Stads= enProvincienieuws SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND behandeling. Besloten werd dat de Vereeniging een commissie zou benoe men om de beraadslagingen nader in studie te nemen en omtrent het onder*- werp spoedig rapport uit te brengen voor een tweede vergadering. In die commissie zullen zitting ne men de heeren Mr. J. B. Bomans, weth. van Haarlem P. J. de Kanter, weth. van Dordrecht J. H. Th. O. Kettlitz, weth. van Utrecht; A. R. Veen- stra, secretaris van Amersfoort mr. dr. F. L G. Z. M. Vonk de Both, burge meester van Tilburg F. M. Wibaut, weth. van Amsterdam mr. J A. de Wilde, weth. van 's-Gravenhage en de directie der vereeniging de heeren mr. A. Jonker en H. Th. Klein. Nationale betooging voor Plaatselijke Keuze. De nationale betooging voor Plaat selijke Keuze, naar aanleiding van de op handen zijnde behandeling van het wetsontwerp-Rutgers in de Tweede Kamer, is definitief bepaald op Zater dag 13 November a s., in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappén in Den Haag. De regeling van de betoo ging berust bij den Nat. Bond voor Plaatselijke Keuze en de Blauwe Week, commissie uit de N. C. A. VLISSINGEN, 17 SEPTEMBER. Bloem en meel. Door een misverstand ontving hei distributiebedrijf heden 1500 KG. re- geeringsmeel te min op de desbetref fende machtiging van het rijksbureau voor de distributie van graan en meel. Door genoemd bedrijf zal getracht worden dit tekort alsnog nageleverd te krijgen. De eerste inlevering der weekstaten^ voor bloem en meel volgens de op 4 September ingegaan zijnde nieuwe dis tributieregeling heeft plaats gehad over de periode van 511 dezer. Er waren weekstaten bij welke van goede admi nistratie getuigden, doch 15 voor bloem en 17 voor meel waren niet accoord en moesten worden gewijzigd. Niettemin blijven deze weekstaten een gezamen lijk tekort wegens inbakken aantoonen van 342 K.G. bloem en 264 K.G. meel. De tekorten aan bloem varieeren tus- schen 3 en 112 K.G. en aan meel tus- schen 2 en 63 K.G. Het blijkt dat deze eerste opmaking der weekstaten, niet tegenstaande de eenvoudige redactie, toch veel bezwaren teweeg bracht bij de bakkers. Na de hun verstrekte inlich tingen zgl het hun thans ongetwijfeld, indien zij ten minste van goeden wille zijn, niet meer moeilijk vallen a.s. Dins dag tusschen 9 en 12 uur de tweede weekstaten, prompt ingevuld, zonder fout in te leveren. Rijkssuikerkaarten. De uitreiking der rijkssuikerkaarten voor het 5e tijdvak op het distributie bureau heeft dagelijks plaats tot aan het begin der komende periode, vol gens aangeplakt rooster aan het distri- butiebureati. Afscheids-concert Strand Hotel. Gisterenavond heeft de kapel Höfe- leinBekker voor het laatst in dit sei zoen in het Strand Hotel gemusiceerd. Het komt ons voor, dat het bezoek aan en de waardeering voor de kapel dit jaar grooter was dan andere jaren. Meermalen hebben wij het orkest dezen zomer hooren spelen en dan viel de stemming die er onder het publiek heerschte, op. Ook gisterenavond was het, vooral onder 't solo-spelen, adem loos stil, zoodat men kon constateeren, dat men de muziek wist te waardee- ren. Dit is voor de orkest-leden wèl zoo aangenaam, daar het, in het algemeen gesproken, wel eens aan de noodige aandacht ontbreekt. Te ruim 8 uur vulde de gezellige zaal zich met belangstellenden, die nog eens hun bekende en hun lief geworden melodiën wilden hooren. De directrice had gezorgd, dat aan dien stillen wensch werd voldaan, want liet pro gramma bevatte populair geworden nummers en toen die werden uitge voerd, klonk het als een herinnering en een afscheidsgroet aan den scheidenden zomer, die ook al wegens zooveel on gunstig weer heeft bijgedragen tot -het zich vermaken binnenshuis. Nu, men heeft dan stenigen avond in het Strand- Hotel kunnen doorbrengen. Toen de kapel inzette, trof ons weer de krachtsontwikkeling, die deze vier spelers wisten te bereiken. Dat wij in dertijd gunstig over de kapel schreven, is bekend en wij behoeven er geen woord van terug te nemen. Trouwens, musici die, zooals de leden van dit orkest, aan het conservatorium stu deerden, geven wel iets goeds te hoo ren. En niet alleen het samenspel, dat onder de zekere leiding der directrice uitmunt, ook de soli worden feilloos gespeeld. In „Mignon" kwamen mooie passages voor ie viool en cel voor technisch werd dat alles beheerscht. Het trof, hoe rustig en stil het was, toen „Peer Oynt" van Grieg werd ge speeld. Een extra-nummertje werd na het applaus gegeven. Niet minder aan dachtig luisterde men naar de cello solo „Nocturne" van Chopin, gevoelvol voorgedragen. Als toegift kwam „Ta- rantelle" van Popper, eveneens voor den cellist, die hiermede een blijk gaf van meesterlijke techniek. Al treden 2e viool en piano niet zoo op den voorgrond, zij vormen toch de onmisbare aanvulling en steun. De nummers voor compleet orkest oogst ten dan ook steeds niet minder hand geklap. Dc voortreffelijke pianist heeft zich steeds op een mooie, volklinkende vleugel kunnen laten hooren. Na „Mat- tinatta" ontving de directrice onder veel applaus bloemen. Zij speelde ver volgens een solo „Romance" van Svendsen. Als van haar opvatting in het buitenland getuigd wordt, dat die zelden zoo gehoord wordt en men in het land van den componist haar spel bewondert, behoeven wij er niets aan toe te doen. Aan bijval ontbrak het dan ook niet. En weer kregen-we een fijn toegiftje van Kreisler. Een orkestnummer „Reve de Bon- heur" besloot den gezelligen muziek avond, waarna de aanwezigen zich nog geruimen tijd met dansen bezig hielden. !'n een heden te Middelourg genouden openbare zitting van liet centraal stem bureau voor de verkiezing van leden van de Prov. Staten, werd tot lid van bedoeld college gekozen verklaard dc heer J. de Meij alhier. De afdeeling Vlissingen van de Ned. Federatie van Transportarbeiders houdt Zondag a.s., des middags 3 uur, een huishoudelijke vergadering in het ge bouw „Diligentia" in de Nieuwstraat. De lieer S. van den Berg, secretaris van de Ned. Federatie van transport arbeiders zal in deze vergadering aan wezig zijn. Men zie verder achterstaande adver tentie. Deze week zijn alhier twee stow aways aan wal gebracht, die met een der naar Amerika vertrekkende stoom schepen, trachtten een gratis reis mede te maken. Zij waren echter bijtijds ontdekt, te meer omdat tegenwoordig op de van Antwerpen naar Amerika vertrekkende schepen nauwkeurig wordt onderzocht of zicli geen verdachte personen aan boord bevinden. Gisterenmiddag is hier aangekomen liet Fransclic marinevaartuig „Quentin Roosevelt", belast met liet politietoe zicht op dc visscherijen Het vaartuig nam ligplaats in liet dok tegenover de ijzergieterij. De Fransche consul, de lieer M. J. Stofkoper, bracht een officieel bezoek aan boord. Hedenmiddag is liet vaartuig tiaar Boulogne vertrokken. Door de politie werd dezer dagen een persoon aangehouden, die zicli op de duinen op ongeoorloofde wijze te genover jeugdige kinderen ophield. De man moest later weder on vrije voeten worden gelaten, omdat hij het hem ten laste gelegde ontkende. Dit neemt evenwel niet weg, dat een waarschuwing niet overbodig mag ge acht worden. De Engelsche barge „Mary Eduard", van Charlestown naar Antwerpen, is gisteren op de Spijkerplaat gestrand, doch later weer vlot gekomen. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat in de maand October en, zoo noodig, in aan sluiting daarop, ook in de daarop vol gende maand, een examen zal worden gehouden voor liet verkrijgen van cer tificaten voor radiotelegrafist eerste of tweede klasse. Voor bijzonderheden zie men de „Stct." no. 180. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, gedurende de ie helft.der maand September aan het postkantoor alhier terug ontvangen, waarvan de afzenders onbekend zijn. Brieven binnenland: C. Baai, Utrecht; Firma in rioolbuizen, Alphen Mej. Huijsman, Serooskerke C. Kemp el, Vlissingen W. Manafski, Dongen B. Pennards, Eindhoven R. M. Steffens, Rotterdam v. d. Walle, Hilversum P. de Witte, Veenhuizen. Brieven buitenland L. Nanbu, Brus sel P. E. Meier, Calais; A. Ocket, Lon den W. F. Vetter, New-York City Goyaris v. Vlijmen, Luzern. Briefkaarten binnenland J. Corn, Middelburg W. v. Drielen, Tuindorp G. v. Eenennaam, Vlissingen mej. de Kraam, Haag. Briefkaarten buitenland J. Brown, New-York C. Flonomaperiko, Nnvo- rossisk M. J. v. Heeke, Mendo W. v. Schendel, New-York F. Vangeluwe, Honn M. E. Vermercht, Anvers. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ontslag ds. Netelenbos. De „Ned." schrijft Wij hebben ons vroeger uitgesproken over de procedu re in de bekende zaak ds. Netelenbos. Tot ons genoegen heeft de Geref. Sy node evenmin als wij die procedure goedgekeurd. Maar zij heeft dc afzet ting van den predikant bevestigd. Wij hopen, dat spoedig de motiveering daarvan in haar geheel zal worden ge publiceerd. Wel betreft het hier een zuiver kerkelijke zaak, maar een groot deel van het publiek, ook dat 't welk geen gereformeerde bladen leest, stelt in deze zaak groot belang. Wil men verkeerde oordeelvellingen voorkomen, dan is volledige publicatie alleszins gc- wenscht. Dc nieuwe cursus der R. H. B. S. 5 alhier is begonnen met 181 leerlin gen (126 jongens en 55 meisjes), die der 2-jarige hoögere handelsschool met 32 leerlingen (19 jongens en 13 meis jes). - De heer J. Koopman, onderwijzer aan de R. Kath. school te Middelburg, is met ingang van 1 October in gelijke betrekking benoemd te Westwoud (N.-H.) Mej M. M. Breel te Ter Neuzen, vroeger alhier, is benoemd tot onder wijzeres aan de _Nederlandsche school voor M. U. L. O. te Brusse.l. RECHTSZAKEN. Het tapverbod te Deventer. Voor het kantongerecht te Zutfen diende gisteren de 'zaak tegen het be stuur van de societeit-vereeniging te Deventer, wegens de bekende overtre ding van het tapverbod, dat tijdens de kermis door den raad was uitgevaar digd. Het O. M. achtte geen termen tot vervolging aanwezig en noeinde veror deningen, waarbij ook sociëteiten zijn betrokken, strijdig met de wet. Verduistering. De advocaat-generaal bij' 't gerechts hof te Amsterdam, heeft gisteren tegen den gewezen penningmeester van den Ned. Sigarenmakers- en Tabaksbewer- bond, J. L„ die zich schuldig maakte aan verduistering van 43.5(10, ten nadeele van dien Bond, een jaar gevan genisstraf geëiseht. De rechtbank had beklaagde tot ne gen maanden gevangenisstraf veroor deeld. Boksen en worstelen. Er worden pogingen aangewend om hier ter stede een boks- en worsteiclub op te richten, onder leiding van een sportleeraar. Zij, die lid van deze club wensehen te wor den, kunnen zich, blijkens achterstaan de advertentie, schriftelijk of mondeling aanmelden bij den lieer J Wegeling, Noordstraat 44. MARINE EN LEGER. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht op 20 Septem ber sergeant-machinedrijver M. H. Antonissen van „Van Speyck" naar „Gelderland" idem J. W. v. Etteger van „Geleriand" naar „Van Speyck" op 22 September konstabel-majoor J. Brandlioff van „Koningin Emma" naar „Gelderland" op 15 October schip per K, Kramer vati wachtschip Wil lemsoord naar wachtschip Vfissingen op 18 October sergeant-seiner G. van Veen van wachtschip Willemsoord naar marinekazerne Amsterdam. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot of- •ficier-vlieger cl er 3e klasse bij den ma rine-luchtvaartdienst de heeren J. A. L. Brocsder, A. H. Zei don rij k, H. Mulder, G. A. van Vloten en P. F. L. S. van der Grinten. Nieuw marine-vliegtuig. Naar wij vernemen zijn de eersle proefvluchten deze week gehouden op het vliegkamp De Mok. inet het nieuwe type watervliegtuig, dat ontworpen en gebouwd is door de Maatschappij Van Berkei's Patent, uitstekend geslaagd. Dit nieuwe type is een ééndekker, voorzien vari een 12 cylinder Rolls Royce motor van 350 P. K. Het moet een snelheid ontwikkelen van ongeveer 170 K.M. per uur, met een laadvermo gen van 950 K.G. Het kan 7 uur ach tereen in de lucht blijven, dus ongeveer 1200 K.M. afleggen. Zoodra het geheel is afgewerkt, zul len verdere demonstraties voor deskun digen en autoriteiten worden gehouden. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven Geachte Redactie, Uit een verslag van een te Souburg gehouden vergadering der feestcommis sie aldaar, voorkomende in uw no, van Dinsdag, blijkt mij, dat die commissie unaniem van oordeel is, dat de door mij geuite klacht in de jongste raadsver gadering daar niet tehuis behoorde. Hoe dat mogelijk is, is mij niet duide lijk, daar liet juist de „werkende" com missieleden waren, die de oorzaak zijn geweest van de door mij gesproken woorden. Om deze zaak duidelijk te maken, ben ik verplicht een stukje ge schiedenis van genoemde feestcommis sie naar voren te brengen. Aanvanke lijk toch weigerde men van rechts mede te werken aan het kinderfeest, omda*. slechts vrijzinnigen waren uitge- noodigd om de voorbereidende maatre gelen te treffen. In de bladen verscheen onmiddellijk daarna een ingezonden stuk, onderteekend door beide predi kanten van de Ned. Herv. en Geref. kerk, de rechtsche wethouder Melis en anderen. Ook in dit stuk werd het voor gesteld dat niemand van rechts was uit- genoodigd. Mijn vingers hebben ge jeukt om dit ingezonden stuk te be antwoorden en er op te wijzen, dat vooraanstaande rechtsche heeren hun handteekening zeker niet behoorden te plaatsen onder de grootst mogelijke on waarheden. Als deze beschuldiging waarheid in zich had omgedragen, dan zou niemand het rechts hebben kwalijk genomen, dat zij er hunne voormannen tegen lieten protesteeren. Maar het was een onwaarheid, zoo groot als èen koe. Mijnheer de Redacteur, immers zoo wel rechtsclien als vrijzinnigen waren per strooibiljet uitgenoodigd ion raad- huize te komen en de „voorloopige" commissie desgewenseht uit te breiden. Dat niemand van rechts toen aan deze uitnoodiging gevolg gaf, was toch ze ker alleen en uitsluitend aan dc wegblij vers zelf te wijten. Door verschillende vrijzinnigen werd de wethouder Jobsé en ondergeteekende toen uitgenoodigd tegen deze valsehe voorstelling van rechts in een ingezonden stuk front te maken. Wij meenden toen evenwel, als buile; het comité staande, ons er niet mede te moeten inlaten. Nu wordt de zaak even wel anders, en nu een aanval op mij geschiedt, zal ik 't antwoord niet schul dig blijven. De rechtscfjeh hebben toen zéér won derlijk gehandeld eerst deugden de oprichters, bijna allen van vrijzinnige beginselen, niet, maar toen de recht sche heeren zagen dat deze inmiddels toch met hunne zaken doorgingen, draaiden zij bij, traden wel tot de com missie tóe en kozen per slot van reke ning dezelfde vrijzinnige dames en heeren tot bestuurders (sters) en ook rechtschen er bij. In één der raadsver gaderingen noemde de lieer Daniëlsn deze oppositie van rechts een schijnver- tooning en wees hij er den wethouder Melis op, welk een valsehe vlag hij en zijn partijgenooten van Souburg bij die gelegenheid gebruikten. Terecht, M. de R„ volkomen terecni En het grappigste van de heele historie was nog, met uitzondering van één •en keling, dat de bokken het werk konden volbrengen en de schapen zicli hoofd zakelijk tot toekijken bepaalden, ik weet zeer zeker dat dii in geen geringe mate de verbolgenheid heeft gewekt van cenige vrijz. commissieleden. Dat de commissie het nu onbehoorlijk vindt, dat een raadslid, „die toch oo! zijn stem aan 'subsidie voor liet feest heeft gegeven", zijn belangstelling tan de feestcommissie heeft gewijd, 'aat mij ongeveer op Noordpooltémperat'mr. Dc raadsleden moeten toch zeke" in Je eerste plaats zelf weten, wat zij in een raadszitting willen zeggen. Ik wist niet dat zij daar ook verantwoording vr; >r schuldig waren aan een feestcommissie. Het zal voor sommigen zeker wel niet aangenaam zijn, dat ik den per soonlijken aanval op mij,-even recht zet. Evenwel „het zwaard dat men scherpt tegen zijn naasten, daalt vaak op eigen schedel neer." Met achting en dank voor dc verleen de plaatsruimte, J. ELMENDORP, Lid van den Raad van Souburg. DE VOLKENBONDSRAAD. De Volkenbondsraad zal morgen te Parijs bijeenkomen onder voorzitter schap van Leon Bourgeois. Op de agenda komt o.m. voor het rapport inzake de regeeringscommissie in liet Saargebied, het resultaat van het raad plegen van de bevolking in de distric ten Eupen en Malmedy en liet rapport van de internationale juristencommis sie, welke door den Raad is geraad pleegd inzake de kwestie der Alands- eiianden. Een Zweedsche en een Fin- sche gedelegeerde zullen bij de bespre kingen van dit rapport tegenwoordig zijn. Voorts zal behandeld worden de benoeming van twee commissarissen in de gemengde commissie welke inge volge het Grieksch-Bulgaarsche emi gratieverdrag ml worden gevormd, alsmede de te Geneve gesio-en contrac ten met betrekking tot de a.s. vestiging van den zetel van den bond te Genève. in verband met het door polen in gediende verzoek betreffende de inci denten welke tusschen Polen en Lithau- en zijn voorgevallen, is tot de Poolsche en Lithausche regeeringen de uitnoodi ging gericht, tijdens de zitting van den Raad afgevaardigden naar Parijs Ie zenden. HET FRANSCHBELGISCH VERBOND. De Belgische regeering heeft de vol gende officieele mededeeling aan de Belgische bladen gezonden De Belgische gezant te Parijs heeft op 13 September aan Millerand den brief overhandigd, waarbij de Belgi sche regeering haar goedkeuring hecht aan de militaire defensieve Fransch- Belgische overeenkomst, die op 7 Sep tember door maarschalk Foch, generaal Maglinse, hoofd van den Belgischen Gercnalen staf, en generaal Buat, hoofd van den Franschen generalen staf, werd onderteekend. Die overeenkomst voor ziet liet geval van een, niet uitgetokten aanval door Duitschland. In hoogervermelde mededeeling ver klaart de Belgische regeering, dat de overeenkomst gesloten werd met het doel de waarborgen van vrede en vei ligheid, besloten in de overeenkomst van den Volkenbond, te versterken. Dc brief van goedkeuring behoudt aan België het recht voor in volle sou- vereiniteft te oordeelen of al dan niet het geval, door de overeenkomst voor zien, zich waarlijk voordoet. Eindelijk bepaalt die brief ook, dat aan beide staten volledige vrijheid ge laten wordt wat betreft het scheppen van die militaire lasten, wier noodzake lijkheid zich zou opdringen, om de ver dediging van hun respectievelijk gebied te verzekeren. DE PRESfDENTSCRISIS IN FRANKRIJK. De berichten omtrent het aftreden van Desch'anel voerden alle te Parijs aanwezige Kamerleden, alsmede een groot aantal journalisten, naar liet Ka mergebouw. Wat aangaat den datum, dien Deschanel in overeenstemming met de regeering zal kiezen om zijn besluit aan de Kamers mede te deelen, zijn de meeningen verdeeld. Sommigen zijn van meening, dal er geen reden is tot overhaasting, en het de voorkeur verdient, te wachten tot de tweede helft van October om de Kamers bijeen te roepen. De meesten echter achten het dringend noodig de crisis spoedig op te lossen, en zijn er voor, dat reeds te gen het einde der volgende week het congres te Versailles wordt bijeenge roepen. Allen erkennen echter dat van stonde af aan de campagne der presi dentsverkiezing geopend is. DE DREIGENDE ENGELSCHE MIjNWERKERSSTAKING. In de kolenerisis is een nieuw stadi um ingetreden. Na verscheidene uren beraadslaagd te hebben, heeft, gelijk bekend, de uitvoerende commissie van dc mijnwerkersfederatie besloten een onderhoud te vragen met den voorzitter van den Board of Trade Horne, en Dinsdag te Londen een volledige con ferentie van de federatie te houden. Het is overbodig te zeggen, dat op het verzoek met grooten spoe'd is ge antwoord. Het onderhoud zou heden middag om 12 uur plaats hebben. Er zijn geert officieele aanwijzingen gege ven ten aanzien van het onderwerp, dat besproken zou worden en waarom een nieuw onderhoud was verzocht, even min over den aard der besprekingen, die aanstaanden Dinsdag zullen wor- den gehouden, maar de meerderheid van de uitvoerende commissie schijnt het met 'het oog op den loop der om standigheden wenschelljk te achten, dat een nieuw mandaat wordt gegeven betreffende de politieke eischen. De „Daily Telegraph" zegt, dat de omstandigheden beslist ongunstig zijn geweest voor dat deel der mijnwer- kers-eischen, die„ betrekking hebben pp' de vermindering van den prijs der steenkolen. Het publiek heeft van den beginne de zwakheid er, onoprechtheid ei' van doorzien. De cijfers, betrekking hebbende op de kosten en winsten van de productie, die Dinsdag gepubliceerd zijn, hebben doen zien, hoe zwak dê basis was, waarop de mijnwerkers hun eischen grondden. Langzamerhand hebben de bewijzen zich opgestapeld, dai de mijnwerkers vrij onverschillig zijn ten aanzien van dit gedeelte van hun eisch en dat zij er tegenzin in heb ben om onder deze omstandigheid te staken. Tenslotte heeft de brief van den premier de bedoeling der regeering volkomen duidelijk gemaakt. In arbei derskringen is men van meening, dat men zal besluiten de politieke eischen te laten vallen en zich te concentreeren op de eischen betreffende loonsverhoo- ging en dat de stakingskwestie waar schijnlijk zal worden uitgesteld ïpct de bedoeling, dat een nieuwe stemming zal worden uitgeschreven. EEN GEDENKTEEKEN VOOR DEM OORLOG. De Amerikanen zijn van plan te Washington een gedenktceken voor den oorlog op te richten, bestaande uit een toren, bekroond door een klokkespcl. Dat carillon moet naar Amerikaanschcn smaak natuurlijk „het grootste der we reld" worden en bestaat uit vier-cn-, vijftig klokken', die geleverd worden door de verschillende staten van dr Unie en verder door Columbia, Alaska, Hawaï, Porto-Rico, de Filippijnen en Cuba. Het gedenktceken moet boven dien een inter-geallieerd karakter dra gen en de oprichters hebben daarom alle landen die schouder aan schouder -ri tegen de centrale mogendheden heb- ben gestreden, uitgenoodigd, een zeke- j rc hoeveelheid koperen patroonhulzen te leveren, waarvan het metaal zal ge bruikt worden bij het gieten van de j klokken. Verder zal de toren worden opgebouwd uit steenen afkomstig uit verwoeste steden, uit de puinhoopen - vail Yperen, Leuven, Dinant, Atreclit, Reims, Verdun, enz. Voor dc opstelling van het carillon hebben de Amerikanen de medewerking ingeroepen van Jef Denyn, den beken- den Belgischen beiaard-speler uit Mechelen. Hij is uitgenoodigd in Mei van het volgend jaar naar Washington te komen, maar wegens vertraging van de voorbereidende werkzaamheden zal liet bezoek wel tol een lateren datum moeten worden uitgesteld. EEN 30LSJEVV1EKSCH DOCUMENT. De „Silezische Korrespondenz" maakt uit het Poolsche hoofdkwartier het vol gende document openbaar 6 September 1920. (Vertrouwelijk Gelijk den heeren aanvoerders bekend is, bereiden wij ons op een nieuwe ac- (ie voor, waartoe door de vergadering der districts-commandanfen is besloten. In deze aangelegenheid breng ik 111 volgende bevel ter kennis lo. de dis tricten moeten opnieuw worden geof' ganiseerd en in compagnieën worden ingedeeld. Aan elke compagnie zal een vertrouwensman als leider worden toe gevoegd. Deze onderhoudt nauw con- tact met den districtscommandant, m£ behulp van vertrouwenskoeriers I

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2