en, bijvoegsel l lENING ER. iehouders. N. -Regenjassen salet. obstraaf 26. ROEST, 13.75. net Meisje nterdienst en avond lur. ur. HimB 28 AUGUSTUS. - No. 203. IS FEUILLETON De Diamanten van Lady Valworth. Brieven uit de Hofstad Gemengd Nieuws. toezicht binnen die een maand bedrag stort bij 'ironummer der dag 21 Augustus ober is geschied, waarbij de in trekken. Andere het publiek door ceeren, die dan 11 in portefeuille r de Bank n eens een keer enkele nog wel het aantal obli- in de millioenen, latst zijn, terwijl eder groot Tien nummers NIET bliek. (storte obligatiën, Zn rente en vol- Brag. int postwissels 1 |lledig uitlotings- ontvangst van den postwissel [in de „Vlissing- GEVRAAGD. ng (AL WATERPROOF evelend, |ON in Vlissingen is, te verkrijgen in te wij die voor 8 cent azijn Walslraat 96 ffEBKE soorten HEERELK Ï.i KINDERSCHOEN^ curreerende pr Kif- aan billijken prijs fan 7-12 uur Adres: ustiaat 5 boven. VAN DE VAN II 1 Neen. nieuw is het onderwerp be treffende de verhouding tusschen meesteres en meid niet en. zoo het in deze dagen, meer nog dan ooit de be langstelling tot zich trekt, het doet dat om allesbehalve aangename redenen. Want welke zijden het dusgenaamde dienstboden-vraagstuk ook vertoon!,het meerendeel daarvan draagt het ken merk eener maatschappelijke ontbin ding. Inderdaad de maatschappij is op een hellend vlak gekomen, waarlangs thans tal van oudt instellingen en gebruiken, tal van gewoonten en tradities in snelle vaart afglijden. In vele .opzichten valt dit niet al te zeer te betreuren, omdat wat vroeger reden van bestaan had, dit daarom niet altijd thans nog heeft. En wat zijn bestaansreden verliest, is waard om te gronde te gaan. Want uit de puinhoopen van het metterdaad verouderd en ineengestort maatschap pelijk leven en van zijn onderlinge verhoudingen, schiet het nieuwe, bloei ende en tot wasdom komend jonge leven altijd weer op. Zoo is de histori sche loop van den maatschappelijken groei altijd. Daaraan iets te veranderen of te tornen, ligt buiten het vermogen der menschen. En evenals in de natuur alles wat opgekomen en gerijpt is. we derom verdort, afvalt en verdwijnt, zoo is ook in de maatschappij alles aan ■dezelfde wetten van wording, groef en verval onderhevig. Alles, dus ook dat wat we vaak als klein .en als iets bij komstigs beschouwen, doch dat metter daad slechts een groot of klein gedeelte van het geheel uitmaakt, hetwelk wij, niet dat enkele woord, de samenleving noemen. En waarlijk in de samenleving maakt het dienstverband, de dienstbetrekking tusschen de individuen onderling., een allesbehalve geringe factor uit. Ook niet in den engeren kring van het hui-, se/ijk leven. En aldus zien we het-zgn. dienstboden vraagstuk minderats een~j voorbijgaand en persoonlijk verschijn sel, dan wei, en zeer terecht, als een al toos in meer of mindere mate bestaand hebbend en zeer algemeen probleem. Want ook nu is dit vraagstuk niet tot onze stad of land beperkt, ntaav omvat het alle beschaafde steden en landen en baart de oplossing allerwcge zorg en moeite. x Het ligt voor de hand, dat ook wij niet een middel weten 0111 tot verlich ting te dienen der groote zwarigheden, welke de toenemende ontbinding der vroegere verhouding tusschen meeste res en meid, tusschen, orii het modern uit te drukken, werkgeefster en werk neemster in het huisbedrijf, zou kunnen verhelpen. Wel dunkt ons, dat wanneer we de steeds onredelijker wordende eischen en het weinige arbeidsvermo gen, beter nog den weinigen arbeids- lust dier categorie van werkneemsters beschouwen, het einde daarvan allicht eerder konten zal, dan nu nog vermoed wordt. Immers, het kan niet anders of Star het Er.gelsch van Mrs. HUNGERFORït Vertaald door i. P. WESSELINK VAN ROSSUM 40) (Nadruk verboden. „Heeft het je niet verbaasd, hoe vreemd het was, dat een mam die zich zelf arm noemt, in staat was. zulke kostbare dingen te koopen ,.lk heb niet gedacht. Ik dacht zelden aan hem." Haar toon was zacht en vol zelfverwijt. „Hoe sterk is het noodlot", zeide zij thans, „mij hier heen te voe ren mij er toe te brengen hier te dragen wat ik tevoren hooit gedragen had maar ik heb er geen spijt van", zeide zij plotseling met iets van drift in baar stein. „Hij zat natuurlijk in staat zijn, het te verklaren. En nu zullen Lady Valworth en Millicent haar eigendom •erug krijgen." Nadine rukte het saffieren sieraad af en wierp 'het met een rilling in Duran's handen. „O. had ik ze maar nooit gezien riep zij met een diepen zucht. Opnieuw bedekte zij haar gelaat met haar han den. Stoutweg had zij het vertrouwen uitgesproken, dat Annerley in staat zou zijn op afdoende wijze uit te leggen, op welke manier hij in het bezit van deze steencn was geraakt maar in werke lijkheid had zij dit vertrouwen niet. Zou wanneer eenerzijds een groote groep van leden der maatschappij hun positie en verhouding jegens een andere grootere partij geheel gaan wijzigen, deze laatste, op hare beurt, zich op nieuw zal gaan orienteeren en stelling nemen, hoe dan ook. Eenerzijds dunkt ons, dat de toekomst een veel vereen- voudigder huishoudvoering zal doen geboren worden, waarin wat ons nu nog nuttig, ja onmisbaar toeschijnt, maar eigenlijk overbodig is en waarvan het .zgn. nut niet tegen den last, en den arbeid, noodig voor de instandhouding daarvan, opweegt, geleidelijk en als het ware van zelf zal verminderen anderzijds zal, ontdaan van de groote onbekwaamheid, welke nu nog het hoofdkenmerk der bedoelde werkneem sters uitmaakt, een nieuwe categorie van maatschappelijke leden ontstaan, die tegenover èn de werkgeefster én liet. werk zelf, in andere en voor beide par tijen betere en dus op den duur aan genamer verhouding zullen komen te staan. Wanneer dan aan den eenen kant, meer dan nu nog in zooveel ge vallen niet of niet voldoende wordt be seft, zal worden ingezien, dat meeste res te zijn, de verplichting met zich brengt ook metterdaad' in handel en wandel de voorgangster te zijn in het goede, in hoofd en hart, en wanneer aan den anderen kant nter betere ar beidsvoorwaarden dan vroeger, ook betere arbeidsprestatie wordt geleverd, gepaard gaande met kunde en lust tot bet verrichten van wat nu eenmaal ge schieden moet voor de instandhouding eener ordelijke samenleving, waarvan te profiteeren niemand blijve uitgeslo ten, dan lijdt het geen twijfel of dit dienstverband zal niet langer, gelijk het nu nog in maar al te veel gevallen is. een dagelijksche' kwelling voor beide partijen uitmaken. Benoemingen. Hygiëne. Indertijd ging het gerucht, dat de openkomende plaats van hoofdcommis saris van politie waarschijnlijk zou worden vervuld door den commissaris van Leeuwarden, de stad, die ons ook onzen burgemeester heeft „geleverd". Het blijkt nu, dat van die benoeming niets zal komen. De aangewezen man schijnt nu te zijn de heer van 't Sant, .thans te Utrecht en wanneer deze brief in de krant verschijnt, is zijn benoe ming misschien reeds afgekondigd. Met rleze keuze kunnen wij zeer tevreden zijn.: De heer van 't Sant is een nog jeugdige, krachtige figuur, die zicli door eigen kracht heeft opgewerkt. Aanvankelijk was hij bij den telegraaf dienst, van waaruit hij naar de Rotter- damsche politie overging. Door de or ganisatie van de havenpolitie in de Maasstad heeft hij zijn sporen verdiend en zijn benoeming tot hoofd der politie te Utrecht was een welverdiende onder scheiding. Dat hij betrekkelijk zoo spoedig na zijn optreden in Utrecht in aanmerking komt om één der eerste posten in Nederland op politie-gebied in te nemen, bewijst wel, dat de regee ring met zijn werk is ingenomen. Gaar ne hopen wij, dat het hem gelukken moge de Haagsche politie in veel te verbeteren en in hooger aanzien te brengen. Zijn taak zal niet licht zijn. In een andere hoofdfunctie hier ter stede is eveneens een man van elders benoemd. Het is als directeur van het Gemeentelijk Bouw- en Woningtoe zicht, De tegenwoordige directeur had er genoeg van veel gekibbel, veel ge harrewar en weinig resultaat. De ad junct-directeur, die door Burg. en Weth. nummer één op de voordracht hij kunnen, durven voor den dag ko men en de justitie onder de oogen zien? Kleine voorvallen, schijnbaar onbedui dende woorden, vielen haar thans in. Waarom had hij haar verboden zijn geschenk te dragen? Waarom was zijn adres haar onbekend? Hij had haar in den waan gebracht, dat hij, al was hij ook zeil geen detective, ten minste in die richting werkzaam was. Zou de werkelijke dief, toen hij zeker was te zullen worden gevonden, hem overge haald hebben 't gerecht op een dwaal spoor te brengen door een gedeelte van de gestolen juweelen aan te nemen En verder zijn besluit om Engeland te verlaten en naar het buitenland te- gaan, zijn wensch om overhaast te trqjtwen Reeds zat de Verdenking hem op de hielen. Had hij reden om te ver moeden, dat het noodzakelijk voor hem was. zijn geboorteland te verlaten O, te moeten denken, dat zij bemind werd door, verloofd was met een booswicht Zij kromp ineen, toen die gedachten met duidelijke zekerheid in haar brein postvatten en toen kwam de reactie. Zij was te vlug geweest met haar be schuldiging haar veroordeeling.Over een paar dagen zou hem weerzien. Zij zou hem dan alles zeggen. Hij zou stellig in staat zijn, om zooals zij ook aan Duran had verklaard, te vertellen, hoe en waar de juweelen in zijn bezit kwamen. Hij zou de eerste wezen om er voor uit te komen en mede te r- kèn tot het herkrijgen van (te gestolen sieraden. Terwijl zij dit alles haastig i haar was'geplaatst, is door den Raad fifet benoemd. Over de aanleiding daarto* zullen wij niet uitweiden, maar hef lijkt ons ook, afgezien daarvan, niet onjuist „dle*n,,mai\die ge(leel eri al vr'i te«en- et alles staat, van buiten geïmpor eerd wordt, leder stelsel- heeft zijn ge breken, maar het stelsel van gestadige opschuiving ,n een tak van dienst, heett misschien wei de meeste, al zal het voor de continuïteit nu èir dan ge- wenscht zijn dit te volgen. We mogen niet nalaten met een en tte woord gewag te maken van de zeer belangrijke tentoonstelling op hygië nisch gebied, welke in deze dagen in. de zalen van de Dierentuin wordt ge houden. Deze tentoonstelling onder scheidt zich door een bizonder talent volle opstelling, die vooral voor den eekj een overzicht vergemakkelijkt en leeizaam maakt. Het gansche arbeids veld van de hygiëne is vertegenwoor digd zoowel die van de uiterlijke om standigheden. waaronder wij leven, de volkshuisvesting, de keuring van eet- en drinkwaren, de reiniging dei- steden en de arbeidshygiêne, alsook de onmid dellijke lichaamshygiëne, de bestrijding van besmettelijke ziekte, de bacteriolo gie, de tropische geneeskunde enz. De ur a n koes fry d i n g en het vegetarisme zijn nier buitengesloten; Alles wat er te zien van, Is even interessant. Het ge- heel tooirr ons aan, dat de ontwikke- "ng .der denkbeelden eir inzichten on ngieniseh gebied snelle vorderingen maakt. De wetenschap gaat steeds v er- dei. maar zoo ooit dan heeft deze pas haar waarde wanneer hot vork zelf medewerkt aan de toepassing tn de praktijk. In de nj'ks- en gemeente-auto riteiten heeft zij bij de doorvoering een machtigen steun en de tentoonstelling doet ons op vefe plaatsen ziext, dat de overheidszorg zfctr reeds zeer ver uit strekt. Om slechts één punt te noemen - op het gebied van de volksbaden zijn wij een heel eind gevorderd. Het Nc-- derlandsche volk treeft van oudsher wet de reputatie gehad, dat hef uitermate zindelijk is, maar zon-ats een dokter lier eens ïuw uitdrukte; zorgde merr meer voor de ponten van de tafel en de stoe- jen dan voor zijn eigenbeenen. De hygiënische zorg vor/r het lichaam be- gmt echter vooruit te gaan en daarom moet liet wel als eten soort misdaad worden beschouwd.' dat men in de plan nen voor een weeldebelasting baden eu geijsers wil belasten. Er bestaat niet alleen eer, Nederlandsche vereenfging vor.i voiks- en schooi baden, maar ook een •ntcrnn ionale voor volksbaden ei reinheid. Wel een bewijs hoe het groot - belcing van de reinheid' aBferwege vï>rdt ingezien. De voedingshygiër- is niet minde- gcu icntig. Van alle in den hé nu ei aan- g£trofi'.ir veryatschff? e-icdingsutdiftetl en andere waren is een beschrnvin" geven. Met I September treden dJ'"\V'-ï- ren-wet en de wet op de vleescllkeurin" in dienst en strekt dus de overheats'-' bemoeiing op dit gebied zich wee» er- der uit. In dit verband releveeren we even het oesiuit van den Haagschen gemeente raad. om een verordening te 'maken op den verkoop van het bevroren Argen- tijnsche vleesch. Dit vlecscli, dat aan alle eischen van deugdelijkheid volko men voldoet, is teel goedkooper dan het inlandsche. echter trachtten de sla gers het voor denzelfden prijs te ver- koo'pèn. Titans wordt dit vleesch met een speciaal stempel gewaarmerkt en is de verplichting opgelegd, dat in win kels, waar het wordt verkocht, duide lijk moet worden meegedeeld, dat dit het geval is. Men kan'nu dus niet be^ drogen worden en vanzelf zal de prijs nu wel dalen, aangezien niemand bij een zélfden prijs liet bevroren vleesch wil accepteeren. De hygiëne-tentoonstelling verklaart ons ook, dat vóór alles inlichting en. voorlichting noodig is van rechterlijke verontrust brein overwoog, had Duran voortdurend met neergebogen hoofd en samengetrokken wenkbrauwen op en neer geluopen. Plotseling bleet hij voor Nadine stil staan. -„Die man is, zeg je. buitenslands. Wanneer verwacht je hem terug?" vroeg hij streng, „Je spreekt minachtend over hem. Je veroordeelt hem reeds", antwoordde Nadine koel. „Niemand mag veroor deeld worden zonder gehoord te zijn. Hij is vriendelijk voor mij geweest. Ik geef niemand het recht, hem in mijn bijzijn voor- schuldig te verklaren, vóór dat dat bewezen is." „Je hebt gelijk. Ik vraag vergiffenis. Jij leert mij de meer nobele wijze van oordeelen kennen", zei Duran stijf. Haar verdediging was zeer bitter voor hem, maar hij moest dé juistheid van haar woorden erkennen. Hij wendde zich af met een hart, dat klopte van gewonde liefde en teleurstelling en speelde ge dachteloos met eert groofen palm naast zich. Had hij al dien tijd in liet paradijs van een dwaas geleefd, denkende dat zij hem liefhad, terwijl zij in eere ge bonden was aan een ander Hoe nu, wanneer hij thans moest bemerken, dat die verachte andere boven hem werd verkozen, dgt al haar liefde en haar sympathie naar h e 111 uitging, ter wijl er thans een donkere wolk over hem was gekomen Plotseling bemerkte hij met schrik, dat zij Weende, zacht, maar diep-treu- rï'g. Doch juist toen hij zich omwendde en een beweging maakte ais 0111 tiaar Vonnissen' Verwacht' dieft- weinig jftell. Dit is juist. De strerigb mèikcontrole in |i Den' Haag heeft haar iiiccës bijna ge heel' te danken aan publfeèèWfig van de namen der bedriegers. Het fijdt geen twijfel öi daar, Waar de wetenschap den'steun krijgt van de overheid en het publiek zijn medewer king verleent, zal liet gelukken' de ge zondheid in liooge mate te bevorderen. E11 nog steeds blijft liet waar, dat ge zondheid de grootste schat is. EIBER HET AMSTERDAMSCHE STRAAT LEVEN. Wij lezen in het „Hbld." Nog altijd weet het te boeien, en steeds opnieuw weer houdt het ons bezighet leven dat zich afspeelt in de volksbuurten van onze hoofdstad. Want om Amsterdam te leeren ken nen, moet men niet flaneeren door de moderne winkelstraten, zich niet te vreden stelten met de grachten, hoe schilderachtig mooi ze dan ook mogen zijn, niet cirkel toeren, door het Vondel park of zi'cfc vermeien in de voorname rust van Willemspark- en Concertge- bouwbuurt. Het typische, het schiideraerktige Am sterdam dat is de Jord.tan met! zijn tal- looze zijstraten, dat is de Jodenbuurt, dat zijn de stille pieintjestergens achter af, waar de geestige trapgevehjes, de gebeeldhouwde; puien nog niet rervan- gen werden ioor den utiliteitsbouw die onze dagen kenmerkt En daar in' die eigenaardiger op zich zelf staande buurten, kunnen wij ook ervaren,, dat het Ajhstetdamscfte straatleven in: den loop der eeuwen betrekkelijk weinig verandering heeft 'indergaan. Nog altijd loopt men uit voor ten trouw stoet, heeft een lijkstatie bekijks, trekt een brand duizenden toeschouwers, wordt een relletje 't centrum waarnaar te belang stelling uitgaat van heel de imgeving.. Zoo is het nu. zoo was het vroeger in dien goeden, ouden tijd, toen iiet straatleven niet in gevaar .verd ge bracht door jakkerende-motorfietsen 011. snorrende auto's, toen de voetganger alléén had te letten.op sleeperskarren. en toesleedjes, op omh'cbttssen tn staal- siekarossen. Wél kleurig was het 'straataspect it die dagen. De timmerman; de sTager, de blauwverver oefende grootendeels bui tenshuis zijn bedrijf uit de winkelier- de boekverkooper etaleerde zijn waar onder de voorpui, en iedere wijk. had' haar eigen buurtmarkt, waar dé vrouw tjes, karbies aan den arm, haar inkoo- pen kwamen doen, waar kiezentrekkers door luid geschreeuw de goè-gemeenie tot zicii trokken waar vogels varr de meest diverse pluimage, hun slag pro beerden te slaan.- Hoe.'t-allemaal was, hoe het toeging in de straten van het goede oude Am sterdam, vertellen ons de bladen uit den historisch-tojTografischen. atlas der stad de teekeningen en gravures rti't de collectie van het nud-arehief aatt den. Antsteldijk en uit dé verzameling Slit— gerber. geborgen in het museum-Fr, dor, die thans hangen langs de wanden van het Stedelijk Museum, waar zij. keurig gecatalogiseerd, dén bezoeker in staat stellen een overzicht te krijgen van het Amsterdamsche straatleven, zooals dat zich heeft afgespeeld gedurende de laa,tste vier eeuwen. 't Begint meteen gezicht op de boter en kaasmarkt in de zeventiende eeuw. met den brand van het Amsterdamsche -stadhuis ill' 1:652; met den feestelijken intocht van Maria de Medicis en het eindigt met den jongsten Mei-optocht, met de afbraak van de Vijzelstraat, met relletjes die hebben plaats gehad in den allerjongsten tijd, Daartusscben liggen tallooze gebeur tenissen, worden honderden (eiten ge releveerd. Wij zien het druk gedoe op kermis sen en markten, volksverzamelingen bij te naderen, hield zij haar tranen met een heldhaftige poging in en wees hem van zich af. „Neen, kom niet bij mij", zei zij snel, terwijl haar droefgeestige oogen nog dieper leken in het gedempte licht. „Zoo lang die zware verdenking niet is weg genomen van den man, dien ik beloofd heb te zullen trouwen, voel ook ik mij besmet." „Ik verzoek je zulk een woord niet op je zelf toe te passen, ik kan het niet dulden", zei Duran driftig. „Wat heb je met hem te maken Hij zweeg plotseling. Alles wel beschouwd, was, hij, zooals zij gezegd had, bezig den man te veroordeelen. voordat ziin mis daad bewezen was. Misschien was hij onschuldig aan eenige medeplichtig heid en toch „Ik ga Lady Valworth opzoeken, ik móet haar spreken", riep Nadine heftig uit. Haar wangen brandden en haar handen beefden. „Wacht liever tot morgen." „Ik wil geen oogenblik wachten. Ik kan niet voortleven met dien last op mijn hart." Zij drukte haar handen krampachtig op haar borst. „Breng mij bij haar", smeekte zij zacht. Bewogen door de opwinding, die uit haar blik en houding sprak, haalde Duran haar hand door zijn arm en leidde haar uit de serre. De ontvang kamer was thans verlaten en zij kwa men in de zaal zonder iemand te zijn tegengekomen. Een ver verwijderde kerkklok sloeg middernacht, het plech tige geluid drong zelfs door de licht INGEZONDEN MEDEDEELINQEN. Rugpijn bij jonge ménschen. De menschen bovt 1 de veertig weten, dat de rugpijn vaak een nierkwaal aan duidt, maar jonge ntenscben denken niet altijd hierover na. Jonge mannen wijten hét dikwijls aan hun bezigheden en jonge jfouwsii aan haar geslacht beide gevaarlijke en misleidende gevolgtrekkingen, ats de nieren de wérkelijke oorzaak zijn. Er is niets, wat dan meer onmiddel lijke verzorging vereischt. Verwnrr!oo zing sluit ernstige verschijnselen rip zich als rheumattek, nier-waterzucht, deen, ontstoken nieren en blaas, ischias, spit, graveel en zel'fs ongeneeslijke ziekten. Onmiddellijke behandeling vereischt 1V sommige opzichten zelfverlooche ning, Vele van de zoogenaamde genie tingen des levens zijn slecht voor de nieren. Zware maaitijden, alkoholische prikkels en ongeregelde gewoojiten dragen bij tot vorming van overtollig urinezuur en tasten de teeTe nierfilters aan. En n&g erger staat te wachten, als dit kwaaddoend vergit aan de nier filters ontsnapt en i 1 de spieren, zenu wen en gewrichten kristalliseert. Begin verstandig u leven en gij zult beginner; gezond te worden Gij kunt uw herstel bevorderen door de nieren met Foster's Rugpijn N-ierer. Pitlen te versterken.. Dit zeneesmiddel dient uit sluitend voor hei. regelen en meten der nieren en blaas,, en gaat zoodoende de kwade gevolgen van urinezutïr tegen. De werkzaamheid der nieren wc vdt her steld. het bloed weder gezuiverd., en de opgehoopte vergiftsn en vloeibare on zuiverheden worden geleidelijk uit liet lichaam verdreven. Op elke echte doos Foster's Rugpijn Nieren. Pillen komt het handelsmerk de mart met ziyi handen in de lendenen voor. Te Vlissingen verkrijgbaar bij X. C. Beniest. Lepelstraat 13 a f 175 p. doos of 10.p. zes- doozen. 47 oploopjes en relletjes, bij oproer, en. te rechtstelling. Bekende straatfiguren ais „Malle Baantje" eu „Tetje Roen" uit de acht tiende. a.U „Harinkie-Jan" en. „Meijer van den Daan" uit het laatst der vorige eeuw, worden aan. ons voorgesteld. Wij lezen opschriften van geestig geschil derde uithangteekens, wii kunnen con- stateeren hoe het toeging bij een deftige begrafenis als die van Pauius Wirtz in. 1673 maar ook. hoe enkele jaren ge leder. het stoffelijk overschot, van be kende stadgenooten. ten. grave werd ge- Leid Zoo veel. zoo héél veel dat betrek king hééft op- 't Amsterdamschi. volks leven weid. in het Stedelijk Museum bijeengebracht en die belangwekkende collectie, die curieuze verzameling yan alles, wat "lie moeite var. 't bewaren waard bleek, kunt gij van 25 Augustus tot 12 September bezichtigen in het Stedelijk Museum, waar de tentoonstel ling eiken werkdag, ook op Zondagen, gratis voor een ieder toegankelijk is. De raadselachtige moord te East bourne blijft de aandacht van het cou ranten lezend publiek bezig houden. Het stoffelijk overschot van de versla- gene is nogmaals geschouwd door des kundigen op criimnalistisch-medisch gebied. Vriendinnen van de doode heb ben aan de politie inlichtingen verschaft over de personen enkele mannen met wie juffrouw Irene Munro wel eens in de stad lunchte of naar danszaal en bioscoop ging. In de Engelsche couran ten heet het. dat het mysterie niet lang een mysterie zal blijven en dat de poli tie in Het bezit is van niet nader gepu bliceerde „belangrijke aanwijzingen". Maar dat laatste zegt men bij eiken on- opgehelderden moord. Het schijnt be- tintelende dansmuziek, die van links uit de balzaal kwam en die het geheele huis vervulde. „De laatste trein is aangekomen. Ik ben bang, dat Lady Valworth nu door haar zoon in beslag genomen wordt. Hij is zeker- reeds aangekomen of op liet punt te verschijnen", zei Duran op. zaehten toon tot Nadine. „Dat neemt niet weg, dat ik zal zier of het, mogelijk is, haar voor een paar minuten alleen te spreken te krijgen." Een bediende zei hem, dat Lady Val worth zoo even naar cfe bibliotheek was gegaan in afwachting van kapitein Boyle's komst. Daar vonden zij haar in, gezelschap van MiUtcent, die zl.j over-.. gehaald had, bii haar te blijven, en vat- Sir Thomas. Toen Nadine en Duran binnenkwa men, maakte Sir Thomas er- juist zijn vrouw een verwijt van, dat zij baar gasten had verlaten. „Het is maar voor oen oogëflblik. voor een paar minuten", antwoordde zij snteekend. „Hij moet, hij zal met dezen trein komen, en Clarissa (mrs. Brand) heeft mijn plaats ingenomen. Men zal mij wel es-n hall uur kunnen missen, en hij zal zeker regelrecht hier heen konten." Zij keek een beetje ongeduldig o>, toen Nadine de kamer binnenkwaal Het meisje was bleek als een dooite tti beefde vnn aandoening. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5