Stads= en Provincienieuws INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND GEMENGD NIEUWS Cluysenaar verkondigt de grofste leu gens aan liuogere autoriteiten. Spre ker protesteert tegen deze leugenach tige rapporten en tegen de afschuwe lijke en grofste knoeierijen. Voor der gelijke duisterlingen, waartoe de voorzitter behoort, i.eelt spr. de groot ste verachting. Voorzitter Ja mijnheer Binnendijk, u heeft gezegd, dat mijn poiitie-agen- ten behooren tot het uitvaagsel der maatschappij. Wethouder Binnendijk Dat lieg je (met een dikken knoop I). je bent een gemeene leugenaar. De voorzitter zwijgt. Enz., enz. Salarieering rijkspersoneel. Het „Hbld." heeft gemeld, dat bij de regeering het plan bestond met wets voorstellen te komen, teneinde den rijksambtenaren een bijslag te verstrek ken. Thans verneemt het „Hbld." dat de bijslag zal bedragen 75 voor on- gehuwden, f 175 voor gehuwden, ver meerderd met 25 voor ieder kind. Aan de departementen is men bezig met het berekenen der kosten, terwijl de publicatie der regeeringsmaatrege- len dezer dagen kan worden tegemoet gezien. Uitbreiding politie te Amsterdam. Teneinde het drieploegenstelsel bij de politie te Amsterdam te kunnen in voeren. zal het aantal agenten moeten worden uitgebreid tot 2133. Daarbij moeten nog 60 agenten konten voor het nieuwe commissariaat benoorden het IJ, 15 voor uitbreiding van de bewa king in de Spaarndammerbuurt en 10 voor de kinder- en zedenpolitie. Verder wordt voorgesteld het aantal inspecteurs te vermeerderen met 14. Wegens den grooten woningnood zullen voor 1921 slechts 250 nieuwe agenten worden aangesteldd, doch zal dan een tekort bij de politie zijn van omstreeks 300 mari. VLISSINGEN, 16 SEPTEMBER. De gisterenmiddag met het stoom schip „Hilversum" op de reede alhier gehouden proeftocht is in alle opzich ten naar wensch geslaagd. De machines en ketels voor dit schip, hetwelk bestemd is voor de stoomvaart-maatschappij „Oostzee" te Amsterdam, werden vervaardigd in de fabriek der Koninklijke Maatschappij „de Schelde". Voor het voorloopig machinisten- idiploma is geslaagd de heer M, J. Ro- seboom alher. De sneltrein, die hier om 6.34 moet aankomen, kwam gisterenavond eerst te 8 uur binnen. Vanaf Roosendaal was erg gesukkeld met de locomotief, die te zwak bleek om den vrij langen trein te trekken. Te Goes werd de lo comotief verwisseld met die van den trein, die te 7.35 moet aankomen. Heden wordt te Middelburg de derde bioscope geopend en wel de Flora bioscoop. Deze is gevestigd in een speciaal daarvoor gebouwd theater in de Noordstraat, dat wat afwerking be treft geheel aan de laatste eischen vol doet. De inrichting van het gebouw is smaakvol In de bioscoop in den schouwburg worden vanaf morgen de voorstellingen opgeluisterd door de kapel onder lei ding van mevr. Höt'elein-Bekker, welke kapel dezen zomer in het Strandhotel alhier is opgetreden. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot dijkgraaf van het waterschap Loven- en Wiüerr.s- kerke F. W. Dekker te Hoek tot ge zworene aan den Oudepolder van St. Philipsland L. J van Nieuwenhuyzen te St. Philipsland. Voor het politie-diploma zijn te Utrecht geslaagd H. Romijn te Middel burg en C. de Porte te Terneuzen. SOUBURG. Door de woningbouwvereniging te Souburg is opnieuw het initiatief ge nomen, om door een wijziging te bren gen in de te bouwen woningen, in den woningnood te voorzie. Daar deze hier steeds grooter wordt, is het te hopen dat de plannen thans beter mogen slagen. Als een bewijs der verregaande bru taliteit diene, dat dezer dagen bij de brugwachters van het land een 30-tal kooien werden gestolen, terwijl bij een ander kooien en koolrapen werden ont vreemd. Te wenschen ware, dat het de politie moge gelukken de laffe dader(s) in handen te krijgen, waar dan ook ijve rig naar gezocht wordt. Op het schietterrein te West-Souburg wordt een flinke verbetering tot stand gebracht. Een dertig meter lange schuiUoods met appartementen voor officieren, onderofficieren en man schappen, benevens een stalling voor paarden zal in een bij de plaats heb bende oefeningen werkelijke behoefte voorzien. Uitvoerder van den bouw is de heer Walrave te Middelburg. Op de Zaterdag a.s. te Amsterdam te houden vergadering van den Neder- landschen Bond van Vrijwillige Bur gerwachten zal door den secretaris der Burgerwacht van Souburg ingeleid worden liet door genoemde Burger wacht ingezonden en op de agenda geplaatste onderwerp „de Bond drin- ge bij de regeering aan op een betere financieele regeling in betrekking tot de plattelandsche Burgerwachten." KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Melis- sant ds. j. J. Kloots te Langerak bezui den de Lek. Geen duurte-toeslag aan bedienaren van den godsdienst. Naar aanleiding van een schriftelij ke vraag van het Kamerlid Oud, lui dende Is de minister voornemens te bevor deren, dat ook over het iaat 1920 aan de dienaren van den godsdienst, die een traktement uit 's-rijks kas genie ten, 'n duurtetaeslag wordt verleend heeft de minister van finantiën ge antwoord, dat bij hem geen voorne men daartoe bestaat. Monseigneur Van de Wetering naar Rome. Naar „de Tijd" verneemt, zal Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht, mgr. Van de Wetering, zich in de eerste da gen van October naar Rome begeven. Piano-onderwijs op de lagere school. Burg. en Wet-h. van Utrecht vragen den gemeenteraad een erediet van f 2100 voor aanschaffing van piano's ten behoeve van eenige scholen. RECHTSZAKEN Hoog Militair Gerechtshof, Het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht deed in hooger beroep uit spraak in de zaak tegen A. J. S., oud 23 jaar, geboren te Arnhem, werkman 2e klasse, korporaal bij de Luchtvaartafdeeling te Soesterberg, die in eersten aanleg door den Krijgsraad te Arnhem was veroordeeld tot zes weken militaire gevangenisstraf en de gradatie tot den stand van soldaat, ter zake, dat iiij op 22 November 1919 te Amersfoort, zijn meerdere in rang, den sergeant J. de O. der militaire po litie, die hem ter zake van een straf baar feit witde aanhouden, opzettelijk beleedigend heeft toegevoegd „Daar ben je te dom voor, kwajongen", ver volgens zich met geweld heeft losge rukt en met dreigend opgeheven rech terhand genoemden sergeant dreigend heeft' toegevoegd „Pak me niet aan, sergeant, want ik sla je tegen den grond." Het Hof deed de uitgesproken de gradatie te niet. doch bevestigde overi gens het vonnis. MARINE EN LEGER. Bij beschikking van den minister van marine a i. is de luitenant ter zee 2e klasse A. M. Heldring, die 16 Septem ber 1920 werd geplaatst aan boord Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, met 1 October a.s. gesteld ter beschik king. De kapitein-luitenant ter zee F. A. van Hengel is te Willemsoord geplaatst aan boord van Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland", als le officier. Buiten verantwoordelijkheid der redactie De copie wordt niet teruggegeven ONVOORZICHTIG. Woensdagavond ongeveer 9 uur, komende door de Paul Krugerstraat, en verder richting nemende door de Verkijl Quakkeiaarstraat, kwam on- dergeteekende plotseling te staan voor een geopend riool. Bij nader onderzoek bleek, dat er schijnbaar geen moeite genomen was, om dat riool af te dek ken. Nu is het niet afdekken daarvan een grove nalatigheid van den persoon, die het maken of onderhoud daarvan ten zijne laste heeft. De bedoelde persoon moet toch be grijpen, dat een val in zoo'n kuil le vensgevaarlijk is (de diepte zal zoo ongeveer 2]/2 a 3 meter zijn). Het is dan ook mijn inziens zeer gewenscht, dat het bovenstaande onder het oog gebracht wordt van dien nalatigen per soon. TH. S. DE CONFERENTIE TE AIX. Te Aix is een belangrijke conferentie gehouden tusschen Millerand en Gio- litti. De gedachtenwisseling tusschen bei de minister-presidenten was uiterst vertrouwelijk en vriendschappelijk. Zoowel waar het ging over den poli- ti.eken toestand van Europa als over de politieke en economische betrekkin gen tusschen Italië en Frankrijk. Het verheugde hen dat het bleek, dat dc belangen van beide landen op alle punten gemakkelijk kunnen overeen stemmen. Beide ministers zijn vastbe sloten, alle door den oorlog opgewor pen en door den vrede nog niet volle dig opgeloste kwesties in volkomen harmonie te onderzoeken. Allereerst moet worden nagestreefd het tot stand brengen van een alge- nieenen vrede, die, met eerbiediging van de onafhankelijkheid der volken, de normale economische betrekkingen doet wederkeeren. Elke gedachte aan politieke of economische overheersching behoort daarbij te zijn buitengesloten. De hoeksteen van een dusdanigen vre de is de nauwe overeenstemming der geallieerden in de geheele wereld, maar vooral in Europa. Het herstel der politieke orde berust op eerlijke en billijke toepassing der verdragen, zoowel van bestaande als toekomstige zij moeten de hoekstee- nen zijn en blijven voor de internatio nale betrekkingen. De overwinnaars moeten gematigd, de overwonnenen loyaal zijn. De uitvoering van het ver drag van Versailles is voor Frankrijk van het allerhoogste gewicht een stipte nakoming hunner verbintenissen de eerste eisch voor de volken die deel willen uitmaken van het concert der naties Daartoe moeten oorlogen als de Poolseh-Russische eindigen, vijandelijk heden als die der Turksche nationalis ten ophouden, daar zij het Turksche vredesverdrag vertragen. De onafhan kelijkheid en vrijheid van Polen binnen zijn ethnografische grenzen moet ge waarborgd worden Polen dient bij het stellen der vredesvoorwaarden gema tigd te zijn en aldus het vertrouwen der mogendheden niet beschamen. Giolitie en Millerand constateerden met vreugde, dat hun oordeel omtrent Turkije en zijn integriteit overeenstem men en dat de Italiaansche en Fransche belangen in Klein-Azië parallel ioopen. De vrede in Europa kan eerst volko men zijn, als de normale betrekkingen met Rusland hersteld en de Adriatische kwestie opgelost is. Ten opzichte der Sovjet-regeering eerbiedigen de itali aansche en Fransche regeeringen elkan ders meening beide verlangen zij, dat Rusland zich tot een natuurlijken staat zal vormen, die vreedzaam zal deelne men aan het concert der volken. Millerand verklaarde prijs te stellen op een spoedige regeling der Adriati sche kwestie door rechtstreeksche overeenkomst tusschen de belangheb benden, opdat zoowel de rechtmatige aspiraties van Italië als de belangen der naburige naties worden gewaar borgd. Frankrijk zou een zoodanige overeenkomst met vreugde begroeten. HET BOEK VAN ERZBERGER. In de memoires van den Duitsclien ex-minister Erzberger, laat deze zich scherp uit over de totale onbevoegd heid van den Oostenrijksch-Hongaar- schen gezant te Rome, Maechio, wiens optreden, zooals hij door laat scheme ren, van grooten invloed was op de oorlogsverklaring van Italië. Daaren tegen is Erzberger vol lof voor het op treden van von Bulow te Rome, die bij na had weten te verhinderen, dat Italië aan den oorlog deelnam. Het was ech ter, zooais Erzberger vertelt, aan von Bulow evenmin als later aan graaf Bernstorff, onmogelijk, om zijn mee- ning en zijn opvatting aan den keizer «mede te deelen. Officieeie kringen de rden alles om een samenkomst tusschen der, keizer en von Bulow te beletten. Met name de toenmalige kanselier Hel- fferich wist te bewerken, dat von Bu low bij een bezoek van den keizer aan Hamburg niet de gelegenheid kreeg om een toespraak te houden. Op een andere plaats vertelt Erz berger, dat in den na-herfst van 1917 zich in Frankrijk teekenen voordeden van een meer vreedzame stemming. Door berichten uit verschillende goed- ingelichte bronnen had Ribot de over tuiging gekregen, dat Duitschland be reid was om over Elzas-Lotharingen te spreken en bereid was bij een eventu- eele vredesconferentie er over te on derhandelen. Het „neen" van staats secretaris von Kuhlmann in zijn Octo- ber-rede werkte als een onverwachte donderslag. In 1918, zbo weer op een andere plaats, hoopt men door bemiddeling van een neutrale macht, en wel Holland tot overeenstemming met den vijand te komen. Ik wees er op dat de Duitsche regeering in Holland bij alle politici elk vertrouwen verloren had. Een van de meest invloedrijke mannen had mij, met verwijzing naar liet Duitsch-Rus- sische aanvullingsverdrag verklaard „de Duitschers grijpen nog op hun sterfbed." Ik stelde voor of de Paus voor zulk een interventie niet de juiste persoon' was. Pogingen om zicli via Holland met de tegenstanders te ver staan, werden ondernomen zij duur den zonder eenig resultaat tot de laat ste dagen van September Wat de Rorheinsohe kwestie betreft stelde Erzberger o.m., in overleg met officieeie personen van liet Beriijnsche departement van buitenlandsche zaken een ontwerp op voor een verdrag tot internationale erkenning van het we reldlijk gezag van den Paus. Ook ijver de Erzberger met kracht er voor, om het vorstendom Liechtenstein als sou- verein gebied voor den Paus te bestem men. Zijn plannen daartoe leden ech ter ten slotte schipbreuk op de hou ding van de familie Liechtenstein. AFTREDEN VAN PRESIDENT DESCHANEL. Er duiken in den laatsten tijd weer allerlei geruchten op over het aftreden van den president der Fransche repu bliek. Volgens de „Matin" is de toe stand van president Deschanel plotse ling verergerd en de, .Figaro" deelt mede dat zijn aftreden nog slechts een kwestie van enkele dagen is. De Parijsche correspondent van de „Etoile Beige" bericht dat er sprake is van het bijeenroepen van het parlement tegen 20 October, om over de benoe ming van een nieuwen president te be raadslagen. Millerand wordt als opvolger ge noemd. Hij verzet zich tegen een can- didatuur, maar zou ten slotte wel zwichten, meent men, wanneer het al gemeen belang het vordert. Wanneer Millerand mocht weigeren, zou het ge tal candidaten zeer groot zijn. Polncaré zal daartoe niet behooren, want in een brief, gericht aan de „Progrès d'Eure en Loir" heeft hij nadrukkelijk ver klaard „Wanneer onverhoopt en tel gen alle verwachtingen in een presi dentsverkiezing mocht ontstaan, dan zou ik niet bereid zijn andermaal het hooge ambt op mij te nemen, dat ik vroeger heb bekleed." DE FINANCIEELE TOESTAND VAN HONGARIJE. In de Hongaarsche Nationale Verga dering verklaarde de minister van fi nanciën, Karenyi, met betrekking tot den financieelen toestand van Honga rije, dat er in het vredesverdrag bepa lingen bestaan, welke Hongarije feza nten met Duitschland en Oostenrijk treffen, zoodat het nog geruimen tijd zal duren, alvorens men weet, welke lasten op Hongarije drukken. Honga rije is bereid tot vreedzamen arbeid, maar deze is niet mogelijk, zoolang de oorlog voortduurt. De minister ver klaarde hiermede den ecor.omischen oorlog te bedoelen in den vorm van blokkade en boycot door de naburige staten. Deze oorlog duurt nog voort in den vorm van bemoeilijkende bepalin gen tegen liet B»m*aarsclie vermogen in de bezette gebieden.' HET DUITSCHE KAPITAAL IN DEN VREEMDE. De vroegere Beiersche minister van justitie, Müller, heeft er herhaaldelijk voor gepleit, dat de regeering naar middelen zou uitzien om de Duitsche kapitalisten, die naar het neutrale bui tenland zijn gevlucht, op de eene of andere manier in de Duitsche belastin gen te betrekken, zoodat deze gelden mede in aanmerking zouden komen voor de betaling van de Duitsche scha deloosstelling aan de Entente. Hij heeft thans van den rijksminister van finan ciën een mededeeling ontvangen, dat dit plan den minister ongewenscht voorkomt, daar het bedenkelijke ge volg er van zou zijn, dat de inquisitie naar Duitsch kapitaal in den vreemde en het naspeuren van Duitsche han- delsrelatiën niet alleen nog sterker zou worden, doch zelfs met schijn van recht ook door vreemde regeeringen zou kunnen worden toegepast. De mi nister voegt er aan toe, dat er kans bestaat met Oostenrijk en Tsjecho- Slowakije tot een internationale rege ling te komen en verdragen te sluiten, waarin op beiasting-gebicd wederzijd- sclie controle mogelijk wordt. Hierdoor zouden de Duitsche kapitalen in die landen toch worden belast en de mi nister hoopt ook met andere landen een dergelijke regeling te kunnen ma ken. DE DREIGENDE ENGELSCHE MIJNWERKERSSTAKING. Het uitvoerend comité van de mijn werkers is gisterenmorgen bijeen ge komen, om, naar verluidt, voorstellen te bespreken door personen buiten de arbeiderskringen om een weg le vin den uit de moeilijkheden. Welke deze voorstellen waren, wordt niet medege deeld, maar erkend wordt, dat de voor uitzichten op een vergelijk verbeterd zijn door de verklaring van den pre mier, dat de regeeringscontrole op de kolennijverheid zal voortduren, zoo lang de tegenwoordige abnormale toe stand, wat de uitvoerprijzen betreft, aanhoudt. Er is een aanduiding dat een moge lijke oplossing zal worden gevonden in de regeeringsbelofte aangaande de te volgen methode, wanneer de achttien maanden, tijdens welke de controle vol gens de laatste besluiten van het par lement zou plaats hebben, tot een ein de komen. Vele leiders der mijnwerkers, of schoon zij voorzichtig zijn in hun com mentaren, schijnen onder den indruk te zijn van de verklaring van Lloyd Ge orge en men verwacht «daarvan een matigenden invloed op de vergadering van den uitvoerenden raad der mijn werkers. De pers is het er over eens, de premier in zijn verklaringen den goeden weg heeft gekozen door tege moetkoming aan de mijnwerkers in de kwestie van liet behoud der controle en dat hij hun een geschikte gelegen heid heeft gegeven om een uitweg te vinden. De kolencrisis is praktisch terugge bracht tot den eisch der mijnwerkers- leiders om behoud der controle. Indien deze eisch bevredigd wordt, moet er goede hoop zijn, dat de mijnwerkers afzien van hun oorspronkelijken eiscli tot beperking van den prijs van huis brand en zal de weg geëffend zijn voor overwegen der loonkwestie. Indien de verklaringen van Lloyd George niet ver genoeg gaan om de mijnwerkers tevreden te stellen, is er, naar men meent, toch slechts weinig noodig om de moeilijkheden te over bruggen. DE TOESTAND IN IERLAND. - De „Times" heeft in verband met de berichten uit Ierland volgens welke een ernstige poging om eindelijk een oplossing te vinden voor de lersche quaestie mislukken zou indien de Lord Mayor van Cork in de gevange nis mocht overlijden, aangedrongen op invrijheidstelling van den „marte laar". Het blad had juist documenten ont vangen door Sinn Fein verspreid, waarin wordt uiteengezet, waarom voor de Sinn Feiners moet gelden het „oog om oog en tand om tand", do cumenten, welke in dat blad zijn afge drukt. Daaruit blijkt dat de Sinn Feiners de Britsche autoriteiten er van be schuldigen bij een hunner invallen in een Sinn Fein hoofdkwartier te Dublin beslag te hebben gelegd op Sinn Fein postpapier, waarop de officieren van het Engcische leger dreigbrieven lie ten drukken, gericht'aan leiders der Sinn Fein-beweging dat de schrij vers dier brieven op die wijze getui genis trachtten te wekken dat Sinn Feiners schuldig hebben gestaan aan den eenigen tijd geleden op den toen- maligen Lord Mayor van Cork, Mc. Curtain, gepleegden moord dat een plan tot moord op Sinn Fein-leiders door hooggeplaatste officieren van den Britschen staf werd voorbereid. De „Times", op deze beschuldigin gen ingaande, zegt, dat er, bijaldien de Sinn Feiners' zich niet hebben schuldig gemaakt aan opzettelijke do- cunflt'ënten-vervalsching, 't geen voor hun zaak ai een heel groote domheid zou wezen, voor die beschuldigingen zeker iets te zeggen is, omdat inder daad regeerings-ambtenaren en officie ren postpapier van den Daii Eireann voor particuliere en officieeie corres pondentie schijnen te hebben gebruikt. Nochtans is de herkomst der dreig brieven zeker niet overtuigend vastge steld in elk geval eciiter geldt her hier een kwestie, die ernstig onderzoek en een afdoende weerlegging eiscltt. „Hoe het ook zij", zegt de „Times", „de propaganda der Sinn Feiners moge te ver zijn gegaan, wij zijn evenmin overtuigd, dat liet lersche bestuur zon der eenigen blaam is. Wij hebben de gebeurtenissen van den laatsten tijd met ongerustheid gevolgd. Schier eiken dag ontvangen wij uit Ierland berichten omtrent repressaille-maatregelen, die gemakkelijk aan de controle der regee ring kunnen ontgaan en reeds daaraan ontgaan zijn. Meer zullen we er op dit oogenblik niet van zeggen, doch zoo veel staat vast, dat de regeering meer dan ooit dient te begrijpen, dat er in de geheele lersche geschiedenis nooit te voren een tijd geweest is, waarin een oogebnlikkelijke vrede meer gewenscht .was dan thans, en waarin noch Ierland noch dit land minder dan ooit zulk een strijd kunnen voortzetten. EEN GROOTE BETOOGING IN WEST-VLAANDEREN. Te Oostende is een groote betooging gehouden door de bewoners der geteis terde streken in West-Vlaanderen. Zij beklagen zich over de langzaamheid, waarmede van regeeringswege aan 'f «herstel en de uitkeering van dc ver goedingen wordt gewerkt. Aan't hoofd van den stoet droeg men 'n groot doek met het opschrift „Albert I, grootste der Koningen, heb medelijden met de geteisterden van Vlaanderen, wil dat hun schade van '14 terstond uitbetaald wordt." De geteisterden van Dixmui- den droegen een bord „Van schapen kunnen wij wolven worden." Veurne werd voorafgegaan door het opschrift „Zonder steungeld moeten de grijs aards omkomen", en Cortemarck „Wij eischen eindvonnis zonder uitstel enuie waarde van 1914." Verschillende sprekers hekelden de langzame wijze van werken der over- Iteid als het zoo voortgaat, zei er een, zal «het nog honderd jaar duren 1 en drongen op bespoediging aan, waar toe verschillende middelen werden aan gegeven, o.a. het oprichten van een ministerie der geteisterde streken met zetel, niet in de Wetstraat te Brussei, maar in West-Vlaanderen. er i bu Te Leeuwarden werd dezer dagen de Slotmakersstraat en omgeving in rep en roer gebracht. Een deurwaarder moest ten huize van M. de V. in de Slotmakersstraat beslag leggen op diens inboedel wegens belastingschuld. Hem was 198 „aislag" gegeven, doelt er bleef een bedrag van 25 over, dat moest worden betaald. De gebruikelijke weg om de belastingpenningeti te in nen was gevolgd, doch de V. weigerde- Executie moest dus'volgen. De deurwaarder nu, trad den winkel binnen om de V. in kennis te stellen met zijn opdracht en deze uit te voeren. „Ze hebben pik op me, ik heb klacht gedaan bij den minister", voegde de belastingschuldige den deurwaarder toe op voor dezen tuinder prettige manier. Onderwijl had hij nl. een mes genomen en zou daarmee den deurwaarder te 'ij'- „Ik zal je doodmaken, doodsntjden schreeuwde de man. Dc deurwaarder verliet de woning en riep de hulp in van den commissaris van politie, die, op grond van art. 44+ van het Wetboek van Burgerlijke rechtsvordering, bevoegd is, de woning binnen te treden. Teen de commissaris verscheen, stond de V. voor de winkelruit. „Je komt er niet in, ik schiet- ik Leek, ik sla, die be officier en de Len" aldus werd L-0et. Deze trachtte Mik te bewegen Joch de V bleek Jïvaarom de hulp ■ingeroepen, die met ■(leur zou torceeren. ritte groeide mee I-, 7 ijl de smid pogi ■open te breken, spij li rote hilariteit d( Ittónte draadnagels ■pen vast en schoord ■stangen. I De sm iu haalde |lie<ron daarmee de Ip/or het rameien ■welker stukken de werd bestookt. De V. scheen nog koesteren. Hij zou e Laarlegen zijn vrou feefte. J Een woordenwtsst [den volgde, welke ti Jliep, dat ze niet ee |de deur was'opengi [voegde macht het [gegaan. Na eenig b [v. overmand en ot waaraan de kinden Ideden, door de polit I pen, te bijten en met I naar het bureau va 1 De V. wordt ter t [justitie gesteld, l Onnoodig te ze{ ||waarder het vonnis - Door de politi i eenige dagen gelet Jeen nachtsnorder ge I hij, behalve aan and 7 ren handelingen, z wenhandel zou lie f maakt. Bij onderzc J man, te Amstertjar zijn prilste jeugd, K I en het Nederlandersc grond van het t I Vreemdelingenwet is specteur der rnaré I den vreemdeling een le wijzen. Deze is t" dien inspecteur, n. interneering opgezot I schijnlijk binnenkort j Rusland worden ges i De kwaadwillij I Zoetermeer de boert I Hutsman in brand sl I met meer wraakplam I De familie ontving I dreigbrief, waarin en dreigementen wet lieven van de fami F van hun vee, terwijl J meerdere eigendom I dreigd. In verband met ving van deze drei nieuwe bedreigingen 1 opgeroepen. De twe I derijen worden eik dt I de burgerwacht bew. king tot einde Octob Afgaande op c in hen, die reeds in I Amerika zijn vertrok hoek der provincie tegen half November 30-tal gezinnen uil O wolde naar het verre ren. Onder hen zijn j: de boerenarbeiders, I fiteerende van de d I 'and, vee e.d. hier kans zien naar Amet iemand te Ams zijn werk van aan u 1 scite orders op te ge I bestelde onmiddellij 1 geven adres kon w I vroeg tevens of de [zou kunnen meebrent dit tot een bedrag var ['egel vroeg hij om j l'e nabijheid van liet nam hij dan het beste ontvangst em vet 'wi Mrgeven groot gel halen. De oplichter weg. j Met is titans aan I den dader in handen ;„n '/"jarige jongen, trachtte aan den kos avonds heeft hij geprc reau te ontvluchten. <Je agenten der wacht gen verwijderen, en t( '"egestaan, schoot hij 0(ir- liet Leidschep rf«°P werd hij weei I veelbelovende jongme likelier slachtoffer v I gemaakt, d„7 (TenSevo|ge van J oe interpretatie van e I "et industrieel hof inzl I aan de Clyde reeds 3 I ji sc'teepsbouwbec .wen vreest dat, zoo I vordt opgelost 20.000 1 f'e" zullen konten. I J? n ontlerhandelin I hJen. i110 vertegenwoc tikt n organisaties worn Va" arbeid' Alle S "''geput om h- I 'edtgende oplossin; I seh7; r.letLer Amsterdar I die Ha h,et "Hbl'"> d het m-H8r!] s voor dl I tracht )tien van df Idat rip°p te wekke"- lien vanVr0UW een kin( I van een jaar of

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2