bIutenland GEMENGD NIEUWS LAATSTE BERICHTEN Uer wel, als het alleen zoo in Vlissingen .„as maar het'is immers algemeen. In' Zutfen klaagt men niet, daar be taalt men toch ook 22 cent per nieter 93 cent per muntmeter, en (leze fa- Z* is eigendom van de gemeente, en t het eaS betreft, daar is.ook wel wat wa 1 7PL'"en, maar tiet kan niet an ders en daarom zwijgt nien. neukend voor de plaatsing. Dankenu Q D|JKSTRA Zutfen, 30 Augustus 1920. nF POOLSCH—RUSSISCHE OORLOG. Ain beide zijde" verklaart men gaar- J den vrede te wilen, maar verder komt men ook niet. Beide partijen, hou den vast aan wat zi, haar rechten noe men De Poolsche delegatie heeft rond weg verklaard, dat zij de voorwaarden, door de Rassen voorgesteld, niet kan De Poolsche natie Verlangt aannemen. een vrede gegrond op een rechtvaardi- ,,P overeenstemming, waarin de belan- fwn der beide landen gelijkelijk geëer biedigd worden. De verklaring gaat de veertien punten der Russische voorstel len na wijst er eenige van de hand, stelt 011 andere een wijziging voor en komt ook met nieuwe bepalingen. Zij zegt ten slotte, dat alleen zulke voorwaarden zullen' worden aangenomen, die niet de onafhankelijkheid en souvereiniteit van Polen aantasten. Polen wil het recht behouden zijn eigen regeeringsvorm te kiezen. Nu zullen de Russen stellig met toegeven, zoolang zij zich nog sterk genoeg voelen om den oorlog voort te zetten. En daarbij is volgens den Russi- schen korpscommandant Gazef de haat tegen Polen zoo geweldig groot, dat de oorlog een volksoorlog in den waren zin van het woord is geworden. Intus- selien plukt generaal Weygand reeds zijn lauweren. Hij is ook door zijn land gedecoreerd en Zaterdagavond is hem een ontvangst bereid in Frankrijk alsof hij een Fransche overwinning had be haald. Polen geldt te Parijs als een bondgenoot met een aureool van tra gisch en heldhaftig verleden. De geest drift bruiste los, toen generaal Wey gand uitstapte Leve Weygand. leve Polen 1 werd er geroepen. Een drom van officieren, Fransche, Poolsche en geallieerde burgerlijke autoriteiten en leden der Poolsche kolonie wachtten hem op. Het gezelschap werd, ondanks den ordedienst, haast omver gedron gen, Van alle kanten werden handen toegestoken. Jusserand, die Frankrijk in bijzondere zending te Warschau verte genwoordigd heeft, raakte geheel in de knel. Het duurde een half uur vóór de auto met de generaals Weygand en De- stichter uit de volte los kon komen. Duizenden en duizenden stuwden voor het station te hoop ook de Pool sche officieren, die in auto's voigden, hadden ontelbare handen te drukken. Weygand verzekerde nogmaals met den Poolschen generalen staf geen ge schil te hebben gehad. De Russen zijn vol goeden moed, bin nen 14 dagen zou het Poolsche offen sief tot staan zijn gebracht. Dan zullen zij zeker trachten hun slag te slaan. De Polen houden daar ook rekening mee, want de mobilisatie en verdere vorming van vrijwilligerskorpsen wordt voortge zet. 't Lijkt er dus nog niet naar, dat het spoedig vrede zal zijn. Duitschland mocht het anders ook wel wenschen, het zit met 70,000 man geïnterneerde troe pen, die wel eens een gevaar voor dc rust van het land konden worden. POLEN EISCHT DE VERNIETIGING VAN RUSLAND. Te Warschau heerscht grootc onge rustheid over een verklaring van maar schalk Pilsoedsky. Hij verklaarde dat het onmogelijk was voor Polen een ver dedigende houding aan te nemen. Hij achtte het wijzer om de vernietiging van den vijand door te zetten. De bladen zeggen dat hiervan offi cieel kennis is genomen, evenals van andere aanwijzingen Omtrent de neiging van de zijde der Poolsche militaristen 0111 geen acht te slaan op den raad der geallieerden tegen de poging 0111 Inin grenzen uit te breiden. De Engelsche meerling daarover is naar de Poolsche regeering gezonden. Tevredenheid wordt te Warschau echter gevoeld over ',e' feit, dat gematigde neigingen in overweging zijn. De minister van bin- nenlandsche zaken prins Sapicha is de verpersoonlijkte gematigdheid zelve en zal onder geen voorwaarden zijn hóu- ™>g veranderen. Van militaire zijde ee t de organisator van 't Poolsche 'iwmigerscorps generaal Haller zijn "dgenooten gewaarschuwd luin suc- essen niet als een volkomen ovrewin- mi|g te beschouwen. DE RUSSISCHE VERLIEZEN. Tan het Russische Noorderleger zijn hans reeds 107,000 krijgsgevangenen gemaakt en 50,000 gesneuveld of zwaar' gewond. Sterke vijandelijke contingen- en schijnen de Oost-Pruisische grens e zijn overgetrokken, zonder te zijn ge- nterneerd. Zij trachtten zich te ver schansen bij Sutvalki. DE TOESTAND IN IERLAND. Kardinaal Logue, primaat van Ier- he®ft een manifest gepubliceerd, v r'n mj zoowel tegen de gruwelen ten 11 Feiners en het neerscliie- n van de politie protesteert, als tegen 7iehaBra',,le8» waartoe de regeering Zl<-li genoopt heeft gezien. '1 dfigeregelheden op gisteren te INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Hoe nierkwalen te voorkomen. Nu de ernst van nierkwalen voor den bedachtzamen lezer duidelijk is geworden, valt te hopen, dat de midde len tot voorkoming algemeen zullen worden toegepast. Want hoe moeilijk het ook valt nierkwalen te genezen, zij kunnen gemakkelijk voorkomen wor den. De natuurwetten matigheid, opge wektheid en voldoende lichaamsbewe ging die ertoe dienen om he.t lichaam in stand te houden, zijn ook de voor naamste regels 0111 nieruitputting te voorkomen. Zware maaltijden, laat naar bed gaan, overdadige prikkels, overwerking, zorgen, eenzaamheid, luiheid en vad sigheid, zijn alle urinezuur vormende gewoonten. Zij vergiftigen het bloed, tasten de nieren aan en veroorzaken pijnlijke verschijnselen als stijve, ont stoken en rheumatische gewrichten, rugpijn, spit, nier-waterzucht, ischias, niergruis of -steen, en blaasontsteking. Als gij reeds een nierkwaal hebt, laat Foster's Rugpijn Nieren Pillen 11 dan helpen om gezond te worden, en past daarna op voor herhaling. Zij verbete ren en voorkomen derhalve, bijtijds ge nomen, nierzwakte. Foster's Pillen geven verzachting aan de urinewegen, regelen de blaas en versterken de nieren. Zij dienen tot niets anders en zijn geen alles genezend mid del. Zij werken niel op de lever, maag of ingewanden. Foster's Pillen doen slechts één ding, maar doen dit goed. Alleen echt, wanneer op de verpak king de handteekening van James Fos ter voorkomt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstr. 13, a f 1.75 per doos of 10.p. zes doozen. 45 Belfast zijn 55 personen gekwetst; vijf gedood, waardoor het aantal dooden in één week 16 bedraagt. Nadat er be langrijke versterkingen waren aangeko men heeft de overheid thans den toe stand onder de knie, doch de staking op de werven en in een deel der fabrieken duurt voort. KRONINGSKWESTIE IN HONGARIJE. De onthullingen van den minister van Landsverdediging Streser in de Hongaarsehe Nationale Vergadering over de omwentelingsplannen van de partij van den vroegeren minister-pre sident Friedrich, hebben de konings kwestie in Hongarije wederom actueel gemaakt. Wanneer, men 't Hongaarsehe grond gebied betreedt, dan ontwaart men aan alles dat men zich in een monarchis tisch gezind land bevindt. De regeering en het leger, alle staatsambtenaren en staatsgebouwen dragen het koninklijke onderscheidingsteeken en in vele ambtsvertrekken en particuliere wonin gen treft men het portret van den vroe geren koning Karl aan. Daaruit i*ag echter niet worden ge concludeerd, dat het gansche volk den terugkeer van dezen Habsburger wenscht er zijn in Hongarije vier mo narchistische groepen, welke voor de verkiezing van verschillende heerschers in het strijdperk treden. De eerste groep is getrouw aan ko ning Karl, zij ziet in hem den gekroon- den, alzoo den rechtmafigen heerscher. De tweede groep propageert voor de verkiezing van aarshertog Jozef tot koning, welke aartshertog zich in een groote populariteit in den lande mag verheugen liet is echter niet uitgeslo ten, dat deze aartshertog slechts als plaatsvervanger voor koning Karl wordt bedoeld. De derde groep, welke zich rondom den graaf Apponyi schaart en welke in hóóg-adellijke kringen invloedrijke aan hangers telt, wil den oudsten zoon van koning Karei, den aartshertog Otto, die thans 8 jaar oud is, tot koning pro- clameeren en voor den tijd zijner min derjarigheid den graaf Apponyi als re gent benoemen. De vierde groep eindelijk wil een buitenlandschen prins op den Hongaar- schen troon zij maakt bijzonder ijverig propaganda voor 'n Engelschen prins. Deze groep is in beginsel tegen koning Karl, omdat deze ooli de wederverkrij- ging van den Oostenrijksthen troon nastreeft, terwijl de Hongaren niets van een koning willen weten, dien zij met een anderen staat tezamen moeten hebben. De Donau zal nog veel water naar de Zwarte Zee brengen, alvorens het tot koningskeuze komt. In verband met de in deze kwestie bestaande tegenstellin gen zal Hongarije wel niet voor het midden van liet volgende jaar tot de koningskeuze komen. DE INCIDENTEN TE BRESLAU. De nota der Fransche regeering in zake de voldoening voor de vernieling van het Fransche .consulaat te Breslau bevat de volgende voorwaarden 1 le. Volledig herstel van het consulaat te Breslau. 2e. Betaling van een som van 100,000 francs aan de ambtenaren van liet con sulaat voor de aan hen berokkende schade. 3e. Bestraffing der schuldigen. Bovendien verlangt de Fransche re- gcering een definitieve bijlegging van 't incident van 16 Juli (het vlagincident) voor het gezantschap te Berlijn door de bestraffing van den commandant der compagnie. Verder eischt de nota nog, dat de Duitsche regeering ernstige pogingen zal aanwendeïT om de belastingen, waaraan de Fransche burgers in Duitschland' onderworpen zijn, op te heffen. De voorwaarden moeten zoo spoedig mogelijk worden uitgevoerd, wordt tenslotte gezegd. DE PRESIDENTSVERKIEZNG IN AMERIKA. Wanneer er geen plotselinge veran dering in den toestand intreedt, zullen er in November 27j/2 millioen vrouwen deelnemen aan de presidents-verkiezin- gen. Niemand kan voorzien, boe de vrouwen stemmen de democraten ho pen echter, dat de meerderheid zich wel voor de Volkenbondspolitiek der de mocratische partij zal uitspreken. Het is overigens Wilson zelf, die den gou verneur van Tenesse verzocht heeft de goedkeuring van de wetgevende verga dering van dien staat voor de grond wetsherziening te verkrijgen, DE MOORD OP DE CZAREN- FAMILIE. De „Times" weet uit de beste bron de bijzonderheden méde te deelen om trent de martelingen, waaraan de Rus sische keizerlijke familie de laatste we ken vóór liet bloedig drama te Jekate- rinenburg heeft terecht gestaan. De gevangenen werden onderge bracht in liet huis van een zekeren Ipa- ties. De tsaar, de tsarina en Alexis, na dat deze laatste later van Tobolsk was overgebracht, hadden tezamen een ka mer boven, die op de binnenplaats uit zag de naast gelegen kamer, die uit zicht gaf op de straat, werd door de groothertoginnen bewoond, in een der de vertrek was dr. Rotkin en het weini ge personeel, dat de familie nog gela ten was, ondergebracht. De beneden verdieping werd door de wachten be woond. Allpen voor de maaltijden, die in een eetkamer gebruikt werden, mocht de keizerlijke familie de kamer verlaten. Rond het huis was een houten schut ting aangebracht, die tot de ramen van de tweede verdieping reikte. Kort nadat de gevangenen waren aangekomen, werd een tweede schutting opgericht, die heel liet huis tot de pannen verborg en ook den ingang en de inrij naar de binnenplaats omsloot. Zooals alle Rus sische huizen, had ook dit huis dubbele ramen, die echter met kalk bestreken waren, zoodat de gevangenen niets van de buitenwereld konden zien, ze kon den zelfs geen kraai zien vliegen. Tusschen de schuttingen, in den tuin, op de trap, naast de W. C., op liet ter ras, overal waren wachtposten ge plaatst. Op verschillende punten waren machinegeweren opgesteld. Dag en nacht duurde de bewaking door. De ge vangenen werden geen oogenblik alleen gelaten, zelfs de grootliertoginnen niet; beleefdheid of eerbaarheid werden ab soluut niet in acht genomen. De periode te Jekaterinenburg was een lang martelaarschap voor de Ro manoff's, dat intusschen steeds erger zou worden tot 't uur van den dood ge komen zou zijn. Dc bewakingsman schappen waren gerecniteerd uit ar beiders in de naburige ijzerfabrieken en molens. Ze waren ruw en onbeschoft en bijna doorloopend dronken. Zij hadden elk oogenblik van den dag toegang tot de kamers der gevangenen, gingen aan de tafel zitten, als zij aten, staken hun vuile handen in de schalen, gingen voor de tsarina staan, joodat deze zich niet bewegen kon en zongen revolutionaire liederen, of spraken vuile taal. Het eten was gewone gevangeniskost, slecht en uiterst karig met houten le pels aten de gevangenen het uit een ge- meenschappelijken schotel. De tsarina kon alleen wat macaroni gebruiken. Dagelijks mochten de gevangenen zich slechts een kwartier in de open lucht ophouden. Ze mochten echter geen arbeid verrichten, wat vooral den tsaar zeer zwaar viel. De tsarina leed verschrikkelijk, Alexis bleef een inva lide. Een korte poos werden de kwellin gen van de gevangenschap nog ver licht. De commandant van de bewa kingstroepen werd door de houding der Keizerlijke familie "Zoo getroffen, dat hij toeliet, dat er door een paar zus ters van een naburig klooster voedings middelen voor de keizerlijke familie ge bracht werden. Deze liefdedienst ver kwikte de gevangenen aanmerkelijk, dank aan de veranderde stemming van den commandant, was ook het optreden van de bewakingstroepen, veel beter. Spoedig was het echter met de veran derde gezindheid van den commandant uit. Hij werd door een anderen com mandant, een zoon van een gevangenis boef vervangen. Als bewakingsman schappen traden „Letten" op, die ech ter, zooals uit de verschillende gege vens moet blijken, Magyaren en Duit- schers geweest zouden zijn. De laatste levensweek voor de Ro manoff's was nu aangebroken. De kei zerlijke familie werd door den com mandant bewaakt als een muis door een kat. Hij wachtte slechts het teeken, dat de sovjet-autoriteiten hem zouden geven. Alles was voor de moordpartij in gereedheid gebracht. Bij een vliegdemonstratie achter Aja.xveld te Watergraafsmeer, geor ganiseerd door de Luftrederei Schüller en de afd. aviatiek van het technisch bureau Schnirring en Co., heeft de pa rachutist Fehrenbach een stoutmoedig stukje uitgehaald. Als passagier ging hij mede met aviateur Schnirring in den Haibenstadter. In de lucht klauterde hij van zijn passagiersplaats af en ging op een van de vleugels zitten. Op de ge vaarlijke zitplaats zwaaide hij lustig met armen en beenen. Voor heden heeft men een heele scène in elkaar gezet: Fehrenbach steelt een portemonnaie en vlucht met een vliegmachine. Deze wordt door jacht vliegtuigen nagezet en de „luchtduivel" Fehrenbach komt dan met een para chute omlaag. Deze geheele scène wordt gefilmd. Zondag vertoonde Fehrenbach we derom aan een der vleugels een hals brekende toer. Hij kroop uit de cabine en ging op een der vleugels staan. Ver volgens sloeg hij de beenen om den rand van de vleugels en liet het boven lijf achterover zakken. In dezen stand bleef hij eenigen tijd met de handen zwaaien. Een zeer kras staaltje, daar hij slechts nog met de beenen aan de machine hing. Daarop kroop hij weer kalm in de cabine. Omstreeks vijf uur steeg wederom een machine op met den luchtheld. Dit maal zou hij van groote hoogte een pa rachutesprong maken. Dc sprong van 'n hoogte van pl.m. 800 M. slaagde uit stekend. Fehrenbach, die in den omtrek van de Kruislaan behouden neerkwam, werd met gejuich ingehaald. In het „Dagbl. v. N.-B." vertelt een inzender, die getuige was van de uitbetaling van de arbeiders van een groote mijn, hoe dezen behalve de loon- kaart allen '11 los briefje kregen, waar op eveneens het bedrag van het uit te koeren loon stond vermeld. Op dc loon- kaart werd het loon uitgekeerd, het briefje mochten de arbeiders houden, maar allen verscheurden het. De stille toeschouwer won inlichtingen in om- trent dit bewuste briefje en zijn zegs man antwoordde „Begrijpt u niet waarom die men seden dat briefje zoo zorgvuldig ver nielen Wel, zie je daar vlak vóór de mijn die café's niet? Daar gaan die menschen eiken dag na de schacht een paar borrels drinken, twee, drie, soms wel vier, en op loondag worden die be taald. Dan wordt er nog een extra ge dronken. Hoor je wel die muziek Het electrische orgel speelt maar aldoor 't zelfde liedje „Breng me nog een kwartje, breng me nog een kwartje en daar in dien hoek van 't café zitten nog een paar meiden en kerels, de een op een viool, de andere op een guitaar, enz. te spelen. Ziedaar het geheim van 't vernielde briefje. De vrouw mag thuis niet weten hoeveel de man in de week verdronken heeft en hoeveel Zondags- geld hij achterhoudt. Daarom wordt 't briefje vernield om zich niet te verra den." Een beschonken bootwerker heeft gisterenmiddag bij de loods „Sumatra" van de Mij. „Nederland" te Amsterdam den bootsman H. M. met een mes ge stoken. In ernstigen toestand is de man naar een gasthuis overgebracht. De da der is gearresteerd. Er heeft te Balk een droevig on geluk plaats gehad. Twee meisjes, dochtertjes van de heeren Haantjes en Dijkstra, trokken ér Zondagmorgen op uit 0111 heide te gaan plukken. Zij kwa men echter niet terug. Vergeefs zoch ten tal van bewoners tot iaat in den nacht den omtrek af, maar er was geen spoor van de kinderen te vinden. Tot men Maandagmorgen een hoed van een van de meisjes bij het water de Luts opmerkte. Terstond ging men aan het dreggen en weldra werden de lijkjes uit de Luts opgehaald. De kinderen hielden elkaar nog bij de hand vast, terwijl een [limner met de andere een bosje heide omklemd hield. De verslagenheid is groot. Door de activiteit van de Arnliem- sche recherche is een Duitseher aange houden, die verdacht wordt in vereeni- ging met anderen 2 millioen mark te hebben geroofd. De firma Krupp te Es sen had dal geld bestemd voor arbeids loon en liet dit door een geleide over brengen. Dit geleide werd overvallen door dezen man met nog anderen, waarbij de geleiders zich heftig ver weerden. Door de roovers werden drie man van het'gelcide gedood en 1 zwaar verwond. Deze Duitseher heeft kans gezien over de grens te komen en had een gedeelte van liet geld, 135.000 mark in een gehuurd kluisje van de Nat. Bank te Arnhem gedeponeerd, .welk geld in beslag is genomen. Bovendien was hij nog in liet bezit van een motor rijwiel en een damesrijwiel, ook van misdrijf afkomstig. Bij fouilleering bleek ook nog dat hij in het bezit was van 125 gulden Hollandsch geld, 5000 mark en een automatische revolver met 5 scherpe patronen. Een gevaarlijk heertje dus. Ter gelegenheid van de Bercheni- sclie kermis te Oss, stond de ruim 40- jarige M. Seinen aldaar, met een tafel tje koek en snoepgoed in de onmiddel lijke nabijheid van een danstent. Zekere J. v. d. H., uit de danstent komende, liep onverhoeds op Seinen ai en stiet hem een mes in het hart, zoodat de man dood neerviel. Hij laat een vrouw met 5 kinderen onverzorgd achter. De dader vluchtte, maar werd in den loop van den middag gevangen genomen. Gisterenmiddag is een meisje van 6 jaar onder het spelen aan de Hoofd kade bij den Z. W. Buitensingel te 's-Gravenhage te water geraakt en ver dronken. Op de Linge, onder Tricht, wilde een 4-jarig knaapje bij het spele varen in een roeibootje eens zwemmen. Hij liet zich in het water rollen en ver dronk. Een boerenknecht te Beek, die door een veulen geslagen werd, is aan de gevolgen overleden. In de Staatsmijn Hendrik te Rumpen is een arbeider tusschen twee mijnwagens ge komen. Zwaar aan het hoofd gewond is hij naar het ziekenhuis te Heerlen ge bracht zijn toestand is hoogst ern stig. Een vierjarig meisje te Grams- bergen was achter op een wagen ge klommen. Toen de wagen stil hield, ge raakte het kind onder een wiel en werd levenloos opgenomen. Een man uit Maasniel wilde zich per rijwiel naar zijn werk te Sïttard begeven. In de na bijheid van Susteren viel hij met zijn rijwiel. Hij was oogenblikkelijk een lijk. Zondagmorgen wilde een havenar beider op een veerbootje aan de Wil lemskade stappen, toen hij tusschen liet bootje en den wal viel en in de diepte verdween en levenloos werd opgehaald. Het aanlal rooverbenden en hun handelingen aan de Nederiandsch- Duitsche grens nemen werkelijk een onrustbarend karakter aan. Eenige da gen geleden heeft zulk een bende, waarvan alle leden zich van een Bel gisch soldatenpak hadden weten mees ter te maken, een gezelschap van onge veer 100 smokkelaars overvallen zij bleven'schieten tot al de smokkelaars 00 de vlucht waren en zij zich van de waren konden meester maken ver scheidene personen liepen ernstige ver wondingen op, o.m. de Keulsche koop man J. Tonner, die in het rechterbeen getroffen werd. Dezelfde rooverbende komt nu en dan ook met stalen helmen op voor den dag en maakt het heele grensverkeer onveilig. Op de stations wordt een zeer strenge controle uitgeoefend. In dc laatste dagen zijn er vele aanhoudingen geschied. Op verzoek van een hoteldirecteur te Parijs is door de politie gearresteerd Ivan Schackowsky, een Russische prins. De prins, die te Parijs groote schulden gemaakt heeft, verklaart, dat hij door de revolutie der sovjets geheel was geruïneerd en naar Frankrijk was gekomen, om aankoopen te doen voor rekening van de Russische vlootbasis te Constantinopei. Daar hij zich nog niet als vreemdeling had gelegitimeerd, blijft de prins in arrest. Het t e s-t a 111 e n t van V a n d e r b i I t. Volgens een draadloos bericht uit New-York bevat het testament van Cornelis Vanderbilt de volgende bepalingen De weduwe van den overledene krijgt diens huis te Parijs, drie boerderijen en zijn kasteel in Normandië. Deze onroerende goéde ren komen na het overlijden van de we duwe aan haar dochter, de hertogin van Marlborough. De hertogin krijgt boven dien 2"4 millioen dollars. De markies van Flandford en lord Ivor Churchill krijgen ieder 1 millioen dollar. De stal len met renpaarden van den overledene in Frankrijk kunnen verkocht worden. Hoe groot is het heel al? Reeds William Herschel, de eerste waarnemer der nevelvlekken en sterrenhoopen beweerde, dat de door hem ontdekte werelden afzonderlijke zonnestelsels zijn, die naast onze ster renwereld een andere plaats innemen. De berekeningen van den Zweedschen astronoom Lundemark te Upsala be vestigen deze opinie. Voor de kogel vormige sterrenhoopen vond hij een af stand van rond 16.300 lichtjaren of 163.900 billioen K.M. Veel greoter is de afstand der spiraalnevels, zooals prof. W. Franz in „Prometheus" meedeelt. Voor den grooten nevel in Andremecta vond men een afstand van 23.000 licht jaren, voor de spiraalnevels in het ai- gemeen 16 millioen lichtjaren, als mini mum. Als men dit in gewone inaten overbrengt, is 16 millioen lichtjaren de periode die sedert het einde van het krijt-tijdperk tot nu toe verloopen is. Op grond dezer berekeningen zou men de grootte van den kosmos op 1547 tril- lioen K.M. als doorsnede kunnen aan nemen. Daarmede hebben wij slechts de grootte bepaald van liet voor ons zichtbare deel van liet heelal.- VLAGGEN TE WORMERVEER. In de Maandag gehouden vergade ring van Burg. en Weth. te Wormer- veer was besloten, dat er gisteren van het gemeentehuis niet zou worden ge vlagd. Gisterenmorgen echter stuurde de burgemeester toch werklieden op liet dak van liet gemeentehuis 0111 de vlag uit te steken. De soc-dem. wethouders verschenen en gelastten de werklieden naar beneden te komen met de vlag, wat geschiedde, maar de burgemeester zond onmiddellijk daarop politie agenten met de vlag liet dak op. Het gemeentehuis werd afgezet, en de toe gang tot het dak bewaakt. Naar aan „Het Volk" wordt gemeld, kwam er van den Commissaris der Ko ningin in Noord-Holland een telegram in van den volgenden inhoud „Burgemeester zal door mij en onge twijfeld ook door regeering krachtig worden gesteund, als hij het besluit om niet te vlaggen, niet uitvoert. Conflic ten hierdoor veroorzaakt, komen voor rekening van de meerderheid, die zoo danig besluit nam." De beide socialistische wethouders besloten toen, de zaak op dit oogenblik

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3