- Stads= en Provincienieuws BUITENLAND stelde verbod voor bestuurders van vliegmachines om zich op ge uger' hoogte dan 250 M. te bevinden boven de bebouwde gedeelten der gemeente en boven de door Burg. en Weth. aan gewezen plaatsen, is reeds gister afge kondigd. De door Burg. en Weth. aangewe zen plaatsen zijn de Strandweg en het Strand te Schëveningen. De ver bodsbepaling is ivoor die plaatsen van toepassing gedurende de maanden Mei tot en met September. Krasnapolsky. Naar men aan „de Maasbode" me dedeelt, is gisteren het bekende café- restaurant „Krasnayfolsky" te Amster dam verkocht aan de Rotterdamsche fJenkvereeniging. VLISSINGEN, 10 SEPTEMBER. Naklank van het feest. Zooals in ons verslag van de feesten op Koninginnedag gehouden, is ver meld, had de burgemeester de leden der buurtcommissies uitgenoodigd tot een bijeenkomst op Donderdagavond in de trouwzaal, om te komen tot een blijven voortbestaan dier commissies, zoodat deze bij een volgende feestviering be schikbaar zouden zijn. En aan dien op roep was in ruime mate voldaan, want toen de burgemeester 0111 even half 9 de trouwzaal binnentrad, was deze bij- 11a geheel gevuld, en onder de aanwezi gen merkten wij verscheidene vrouwelij ke leden op. Bij de opening der bijeenkomst deel de de voorzitter van den Oranjebond mee, dat eenige bestuursleden van dién Bond verhinderd waren en richtte daar na het woord tot de commissies om deze nogmaals te danken voor hetgeen zn hadden gepresteerd, waardoor de kinderoptoeht met betrekkelijk geringe middelen, een groot succes was gewor den. En juist dat succes was een reden, waarom hij, namens den Oranjebond de commissies verzocht, zich permanent te- verklaren en toe te treden als sub-com missies van den Oranjebond. Dan kon men bij volgende gelegenheden nog be- ter voor den dag komen dan nu reeds tiet geval was geweest. En wel, omdat men dan eensgezind naar een bepaald doel kon streven. Hij durfde, gezien de opkomst en ook gezien het resultaat dat bij de laatste feesten behaald was, gerust met dat voorste! te komen, waar over hij de discussies opende. Van dis cussie was niets te merken, het plan vond algemeen bijval, maar enkele per sonen maakten van de gelegenheid ge bruik om eenige vragen te stellen. De spreker van de Palingstraat en om streken deelde mee, dat het in zijn com missie, die uit bewoners van verschil lende straten bestond, moeilijk was en vroeg of dit comité zich niet in ver schillende deelen moest splitsen. Daar op werd geantwoord, dat de comité'? daarin vrijbleven. Het comité voor 't Eiland deelde mee overleg te zullen plegen met den voor zitter, die uit de stad was, en dan be richt te zenden. Op de vraag vanwege de Noordstraat gedaan of de comité's zelfstandig zou den blijven staan, vrij tegenover den Oranjebond, werd bevestigend geant woord. Daar niemand het woord meer verlangde over deze zaak, werden de buurtcommissies permanent verklaard, Alsnu verkreeg de heer Laernoes na mens de sub-commissie voor den kin deroptocht (de heeren Laernoes, Polak en Op den Zieke) het woord, 0111 enkele woorden van dank te richten aan de comité's, waarmee een hartelijke sa menwerking heeft plaats gehad. De burgemeester bracht nu met enke le woorden dank aan die subcommissie, waarna de namen der voorzitters der buurtcommissies werden opgenomen. Vervolgens brak de penningmeester van den Oranjebond een lans voor de kas dier vereeniging, die door den oor log sterk achteruitgegaan is en ver zocht, waar de commissies toch contri butie of zoo iets zouden ophalen, om te trachten leden te werven voor den Oranjebond of zelf zich op te geven als lid bij een der bestuursleden. Het comité-lid voor den Steenenbeer bracht daartegen in, dat dit wel be zwaarlijk zou gaan, maar, waar er toch ook door den Oranjebond uitgaven werden gedaan, die niet bepaald op een enkele buurt konden worden ge schoven, werd liet voorstel gedaan 0111 tegen den tijd van een feest met de voorzitters hierover te confereeren. Daar niemand der aanwezigen meer iets had voor deze bijeenkomst, waar door eens te meer getoond was, dat er nog veel gevoel voor Oranje in onze stad is, werd ze gesloten door den bur gemeester, idie eerst nog even de brie ven voorlas, welke naar aanleiding van de verzonden telegrammen bij hem wa ren ingekomen. Een vliegtuig geland. Gisterenavond omstreeks acht uur was het postvliegtuig LondenAmster dam verplicht een noodlanding te ma ken, wat de vliegenier kenbaar maakte zooals gebruikelijk is door het afsteken van een vuurpijl. Door den vertegen woordiger van de Kon. Luchtvaart maatschappij, den heer B. M. Wijten- burg, werd direct een auto naar de plaats der landing gezonden. De ma chine was ongedeerd op hel marine vliegveld te West-Souburg geland. Vliegenier en post werden in, de auto genomen en stadwaarts vervoerd. De machine was onbeschadigd. Hedenmorgen om half vijf vvas de vlieger mét zijn mail, bestaande uit drie zakken en een pakket, reeds op het vliegveld, doch kon wegens de duister nis niet vroeger dan zes uur vertrekken. De vliegenier was vol lof over de flinke uitgestrektheid van het terrein, en beweerde even gemakkelijk te zijn geland of hij het reeds meermalen op deze plaats had gedaan. Waar deze vliegenier, die geregeld van Engeland naar Amsterdam vice versa vliegt, het vliegterrein alhier zoo uitstekend geschikt acht, wordt hier door weer te meer bewezen, dat het vliegveld toch eigenlijk veel te mooi is otn het ongebruikt te laten voor hét geregeld verkeer en ware het toch ze ker wel te wenschen, dat besloten kon worden een dienst vanaf Vlissingen te openen. Wij weten dat ons gemeentebestuur ten deze actief is en dat alle pogingen in het werk worden gesteld om op Vlissingen de bijzondere aandacht te vestigen voor een dagelijkschen vlieg- dienst. Wij hopen dat deze pogingen met den gewenschten uitslag mogen be kroond worden. Het feestcomité van de Lambredu- senstraat. Lammensstraat en andere omliggende straten, verzoekt ons te- willen meiden, dat de vergadering eerst hedenavond (Vrijdag) in fret schoollo kaal in de Glacisstraat zal wórden- gehóuden. De meded'eeling, dat deze vergade ring gisterenavond zou worden gehou den berustte op een vergissing. Wij wijzen er op dat de leden van de Vereeniging voor Algemeen Geestelijke Ontwikkeling, welke het kerkconcert op Maandag 13 September wenschen bij te wonen,, de ontvangen kaarten moeten laten afstempelen bij de N.V'. voorheen De Vèv Mestdagh tegen be taling van 50 cent. Dinsdag vergaderde voor het eerst de afdeeling Vlissingen van den bond tot behartiging van dé belangen der vrouw, opgericht door dé onderoffi- eiersvereeniging „Ons Belang". Besloten werd een Sint Nicolaas-kin- dert'eest te organiseeren, ter wij! een- knipcursus, onder leiding 'van den coupeur,, den Heer De Mari, werd op gericht. Het secretariaat van dé afdeeling is gevestigd Spuistraat 11. Terwijl, gisteren een schipper in Het logement ,,'s Lands Welvaren te Ter Neuzen een maaltijd gebruikte, schoot, hem een stukje vleesch in de luchtpijp, met het noodlottig gevolg, dat hij na, enkele minuten een lijk was. Voor liet politiediploma met. aantee- kening is te. Utrecht geslaagd Pit. vam Gemert. te. Middelburg. Het gewone diploma werd toegekend: aan M. C. Fokker te Hulst. SOUBURG Bij den. heer A. Wisse, voorzitter van de feestcommissie, kwam gisteren liet volgende antwoord in op het op- 3.1 Augustus gezonden telegram van ge- lukwettsch aan H. M, de Koningin Het Loo, September 1920, Hare Majesteit de Koningin draagt mij op der feestcommissie van Oost- en West-Souburg Hoogstderzeiver dank te betuigen voor de gel.ukwenschen aan geboden aan Haar en Haar Huis ter gelegénheid van Hoogstderzeiver ge boortedag en voor de zegenbede neet- gelegdjn uw telegram De Adjudant van Dienst A. RUIS. Namens de Christ. Zondagsschool „Samuel" alhier, werd met den jaardag van Koningin Wilhelmina een telegra fische gelukwensch gezonden naar Het Loo, waarop gisteren een schriftelijke dankbetuiging werd ontvangen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Hery, Kerk. Bedankt voor het beroep te Cortgene door ds. J. Japchen te Haamstede. Na colloquium doctum voor liet Prov. Kerkbestuur van Overijsel is dr. L. N. de Jong, Rem. predikant te Utrecht, toegelaten tot de evangeliebe diening in de Ned, Herv. Kerk. Geref. Kerken. Op het tweetal te Oude Pekela komt voor ds. H. P M. de Wall te Zaamslag. Tot voorzitter van de commissie te Amsterdam voor 't examen ter verkrij ging van de akte van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de vrije- en ordeoefeningen der gymnas tiek, is benoemd de heer K. Brants, schoolopziener in liet district Goes, RECHTSZAKEN Vervaardigen van valsche zilverbons. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de zaak tegen C. P. S„ lichtdrukker te Middelburg, thans gedetineerd, beklaagd van het vervaar digen en uitgeven van valsche zilver bons, waarvoor het O. M. 8 maanden gevangenisstraf tegen hem had geëischt met aftrek van het voorarrest. De fechtbank veroordeelde beklaag de tot 1 jaar en 3 maanden gevange nisstraf, eveneens met aftrek. De moord op korporaal Vos. Het Hof te Arnhem heeft A. Smit, den dader van den moord op korporaal Vos, met vernietiging van het vonnis' der rechtbank te Arnhem, veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. MARINE EN LEGER. De K 111. De onderzeeboot K 111 is 8 dezer te Ferrol aangekomen, Aan boord was alles wel. De „Zeeland". Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland", commandant de kapitein ter zee D. E. Keus,- zal in de tweede helft der vol gende maand weder een oefeningstocht met adelborsten van het Kon. Instituut voor de marine gaan maken. De reis zal twee maanden duren en gaat naar de Middellandsche Zee. Door der. minister van marine zijn de navolgende mutatiën gelast Kapitein-luitenant ster zee mr. J. C. Jager. Ie officier Hr. Ms. „Zeeland," op 15 Sept. belast met het bevel over de onderzeedienstkazerne, idem T. A. van Hengel, ter beschikking, op 15 Sept. geplaatst als le officier aan boord van Hr. Ms, „Zeeland" luitenant ter zee Ie Pd. J. T. A. j. Bruinsma 15 Sept. eervol ontheven van het bevel over de onder zeedienstkazerne en 18 Sept. gesteld ter beschikking idem J. J. Dikkers van Hr. Ms. „Zeeland" 28 Sept. gesteld ter be schikking idem H, Keijser van Hr. Ms. „Zeeland"', 1 Oct. geplaatst bij het de partement van marine, bureau' Hydo- grafie idem J. J. van der Linden, thans- ter beschikking, 28 Sept. geplaatst aan boord Hr. Ms. „Zeeland"'idem T. Ak kerman, thans Fe officier aan boord Hr. Ms. „Zeehond". 15 Sept. naar wacht schip Vlissingen, idem C. T. Bol laan, thans directie Willemsoord', met 1 Oct. geplaatst aan boord Hr. Ms. „Zeeland"; idem C. C. F. Jager, varr „Gelderland", met 6 OCt. gesteld' ter beschikking id. J. Ji Jentink, van' ter beschikking met 5- Oct. geplaatst aan boord Hr. Ms. „Gel derland" luitenant ter zee 2'e kt. W. T. i C. Zimmerman, varr Hr. M's. „Zeehond"' met 21 Sept. naar Hr. Ms. „Zeeland" idem W. F. J Fels vair Hr. Ms. „Emma'" met 21 Sëpt. naar Hr. Ms. „Zeehond" idem P. J. M'. Cikot, van Hr; Ms. „Gel derland", 15 Oct. ter beschikking idem H. C. Nieuwenhuiseir, van Hr. M's. „Gel- derland", 15 Oët. naar den-onderzee- dienst te Willemsoord'idem- Fi H'. Ag- terbos, thans ter Beschikking, met' f5 Oct. geplaatst aan boord Hr. M's. „Gel derland" idem S. Kal, van Hr. M's. „Van Speijk"'. 15 Oct. rraar Hr. Ms. „Gelderland"'; idem J. varr Leeuwen. 15 Oct. van Hr. M's. „Emma" naar Hr M's.. „Van Sjreijk"'; idem A., E. Ernste-, 4 Oer van Radiodienst Amsterdam naar Hr. Ms. Zeeland1' 'idem C. W. Heringa. 4' Oct. van Hr. Ms. „Zeeland" na ai- Radiodienst Amsterdam idem A. M. Hfckking li) Sëpt. van- Hr. Ms. „Zee land" naar Hr. Ms. Wachtschip Wil lemsoord idem P. Kronenberg 16 Sept. van Hr. M's. „Zeeland" naar Hr. Ms. Z"8; idem ji Huij'gens van Mariniers- kazerne Amsterdam 15 Sept. naar Mili taire Kustwacht idem J. J'. Logger 4 Oct. van- Radiodienst Amsterdam naar Omderzeetfienst Willemsoord' idem J. M. Solkesz 4 Oct. van Radio-dienst Am sterdam naar Üttderzeedïenst Vlissin gen op 21 Sept. van ter beschikking luitenants ter zee 3e kt. H. T. dé Booij en H. Witte rraar een der Z-booten J. Tïssot van Ps tot naar Hr, Ms. „Zee land" jhr. H. A. van Foreest naar Hr. Ms. „Zeeland"'; G. E. Rotgans naar Hr. Ms. „Medusa" officiëren van admini stratie 3e kl. J. C. Beugelink naar Hr. Ms. „Zeeland" A. J. G. Stadhouders Haar Hr. Ms. „Gelderland." R. J. Brün- nër naar Hr. Ms. „Van Speijk" idem. 2e kl. J. P. Kttijsten van Wachtschip Willemsoord met 20 Sept. gesteld ter beschikking luitenant ter zee le kl. J. A. Kruijs van Hr. Ms. Wachtschip Willemsoord met 15 Sept. belast met het bevel over Hr. Ms. Mijnenveger I. Voorts is met 15 Sept. de luitenant ter zee Iste klasse E. M. J. Chevalier, thans geplaatst in de rol van Hr, Ms wachtschip te Vlissingen, en op een door den commandant der marine te Middelburg te bepalen datum de offi cier-machinist der 2e klasse J. van de Velde en de officier-machinist der 3e klasse A. A. Roosa gesteld ter beschik king. Salaris-actie marineonderofficieren. Ook de afdeeling Rotterdam van den Bond van marine-onderofficieren heeft een motie aangenomen, waarin zij ken nis genomen hebbende van de dure le vensomstandigheden en den financiee- len achterstand sinds de soldijverhoo- ging van 1 Januari 1920, met nadruk wijst op den onhoudbaren toestand voor den aanstaanden winter en aan het hoofdbestuur van genoemden bond opdraagt ernstige stappen te doen tot het verkrijgen van een maand extra salaris met een minimum van 200 voor de onderofficieren. Landbouwonderwijs aan miliciens. Met ingang van 1 November zal we der aan de miliciens in den a.s. winter landbouwonderwijs worden gegeven door daartoe bevoegde rijkstand- of tuinb.ouwleeraars. De lessen zullen ge geven worden in een door den plaatse- lijken- of garnizoenscommandant aan te wijzen kazerne in een vanwege liet betrokken korps behoorlijk te verlich ten en te verwarmen geschikt iokaai. De verbintenis tot het volgen van deft cursus is vrijVÜIÏg, doch Ivie zich' eenmaal verbonden heeft, is verplicht alle lessen zooveel mogelijk bij te Wo nen en moet eventueel daartoe in de gelegenheid; worden gesteld, bijv, door tijdelijke aflossing in wachtdienst als anderzins. Gaat het aantal deelnemers dat per garnizoen ten minste 12 moet bedragen, in eèn'ig garnizoen cie 30 te boven, dan wordt het onderwijs aldaar ui twee, gaat het de 60 te bover' d'afl in drie parallelklassen gegeven. Militaire missie. Eerlang zullen, op Mtrtoodiging vac: de Ametrikaansche autoriteiten, drie of ficieren van het Nederlan'dLsche leger, de oefeningen van het in Europa verblij vende Amerikaansche btszettingsleger gaan bijwonen. POLEN EN RUSLAND.. Uit het Oosten blijven de tij.iliirjgen geruststellend. Polen neemt tegenover Rusland 'n vredelievende houding aam, waarschijnlijk daarin „gesterkt" doo-r een nieuwe nota der Vereenigde Sta ten, met de vermaning om dén op1- marsch dadelijk te staken en alle maat regelen te vermijden, welke ertoe- zou den leiden, dat deelen van het Russi sche gebied bezet zouden worden. Indien het desbetreffende bericht-van" de „Frankf. Ztg." juist is, kan hierin vopr een deel de verklaring gezocht worden van het inderdaad uiterst ge matigde optreden der Poolsche regee ring, die trouwens ook wel zal over wegen, dat de Russen, ondanks hun jongste nederlagen, nog steeds gevaar lijke tegenstanders zijn. In Galicië heb ben zij andermaal het offensief geno men. en ofschoon zij totnutoe weinig resultaat hebben bereikt, blijft het voor de Polen toch altijd oppassen. Hopen we, dat de conferentie te Riga ons bin nenkort zal verlossen van de vermoei ende stafbeirEcht-lectuui', die ons telkens doet terugdenken aan de nog zoo pas doorgestane oorlogsellende. Wat Litthauen betreft, zijn de be richten vrij tegenstrijdig. Naar de „Temps'" meldt, heeft de Poolsche re geering een nieuwe nota van de Lithau- sche regeering ontvangen, waaruit blijtk, d;at de autoriteiten te Kowno de afbaken;ngslijn, die door den Oppersten Raad) op 8. December is getrokken, vol strekt niet erkennen, en dat zij het bezit opeischen van gebieden, die hun wer den toegewezen bij het met de Sovjet- regeering gesloten verdrag. Men hoopt nog, schrijft „lie Temps" dat de Lithau- ers zullen begrijpen, dat het niet in hun belang is om alle mogelijkheden van een vergelijk met Polen te verwerpen. DE POLEN, WERPEN DE RUSSEN IN GALICIE TERUG. Het commoniqué van liet Poolsche le ger van 8 September luidt als volgt Aan het Littausche front is de toestand uitgezonderd eenige schermutselingen tttsschen onze cavallerie en de Littau sche infanterie, onveranderd. Burgers uit de weder veroverde stad Lipsk be vestigen dat er samenwerking bestaat tttsschen de Litauers en de Bolsjewiki. Zuidelijk van Grotlno bezetten onze afdeelingen Krynki Aan de Boeglini van Brest tot Grubeschow en van de Krystinapel tot Boesk hadden voorpos tengevechten plaats. Oostelijk van Przemysiany viel de vijand onze stellin gen aan. De aanvallen werden afgesla gen. In den sector Chodorow leidde ons tegenoffensief tot de inneming van Kni- hynicze en trokken wij de rivier Swirz. over. Onze afdeelingen rukken irt.de.' richting naar de Gnila-Lipa op. AANZIENLIJKE WAPENDEPOTS ONTDEKT TE WLilYlAR- Men seint uit Erfurt aan,dé „Berijmer Tageblatt" dat de politie te Weimar aanzienlijke wapenvoorraden on:td,ekt heeft, waaronder ongeveer lOOiUÜÜ; ge weren, 34,000 losse stukken, van ma chinegeweren, enz. Deze. wapens wer den door de overheid in beslag geno men en vernietigd.Een: onderzoek wordt ingesteld. Een wapenmaker der stad w erd aangehouden. DE DU1TSCHE REGEERING BETAALT. De Fransclie gezant te Berlijn heelt een cheque van 100.000 francs ontvan gen, zijnde het bedrag der schadeloos stelling door de Duitsche regeering te betalen voor de incidenten van Bres- lau. HET FRANSCHBELGISCH VERBOND. Het Fransch-Belgisch militair ver bond, zoo schrijft de „Petit Parisien" is maar een begin.' Er dient nog een eco nomische verstandhouding in het leven geroepen te worden aangaande d'e Luxemburgsche kwestie en er blijft Mg een tolverbond te sluiten. De onderhandelingen in zakfc het .eerste punt zijn reeds ver gevorderd. Het eerste systeem, ontsproten uit een gemeenschappelijk overleg tus- schen Frankrijk en België, bestond in een verdediging van invloeden binnen het Luxemburgsche net. Op aanvraag van Luxemburg is men er toe gekomen een ander systeem in overweging te nemen, waardoor de eenheid van het Luxemburgsche net zou gehandhaafd v. orden en hetzelve zon onderworpen worden aan de algeheelheid der Belgi sche en dev Fransche belangen. De besprekingen nopens dit onder werp worden op het ongenhlik zelve tüSSdhéii Lttxèhlbitrg en B'efgié Voort gezet, Voor de tolkwestie zöïlé'n de moeilijkheden groot zijn erf het is te vieezen dat mén niet gemakkelijk aan- neerBbare tornt uien voor de Bet gischè nijverheid en'. Voor die van Noord. Frankrijk vinder maar de goede wil aa,j weerszijden is té groot, 0111 tot ggj a'ccoord te komeri. Aizoo, vervolgt dfe „Petit Parisien* zal het Fraiisch-Bel'grseh bloc eindelijk gecimenteerq' zijn, nadat al de opvol- genlijke stelsils vart Frankrijk te vw. geefs beproefd tiaddeifi hetzelve te ler_ wezenlijken. Frahkrijk Zoowel als gc,|_ gië zullen er een: riieil'wa yëïlüglieid u;( putten. Zijn specifiek géwicht, m Èuropa verhoogd worden. Het meest opmerkingswaardige in déri rtieffiwen toestand is dat Engeland dat1 destijds liet Fratisch-Bèlgisch vctj bond scheen te vreezsrij nu le eerste za; zijn'om hef. toe te juichen. Misschien"dal Engeland ingezien hegft, dat Franürft zelfs met België veree.tigd,'geen 'gevajr zou kunnen orden noc-ti Je'belangrij. heid der'Engielsche vri.jffdschap' vergd ten, te'wijl tegenover; 40 millioer. Fransch-Bèlgcs, wat ook gedaan worde, altijd' meer- a&Y 60 millioer' Uuitschers, zomter de Ri <sen te teller, zullen staarc EEN DUITSCHE NOTA .NZAKlcDE KOÜENKWESTIE, De Duitsche Wrialesdeleg; tie te Parijs feest aan de vrbdesdelegatfe te Patijs t sen nota overhandigd, waarindoor iie Duitsche regeer hg de aattóacht dér verbonden regeotrógen er'op wortl gevestigd, dat tier voldo «ti aan d, aasrgsgane verplichtingen tot het ie ve nten van kolen onmogelijk woetft wan neer dé kolenprodutotie, die htsu indei- tiiiC tijdens de onderhandelingen 'te Spa ter" beschikking st-wtd, verminderd want. Deze beperkende bepa'te» doer zrctir tfiains door den vrnstigen roestand! irir. (SjjjpttT-Silezië geld ra de k denpro- dfiatië' is onrustbarend achteruitgegaan en uit Opper-Silezië worden slechts uiterst onbelangrijke tolenhoeveelhe den: omar Duitschland geleverd. Door de bcqaürrgen van het v.redesveritfag is de Dliitssfie regeering aet in staat, te gen.' ié: verminderde fcolenleveringen van ©pper-Silezië doel-treffende maat- regeffetr. fe nemen. Zij. riciit, derhalve tot de verbV-ndén regeer/,-.gen nogmaals het dringend verzoek, onmiddellijk de in de Duitsche nota&'varT 21) en 25 Augustus gevraag de maatregelen te nemen. Volgens ont vanger-telegrafische berictrtetrmovt de intergeaili'eerde commiss v.-het keien- vervoer;-uit Opper-Silezië, gëKeel iieiet hebben; Zoo als de Duitsche delegatie te Soa reads verklaarde, en de conferentie aldaar ook. nadrukkelijk ertën.ck-, is hc! ten uitvoer leggen der k-lenovereeii- komst van: 14 Juni 1920 afhankelijk vin eenuvYiiütjerrdë voorziening vanuDiïlts/W- land met kitten uit Opperstfflézië. HINDENBURG GEÏNTERVIEWD! Een eorraspondent van -het. Internati onal Néws-agentschap heeft maar schalk Hindenburg geïnterviewd en dc „Evening Standard" bevat, tiet verslag van dit, mraderhoud. Het is nutteloos zei dé.maarschalk ami te spreken over dcctni-geiijkiieiu voor Duitschland om een nieuwen oor log te beginnen. Wij hebben; zelfs niet genoeg troepen 0111 de orde -int hét birr- ueniar.d te handhaven. Herinner u, welk een taaie het voor Amerika was een leger van een millioen man «j» de been te bréngen, en toch had! gij ie bescher ming van den Oceaan, terwijl gij «ar artillerie, munities en ktuhtviartmjKti- aai voorbereidde. Duitschland is voor zijn: luchtvaart, zwaar geschut en bewapening- niet duur «feit Oceaan van zijn, vijjamttert geschei den. Integendeel, dezen; hebben zie reeds vast in het Duitsche gebied gf vestigd. Maanden: zoutten itoodig zij' om een nieuwen oorlog voor te bera den en denkt ge. dat; dé Fransdiw in middels de handen: in; die zakken zouden houden DE FRANSCHE: WACHT AAN DEN RfJN In antwoord op, een toespraak var, generaal Moruacq heeft de Fransche minister-presijfcnt Millerand onder an dere gezegd 1 IK heb den stellige" 'lr druk, dat de bezettingstroepen naar behooren efe taak'vervullen, die <k Entente wilde, dat werd vervuld. Zon der plagerij, zonder noodelooze hat"' heid, oefenen wij het recht uit, dat lid.,; verdrag ons geeft. Wij gaan dajirinst doen: tot het onverkort is uitg'-ynct-a De wacht, die wij aan den Rijn onze bondgenoofén betrekken, is. xuP' niemand een bedreiging, ze. is cen waarborg niet alleen voor Frank# zijn bondgenooten, maar ook v'wr "L' aanwinsten die de overwinning01" verschafte en die we met opgerichte» hoofde kunnen opeischen, omdat I" aanwinsten van recht en beschaving zijn. Millerand verklaarde dat Frankrijk doel is de wereld te herstellen 011* de heerschappij van orde en recht DE KOSTEN VAN HET LEVENSONDERHOUD IN ENGfcTAN0 De commissie tot onderzoek naai d° kosten van het. levensonderhoud, 01 staande uit afgevaardigden van schillende arbeiders-organisaties, htt een voo.rlooptg verslag uitgegeven Daarin wó.rdt gezegd, dat een «P stap om de kosten te veflagen sou Staan in het toy hand nemen va» yrayygstujs vpq yh;n gfldSSWMP

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2