Stads= enProvincienieuws SPORT INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND Toen in een geweldigen storm de pier te Queensborough, waar de booten der „Zeeland" plachten aan te leggen, was weggeslagen, werd we hebben dezer dagen het ons weer laten verha len een der directeuren de heer L. met de dagboot uitgezonden, om in Dover een landingsplaats te vinden. Hij kwam op de reede/toen het al donker de, de kapitein wist niet waar aan te leggen. De heer L. ging in een jol van boord, en zocht den havenmeester op. Daar stomme verbazing, dat bij dit weer een boot was overgekomen. Die uit Ostende, die uit" Calais waren weg gebleven en het kwant den haven meester onwaarschijnlijk voor. dat iemand bij dit weer overstak. Wij hebben een ligplaats noodig, zei de heer L. Ge zult stukken maken, ant woordde de havenmeester. Dan zullen- wij betalen, was het wederantwoord, wij hebben passagiers en post aan boord, en die moeten aan land. Een blauw licht werd getoond op de pier van de Ostendeboot, die toch niet kwam, en daar kwam de „Zeeland"- boot de haven in, en zonder aarzelen, tot verbazing der Britsche zeelui, kw am zij. „als een meeuw" zoo drukte onze zegsman het uit voor de pier. den naam van het Nederiandsche zee manschap tegenover de zeevarende natie, die de Britten zijn, opnieuw ver- hoogend. Nooit voor den oorlog heeft de „Zeeland" het verlies van booten te betreuren gehad. Dank zij alweer haar zeelieden, en de natuurlijke voordeelen, die Viissingen als haven biedt. En dat zouden wij prijs geven Er schijnt in bepaalde kringen een zekere vrees te bestaan voor de ont wikkeling van Viissingen. Niet geheel onbegrijpelijk. Gij weet niet, zeide de Antwerpsche agent van een der gi'öote Duitsche stoomvaartmaatschappijen tot een der Vlissingsche autoriteiten, hoezeer wij de mogelijkheid van uwe concurrentie hebben gevreesd. Men heeft het elders niet begrepen, waarom Nederland niet meer profijl .trok van de uitstekende kansen, die een haven als Viissingen biedt. En wanneer daar iets werd ondernomen, we den ken bijv. aan de verbinding met Huil, die voor het fruitverkeer uit Duitsch- land van beteekenis was, omdat dan naar gelang van den stand van de markt nog bij aankomst te Viissingen het fruit naar Londen, of naar een noordelijker markt kon worden gediri geerd, dan werd dit initiatief gedood- door opzettelijken steun aan Britsche concurrenten die op andere Nederiand sche havens voeren. Nu, nu Antwerpen er alles op zet aan zich te trekken het verkeer, dat anders over Nederiandsche havens zou gaan. is er geen enkele reden, waarom wij niet ai het profijt van Viissingen zouden trekken, dat daarvan te trekken is. in Viissingen zelf zit men niet stil. Men acht daar het psychologisch moment gekomen, om zijn voordeel te doen met den weerzin die er in groote Duitsche kringen bestaat tegen relaties met Bel gië en Frankrijk. Een bezoek bij de di rectie van eenige groote Atlantische Duitsche stoomvaartmaatschappijen gebracht, door den burgemeester en den directeur van het gemeentelijk ha venbedrijf, opende goede vooruitzich ten op de mogelijkheid, dat Viissingen als aanloophaven voor het snelverkeer zou worden gebezigd, door maatschap pijen, die tot nu toe Antwerpen. Bou logne of Cherbourg aanliepen. De bij uitstek gunstige ligging van Viissingen, de ruimte van zijn toegangswegen, de ijsvrijheid en groote veiligheid van de haven, die, naar men weet, nu zal wor den vergroot, en de psychologische factor, hierboven vermeld, maken ver schillende maatschappijen geneigd, Viissingen als eerste haven in Noord west Europa aan te loopen. Vooral in vergelijking met Antwerpen biedt zij groote voordeelen, daar de vaart dooi de bochtige Schelde, behalve tijdverlies ook moeite veroorzaakt. Maar natuurlijk stellen deze maat schappijen voorwaarden. De vervulling daarvan zou kosten en moeite met zich brengen, zou meer vragen dan Viissingen alleen vermag te geven, maar het een en ander zou naar onze meening loonend zijn, omdat het voldoen aan deze eischen niet slechts aan een Nederiandsche haven een goe de kans zou bieden, maar ook omdat daardoor tegelijk een groot nationaal Neiiedandsch belang zou worden ge diend, een verbetering van de verbin dingen met het overig Nederland en een opheffing van het isolement ook van Zeeuwsch-Vlaanderen. VLISSINGEN, 11 SEPTEMBER. In de week van 3 tot en met lü Sep tember werden in het gewone'bad !95 zeebaden genomen, waarvan 225 door dames en 270 door heeren en in liet volksbad 295, waarvan 85 door dames en 210 door heeren. De hoogste temperatuur van de luimt was 64 graden en de gemiddelde iem- peratuur van het water 62 graden Ter voorkoming van misverstand wijzen we de leden der Vereeniging voor Algemeen Geestelijke Ontwikke ling er op, dat volgens een gisteren op genomen advertentie, de leden, die bij lezingen recht van toegang voor 2 per sonen hadden, van dat recht ook nu togen ƒ0.50 per persoon gebruik kun nen maken. Men wende zich tot N.V. de Vey Mestdagh's boekhandel. 'Voor de afdeeling Viissingen van de communistische partij zal Maandag a.s. in „de Oude Vriendschap" als spreek ster optreden mevr. H. Roland Holst met het onderwerp „de Proletarische Revolutie en de Communistische Par tij". Er zal gelegenheid tot debat zijn. Het nieuwgebouwde stoomschip „Hilversum" voor de maatschappij „Oostzee" te Amsterdam, dat aan dè werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" alhier machines en ketels heeft ingeno men, zal Dinsdag naar Amsterdam ver trekken en dan tevenj den proeftocht houden. Voor het gewoon politie-diploma is te Utrecht geslaagd J. van der Jagt ■alhier. Men schrijft ons uit Middelburg Donderdag geraakte een 3-jang zoontje van P. uit de St. Janstraat aan de Nieuwe Haven al spelende te water. Met veel moeite werd de kleine door omstanders op 't droge gebracht en bij een der omwonenden binnengedragen. De kleine werd daar met groote toe wijding verpleegd, terwijl een ter Imlp geroepen geneesheer order gai het kind voorloopig niet te vervoeren, daar liet in levensgevaar verkeerde. Eerst Vrij dagmorgen is de kleine dik in dekens gepakt naar de ouderlijke woning over gebracht. Met ingang van 1 Januari 1921 is op diens verzoek eervol ontslag verleed aan den heer G. B. C. van Swer; te Middelburg, adjunct-commies ie klasse- ter Provinciale Griffie van Zeeland. Naar verluidt worden door de Ne deriandsche vliegtuigenfabriek Fokker pogingen in het werk gesteld om in bruikleen de beschikking te verkrijgen over de marine-vliegkampen te Veere en te Souburg, ten einde deze als bur ger-vliegkampen te kunnen expioitee- ren Door het station Domburg van de Stoomtram Walcheren worden plaats- kaarten enkele reis naar de Nederiand sche stations va'n S.S. en H. S. At. af gegeven, zoodat liet wachten aan het loket te Middelburg tot het nemen eener plaatskaart vervalt. Door de stations van S.S. en H. S. M. worden slechts piaatskaarten naar Mid delburg afgegeven daar de reizigers zich in de tram van plaatsbewijzen naar Dontburg kunnen voorzien. De inschrij ving van bagage van de Nederiandsche stations naar Domburg heeft plaats op vertoon van plaatsbewijzen naar Mid delburg. Door den Commissaris der Konin gin is benoemd tot zetter voor 's Rijks- directe belastingen in de gemeente IJzendijke de heer J. I. de Bruijne, ter vervanging van den lieer E. Pli. Ver- saevel, die naar België is vertrokken. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Geref. Kerken. Op het tweetal te Per nis komt voor ds. F. Tollenaar te Brou wershaven. RECHTSZAKEN. Gisteren werd voor de rechtbank te Middelburg behandeld de zaak tegen D. L., besteller bij de posterijen te Gr.oede, thans gedethineerd. beklaagd van het plaatsen of doen plaatsen van valsche aanteekeningen op hem ter uit betaling toevertrouwde postwissels, terwijl liij de gelden, resp. ƒ37.04 en ƒ24.69 zelf behield. Beklaagde bekende volledig. Het bleek dat hij de dienstbode zijner ouders verzocht had deze en volgens haar zeg gen meerdere postwissels met den naam van den geadresseerde te teekenen en op haar vraag of dat wel mocht, gezegd te hebben, dat de belanghebbenden niet konden teekenen, en hij zelf dit niet mocht doen, waarop het meisje aan het verzoek telkens voldeed. De officier meende dat bekl. zeker dezen weg wel meer bewandeld heeft en vorderde 8 maanden met aftrek van het voorarrest. De verdediger, mr. J. F. van Deihse, meende, dat geenszins vaststaat liet ten laste gelegde teekenen of doen teeke nen, maar alleen de verduistering van beide genoemde bedragen. Hij drong dan ook op clementie aan. Nog werd behandeld de zaak tegen L. A. G., zonder bekende woonplaats, die in het hypodrome op de kermis te Middelburg werd aangehouden, nadat hij te Viissingen tot tweemaal toe 'n rij wiel huurde en beide verkocht, wat li ij nu volledig bekende. De eisch luidde 6 maanden met aftrek van het voorarrest. Mr. van Deinse bepleitte ook hier clementie, maar de officier wees er op, dat deze jongeman vrije woning, vrije kost, vrije waseh en ƒ15 per week ver diende. MARINE EN LEGER. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht: Op 9 September: sergeant-hofmeester P. L A. van Prooijen van wachtschip Willemsoord itiaar vliegkamp Kooij op 16 Septem ber sergeant-torpedomaker J. H. Schende van marinekazerne Amsterdam naar onderzeedienst Willemsoord idem W. Krijnen van „Koningin Emma" naar marinekazerne Amsterdam op 20 September seiner-majoor J. Meijer en sergeant-seiner P. van Hasse! van ma rinekazerne Amsterdam naar marine kazerne Willemsoord sergeant-seiner G. A. Rietveld van radiostation Wil lemsoord en idem J. van der Meer van „Koningin Emma" naar marinekazerne Willemsoord sergeant-monteur C. van Arkel van vliegkamp Mok naar radio dienst Amsterdam idem L. Stam van „Koningin Emma" naar „Gelderland" op 23 September schipper F. van der j Heide'van marinekazerne Amsterdam naar „Brinio" sergeant-machinedrij ver A. Bakkers van marinekazerne Am sterdam naar Monteursschool Amster dam op 24 September sergeant-hof meester E. A. Goor van wachtschip Viissingen naar „Zeeland" idem P. A. van Maldeghem van „Zeeland" naar wachtschip Willemsoord. Hr. Ms. „Hertog Hendrik", welke bo dem deel heeft uitgemaakt van het on langs ontbonden Nederiandsche eska der in Nederl. Indië, zal de thuisreis naar Nederland ondernemen onder commando van den kapitein-luitenant ter zee A. van der Sluis. De vice-admiraal J. A. M. Bron, ge wezen commandant van de zeemacht in Nederl.-lndië, thans hier te lande te ruggekeerd, heeft eervol ontslag uit den zeedienst aangevraagd. De kapitein ter zee titulair J. M. Phaff, chef van de afdeeling Hydro- graphie aan het departement van ma rine en de kapitein ter zee G. F. Noord- hoek Hegt, laatstelijk commandant van Hr. Ms. „Zeeland", hebben pensioen aangevraagd. Bij Kon. besluit van 7 dezer is, met ingang van 16 dezer, aan kapitein ter zee titulair J. Wolterbeek Muller, we gens ongeschiktheid voor de verdere waarneming van den militairen dienst ten gevolge van lichaamsgebreken, eer vol ontslag uit den zeedienst verleend, onder toekenning van pensioen. De luitenant ter zee der 1ste klasse C. Riihl is met 15 dezer geplaatst in de rol Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord en gedetacheerd aan boord van Hr. Ms. „Zeehond" als 1ste officier, en luitenant ter zee der 1ste klasse W. J. Smit, thans behoorende tot de rol Hr. Ms. wacht schip te Willemsoord met 1 October gesteld ter beschikking. Voorts zijn de officieren-machinist der 3e klasse H. de Roodei, C. Goos- sens en S. P. Visser nigt 21 dezer ge plaatst aan boord Hr. Ms. „Gelderland". Bij Kon. besluit zijn benoemd tot re serve ie luitenant bij hun tegenwoordig korps bij de infanterie, de reserve êe luitenants H. P. L. Lobbeek en H. D. J. Swaters van bet 14e reg. en bij de linfanterie der landweer M. C. M. van Kalmthout van liet 38e bataljon. VOETBAL. Programma voor Zondag 12 September Zuid 1ste klas Tilburg N.O.A.D^j Bredania Den Bosch Wilhelmina V.V.V. Breda N.A.C.Middelburg; Bergen op Zoom DoskoWillem II. 2e klas A Middelburg Middelburg IIViissingen Breda 't ZesdeAlli ance. 3e klas A Viissingen Viissingen II Dosko il. Buiten verantwoordelijkheid der redactie I)e copie wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Het spijt mij, geachte redactie, U te moeten lastigvallen meteen nabetrach ting op uw jongste Souburgsche raads- verslag. Het strekt, eerlijk gezegd, de voor de waarheid in vuur en vlam komende raadsleden tot eere, dat zij zoo ijverig hebben nagespeurd of er in mijn betoog over de brievenbus geheimen aan het Raadhuis ook verdichting was te vin den. Waren nu die zelfde raadsleden altijd zoo ijverig in het zoeken naar waarheid en verdichtsels, ik zou er mij stil bij neerleggen. Toen evenwel in de klokken- en de schilderijen-geschiedenis de Burgemeester met onwaarheden voor den dag kwam, nl. met een machtiging van de Wethouders, die nooit of te nimmer was gegeven, ging er slechts één stem tegen deze onwaarheden op, nl. die van den heer de Pagter. Hier was gemakkelijk het bewijs der onwaar heden te vinden doch de zaak werd verdoezeld. De strijd gaat dan ook m.i. niet zóózeer tegen de z.g.n. on waarheden, die ik zou hebben gedebi teerd, als wel tegen den persoon zelf. Dit kan mij betrekkelijk weinig schelen, of om de deftige uitdrukking van het raadslid Suurmond tot de mijne te gebruiken „ik leg dit alles naast mij neer." ik heb bemerkt, dat bij velen de strijd, door mij tegen verschillende toe standen gevoerd, sympathie geniet en dat is mij voldoende. Mijn strijd gaat trouwens tegen die toestanden en niet tegen de personen. Zoolang ik raads lid ben zal ik handelen volgens eigen gevoelen en onbillijkheden in 't volle licht zetten. Dat is intusschen niet alleen mijn plicht, doch alle raadsleden behoorden dit te doen. De raadsleden die wegloopen (en dat gebeurt menigen keer) als er een of ander punt naar voren wordt gebracht, dat luin niet lijkt, verkeeren vast en zeker in de veronderstelling, dat het al welletjes is, als men maar achter de groene tafel zit en sprakeloos als een visch, de zaak maar laat rollen. Ik stem toe, vergissen is gemakkelij ker voor iemand die werkt, dan voor hem die niets doet en ook niets zegt. Van vergissingen van mijn kant echter, betreffende de brievenbuszaak, is overi gens geen sprake. Onmiddellijk na afloop van bedoelde vergadering kreeg ik onder getuigen de verzekering, dat herhaaldelijk brieven voor den Raad bestemd, en zelfs in den laatsten tijd, in de verkeerd geplaatste brievenbus zijn geworpen en gevonden. Ten overvloede is mij verder nog ge bleken, dat er wéér reeds, ook na de geltouden vergadering hier bedoeld, on- gefrankeerde brieven in de bus zijn ge weest en op liet raadhuis, aan het aan wezige personeel gedeeltelijk niet en gedeeltelijk wél niet strafport zijn aan geboden en geaccepteerd. Het is dus iteusch geen gezochte opmerking, toen in de raadszitting de heer Jobse en on- dergeteekende er op aandrongen, deze bus van de posterijen een andere plaats te laten geven. De mededeeting van den heer Ross, kantoorhouder van de posterijen alhier, was dus absoluut onjuist, toen hij den raadsleden na een merkbare aarzeling- mededeelde „Jat er in dijn laatsten tijd geen ongefrankeerde brieven aan den Raad in de bus werden gevonden." Het doet mij genoegen, dat de feiten mij in 't gelijk stellen en zal ik ander maal bij postautoriteiten en den Raad aandringen op verplaatsing van deze brievenbus, in de hoop, dat zij een open oog hebben voor dezen ongeordenden toestand, die al zoo geruimen tijd be staat. Het zal den goeden gang van zaken bevorderen en er zullen dan ook geen vragen of wenken, kenbaar gemaakt aan den Raad, verloren gaan. Daarte gen meende ik te moeten opkomen en zou U mij, geachte Redactie, een groot genoegen doen, ais U deze opmerkingen onverkort wildet opnemen. J. ELMENDORP Lid van den Raad van Souburg. DE POOLSCH—RUSSISCHE OORLOG. In zijn hier en daar zeer vinnige re pliek op de nota van den Engelschen minister Balfour van 1 September, welk antwoord Woensdag door de Russi sche delegatie te Londen is overhan digd, zegt Tsitsjerin o.a. het volgende „Het schijnt dat .de heer Balfour en zijn regeering, welke blijkbaar weer eens verkeerd is ingelicht, in de illusie verkeeren, dat er een radicale verande ring is gekomen in den militairen toe stand tusschen Rusland en Polen. Het cenige, dat in werkelijkheid is gebeurd is de niet met succes bekroonde uitslag van één operatie en dit beteekent ten .hoogste een uitstel bij het bereiken van het doel van den veldtocht." Het heeft er dan ook veel van, dat weidra de strijd zal worden hervat. De bladen melden, dat in heel Rusland tal- lobze vrijwilligers dienst nemen in het leger. Zoodra de nieuwe Russische le gers aan de verschillende deelen van het front zullen zijn georganiseerd, zal een groote opmarsch naar het Westen beginnen. VLAANDEREN EN HET VERBOND MET FRANKRIJK. De ministerraad heeft dén brief op gesteld waarin hij het militaire accnord dat door de Fransche en Belgische ge nerale staven gesloten is, goedkeurt. in een artikel „Vandaag wordt Vlaanderen verkocht", bespreekt „Ons Vaderland" van Woensdag de onder- teekening van het Fransch-Belgisch militair verbond. Over de passivistische politiek zegt het blad in dit verband De taktiek van den heer Van Cauwe- laert is de goede niet. Ze heeft na twee jaar niets verwezenlijkt, ze heeft het militair verbond niet kunnen beletten. De heer Van Cauwelaert heelt geen vertrouwen genoeg gesteld in het jong Vlaanderen. Had hij en dr. Van de Per- re den moed gehad om zich aan liet hoofd te. stellen van de Frontjeugd, dan was er weliswaar geen hoop op een ministerzetel voor November a.s., maar Vlaanderen zou heel wat sterker hebben gestaan, het zou reeds geleerd hebben een onverbiddelijke oppositie te voeren tegen den Belgiek. EEN REDE VAN M1LLERAND. Te Straatsburg heeft minister Mille- rand een rede gehouden in antwoord op een toespraak van den hoogen com missaris. Hij zeide te gelooven, dat de meerderheid der Elzassers de politiek der huidige Fransche regetring heeft begrepen en goedgekeurd. Frankrijk wil den vrede het heeft dien altijd ge wild, maar het wenscht thans, na vier jaren oorlog, waarin het stroomen bloed vergoten heeft, den vrede nog vuriger dan ooit. Het is echter niet vol doende den vrede te willen, men moet den toestand scheppen om dien te handhaven. De eerste voorwaarde op dat Europa den vrede kan smaken, is dat de bepalingen van liet verdrag van Versailles tn de .overeenkomsten, die daarop gevolgd zijn, zullen worden uit gevoerd en door allien geëerbiedigd. 1 OOSTENRIJK EN DUITSCHLAND Op den partijdag van de Groot- Duitsche Volkspartij deed de president dr. Dinghofer, de opzienbarende meé dedeeling. dat bij de besprekingen, dit kort geleden tusschen Frankrijk en Hongarije gevoerd zijn, Hongarije liet recht gekregen heeft, Weenen met trot, pen te bezetten voor het geval claar bolsjewistische onlusten mochten uit. breken of dat Duitschland zou trachten Oostenrijk in te lijven. De vergadering werd een indrukwekkende demonstratie voor de aansluiting van Oostenrijk jA Duitschland. Dr. Dinghofer zeide, daj er voor Oostenrijk slechts één doel be stond Duitschland. Dc nood zal den dag doen komen, die alle Duitschers vereenigt. HET ROODE BERLIJN. Bij de verkiezingen voor den ge. meenteraad van Berlijn en voorsteden die nu één gemeente vormen hebben de sociaal-democratische frar- ties de meerderheid gekregen. En s hebben reeds te kennen gegeven, dat zij bij de aanstaande bezetting der functies van burgemeesters en wethouders de consequenties daaruit zullen trekken. HET ENGELSCHE MIJNWERKERS CONFLICT. De eerste bespreking tusschen de Engelsche mijnwerkers en de regeering is mislukt. Vooraanstaande bestuurs leden van den ntijnwerkersbönd confe reerden twee uur met den minister van arbeid, zonder tot overeenstemming te komen. Minister Home had in zijn voorstel onderscheid gemaakt tusschen de vaststelling der kolenprijzen, die als politieke kwestie door het Parlement moest worden beslist, en de eischen tot loonsverhooging, die hij aan een. in dustrieel scheidsgerecht wilde voorleg gen. Na langdurige beraadslaging wei gerde de leider van den mijnwerkers- bond Sntillie van den eisch der kolen- prijsverlaging af te zien. Ook het an dere voorstel werd door de mijnwer kers afgewezen, daar het niets nieuws bevatte en volgens hun opvatting niet tot een bevredigende regeling zou lei den. De minister gaf nog zijn spijt over dezen uitslag 'te kennen en daarmee was de conferentie afgeloopen. Door deze ongunstige wending is men nog even ver van zijn doel af als voorheen. Oi de regeering nieuwe stappen tot bemiddeling dóen zal, is voorshands niet bekend, maar wel waarschijnlijk. Het vakvereenigingscongres te Ports mouth zet zijn wapenschouwing voort en besloot tot het instellen van een „generalen staf van den arbeid", die de uitvoerende macht zal krijgen, vroeger berustende bij het parlementaire comi té uit de vakvereenigingen. Het uitvoe rend gezag komt nu in handen van een uitgebreiden raad van vuoraanstaa®- den in de vakbeweging. Voorgesteld wordt dezen generalen staf te doett verkiezen op den grond slag van het groep-systeem. De mijn werkers, het spoorwegpersoneel en de transportarbeiders zullen elk drie leden verkiezen, terwijl de andere arbeiders er vier zutlen kiezen. Deze „generale staf" zal nauwkeurig acht slaan op de geheele industrieele beweging en dè daarmede samenhan gende actie betreffende hooger loon en korter arbeidstijd. DE BURGEMEESTER VAN CORK De burgemeester van Cork houdt nog steeds zijn hongerstaking vol. Zijn vrienden deelen mede, dat hij Woens dag veel zwakker was dan Dinsdag. Hij voelde zich moede en uitgeput. La ter op den dag kreeg hij last van ver suffing en leed hij pijn. Redmond Howard heeft een treffen- den brief geschreven aan Lloyd George, waarin hij zich aanbiedt als gijzelaar voor den burgemeester van Cork. Hij zegt daarin, dat de eerste voorwaarde voor een overeenstemming tusschen de Britsche regeering en hei iersche volk is de vrijlating van de iersche gevange nen. De heer Howard is overtuigd, dat ook andere Ieren zich gaarne beschik baar zullen stellen als gijzelaars, ten einde aldus te bewijzen dat de goede Ieren niets liever wenschen dan dal alle daden van militair geweld, van welken aard en van welke zijde ook. onmiddellijk zullen' worden gestaakt. Zij zullen komen, ook grootere mannen dan ik en mannen van meer bekenden naam. indien zij slechts overtuigd kun nen zijn, da! het de ernstige wil van de t Britsche regeering is om een -eind te ntaken aan het eeuwenlang gekweekte misverstand tusschen de beide rassen- De opofferingen, die de leren hebben gebracht geven luin aanspraak op een Godsvrede, desnoods voor niet langer dan een maand, wanneer daardoor de innerlijke kracht van het Rijk wellicht zou kunnen worden bevorderd. VLAAMSCHE OUD-STRIJDERS. Het „Laatste Nieuws" drukt de vol gende motie van oud-strijders ai De Vlaamsche Oud-Strijdersbond van l e de, op zijn algemeene vergadering van 5 Sept. 1920 vereenigd, bij het wispel turig toekennen van eereteekens aan oud-leden der plaatselijke komiteiten. gezien de nog zoo talrijke oudstrijders, die niet eens werden vereeremerkt, ge zien het groote offer door deze laatsten gebracht vergeleken bij het geleverde werk der komiteits-heeren, die de meesten ten minste daardoor gevrij waard bleven van hongerlijden e wegvoering, gezien de geldverkwisting daardoor aan het land berokkend

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2