juni 1893 b. in te trekken de verordeninjt be trekkelijk den reinigingsdienst eveneens vastgesteld bij raadsbesluit van 23 Juni 1893 c. eervol ontslag te verleenen aan den in artikel 5 der sub b genoemde ver ordening vermelden secretaris-boek houder, den heer J. I. de Back, onder dankbetuiging voor de in die functie bewezen diensten d. de verordening op de vaste com missies van voorbereiding, vastgesteld den 6 September 1907, zoodanig te wij zigen, dat daarin wordt opgenomen de commissie voor de gemeentewerken en daarin wordt vermeid de taak, welke die commissie ten aanzien van de ge meentewerken en de reiniging zal heb ben te vervullen e. in te trekken de bij raadsbesluit van 14 December 1864 vastgestelde in structie voor de commissie van fabri cage, welke als geheel verouderd kan worden beschouwd. Een ontwerp-besluit tot wijziging van de sub d genoemde verordening wordt aan den raad overgelegd. VLISSINGEN, 22 SEPTEMBER. Het laat zich blijkens de begrooting voor Waterstaat aanzien, dat binnen kort met belanghebbenden tot overeen stemming zal worden gekomen omtrent de verlangde bijdrage van ƒ90.000 in de kosten der verbetering van de bui tenhaven te Vlissingen. Of en in hoe verre in 1921 met de uitvoering zal kunnen worden aangevangen, kan thans nog niet beoordeeld worden. Voor uitbreiding van de los- en laad plaatsen te Terneuzen wordt ƒ40.000 aangevraagd. Verder zijn noodig versterking van draaibruggen te Terneuzen en te Sas van Gent, het maken van een kaaimuur langs de Oostzijde van den Middenka- naalarm te Terneuzen, verbetering van de groote sluis te. Veere. Feestavond J. O. V. De J. O. V. altlier heeft gisteren avond ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan een muziekavond gegeven in de zaal van het Concertgebouw. Tafeltjes»en stoelen waren gezellig gerangschikt, de spelers zaten in het midden van den 'rechterzijwand en groen versierde het podium, terwijl op elk tafeltje bloemen prijkten, een zeer gewaardeerde attentie van den lieer Burgers. De zaal zelf zag er beter uit, men is met restauratie bezig en dit zal het geheele aanzien ten goede komen. Het programma, dat het orkest zich voorgenomen had uit te voeren, be vatte 14 nummers. Wij hebben de am bitie en volharding bewonderd van de leden der muziekafdeeling, die nu reeds over een aardig repertoire beschikken. De le viool speelt bepaald met durf en is niet bevreesd als hij het technisch wat moeilijker krijgt. Het is jammer, dat er geen dirigent is, die de leiding in handen kan nemen en voor. stipt maat-houden zorgt. Dit zou al te véél voortvarendheid voorkomen en de toon ten goede komen. Want dat de le viool daar wel voor kan zorgen, be wees hij met No. 3. Daar maakte hij een ronde, volle toon en speelde zon der vrees en steeds gelijk de versierin gen. Berust de leiding bij hem, dan mag hij zijn mede-spelers niet verge ten, doch door houding of gebaren moet voor maat-houden en crescendo en decrescendo gezorgd worden. Helaas beschikte de pianiste niet over zulk een instrument, dat de bege leiding beter tot haar recht kwam. Overigens mag hij aan den len violist een voorbeeld nemen wat onbe schroomdheid van spelen betreft. De aanslag van den heer P. Vos was for- scher. Deze was de vroegere leider der muziek-afdeeling en hem werd door den voorzitter dank gebracht voor zijn destijds bewezen diensten. Als blijk van waardeering werd den heer Vos namens de muziek-afdeeling een sou venir, bestaande uit de bekende Wag- ner-bank, groot formaat, aangeboden. Daarna vergastte hij de aanwezigen op twee piano-nummers, die zeer in den smaak vielen. Hij wist uit het klavier nog meer „muziek" te halen. Waar de orkest-leden, blijkeris hun onvermoeid studeeren, toonen in de toekomst met nog meer recht te mo gen optreden, mogen zij bovenstaande opmerkingen huishoudelijk bespreken. Zij leveren dan voor dilettanten aardig werk. Gisterenavond werd in het gebouw van de Federatie in de Nieuwstraat alhier door de afdeeling Vlissingen van de Communistische partij een openbare vergadering gehouden, waar als spre ker optrad de heer L. de Visser van 's-Oravenhage, met het onderwerp „Het Radenstelsel.',' Voor het niet zeer talrijk gehoor zetle de heer De Visser in een wel sprekende rede uiteen, hoe noodzake lijk de ontwikkelingsgang der maat schappij leiden moet tot de dictatuur van het proletariaat 'n vreemd woord dat daarom' velen nog afschrikt. Spr. zette echter breedvoerig uiteen, hoe de kapitalistische klasse op haar beurt nu ook een dictatuur uitoefent, hier door gesteund door het bezit van de staatsmacht. Daarom is het absoluut noodzakelijk, dat de arbeiders de staatsmacht veroveren, willen zij de dictatuur van het proletariaat kunnen behouden en bevestigen. Spr. behandelde vervolgens breed- voering de werking van het Raden stelsel, waarvan hij zich overtuigd houdt, dat het, eenmaal ingevoerd zijn de. door de arbeiders niet meer gemist zai willen worden. Strandconcert. De harmonie „Ons Genoegen", direc teur de heer C. G. Govaeits, zal morgen (Donrlerdag)avond van 810 uur haar laatste concert in dit seizoen geven in de tent op den boulevard Evertsen. Het programma voor dit concert luidt als volgt „Koloniale Reserve", marsch, The- wissen „Mazanieilo"t ouverture, Ph. Manternach „Uber'n grossen Teich", walzer, Ad. Phillip „Giiillaume Teil", grand fantaisie, O. Rossini Ouverture „Fantastique", A. Govaert Fantaisie sur l'Opera „Faust", Gounod „Urn Herz und Hand", walzer, C. Faust „TrSumerei", aus der Kinderscène, Schumann ,,'t Oranjehuis", marsch, W. C. P. de Vries. Voor het examen voor de akte van bekwaamheid in de gemeente-admini stratie, afgenomen door de Ned. ver- eeniging voor gemeentebelangen, is ge slaagd de heer I. van Waarde, adjunct commies ter gemeente-secretarie alhier. Men schrijft ons uit Middelburg Gisterenavond om 9 uur is een brand uitgebroken zooals er hier in jaren geen heeft gewoed en wel in de licht- drukkerij van de firma Gebr. van Straa- ten in de Wagenaarstraat. Het perso neel had de drukkerij te half zes verla ten. De eigenaar, de lieer Van Straaten was des avonds nog op het kantoor geweest, doch niet verder en had het te 8 uur verlaten, en toen niets bijzonders ontdekt. Te negen uur ongeveer be merkten voorbijgangers in de Wage naarstraat brandlucht en zagen zij rook uit de hoofddeur van het gebouw ko men, terwijl ongeveer tegelijkertijd zij B=BS-g die van achter op het pand kijken liet vuur ontwaarden. Onmiddellijk werd naar alle zijden om hulp 'gevraagd. Toen de brandweer met veel'materiaal ten plaatse verscheen stond zij voor een kolossale vuurzee en aanvankelijk werd niet gedacht dat het gelukken zou het vuur tot dit ééne pand te beperken. Toch is dit mogen gelukken, dank zij vlug en tactisch werken, doch het pand zelf is geheel uitgebrand. Het belendende perceel van den heer- Meultneester, een boekbinderij en car- tonnagefabriek, bekwam wel vuur- en waterschade, doch het bedrijf kan on gestoord worden voortgezet. Het aan de andere zijde grenzende perceel, het kantoor van den RijkszuivelConsulent, heeft zeer veel waterschade gekregen, het water stroomde door de plafonds en van de trappen en zoo door den gang de straat op. De huizen aan de overzij de der straat kregen gebladderde voor gevels en enkele ruiten sprongen. Vele der hier wonenden hadden have en goed weggebracht. Hard is er ook gewerkt om het Waaggebouw, waar de militai ren geweren, ammunitie enz. bergen, te sparen, daar men bang was voor liet vlam vatten door de talrijke vonken, die over het dak vlogen. Door de soldaten werd het dak steeds nat gehouden en de officieren namen verder alle maatrege len die de omstandigheden noodig maakten. Te half elf was men het vuur totaal meester, at Weef het opvlammen en smeulen. Zooals te begrijpen is was het aantal belangstellenden en nieuwsgierigen zeer groot. Het was dan aanvankelijk ook een mooi, maar griezelig schouw spel. Vooral de kolossale vonkenregen die over de stad dwarrelde was prach tig, het geleek wel een vuurwerk. Naar wij .vernemen is vooral het huis zelf maar laag verzekerd. in verband met het feit, dat de handeldrijvende en industrieele midden stand zeer nauw betrokken is bij de al of niet invoering der z.g.n. weeldebe lasting, maakte deze aangelegenheid in een Maandag jl. gehouden bestuurs vergadering der vereeniging „Handels belang" alhier een punt van ernstige bespreking uit. Aangezien door het be stuur van den Middenstandsbond aan alle bij dien Bond aangestoten vereeni- gingen werd verzocht om de desbetref fende meeningen en opmerkingen te mogen vernemen, teneinde toegerust met een totaal indruk dier meeningen in deze hoogst gewichtige aangelegen heid te kunnen handelen, werd door het bestuur van „Handelsbelang" besloten deze aangelegenheid alsnog grondig met hare leden te behandelen in een al- gemeene vergadering» te houden op Mèandag 27 dezer. Blijkens achterstaande advertentie zal dc welbekende solo-harpiste van het Residentie-orkest, mevrouw Rosa Spier, met den talentvollen violist Si mon van Leeuwen, beiden uit Den Haag, Dinsdag 28 September-ter ope ning van het seizoen een concert geven in de Concert- en Gehoorzaal te Mid delburg. De heer Van Leeuwen heeft onlangs in de residentie een vioolavond gege ven en o.a. met het concert van Wie- niawski een groot succes behaald. De pianist Maurice van Ijzer zal de 'pianobegeleiding op zicli nemen. Uit de begrooting voor binnenlandsche zaken. Voor de voltooiing der herstelling van den hoektoren van het stadhuis te Middelburg vraagt het gemeentebestuur van Middelburg een nieuw sidisidie van 18.000, zijnde de helft der geraamde kosten. Dit bedrag ware over 4 jaren te verdeelcn. Voor 1921 zou voor de restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Goes etrd-termijn van ƒ2500 moeten woriiei uitgetrokken. De restauratie is echter nii'i voltooid en voortzetting daarvan is zeer noodzakelijk. Volgens de thans opgemaakte begrooting uilen de kus ten van de thans nog uit te voeren werkzaamheden 150.000. beloopen De minister is van oordeel dat de kerk voogdij, daarbij gesteund door de pro vincie Zeeland, t.c burgerlijke gemeente G;es en particulieren, een deel der res tauratiekosten behoort ie dragen. Dit aandeel ware op dee! te stellen. De Rijksbijdrage zal dan 100.000 beJra- gen. Deze som ware over tien jhren te verdeelcn. Voor het huis de Steenrots te Mid delburg worden aangevraagd in 4 ter mijnen een subsidie van 7500. Voor de Ned. Herv. Kerk te Nisse ƒ38000, te verdeelcn in 4 termijnen; voor den toren te Nisse 22450, te ver doelen in 3 termijnen van 6000 elk en een eind-termijn van ƒ4450; voor de Ned. Herv. kerk te Kloosterzanile ƒ15000, te voldoen in drie termijnen voor den toren te Kapelle 24000, m 6 termijnen te verleenen. SOUBURG. Door de burgerwacht alhier zal Za terdag 25 September een schietwed strijd worden gehouden op het scluet- terrein te West-Souburg. Een negen tal geldprijzen zijn door het rijk hiei- voor beschikbaar gesteld, terwijl °P Zaterdag 2 October naar acht particu liere prijzen zal geschoten worden. Dat drie eigen broeders de vrouw hunner keuze zoeken uit hetzelfde ge zin en huwen met drie eigen zustcis.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2