GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN ttiVERTEN'TlCN i» De regeering moet de voorge telde iooneischen onmiddellijk inwilli- ge?e; de regeering mag'de prijzen voor aehuishoudkolen in verband met de te betalen hoogere loonen niet vertuio- geïL>' er moet een bevoegd hof van onderzoek worden ingesteld, teneinde ,e naan, of in verband met, den fi- nancieelen toestand der industrie de is van de huishoudkolen kan ver- Pil worden. Het rapport daarover jnoet door de regeering worden aange- ""iinstelling van een commissie, om de 'oorzaken te onderzoeken nopens vermindering der productie 5v de mijnwerkers aanvaarden het voorstel de' regeering betreffende een onderzoek van 't tegenwoordige loon- voorstel teneinde nieuwe standaard- loonei! vast te stellen. DE UITLEVERING VAN DUITSCH OORLOGSMATERIAAL. Van welingelichte zijde wordt ge meld, dat de uitlevering van gereed schappen en benoodigdheden voor de luchtvaart, die volgens het vredesver drag vereischt was, zoo goed als ge heel heeft plaats, gehad. Thans moeten „og ongeveer 200 waggons wapenen, munitie en in België en Frankrijk buit gemaakt oorlogsmateriaal worden uit geleverd. Ontplofüngsstoffen en on bruikbaar materiaal zal niet worden uitgeleverd, doch ter plaatse worden vernietigd of in voorkomende gevallen worden' verkocht. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN AMERIKA. Met de verkiezingen voor den nieu wen president in de Vereenigde Staten is een begin gemaakt. Nog niet recht streeks, maar men beschouwt de stem ming voor een nieuwen gouverneur van den staat Maine, zooals reeds is gemeld, als een voorteeken hoe Jiet in de heeie republiek zal loopen. in Maine hebben de Amerikanen duidelijk getoond, dat zij voorloopig genoeg hebben van het democratischbewind van Wilson. Met de vrouwen mee, die voor de eerste maal stemden en hgt kiezerscorps met meer dan twee vijfden vergrootten,ver kreeg de democratische cahdidaat een veel kleiner aantal stemmea dan in 1916, terwijl de republikeinen overal toonden in de meerderheid te zijn. De vetktezing ging vooral om den Volken bond en ais alle cijfers bekend zijn, zal vermoedelijk blijken, dat de republikein zal zijn gekozen met een meerderheid van meer dan 60.000 stemmen. Dat is lus in dien eenen staat al een gewel dige meerderehid en als het zoo door gaat, dan is het met Wilson's prestige tolaal uit, nog eer hij aftreedt, dat, naar men weet, pas in het volgende jaar ge schiedt. Hij is thans, naar bericht wordt bezig met het schrijven van een diplo matieke geschiedenis van de deelne ming van Amerika aan den wereld oorlog. EEN ONTPLOFFING TE NEW-YORK. Donderdagmiddag om twaalf uur heeft te midden van de beurswijk te New-York, in de onmiddellijke nabij heid van de Morgan Bank bij de Beurs, een geweldige ontploffing plaats ge had. De gevel der bank werd vernield. Volgens de laatste officieele schat tingen zouden er dertig dooden en 170 gewonden zijn. Er loopen zonderlinge geruchten over de oorzaak van de ramp. Men zegt, dat twee mannen zich in een auto begaven naar de Morgan Bank en een bom wierpen. Anderen zeggen, dat cie oorzaak der ontploffing het gevolg is van een botsing tusschen een auto en een vrachtwagen met dynamiet ge laden. De schade wordt op meer dan 1 twee millioen dollar geschat. Dc „Tintes" verneemt nog nader uit New-York Dertig personen werden I gedood en ongeveer tweehonderd ge wond bij de ontzettende ontploffing die eeffiisfermiddag onder beurstijd voor in J" l'c beurswijk op den hoek van wallstreet en Broadstreet, vlak tegen- I over het bankierskantoor der firma 4ir!'"a"' claf ernst'g werd beschadigd, mie ramen van de beurs en van talrijke wolkenkrabbers in de buurt werden vermeld. De verwoesting is ontzettend. Op straat lagen de dooden en gewonden tal van doode paarden in groote I assen bloed, waarmede vele gebou- ,!5n, z'in bespat. Onder de dooden ina men drie meisjes, wier lijken 'zettend zijn verminkt. De zoon van erpont Morgan behoort tot de tal- J\ fewonden. Vele beurslieden be- stra it'n Z'°'1 bjdens het ongeluk op nnun8Ietl"gen beweren dat zij bij de tupioffmg een rook- en vuurzuil za- u de kozijnen tot vijf verdiepin- zJ iog verbramdde, waarop een ont vocht £eraas volgde. Honderden vtgangers werden weggeslingerd, politn talriikc maclit, 'bestaande uit ee?M mil|tairen, heeft de wijk af- gouvern. be!"'s is op Iast van den souverneur gesloten. dal <Lpolltie beeft een bewijs gevonden een tr. °",p'oHing veroorzaakt is door van hn„° 0 mgeladen met een stof toluol fm®e on'P'°'bngskracht, trinitro- genaamd. V i dt,Pa'rfemLrnadere beriehten beeft liet verkbarH jVan Justitie te Washington oig is van de ontP|offinS het ge- s £it 3," een e°mplot. Te New-York Ult echter niet bevestigd. lntusschen zijn er omvangrijke voor zorgsmaatregelen genomen ter beveili ging van liet bijkantoor van de schat kist, waarvan alle ruiten vernield zijn Eén 200-tal militairen zijn daarheen gezonden om patrouille- en bewakings diensten te verrichten, wijl er groote hoeveelheden goud in de kelders van liet gebouw bewaard worden. De politie te New-York is druk doen de om het geheimzinnige van het geval op te helderen. Detectives en deskundi gen bewegen zich voortdurend op het terrein der ontploffing tot het doen van onderzoekingen. De burgemeester van New-York heeft een belooning van 10.000 dollar uitgeloofd voor het geven van aanwij zingen, die tot de veroordeeling der eventueele schuldigen leiden. De brandstichter-inbreker-dreig- briefschrijver, in Zoetermeer, is Woens dag in hechtenis genomen en heeft gis- tren in het huis van bewaring bekend, de dader te zijn. Het is de 16-jarige A. van Rijs uit Zoetermeer, die bij den heer Huisman gewerkt heeft en zich destijds aldaar niet van een eerlijken kant heeft doen kennen.Toen dit aan het daglicht kwam liet de heer H. toch nog niet na hem met geld te helpen. Een en ander moet echter later uitgekomen zijn met voor van R. de noodige onaangenaamheden, waardoor wraakplannen naar boven kwamen, reeds ten deele ook "uitge voerd. Een flinke dosis brutaliteit bezat de knaap echter wel, want toen de politie bewaking Zondag-avond op het var kenshok zat, verschool van Rijs zich in het varkenshok. Toen de politie even later naar binnen werd geroepen, kwam hij te voorschijn, drenkte het hooi met petroleum en stak daarna de boerderij in brand. - Op het zien van den brand rukte de brandweer uit en v. R. ging mee en hielp ijverig water pompen. Tijdens dit pompen nu liet van R. zich schertsend tegen zijn maat uit, reeds eerder dan deze bij den brand ge weest te zijn, want hij, v. R., was er reeds vóórdien. Aangezien nu onder het personeel of oud-personeel van H. werd gezocht, kon liet niet uitblijven of deze uitlating trok de aandacht. Een onderzoek ten huize van R. bracht voorts ook veel be zwarende feiten naar voren, zoodat Woensdag tot arrestatie werd overge gaan en v, R. per auto naar het huis van bewaring te 's Hage werd overge bracht. Noodlanding. Het post vliegtuig no. 25 van de lijn Hamburg Amsterdam, moest Donderdagmiddag tegen 5 uur in de z.g. Woesten achter de burgemeesterswoning te Wierden een noodlanding maken. Deze noodlan ding mislukte, vermoedelijk door de zwarte stortbui, waarin zij gedaan moest worden de propeller werd ver nield en sloeg een gat in den grond. Een vleugel werd gehavend. De bestuurder liep geen kwetsuren op en zond zijn postbestelling per trein van Almelo verder. Daarna begon men dadelijk met het demonteeren der ma chine. V a 1 s c h e g u 1 d e n s. Te Delft en omstreken schijnt een toene mend aantal valsche guldens in omloop te koinen. Nadat er de vorige week eenige in beslag genomen zijn, is giste ren wederom te Hof van Delft een val sche gulden in beslag genomen. Zij zijn allen voorzien van het jaartal 1915, 't randschrift ontbreekt, doch overigens vrij goed nagebootst. In een onbewaakt oogenblik ge raakte het eenig, ongeveer 2-jarig, zoontje van den heer W„ wonende op de villa „Helena" aan den Biltscheweg, onder de gemeente Maartensdijk, in den tuin te water. Het kind verdronk. - - Dinsdagmiddag kwam een auto uit de richting Enimen, juist op het oogenblik dat een 4-jarig meisje den weg over stak. Het kind raakte onder een der wielen en werd zwaar gewond opge nomen. De bestuurder van den auto meldde zich bij de politie en stelde di rect alle pogingen in het werk tot ver voer vana het kind. De ontboden ge neesheer constateerde schedelbreuk, Woensdagmiddag is het kind overleden. Te Terwispel is een 40-jarige land bouwer in een sloot dicht bij zijn wo ning verdronken gevonden. Een Ij- jarige jongen uit Zeist, scholier 'te Utrecht, die per tram huiswaarts keer de, hing over het balkonhek van de tram, zoodat zijn hoofd buiten stak. Dientengevolge kwam hij in botsing met de uit Zeist naar Utrecht passee- rende tra'm. Daarbij werd hij gewond aan de rechterslaap, viel achterover op het balcon, waarbij hij letsel bekwam en bleef bewusteloos liggen. Na ver bonden te zijn, werd hij per auto naar zijn woning te Zeist gebracht, alwaar hij des nachts is overleden. Op den Graafschenweg te Nijmegen is een 14- jarige jongen, terwijl hij op een rijwiel reed, door een vrachtauto overreden en gedood. Te Udenhout kreeg een werkman een trap van een paard tegen liet hoofd, tengevolge waarvan hij is overleden. Binnen eenige dagen zijn te Winterswijk twee ongevallen voorge komen met doodeiijken afloop. Een landbouwer uit Huppel geraakte onder de dorschmachine en een arbeider werd door de as van de machine der steen fabriek gegrepen. Een 69-jarige man te Edhe, die bij liet plukken van peren uit een boom viel is aan de bekomen verwondingen overleden. De kolenproductie in hei Roerge bied is in Augustus tengevolge van het verrichte overwerk met 7.125 ton per dag vermeerderd. Na aftrek van de 1.700.000 ton kolen voor de entente uit liet district blijven voor het verbruik in Duitscliland zelf slechts 5.700.000 ton over tegen 10.200.000 fon in vredestijd. Te Flawiiine (België) woonde bij zijn ouders, een weduwnaar, de 34-ja- rige Patigny, wiens vrouw en een kind gedurende den oorlog en terwijl hij in Duitscliland krijgsgevangen was, stier ven. Nu was hij spoorwegambtenaar te Namen. Patigny' verliet zijn werk Zaterdag avond en werd later nog gezien in twee of drie herbergen en op weg door een veldwachter. Hij was toen vergezeld van zekeren Bodson, van Namen, maar wiens moeder woont te Ronet, gelegen op den weg naar Flawinne, waar Pa tigny naar toe moest. Dinsdag vond een postambtenaar in een brievenbus van Namen een roode portefeuille met 66 fr., dienstpapieren, een Duitsche postkaart en een eenzel- vigheidskaart op naam van Patigny. En Patigny was sedert Zaterdag niet meer gezien. De verdwenen man kan noch gevlucht zijn, itoch zich gezelfmoord hebben hij was vroolijk en opgewekt van aard en leefde zeer regelmatig. Het vinden der portefeuille doet ook de ge dachten aan een ongeluk uitsluiten. Er blijft dus niet anders over dan het ver moeden van een misdaad. En dit ver moeden heeft zooveel meer grond, daar Patigny, die voor taak had, het dienst personeel in de verschillende depots te gaan betalen, dikwijls groote sommen bij zich droeg. Een rendier doet in Lapland en Groenland en andere noordelijke stre ken zoowel dienst voor „paard" als voor „koe". Het is het eenige trekdier, dat in deze streken voorkomt. De melk van het rendier is voor den Eskimo een zeer belangrijk voedsel. Ze is veel zwaarder van samenstelling dan koe melk en wordt voor een derde met wa ter gemengd, voordat ze genuttigd wordt. Boter wordt er zelden van be reid, doch wel een soort dikke melk. De samenstelling dezer dikke melk be staat uit ongeveer 63.3 water. 10.3 eiwit, 22.46 vet, 2.5 melksuiker en nog 1.44 asch. Opmerkelijk is het zeer liooge vatgehalte dezer melk en liet lage watergeliaite in verhouding met koemelk. De kaas, bereid van ren- diermelk, heeft een specifieken smaak. De dunne korst prikkelt zelfs op de tong. Ook hierbij is het gehalte van vaste stoffen belangrijk hooger dan bij de kaassoorten, die in ons land bereid worden. Volgens een bericht uit Londen zijn in Ierland tot dusver ruim drie duizend moorden en daden van geweld gepleegd. Van 1 Januari 1919 tot 4 September jl. zijn 99 Engelsche solda ten gedood en 203 gewond van de burgerlijke bevolking werden 21 perso nen gedood en 56 gewond. Zestig ge rechtshoven en 469 bureaux en barak ken zijn vernield, terwijl 364 posttreinen en 1610 wapentransporten werden ge plunderd. De Deense lie kinder moordenares. Dagmar Ovcr- bye, de Deensche kindermoordenares, heeft een zevenden kindermoord be kend. Een jonge vrouw had zich bij de politie aangemeld en verteld, dat zij in 1918 een pasgeboren kind aan Dagmar hhd toevertrouwd. Ze had haar 400 kro- Tien gegeven, en na dien nooit te weten kunnen komen, wat er van 't kind was geworden. Dagmar herinnerde zich het geval dadelijk. Ja, ze had het kind een half uur na het vertrek van de moeder met een band om den hals gedood en het lijk in de kachel verbrand. De politie is nu op liet spoor geko men van een kind van Dagmar zelf. Ze leefde eenige jaren geleden in Aarlms met een man en in September 1913 werd haar een kind geboren. Toen het een paar maanden oud was besloten de ouders zich van liet kind te ont doen. Zc legden, 't op een avond, dun gekleed, ergens aan den weg. Het kind werd door een voorbijganger gevonden en wordt sedert in een bestedelingen- huis grootgebracht. Een paar jaar iater heeft Dagmar van een anderen man een kind gehad waar het is gebleven, weet men nog. niet. Dagmar is bij al haar misdaden zeer godsdienstig. Indertijd was ze lid van een vereeniging het Kerkelijke Kruis leger, in 1912 door een geestelijke van de staatskerk opgericht. In de gevan genis is ze gedurig in gebed. Op haar knieën vraagt ze vergeving van haar zonden. Maar God verhoort mijn gebed niet, klaagt ze. - De Amerikaansche senator Owen heeft een lieftigen aanval gedaan op zekere bank te New-York, wegens de woekerrente, die zij berekende. Willi ams, de controleur van de schatkist, heeft deze aanklacht onderzocht en bevonden, dal de senator gelijk heeft. Hij heeft voorbeelden vastgesteld, dat een rente van 30 pet. per jaar werd ge vraagd voor korte leeningen tot bedra gen van millioenen sterling, terwijl voor een leening on call van 20 millioen lollar niet mindet 'dan 25 pet. werd verlangd. Door dergelijke handelingen wordt ihet zakenleven en de financieele toestand In de Vereen. Staten in ge vaar gebracht, terwijl het terugwerkt op de markten in den vreemde en daar e annuleering van koopcontracten ten gevolge heeft. HET TAPVERBOD. De behandeling van de zaak tegen den kastelein alhier, die voor hnt kan tongerecht te Middelburg moet terecht staan wegens het tappen gedurende de kermisweek, is uitgesteld tot Zaterdag 2 October. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de Christ, school voor Mulo in de Paling straat alhier, is benoemd mej. P. M. Flaartsen. DE WIELINGEN-KWESTIE. De correspondent van de „N. R. Ct. seinde gisterenavond De „Vingtième Siècle" verneemt na der omtrent de vergadering van den ministerraad van vandaag, dat een of ficieus arbitragevoorstel der Engel sche regeering besproken werd betref fende de Wielingen. De ministers meenden echter er zich niet mee te kunnen vereenigen, waar de J-ïansche en Engelsche bondgenooten herhaalde lijk hebben verklaard, dat de aanspra ken van Nederland op de Wielingen volkomen ongegrond zijn. De minister raad was de meening toegedaan, dat de raad van vier een compromis had kunnen voorstellen, doch België zal niet de minste afbreuk van zijn souvereine rechten dulden. Toch, schrijft het blad, mogen wij niet verwachten dat het kabinet te Londen, dat het goed recht van onze aanspraken op de Wielingen ten volle erkent, verder gaan zal en eenige drukking zal uitoefenen op Nederland, zoodat het uit den Haag is, dat de formeele erkenning van onze rechten moet komen. Zoolang deze niet er kend zijn. zal het Nederlandsch-Belgi- sche verdrag geen stap vooruit gaan. hoewel onze deskundigen geen oogen blik de bestudeering hebben gestaakt. De socialistische „Peupie", het or gaan van minister Vanderveide, stelt de vraag waarom de Belgische regee ring, wélke zich zoo sterk maakt over haar recht en ook door het heeie par lement wordt gesteund, dit vraagstuk niet voor den Volkenbond brengt, waarbij België en Nederland aangslo- ten zijn. Er doet zich een mooie gele genheid voor om deze instelling voor vredesstichting en pacificatie in wer king te stellen. VERGISSING OF OPZET De „Tijd" meldt, dat de Fransche drukkersfirma Taride in ons land een kaart verkoopt van Europa, waarop de nieuwe grenswijzigingen zijn aangege ven. Men is zoo ingenieus geweest, Zeeuwsch -Vlaanderen en een stukje van Limburg met de hoofdstad Maas tricht alvast de Belgische kleur te ge ven. LLOYD GEORGE OOK AL OVERWERKT De Parijsche uitgave van de „Chica go Tribune" doet mededeeling van een gerucht in Londen, dat Lloyd George lijdt aan een zenuwdepressie. Ofschoon zijn secretaris zijn toestand loochent, is het opgevallen dat de Engelsche mi nister-president sedert zijn terugkeer uit Zwitserland niet meer in liet open baar is verschenen; en dat hij zich in strijd met zijn vroegere gewoonte, bij belangrijke vraagstukken van het oogenblik door een ander laat vervan gen. Zoo heeft Robert Horne de op dracht gekregen te onderhandelen met de mijnwerkers, terwijl Bonar Law zich bezig houdt met de iersche aangele genheden. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 19 SEPTEMBER. Engelsche Kerk. 10.30 uur: Rev. J. FULTON, B. D, from Dunoon Scotland. Gereformeerde Kerk. Middelkerk: 9.30 uur Ds. J. BRINKMAN. 5.30 uurDs. J: BRINKMAN. Christ. Geref. Kerk. 9.30 uur ds. f. CROES. 5 uur Ds. J. CROES. Evang. Luthersche Kerk. 10 uur Geen dienst. 6 uur Ds. RUST, van Utrecht. Doopsgezinde Gemeente: Geeh dienst. Vrijzinnig Hervormde Kerk. Geen dienst. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. P. VAN WILLENSW A A RD van Krimpen a/d. IJscl. 2 uur Ds. P. VAN WILLENSWAAR1 Gereformeerde Kerk. 9.30 uur Ds. KERKHOF. 2 uur Ds. KERKHOF. RITTHEM. 9.30 uur Ds. SUNDERME1JER 2 uur Ds. SUNDERME1JER. KOUOEKERKE. 9.30 uur Ds. POSTMA. 2 uur Ds. POSTMA. 'T ZAND. 10 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENS- WAARD. 6 uur Dr. O. NOREl., van Vlissingen. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd. ..Djocja" 16 Sept. van Calcutta te Alexan dria. „Goentoer" (tiiuisreis) pass 15 Sept. Sa gres. „Kawi" (uitreis) pass. 16 Sept. Ouessant. „Besoeki" (thuisreis) 13 Sept. van Batavia. HollandAmerika Lijn. „Beukelsdijk" 16 Sept. van Rotterdam re Baltimore. „Rotterdam" van Rotterdam naar New- York, 17 Sept. v m. van Plymouth. „Noordam" van New-York naar Rotter dam, pass. 17 Sept. 12 u. n.m. Scilly. Kon. Hoilandsche Lloyd. „Delfland'' (uitreis) 15 Sept te Paramaribo „Brabantia" (uitreis) pass. 15 Sept. Fer nando Noronha. „Rijnland" (uitreis) 15 Sept. van Las Pal- mas. Stoomvaart Mij. „Nederland". „Batjan"'(thuisreis) 15 Sept. van Colombo. „Oranje" (uitreis) pass. 17 Sept. Ouessant. „Bawean" (thuisreis) 16 Sept van Barce lona naar Havre. „Prins der Nederlanden" (thuisreis) 16 Sept. van Port-Said. „Grotius" (uitreis) 15 Sept. te Sabang. „Borneo" 16 Sept. van Malmö te Hamburg. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Myrmidon" 17 Sept. van Amsterdam naar Liverpool. „Lycaon" van China naar Amsterdam, 14 Sept. te Singapore. HollandEng.-Indië Lijn. „Schiedijk" (thuisreis) 13 Sept. van Cud- dalore. RotterdamZuid-Amerika Lijn. „Alphard" (thuisreis) pass 14 Sept. Fer nando Noronha. MARKTBERICHTEN. Vlissingen, 18 September 1920. Op de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen be steed Druiven 65 a 89 ct. tomaten 31 a 39 ct. diamantperen 21 a 35 ct. trosperen 16 ct. duchesse William 32 a 52 ct. nou veau poiteau 41 ct. Louise bonne d'Avran- che 38 a 73 ct. beurré de merode 46 ct. beurré Antoinette 26 ct. pondsperen 19 a 27 ct. beurré Hardy 60 a 72 ct. trium- phe de Vietine 47 ct. beurré Durandeau 34 ct. beurré d'Arenberg 46 ct. soldat laboureur 42 a 47 ct. marsepijriperen 28 a 40 ct. kleiperen 16 ct. schuttersreinetten 21 ct. grauwzoet 16 ct. Boumansreinet- ten 35 ct. Bismarck 36 ct. cox oranje pippin 35 ct. keizer Alexander 27 ct. Jacques Lebel 30 ct. Groninger kroon 30 a 35 ct. astrakan 19 ct. cox pomotla 46 ct. bramen 25 ct. prinsesseboonen 23JA a 26 G ct. dubbele prinsesseboonen 18 ct. wagenaars 10JA a li ct. snijboonen 5 a 221/J ct. uien 41 j a 5 ct. spruiten 26'/2 a 27 ct. kroten 4JA a 5 ct. aardappelen 6 a 7 JA ct. poters 5 a 5JA ct.. alles per K.G. meloenen 26 a 60 ct. eieren 15' ct. witte kooi 1 (A a 6JA ct. roode kool 2 a 3JA ct. bloemkool 2!A a 21 ct. sa- voye kooi 2JA a 7ct., alles per stuk prei 6!A a 9JA ct. peen 5' j a ct. kroten 41ct. rapen 11a 2 ct.. alles per bos kropsla 13 a 45 ct. andijvie 50 a -62 ct., alles per bos. I Middelburg, 18 September 1920. Veilingsvereeniging „Walcheren". (Jp de gisteren gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed Bonne Louise 85 ct. beurré d'arenberg 47 a 50 ct. William duchesse 50 ct. maagdeperen 42 a 44 ct. perzikperen 29 ct. beurré de merode 33 ct. triumph de Vienne 55 ct. marsepij nperen 30 a 34 ct. jodenp'eren 25 a 27 ct. beurré durandeau 35 ct. beurré clairgeau 69 ct. beurré de Hollander 40 ct. witte ribbing 27 ct. prinsesse noble 36 ct. grauwzuur 27 ct. cox pomona 39 ct. Bismarck 31 ct. pre sent de Englena 32 ct. oranje reinetten 29 ct. tomaten 15 a 40 ct. druiven 70 ct. spruiten 20 ct. kleine uien 2 a 3 ct. groo te uien 7 a 8 ct. snijboonen 8 a 17 ct. suikerboonen 14 a 26 ct. wagenaarsboo- ïien 8 a 13 ct. postelein 20 ct. spinazie 4 all ct., alles per K.G. sla 11/2 a 2 ct. andijvie JA a 2 ct. komkommers 2 a 7 ct. bloemkool 4 a 22 ct. roode kool 3 a 6 ct.: savoy e kool 7 a 11 ct. witte kool 2 a 4 ct, alles per stuk augurken 60 a 80 ct. per 100 stuks peen 4 a 7 ct.kroten 2 a 4 ct. rapen 4 a 6 ct. rainenas 3 ct. selde rie 1 a 2 ct. peterselie 2 a 3 ct. prei 13 ct., alles per mand. WISSELKOERSEN. Noteering van heden, 18 September, 's morgens 10 uur Cheque. Berlijn ƒ4.70; Brussel ƒ22.60; Londen ƒ11.26; New-York 3.19; Parijs 21 30 Weeneu ƒ1.35. Bankpapier. Belgische Francs 22.70; Fransche Francs ƒ21.40; Kronen (afgest.) 1.35; Kronen (niet afgest.) ƒ1.35; Marken (groen) ƒ4.70; Marken (rood) ƒ4.90; Ponden 11.25 Dollars ƒ3.17. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 763.7 te Neu- fahrwasset Laagste barometerstand 743.9 te Bodo. Verwachting tot den avond van 19 Sep tember Matige tot krachtige, later afne mende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. A-leest zwaarbewolkt. Waarschijnlijk regen buien. Zelfde temperatuur. Verloofd: CHARLOTTE C. SUTHERLAND en JOHAN H. DE LOENEN. Paul Krugerstraat 9. Beursstraat 2. 18 September 1920. Ondertrouwd MARIE LOUISE VELGHE en MARCEL CAMILLE DESMET. Vlissingen, Oprit 48, La Panne, Hotel Mon Byou, 18 September 1920. Huwelijksvoltrekking 20 Oct a.s.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3