Stads= en Provincienieuws SPORT BUITENLAND leen, kan deze plannen niet verwezen lijken. Het initiatief is daar genomen. Men blijkt bereid er offers voor te brengen, maar zelfs desondanks zouden wij in de gegeven omstandigheden niet den moed hebben gehad aan te drin gen op ster i in mateveelen zin door het land, indien wij niet de overtuiging hadden, dat het hier in geenen deeie speculatieve belegging gold, die natio nale winst zal brengen, en materieel zich zelf minstens zal loonen. De durf van het dagelijksch bestuur van Vlissingen, dat deze zaak aanpak te, verdient al terstond inoreelen steun. Wij vragen niet, dat de spoorweg maatschappijen haar eigen belang zou den offeren aan dat van Zeeland. Wij vragen, dat zij zonder vooroordeel de mogelijkheden zullen onderzoeken, 0111 Vlissingen zoo te bedienen, dat het con- curreeren kan met Beligsche havens. Wij vragen van onze landsautoritei- ten steun voor dit plan, ook omdat men daardoor opnieuw zou accentuee- ren tegenover onze zuiderburen, dat de liefde van Zeeland voor Nederland niet eenzijdig is. In een noot voegt „de Nieuwe Cou rant" hier nog aan toe, dat zij niet veel begrijpt van de plannen tot opheffing van onze zuidelijke garnizoenen. Het Haagsehe blad schijnt van deze plannen meer te weten. Ook ons kwam ter oore dat er wer kelijk ernstige plannen bestaan tot op heffing van ons garnizoen, in zooverre dat onze geheeie bezetting zou komen te bestaan uit een compagnie pantser fort-artillerie. Opzettelijk hebben wij van deze plannen nog geen melding gemaakt, doch nu de „Nieujve Courant" deze kwestie zij het ook slechts terloops aanroert, meenen wij verplicht te zijn mee te deelen, dat het gevaar van op heffing van het garnizoen alhier verre van denkbeeldig is. Laat ons hopen, dat dit dreigend ge vaar worde afgéwend en dat de mi nister van oorlog zal inzien dat, zoo één plaats een flinke bezetting noodig heeft, het toch zeker Vlissingen is. KAMER VAN KOOPHANDEL. Aan het jaarverslag van de Kamer van Koophandel alhier over het jaar 1919, is het volgende ontleend Algemeene beschouwingen. Hoewel de wereldoorlog reeds se dert eenigen tijd tot het verleden be hoort, laat deze de nadeelige gevolgen ook in deze gemeente nog steeds in hooge mate gevoelen en kunnen wij slechts andermaal herhalen wat wij in ons vorig verslag vermeldden, dat de handel en het fabriekswezen ernstig schade daarvan ondervindt. Een in het najaar uitgebroken sta king in de bouwbedrijven veroorzaakte een onberekenbare schade en werkte hoogst nadeeiig op de industrie hier ter stede, die zich juist begon te ontwik kelen. De arbeidsloonen stegen voortdu rend ten gevolge van de duurte der le vensmiddelen en der kleeding en andere tevensbehoeften. De brandstoffen wa ren nog schaarsch en de prijzen bui tengewoon hoog, petroleum was we derom verkrijgbaar, gas en electriciteit waren eveneens duur. De zeescheepvaart nam niet onbe langrijk toe, doch de binnenvaart nam aanmerkelijk af. De handel ondervindt groote bezwa ren d.oor het in stand blijven van de N.U.M. Het ware gewenscht dat alle beperkende bepalingen voor den uit voer ten spoedigste werden opgeheven. Het jaar 1919 was voor de Konink lijke Maatschappij „de Schelde" niet ongunstig. De aanvoer van materialen en brandstoffen is voor dit bedrijf aan merkelijk verbeterd, zoodat het moge lijk was geleidelijk de werklieden, die onderstand hadden ontvangen of door werkverschaffing werden bezig gehou den, wederom tot-hun normalen arbeid te laten terugkeeren. In de tweede helft van het jaar konden bovendien een aantal gemobiliseerden weder te werk gesteld en nieuwe werklieden worden aangenomen; het personeel is zoodoen de wederom op vroegere sterkte geko men. De Maatschappij „Zeeland" had, niettegenstaande de wereldoorlog reeds geruimen tijd geëindigd was, nog met velerlei moeilijkheden te kampen. Aan gezien de Engeische admiraliteit niet kon toestaan dat de postbooten naar Folkestone of Dover werden gediri geerd, werden door de Maatschappij bij die admiraliteit stappen gedaan om voorloopig Gravesend aan te doen, welke gelukten. Dientengevolge kon op 31 Januari 1919 de -dienst voorloopig alleen voor passagiers- en postvervoer op beperkte schaal hervat worden, met dien verstande, dat een der postbooten driemaal 's weeks naar en van Graves end vertrok. Slechts met veel moeite kon de beschikking verkregen worden over de benoodigde steenkolen. Den 16 juli 1919 kon men de booten wederom op Folkestone dirigeeren en goederen ter vervoer aannemen, ter wijl 15 September d.a.v. tiet aantal rei zen tot 5 per week kon uitgebreid wor den. Teneinde de talrijk in de Noordzee ronddrijvende mijnen tijdig te kunnen ontwijken, werd en wordt nog uitslui tend bij daglicht gevaren. Het visscherij-bedrijf was winstge vend, doordien hooge prijzen voor visch en garnalen werden bedongen omdat vleesch zeer duur was. De marine neemt een groot deel van de beschikbare ruimte in de binnen- en buitenhaven in beslag door het over brengen van de marine van Hellevoet- sluis naar Vlissingen is de oostelijke binnenhaven geheel door de marine in beslag genomen tot dat bij tijd en wijle een nieuwe marinehaven aan de buiten haven zal zijn gebouwd. Het werk in het bouwbedrijf bepaal de zich, uitgezonderd het bouwen van een fabriek voor de N. V. „Fijnwerk", bijna uitsluitend tot de woonhuizen, die door de vereeniging „Gemeenschappe lijk Belang" werden gesticht. Particulieren lieten echter weinig of niets bouwen ondanks het gebrek aan woningen. (Wordt vervolgd.) POLDER WALCHEREN. in de vergadering van Zaterdagmor gen waren aanwezig, behalve de voor zitter 4 raden en 15 commissarissen. Bij het voorstel tot vaststelling van liet gewoon dijkgeschot, deelde de voor zitter mede, dat nog niet alle kosten van buitengewone werken konden wor den opgenomen in deze raming, o.a. niet van een belangrijk noodzakelijk werk aan de oeververdediging bij het voormalige fort de Nolle onder Vlis singen, waarvan de kosten op 60.000 worden geraamd. Het ligt in de bedoe ling van het dagelijksch bestuur, om in de volgende vergadering een voorstel tot liet aangaan eener leening, 'om deze kosten te dekken, te doen. De heer Van de Putte acht den finan- cieelen toestand van den polder zeer droevig en wijst er op, dat ook de kos ten van de schade aan den dijk te West- kapelle bij de jongste stranding er nog bij zuljen komen, of, vraagt spreker, kan dit uit de inkomsten van 1920 ge vonden worden. De voorzitter zegt, dat nog niet vast staat wat beslist moet worden uitge geven, maar te optimistisch mag men toch ook niet zijn. Er is een post van ƒ26000 voor de Noordwatering, waar van het niet zeker is dat hij noodig zal zijn. De heer Van de Putte vraagt of het bedoelde werk dan niet zal worden uit gevoerd. De voorzitter zegt, dat het de bedoe ling is te vragen het dagelijksch be stuur te machtigen de in de'voorloopige raming genoemde werken en de voor- bereidingswerken voor de herstelling bij fort de Nolle, te doen uitvoeren. De heer Van de Putte vraagt of bij liet bepalen van den eenheidsprijs, met den tegenwoordigen toestand is reke ning gehouden. De voorzitter kan die vraag bevesti gend beantwoorden en wijst er op, dat verleden jaar de aanbesteding steeds onder de raming bleef. De heer Van de Putte vraagt of het wei juist is, waar de dijk voor het fort de Ruijter door het Rijk onteigend is, de kosten der verdediging nog op de ra ming voorkomen. De voorzitter zegt, al is de dijk ont eigend, dit toch den polder niet van de verdediging ontheft. De heer Van de Putte vraagt fen slotte nog, of het reeds gestorte bazalt bij dijkpaal 14 der Westwatering valt onder den op deze raming uitgetrokken post. De voorzitter zegt, dat de post alleen slaat op het werk dat nog moet worden uitgevoerd, vooruit zijn geen werken, die nu geraamd worden aangevangen. Het voorstel wordt nu in stemming gebracht en met de bovenbedoelde machtiging van het dagelijksch bestuur onveranderd aangenomen mei alge meene stemmen. Aan wed. StrooGeldof te Vlissin gen werd wederom 162.50 over 1921 toegestaan. De heer Van de Putte .kwam bij de rondvraag nog eens terug op den toe stand van den weg onder langs den dijk bij de Zuidwatering, er is nog niets aan gedaan, alteen enkele putten zijn dicht gemaakt. Met weinig kosten door het inbrengen van zand uit den scliel- penhoek zou reeds veel verbeterd kun nen worden. De voorzitter zegt dat een onderzoek is ingesteld en gebleken is, dat de voor stelling, in de voorjaarsvergadering ge geven, als zou dit de eenige weg zijn naar Ritthem en zouden er tijden van het jaar zijn, dat de bewoners uit dit deel der gemeente Ritthem niet kunnen bereiken, overdreven was. Er is een kortere weg, maar de onderhouds plichtigen van dien weg doen niets en denken maar, dat het polderbestuur het wel zal doen. De kosten zouden toch nog 700 bedragen en ook zonder ver der veel werk wordt de weg langs den dijk binnen een paar jaar vanzelf weer igoed. Nu moeten de eigenaars van dien anderen weg dezen maar in orde bren gen. De heer Van de Putte zegt, dat de weg langs den dijk beter begaanbaar was en toen is het een gewoonte ge worden dien te gebruiken. Nu hij de vrij hooge kosten hoort zal hij geen be paald voorstel doen, maar geeft het dagelijksch bestuur toch nog eens in overweging verbetering aan te brengen, desnoods met voordeelige Iniip van de meest belanghebbenden bij de verbete ring. De voorzitter zegt nadere overweging toe. De heer P. Wisse vraagt waarom in de Zuidwatering bij de bruggen-de peil schalen-niet meer aanwezig zijn. De voorzitter zegt een onderzoek toe, en zal in dc volgende vergadering hier over nadere inlichtingen verstrekken. De heer J. de Visser had gedacht dat er nog een verzoek zou zijn van den aannemer Meijer, om 10 7 boven zijn aannemingssom te mogen ontvangen. De voorzitter zegt, dat wel een ver zoek bij het dagelijksch bestuur doch niet bij de algemeene vergadering is in gekomen. Het dagelijksch bestuur heeft iiet verzoek afgewezen, aldus handha vende zijn eenmaal ingenomen stand punt. Hij raadt den heer de Visser aan den heer Meijer een wenk te geven, zich alsnog tot de algemeene vergadering te. wenden, dan komt er een praeadvies van het dagelijksch bestuur. De lieer de Visser zal aldus handelen. De heer Simonse vraagt( hoe liet staat met de schade door den Engel- schen schoener „Pride of the West" op 6 Augustus toegebracht aan den West- kapelschen zeedijk. De voorzitter brengt dank aan den heer Simonse, dat hij deze kwestie, waarover in den polder allerlei geruch ten de ronde doen, hier ter sprake heeft gebracht. Do voorzitter kan meded.ee- len, dat hier geen reden was voor toe passing van de Waterstaatswei van 1902 die den polderbesturen het recht geeft bij dreigend of dringend gevaar in te grijpen. De op de stranding vol gende stormdagen veroorzaakten de grootste schade. Overwogen wordt óf door het voeren van een procedure de belangrijke schade, die in de tiendui zenden loopt,'Rail worden verhaald op de reederij. OPEN BRIEF AAN ZIJNE EXCELLENTIE DEN MINISTER VAN LANDBOUW, NIJVERHEID EN HANDEL. Excellentie, In Uw circulaire van 11 September 1920 betreffende maximumprijzen, ge richt tot de gemeentebesturen, wordt beweerd, dat in verscheidene gemeen ten voor wittebrood van het publiek een onredelijke prijs wordt gevraagd. Wij betreuren het 'ten zeerste, dat deze beschuldiging is geuit, zonder dat vooraf de besturen der werkgevers organisaties in het bakkersbedrijf in de gelegenheid zijn geweest de onhoud baarheid daarvan aan te toonen. Eén enkele bespreking toch zou Uwe Excel lentie de overtuiging hebben geschon ken, niet alleen, dat het onderzoek op uw last in ten viertal bakkerijen inge steld, niet de conclusie wettigt, die daaruit getrokken is, doch integendeel, dat de netto-verkoopprijs van het wit tebrood dooreen genomen slechts een matige winst laat. Teneinde het bakkersbedrijf in Ne derland te zuiveren van de blaam, die door uwü circulaire o.i. geheel onver diend daarop wordt geworpen, hebben wij het noodig geacht den heer J. G. Ch. Volnier, hoogleeraar in de bedrijfsleer en het boekhouden aan de Technische Hoogeschool en de Nederlandsche Han- delshoogeschool te verzoeken, in aan7 sluiting aan diens, mede te uwer ken nis gebracht rapport van 15 Maart 1920, inzake de broodprijzen, opnieuw een onderzoek in te stellen naar den kostenden prijs van het wittebrood op heden. De Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbe drijf. De Nederlandsche Bakkersbond. De Ned. R K. Bond van Brood-, Koek- en Banketbakkerspa- troons. VLISSINGEN, 20 SEPTEMBER. Voor de derde nationale pluimvee- en konijnententoonstelling, welke in Ja nuari- in het Concertgebouw zal wor den gehouden, heeft de burgemeester zich, op een desbetreffend verzoek be reid verklaard het eere-voorzittersehap te aanvaarden. Dc afdeeling Vlissingen van de com munistische partij houdt morgenavond weer een openbare vergadering in de zaal van het Federatiegebouw in de Nieuwstraat. Als spreker zal optréden de heer L. de Visser uit 's-Gravenl'iage het onderwerp „het Radenstelsel". Er zal gelegenheid tot debat worden gegeven. - Bij resolutie van den minister van koloniën is de heer P. Contant alhier ter beschikking gesteld van den gouver neur-generaal van Nederlandsch-Indië, om daar te lande voor den tijd van vijf jaren in tijdelijkcn dienst te worden geplaatst als opziener machinesteller bij het marine-etablissement te Soera- ba ja. Het lichtschip „de Wandelaar" is we der op zijn plaats in de Wielingen ge legd, terwijl het reserve-lichtschip werd binnengebracht. Voor het voorloopig machinisten-di ploma is geslaagd 'de heer M. Romijn alhier. Voor den dienst in Ned.-lndië, om te worden benoemd als onderwijzer zijn bestemd de heeren A. Antheunisse te Middelburg en D. van der Linde te Wolfaartsdijk. Voor het gewone politic-diploma is Zaterdag te Utrecht geslaagd J. Wage naar te Middelburg. De examens zijn ^fgeloopen. Er wer den in het geheel 744 candidaten ge ëxamineerd, waarvan er 153.het diplo ma met aanteekening verwierven en 314 hel gewoon diploma. De bouw van een kazerne voor .de brigade maréchaussee te IJzendijke is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. B. Reuling te Breskens voor 88.500. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. De rechten der vrijzinnigen in de Ned. Herv. Kerk. In de Ned. Herv. Kerk te Amsterdam hebben de vrijzinnigen den kerkeraad kennis gegeven van hun voornemen den hoof ctel ijken* omslag niet te voldoen, daar zij in hun rechten door dien ker keraad miskend worden. In 't „Vrijzinnig Godsdienstig Week blad voor Amsterdam" wordt medege deeld, dat reeds meer dan 1000 aange- slagenen in den hoofdeiijken omslag hun lidmaatschap hebben opgezegd, en dat nog veie duizenden zullen volgen. Men verwacht een grooten uittocht. Er is thans evenwel een commissie benoemd, om te trachten een compro mis tusschen reehtzinnigen en vrijzin nigen tot stand te brengen. De zaak-Netelenbos. Het volledige rapport der prae-advi- seerende commissie in de zaak-Nete lenbos, zal, naar aan de „NecL" mee gedeeld wordt, in de gedrukte Acta dier Synode worden opgenomen. Aan gezien dit een uitgebreid boekdeel wordt (de voorlezing ervan duurde meer dan twee uren), kan het, al be trachten de scribae allen spoed, nog wel eenigen tijd overheen gaan eer deze Acta verschijnen. Inmiddels wordt ech ter allereerst het Netelenbos-rapport gezet, opdat het reeds eerder, en wel zoo spoedig mogelijk, aan den afgezet- ten predikant, zijn kerkeraad en classis kan worden toegezonden. RECHTSZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zim veroordeeld wegens vleesch als voe dingsmiddel bestemmen vóór keuring E. K., Zoutelande, tot 25 ƒ10 b. s. 25 -f- 10 d. h. overtr. HuurcommissiewetL. B., Souburg, tot 25 b. s. 25 d. h. overtr. Boterwet J. van H., Vlissingen, tot ƒ15 b. s. 15 d. h. J. M-, huisvrouw van C. S., Meliskerke, tot 10 b. s. 10 d. h.overtr. Motor- en Rij wiel wet F. G. G. P., Mid delburg, tot 2 X 15 b. s. 2 X 15 d. h. C. R„ Nisse, tot 2 X 5 b. s. 2 X 5 d. h. overt;-, verord. op den balckersnachtarbeid C. F., Middelburg, tot ƒ5 b. s. 5 d. h. straatschenderij N. J. de V., A. K., beiden te Vlissingen, ieder tot 5 b. s. 1 w. t. overtr. Arbeidswet J. A. van H., wed. L., Vlissingen, tot ƒ10 b. s. 10 d. h. H. M. H.. Vlissingen, tot 2 X ƒ3 b. s. 2 X 3 d. K. V., Vlissingen, tot 7 X ƒ0.50 b. s. 7 X 1 d. h. J. A. H., Vlissingen, tot ƒ3 b. s. 3' d. h. overt. Jachtwet P. H., Koude- kerke, tot ƒ5 b. s. 1 w. t. op een rijwiel meer personen vervoeren dan waarvoor het bestemd is P. van S., A. S., J. J. van M., A. H. van der L., allen te Vlissingen, W. A. van D., zwervend, allen tot 1 b. s. 1 d. h.; met een rijwiel den oprit te Vlissingen af rijden K. H., Amsterdam, J. V., Sliedrecht, ieder tot 1 b. s. 1 d. h. J. J. van der B Vlissingen, tot 1 b. s. 1 w. t. wateren buiten de bakken A. M. R., A. D., beiden te Middelburg, ieder tot ƒ2 b. s. 2 d. h. een trekhond op straat laten losloopen A. C, Vlissingen, tot ƒ3 b. s. 1 w. t. zitten op een hondenkar M. A., Koudekerke, tot teruggave aan ouders overtr. Algem. Regiem, van politie op de rivieren, kanalen enz. J. J. van B., Souburg, tot ƒ2 b. s. 1 w. t. 1. J. M., A. van S., beiden te Sou burg, J. P. van der S., Vlissingen, allen tot ƒ2 b. s. 2 d. li. overtr. verord. op de win kelsluiting M. S., A. F5., beiden te Vlissin gen, ieder tot 3 b. s. 3 d. li. overtr. Leerplichtwet J. C. van II Vlissingen, tot 0.50 b. s. d. h. B. V., J J J. van G huisvrouw van J. O., beiden te Vlissingen, ieder tot ƒ3 b. s. 3 cl. Ii J. L., P. E. V., huisvrouw van A. P., beiden te Vlissingen, ieder tot 2 b. s. 2 d. h. strooperij G. j. A. D., Souburg, F. C. H. E.', Vlissingen, ieder tot 2 b. s. 1 w. t. P. van der M., Vlissingen, tot 3 b. s. 3 d. h. fietsen met lantaarn, waarvan de zijglazen gekleurd licht uitstralen P. B., Middelburg, F. J. H., Vlissingen, ieder tot ƒ0.50 b. s. 1 d. h. fietsen 'zonder bel C. D., Middelburg, D. L„ Serooskerke, A. D., Vrouwepolder, ieder tot ƒ2 b. s. 2 d. h. rijden met een wagen zonder licht G. de P., Souburg, tot 1 b. s. 1 w. t. M. J. E., J. de B„, beiden te Vlis singen, ieder tot 2 b. s. 2 d. li. fietsen zonder lichtP. P. de V., P. de B„ allen te Serooskerke, A. de B., A. W., P. F., al len te Koudekerke, J. B., Veere, K. A., C. van den D., H. C., allen te Souburg, W. J., W. K., belden te Arnemuiden, L. M. M. H. B., zwervend, D. van H., Rotterdam, C. R., Nisse,'J. S., 's Heer Arendskerke, J. H. K A. A. S., C. van L., huisvrouw van J. A. L., L. van de K., C. M. V., J. A., M. D. 't J„ J. A. L., W. de W., C. C. M. de W., A. S. van B., L. S., M. J. M„ J. H. P., J. E. 't H., A. S., C. van T-, allen te Vlissingen, A. G., M. J., beiden te Zoutelande, P. S., Oostkapelle, K. H., Westkapelle, J. C., P. L., L. de R., allen te Biggekerke, J. B., Dom burg, J. L., S. G. G., P. P. V H. S. A., J. L„ J. S., C. M. H., P. L., J. S., J. de F., A. P., H. C. A. de R„ C. G.. J. C. II., M. I. van H., Th. N. K., A. Mi R., allen te Middelburg, allen „tot 3 b. s. 3 d. li. J. van K., Bigge kerke, G. G-, Grijpskerke, ieder tot. ƒ2 b. s. 1 w. t. S. A. J., Nieuwland, tot terug gave aan zijn vader D. D., Serooskerke, tot ƒ2 b. s. 2 d. h. dronkenschap W. V., Souburg, C. L., F. de N., D. F. P., allen te Vlissingen, J. F., Zoutelande, J van B., Arnemuiden, J. P., C. de K., W. B., S. J. C., S. J. C., allen te Middelburg, A. R., Domburg. C. van B C. S., beiden zwer vend, allen tot ƒ3 b. s. 3#d. h. C. S., zwervend, C. J. F., H. J. D., J. D., allen te Middelburg, J. P., C. D., beiden te Vlis singen, A. O., Zoutelande, allen tot 5 b. s. 5 d. h. A. R., P. S„ J. de R., allen te Vlissingen, L. P., A. F. 1 beiden te Mid delburg, N. de K., Hoek, allen tot 10 b s. 10 d. h. J. Th. \V. M Zwolle, tot 15 b. s. 15 d. h. J. C. S., Vlissingen, J. M. H. M. L., Middelburg, ieder tot zeven dagen hechtenis P. C. B., Souburg, tot drie we ken hechtenis en plaatsing in een Rijks werkinrichting voor den tijd van zes maanden vrijgesproken zijn J. V., Mid delburg, wegens overtr. verord. op de bak- kersnaciitarbeid en M. E. M., Vlissingen, wegens overtr. verord. op de winkelsluiting. MARINE EN LEGER. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht op 22 Sept. op- pertorpedist M. Haakman van wacht schip Vlissingen naar wachtschip Wil lemsoord op 24' Sept. schipper De Christiani van „Schouten" te Hoorn naar wachtschip Willemsoord op 1 October bottelier-majoor J. Geelhoed van „Koningin Emma" naar „Zeeland"; sergeant-bottelier P. C. Duv.alois van „Zeeland" naar „Koningin Emma" sergeant-machinedrijver A. Tromper van „Van Speyck" naar „Z 3" te Vlis singen ingetrokken de overplaatsing van den sergeant-machinedrijver W. F. Uileman op 1 October van. „Van Speyck"' naar „Z 3". De gepensionneerde kolonel Gooszen die in de periode-Van Heutsz leider was eener expeditie naar Nieuw-Guinea is volgens het „Soerab. Hbl." naar Indië teruggekeerd, om daar te lande te dingen naar een plaatsing c\ls lands- rechter, wijl hij in Nederland van zijn kolonels-pensioen niet be'hooiiiijlc kan bestaan. VOETBAL. Zuidelijke le klasse. V. V. V.—Middelburg 2—0.. In het begin een gelijk opgaand spel. Zachtjesaan komt de thuisclub iets in de meerderheid. De zeer sterke ~tvind doet veel afbreuk aan het spel dal niet op hoog peil staat. Wanneer de Mid delburg-doelman eenige malen reddend is opgetreden, trapt een back der gas ten een voorzet van Van Gasselt in eigen doel, 10. Niet lang daarna weet Ravm'aker zeer handig den voor sprong te vergrooten, 20. In de tweede helft spannen de Zeeu wen zich geweldig in, en doen verschil lende aanvallen op het V.V.V.-doel. Dc verdediging van Venlo geeft tot doel punten echter geen kans. Tegen het einde trachten de gasth.eeren nog de score te verhoogen, doch thans houden de Middelburgers en vooral de doel man, zic.h kranig. Er komt geen veran dering meer. 's Bosch B.V.V.N.A.C. 12 Breda BredaniaDosko 40 Tilburg N.O.A.D.M.V.V. 2—2 2e klasse. Roosendaal AllianceMiddel burg 11 6-0 3e klasse. Goes K. D. O..Roosendaal 06 Op het terrein van „T. S. C." te Ter Neuzen speelde gisteren het eerste elf tal van „Vlissingen" tegen een eerste elftal van genoemde club. Ofschoon „Vlissingen" in de eerste helft voortdu rend tegen wind in het doel van „T. S. C." bestookte en het op 22 bij de rust gelijk wist te maken en alzoo sterker ieek, wist zij dat niet in doelpunten om te zetten en kwam het eind met 33. Daarna speelde het tweede elftal van „T. S. C." tegen „S.E.O.L.T.O. 1" van Hansweert. De uitslag was 21 ten voordeelc van „T. S. C." Het eene punt van de fiansweertsche club werd door een der achterspelers van „T. S. C." kort na den aanvang in eigen doei ge kopt. DE PRESIDENTSCRISIS IN FRANKRIJK. De verkiezitig van den president zal definitief Donderdag om 2 uur te Ver sailles plaats hebben. In de wandelgan gen van de Kamer blijft het zeer geani meerd. Ofschoon men weet, dat Milic- rand in liet kabinet verklaard heeft te volharden bij zijn weigering, willen de meeste Kamerleden Dinsdag a.s. er nog eens bij hem op aandringen en zijn van plan een beteekenisvolle ovatie te bren gen. Verder zal er van alle kanten bij Millerand op worden aangedrongen, dat hij zich beschikbaar moet'stellen, opdat daardoor een vereend front zal worden verkregen. Millerand heeft met Péret een onderhoud gehad en er bij dezen op aangedrongen dat hij zich zou verstaan met Jonnart over een verkie zing van een van hun beiden. Doch Jon nart en Péret zijn het er volgens de „Temps" over eens, dat niemand anders dan Millerand het Elysée moet bewo nen. Het ziet op liet oogenblik, verras singen buitengesloten, uit of een van de drie personen Millerand, Jonnart of Péret president van de republiek zal worden. De meeste bladen uiten echter nog de hoop en verwachting, dat Mille rand zal zwichten voor den publieken aandrang. HET ENGELSCHE MIJNWERKERS CONFLICT. De onderhandelingen tusschen de regeering en de mijnwerkers-afgevaar digden zullen heden worden voortgezet De toestand is evenwel zeer critiek. De regeering zal onmogelijk eenige loons-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2