BINNENLAND Stads= en Provincienieuws De tegenwoordige prijzen zijn Arnhem 16 cent tot de 15e kl. en 24 cent daarboven. 's-Hertogenboscli Door verhooging van kolenprijzen is kostprijs gestegen tot 22.8 cent. Verkoopprijs 20 cent. Voorstel aangenomen gasprijs 23 cent en muntgas 23.8 cent. Maastricht22 cent. Delft Van 17 op 20 cent. Middelburg20 en 21 cent voor muntgas.. 3e. Aan de commissie Koppejau Kamermans zijn getoond alle boeken en bescheiden der gasfabriek 'over al de jaren der exploitatie, welke stukken ook aan de raadscommissie ter inzage zijn aangeboden. De kostprijzen en verkoopprijzen van liet gas waren Gemiddelde Kostprijs verkoopprijs geprod. verkocht verkocht gas. gas. gas. Ie ti.j. 1919 21 24.3 17.5 ct. 2e 1919 21.03 25.06 17.37,. Ie 1920 23.51 2R.9 19.91 De gemeente heeft de verplichting zoo spoedig mogelijk de uitkomsten van het kohier aan de gasfabriek mede te deelen, door omstandigheden is het ko hier eerst midden Augustus gereed ge komen na de goedkepring door den raad zijn aan de gasfabriek de gege- ivens verstrekt. De goedkeuring van Ged. Staten, die trouwens 25 Augustus is verkregen, is slechts van formeelen .aard. Door dit te laat gereed komen van het kohier geschiedde feitelijk een on billijkheid zoowel tegenover de gasfa briek ais tegenover die gasverbruikers, welke in het nieuwe kohier lager zijn aangeslagen daii in het voorgaande, immers het nieuwe kohier had vanaf Mei 1.1. als maatstai moeten gelden. In, verband met het v irenstaande kan op dit oogenblik niet tot verlaging van het gastarief worden overgegaan, een andere zaak is of een vast tarief in stede van een getrapt tarief zou kun nen worden vastgesteld. O. i. is een uniform tarief zeer wen- schelijk nu toch betaalt de industrie, die een hoog verbruik heeft, ook den hoogsten prijs, volkomen in tegenstel ling niet hetgeen in normale omstandig heden plaats heeft. De stoomwasscherij b.v. betaalt het hoogste tarief, hetgeen dus drukkend werkt op de tarieven van die fabriek en de burgerij dus financieel treft. De voorzitter zeide dat hij gisteren morgen persoonlijk een onderzoek heeft ingesteld op de gasfabriek en hij raad de -de leden aan dit eveneens te doen en zich te overtuigen hoe daar gewerkt wordt. De lieer Laernoes zeide, dat de heer Haast met zijn cijfers van 9 cent des tijds groot wantrouwen heeft verwekt bij de ingezetenen. Hij was dus ver plicht te erkennen dat zijn cijfers niet juist kunnen zijn. Als wij de calorische waarde op 4000 brengen, dan kan een reductie van dén gasprijs worden verwacht, doch bleven de caloriën op 5000 vastgesteld, dan zal de prijs verhoogd moeten worden. Wanneer het getrapt tarief wordt af geschaft en reductie voor liet grootbe drijf wordt toegepast, dan kan de ge middelde prijs worden veilaagd. Een uniforme prijs zal zeker mede werken om den prijs te verlagen. De voorzitter vroeg of de heer Hen- sel ook niet in de commissie zitting wil - nemen. De heer Hensel zeide, dat dit vol strekt niet zijn bedoeling is. Hij heeft alleen de vragen gesteld, omdat in de stad algemeen geklaagd wordt over de slechte qualiteit en den hoogen prijs van het gas. Hij wees er op, dat er op het eene oogenblik voldoende druk is om te koo- ken en een uur later weer niet. Dit kan dus niet het gevolg zijn van een ver stopping in de buizen. Zijn gevoelen was ook, dat de exploi tatiekosten door de dorpen verhoogd worden en dat hierdoor ook de prijzen naar boven gaan. Eveneens drukt op de prijzen het feit, dat de dorpen niet tot een hooger tarief zijn overgegaan. Hii had bezwaar dat de directeur van de gasfabriek van het nieuwe kohier gebruik heeft gemaakt. Toen dit ko hier bekend werd was er juist aanlei ding geweest den prijs te verlagen, om dat de caloriën verlaagd worden. De voorzitter antwoordde dat het gemeentebestuur vanaf 1 Mei reeds verplicht was het kohier aan de gas- tabriek te geven. De heer De Meij wees er op dat het gewoonte is met steenen naar de gas fabriek te gooien. Hij wilde daaraan niet meedoen. Hij had vooraf bezwaar tegen de wij ze van optreden van den lieer Haast, die de cijfers welke hij thans heeft niet in de vergadering van de commissie op Woensdag heeft overgelegd. Had de lieer Haast dit wel gedaan, dan had den deze cijfers gecontroleerd kunnen worden. Hij sprak bijv. over Tiel, doch vergat te melden dat in Tiel boven de 40 M 26 cent per M'. moet betaald worden. Het resultaat van het onderzoek van den heer Haast is ook treurig ten op zichte van de groote gezinnen, die bij denzelfden prijs wil laten betalen als hen, die geen of weinig kinderen heb ben. Met het onderzoek, dat thans za! in gesteld worden, zal hij ook gebruik maken van cijfers in een ingezonden stuk in de „Vliss. Courant" genoemd. Wat het getrapte tarief aangaat, is hij een groot voorstander van het be houd van dit tarief. Hij wilde het tarief in zijn geheel onderzoeken, doch wilde er nog eens op wijzen dat sinds Juni de verhuoging van den kolenprijs hooger is dan in 1914 de prijs van de kolen was. Wat het kohier van den hoofdelijken omslag betreft, had hij ook bezwaar dat iemand van een ambtenaar van de gasfabriek moest vernemen, dat hij hooger in den hoofdelijken omslag was aangeslagen. Dat is een vrijheid aan de gasfabriek gegeven, wélke niet geoor loofd is. Hij vroeg of de heer Van Niftrik be reid was aan de commissie inzage te geven van alle boeken en bescheiden der gasfabriek. De heer Van Niftrik zeide dat de commissie zal kunnen beschikken over alle boeken en bescheiden der gasfa briek en daarbij alle inlichtingen zal kunnen verkrijgen. Hij kan geen inlichtingen geven wel ken invloed de vermindering van het aantal calorieën op de gasprijzen' zal hebben, omdat hier nooit gas van 4000' caloriën is gemaakt. Hij kan de verzekering geven dat de gasfabriek een zeer moderne inrichting is. waar het gas op de meest economi sche wijze wordt geproduceerd. Hij hoopte dat de leden en corps een bezoek aan de fabriek zuilen willen brengen, dan kunnen zij zich persoon lijk op de hoogte stellen. De heer Merckens zeide, dat niet voldoende is geantwoord, dat vrij hier niet meer zouden moeten betalen voor de exploitatie van een gebeel buizennet over Walcheren. De heer Van Niftrik zette de redenen uiteen waarom in normale tijden werd overgegaan met het aanleggen van een buizennet op Walcheren. Na nauwkeu rige berekeningen is men tot de conclu sie gekomen dat een vergrooting van het debiet vee! voordeelen opleverde, wat hij nader uiteenzette. Wat het lekcijfer betreft is alle moei te gedaan om dit tot een minimum te reduceeren en op de wijze waarop dat is geschied, kan precies worden nage gaan waar zich een lek bevindt. Door een nieuw toestel dat nergens in ons land wordt gevonden, kunnen alle lek ken nauwkeurig worden nagegaan. Het lekcijfer verhoudt zich tot de lengte van de buis, döclv verhoudt zich absoluut niet tot hoeveelheid welke door de buizen gaat. Hij gaf ook rrog eenige inlichtingen over de prijzen op de dorpen en ten slotte werd' ook te Koudekerke een ge deeltelijke overeenstemming bereikt en is de prijs daar ook verhoogd gewor den. De heer. Van Hal zeide, dat de gasge- schfedenis een lijdensgeschiedenis wordt. Hij wees er op, dat de raad het rapport van de deskundigen heeft goed gekeurd en dit deed ook de lieer Haast. Later komt hij met oncontroleerbare cijfers en het slot van zijn betoog was. dat hii in de commissie aan spreker gezegd heeft, dat hij eigenlijk tot een uniform tarief wilde komen. Ook de heer Hensel is in gebreke ge bleven om aan te toonen of het moge lijk was den gasprijs te verlagen en de heer Haast is in de commissie even eens in gebreke gebleven mét behoor lijke cijfers fe komen. Wanneer in een commissie iets be hoorlijks wordt onderzocht en later wordt in de zitting van den raad weder met nieuwe vragen gekomen, waarvan de commissie niets weet, dan komen wij nooit verder. De heer Hensel zeide, dat hij de vra gen stelde, omdat er algemeen in de stad wordt geklaagd, zoowel over de qualiteit als de prijzen en hij hoopte dat de prijzen binnenkort zullen verlaagd worden. De heer Van Niftrik zeide, dat hier geen quaestie van kan zijn. Hij zal zich er over verheugen als het zoover komt dat de gasfabriek geen verliezen meer lijdt. in Frankrijk zijn op de Amerikaan- sche gasfabrieken de gasprijzen ver hoogd van 25 centimes op 1 francs 25 centimes, omdat de minister de gasfa brieken in de gelegenheid wilde sfeilen hun nuttig werk te laten voortzetten en de gedurende den oorlog geleden ver liezen eenigzins te restitueeren. De fabriek te Viissingen heeft gedu rende den oorlog 5 ton verloren, dus van een verlaging van den gasprijs kan hoegenaamd geen sprake zijn. De voorzitter deed een beroep op den raad om vertrouwen te stellen in de commissie, zooals de heer Van Hal ook reeds gedaan heeft. De heer Van Oorschot zeide, dat het zeer moeilijk is een conclusie te trek ken uit de verschillende cijfers die hij gehoord heeft. Wij dienen dus af te wachten wat de verschillende commis sies naar voren zullen brengen. Aan den heer Haast komt toch de verdienste toe, dat hij de gasprijzen opnieuw naar voren heeft gebracht, vooral omdat iedereen klaagt over de hooge prijzen. Van .het rapport der commissie moet dus iedere ingezetene kennis kunnen nemen. Hij wilde er op wijzen, dat bij lagere calorische waarde het verbrandingspro ces veel kleiner wordt. Wij kunnen dus in naam wet minder moeten betalen, doch inderdaad niet. Hij hoopte, dat de commissie behoor lijk zal onderzoeken of de gasprijzen hier hooger zijn dan in andere plaatsen van ons land. Wat het gebruik maken van liet ko hier betreft is hij van meening, dat liet een zaak is die niet in orde is, en dat de gasfabriek hiervan geen gebruik had mogen maken. De lieer De Meij merkte op dat gas van 4000 caloriën economischer stookt dan gas van 5000. Wij hebben door de calorische waarde te verlagen een ver- hooging van den gasprijs -gecoupeerd. Dat de gasprijs op de dorpen hooger is dan in Viissingen, komt hierdoor, omdat op de dorpen het getrapte tarief niet bestaat. De lieer Van Niftrik zeide, dat men ook in Engefand algemeen heeft aan genomen de calorische waarde te ver minderen, omdat dit economischer is. Men zal nu het rapport der commis sie afwachten alvorens een definitieve beslissing te nemen. De lieer Hensel vroeg of Burg. en Weth., niet met voorstelt en kunnen ko men tot het bepalen van een maximum snelheid en gewicht voor auto's, vooral vrachtauto's. De voorzitter zeide, dat de regeering de zaak in studie heeft en dat Burg. en Wetli. dit eveneens zullen doen. De lieer Van Oorscliot had bezwaar tegen de wijze waarop voorstellen per circulaire worden behandeld en hij daarvoor op straat wordt aangehou den. Dir noemde hij geheel verkeerd. Hij heeft schriftelijk tegen dit voor stel geprotesteerd en hoopte dat zijn partijgenoot hetzelfde deed. Het was een belangrijke zaak en hiervoor had gerust een vergadering bijeen geroepen kunnen worden. De heer Tichelman zeide, dat dit voorstel alleen betrof een voorstel dat reeds door den raad was behandeld. De voorzitter antwoordde, dat liet behandelen van voorstellen per circu laire tot de hooge uitzonderingen zal blijven behooren. De lieer Lindeijer zeide, dat het hier het kohier van den hoofdelijken omslag betreft en dat uitdrukkelijk gezegd was dat, alvorens het definitief werd vast gesteld. het eerst in den raad zou wor den behandeld. Hij had ook bezwaar, dat het kohier op deze wijze is vastgesteld. De lieer Laernoes zeide, dat liet ver- inenigvuldigingscijfer reeds was vast gesteld, docli dat het eigenlijk alleen betrof de goedkeuring van een reken sommetje. De heer Lindeijer vroeg of Blirg. en Weth. nog geen Wachten hebben be reikt over het ontzettend geraas op de school op het Eiland, tengevolge van liet werken op de werf op het Eiland. De voorzitter antwoordde, dat offi cieel nog geen klachten zijn ingekomen. Intusschen zuilen Burg. en Weth. een onderzoek instellen. De lieer Van Oorscliot vroeg of liet gemeentebestuur zich in verbinding zal willen stellen met de federatie der bouwvakarbeiders, omdat de bouw vakarbeiders der federatie binnenkort zullen worden uitgesloten. Ook wanneer er stagnatie in den wo ningbouw zou ontstaan, dan zou het ctlgemeen belang medebrengen, dat liet gemeentebestuur zich in verbinding stelde met de federatie, teneinde den woningbouw geregeld te kunnen laten doorgaan. Tegen de provocatie der bouwvak bonden, die de Federatie willen treffen, dient te worden opgekomen. De voorzitter zeide, dat in de vol gende vergadering een antwoord op deze vraag zal worden gegeven. De openbare vergadering ging ver volgens over in een met gesloten deu ren. Na heropening werd de zitting geslo ten. RAADSOVERZ1CHT. Wij waren gisterenmiddag spoedig door onze agenda heen. Eerst kregen wij enkele benoemingen. Nadat de heer Lemmers tot hoofd van school A was benoemd, moest nog een hoofd van school C worden benoemd. De heer Manse had gaarne gezien dat op deze voordracht ook een stadgenoot ge plaatst was en hij vroeg of het niet mo gelijk was de benoeming aan te hou den en te onderzoeken of een nieuwe voordracht kon worden opgemaakt. De lieer De Meij wees er op, dat deze voor liefde voor een stadgenoot niet den doorslag had gegeven bij de benoe ming van den heer Lemmers wat z.i. allicht zou kunnen worden opgemaakt uit de opmerking van den heer Manse doch wel het feit dat de rechtsche le den unaniem den heer Lemmers heb ben 'gestemd, omdat deze katholiek was. Anders zou de heer De Mol allicht meer stemmen hebben gehad. Hij ont raadde ten sterkste de voordracht terug te zenden, want anders zou in de on derwijsbladen we! eens aangeraden kunnen wenden Viissingen te boyer- ten, om.lat de wordracht geheet regel matig is opg''naakt De vmwirfer meende eveneens <iiat de- i> .own g moest plaats hebben, te meer nog daal de vacature aan school C reeds lang duurt. De heer Manse drong niet verder op aanhouding aan en bij eerste stem ming werd voor school C de eerstvoor- gedragene, de heer Hoek te Kloetinge, benoemd. Het voorstel tot verhooging der keur- loonen voor slachtvee kon geen instem ming vinden bij den heer Van Oorschot. Hooger keurloon beteekent weer duur der vleescli en evenmin kon bij zich ver eenigen met een verhooging der belas ting op de honden, omdat de arbeiders die er liefhebberij in hebben een hond te houden, daardoor weer worden getrof- r,-,—MTir«s I ten. De heeren Tichelman en Van Nif- I trïk verdedigden het voorste! van Burg. en Weth. Wij hebben geld noodig en veei ook en wat is du logischer dan dat wij het halen uit belastingen, die wij nog kunnen heffen. Wie een hond houdt zal daarvoor gaarne enkele centert in de week meer belasting willen betalen. De iieer De Meij wilde de honden minder (dan 50 c.M. nog vrijstellen, doeii hij vergat dat dan tal van luxe-honden vrij komen. Het voorstel van Burg. eii Weth. vond een groote meerderheid. De lieer Van Oorschot kreeg zelfs geen steun van zijn partijgenoot, den heer Post, De- lieer Van Hal kwam er krachtig tegen op. dat het schoolgeld van de handels-herhalingsschool verhoogd wórdt. De heer Van Oorscliot was het hiermede volmaakt eens en wees er nog eens op dat, al, zijn de loonen ver hoogd, deze- percentsgewijze veel min der zijn verhoogd dan de stijging dei- eerste levensbehoeften. De heer Hensel ontkende dit, waarop de heer Van Oor scliot enkele cijfers aanhaalde, om zijn opvatting toe te lichten. De heeren Ver maas en Hensel: gaven', er de voorkeur aan om hen, die daarvoor werkelijk in de termen vallen, vermindering van schoolgeld toe te staan, doch het voor stel van Burg. en Wetli. te accepteeren. Wij besloten dienovereenkomstig. Een voorstel dat, oppervlakkig be schouwd, allerminst discussie kan uit lokken, nl. een wijziging der gemeente- begrooting voor 1920, werd'toch nog vrij breedvoerig besproken. De heer De Meij wilde dit voorste! aanhouden tot dat beslist is over het voorstel-Lin- deijer e.s., tol uitkeering van een be drag van 100 aan de gemeente-amb tenaren. De begrooting kan dan, bij aanneming van dit voorstel, nog nader gewijzigd worden. Wij zouden, bijna reeds een principieel 'debat over het toekennen van dezen toeslag zijn gaan voeren cn het was met de kleinst moge lijke meerderheid dat ten slotte dc wij ziging werd goedgekeurd. Wij kunnen, nu in de volgende zitting een definitie ve beslissing nemen en tevens dan na der vernemen hoeveel er van de op brengst der verpachting van de kermis nog over is om een uitkeering, welke minstens 42000 a 14000 kost, te be talen. Het voorstel tot afwijzing van liet verzoek van L. F. Dert, tot wijziging van de verordening op de winkelslui ting, was voor den heer Hillinga aan leiding om nog eens tegen de verplichte winkelsluitig te sputteren. Hij haalde echter zulke onbeteekenende voorbeel den tegen de sluiting aan, dat de hoe ren Lindeijer en Manse hem den raad gaven, niet te trachten deze zegenrijke verordening, waarbij het overovergroo- te deel der winkeliers gebaat is, in te trekken of te wijzigen. Het verzet tegen de winkelsluiting komt altijd van de zelfde zijde. Wij vereenigden ons zon der hoofdelijke stemming niet liet voor stel van Burg. en Weth. cn zullen dus geen uitzonderingen op de verordening toestaan. Als wij daarmede trouwens gaan beginnen, dan kunnen wij de ge- heele verordening beter intrekken. En hiervoor zal wel geen meerderheid te vinden zijn. Bij het voorstel tot wijziging van het reglement voor liet gasthuis verzocht de heer Van Oorschot weder om liet college van regenten uit te breiden nier een arbeiders-vertegenwoordiger. De- lieer Vermaas merkte ironisch op dat. als alle partijen uit den raad er zijn er niet minder dan tien in liet col lege vertegenwoordigd moeten zijn en dan natuurlijk door een man en vrouw, hii eerst zou moeten voorstellen de ka mer van regenten te vergrooten, omdat deze anders veel te klein is. De lieer Van Oorschot voelde wel dat de heer Vermaas eenigszins gelijk had, doch hij verzocht hem dan het college te wil len uitbreiden met bijv. één lid van de S. D. A. P. en de S. P. en een arbeiders vrouw. De heer Merckens wilde ook wel het arbeiders-element in liet col lege opnemen, dóch dan behoeven liet niet bepaald S. D. A. P.ers of S. P.ers te zijn. De heer Vermaas Beloofde het verzoek van den heer Van Oorschot bij regenten ter sprake te zuilen brengen en nu zullen wij binnenkort ook wel een arbeider(ster) in het college van regenten krijgen. Bij de rondvraag hebben wij voor de zooveelste maal de gas-quaestie be sproken. Het gas is slecht en duur, zoo oordeelden enkelen onzer en de heer Henset had een heele reeks vragen ge steld, doch dc lieer Dc Meij wees hem er op, dat hij de middelen niet heeft aangegeven, waardoor het mogelijk 'is den gasprijs te verminderen. De heer Haast draaide een heele film af met gascijfers, welke op andere plaatsen betrekking hebben, doch dc cijfers wa ren niet bij te houden. De heer Van Hal vroeg hem waarom hij deze cijfers, waarop nogal iets viel af te dingen, niet in de gascommissie had ter tafel gebracht, dan zouden zij behoorlijk on derzocht hebben kunnen worden. Zoo als het thans gebeurt, aldus merkte hij op, heeft het veel weg van wantrouwen, ook al ontkende de heer Haast «dat hiervan bij hem geen sprake was. Breedvoerig werd de gasquaestie be sproken en de lieer Van Niftrik zeide, dat er van verlaging van den gasprijs geen sprake kan zijn. Zijn fabriek beeft gedurende den oorlog hier een half millioen verspeeld. De gascommissie kan inzage krijgen van alle boeken en bescheiden en bovendien alle inlichtin gen die men maar wenscht. Dii aanbod namen wij gretig aan en nu zullen wij het rapport Van deze commissie eerst afwachten om dan te beslissen wat wij zullen doen. De lieer Laernoes drong aan op een uniform-tarief, voor al voor de industrie en de heer De Meij gaf. weer verre de voorkeur aan een ge trapt tarief. De lieer Van Niftrik noo- digde ons uit de fabriek fe bezichtigen, dan kunnen wij ons overtuigen over de degelijke inrichting en de economische wijze van werken. De gas-quaestie is intftsschen 'nog niet opgelost. De lieer Van Oorscliot keörde het af, uaf een belangrijk voorstel bij circu laire is afgehandeld. Dat is geen wijze van' Werken, meende hij, en de voorzit ter gal de verzekering, dat liet tot de hooge uitzonderingen zaït blijven be hooren Er motrt iets gedaan Worden tegeis het woest rijden met auto-vrachtwagens en auto's merkte de heer Hensel op Burg. en Weth. zuilen overwegen welke maatregelen wij kunnen nemen De lieer Van Oorscliot vroeg oLBurg en Wetli. niet kunnen overwegen, als de leden dér federatie van bouwvak arbeiders worden uitgeslotek liet ge meentebestuur zelf door de leden van de federatie laat werken, waarop.' de heer Van Niftrik zeide, dat wij dan geen materialen kunnen krijgen. Daar voor behoeven wij niet ongerust te zijn, zeide de heer Van Oorseliot. Er is bin ten de associatie om nog genoeg te koop. in een volgende vergadering .liet mag wel verwacht worden dat dan in tusschen de uitsluiting ook voor de fe deratie zal zijn opgeheven zullen Burg. en Wetli. een antwoord geven Wij kwamen nog even in geheinir vergadering bijeen de burgemeestêi was zo') juist terug van een belangrijke buitenlandsche reis en gingen om half zeven huiswaarts. Het twintigste raadslid. Nederland en België. De redacteur van „de Maasbode" te Brussel seint d.d. 27 dezer De ..Libre Belgique" bevat naar aan leiding van de beweringen in de Neder- landsche bladen, als zouden de enorme bewapeningen van België tegen Neder land gericht zijn, een artikel .waarin verklaard wordt, dat de militaire maat regelen van België enkel genomen zijn tegen het gevaar uit het oosten. Het blad merkt dan verder op, dat de Nederlandsehe bladen voor hun be weringen grond hebben gevonden in de onthullingen van Tardieu die onlangs in de „illustration" vertelde, hoe de Belgi sche regeering in April i010 op de vre-- desconl'erentie te Parijs voor'den dag kwam met een geheel annexatie-plan van gedeelten van Nederland, dat in ruil daarvoor stukken van Duitschjand zus krijgen. De „Libre Belgique" vraagt, dat mi nister Vanderveide. die medeonderlian- delaar van België te Parijs was en als socialist voorstander moest zijn van liet zelfbestemmingsrecht der volkeren, na dere uitleggingen za! geven over deze beweringen van Tardieu. Suikerkaart. Dc minister van landbouw, nijverheid en handel maakt bekend, dat in liet tijdvak Van Maandag 30 Augustus tot en met Zondag 5 September e.k. geldig zullen zijn de bons nn. 17 en 48 van de RIkssuikerkaart. De aandacht dei' belanghebbenden zij er tevens op gevestigd, dat de inie- vering van bons no. 41, 42, 43 en 44 uiterlijk 4 September e.k. moet hebben plaats gehad bij het rijkskantoor voot suiker te Amsterdam om alsnog voot verzilvering in aanmerking te komen De uitsluiting in de bouwvakken. De Federatie van Bouwvakarbeiders te 's-Gravenhage deelt mede, dat de bij haar aangesloten bouwvakarbeiders besloten hebben, ondanks de capitula tie van de besturen van den modernen bond, de voorwaarden van de patroons niet te aanvaarden en den strijd onver zwakt voort te zetten. Gisteren is door de Federatie tevens een circulaire gezonden aan de moder nen, waarin deze worden geadviseerd bet advies hunner besturen niet op te volgen, maar met de Federatieleden de patroonsvoorwaarden te blijven afwij zen. VL1SS1NGEN, 28 AUGUSTUS. Koninginnedag. Evenals in vele andere straten is voo? de Walstraat een comité gevormd, i,iel het doel den Koninginnedag op Zater dag 4 September voor diX kinderen van die straat tot een feestdag te maken. Er heeft ten lijst gecirculeerd-en door de bewoners eenige gelden Mee gebracht. Maandag a.s., des avonds nan negen zal in het café van den 'lee' Klaassen op de Zeilmarkt voor tie be woners van de Walstraat een vergade ring worden gehouden, alwaar de plan nen voor dc feestviering nader ruw worden besproken en toegelicht. J. van Boven, t Heden js op 61 -jarigen leeftijd over leden de heer J. van Boven, directeu van het telegraafkantoor alhier. De heer Van Boven kwam den 1 ut' cember 1875 in dienst als klerk 2e I"3* li se bij de posterijen en telegrafie. 1 Den 1 Juli 1881 werd hij werkzaam gesteld op het telegraafkantoor ainu

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2