Stads= en Provincienieuws er, en zoo ja, welk schoolgeld daar ge heven word!, waf schoolruimte, aantal leerlingen per klasse, leermiddelen, enz. betreft, dezelfde zorg aan te wenden de openbare scholen waar uitgebreid lager en meer uitgebreid lager of mid delbaar onderwijs wordt gegeven, open te stellen voor allen, die de noodige ontwikkeling bezitten oni het onderwijs te volgen, en het onderwijs voor jon gens en meisjes even deugdelijk in te richten. De gemeente behoort voldoende te voorzien in de behoefte aan voortgezet of herhalingsonderwijs, en vakonder wijs te verstrekken of te steunen, dat zich aansluit bij plaatselijke behoeften (handels- en ambachtsonderwijs, in landelijke streken vooral land- en tuin bon wonderwijs) voor meisjes worde met name goed kook- en huishoudon- derwijs ingericht. Door goed geregelde schoolvergade ringen worde den klasse-onderwijzer medezeggenschap verleend in de leiding der school. Door ouderavonden worde van de inzichten der ouders kennis genomen. In het belang der gezondheid in het algemeen worde van gemeentewege, hetzij door eigen werkzaamheid of door het steunen van bemoeiingen van parti culieren, zorg gedragen voor nauwkeu rige controle van de voedingsmiddelen en voor het alom in ruime mate ver krijgbaar stellen van drinkwater voor openbare waschinriehtingen, openbare slachthuizen enz. Bestrijding van drank misbruik worde van gemeentewege krachtig ter hand genomen. Ten aanzien van het woningvraag stuk is een krachtige uitvoering dei- Woningwet noodzakelijk. De gemeente verleene waar het particulier initiatief niet voldoende voor den aanbouw van goede en goedkoope woningen zorgt, daartoe krachtigen steun aan vereeni- gingen. vennootschappen of stichtingen uitsluitend in het belang van verbete ring der volkshuisvesting werkzaam en neme voor zoover door deze niet vol doende in de behoefte aan aanbouw wordt voorzien, dien aanbouw zelf krachtig ter hand en doe verder al dat gene waartoe de wet haar de bevoegd heid geeft. Wat betreft het gemeentelijk belas tingwezen, zij de eisch dat het beginsel van belasting naar draagkracht beter tot zijn recht kome, met ruimere toe passing van progressie, richtsnoer, ook door verschillenden aftrek voor gehuw de of daarmee gelijk te stellen personen en ongehuwden en kinderaftrek. De oorlogsbegrooting verhoogd. Naar wij vernemen, is dezer dagen een wetsontwerp te verwachten, waar bij de oorlogsbegrooting voor het loo- pende dienstjaar voor verschillende doeleinden met ongeveer 19 millioen verhoogd wordt. De prijs van rijst. Het Ned. Weekblad voor den Hande! in Kruidenierswaren verneemt, dat ver laging van den rijstprijs van 10, na eenige dagen weer gedeeltelijk onge daan is gemaakt en de prijs door de peilers is verhoogd met 4, zoodat de ze thans 54 tot 56 per baal bedraagt. Suikerprijzen. De minister van landbouw maakt bekend, dat voor de vier perioden van het 4e tijdvak der rijkssuikerkaarten, aanvangende 6 September 1920 en al- zoo eindigende 4 October d.a.v. voor suiker eerste hand de thans geldende pgijs van 94 per 100 K.G. gehand haafd blijft, terwijl bij levering van ten minste 100 K.G. de grossiers wederom 95.25 en bij levering van kleinere hoeveelheden 95.75 per 100 K.G. in rekening mogen brengen Ook de waarde van 400 bons voor bovenbedoelde vier perioden blijft der halve dezelfde, nl. 39.75. De inlevering der bons over deze perioden (bons 49, 50, 51 en 52) aan het rijkskantoor voor suiker kan geschieden tot uiterlijk Maandag 1 Nov. 1920. Rijkssuikerkaart. In het tijdvak van Maandag 6 Sep tember tot en met Zondag.12 Septem ber e.k. zullen geldig zijn de bons no. 48 en 49 van de rijkssuikerkaart. Ontevreden postambtenaren. Gisterenmorgen demonstreerde een honderdtal postambtenaren dames zoo wel als heeren voor het hoofdpostkan toor te Amsterdam. Zij voerden een viertal borden met zich mede waarop de middelen gevraagd werden om brandstoffen en kleeren te koopen, be lasting te kunnen betalen en de gezin nen behoorlijk te kunnen onderhouden. Een deputatie werd tot den directeur toegelaten en omtrent het verhandelde werd den wachtenden buiten mededee- ling gedaan. VLISSINGEN, 4 SEPTEMBER. Koninginnedag. Het is een gelukkige greep geweest van het bestuur van den Oranjebond, toen het concert van Dinsdagavond uit gesteld werd tot den avond voor de eigenlijke feestviering. Want daarmee liep hij de kans, dat het droog, mooi weer was. En dat heeft het tenminste getroffen. Een menschenzee bewoog zich van 8 tot 10 gisterenavond door het Bellamypark, dat ditmaal niet ge heel in het duister lag, zooals dat an ders vaatk. het geval is Dij muziek-uit voeringen. Warrt dank zij de opheffing van het siiritgebod, waren de winkels open en dus verticht. En van deze ge legenheid hadden enkele inrichtingen daar in den omtrek gebruik gemaakt om zich in feestgewaad te steken. Ver melden we onder die gelegenheden de banketbakkerij van den heer Plouvier, die inwendig verlicht was door met Oranje-lampions gemankeerde elcctri- sche lampjes, wat van uit het Bellamy park een feeëriek gezicht opleverde, en het daarnaast gelegen hotel „du Com merce", waarvan de luifel behangen was met een rij lampions, waardoor de" talrijke bezoekers op hun gemak kon den kijken naar de zich heen en weer bewegende menschenmassa en konden luisteren naar de [linke, krachtige en mooie muziek die het muziekgezelschap „Ons .Genoegen" op de tent ten gehoo- re bracht. Daardoor werd de geestdrift ver hoogd en de geest klaar gemaakt voor het feest van heden, dat, jammer ge noeg, door het regenweer reeds gele den heeft. Want, toen wij op het Eiland kwamen, werd ons meegedeeld, dat de Reveille, zooals ze Joepaald was, door den regen niet zou doorgaan. De tocht heeft later toch plaats gehad en voor afgegaan door de tamboers der mari ne, is een wandeling over het eiland gemaakt, maar de ovatie aan den bur gemeester kon niet doorgaan met het oog op de verdere afwerking van het programma. De actie van de metaalbewerkers. Gisterenavond had in de groote zaai van „de Oude Vriendschap" alhier een openbare vergadering plaats, uitge schreven door de afdeeling Vlissingen van den Ned. Christ. Metaaibewer- kersbond, waar de heer Hordijk, dis- striet-bestuurder spreken zou over „Onze houding inzake de Metaalbond- actie." Na een inleidend woord en opening met gebed door den voorzitter, den heer j! Steketee, verkreeg de heer Hor dijk het woord en spreker begon met te erkennen dat "de stand der actie op het oogenblik niet erg schitterend is voor de arbeiders. Zij heeft een groote teleurstelling gebracht. Met beslistheid kan worden getuigd, dat de Christelijke Metaalbewerkersbond heeft gedaan wat in zijn vermogen was, om deze actie tot een bevredigend einde te brengen. Met kracht kwam spreker rip tegen de verdachtmakingen door de tegen standers inzake de Christelijke vakactie in het algemeen en tegen 'den Christelij ken Metaalarbeidersbond steeds naar voren gebracht. De Christelijke vakbeweging is niet revolutionnair, doch zij voert met even veel recht den strijd voor betere ar beidsvoorwaarden en- naar sprekers overtuiging is er alleen geluk en wel vaart voor den arbeidenden stand te verwachten, indien de strijd voor soci ale verbeteringen gevoerd wordt met toetsing aan de ordinantiën Gods,welke aan patroon en arbeider den goeden wég wijzen. In deze richting gaat de Christ, vakbeweging. Steeds is zij be zig voor de arbeiders het goede te zoe ken. Ter bevordering van het recht heeft de Christ, vakbeweging een dure roeping te vervulen. Spreker behandelde hierna hoe op het oogenblik de stand van zaken is, ten opzichte van de metaalbond-actie. Bij het begin van deze actie had men ge hoopt, dat hetgeen verleden jaar niet kon worden verkregen, nu zou toege staan zijn. Deze hoop begfnt echter al meer te verdwijnen. Spreker wees er op dat de metaal-arbeiders in vele opzich ten achter staan bij de andere arbeiders. Het nu geldende loon-systeem heeft in geen enkel opzicht de sympathie 'der arbeiders het is alleen in het belang der patroons. Betreffende dezen eisch tot invoering van een minimum-loon is de houding van de Christ, organisatie precies als die van de andere arbeiders organisaties. Om dezen eisch ingewil ligd te krijgen had men desnoods den strijd aangebonden. Spreker verdedigde daarna het los laten van den 54-urigen arbeidsduur dit gebood de taktiek. De werkgevers in de metaal-industrie waren absoluut niet te vinden om dezen eisch in te willigen en hadden daarbij flinken steun van de arbeiders zelve, leder die onbe vooroordeeld is, zal moeten erkennen, dat speciaal in de metaal-nijverheid een groot aantal arbeiders niets voelen voor den 8-urigen arbeidsdag. De Christ, metaal-organisatie nu (rad gehoopt dat door het laten vallen van dezen eisch, de werkgevers genegen zouden zijn geweest, den minimumloon standaard in te voeren. Binnen kort wordt de 45-urige arbeidsweek toch wettelijk ingevoerd. Spreker besprak nu verder de oorza ken welke geleid hebben tot het ver breken der samenwerking met de an dere organisaties. De oorzaak daarvan ligt hierin dat de landelijke federatie weigerde het compromis-voorstel Danz te accepteeren, waardoor ook de alge- meene bond de samenwerking niet ver der wenschte voort te zetten. De heer Hordijk betreurde dezen gang van zaken en deed uitkomen, dat de Christ, bond ten allen tijde tot sa menwerking bereid is, mits dit niet ten gevolge heeft een prijsgeven der Christ, beginselen. Al kan niet worden ontkend, dat dit gebeurde de eischen der arbeiders organisaties geschaad hebben, een der grootste oorzaken is ook de groote lakschheid in alle organisaties en in alie plaatsen van ons land, van de arbeiders, welke' zich tify in' groote onverschillig heid' Van" de 150.000! arbeiders' in cfe me taal-industrie in Nederland' zijn nog nauwelijks oO.OOO" man georganiseerd, en dit geeft den patroons 'n groot" voor recht op de arbeiders-organisaties. De werkgevers hebben zich in de laatste jaren sterk georganiseerd en dit feit wordt door de arbeiders te zeer onder schat. Met kracht wekte de heer Hordijk ten slotte dan ook de ongeorganiseerden op de Christ, vakorganisatie te versterken, daar alteen in dien weg de maatschappij naar recht en gerechtigheid4>an worden hervormd. Door den heer Van tter Peijf werd met spreker van gedachten gewisseld, waarna de bijeenkomst door den heer Hordijk met dankgebed werd gesloten. Onderwijzersvergadering. In Je namiddagvergadering der on derwijzers in het arrondissement Mid delburg, gehouden in het Grand Hotel alhier, hield de heer-W. C. van da Vol- kere uit Amsterdam demonstratie- proeven met vloeibare lucht. Deze gevaarlijke stof had de heer Van de Volkere zelf afgehaald van de electro-fabriek te Amsterdam. Zij heeft eën blauwachtige kleur ('hemelsblauw). Het is zuivere lucht (zuurstof stik stof). die een zeer lage temperatuur heeft het kookt bij 193 onder nul. De spreker gat zeer interessante proe ven te zien. Kwik, dat steeds als vloei baar bekend is in 't dagelijksch leven en alleen bij 40 vast wordt, werd, nadat het in vloeibare lucht gelegen had,'ijzerhard 't zelfde met alcohol, dat alleen bij 130 stolt. Daar de chemische verbandschap verdwijnt onder lage temperatuur, liet de heer Van de Volkere zien, dat gum mi, zink, e. a. geheel broos worden, na indompeling in vloeibare lucht. Natrium en zoutzuur, die, als zij met elkaar in aanraking komen, een ontzettende ont ploffing te weeg brengen, werden na groote afkoeling in vloeibare lucht, met elkaar in aanraking gebracht en ont ploften nog met een groote knal. De vloeibare lucht wordt door sa mendrukking, afkoeling en door ont spanning door nauwe openingen bereid in de electro-fabriek te Amsterdam. 800 L. lucht geeft 1 L. vloeibare lucht. Het S. G. is iets grooter dan water. In de practijk heeft het groote waarde, o.a. bij het doen springen van mijnen en bergen, bij het fabriceeren van Arga-tampen, bij het transportee ren en conserveeren van groenten, het dooden van levende wezens zooals zijderupsen enz. Na nog eenige demonstraties gege ven te hebben, liet de heer Van de Vol kere op duidelijke wijze zien, dat de electrische weerstand verdwijnt onder lage temperatuur. De zeer prachtig ge slaagde proeven, toegelicht door een met Attisch kruid besprenkelde rede, hadden in hooge mate de belangstelling der vergadering. De schoolopziener was dan ook de tolk van allen toen hij den heer Van de Volkere dankte voor "t geen deze gepresteerd heeft. Daarna werd de vergadering geslo ten. Een gemengde zangvereeniging Nu de vacanties achter den rug zijn, de langere, avonden weer aan het ko men en de studies en ontspanningen voor nazomer en winter staan hervat te worden, dachten wij ook aan het mu- ziek-leven in onze stad en wel meer bijzonder aan de zang-vereenigingen. Het is n.i. naar aanleiding van geruch ten, die ons ter oore kwamen, van her nieuwde pogingen om de dames-zang- vereeniging van den heer Hans Cleuver te veranderen in een gemengde, dat wij op dit feit de aandacht eens willen vestigen. Jaren geleden bezat Vlissingen nóg een gemengde zangvereeniging onder leiding van den heer Otto Lies. De oude kwaal, te kort aan heeren, maakte een einde aan het bestaan dier vereeni- ging. Nu, na een lange periode worden de pogingen hervat en moeten wij eens een warm woord spreken tot de heeren. Het resultaat, dat de heer Hans Cleuver tot heden heeft bereikt met de dames zangvereeniging is bekend en heeft de verwachtingen overtroffen. Wij mochten steeds gunstige recensie's over haar concerten schrijven en waar wij overtuigd zijn, dat een leiding als die van den heer Cleuver garandeert, dat ook een gemengde verecniging op het zelfde peil zal komen te staan als de tegenwoordige dames-zangvereeniging, is het nu slechts aan de heeren-zangers om te maken, dat wij dezen winter een goede gemengde vereeniging krijgen, temeer daar het repertoire voor dames koor snel uitgeput is, terwijl voor ge mengd koor veel meer en vooral veel mooiere en interessantere werken be staan. Wij zouden, men vergeve onze vrij moedigheid, de heeren bij name weten te noemen, die zich nu eens moesten aansluiten. Wij gelooven ook, dat het onvoorwaardelijk toetreden van enke len, bij wijze van begin maken, de ove rigen zou aanmoedigen. Het pleit niet voor Vlissingen ais men zulke wanhopige pogingen moet doen voor er op muzikaal gebied iets tot stand gebracht kan worden. Laat deze opwekking er dan toe mogen bijdra gen, dat de pogingen die dit jaar weer in het werk gesteld worden, met succes bekroond worden. I'n de spaaVfeanfe aan de NieuwS'traat alfSer werden ii) de ma'atid Augfl&tüs 662' injagen gedaan tot een: bedrag van ƒ43.284.27 en I6'3' terugbetalingen ïöt- een bedrag van ƒ205960.17. Er werden' in die maand 37 nieuwe inleggers inge schreven; waardoor tiet aantaii spaar ders steeg tot 3647 en' hun tegfted tot ƒ713.303.16. Er werden 35 spaarfewsjes ter lediging aangeboden, inhoudende 265.32. Met 809 spaarzegels werd' be spaard 35.29, welk bedrag op' de ispaarboekjes werd bijgeschreven. In de week van 28 Augustus tot en met 3 September werden in het gewone bad 1171 baden genomen, waarvan 542" door dames en 629 door heeren. in het volksbad werden 430 baden gebruikt, waarvan 90 door dames en 340 door heeren. De hoogste temperatuur van de lucht was 64 graden, de -gemiddelde tempe ratuur van het water 62 graden. Het Zweedsche motorschip „Skan" is, na het innemen van een lading biik- afvai aan de elèctro-tinfabriek' alhier, naar Grangemouth vertrokken. Het Nederlandsehe jacht „Zeerob", van Vlissingen met de heeren Dubois, theeplanter op Java en J. v. d. Strijbos aan boord, poogde de haven van Port land (Engeland) door den Zuidelijken ingang in te varen, toen liet uit den koers raakte en strandde. De opvaren den slaagden erin de rotsen te bereiken, waar zij bleven tot zij door visschers werden gered. Hun bezittingen gingen ecliter verloren. De „Zeerob" is volko men wrak geslagen De B. E. K. T. M. Men zou denken, dat na vier dagen het toestroomen van bezoekers naar het Schuttershof te Middelburg wel luwen zou en gisterenmorgen leek deze ge dachte te worden bewaarheid. Des middags begon het echter weder vol te worden en gisterenavond, toen de Vlissingsche Postfanfare zich deed hoo ien, was het weer zeer druk te noemen. Het aantal bezoekers bedroeg gisteren 1600, zoodat tot gisterenavond een totaal van 10,000 was bereikt. De Post fanfare mocht zich in een groote be langstelling verheugen en moest zelfs na het toegiftje, het Zeeuwsch Volks lied, nog een marsch ten beste geven. Zeeuwsche Bakkersbond. Donderdag werd in de bovenzaal van de sociëteit ,,St. Joris" te Middelburg de jaarüjksche algemeene vergadering gehouden van den Zeeuwschen Bak kersbond. De voorzitter, de heer Ch. J. de Wolff, opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom en sprak zijn groote voldoening uit over het groote succes dat de tentoonstelling te beurt valt. Hij deelde mede, van de exposanten vernomen te hebben, dat zij goede zaken ma Pen en sprak ten slotte de hoop uit, dat deze tentoonstelling goede vruchten moge afwerpen voor nu en voor de toekomst. Na nog een enkel woord gewijd te hebben aan de nieuwe distributie-rege ling voor bloem en meer eindigde de voorzitter. Ingekomen was een verzoek van U. B. O., om als lid van deze vereeniging toe te treden, wegens iiet groote nut dat daaraan verbonden is. Dit werd door den secretaris, den heer C. D. van Noppen, nader onderstreept. De secretaris bracht daarna zijn jaar verslag uit, dat door zijn nauwkeurig heid den dank van den voorzitter in- oogste. De penningmeester, de heer H. Btiij- ze, bracht verslag uit van zijn gehou den beheer, waaruit blijkt dat een voor- deelig saldi is van ƒ71.69. Op advies van de door den voorzitter benoemde commissie werd de rekening goedge keurd en den penningmeester dank ge bracht voor zijn gehouden beheer. De voorzitter werd 'onder applaus met algemeene stemmen herkozen, wel ke benoeming door hem met dank voor het gestelde vertrouwen wordt aan vaard. Alsnu riep de voorzitter een hartelijk welkom toe aan den heer G. J. Bak borst, secretaris van den Ned, Bakkeis- bond en zeide, dat dit de eerste verga dering is, waarin een lid van het cen traal bestuur aanwezig is. Hij sprak den wenscli uit, dat dit bezoek door meer dere zal worden gevolgd. De heer Bakhorst beantwoordde den voorzitter en bracht hulde aai hen, die de tentoonstelling organiseerden en be wonderde den durf en moed, die hen bezielt. Vervolgens hield de heer Van Nop pen een lezing over de op handen zijnde Arbeidswet. In zijn inleiding zeide spr dat er een tijd achter ons ligt van con servatieve ideeën en menschen, er is een tijd geweest, dat men de massa niet tot andere gedachten kon brengn de tegenwoordige tijd, met zijn vele wetten en bepalingen, heeft de ijskorst doen breken, en is het thans veel gemakke lijker voor de leidende personen, om in vloed op de massa uit te oefenen. Tot ziin eigenlijk onderwerp komende, zeide spr., dat de nieuwe wet ook voor het bakkersbedrijf van zeer groots be- teekenis is. Was ér maar meer eenheid onder de bakkers, en meer medeleven met zijp tijd, dan zou alles goed gaan. Zij moeten zich voorbereiden voor den nieuwen tijd. Of spr. de wet toejuicht, durft hij niet zeggen de artikelen waarop de wet-Talina gevallen is, zit ten juist in deze wet de persoonlijke vrijheid wordt aan bawdeW gelégd. Als de wét komt,, zullen niéuwe hanen be wandeld moeten worcfen. fn verband hiermede besprak de heer Van Noppen verschillende-" artikelen der wet, vooral de belangen van den alleenWèrkenden bakker en d<-' verkoop v-stf het brood werden door hem uitvoerig behandeld. Ook ovei' het groot en klein bedrijf gaf spr. verschillende beschouwingen ten beste en eindigde daarmede zijn mer gloed uitgesproken rede. De voorzitter heette nu de vrouwen welkom, die tijdens de lezing waren binnengekomen en zeide, dat liet een groot belang is, wanneer ook zij in den strijd om het bestaan hare mannen bijstaan, dit geett moed voor de toe kom sL Van de gelegenheid, om niét den heer Van Noppen van gedachten te wisselen, werd alleen gebruik gemaakt door den heer Bakhorst, die speciaal over de kwestie van den verkoop van het brood met den heer Van Noppen van meening verschilde, welk verschil door de ge voerde discussies niet tot een oplossing kwam.. Met dank aan beide heeren voor hunne leerzame opmerkingen en aan de aanwezigen voor de opkomst, sloot de voorzitter de vergadering. Men. schrijft ons uit Middelburg Burg. en Wcth. stellen voor, in aan sluiting met een besluit, genomen in di besloten vergadering van 9 Juni, om 14 perceelen aan het Bagijnhof aan h koopen van de erven Snijders, vooi 10.000" en daarvoor een tijdelijke géld- leening van 10.500 aan te gaan, totdat het in een definitieve wordt opgenomen. De commissies voor de fabricage en voor da financiën gaan daarmede ac- coord. Daar een nieuw leerplan voor de gymnasia zulks noodig maakt, stellen Burg. en Weth. voor liet personeel aan liet gymnasium uit te breiden met een tweeden leeraar in de wiskunde en als zoodanig te benoemen den heer dr. J. A. Vollgraff te 's-Gravenhage. In verband met het contract met de Trammaatschappij is de levering van stroom sedert de vorige verhooging weder met 2 cent per K.W.U. gestegen en daarom stellen Burg. en Weth. voor dit ook met den verkoopsprijs te doen en hen te machtigen dit steeds te doen bij volgende schommelingen, zonder iedere keer den raad te hooien. Twee leden der commissie van finan- ciën zien niet in, dat steeds verhooging van den inkoopprijs gevolgd mot, wor den door een verhooging van den ver koopsprijs, daar het bedrijf over 19* nog J6039.73'/2 winst opleverde en dit ook dit jaar nog wel zal doen. Bttrg. en Weth. zeggen, dat het winst maken van vele factoren afhangt, doch dat vast staat, dat verhooging van den inkoopsprijs steeds vermindering van het winstcijfer tengevolge heeft. Burg. en Weth. stellen voor, waar liet Rijk 5000 en dé provincie ƒ2500 subsidie geven voor de in 1921 te hou den provinciale landbouwtentoonstel ling, van gemeentewege ook 2500 toe te staan, opdat dit mede zal bevorde ren, dat de tentoonstelling op een ter rein tusschen Schroeweg en Segeers- weg en niet op het marine-vliegterrein tusschen Vlissingen en Souburg zal worden gehouden. Burg. en Weth. vragen een crediet van 3600, om gedurende het winter seizoen behoeftige schoolgaande kinde ren van kleeren: te voorzien en als limit't te stellen voor een gezin van 2 of 3 personen een totaal-inkomen van 15 of daar beneden per week en voor elk gezinslid meer 2.50 daarboven. Een der leden van de commissie van financiën is tegen uitbreiding van den -overheidszorg in dezen, en de geheele commissie wil bepalen, dat per gezin gemiddeld niet meer dan 10 per schoolgaand kind wordt besteed. In veiband met de nieuwe stijging der kolenprijzen enz. stellen Burg. en Weth. voor den gasprijs weder met 3 cent te verhoogen. De commissie van financiën ge'eft toe, dat verhooging. noodzakelijk is, maar meent, dat 2 cent voldoende is. In de Vrijdag te Middelburg gehou den vergadering van aandeelhouders van de N V. Handel in Chemicaliën en Verfwaren v.li. C. A. Schutte Co., werd het dividend over het afgeloopen boekjaar, na ruime afschrijvingen, be- paard op 10 De afdeeling Zeeland van den Alge meënpii Nederlandschen Politiebond heeft zich tot Ged. Staten van Zeelanti gewend, met verzoek te willen bevorde ren, dat aan alle beambten van ge meentepolitie in de provincie een maand extra-salaris, met een minimum ran 100, wordt uitgekeerd. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. In de Gcref. Kerk (de Middelkerk) alhier zal binnen enkele weken een fraai nieuw pijporgel worden in gebruik genomen. Het instrument heeft twee klavieren en vrij pedaal en wordt ge bouwd door de firma A. S. J. Dekker te Goes. Het orgel, dat etectrisch wordt gedreven, zal worden gekeurd en in ge bruik genomen door den bekenden toonkunstenaar, den heer F. Tollig ul' Rotterdam. Synode Geref. Kerken. In de vergadering der Synode van de Geref. Kerken heeft prof. Kn>De' gerapporteerd over een verzoek iJ

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2