Stads= en Provincienieuws I I Bovendien kan altijd dpor ons colle ge dc gezondheidscommissie worden gehoord, over zaken, waarvan de be slissing aan ons is opgedragen. Ter benoeming van onderwijzend personeel aan de Handelsherhalings- school met de inrichting van elementair handelsonderwijs aangevuld leerplan en een daartoe voorbereidenden cursus hebben wij de eer U, overeenkomstig het voorstel van den leider der schooi de volgende voordrachten aan te bie den, waarmede de arrondissements schoolopziener zich heeft vereenigd a. voor Duitsch en de gewone vak ken den heer C. van Alten b. voor Engelsch en Fransch den heer J. J. Laernoes c. voor de gewone vakken den heer A. Marijs d. voor machineschrijven en steno grafie den heer 1, Sinke allen voor het tijdvak van 1 Septem ber 1920 toten met 31 Augustus 1921 e. definitief voor Fransch den heer F. G. Lemmers, die thans tijdelijk aan de school verbonden is, zulks met in gang van den ten September 1920 en wel ter voorziening in de vacature Hoste. Bij uw besluit van 29 October 1915, no. 4, goedgekeurd door lieeren Ged. Staten van Zeeland, bij beschikking van 5 November 1915, no. 70. werd met ingang van 1 December 1915 voor den tijd van 5 achtereenvolgende jaren aan j. J. de Jong, brugwachter alhier, on derhands in huur afgestaan 'n gedeelte van den waterkeerenden dijk, gelegen tangs den Koningsweg.thans kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie B nos. 1222 en 1192, tegen een jaarlijk- schen huurprijs van 10. Waar die huur alzoo met 1 December a.s. afloopt, verzoekt genoemde De Jong in een adres, bedoelden grond wederom'aan hem af te staan, thans voor den tijd van zeven achtereenvol gende jaren en tegen een huurprijs van 15 per jaar. In verband met de daartoe ingewon nen adviezen van den directeur van ge meentewerken en van de commissie voor het grondbedrijf, hebben wij de eer uwen raad voor te stellen aan adres sant bovenbedoeld gedeelte dijk over het tijdvak van 1 December 192Ó tot 24 November 1926 in huur af te staan en wet tegen den aangeboden huurprijs van 15 per jaar en voorts op de ove rige thans geldende voorwaarden, in een contract omschreven. Naar aanleiding van de aanvrage om ontslag van den heer K. E. van Griethuijsen uit zijn betrekking van leeraar in de geschiedenis aan de ge meentelijke Hoogere Handelsschool al hier, wegens, zijn detacheering bij liet middelbaar onderwijs in Nederlandsch- Indië, hebben wij de eer U voor te stel len gehoord den betrokken inspec teur en den directeur der school het gevraagde ontslag eervol te verleenen en wet met ingang van den 8en Sep tember 1920. v Door de regenten van het gasthuis wordt de wenschetijkheid betoogd om eenige wijzigingen in het door u in uwe vergadering van 10 October 1913 vast gestelde reglement voor deze instelling te doen aanbrengen. in het bijzonder betreffen deze wij zigingen de opneming van de regentes sen in het bestuur, die tot op heden daarvan geen deel uitmaakten. Hierdoor zal meer gemeenschappelijk overleg over alle zaken het gesticht be treffende kunnen plaats hebben, wat niet anders dan in het belang der in stelling kan zijn. In verband hiermede dient het reglement dier instelling ver schillende wijzigingen te ondergaan. Voorts wenscht dat college, door ar tikel 1 van genoemd reglement te wij zigen, de mogelijkheid te openen, zijn aantal leden, dat thans uit 10 bestaat, met één lid uit te breiden, waardoor aan de in uwen raad uitgesproken ver zoeken, desverlangd te zijner tijd kan worden tegemoet gekomen. Aangezien de regenten het voorts wenschelijk achten, in verband met de zeer sterk gestegen onderhouds- en verplegingskosten liet tarief der kosten voor opneming en verpleging in liet gasthuis vastgesteld, den 20en Decem ber 1917, te vertioogen, hebben zij aan ons college verzocht aan u voor te stel len het tarief te herzien op de wijze, zooais in een overgelegd ontwerp is aangegeven. De prijzen zijn in dit ontwerp meer in overeenstemming gebracht met de wer kelijke kosten, terwijl de kosten van de ziekenafdeeling grootendeels daardoor kunnen worden gedekt. Mocht door u tot wijziging van eerst genoemd reglement worden besloten, dan behoort het reglement van orde voor de regenten en dat der regentes sen tot één reglement te worden ver eenigd. Regenten hebben daarom be reids laatstgenoemd reglement in hunne vergadering van 20 Juli 1920 vastge steld en aan ons college gezonden, ten einde uwen raad voor te stellen hier aan uw goedkeuring te hechten. Waar wij ons volkomen met de door de regenten voorgestelde wijzigingen kunnen vereenigen stellen wij uwen raad voor wat het reglement van de ze instelling en het tarief der kosten van opneming en verpleging betreft overeenkomstig de overgelegde con cept-besluiten, te besluiten en voorts uwe goedkeuring te hechten aan het door de regenten, bij hun besluit van 20 Juli 1920 vastgestelde reglement van orde voor het college van regenten over het Gasthuis te Vlissingen. Ter benoeming van personeel aan de gemeentelijke Hoogere Handelsschool met 2-jarigen cursus alhier hebben wij de eer u de volgende voorstellen te doen a. met ingang van 1 September 1920 definitief te benoemen tot leeraar in Handelswetenschappen den heer M. D. Caljouw te Middelburg, thans tijdelijk leeraar en in verband hiermede den pensioengrondslag van den heer Cal jouw voorloopig vast te stellen op ƒ2100 b. ter voorziening in de vacature in Staatswetenschappen tijdelijk ie benoe men den heer A. Verflage te Middel burg, zulks voor het tijdvak van 1 Sep tember 1920 tot en met 31 Augustus 1921. De adviezen van den directeur, de commissie van toezicht op- en den be trokken inspecteur vanjiet middelbaar onderwijs worden met'de sollicitatie- stukken overgelegd. Voorts doen wij u opmerken, da't de benoemingen moeten geschieden in verband met de subsidievoorwaarden behoudens goedkeuring der voordrach ten daartoe door Z. E. den Minister van Onderwijs, Kunsten eri Wetenschappen. Met ingang van 1 Januari 1918 werd o.a. aan het departement Vlissingen der Maatschappij ..Tot Nut van 't Al gemeen" ten behoeve van de Fröbel school aan de Hobeinstraat,~-een sub sidie verleend van 0.25 per kind en per tijdvak van 3 maanden. De toekenning van deze subsidie ge schiedde onder voorbehoud, dat zij voorloopig gedurende den mobilisatie tijd zou plaats vinden. Bij raadsbesluit van 17 Juli 1919, no. 16, werd deze subsidie echter bestendigd lot 1 Juli 1920. Thans wordt door het departement voornoemd, verzocht om ten behoeve van zijne Fröbelschool te beginnen met 1 Januari 1921 een subsidie te verlee nen, berekend naar een bijdrage van 2.50 per leerling en per kwartaal. Waar het aantal leerlingen dier school loopt van 100 tot 125, zal die subsidie per jaar pl.m. 1000 bedragen. Uit de rekening dier school voor het dienstjaar 19181919 blijkt, dat aan schoolgeld is ontvangen 1069.72 het schoolbe stuur treeft voorgesteld het schoolgeld met 50 'c te verhoogen, tegen welken maatregel het departement zich niet heeft verzet, waardoor dus uit dien post zal ontvangen worden pl.m. 1600. Op de begrooting voor die school, dienstjaar 1920/1921, wordt als op brengst van het schoolgeld slechts 1000 geraamd. Door liet departement werd tot heden van het hoofdbestuur (Nutscommissie van onderwijs) voor de Fröbelschool een subsidie ontvangen van 400, wel ke subsidie echter niet telkens zal kun nen verlengd worden. Hoewel op de begrooting van het departement voor het dienstjaar 1920/ 1921 deze ontvangst nog is vermeld bestaat dus de mogelijkheid, dat de toekenning daarvan ophoudt. Waar reeds nu het tekort van het departement geraamd is op 1355, zal dan liet nadeelig saldo 1755 worden. Bij eene meerdere opbrengst van liet schoolgeld van ƒ600, waardoor de sub sidie aan de school van het departe ment dan slechts 1900 ƒ600 1300 zal bedragen, zal toch nog het tekort van liet Departement pl.m. 1150 bedragen. In verband met het bovenstaande en waar wij het van belang voor deze ge meente achten, dat genoemde Fröbel school blijft bestaan, hebben wij de eer uwen Raad voor te stellen aan het departement ten behoeve van zijn Frö belschool, te beginnen met 1 Januari 1921, tot wederopzeggens toe, een sub sidie te verleenen, berekend naar een bijdrage van 2.50 per werkelijk schoolgaanden leerling en per kwartaal, zulks op de navolgende voorwaarden te. dat het bestuur van het departe ment binnen drie maanden na afloop van elk dienstjaar aan het gemeente bestuur zat overleggen een gespecifi ceerde rekening van ontvangsten en uitgaven, zoowel van liet departement zelve, als van zijne Fröbelschool, be nevens een verslag van het gegeven onderwijs 2e. dat het departement aan de ge meente zal restitueeren de te veel ont vangen subsidie, als uit de overgeleg de rekeningen voor het sluiten daarvan noodig zal blijken. Daar de heer Spruit wegens onge- stelheid niet in staat is zijne lessen aan schooi E te geven en in verband met het door hem aangevraagde ontslag, is het noodzakelijk, dat aan deze school een onderwijzer worde benoemd, in het bezit der hoofdakte en de bevoegdheid hebbende voor het vak wiskunde. Derhalve hebben wij de eer u de vol gende voordracht ter benoeming aan te bieden gehoord het hoofd der betrok ken school en gelet op het advies van den arrondissements-schoolopziener t. de heer W. J. H Salet, alhier 2. de heer D. Kwaak, alhier 3. de heer A. J. van Beurden te Groningen en wel met ingang van 1 September 1920. Door de vereenigde slagers te dezer stede, is ons verzocht een lokaal te wil len aanwijzen, waarin zij tegen vergoe ding z.g. Argentijnsch vleescli zouden verkoopen. Behoudens bekrachtiging door uwen raad, hebben wij aan hen, met ingang van 23 Augustus a.s. tegen een huur prijs van 15 per maand in gebruik gegeven een gedeelte der voormalige Centrale Keuken, ingang Paul Kruger- straat alhier, zulks tot wederopzegging 'en voor het bovenvermelde doel. In verband daarmede hebben wij de eer uwen raad voor te stellen het hier bij overgelegde besluit te nemen. De Archiefwet 1918 (Stbl. no. 378) welke 16 September 1919 in werking is getreden, stelt den gemeente-bestu ren tot taak meerdere zorg dan tot dus verre aan hun archieven te besteden. Bij beschikking van December 1919, afdeeling K.W. no. 3902, heeft de Mi nister van Onderwijs, Kunsten-en We tenschappen een concept-verordening met daarbij behoorende concept-in- istructie voor den gemeente-archivaris ons college toegezonden. De archivaris, die daaromtrent door ons is gehoord kon zich vrijwel met den inhoud hiervan vereenigen, behou dens enkele uitzonderingen. De door hem voorgestelde wijzigin gen zijn door ons college Overgenomen doch niet ten aanzien van artikel 10 der concept-instructie, betreffende het doen van aanköopen zonder machtiging van Burg. en Weth. De door den archivaris geopperde bezwaren kunnen wij niet deelen, daar te allen tijd door ons college of in spoedeischende gevallen door onzen voorzitter aan den archivaris machti ging tot het aankoopen van boekwer ken kan worden verleend. Op grond van het bovenstaande, heb ben Burg. en Weth. bedoelde verorde ning en instructie ter vaststelling aan geboden. Naar aanleiding van het verzoek van den heer P. P. Spruit Om ontslag uit zijne betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere school E alhier, heb ben wij de eer u voor te stellen hem liet gevraagde ontslag eervol te verleenen, zulks met ingang van den len Januari 1921. Wij hebben de eer u hierbij ter vast stelling aan te bieden de rekening van liet gemeenschappelijk distributiebedrijf over het dienstjaar 1919, sluitende met een nadeelig saldo van 156.490.96 (folio 49). Hierin is echter begrepen een som van ƒ61.538.40 wegens suppletie na deelig saldo over 1918 (folio 2). Het nadeelig saldo over 1919 bedraagt dus 156.490.96 61538.40 ƒ,94952.56. Het totaal becjrag ad 156.490.96 is gedekt door een, tijdelijke geldleening. Wij hebben de eer uwe vergadering hierbij ter voorloopige vastgestelling aan te bieden de rekening der inkom sten en uitgaven van de gemeente over liet dienstjaar 1919, sluitende in ont vangst met 1.806.843.69 en in uitgaaf met ƒ2.056.644, alzoo met een na deelig saldo van ƒ249.800.31. Een verantwoording van ons college en een ontwerp-raadsbesluit worden overgelegd. Onder dit nadeelig saldo is begrepen een bedrag van 125.509.41'/2 wegens buitengewone uitgaven, die nog door een geldleening moeten worden gedekt en welke zijn opgenomen in de leening ad 252.000, tot het aangaan waarvan door uwen raad werd besloten in uwe vergadering dd. 16 Juli jl. Voorts bevat het nadeelig saldo een bedrag van ƒ60580.15 aan crisisuitgaven, waarvoor nog geen tijdelijke leening kon worden aangegaan. Waar de opbrengst der leening ad 252.000 op den dienst 1920 zal wor den verantwoord en in dat jaar waar schijnlijk tevens een leening zal worden gesloten tot dekking van crisisuitgaven, komt het ons gewenscht voor genoem de bedragen ad 125.509.41 }/2 60508.15 186.017.56'/2 van den dienst 1919 naar dien van 1920 over te brengen. Teneinde daartoe te geraken, stellen wij u voor de begrooting, dienst 1920 te wijzigen, als in een ontwerp-besluit is bepaald. Het nadeelig saldo bedraagt feitelijk dus ƒ249.800.31 ƒ186.017.56 63.782.74J/2, welk bedrag ten laste van den dienst 1921 komt. Dat er toch nog een nadeelig saldo van bijna ƒ64000 is, is voornamelijk een gevolg van het feit, dat op den post „hoöfdelijken omslag" (pagina 8 der rekening) slechts is verantwoord ruim ƒ298.000, terwijl de raming ƒ329.000 bedroeg. De oorzaak hiervan is, dat voor de bepaling van het vermenigvul- digingscijfer, de inkomsten der loodsen en andere personen, wier salarissen door den oorlog zijn verminderd, zijn genomen zooals zij vóór den oorlog waren, terwijl ze in werkelijkheid in den oorlog minder bedroegen. Deze metho de is gevolgd teneinde het juiste be drag der oorlogsschade te kunnen be palen, zulks in verband niet de uitkee- ring uit de opbrengst der oorlogswinst belasting. Voorts was bij liet sluiten van den dienst 1919 nog niet ontvangen een be drag van ƒ3000, wegens opcenten op de hoofdsom der dividend- en tantième- belasting, alsmede een bedrag van bij na ƒ4800 wegens bijdrage van het rijk ten behoeve van het herhalingsonder- wijs. Ten slotte is tengevolge van de stij ging der loonen en der prijzen van de materialen, op verschillende posten meer uitgegeven dan waarop was gere kend. St" Zooals uwe vergadering bekend is, werden door de gemeente gebouwd een j ik-ntal woningen in de Paul Kruger- str.iat en een cental woningen in de I V erkuijl Quakkei.rarstraat. j In de stichtingfkosten dier woningen werd een subsidie verkregen respectie- i velijk van het Rijk en van iiet Kon. Na- tionaal Steuncomité, terwijl liet restee- rende doel der kosten door het aangaan van een geldleening werd gedekt. De hurci v/elke de gemeente jaarlijks ontvangt en de ren'? en aflossingen der leening, de onderhoudskosten, de grondbelasting en kosten van assuran tie en administratie worden op verschil lende posten der geineentebegrooting geboekt, zoodat een overzicht van de exploitatie der woningen ontbreekt. Met het .oog op een economische ex ploitatie der woningen is het van be lang, dat zoowel uw raad als ons col lege den stand dezer bezittingen, welke riet vt.or den publicken dienst zijn be stemd, te allen tijde kan nagaan en de exploitatie daarvan kan overzien. De meest passende en gebruikelijke vorm voor het beheer der woningen kan liet gemeentebedrijf worden ge noemd. Bij de instelling van zoodanig be drijf berust het beheer bij Burg. en Weth. bij uitbreiding van het aantal woningen eventueel bijgestaan door een commissie uit den Raad die daarbij gebonden zijn aan de bepalingen eener verordening en de door uw college vastgestelde bedrijfsbegrooting. De ontwerp-verordening, welke ter vaststelling wordt aangeboden, bevat in aansluiting met de reeds gevolgde praktijk, dat de huurprijzen der wo ningen door uwen Raad worden vast gesteld. Het besluit, waarbij deze zijn be paald, bevat de machtiging aan ons college, om de huurders der woningeri- aan te wijzen op de voorwaarden daar in vermeld. Indien uwe vergadering zich met het bovenstaande kan vereenigen en aan de ontwerp-verordening uw goedkeu ring kan hechten, zullen wij voor het volgende dienstjaar u een bedrijfsbe grooting ter vaststelling aanbieden. VLISSINGEN, 23 AUGUSTUS. Argentijnsch vleesch. Men verzoekt ons te melden dat de eerste proef Argentijnsch vleesch mor gen (Dinsdag) zal aankomen en des middags tusschen 58 uur beschikbaar gesteld worden in de gemeentelijke centrale keuken, Paul Krugerstraat. De prijzen zijn belangrijk lager dan van het versche vleesch, terwijl de kwaliteit uitstekend is. Wij vestigen nog eens de aandacht op de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende de gelegenheid welke voor ouders of verzorgers open gesteld is om in aanmerking te kunnen komen om kosteloos boeken in bruik leen te ontvangen voor de R. H. B. S. alhier. Het Nederlandsche stoomschip „Hc- lenaveen" is hier aangekomen om aan de electro-tinfabriek een lading tinafval in te nemen, met bestemming naar West-Hartlepool. De Nederlandsche kof „Frederik", welke daar ook een lading tinafval heeft ingenomen is zeilklaar, eveneens voor West-Hartlepool. Zaterdagavond omtreeks 9 uur heeft op de Kleine Markt een vechtpartij plaats gehad tusschen twee Arnemtiid- sche visschers, waarbij een hunner met een mes een snede in den hals heeft ge kregen. De politie heeft de vechtenden gescheiden en den verwonde door een dokter doen verbinden, waarbij bleek, dat de snede niet levensgevaarlijk was. De dader werd gearresteerd en naar het bureau van politie overgebracht, waarna hij na verhoor weer op vrije voeten werd gelaten. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is door baldadigheid de gasleiding van een in de Walstraat geplaatste lantaarn afgerukt, waardoor gevaar voor gasontploffing ontstond. Werk lieden van de gasfabriek hebben Zon dagmorgen het lek gestopte' Het wrak van den Engelschen mo torschoener „Pride of the West", die op den zeedijk te Westkapelle is ge strand, is onderhands verkocht. Dat er op de Noordzee nog mij nen ronddrijven is bekend. Bij storm achtig weer komen deze gevaarlijke projectielen nog wel eens aandrijven en zoo is Zaterdag bij de Hooge Hil te Domburg een Engelsche mijn aange spoeld en onschadelijk gemaakt. Men schrijft ons uit Middelburg Betreffende de alhier op den 40sten verjaardag van Hr. Ms. de Koningin te geven feestelijkheden, welke georga niseerd zijn door de vereeniging „Uit liet VolkVoor het Volk" kunnen wij' thans melden, dat deze zullen bestaan uit 1. een matinée op de Markt, van des middags kwart voor twee tot kwart voor drie en van half vijf tot half zes 2e. een concert op de Markt van des avonds half acht tot tien uur 3. een fakkeloptocht niet muziek te 10 uur, na afloop van liet concert, welke de vol. gende route zal nemen Vanaf het stadhuis door de Gortstraat, Varkens- markt. Hoogstraat, Nieuwe Haven, alle Laden. Bateau-port, Rotterdamsclie ka de, Dam N.Z., Molstraat, Koepoort straat naar het Molenwater 4. Vuur werk op het Molenwater te half elf 5, Na afloop van het vuurwerk fakkelop tocht met muziek langs Molenwater, Korte Heerengracht, Noordstraat naar de Markt, waar voor liet Stadhuis de optocht wordt ontbonden, waarna tot slot liet muziekkorps het Volkslied zal spelen. Het Middelburgsch Muziekkoprs geeft Vrijdag a.s. weder een uitvoering op liet Molenwater, terwijl Zondagmor gen te 8 uur weder een uitvoering van gewijde muziek in de Abdij zal plaats hebben. KERK- EN SCHOOLNIEUVVS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kam perland (toez.) ds. J. Japchen te Haam stede. Geref. Kerken. Zaterdagmorgen werd ds. J. H. Telkamp, overgekomen van J3erkel en Rodenrijs, bij de Geref. kerk te Middelburg bevestigd door zijn vriend ds. W. Faber te Serooskerke, met een leerrede over Handelingen 10 vers 33. In de avondgodsdienstoefening ver bond ds. Telkamp zich aan zijn nieuwe gemeente met de woorden van 2 Petrus i vers 19, kort samengevat in het mot to Een wijs man bezit het profetisch woord als een licht. Hartelijk werd de nieuwe leeraar na mens de gemeente toegesproken door ouderling Punt en namens de Classe door ds. Faber. Staande werd den nieuwen leeraar toegezongen Psalm 20 vers 1, De ruime we Noorderkerk was beide diensten stampvol. Bedankt voor het beroep te Oostburg door den lieer D. de Wit, proponent te Leidenschendam. Begrafenis ds. Sikkel. Onder buitengewoon groote belang stelling werd Zaterdagmiddag op de begraafplaats Niéuw Eik en Duinen te 's-Gravenhage ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen ds. J, C. Sikkel, Gereformeerd predikant te Am sterdam. Onder de aanwezigen werden opge merkt predikanten der Gereformeerde Kerk te Amsterdam en 's-Gravenhage. benevens deputaties der kerkeraden dier beide gemeenten, die ook de lijk kist naar het graf droegen. Bij de groeve voerde het eerst het woord ds. Fernhout van Amsterdam, als vertegenwoordiger van den Kerke- raad aldaar. Spreker schetste den ar beid van den overledene op kerkelijk, iciaal en politiek, gebied. De heer P. N. Howeler sprak namens de gecommitteerden van wijk I uit Am sterdam en schetste de groote liefde van ds. Sikkel voor de armen. Ds. Ringnalda sprak namens den Ge reformeerden Kerkeraad van 's-Gra- enhage, er op wijzende, dat de. Gere formeerde gemeente te 's-Gravenhage nog steeds zeer levendige herinnerin gen aan ds. Sikkel heeft. Professor H. Visscher herdacht den overleden predikant namens den Bond van Vereenigingen die uit gereformeerd beginsel op het terrein, der barmhartig heid arbeiden. Dr. K. Wijk sprak namens het Ge reformeerd Schoolverband, verklarende de, dat ds. Sikkel inzonderheid het ge reformeerd onderwijs zeer lief had. Voorts hebben nog het woord ge voerd de heer De Lange, penningmees ter van de Vereeniging tot christelijk hulpbetoon aan tuberculoselijders de heer Timmermans, afgevaardigde van de Geref. Kerk te Hijlaart, en de heer P. van Vliet, voorzitter van „Patrimo nium". Ds. D. Sikkel, een zoon van den overledene, dankte voor de belangstel ling. Voor de benoeming tot tijdelijk leeraar in de wiskunde aan liet gym nasium te Middelburg wordt aanbevo len de lieer dr. J. A. Volgraff te 's-Gfl- venhage. MARINE EN LEGER. De officier van gezondheid le klasse bij de zeemacht L. Hendriks is over geplaatst van Amsterdam naar Vlissin gen. De onderzeeboot „K. V", in aanbouw aan de Maatschappij „Fijenoord" te Rotterdam wordt 7 September in dienst gesteld 'en zal vermoedelijk half Sep tember naar Oost-lndië vertrekken. Bij ministerieele beschikking 's paald, dat met groot verlof zijnde dienstplichtigen van de militie, de land weer en den landstorm, die een vergun ning hebben verkregen om zich in de koloniën ot wel in den vreemde buiten Europa op te houden, hun kleeding e uitrusting moeten opzenden aan de commandant van het koprs of korpsge deelte waartoe zij behooren. Zij, die vergunning hebben verkre gen, zich in deil te houden, de xl 0f de buitenll oefenen, behoof ring van hunL zorg te dragen! voor de dienstpl (klein) verlof. Kampeeren. van dit jaar ol ,/t Camhuys" f 'merseizoen tvvj wel de laatste il Pompstation tel Augustus. L Ofschoon he tl hondenweer wal onweersbuien. I jongens volgehl gen en stoiuT klonk vroolijk Camphuyser ebt Na een 2e 1 daar werd Zatel singen afgemat! duinen een hal hebben toegerod Wij verwijzen! vertentie voor o| Sport- en Aa De gisteren td sport- en gy>| zeker wel als beschouwd. Eerst was bel Zaterdag 'n voel hebben. Wegenl deze echter nieff nu gisteren gespl Na aankom si wachtte men niel den geheelen dJ om 11.45 uur del C. (Aardenburgf singen) begon, f voorschijn. Bij wedstrijd bleek in de nieerderhe) overwinning van verwonderen wi ren, dat W. T. 1 maakt heeft, wal Als verontschuldï gevoerd, dat wl Iers van versl was samengestel wedstrijd heeft j elkaar in aanraf] De medaille dl was beschikbaal deze overwinniil denburg geblevcl Om half tweel van dc verschiltó muziek, waarna! naar het. sporffd middellijk na aan met (iet afwerken Als nummer de vrije oefen inu den korten oefeiil nomen, prachtig Daarna toestJ waar men mooie! gen te zien kreea Na de halteroil kwam aan de beul dames, waarvoil uitgeloofd, welkl door de vereenil Middelburg, te el alhier, de 2e prijs| en 3e prijs 20 1 Vervolgens d| heeren, waarin haald door „V.l 56 3/5 sec., „Ons| en „Volharding", 67 sec. In dit nuiL ging „Juliana" eel door niet tot h| kon worden. Ais slot nog! heeren. Na afloop ht Markt de uitre plaats, welke dooi commissie met eei vereeniginger king, aan de v reikt. Om 5 uur wer I een voetbalmatch burg tegen Ret,-at balterrein. Als si de heer A. Klaaise tweemaal toe moi gen regen het sp den nicttegensta; *.e" 1'jj'he'ijke belai da?A (Ret ranchement) der Aardenburg' uitgeloofde fraaie taille won met 5 de stand 2-o i„ w Na afloop weri O- /'eters door de 1 ™b"igsche sport den heer C. M. van I da,lle uitgereikt 1 van A- V. V., bij »er «evens dub e" voe,ba llllnne. Va" Retraa( Hunne medewerking i> Avonds om 7 concert in de tent o Aard dK Koninkli Hal he F HoeWe| het we tot hèf Werd' ble< rot het einde, 200 Aardenburgsche

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2