ER De Vrouwe van Damouit stbode IENSTBODE ENSTBODE, de Meisje et MEIS/f BIJVOEGSEL ïf UTRECHT I ■IDING i groote PSTER sen te gaan. oudster hi Maatschapen toomvurt ZATERDAG Tl SEPTEMBfR. -No. 215. Brieven uit de Hofstad FEUILLETON Vervolg Binnenland. Gemengd Nieuws. 5i5cSHB5H5Iö25E5?5c 5ü£ A. v. D. K'JY. (7 «taanden). Sj n 12 maanden) iet de aktijk- 1920. Sa5E5a5H5E5H5HSiSHSESEE2ba gezocht voor edert de en zeer guns'ig HMIE OBLIGATJËN ijksche trekkingen ge prijzen. Hooge br.Fa BERGSMA ade 335, Amsterdam. «vaarschool ta 0. e/r wordt tijdelijk sin ervoegsn vóór IS de onderwijzeres li, tusschen 11 en i aan een nette jonge alle dagen iters R Sbureau int". :en nette r. „Vliss. Courari' :lijk der tegenwoo;- eene b. 20 jaar, v. g g.v. ;n Badhuisstraat 23. ich aan te melden t 31. in klein burgergezin 18 jaar. Flink loon, u „Vliss. Cour." UE KONING, Bad- 7, vraagt met October n 13 tot 15 jaar, «oor AdresBouwen 20 (boven) liddeiburg-Retterdam ingelegen plaatsen. vaT" passagiers. eren en vee. T. 1111. T.I. «1 8 8 I. Ml il.lll ptember 1 13 14 16 17 ilngen wordt Woen»' aterdag 12 uur v dar Middelburg bekomen: N V. Transp.e» Frvcn O VU3i L te Middelburg I Tel 153; J, 'OOSTERHO^ Dordrecht Geb* 101. lam v.h 018; ORN, IAN te Tel. VAN DE VAN Mode-praatje. Tegenover dc mode in de vrouwen- i-leeren staal de heer der schepping al tijd ill een eenigszins zonderlinge po sitie Eenerzijds is hij over liet algemeen lang niet ongevoelig voor de variatie, die immers volgens de oude Romeinen al zeer bekoorlijk was. maar anderzijds krijgt hij bij al die afwisseling wel eens benauwde visioenen van zeer materia- listischen aard, wanneer hij namelijk bedenkt, dat iedere gril van de mode Item een aderlating in zijn beurs kan kosten Er bestaat een vereeniging van vrouwen, die den strijd aanbond tegen de mode van haar vorderingen op het oorlogsgebied valt nog niet veel te be speuren en wie de mode-show, die ver leden week in het Kurhaus is gehouden, gadesloeg, gelooft stellig niet veel van een overwinning der aanvalsters. 'is het dus'moeilijk voor een man 0111 objectief te zijn tegenover de mode, het is hem toch niet onverschillig wat deze brengen zal. Ten slotte zit er niet bar- veei afwisseling in de costuums, wan neer men op de hoofdzalen let. De korte rok en de lange rok wisselen ei- kaar afde liooge hals en de lage hals, de lange mouw en de korte mouw, zij varieeren geregeld, waarbij dan allerlei combinaties en permutaties van deze variaties kunnen worden gezocht. Op deze show waren zij alle te vinden,, want dit was wel het meest typische van deze étaieering, dat ze niet eenzij dig was. De crinoline van onze groot moeders tracht al jaren lang een plaats te heroveren. Het lukt haar niet, omdat de dames _waarlijk te verstandig zijn geworden om dit huljrbeltoevende ktee- dingstuk te aanvaarden. Dc mode moet zoowaar rekening gaan houden met het practische, dat men in de kleeren niet wil missen. Volgens dames, die het kunnen weten, heeft de korte rok het voor goed gewonnen en de poging die gewaagd wordt met een sleep aan één kant, heeft niet veel kans van stagen. Fraai is trouwens deze middenweg in de kleedij niet. Stel u voor een korten rok, waaraan aan de linkerzijde een losse lap wappert, die als een sleep fungeert; Dit kan niet fraai zijn cn moet altijd flodderig worden. Opvallend is, dat voor de mantel pakken de hooge hals weer algemeen is. Het bloes-en-rok systeem is vervallen. De rok heeft dezelfde kleur en is van dezelfde stof als de mantel, maar de bloes zit vast aan den rok. Alweer vol gens de dames, is dit een prachtig systeem, dat vooral voor de bloes wei nig stof vraagt. Voor de „gekleede" costumes is na tuurlijk het decolleté behouden, Een ge kleed costuum is nli eenmaal gedeelte lijk een ontkleed costuum. De rug blijft voor een zeer groot deel onbedekt liet decolletté aan de voorzijde is smal maar lang. De mannequins hebben de schitte rende toiletten tentoongesteld met al de gracie,waarmede deze modepoppen dit kunnen doen. Een element van bedriegelijke misleiding schuilt daarin natuur lijk. Vele dames vergeten maar al te licht, dat het effect van een japon niet alleen afhangt van de japon zelf. maar ook en voor een niet gering gedeelte van de draagster. De mannequins zijn geoefend zij weten zich zóó te bewegen, dat het bi- door CHARLES GARVICE. Geauthorische vertaling van I. P. WESSELlNK—VAN ROSSUM. 3) (Nadruk verboden.) „De oudste inwoner", fluisterde Ma rie Verner, „pas nou op, Lucille, kom in het geweer en maak je gereed om een toespraak aan te hooren." De oude man kwam blootshoofds naar voren en zag de dames aan. „Wie is de jonge meesteres sta melde hij. Lucjile bloosde toen zij al die oogen op zich gericht gevoelde. „Ik ben miss Darracourt", zei ze vriendelijk. De oude man tikte aan zijn voor hoofd. „En ik ben Simon Waller, miss, de oudste man van de plaats. Ik kom 0111 u welkom te heeten op het Hot, miss. Welkom ben je 1 God zegen je lief gezicht 1" Deze onvoorziene uiting, waardoor een hoogstwaarschijnlijk langdurige toespraak in het water viel, drukte zoo juist het gevoelen van de menigte uit, oat zij zoo juichend hoera riep, tot de do M °P,er van schudde. Een verhooe- uo oios.kleurde het mooie gezichtje van meisje, 0111 weer te verdwijnen, tot zonder-charmeerende het meest uit komt, maar welke vrouw kan dit spel letje zóó geoefend nadoen Het is het belachelijke in de kleeding van zoovele vrouwen, dat zij geen harmonisch ge heet vormt met de verschijning en het figuur van de draagster. Het geheim van goed-gekleed-te-zijn schuilt niet zoozeer in de waarde van het kleed, in de coupe als wel in de overeenstemming die er bestaat tusschen de „habitus" van de vrouw die ze draagt en het ka rakter van het kleed. Juist voor dit geheime onderdeel van de mode is een mode-show van elegan te, getrainde draagsters van kleeren een misleiding. Daar vliegen de dames er licht mee m; wanneer zij het ten toongestelde klakkeloos na-apen, zon der rekening te houden met de groote verschillen die er bestaan tusschen hen en de mannequins. Er is echter weel een ander geheim, dat dit geheim op heft, verzekerde een dame mij en dat andere geheim is het geheim van de modiste, die het tentoongestelde weet aan te passen aan de verschijning van haar „patiënt". Men behoeft zich overigens niet on gerust te maken, dat de 1110de alle vrou wen-hoofden op I10I maakt en alle dochteren Eva's in aanbidding doet neervallen. Een zeer groot deel van de vrouwen kan er trouwens niet over denken om de caprices van de mode te volgen. Hun dagelijksch werk vereischt een eenvoudige practische kleedij en deze biedt niet veel gelegenheid voor mode-sier. Echter behoeft deze weer niet in het onderste uiterste te vervallen en „oudbakken" te zijn. Dit is wel eens een fout van de werkende vrouw, dat zij alléén op het practische let vandaar dat 'zóoveien zich zelf signaieeren als „man-wijven". Gelukkig zijn niet alle zoo. Wie 's morgens, bij liet aangaan der kantoren en der scholen den groo- ten fïetsoptocht gadeslaat van al die honderden meisjes en vrouwen die naar hun werk gaan, bemerkt dat een fleu rig, kleurig en smaakvol costuum ab soluut niet behoeft geschuwd te wor den door hen, die niet als modepop- van-professie thuis bij mama wachten tot de ware Jozef hen komt halen. Het valt op hoe veel aardige costuums er gedragen worden, los van de mode en tóch niet geheef en al onbei'nvloed door de mode. Vooral de kleeding der jon gere kinderen is 111 de laatste jaren zeer veranderd en het is opmerkelijk hoe het practische, degelijke en hygiënische zich daarbij heeft weten te paren aan smaakvolle uitvoering. Men kan van de mode lieel veel leetijks zeggen en heel veel kwaad spreken, dit staat wel vast, dat door het gestadige zoeken van de mode-makers ten slotte vaste vormen zijn ontstaan, die heel wat mooier en ook eenvoudiger zijn dan het ouder- wetsche-aartsvaderlijk-degelijke. Een mode-show is een exces en leidt allicht tot excessen.Maar deze uitersten verdwijnen wel, liet goede er uit vindt ten slotte een blijvende plaats. De na tuur gaat toch altijd boven de leer. Zelfs in de grillige, bizarre, wispeltu rige mode. EIBER. De inkrimping van het leger. Men wist met groote zekerheid aan de „Avondpost" mede te deelen, dat bij dc reorganisatieplannen op belangrijke inkrimping in vredestijd van liet aantal' infanterie-eenheden zal worden aange stuurd. Genoemd wordt een aantal van" 12 regimenten, instede van 12 brigades. Bij mobilisatie zouden dan 12 nieuwe regimenten er bij gevormd moeten worden. Zulks zou komen te staan op vermin dering met 24 majoors en 12 overste- plaatsen, om over de kolonels niet te spreken. Hoe men zich voorstelt bij het bre'n- zij zelfs bleek geworden voorover boog. „Dank u, dank tt allen zeer", zei ze. „Ik hoop, dat wij goede vrienden zul len worden. Nogmaals dank Het had niet veel van een toespraak, maar de muzikale stem, waarin de klank der Darracourts te hooren was, vergoedde wat de rede aan lengte te kort kwam, en drong regelrecht door tot de harten van het eenvoudige volk. Zij jubelden en juichten en verdrongen zich om hel rijtuig, en niet voordat het steigeren van de onrustig geworden paarden naar alle kanten met dood en verderf dreigde, liet men het rijtuig zijn weg vervolgen. „Wat een prachtig hoofdartikel voor het plaatselijk blaadje", zei Marie Ver ner. „Intocht van de erfgename op het 'slot schitterende ontvangst door de onderhoorigen de menigte omstuwt het rijtuig de wegen met bloemen be strooid welsprekende redevoering van miss Darracöurt Lucille glimlachte, zij hield haar oogen gevestigd op het luiis, dat nu in het gezicht kwam, terwijl haar vingers liefkoozend de bloemen streelden. „Je hebt veel gevoel voor het humo ristische, Marie", zei. ze. „Niet waar Dat is mijn eenige gave. Wanneer ik dien ouden man nog had kunnen overhalen een cake-walk te dansen, zou ik verrukt en volmaakt ge lukkig geweest zijn 1" „Waarlijk, juffrouw Verner", zei me vrouw Dalton ernstig vermanend, „dit gen van het leger op' oi'jlogsv'oet ineens' at dfe' bataljons- en fegi'rti'enfs-cönvnian- tiantén. uit den grond te sfölnpën, is ons een levend raadsel, zegt liét- bovenge noemde Haagsclie blad, en Set is zeer benieuwd', de oplossing daarvan te ver nemen. Indien deze' berichten juist zijn' én ze zijn heel moeilijk te contrbleereh' al zijn wij vrijwel overtuigd, dat er zeer veel waars in zaf schuilen echter, men is aan oórtog bij uitstek geheimzinnig, bang als men is voor de spoedige cri- tiek gaat ons leger een prettige toe komst tegemoet en ons vaderland een tijdperk van buiftngéwone veiligheid 1 Zooals men ziet, wordt er aan de re organisatie liard gewerkt, omdat het tijdstip voor het reorganiseeren ook zoö gelukkig gekozen is, nietwaar Maar die reorganisatie beoogt alleen verbrokkeling, afbreking. Van opbouw is geen sprake. Geen sprake is of schijnt er te zijn 0111 eindelijk eens lipt benoodigde mate riaal aan te schaffen. Natuurlijk niet.-lmmers, dan zou dc begrooting eens ontsierd kunnen wor den door llooge balragen En wij doen in Nederland liefst altijd andersom'dan ellceiandere mogendheid, vooral in zaken, onze nationale veilig heid betreffende. Mogen, wij zwijgen Onder dezen, tüèl heeft de Centrale Bond van Nedeiriandsch post, tele graaf- en telefoonpersoneel, een toe lichting gegeven, op de door het hoofd bestuur der posterijen en telegrafie uit gegeven brochure „Welke vooruitzich ten heeft iemand met Mulo-diploma of diploma H. B. S. 3-jarigen cursus bij posterijen en telegrafie In deze brochure wordt aan hoofden van scholen, aan otïders en voogden de welgemeende raad' gegeven hun leer lingen, kinderen en pupillen te waar schuwen voor indiensttreding bij de posterijen en telegrafie. In deze brochure w-ooit aangetoond dat het personeel bij den post- en tele graafdienst, vergeleken bij andere, wat elementaire ontwikkeling betreft, ge lijkwaardige ambtenaren, over de ge- heele linie te laag-wordt, bezoldigd. Als gevolg van toe onvoldoende salarieering en de ongunstige vooruit zichten waaronder liet personeel werk zaam is, kan het Staatsbedrijf der pos terijen en telegrafie momenteel niet over een voldoend aanxal arbeidskrachten beschikken. in de brochure wordt er ook nog op gewezen, dat 80' van het personeel niet verder komt dim telegrafist of kan toorbediende eerste- klasse. De benoeming tot adjunct-commies en commies-tiktak geschiedt slechts, naar behoefte. Abonnementen op de Nederlandsche spoorwegen. ingaande E October zal de geldigheid van nieuw af te geven abonnements kaarten, gpnepskaarten en traject&aar- ten, uitsluitend den 1en van een maand ingaan en zullen deze abonnements kaarten aangevraagd moeten worden vóór den !5den van de maand, vooraf gaande aan den eersten dag van den geldigheidsduur. Aigemeene abonne mentskaarten, grnepkaarten en traject- kaarten, waarvan de geldigheid ingaat op 1 October 1920, moeten dus vóór 15 September 1920 worden aangevraagd. Houders van vóór t October 1920 afgegeven abonnementskaarten, waar van de geldigheidsduur is aangevangen 'op den I6den een.er maand, behouden het recht om dezen geldigheidsduur met geheele maanden, overeenkomstig de tariefsbepalingen te verlengen. Aan een houder van een abonne mentskaart, welke tot en met den 15dcn eener maand geldig is, wordt in aan sluiting daarop desverlangd: eenmaal een verlengingskaart (indien hij op ver lenging recht heeft) of een nieuwe kaart vWs'trekt, welke een of meer gelieefe maanden en pen halve maand geldig is; en *61> minste' V/3 en tón sfoogstó- I2'/V maand. Als prijs- voor deze' halve'maand wordt irt- rekening gebracht voor afge- heelè abonnementskaarten en grond kaarten de' helft van den nieuwen ver-- lengingsprns vóór één maand, voof tra-- jectkaarten te gedeelte Van den jaar prijs. De nieuwe prijzen zijn voor algemee- 11e abonnementskaarten resp. 88, ƒ66 en 44, voor de eerste maand, voor elke volgende maand rëüp, f 60, 45 en 30; voor groepkaarteri rasp. 68, 51, 34 voor de eerste maand'en', 56, 42, 28 vóór elke volgende maand. Scheepsbouw. Van descheepsbouwwart No. I der firma A. Vuijk éi Zonen SS Capeile 3,ei. IJse! is met gunstig gevolg te water gelaten het stalen vracfltsaHïpi „Mars diep", aldaar in aanbouw voor de Hollamische Vrachtvaart Maaafsshappsjj te Rotterdam. De hootdafmetingen zijn 0 Lengte tusschen- de loodlijnen 280' 0"';: grootste breedte 40" 0", holte tot het Hoofddek. 21' 6". Het schip, gebouwd volgens dé.'voor schriften der hoogste klasse vair. liloyds Register, heeft een laadvermogen van. 3250 ton D. W. en is vqorziin. van", electrisch licht en draadlooze telegrafie. De macSEirre-ïnstallatïe is vervaardigd'. duo-C.Verschure Co.'s Scheepswerf, en Machinefabriek te Amsterdam. Op de vrij gekomen helling zai1 de kiel gelegd worden voor het stoomschip „P-eujsuin" voor rekening van dc Stoomvaart-Maatschappij „Oostzee"" te. Amsterdam. KERKNIEUWS. Meer gezangen in de Geref. Kerken De Generale Synode der Geref. Ker ken heeft den bundel Kerkliederen van. den; „Kring van Belangstellenden in de; verbetering van ons Kerkgezang" niet aanvaard. In „de Zeeuw" wordt daar over het volgende gemeld „De prae-adviseerende commissie overwoog, of zij met het onderzoek van dezen bundel niet moest wachten tot de Synode beslist had in de principieele kwestie, aangezien het aanbieden van dezen bundel alleen de uitvoering ba- treft. Toch oordeelt zij, dat, aangezien; genoemde verzameling reeds lang tevo ren is aangekondigd en aan haar toe zending groote publiciteit is gegeven-,, het voor een zuivere beoordeeling dèr prineipieele kwestie beter is, bij voor baat uit te spreken dezen weg moet het zeker niet op, omdat het niet dé eerste maal zou zijn dat een goede zaali op een slecht voorbeeld mislukte.' .Genoemde "bundel "bestaat uit 51 liederen van grooter of kleiner-omvang,, waarvan 30 bestemd zijn voon gebruik op de Christelijke feestdagen, in Jen Lijdenstijd, voor Avondmaal, Huwelijk, Oudejaar en Zending, terwijl 21 een meer algemeen karakter dragen. Hét overgroote deel er van is ontleend aan den Gezangenbundel der Hervormde Kerk sommige Gezangen zijn geheel overgenomen, andere gedeeltelijk sommige gewijzigd, andere ongewij zigd. „Rapporteur geeft een critis-.-it over zicht van-den inhoud van deze.n: bunde!, afkeurende onderscheidene, weglatin gen en wijzigingen, doch vooral nadruk er op leggende, dat de methode ver keerd' is, om weinig anders dan een extract van den Gezangenbundel der Herv. Kérk te geven. IFvan tied nr. zooveel te spreken, de- volgorde wat te veranderen en eeni ge wijzigingen aan te brengen, bedekt ï'pscrt dit niet, doch zal juist den argwaan van velen versterken en groote beroe ring in den landje verwekken, omdat men zal zeggen 1111 wordt onder een mom, naar de methode, een vinger ge ven en de hand nemen-, datgene, waar- oogenblik schijnt mij niet geschikt 0111 zoo iets lichtzinnigs te zeggen - een cake-walk dansen 1" „Stil", zei Marie Verner. „Wij zijn er, Lucille. Wat zijn dat voor menschen op de stoep Daar is mijnheer Head en de butler of is het de bisschop Maar die ander? O, Lucille, ik ben et- zeker van, dat liet de markies, Lord Merle, is." Mijnheer Somes, de butler, stond tus schen twee andere heeren in. Een van middelbaren leeftijd, met een rond ge zicht en peper en zout haar, was mijn heer Head, de advocaat de ander, jong, lang, met donkere oogen en tame lijk bleek, was niemand anders dan de markies van Merle. Hij stond een wei nig afgezonderd van de anderen, liet zijn lange witte handen op zijn stok rusten, en toen zijn donkere oogen zich op het rijtuig richtten, plooide een fijn glimlachje zijn gladgeschoren lippen. Het gelaat was fijn besneden, en zou knap geweest zijn zonder iets vaags, iets onbepaalds, dat op het eerste gezicht een oiigunstigen indruk maak te. Het was moeilijk te zeggen, wat het was, omdat er geen enkele leelijke lijn in zijn-gelaat te vinden was. Misschien kwam het door een zekere hardheid in de oogen en een strengen trek 0111 den mond misschien kwam het door een klein lidteeken, dat een lijn trok van een paar centimeters over den linker slaap. Maar hoe het ook zij, Lucille werd er dadelijk door getroffen. Met veel springen en steigeren wer den de paarden voor de stoep gebracht, de rijknechts kwamen vooruit en gre pen dc teugels, de butler opende het portier, en mijnheer Head stond met den hoed in de hand gereed de dames bij het uitstappen behulpzaam te zijn. „Welkom thuis, miss Darracourt zei hij vrot lijk. Lucille stond een oogenblik stil met wijl zij de stoep opging, gevolgd dooi de beide dames, de lange heer met den hoed in de hand naar voren kwam. „Sta ook mij' toe, u welkom te hee ten, miss Darracourt", zei hij, en terwijl hij sprak, rustte zijn blik voor een oogenblik op haar gelaat met nauwe lijks verborgen verrassing en bewonde ring om zich daarna op zijn laarzen te richten. „Als uw naaste buurman veroorloof ik mij de vrijheid bij uw ont vangst tegenwoordig te zijn." De stem was zacht en niet onwelluidend, maar zij was dof en afgemeten en maakte, evenals het ietwat onbestemde in zijn gezicht, een onaangenamen indruk. „Ik vrees, dat u een lange en vermoeiende reis achter den rug hebt". „Het was wel lang, maar ik ben niet vermoeid", zei Lucille, hem de hand gevend. „Dit is mevrouw Dalton en me juffrouw Verner Lord Melre." Zijn lordschap keek van de eene naai de andere en groette haar toen wend de zijn blik zich naar Marie Verner en 'rustte op haar gelaat, zooals hij op dat van Lucille had gerust één oogen blik, niet langer. Hij plaatste zich naast Lucille en zoo gingen zij samen de hal ingezonden mededeelingen. Neem geen proeven. Met een nierkwaal moogt gij niets wagen. Als gij zenuwachtig, prikkelbaar, bfeek, lóónt én bloCdarm zijt gij on derhevig zijt aan duizeligheid en iiart- kfoppingen gij van uw slaap beroofd wórdt door urine-stoornissen, zenuw pijnen en rugpijn, neem dafi geeft proe ven. Er bestaat maar al te zeer reden ■rn verstandig en onmiddellijk te han- d-tlén. Bovenstaande reeks verschijnselen, toont' nieraandoening aan, die als zij verkeerd behandeld wordt of verergert door v'érwaarïoozrng of verkeerde ge woonten, mettertijd tot niergruis, blaas ontsteking, rheumatrek, ischias, nier steen, 'nier-,waterzucht en unnezuufvér- giftiging leidt. Laat deze ernstige verschijnselen niet de bovenhand krijgen wijdt spoedig" aandacht aan de nieren. Laat overwor king, te laat naar bed gaan, een ver keerd dieet of onnoodige prikkefs na en neem integendeel een eenvoudige, goed verzorgde leefwijze aan. Dit zal de in het lichaam gevormde vergrijen verminderen, die «te teere nferffttèrs overspannen hebben. Neem om de verzwaikte nieren te her- sietten een speciaal nrergeneesinrddei. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn als zoodanig erkend. Zij genezen niet aties, maar worden aanbevolen als succesvol geneesmiddel voor nier- en btaaskwa- fetr. Foster's Pillen; zijn uitsluitend voor dit soort ziekten zij werken niet op de- maag, lever of ingewanden. Het gedeponeerde handelsmerk de man met zijn handen; in de lendenen komt voor op elke echte doos. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C Bemest. Lepefstr. 13 a 1.75 p. doos o-f ƒ10.per zes doozen. 45 tegen onze vaderen zoo krachtig mo gelijk hebben gestreden en wat .een punt van groote beteekenis was in de beide reformatorische bewegingen van 1834 en 1886, listiglijk-bij ons inge voerd. „De conclusie van het breede rap port is, afgedacht van de vraag, welke beslissing de Synode in de principieele kwestie zal nemen, dezen bundel ais zoodanig niet te aanvaarden. „Gehoord het rapport en de discussie besluit de Synode overeenkomstig dit voorstel." De lezer begrijpt, dar dus wel de aangeboden Kerkliederenbundel werd afgewezen, doch dat de principieele kwestie nog niet beslist is. Er liggen nog enkele voorstellen daaromtrent op behandeling te wachten, We kunnen ons echter moeilijk in denken, dat in de Geref. Kerken binnen afzïenbaren tijd het kleine aantal Ge zangen uitgebreid zal worden, in ieder geval behoeven de' vreesachtigen den eersten tijd nog geen slapeloóze nach ten door tc brengen. Zeker is het goed, dat in de Geref. Kerken niet maar zoo een-twee-drie een nieuw Gezangbundeltje aanvaard wordt. Als men den vrede der Kerken op rechten prijs weet te stellen, zal men beseffen, dat het beter is de Kerken ten aanzien van de beteekenis van het Nieuw-Testamentisch Kerklied op te voeden, dan haar bij overrompeling een bundel Kerkliederen natuurlijk heb ben wij hier niet den bundel van den „Kring" op het oog 1 op te dringen wat aanleiding tot ernstige verdeeld heid zou brengen. Naar de „Evening News" meldt, hebben twee Deensche ingenieurs, Ralt- bek en Johnson te Kopenhagen een mid del ontdekt, waardoor het verzenden en ontvangen van draadlooze telegrammen binnen. Een geluid van stemmen, dat bijna op een juichtoon geleek, rees op uit de op een rij opgestelde di'enaren, en erkentelijk, 'het hoofd buigend, schreed Lucille met lord Merle naar de ontvangkamer.." „Na van de eerste de beste gelegen heid gebruik te hebben gemaakt 011) u welkom le heeten, miss Darracourt", zei hij, „neem ik afscheid. U hebt rust noo- dig. Ik hoop, dat u niet zult vergeten, dat ik uw buurman, uw naaste buur- een blosje op haar lief gelaat, toen, ter- man ben en dat u niet zult nalaten mij te laten komen, wanneer u mijn dien sten kunt gebruiken. Ik ben geheel tot- uw dienst." „Ik dank u, lord Merle", zei Lucille. „Goeden dag, dames", zei hij met een buiging voor de andere, en verliet langzaam en statig de kamer. „Waarom vroeg je hem niet te blij ven dineeren fluisterde Marie Verner haastig. „Alles bij elkaar genomen ben ik toch wel wat moe", zei Lucille vriendelijk, met een flauw blosje. Mevrouw Dalton ging naar de hal en kwam terug met een dienstmeisje. „Dit is uw kaïnenier, miss Darra court", zei ze, „zij zal ti uw kamers wijzen." Lucille stond op .en volgde het meis je door de hal, de breede trappen' op naar de lange gang. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5