LAATSTE BERICHTEN ,i- ik sla die er in komt, dood Moet officier en de burgemeester zelf ko- aldus werd de commissaris be- t' Deze trachtte den man herhaai- I» te bewegen de deur te openen, 1,1 (ip v bleek hiertoe niet bereid, oarnm de hulp van een smid werd ingeroepen, die met een breekijzer de 'S zou torceeren. De menschenme- urte groeide meer en meer aan en "vijl de smid pogingen deed de deur 'n te breken, spijkerde de V, onder ote hilariteit der menschen, met ii/rnotë draadnagels de deur van bin nen vast en schoorde deze met ijzeren i'anuen. De smiu haalde nu een koevoet en begon daarmee de deur te bewerken. Jvoi het rameien brak een ruit, met Veiker stukken de politie door de V. verd bestookt. p., V. scheen nog boozer plannen te oesterén. Hij zou een revolver halen vaartegen zijn vrouw zich echter ver ben woordenwisseling tusschen bei den volgde, welke ten slotte zoo hoog liep, dat ze niet eens bemerkten, dat de deur was'opengebroken en de be voegde macht het huis was binnen- i.egaan. Na ecnig bakkeleien werd ae V, overmand cn onder groot verzet, waaraan de kinderen ook nog mee deden, door de politie-agenten te knij pen, te bijten en met klompen te slaan, naar het bureau van politie gebracht. De V. wordt ter beschikking van de justitie gesteld. Onnoodig te zeggen, dat de deur waarder het vonnis heeft uitgevoerd. Door de politie te Amsterdam is eenige dagen geleden de knecht van een nachtsnorder gearresteerd, omdat hij, behalve aan andere niet te toieree- ren handelingen, zich ook aan vrou wenhandel zou hebben schuldig ge maakt. Bij onderzoek bleek, dat de man, te Amsterdam wonende, sedert zijn prilste jeugd, Rus van geboorte is en liet Nederlanderschap niet bezit. Op grond van het bepaalde door de Vreemdelingenwet is toen aan den in specteur der maréchaussee verzocht, den vreemdeling een verblijfplaats aan fe wijzen. Deze is daarop, op last van dien inspecteur, naar Harderwijk ter interneering opgezonden, en zal waar schijnlijk binnenkort op transport naar Rusland worden gesteld. De kwaadwilligen, die Zondag te Zoetermeer de boerderij van den heer Huisman in brand staken, schijnen nog met meer wraakplannen rond te loopen. De familie ontving namelijk weer een dreigbrief, waarin 5000 werd geëischt ën dreigementen wenden geuit tegen 't leven van de familie, tegen het leven van hun vee, terwijl met afbranden van meerdere eigendommen wordt ge dreigd. in verband met eventueele uitvoe ring van deze dreigementen en deze nienwe bedreigingen is de burgerwacht I opgeroepen. De twee bedreigde boer- Iderijen worden elk door vier leden van de burgerwacht bewaakt, welke bewa king tot einde October is toegezegd. Afgaande op de goede berichten in lien, die reeds ln het voorjaar naar Amerika zijn vertrokken uit den oost hoek der provincie Groningen, zuilen tegen half November a.s. wederom een 30-tal gezinnen uit Oldambt en Wester- wolde naar het verre Westen emigree- ren. Onder lien zijn vele vooraanstaan de boerenarbeiders, die tevens pro- fiteerende van de duurte van huizen, 'and, vee e.d. hier nu de schoonste kans zien naar Amerika te komen. iemand fe Amsterdam maakte er zijn werk van aan winkeliers telefoni sche orders op te geven, vroeg of het bestelde onmiddellijk aan het opge geven adres kon worden bezorgd en vroeg tevens of de looper wisselgeld izou kunnen meebrengen. Nu eens was dit tot een bedrag van 10, doch in den 'egel vroeg hij om 25 wisselgeld, In l de nabijheid van het opgegeven adres nam hij dan het bestelde en het geld in on'vangst en verwijderde zicli onder voorgeven groot geld te zullen gaan alen. De oplichter bleef dan echter weg. Het is thans aan de politie gelukt rf" dader in handen te krijgen, Het is en 17-jarige jongen, die op deze wijze 'achtte aan den kost te komen Des avonds heeft hij geprobeerd uit het bu- au te ontvluchten. Hij verzocht aan e agenten der wacht zich even te mo gen verwijderen, en toen hem dit werd oegestaan, schoot hij onder hun armen j het LeidschepTein_ op. Spoedig wSk°? weid '"j weer gegrepen. Het velbelovende jongmensch heeft menig SemaakT slaclltoffei' van zÜn praktijken Tengevolge van een geschil over interpretatie van een uitspraak van aan 1"du*f1neel bof inzake het loon zijn aan de Clyde reeds 3000 arbeiders in ei scheepsbouwbedrijf uitgesloten. vrecst dat, zoo het conflict niet wordt opgelost 20.000 arbeiders op de eien zullen komen. Op het oogenblik J? den onderhandelingen gevoerd tus- hetri I vertegcnwoordigers van de «rokken organisaties en van den rni- wnrri Van- arbeid. Alle middelen zullen bevi'n r gePut om bet geschil tot een edigende oplossing te brengen. sch7nftled,er Amsterdammer kent, aldus die i de blinde vrouw, het s voor de "°roote Club" tracht nn ,van de voorbijgangers dat de f wekken. Velen weten ook, gen vsnVr„°"w een kind heeft. een jon- een jaar of zeventien, die niet veel anders doet dan goed leven van de aalmoezen die moeder ophaalt. De blinde vrouw heeft ook een man, die stiefvader van den jongen is, die bur- gercorveeër'bij het garnizoen is en een klein weekgeld thuis brengt. De stief vader kan den jongen niet al te best zetten en ergert zich dikwijls aan diens luiheid. Zondag nu had de man zijn vrouw weer naar haar post in de Paleisstraat gebracht en op den terugweg een paar borrels gedronken. Toen de man thuis kwam lag de jongen in bed en de stief vader, eenigszins geprikkeld door den drank, maakte hem een verwijt over het lange slapen. De vermaning was niet zeer vriendelijk. Een spiegel is aan stukken geslagen en de jongen schijnt zijn stiefvader met een mes tc hebben gedreigd. De jongen ontkent dit echter. De politie heeft wel ontdekt, dat de vader een sneedje aan een vinger heeft, maar dat kan evengoed veroorzaakt zijn door een scherf van den spiegel. In elk geval heeft de vader daarop een aardappelmes genomen en den jon gen een drietal steken gegeven, één tusschen de schouderbladen, één onder den linkeroksel en één in den linker bovenarm. Gevaarlijk bleken de ver wondingen echter niet. De jongen wordt in het Binnengasthuis verpleegd. De vader is voorloopig in arrest gesteld. De blinde vrouw, die Zondagmiddag naar huis was gehaald, stond Maandag weer op haar gewone plaats bij de Groote Club. Te Berlicum bij 's Bosch is in het kanaal verdronken het 4-jarig.doch tertje van een schipper, dat in een on bewaakt oogenblik overboord was ge vallen. Een 9-jarig knaapje te Uden is onder de stoomtram geraakt en doodgereden. Een 30-jarige dame viel op den Goorschen weg plotseling 'dood van de fiets. Hartverlamming is de vermoedelijke oorzaak. Een land bouwer te Huppel overkwam een ern stig ongeluk. Bij het vervoer van een dorschmolen werd het paard schichtig, waardoor de man in een karspoor viel, met het gevolg, dat een wiel hem over de borst ging. Naar het ziekenhuis te Winterswijk vervoerd, overleed de man eenige uren later. Een arbeider, werkzaam op de steenfabriek van de firma Siepe Scholten te Winterswijk werd door de as van een machine ge grepen en eenige malen rondgeslin gerd. De man verkeert in hoogst be- idenkelijken toestand. Te Brunssum werden gisteren twee mijnwerkers in de Staatsmijn „Hendrik" door een on gelijk getroffen. Een hunner is op slag gedood. Het tweejarig kindje van een familie te Bussum dronk in een onbewaakt oogenblik uit een tlesch ly sol. In deerniswekkenden toestand weid het kind naar een ziekenhuis overge bracht. Een D-trein moest vlak bij Eise nach aan het voorgelegen station Eise nach West stoppen omdat de lijn on veilig was. Een jonge dame die vlak bij Eisenach West woont nam de.gele genheid waar en stapte uit. Spoedig werd ze echter door den conducteur achterhaald, die haar duidelijk trachtte te maken dat zij op een station waar de trein niet volgens de dienstregeling stopt, niet mocht uitstappen en haar met geweld wilde dwingen weder in te stappen en naar het eindstation door te reizen. Het publiek verklaarde zich evenwel met de dame solidair en hield alle por tieren dicht, zoodat het den conducteur niet gelukte haar weer in den trein te krijgen en'hij ten slotte tot groote vroolijkheid der reizigers zijn prooi moest loslaten. Volgens Bureau Veritas zijn ge durende de maand Juli 23 zeilschepen vergaan (hieronder is begrepen 1 schip waarvan nadere berichten ontbreken en als vermist beschouwd wordt). Ver deeld als volgt 1 Nederlandsch, 4 Amerikaansche, 1 Finiandsch, 9 E.ngel- sche, 1 Fransch, 1 Grieksch, 4 Noor- sche, 1 Zweedsch en 1 onbekend ge bleven zeilschip. ln hetzelfde tijdvak zijn 19 stoom schepen vergaan (hieronder zijn begre pen 2 schepen, waarvan nadere berich ten ontbreken en ais vermist worden beschouwd). Verdeeld als volgt: 5 Nederlandsch, 6 Amerikaansche, 4 En- gelsche, 1 Duitsch, i Grieksch, I Itali- aansch an 1 Japansch. De oorzaken waren voor de zeilsche pen stranden 9, aanvaren 1, brand 4, zinken 5, verlaten 1, afgekeurd 1, ge sloopt of omgebouwd in lichters l en 'vermist i, en van de stoomschepen aanvaren 3, brand 1, z-inkne 12, ge sloopt of omgebouwd in lichters 1 en 2 vermist. Het hoog water en de overstroo mingen in boven-Oostenrijk blijven nog steeds de bevolking met een ramp be dreigen Op vele palatsen zijn zij reeds een ramp geworden, waarvan de gevol gen, ook voor de voedselvoorziening van het land, nog niet te overzien zijn. Ook in Weenen is de Donau op ver schillende punten buiten zijn oevers getreden, zoodat de trams niet meer konden rijden. Verschillende deelen der stad waren op het einde der vorige week bijna zonder levensmiddelen, ter wijl het transport erheen slechts met de grootste moeilijkheden kon plaats hebben. In Pochlarn vormt de Donau een meer, dat op enkele plaatsen van 6 tot 8 K.M. breed is. Hier en daar steken nog slechts de toppen der boomen en een stuk van den spoordijk boven het water uit. De stad zelf is van elk ver keer afgesneden. In Marbach loopen talrijke huizen gevaar in te storten. Overal dreigt de levensmiddeienvoor- ziening een catastrofe te worden. Van alle kanten worden hulpcolonnes gevormd en de regeering heeft reeds een crediet van een millioen beschik baar gesteld om de zwaar beproefde streken te hulp te komen. Ook de steun van de commissie van herstel te Wee nen is ingeroepen. Een jonge visscher uit San Sebas- tiaan, Manuel Garniendia genaamd, heeft een fortuin geërfd van 20 milli oen peseta's, die volgens den huidigen koers gelijkstaan met 45 millioen franc. Toen hij nog een knaapje was, vertrok zijn moeder naar Amerika en liet hem achter onder de hoede van een harer zusters. Thans is zij overleden, hem dit groote fortuin nalatend. De eerste zorg van den nieuwbakken irtljjionair was de grootste auto te koo- pen, die hij kon vinden. lederen dag gaat hij daarmee naar de kade, waar hij zijn vroegere kameraden afwacht als zij van de vischvangst terugkeeren. Hij neemt ze dan mee in zijn auto naar de omstreken en gaat dan met hen aan den zwier. Het in t-e r nationale postcongres. De wereldbond voor de posterijen die zijn laatste zit ting te Parijs heelt gehouden in het jaar 1906, heeft besloten zijn eerstvolgend congres op 1 October a.s. te Madrid te houden. In de eerste plaats zal het congres zijn aandacht wijden aan de posttarie- ven. ■De Fransche posterijen stellen voor de in 1906 vastgestelde tarieven te vei- hoogen met niet meer dan gemiddeld 100 De frankeerkosten van brieven zou den worden 50 centimes voor iedere 20 grain en voor elke fractie van 20 gram boven dat gewicht. De briefkaar ten zouden met 25 centimes worden gefrankeerd, de gedrukte stukken met 10 centimes voor de eerste 50 gram, 20 centimes voor een gewicht van 50 tot 100 gram en nog eens 20 centimes voor iedere meerdere 100 gram of ge deelte daarvan. Zaak-papieren (papiers d'affaires) worden met brieven gelijk gesteld. Ook de kwestie van de postwissels zal door het congres worden behan deld en het zal noodig zijn als inter nationale munteenheid de waarde van de franc vast te stellen, die de munt- standaard van den wereldpostbond vormt. Voorts zal het congres nog ver- - schillende onderwerpen behandelen, die voor het publiek van groot belang zijn zooals de instelling van een in ternationale identiteitskaart voor de posterijen het verhoogen van het ma ximum-gewicht voor monsters van 350 tot 500 gram, het toelaten van voor werpen die verkoopwaarden hebben en waarvoor douanerechten zijn ver schuldigd, 't vaststellen van 'n maxi mum-gewicht van 1500 gr. voor brie ven en van 3 K.G. voor drukwerken. Van Nederlandsche zijde is liet denk beeld geopperd de posttarieven niet te verhoogen, maar ze te laten zooals ze zijn, maar het iaat zich aanzien, dat, tengevolge van de algenieene waarde vermindering van het geld, dat denk beeld weP niet verwezenlijkt zal kun nen worden. De positie van de vrouw in Turkije heeft door den oorlog een groote wijzi ging ondergaan. De economische nood heeft tengevolge gehad, zoo meldt een Engelsch dagblad, dat een groot aantal vrouwen haar gezichten niet meer slui eren, allerlei werk aangenomen heb ben, dat vroeger nooit aan Mohamme- daansche vrouwen veroorloofd zou zijn. Er zijn thans Turksche vrouwen ver koopsters in magazijnen te Konstanti- nopei, er zijn zelfs vrouwen straat- veegsters. Het sterkst Was er eerst nog oppo sitie gevoerd tegen het werken van vrouwen tezamen met mannen en dan vooral met Christenen, maar ook dit bezwaar is door den drang der om standigheden terzijde gezet en er zijn reeds Turksche vrouwen telefonisten en kassiersters in zakenhuizen en ook vindt men ze reeds als tram-conduc trices. Wat de harems betreft, ze zijn zeer 'ngekrompen, ook al vanwege econo mische redenen. Veie Turken, die een harem hielden, hebben vanwege de duurte den omvang ervan moeten be perken. Economische en so ciale gelijkstelling van man en vrouw. Menigeen zal denken, dat die reeds bereikt'is door het feit van de invoering van het vrou wenkiesrecht, maar dat oorjieel is al heel oppervlakkig, dat blijkt duidelijk bij eenig onderzoek. Nederland heeft in 1919 het kiesrecht voor de vrouw ingevoerd en reeds heb ben de vrouwen in twee steden mede gekozen voor den gemeenteraad. Dat belette echter den minister van onder wijs niet, een aparten lageren rang bij het onderwijs voor de vrouwen te scheppen met een minderwaardige vak opleiding, die de hierin aangestelde ambtenaressen den weg tot hoogere en beter bezoldigde betrekkingen bij het onderwijs afsluit. Hetzelfde zien wij in Noorwegen. Daar bezit de vrouw reeds jaren kies recht en verkiesbaarheid voor de Volks vertegenwoordiging. Politiek zijn daar dus de seksen allang gelijkgesteld doch waar het om goede en goed be loonde betrekkingen en de opleiding daartoe te doen is, daar is die gelijk stelling nog iang niet bereikt. Zie maar, hoe het daar gaat bij het telegraafwe- zën. Reeds sedert 1858 zijn daar vrouwen werkzaam, tegenwoordig bedraagt haar aantal over de drie duizend. En nu is wel in 't algemeen door de wet vastge steld, dat vrouwen toegang hebben tot alle ambten, behalve het predikambt net als art, 5 der Grondwet bij ons te lande iederen Nederlander tot elke landsbediening benoembaar stelt maar het is er ver vandaan, dat in wer kelijkheid de vrouw bij de telegraaf evenveel kans op bevordering zou heb ben als de man. In 1916 werd aan vrou wen, die het hoogere telegrafisten-exa men hadden afgelegd, het recht toege kend mede te dingen naar de hoogere en meer verantwoordelijke betrekkin gen. En wat ziet men nu In de uit voerige wisseling van nota's tusschen het ministerieel departement en het te- legraafbestuur, verzette het laatste zicli tegen deze „zeifmoordpolitiek, welke direct tot gevolg zou hebben latere hu welijken en beperkt kinderaantal." (Ja, heusch, het staat er En nu heeft men er dit op gevonden, dat de mannelijke beambten in rang en salaris kunnen stijgen door anciënniteit of goede dienstvervulling, terwijl de vrouwelijke daartoe eerst worden toegelaten nadat zij den geheelen hoogeren telegrafisten cursus hebben afgeloopen. Bescherming en voortrekking dus voor den man ten koste van de vrouw. De mannen stijgen tot hooger rang, terwijl de vrouwen, die haar studie met en naast hen begonnen zijn, nogeens op de schoolbanken wor den gezet. Voor de ambtenaressen stil stand, voor de ambtenaars opklimming: op de hooge posten enkel mannen. De Noorweegsche vrouwen komen daartegen op, en zeker, zij zullen haar strijd wel winnen. Maar laat de vrou wen van ons land daar de leer uit trek ken. dat zij bij wetten en verordeningen uit iiaar oogen kijken en haar economi sche en sociale gelijkstelling met den man eischen evengoed als de politieke, die zij nu verkregen hebben. Het bewaren en koel- houden van levensmidde len. „De Nieuwe Eeuw" geeft de volgende nuttige wenken voor huisvrou wen Het komt bijna dagelijks voor, dat et- kleine hoeveelheden levensmiddelen eenigen tijd bewaard moeten blijven. Vooral in het warme jaargetijde is dit wel eens zeer moeilijk voor de huis vrouw die er geen ijskast of een zeer koelen kelder op nahoudt, terwijl er toch alles aan gelegen isom de nog bij lange niet goedkoope levensmiddelen zoo zorgvuldig mogelijk te bewaren. Om levensmiddelen langeren tijd versch en frisch fe doen blijven behoe ven zij een iage temperatuur. Heeft men nu een hooilast dan kan men deze zeer goed als koelkist in richten door in de hooikistpan een klei nere pan gevuld met spijzen, die men bewaren wil, te plaatsen en de ruimte tusschen de pannen aan te vullen met stukjes geklopt ijs. De grootste pan wordt met den deksel gesloten en op de gewone wijze in de hooikist geplaatst. Melk en met melk bereide spijzen, die licht zuur worden, laten zicli aldus best bewaren. Heeft men geen hooikist dan kan een groote aarden kan of pot, desnoods een gewone roode bloempot, even goede diensten bewijzen. Dat ruwe aardewerk is zeer poreus, waardoor het juist zoo nuttig werkt. De pot of kan bevochtigt men zeer ruim met water, dat door den poreuzen wand zeer snel verdampt en daardoor aan de omgeving warmte onttrekt, waardoor de inhoud van pot of kan koel biijft. In zoo'n bevochtigd aarden voorwerp plaatst men een of andere steenen of porceleinen schotel met de spijs, die men koel wil houden, zet alles op een tochtige plaats om de verdam ping te bevorderen, en bevochtigt van tijd tot tijd opnieuw de z.g. koelcel. Echter niet alle levensmiddelen kan men aldus bewaren. Groote stukken ge braden vleesch bijv. leenen zich daartoe niet. Dan zorge men deze op een don kere plaats weg te zetten vooral er op lettende, dat de vliegen er af blijven. Gebraden of gekookt vleesch over giet men met een weinig bouillon of jus om het uitdrogen te voorkomen. Zoo ook gerookte visch zet men weg met een weinig vischnat er overheen. Versch vleesch laat zich in den zonter zeer slecht langen tijd bewaren, daar om is 't beste 't op de een of andere wijze fe conserveeren. Rauw vleesch nooit in papier gewik keld laten liggen en nimmer bewaren op een houten plank of tafel, het hout trekt 't vleeschnat aan, waardoor het vleesch onsmakelijk wordt. Aangesneden worst of rookvleesch bewaren op een koele, luchtige plaats, 't aangesneden vlak bedekt met stanisol of perkament. Kaas bewaart men in een in pekelwater gedrenkten doek. Van aangesneden kaas besmeert men den snijkant met boter. Om boter te be waren zet men ze op een koele plaats en sluit ze van de lucht af. Eieren zet men op een koele plaats op een eierrek en keert ze dagelijks. Vruchten, als kersen, aardbeien, bessen, spreidt men uit op een vischschotel met vischplaat of op een zeef en zet ze op een koele, donkere plaats. Ook groenten legt men koel en donker zoo droog mogelijk en ziet dagelijks na of er ook bedorven stukken uit verwijderd moeten worden. DE WIELINGEN-KWESTIE. 's-GRAVENHAGE. Naar aanleiding van het bericht in de buitenlandsche pers omtrent den stand van zaken in het vraagstuk der Wielingen, verne men wij van bevoegde zijde dat de ge- dachtenwisseling tusschen de Neder landsche en Belgische regeeringen nog niet is hervat. De regeering is, gelijk bekend be reid tot een nader onderzoek mede te werken, hetzij met België alleen, hetzij tevens met een der commissies van Veertien vertegenwoordigde mogend heden, doch voor het doen van eenig voorstel daartoe heeft bij haar geen aanleiding bestaan. REIS VAN HET BELGISCHE KONINGSPAAR. Een telegram uit Rio de Janeiro \meldt, dat, volgens een radio-bericht van boord, de „Soa Paulo" den 13en 'September, ongeveer middernacht, over de evenaarslijn is gevaren. De Koningin, die er voor de eerste maal over trok, onderging den gebrui- kelijken doop. Natuurlijk, op de meest discrete wij ze, bij middel van een „vaporisateur'V het werk van een Parijzer juwelier en gevuld met reukwater. Het Belgisch vorstenpaar zal Zater dag namiddag te 4 uur zijn intrede tfoen te Rio de Janeiro. De stad is reeds één vlaggentooi met Belgische en Braziliaansche kleuren. NEDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart-Maalsch. „Nederland". „Ambon" (uitr.) pass. 12 Sept. Finisterre. „Boeton" (uitr.) pass. 14 Sept. Gibraltar. „Kambangan" (uitr.) pass. 14 Sept. Gi braltar. „Oranjje" vertrok 15 Sept. van Amster dam naar Batavia. Kon. Hollandsche Lloyd. „Frisia" (thuisr,) vertrok 13 Sept. van Bahia. „Limburgia" arr. 15 Sept. v. B.-Ayres te Amsterdam. „Rijnland" (uitr.) vertr. 12 Sept. van Lis sabon. „Zeelandia" arr. 12 Sept. van Amsterdam te Buenos-Ayres. Rott. Lloyd. „Salahadji" arr. 13 Sept. van Reval te Hamburg (verb.) „Medan" (uitr.) pass. 13 Sept. Perim. Holland-Afrika lijn. „Triton" (uitr.) vertrok 8 Sept. van Bor deaux. Holland-Amerika lijn. „Westerdijk" vertr. 15 Sept. van Rotter dam n. Baltimore. „Zuiderdijk" van Rotterdam naar New- Orleans. vertr. 13 Sept. v. Tampico. „Kinderdijk", v. Rotterdam n. d. Pacific- kust, vertr. 14 Sept. v. New-York. „Rotterdam", yertr. 15 Sept. van Rotter dam naar New-York. Holland-West-Afrika lijn. „Drechterland" (uitr.) vertr. 13 Sept. van Sierra Leona. Holland-Australië lijn. „Jacatra", vertr. 9 ept. van Adelaide naar Rotterdam. Java-China-Japan lijn. „Tjiliboet" vertr. 9 Sept. van Nagasaki n. Hongkong. Kon. West-Indische Maildienst. „Almelo" vertr. 10 Sept. van Arica naar Valperaiso. „Hermes" vertr. 9 Sept. van Curacao naar Havre. „Berenice" arr. 11 Sept. van Amsterdam te Paramaribo. „Delft" vertr. 15 Sept. van Amsterdam n. Westkust van Zuid-Amerika, via Rot terdam. Stooinv. Maatsch. „Oceaan". „Eurymachus" van New-York naar Java, pass. 14 Sept. Gibraltar. Java-New-York lijn. „Sommelsdijk", van Java naar New-York, pass. 14 Sept. Fernado Noronha. MARKTBERICHTEN. Vlisssingen, 16 September. Op de gisteren alhier gehouden groen ten- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Tomaten 21 a 37 ct. druiven 53 a 73 ct. beurré Durandeau 36 ct. beurré An toinette 31 a 35 ct. carbonkels 23 ct. nouveau poiteau 39 a 45 ct. beurré de Merode 34 ct. Marie Louise 38 ct. pondspeer 18 ct. beurré Hardy 53 "a 69 ct. Terbality 34 ct. marsepijnperen 43 a 44 ct. bonkeltje 29 ct. Jacques Lebel 29 ct, Groninger Kroon 35 a 38 ct. schuttersreinetten 74 ct. ribben 32 ct. Monstrueuse pippin 21 ct. prinsenappel 25 ct. cox pomona 45 ct. oranjeappel 31 ct. maagdeperen 40 ct. snijboonen 15(4 a 26(4 ct. prinsesseboonen 914 a 25(4 ct. wagenaars 3|/2 a 8/2 ct. dubbele prinsesseboonen 10 a 12 ct. suikerboonen 18 ct. uien 4 a 5'/2 ct. aardappelen 8(3 ct. poters 5(4 ct„ alles per K.G. Meloe nen 31 a 40 ct. eieren 14(4 a ct. roode kool 1(4 a 2(4 ct. bloamkool 3(4 a 20 ct. savoije kool 1 (4 a 6 ct. boere- kool 2(4 ct. witte kool 4(4 ct., alles per stuk peen 3(4 a 6(4 ct. selderie 1 a 1(4 ct. kroten 4(4 a 5(4 ct. rapen 2(4 a 3(4 ct. prei 8(4 ct. rhabarber 3(4 ct., alles per bos andijvie 10 a 46 ct. kropsla 51 a 67 ct. posteleijn 9 ct. spinazie 36 a 54 ct., alles per mand. Middelburg, 16 September. De aanvoer aan de graanmarkt was he den gering. Tarwe 31 a 34 kro'on- erwten 28 a 30 haver 20 a 22 maanzaad 60 a 70, alles per 100 K.G. Boter 1.60 a 1.70 per 5 ons. Eieren 15 a 16 per 100 stuks.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3