Stads- en Provincienieuws SPORT INGEZONDEN STUKKEN H' B' BUITENLAND GEMENGD NIEUWS ingezonden mepepeelingen. „Zenuw voedsel." Vroeger lag de waarde van den miMisch' in zij" lichamelijk uithoudings- armogen Thans komt het aan op een i Tachtig zenuwstelsel. Tallooze men schel" Tilde" aan gebrek aan zenuu- envnleens beroemde zenuwspecialisten Pt riten deze zwakte op rekening stel len tan een onvoldoende voeding. Het idclel tegen zenuwzwakte is krach- deer zemiwvoeding. - Voor die voeding gebruikt men het o| 000 medici schriftelijk, aanbe- ten Sanatogen. Sanatogen is. eiwit en thosphor in zoodanigen vorm, dat zij snel en volkomen in liet organisme wor den opgenomen. ne beroemde psychiater, prol. di. Fnlenburg. die Sanatogen jarenlang heeft gebruikt, schrijft „Onder de vele V-eurreerende voedingspreparaten geel n .,3,1 Sanatogen de voorkeur, om- 'wt het zonder uitzondering ook op den ir eoed wordt verdragen en snel en .'.'„er'tot liet herstel van krachten en 'menteene beterschap bijdraagt." Sanatogen is bij alle apothekers en ^gisten in verpakkingen vanaf ƒ1.— verkrijgbaar. oO met den vorigen spreker eens,_ dat het v rtaan beter was de rondvraag af te „chatien en alleen te vragen of er soms leden zijn die iets te zeggen hebben. De heer De Pagter wijst er op, dat aan alle orde zeker verdwijnen zal. 'lit de discussiën bleek verder duide- d's dat de meeste raadsleden de rond- raag in zijn tegenwoordige gedaante wilden behouden. Daarop sloot de voorzitter de verga dering, die maar eventjes 4jA uur had geduurd. Dit verslag is óns welwillend toege zonden. Onze verslaggever is niet tegenwoor dig geweest. Wij ontvingen van hem het volgende schrijven, waaruit voldoende blijkt, waarom hij de zitting niet heeft bijge woond Voor de Vrijdag gehouden raadszit tingvan Souburg vermeldde de agenda als eeltig punt van behandeling „Ko hier Hoofdelijken Omslag". In de mee- ning dat het kohier in gesloten verga dering zou behandeld worden en ande re werkzaamheden mijn tijd in beslag namen, was uw verslaggever op ge noemde, vergadering niet aanwezig. Toen echter te 8 uur de vergadering geëindigd was, werd door mij enkele heeren raadsleden gevraagd naar de oorzaak dat door mij geen verslag was ipgenomen van de gehouden raadszit ting en werd mij tevens een en ander medegedeeld van hetgeen behandeld wAs. UU deze mededeeling bleek mij, 1 dat het gewenscht ware geweest als verslaggever tegenwoordig te zijn ge- vveeest. Bij deze bied ik dan ook U, geachte redactie, zoowel als de lezers van uw blad, mijn verontschuldiging aan, dat door mij geen verslag is gege- ven, temeer daar de besprekingen zeer interessant schijnen geweest te zijn. VL1SSINGEN. 6 SEPTEMBER. De Oranjebond. in de samenstelling van het dage- lijksch bestuur van den Vlissïngschen Oranjebond is eenige wijziging geko men doordien, op voorstel van den lieer J G. van Niftrik Jr., in diens plaats tot voorzitter werd benoemd onze burge meester, de heer C. A. van Woelderen, terwijl tot vice-voorzïtter, in plaats van den heer T. E. Bretschneider, die voor deze functie bedankte, maar ais be stuurslid aanblijft, benoemd werd de heer Van Niftrik. De verdere' leden van het dagelijksch bestuur, zijnde de heeren C. Dommisse Czn., ie en H. J. M. van Raalte, 2e secretaris, A. van de Sande, le- en T. Manse, 2e penningmeester, werden al len in hunne respectieve fuhetiën herbe noemd. Een feestviering zonder tapverbod. k algen? ter bevoegde plaatse inge wonnen inlichtingen heeft de viering van den verjaardag van H. M. de Ko ningin op Zaterdag jl. een zeer opge- fttkt en ordelijk verloop gehad. I .ijdewel een groote massa menschen och in de straten verdrongen, en er ve- 1 "i ook al door liet slechte weder, tot Mfe-bezctek gebracht werden, kan niet gezegd worden dat misbruik van ster- en drank hoogtij heeft gevierd. paar de viering niet op den jaardag ze U' van H. M. de Koningin plaats vond, was het tapverbod Zaterdag niet Spdencl. Waar slechts twee processen-verbaal negens dronkenschap zijn opgemaakt geworden, waarvan één nog tegen een pet-inwoner dezer gemeente, daar piagt men zich af of Vlissingen weder- jPP. Ilie* opnieuw heeft geleerd, dat zij h<T'\ ■>e'U)e'te heeft aan beperkende bepalingen betreffende het gebruik van dranken op feestdagen, omdat de p p'-mg toch heelt geleerd, dat haar prners „teest" kunnen vieren, zonder worden°„n^r ee" vo°gd'j behoeven te kn hn gl'lpaatst van bepalingen, wel- "w haar vrijheid atm banden leggen. Een kerkconcert. Voor de vereeniging voor Algeméene Geestelijke Ontwikkeling wordt Maan dag 13 September, des avonds 8 uur, in dé Groote kerk alhier een concert ge geven door ntevr. Aletta Rackwitzdé iongh, violiste, en de heeren Max Kloos, bariton en Georg Robert, orgel. Wij verwijzen verder naar achter staande advertentie. Minister Aalberse is voornemens voor de metaal-industrie, gedurende een overgangstermijn van twee jaar de 48-urige werkweek voor te schrijven. De B. E. K. T, M. Zaterdag werd de bakkerij- en krui denierswaren-tentoonstelling te Mid delburg gesloten. Zij werd ih liet ge heel bezocht door ongeveer 11000 be talende bezoekers. Alvorens de tentoonstelling werd ge sloten werd in verschillende toespraken dank gebracht aan allen, die, op welke wijze dan ook, medegewerkt hadden tot liet welslagen van de tentoonstelling. Zaterdagmiddag werd in het Militair Tehuis te Middelburg de jaarvergade ring gehouden van de coöperatieve landbouwvereeniging „Eiland Walche ren", onder voorzitterschap van den heer J. H. Geschiere. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer P. Ton Jr. blijkt, dat het arbeidsveld der vereeni ging in belangrijke mate ruimer is ge worden dan in den crisistijd het geval was. De toestand is zoo, dat als alle leden begrepen, dat het den handel te doen is om winst te maken, maar bij de coöperatie enkel de gedachte voorzit, ont door de toepassing van het „één voor ailen. en allen voor één" zooveel mogelijk aller belang en daardoor ook het eigenbelang te dienen, bestuur en directie heel wat zorgen minder zouden hebben, de directie heel andere cijfers zou kunnen noemen. Thans wordt een omzet vermeld van 1.173.687 K.G. voederartikelen, zaai en pootgoed voor 201.786.16 j/? en van 1.399.580 K.G. meststoffen en bestrij- dingsartikelen voor ziekten voor 226.543.28. Aan de verschillende dprpsvereeni- gingen werd ƒ2888.09 gereduceerd, uit het desbetreffende staatje blijkt, dat de afname per lid het grootst was in Nieuwland, namelijk ƒ439 en liet be drag der reductie aan de vereeniging te Koudekerke, namelijk ƒ246.44. De winst en verliesrekening wijst aan, dat-na voldoende afschrijving nog een saldo overblijft van ƒ2793.08. Het saldi van de verkoopsrekening bedraagt 21.338.26W Het verslag,, de rekening en ook de balans werden na enkele toelichtingen goedgekeurd. Door den heer J. Philipse, directeur der vereeniging, werd vervolgens een lezing gehouden ovgr „de rechten en plichten in een coöperatieve vereeni- giig"- Festival te Zuidzande. Te Zuidzande werd gisteren door het muziekgezelschap „Veronica" een festi val gegeven ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Dit festival was reeds in 1914 uitgeschreven maar kon door het uitbarsten van den wereldoorlog, niet gehouden worden en moest tot he den steeds worden uitgesteld. Om 2 uur verzamelden met bovengenoemd gezel schap de zusterverenigingen uit Cad- zand. Retranchement, Sluis, Aarden- burg, Ijzend ij ke, Biervliet, Hoofdplaat, Groede, Breskens, Schoondijke en Oost- burg zich en ging het onder.het spelen der muziekgezelschappen door het met eerepoortètt en \laggen versierde dorp. Na afloop verzamelden de bestuursle den, feestcommissie en gemeenteraad zich op het gemeentehuis en werden daar toespraken door den burgemees ter. voorzitter van „Veronica" en ande re heeren gehouden, inmiddels werd de eerewijn rondgediend. Heden werd het feest voortgezet met volksspelen, zang- en muziekuitvoerin gen. Onder de deelnemende gezelschappen werden des Zondagsavonds nog enkele premies verloot. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oost- kapelle (toez.) ds. J. J. van der Grient te Maassluis. MARINE EN LEGER. De „Hertog Hendrik". Een Aneta-bericht uit Batavia van 1 dezer meldt, dat de „Hertog Hendrik" op 16 dezer uit Indië naar Nederland vertrekt. De officier-machinist 2e klasse H. P. Millaard. van Hr. Ms. pantserschip „Zeeland", wordt 16 dezer ter beschik king gesteld. De nieuwbenoemde officieren-machi nist 3e klasse D. van Leeuwen, H. de. Roode, S. P. Visser, J. van Otteren en C. Goossens, zijn bestemd voor den dienst in Oost-Indië. Het marine-monument. Thans is definitief bepaald dat het mariner-monument op het Havenplein te Den Helder zal worden geplaatst. De salarissen der onderofficieren. Wij lezen in „de Avondpost" De iweg naar een goede regeling der sa larissen van de onderofficieren is een lange. Volgens de verklaring der commissie ,,v. Oorschot" in 1919 waren de bedra gen te laag. Herhaalde malen is dit met cijfers aangetoond. En wat geschiedde daar na Toen de commissie „v. Oorschot" haar ontwerp indiende werden de be dragen van alle categoriën met- ƒ20" verminderd. De prijzen der levensmiddelen zijn steeds stijgende gebleven, de huurprij zen zijn altijd rog zeer hoog, de belas tingen vorderen een groot deel van hef salaris, de achterstand die in elk or- deroïficiersgezin was gekomen is er nog. ja zelfs in erger mate. Hoe zal voor den a.s. winter kunnen worden gezorgd voor brandstoffen, in maak enz. Zal de fiscus genoegen nemen met de verklaring, dat er geen gtld is voor de belasting De onderofficieren vragen geen over daad, zij vragen slechts een menson waardig bestaan. Herhaaldelijk is cïit uitgesproken in de pers, aan de Kamer leden eu op de jl. gehouocn audiëntie (29 .Juli jl.) van den minister van oor log. Hopen wij, dat de volksvertegen woordigers bij de behandeling der on- deroffieierssatarissen zullen beseffen, dat de bedragen belmoren te worden gebracht op de Schaal zooals „Ons Be lang" dit heeft voorgesteld en dat voorts ter tegemoetkoming in den heer- schenden achterstand een extra-maand salaris tot een minimum bedrag van ƒ260 wordt uitgekeerd. Wij wachten en hopen. VOETBAL. Gisterenmorgen speelde Vlissingen 11 tegen Néptunus (Zeevaartschool; en wist met 20 te winnen. Stand bij de rust 10. Vlissingen 1 speelde gisterenmiddag een oefeningswedstrijd voor de a.s. competitie tegen een elftal der Onder officieren. De Onderofficieren, die wel' een tegenpuntje verdiénd hadden.- wer den met een 30 nederlaag naar huis gestuurd. Stand bij de rust 10. Na den wedstrijd VlissingenOn derofficieren speelde D.O.S. I tegen de Marine. Voor dezen wedstrijd was door D.O.S. een medaille beschikbaar ge steld,, welke door de marine werd ge wonnen. Uitslag 4I. Vlissingen 1 en de a.s. Competitie. A.s. Zondag zullen voor de Zuidelijke 2e klasse de competitie-wedstrijden een aanvang nemen. Na den wedstrijd, die wegisterenmiddag Vlissingen 1 tegen de Onderofficieren zagen spelen, dur ven we Vlissingen we! een kansje op het kampioenschap geven. Dat iedere speier nu begrijpe, welke belangen er voor de Vlissingsche voetbalsport op liet spel staan en wanneer Vlissingen een wedstrijd in- of buiten de stad speelt, alten present zijn. Dat iedere speler in onze. stad (er zijn zooveel goede) nu in „Vlissingen" gaat. spelen, zoodat Vlissingen I in 1921 in de eer ste klasse kan uitkomen. De wedstrijden te Antwerpen. NederlandSpanje 13 Buiten verantwoordelijkheid der redactie l)c copie wordt niet teruggegeven DE OUDE BRANDWEER. Waar is de oude brandweer geble ven Wij hebben nooit gehoord, dat die buiten functie is gesteld. In het bezit van een dubbele brand weer nta-g Vlissingen wel „ruhig" zijn. X. (De inzender behoeft zich. werkelijk niet ongerust te maken. Er is natuurlijk een overgangstijdperk noodig. De oude brandweer wordt niet afgeschaft, voor dat de nieuwe in functie is gesteld. Dat is nu gebeurd en zal de oude brand weer binnenkort eervol ontslagen wor den. Het oude materieel zal verkocht wor den en dan zal binnenkort de oude brandweer geheel tot het verleden be- hooren. Red.) Mijnheer de Redacteur, Wilt tl s.v.p. onderstaande regelen in uw blad opnemen Onder alle vaderiandsche liederen, welke ik in den kaatsten tijd heb hooren zingen, zelfs door vrij groote groepen kinderen, moest ik me altijd ergeren aan de voortdurend terugkeerende pa rodie Elke rang, elke stand, gooit de Bel gen uit het land Voor het heil van ons dierbaar Nederland. Ik vraag u in gemoede, wordt het nu nog geen tijd om aan die dieptreurige Ophitsing een einde te maken leder ouder moest zijn kinderen, op straffe van aan een optocht niet mede te mo gen doen, uitdrukkelijk verbieden zulke vieze liedjes te zingen. Als onderwijzers b.v. op zangles twee minuten er voor gebruikten om de kinderen er op te wijzen, dat Belgi sche kinderen geen vijanden maar vrienden van de Nederlandsche moesten zijn. inplaats van het ruwe geweld te bezingen, mij dunkt we zouden al een stap in de goede richting zijn. U zult mij misschien tegenwerpen Ach kom, de kleinen weten niet wat ze zingen. Ik echter ben beslist overtuigd dat ze het wel degelijl; begrijpen. De zeer jonge kinderen leeren toch op de school ook „Stille Nacht", ,,ln een blauw geruite kiel", enz. ieder Ieeraar zal toch niet twijfelen aan het al of niet begrijpen van bovenstaande twee lied jes door kinderen van twaalf jaar. Opmerkelijk is ook dat bovenstaande parodie altijd gezongen wordt met het een of ander nationaal feest. Dankend voor de plaatsing, VLAGGETJESDAG Ofschoon 4 September jl. voor Vlis singen een recht gezellige dag is ge weest en spontaan feest is gevierd, heeft men toch ook nog 'aan de lijdende medfemenschen gedacht. Dit moge blij ken uit het feit, dat als batig saldo van den vlaggetjesdag, georganiseerd dooi de afdeeiing'Vlissingen van de onder- officierenvereeniging „Ons Belang", ten bate van het Sanatoriumfonds van die organisatie, valt te boeken een bedrag van 204,31 V2. Een woord van lof aan de jongeda mes, die zich voor het goede doel be schikbaar stelden en zulke aardige re sultaten behaalden ook den ouders onze erkentelijkheid. Voorts zijn wij overtuigd de tolk van onze verpleegden en onze stichting te zijn, wanneer wij den ingezetenen har telijk dank zeggen voor de betoonde milddadigheid. U, mijnheer de Redacteur, dankend voor de verleende gastvrijheid, De plaatselijke pers- en propa ganda- commissie. 6 Sept. 1920. DE DREIGENDE STAKING DER MIJNWERKERS IN ENGELAND De Engelsche minister van arbeid, sir Robert Home, deed duidelijk uit komen, dat voorstellen uit andere in- dustrieele kringen, betreffende de mijn- wevkersstaking, welkom zouden zijn en gaarne in overweging genomen. De kwestie van waardigheid, .voegde hij er bij, zou de regeering er niet van terughouden om te trachten tot een overeenkomst te geraken. De „Daily Telegraph" meent, dat deze mededee ling van Horne nieuwe mogelijkheden opent en ongetwijfeld van groot ge wicht zal zijn voor dé erkenning op het congres der vakvereenigingen, deze week. De uitlating van Horne, dat de loonkwestie naar een bedrijfsraaad zal worden verwezen, schept een nieuwen factor. De arbeidersverenigingen wenschen innig, zooals bekend is, dat de staking met den economischen cha os als noodlottig gevolg zal worden afgewend. Van gezaghebbende zijde wordt meegedeeld, dat de regeering doorslaande bewijzen ontving, dat het publiek over het geheel sterk gekant is tegen deze staking. Duizenden brieven werden ontvangen aan verschillende regeeringsbureaux, waarin de men schen hun meening omtrent de staking der mijnwerkers uitdrukten en de be treffende regeeringsafdeelingen hun steun boden. Dit is niet zoozeer tegen stand tegen de arbeidersbeweging, als wel tegen de uiterste elementen, die de belangen des volks als geheel op het spel zetten. Het gouvernement is er op gewapend om aan de gevolgen der sta king, weerstand te bieden, zoodra deze uitbarst. DE BURGEMEESTER VAN CORK. Volgens de „Morning Post" zal, wan neer de burgemeester van Cork en an dere hongerstakers mochten worden vrijgelaten, zoo goed als de geheele Ier- sclte politie haar ontslag nemen. De re den hiervan is, dat het korps tot de er varing is gekomen, de politiebeambten, die hen arresteerden of tegen hen ge tuigden, worden aangewezen om ver moord te worden.. De voorzitter der Amerikaansche commissie voor de lersche onafhanke lijkheid, Wafsh, heeft den president ver zocht bij de Britsche regeering tus- schenbei.de te komen om de vrijlating van den burgemeester van Cork te ver krijgen en hij heeft bij den minister van buitenlandsehe zaken. Colby, persoon lijk een inmenging van Amerika bepleit. Volgens den correspondent van de „Morning Post" teWashington heerscht de indruk, dat terwijl- de Amerikaansche regeering geen officieele vertoogen tot de Britsche zal richten, wellicht niet of ficieel te verstaan zal -worden gegeven, dat, als de Britsche regeering aanlei ding zou kunnen vinden om Mc. Swinev vrij te laten, dit aan de regeering te Washington niet alleen groote voldoe ning zou geven, maar ook zou mee werken tot liet kalmeeren der gernoe— deren in Amerika. DE RUSSISCH—POOLSCHE OORLOG. De vredesonderhandelingen tusschen Polen en Rusland zijn verplaatst naar Riga. Joffe, die vroeger sovjet-gezant in Berlijn was, treedt als leider van de Ruussisclte delegatie op en deze heeft oen vrij en geheim verkeer met Moskou bedongen. Van Poolsche zijde zal de minister van buitenlandsehe zaken Sa- pieha zelf naar Riga gaan en men ver wacht te Warschau, dat de nieuwe on derhandelingen tot een definitieven vre de zullen nleiden. A.s. Woensdag of Donderdag beginnen dc besprekingen. Op het front is ook de nieuwe aanval van Boedjenny in de streek van Lem- berg mislukt. De stafberichten uit Mos kou erkennen dat het roode leger, na aanvankelijk op 't Galische front voor waarts te zijn gegaan, thans terugtrekt. Over Boedjenny's nederlaag wordt uit Warschau aan de „Daily Chronicle" gemeld, dat na de debacle in het noor den, Trotzki een bijzondere, draadlooze opdracht naar Boedjenny zond. waarin hem bevolen werd oi de sovjet-troepen aan hei zuidelijk front te helpen over winnen of met allen spoed de roode le gers in het noorden te hulp te komen. Boedjenny besloot dat de eenige kans op succes een snel offensief- was, met het dubbele doel Lublin te nemen en een wig te drijven in het Poolsche front ten noordwesten van Lemberg. Hij on dernam de hopeloozé taak met nauwe lijks O000 manschappen. Na het voor- loopig succes van Boedjenny kwam e.' voor de Poolsche troepen versterking ten getale van verscheidene duizenden. Deze versehe troepen trachtten door te dringen naar de Russische achterhoede en in dé pogingen om zich van de Pool sche troepen los te maken, werd de roode cavalerie vrijwel in de pan ge hakt. Een beslissing door de wapenen, die Rusland heette na te streven, lijkt op dit oogenblik althans onbereikbaar, waai de „uitgeputte" Polen nog aanvals- kracht genoeg over hebben om ue Russen op hun eigen gebied achterna te zitten. Het verwachte groote offensief op het noordelijk front, waarover Duit- sehe bladen met eenige geheimzinnig heid zirtspeelden, is nog altijd niet los gekomen. Beide partijen neigen tot der. vrede. Na daartoe bekomen toestemming van de Nederlandsche regeering is het hospitaal-kerkschip „De Hoop" voor zien van een installatie voor draad looze telefonie. Het schip is daarmede Vrijdag van ljmuiden naar de haring vloot op de Noordzee vertrokken. Dit i- het eerste Nederlandsche schip voor de visschersvloot met zoodanige installatie aan boord. Zaterdagavond heeft te Gronin gen een felle uitslaande brand gewoed in een huiden- en vellenpakhuis, in ge bruik bij de firma Salomons en Marcus en toebehoorende aan den manufactu- rier Z. Cohen. Daar het pakhuis inge bouwd is tusschen perceelen in de Costerstraat en Gelkingsstraat, werd het blusschingswerk bemoeilijkt. Toch wist de brandweer het vuur in hoofd zaak te beperken tot het pakhuis, da: met zijn voorraad huiden, vellen en ivo! geheel is uitgebrand.Verschillende aan grenzende perceelen kregen eenige brand- en aanzienlijke waterschade. in verband met de berooving van 33,000 ten nadeele van een bankloo- per, welke Vrijdag plaats vond in eer. perceel in de St. Olafssteeg te Amster dam, meldt het persbureau V. D. nog. dat behalve de bewoner van dat perceel ook twee vrouwen, met wie deze leefde en die eveneens verdacht worden bij 't misdrijf betrokken te zijn geweest, zijn gearresteerd. Bij een huiszoeking werd niets var den buit, die vermoedelijk reeds elder? in veiligheid is gebracht, gevonden. De verdenking van medeplichtigheid is >ok gevallen op een man, die zich ook ir dat obscure huisje ophield, zoodat de politie hem eveneens in arrest gesteld heeft. Alle verdachten blijven echter hardnekkig ontkennen. Te Delft werd eenige maande: geleden de penningmeester van de Delftsche Inkoop-combinatie van Ne ringdoenden ontslagen. Bij de afreke ning was slechts een bedrag groo: 2400 aan contanten aanwezig, de. res: die men nog van hem te vorderen had. vergoedde hij in suiker. Thans is uitge komen. dat deze suiker nog betaald moet worden aan het Centraal Suiker kantoor. Van der H. is naar aanleiding van zijn frauduleuze handelingen door de recherche gearresteerd. De verduis tering loopt over een bedrag van on geveer 5000. Voorgevende het oog op haar te hebben laten vallen, en met haar te willen huwen, wist zekere G., wonende te 's-Gravenhage, een te Delft wonen de trouwlustige weduwe een bedrag groot 25 afhandig te maken, die hij volgens zijn bewering te kort kwam om iets te koopen. Hij liet daarna niets meer van zich hooren. Vrijdag zag de vrouw den man loo-pen die haar had bedrogen en opgelicht. Zij achtervolgde hem en leverde hem over aan de politie. De oplichter zit thans achter slot er- grendel. De man heeft reeds op meer trouw lustige weeuwtjes het oog laten vallei:, welk oog er later weer afrolde toen hij geld van hen in bezit had. Een meisje te BoekeFn werd aan gevallen.-door een hond, die van den ketting was losgebroken. Het kind werd zeer. ernstig aan een arm en ee: been verwond, terwijl haar de kleeren grootendeels van het lijf werden ge scheurd. Een vrouw, die ter hulp snelde, bracht het er niet beter af en werd ook door den htond gebeten. Toen meerdere hulp kwam opdagen, en men het dier was meester geworden, werd het me: geweerschoten afgemaakt. In verband met het voorkomen van meerdere gevallen van hondsdolheid in die omgeving, zijl! vrotnv en kind ter

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3