BIJVOEGSEL ZATERDAG 21 AUGUSTUS. Ho. 187. Brieven uit de Hofstad FEUILLETON De Diamanten van Lady Valworth. GEMENGD NIEUWS Opgave der personen, VAN DE Deftigheid. Den Haag als wereldcentrum is weer tvoisch gekarakteriseerd door het hou» den van het Esperanto-congres, waar op eenige honderden personen uit alle deelen 'der wereld zijn Qjeengekomen. De congressisten waren gemakkelijk te herkennen aan het insigne en de vreem de types leverden weer een aardige de coreering van de straten. Van het con gres zelf kunnen we alleen memoreeren, dat'er veel geestdrift heerschte en dat onverwoestbaar bij allen leeft het ge loot, dat de universeering van de taal niet' alleen een vergemakkelijking van het wereldverkeer is, maar ook een schitterend middel om de toenadering en verbroedering te bewetken, welke zoo dringend noodig is voor den we- der-opbouw van de gansehe wereld. Of die eenheid van taal zoo'n machti gen invloed zal hebben, valt eeniger- mate te betwijfelen, gezien het feit, dat de broederschap onder elk volk zeit, al spreekt het dan dezelfde taabj over liet algemeen veel te wenschen overlaat. Maar. optimisme is altijd een schoone zaak en wie iets nieuws niet begint met een vast en onwrikbaar geloof in de schitterende werking van zijn_ ideaal, kan wel thuis blijven. Voor de Esperan tisten hopen wij er dus het beste van en gezien liet enthousiasme op hun congres, zal er nog heel wat tot stand gebracht kunnen worden. Op taalge bied valt er vooral voor den Hollander nog wel iets goeds te doen. iedere stad heeft zoo ongeveer haar eigen taal en zelfs het chique den Haag, waarvan men kon hopen dat het keurig netjes op zijn taal was, schiet in de zuiverheid der tale leelijk te kort. Vaak hoort men hier een Nederlandsch spreken, dat al lesbehalve fraai is. Zelfs is de taal der Haagsche joffers eenigermate befaamd om haar geaffecteerdheid, 't Valt niet ganschelijk te onikennen dat er wat aan thapert, maar het Haagsche dialect is toch altijd nog heilig bij het Amster- damsclt en het Rotterdamsch, waar een ruw element, een vergroving van de fij nere klanken is ingeslopen. In Den Haag probeert men juist de fijnere nog fijner en de ietwat hardere wat zach ter te doen klinken, 't ts natuurlijk" geen',van allen goed, maar als je moét kiezen Een afgrijselijk dialect spreekt de Scheveningsche bevolking. Wat in dat dorpje toch de uitwerking is van alle onderwijs Het is erbarmelijk een ver haal van een Scheveninger te moeten aanhooren, zijn taal lijkt evenveel op Hollandsch als boeren-Friesch er op lijkt. Men beweert altijd dat dc taal in cle visscherspiaatsen onder invloed heeft gestaan van vreemde talen, maar dan is die invloed toch zeer zonderling. Het zou de moeite waard zijn om een Scheveninger esperanto te hooren pra ten. Bij een internationale taal is het natuurlijk zaak dat de klanken altijd zuiver worden uitgesproken. Er is let terlijk niet een klank dien de Sche veninger zuiver uitspreekt. In Den Haag werd vroeger veel Fransch gesproken. Die mode is onte genzeggelijk veelal verdwenen Dat is een deftig-doenerij geweest, die voorbij is. Hetgeen maar gelukkig is, want de verhalen over de kwaliteit van het Fransch dat er gesproken werd, moeten niet al te best geweest zijn. Daar ■•aar het Er.gelsch van Mrs. HUNGERFORB Vertaald door 1. P. WESSEL1NK VAN ROSSUM. 34) (Nadruk verboden.) „Ga niet verder in deze zaak", zeide 7-ij smeekend, terwijl zij hem een paar schreden naderde en haar hand op zijn arm legde. „Doe het niet, ik smeek er je om „Ik zal er mee doorgaan, totdat de nooit te rechtvaardigen woorden zullen zijn ingetrokken, die jou voor het leven aan hem zouden binden", antwoordde [tij stug. „Neen", vervolgde hij, haar hand vasthoudend, toen zij zich wan- 'opig van hem wilde afwenden, „meen iet, dat ik onvriendelijk ben, mijn lief- ik vecht zoowel voor jou geluk als v°or het mijne." "Wa™eer je werkelijk 111 ij n geluk enseht riep zij, alles opgevend in r ver|angen om hem te redden voor ,io u waar.van een inwendig vermoe- en haar zeide, dat die doodelijk zou iw!i "°"t,10llci je er dan van tusschen- iden te treden. Zoek Paul Annerley nc mi' miln noodlot volgen. Laat met 'hem trouwen. Geloof mij, er is keen hoop meer 1" Hij zou misschien hebben misver- aan en geloofd hebben, dat zij in haar r' reeds met Annerley was gehuwd, heeft de oude professor Jan Ten Brink in zijn typeering van de Haagsche da mes en lieeren indertijd een gezellig boekje van opengedaan.' Vele ouders hadden de gewoonte om onder elkaar Fransch te spreken, zoodat de kinderen j en de gedienstigen de gesprekken niet i konden verstaan. Paedagogiscli noch tactisch was dat, maar het was deftig. Vreemd, dat liet woord deftig zoo alles uitdrukt en toch niet nader om lijnd kan worden wat het beteekent. Deftig is weer iets anders dan voor naam er zit altijd iets van.ironie in ligt gebruik van het woord deftig, veelal iets van quasie-voor'naam, van gewild- chique, van opzettelijk-gewichtig. Een Scheveninger met een hoogen hoed op, vindt zichzelf deftig een ambtenaar met een uitgestreken gezicht en een rgekleede jas, is deftig. Deftig is liet laat te eten, naar Mengelberg te gaan luisteren, Kurhaus te bezoeken, thee te drinken in Royal of De Twee Steden, aeftig is het in een commissie voor een liefdadigheidsvoorstelling te zitten, deftig is het je leveranciers lang op hun geld te laten wachtenenz. Zoo was iiet dan indertijd ook deftig om Fransch te spreken dat was in den zelfden tijd, toen het verhaal van de houten ham in de wereld kwam en van het menu voor Zondag, dat muziek in het Bosch als hoofdschotel had. Die tijd is nu echter wel voorbij de befaamde ham siert nu de étalage van den spekslager en het bijwonen van de muziek in het Bosch is verschrikkelijk ordinair ge worden. Zoo veranderen de tijden nu eenmaal. Vroeger was op Schevenin ger! een „montagne Russe" het hoogste vermaak. Thans moet een vliegdemon- stratie een attractie vormen. Alsof er nog nimmer gevlogen is, zoo amuseert men zich met de halsbrekende toeren in de lucht. Van het oude, van het eertijds def tige -blijft niets over. Maar vèr-af ont staat wel weer iets anders, dat straks „en vogue" is. Wat het nu zal zijn Misschien wordt wandelen wei weer deftig, nu meneer de loopjongen op een motorfiets zit en de baasknecht eer, auto huurt, nu zal de eigenaar wel ge dwongen zijn 0111 te wandelen. Deftig is wat een klein groepje doet als het geheel afwijkt van wat de groo te menigte pleegt te doen. En als dan het kleine groepje is aangewassen tot een groote groep is de deftigheid er af. Dan komt er weer wat nieuws en zoo cirkelgangt de deftigheid. EIBER. 5Lied voor de Huis vrouw e n. Aan de „Haagsche Post" ontleenen wij het volgende „Lied voor de Huisvrouwen"-, dat gezongen moet worden op de wijze van „De Vlaamsche Leeuw". Het zal ons niet meer drillen 't Dienstmeisje van thans. Al dreigt het ons met grillen, Humeur en kachelglans. Zij zullen ons niet dwingen Zoolang een huisvrouw leeft. Zoo lang zij zelf kan werken Zoolang zij handen heeft. De tijd verandert t leven. Geen toestand blijft bestaan Den werkman biedt men guldens, Professors centen aan. De dienstmaagd siert de wegen in zijde en satijn Mevrouw moet Zondags vegen, Daar Mina „vrij" moet zijn. Als zij haar macht'loos denken. En tergend staken gaan, Dan richt zij zicli bedreigend. Dan pakt zij zelve aan. Zij zullen haar niet drillen Zoolang een huisvrouw leeft. Zoo lang zij zelf kan werken, Zoo lang zij handen heeft. wanneer zij de laatste woorden had ge uit, maar deze en de melancholieke glans in haar groote oogen overtuigden hem van de waarheid, dat zij in werke lijkheid geheel alleen hem toebehoorde. Er was echter zulk een scherpe trek van vermoeidheid in haar houding en voorkomen, dat hij er van afzag, nieu we argumenten bij te brengen. „Goed dan", zei hij met een poging om luchtig te schijnen, die haar even wel niet vermocht te misleiden. „Wij hebben vandaag genoeg gesproken en je ziet er moe uit k'om, laat ik je thuis brengen. Denk er aan, dat ons gezel schap vanavond zeer zal worden uit gebreid, en je zult er natuurlijk graag zoo goed mogelijk uitzien." „Ik zal naar huis teruggaan, wanneer je mij één ding beloofd hebt", ant woordde zij vast besloten, „dat je Paul Annerley niet zult opzoeken, vóór wij vier dagen verder zijn. Geef mij die vier dagen." Zij beefde van opwinding en haar oogen stonden vol tranen, die zij niet onderdrukken kon. Vier dagen, De dag van heden en die van morgen, die moest zij nog wel hier blijven. Wanneer zij nu vertrok vóór het diner van vanavond, dat ais een voorlooper te beschouwen was van het hal op morgenavond waar op kapitein Boyle werd verwacht om zijn eigen verjaardag te vieren, dan zou haar vriendelijke gastvrouw dit ze ker zeer onbeleefd vinden. Maar den dag daarna kon zij vertrekken. Paul zou dan zeker wel naar de stad terug gekeerd zijn en naar haar (bittere Marconi, die op het oogenblik studie maakt van de draadlooze tele grafie, heeft te Parijs tot een journalist gezegd, erop te rekenen, dat zijn uit vinding November geheel zijn beslag zal hebben gek'reken. Eiken dag hoort Marconi de voorlezing te Londen van twee kolommen uit de „Times" aan. Ook werkt Marconi een andere be langrijke ontdekking uit. namelijk om electrische gojeen in een bepaaide richting te leiden, zonder dat andere stations ze kunnen onderscheppen. Dit is vooral voor schepen belangrijk. Uit Rome wordt aan de „Times" gemeld, dat Dinsdag te Abazzia San Salvatore bij Siena de socialistische af gevaardigde Mascigni op een socialis tische bijeenkomst een heftige rede heeft gehouden, op hetzelfde oogenblik," dat iiet publiek vernam, dat er een ka tholieke processie werd gehouden bij de kathedraal. Een kleine groep cara binieri was niet in staat, de socialisten, die een aanval op dp processie deden, te weerhouden. De socialisten drongen met revolvers gewapend de kerk zelf binnen. Zeven personen werden gedood, waaronder een prjesterdertig tot veertig personen werden gewond. -Een belahgrijke be - s 1 i s s i n g. Zij, die betrokken wa ren bij den drankhandel van Amerika, hadden tot nog toe ai hun hoop geves tigd op het gerechtshof van New-York, dat in hoogste instantie de beslissing had over de vraag, of de wet tot ver bod van alle alcoholische dranken in Amerika wel in overeenstemming wa>; met de Grondwet. Dit gerechtshof heeft nu de verbodswet in volkomen overeen stemming verklaard met de Grondwet, zoodat de wet nu krachtig kan worden uitgevoerd en... overal Het AmerikaaVische stoomschip ..Hexi" vroeg Dinsdag draadloos om hulp. daar er muiterij aan boord was uitgebroken. GisterenocfTtend vroeg heeft een vliegtuig uif Kopenhagen as sistentie verleend. Het schip ligt aan den ingang van de .Sond voor anker. Op navraag deelde de kapitein mede, dat er thans weddr rust aan boord heerscht, nadat de voornaamste rad draaiers overmand en in de boeien ge slagen waren. Het stoomschip was den vorigen nacht door het Kieler kanaal gegaan het had een inhoud van 10.000 ton en was met kolen voor Kopenhagen geladen. Uit New-York wordt gemeld, dat op een eiland der Hudson-Rivier een kruitmagazijn, 200 ton munitie bevat tend, in de lucht is gevlogen. Bijna het geheele eiland werd ópgeblazen en de gebouwen vielen in de rivier. Het arse naal was het eigendom van wijlen Ban- nerman, wiens weduwe gekwetst werd. die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de le helft der maand Augustus. INGEKOMEN: A. J. de Gruijter. sergeant K.M., Dïjk- straat 145, van Apeldoorn. Wed. R. AikemaWolthuis, zonder, Dijkstraat 145, van Apeldoorn. i. de Smit, scheepsktinker, Marinestraat 21, van Dordrecht. C. van Liere, kleermaker, Oude Markt 35, van Oost- en West-Souburg. J. A. van de Griek, postconducteur, Ver- kuijl Quakkelaarstraat 99, van Rilland- Ba th. L. van de Ketterij, visscher, Kogelpark straat 15. van Arnemuiden. P. Beniest. loodsleerling, Noordstraat 41. van'Ostende. i. Gerritzu", scheepstimmerman, Kaas- ka de si ra at 3, \an Dru ten. F v. d. Logt, scheepstimmerman, Kaas- kadestraat 3, van Druten. r. J. Koek, korporaal-machinedrijver K. M van Speyckstraat 20, van Helder. M. Imanse, slager, Gravenstraat 23, van Gvoede. A. J. C. J. Spaandonck, chemisch verver, gedachte en zij kon het dan gemak kelijk daarheen leiden, dat een ontmoe ting tusschen hem en mr. Duran wel vermeden kon worden. ,,De vier dagen waarom je smeekt, zijn je toegestaan", antwoordde Duran ernstig, bij het zien van den koortsach- tigen gloed in haar oogen. „Daarvoor moet je mij als belooning toestaan, dat ik je nu mag terugbrengen." HOOFDSTUK XX. Ondertusschen stonden Millicent en Gerald Massareene in een hoek van het tennisveld in den warmen zonneschijn. Miss Grey die gespeeld had, maar nu haar plaats en haar racket aan een an der had afgestaan, zag haar metgezel met een half ernstige, half ondeugende uitdrukking, strijdlustig aan. „De tijd vliegt om", zei de jonge man. „Bdn je- nu tot een besluit gekomen Het is hoog tijd. Na morgen is er geen kans meer. Dan komt hij terug." Oranit ja." „Je moet kiezen tusschen mij en hem. Dat weet je en nog aarzel je. Wanneer hij terug is, heeft hij een streepje voor, omdat hij de wereld opnieuw aan zijn zijde zal hebben zijn tegenwoordig heid alleen geeft hem een extra kans. Wanneer je maar kon beslissen - wan neer je mij maar liet spreken, voordat hij komt." ,Ik zie niet in, dat zijn tegenwoordig heid of zijn afwezigheid van invloed zou kunnen zijn. Er valt voor mij maar één ding te overwegen of wij geluk kig kunnen zijn, ook al zijn wij heel HurgYöttjestraaf. 28, van Crefefd (Duitsch- land). D. Purifier,. machinist" N. L St. Jacob- straat 20, van Hellevoetsluis. j. J. J. Sorensen, varensgezel', Aeasia- laan 5, van Rotterdam. J. Anema, sergeant militaire politie, Bal- fastkade 2, van Leeuwarden. U. Diisterwald', bankwerker, Groote Markt 10, van Keulen. L. A. van Dilst, machinist, Noordstraat 85. van Rochester. A. L. C. Haaze, kantoorbediende poste- riien, Kasteelstraat 4, van Krabbendijke. J. de «RijkeGrootjans, bierbottelier, Oranjestraat 9, van Middelburg. C. J. van den Berg, rijtuigpoetser, Bree» ^vaterstraat 59, van Oost- en West-Sou burg. K. v. d. Hoek, zonder, Breewaterstraat 59, van Oost- en West-Souburg. L. M. Verheul, opzichter bij de Rijks- kustverlichting, Badhuisstraat 14, van Westkapelle. K. Journee, caféhouder, Peperdijk 42, van Groedc. Mej. L. Momberg, religieuse, Glacisstraat 161, van Haarlem. W. Wijdoogen, korporaal-niaehinedrijver K.M., Prinsenstraat 34, van Helder. H. L. P. Hamers, machinist, Paul Kru- gerstraat 7, van Rotterdam. M. B. F. Vercoutter, loodsleerling B. L Boulevard de Ruyter 52, van Ostende. Wed. j. v. d. PeijBoer. werkvrouw, Hellebardierstraat 2, van Middelburg. Mej. j. E. H. Huihoven, hoofd eener school, Bellamy park, van Roosendaal. I. Geschiere, magazijnknecht gasfabriek, Bankertstraat 9, van Oost- en West-Sou burg. C. de Haan, zonder, Clijverstraat 35, van Helder. VERTROKKEN: Mej. J. Maas, verpleegster, Piet Hein- straat 2, naar Dordrecht. Mej. At. L. F.. Maesen, verpleegster, Breesiraat 2, naar Rotterdam. A. Dekker, sergeant-majoor-bottelier, Fr. Kerkslop 3, naar Nieuw-Helvoet. C. Besier. majoor-torpedist Glacisstraat 105. naar Helder. W. de Jonge, sergeant-machinedrijver, Kanaalstraat 42, naar Helder. S. Kemmink, sergeant K.M., Verkuijl Quakkelaarstraat 24, naar Zutphen. A. Vrelce, zonder, Breewaterstraat 36, naar Middelburg. C. E. J. van Olm, zonder, Ridderspoor- laan 13, naar Helder. 1.. J. C. Ort, kellner, Oude Markt 18, naar Ubbergen. M. H. Bok, vleeschhouwer, Gravenstraat 23, naar Amsterdam. A. W. Smits, hotelhouder, Aagje Deken straat 129, naar Middelburg. S. Tiemersma, commies P. en T., Bad huisstraat 82, naar Zwolle. 1. de Rijcke, machinist, Koudekerksche weg 27, naar Rotterdam. P. J. Kamermans, werkman, Paarden straat 14. naar Rotterdam. L. F. v. Vlijmen, werkman, Kanaalstraat 120, naar Rotterdam. P. Stokx, restaurateur, Badhuisstraat 6, naar Valkenburg. P. Vos, kantoorbediende, Bellamypark 24, naar Eindhoven. Jhr. AL J. I. de Jonge van EHemeet, dir. gemeentewerken, Houtkade 8, naar Rotter dam. W. Pronk, koopman, Wagenaarstraat 4. naar Rijswijk. A. Goote, winkelier, St. Jacobstraat 26, naar Rijswijk. J. P. v. d. Staal, gasfitter, Paardenstraat 14, naar Axel. A. W. Vredenbregt, korporaal-zieken verpleger, Evertsenstraat 21, naar Schie dam. A. Wehrle, korporaal-machinedrijver, Pioenlaan 10, naar Helder. J. B. Lind, korporaal monteur, Breewa terstraat 19, naar Amsterdam. G. de Groot, banketbakker, St. Jacob straat 19, naar Middelburg. W. de Veij, klinker. Bankertstraat 30, naar Amsterdam. Wed. E. IJ. Praag—Markus, zonder, Prins Hendrikweg 17, naar Lage Zwaluwe. Wed. L. BiesmaVeen, zonder Hellebar dierstraat 2, naar Deventer. HOOGWATER TE VLISSINGEN. (Zomertijd.) Augustus v.m. n.m. Zondag 22 7.59 8.23 Maandag 23 9.09 9.42 Dinsdag 24 10.31 11.03 Woensdag 25 11.41 12.09 „Heel arm", viel hij haar snel in de rede, „zullen wij niet zijn. Wij zullen ongeveer achthonderd pond per jaar hebben." ,,Dat wil zeggen, dat wij gebrek zul len moeten lijden." „Wanneer je dat zoo wenscht te noe men", zei hij een beetje uit de hoogte zijn Iersch bloed kookte. „En wanneer je liet zóó wenscht te noemen, is dat voor mij een bewijs, dat je bes den bent niet daarin te deelen." Hij zag haar een poosje met -ge richt hoofd, half verontwaardigd, half smeekend aan. Miss Grey, die dien 1 k bemerkte, wist, dat het oogenblik geko men was om hem te behouden of voor altijd te verliezen. „Je bent zoo haastig zoo dti gend", zeide zij. „Ik begrijp de zaak evengoed als jij het beteeken!'ver volgde zij eenigszins ondeugend, „ar moede met den eenen man, of ellende met den ander. Tusschen die twee moet er worden gekozen en armoede is niet aangenaam." „Is ellende wel aangenaam „Neen, ik veronderstel van niet". Toen zweeg zij en vouwde haar han den aandachtig. „Het is ellende aan beide kanten", zeide zij. „Niet wanneer er liefde is", drong hij zacht aan. „En je moet nu een besluit nemen." „Je bedoelt, dat je niet wilt v icItvii op het nemen van mijn besluit' vroeg zij met een snellen blik uit haar oogen. .„Juist, dat bedoel ik", zei Massa*. INGEZONDEN MEDEPEELINGEN. Moedeloosheid, een der verschijnselen. Een ernstig verschijnsel bij nieraan doening is moedeloosheid, omdat het dientengevolge lastiger valt om alle an dere verschijnselen te boven te komen. Gij doet meer kwaad dan goed door bij de pakken neer te zitten en u zor gen te maken. Maakt in plaats daar van een wandeling en neemt een opge wekt, flink besluit. Zegt tot uzelf „Ik weet door mijn rugpijn, loomheid en unnestoornissen, dat mijn nieren ver zwakt zijn, maar ik zal de gewoonten veranderen, die er nadeelig voor zijn." Vermijdt laat naar bed gaan, zware maaltijden en onnoodige prikkels, en 'begint eenvoudiger te leven. Dat is een verstandige, geschikte leefwijze voor uw gezondheid, die veel zal bijdragen tot het genezen van nierverschijnselen als rheumatiek, steen, ischias, niergruis, nier- of blaasontsteking, rugpijn, spit en urinekwalen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zul len u helpen om gezond te worden. Zij versterken en heefen de nieren, geven verzachting aan de urinewegen, en wekken de nieren op tot haar taak om het urinezuur en de vloeibare onzuiver heden uit het bloed te filtreeren. Fos ter's Pillen werken niet op de ingewon- den. Zelfs gevorderde gevallen van nier ziekte zwichten dikwijls voor een voor zichtige verandering in gewoonten en tijdelijke behandeling met Foster's Rug pijn Nieren Pillen. En als gij weder gezond zijt, houdt u dan aan matigheid, opgewektheid en ce noodige iichaamsbeweging om ge zond te blijven, maar vergeet ook niet een woord van lof voor het geneesmid del. dat u genas. Overtuigt u, dat de juiste naam Foster's Rugpijn Nieren Pillen en de handteekening van James Foster op het etiket voorkomen. Dit behoedt u voor namaak. De echte zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstr. 13, a ƒ1.75 p. doos of ƒ10.p. zes doozen. 52 PREDIKBEURTEN. ZONDAG 22 AUGUSTUS 1920. Geref. Kerk. Middelkerk: 9.30 uur Dr. J. BRINKMAN. 5.30 uur Dr. J. BRINKMAN. Christ. Geref. Kerk. 9.30 uur Preeklezen. 5 uur Preeklezen. Evang. Luth. Kerk. 10 uur Ds. SNIJDER. Doopsgezinde gemeente. Geen dienst. Vrijz. Herv. Kerk. Geen dienst. SOUBURG. Ned. Herv. Kerk. 9.30 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENSWAARD. 2 uur Ds. A. GRAVES VAN WILLENSWAARD. Geref. Kerk. 9.30 uur Ds. BOLMAN 2 uur Ds. BOLMAN. RITTHEM. 9.30 uur Ds. SUNDERME1JER. 2 uur Ds. SUNDERMEIJER. KOUDEKERKE. 9.30 uur Ds. POSTMA. 2 uur Geen dienst. 'T ZAND. 10 uur Ds. DE WIJK, van Zoutelande. 6 uur Ds. POSTMA. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 22 Augustus is de apotheek geopend van den heer A. J. VAN OCKENBURG, Groenewoud. reene. Het was dus nu of nooit. Zij zag den toestand duidelijk in en bewonderde haar trouwen minnaar er des te meer om. „Je bedoelt ook zei zij een wei nig dralend. „Niets anders dan dit je moet van daag kiezen tusschen hem en mij. Mor gen zal er geen keus meer zijn. Wan neer je mij niet liefhebt, beteekent het niets en k vluchten ver van iemand, A i ot tijdpasseering alleen als speelbal gebruikt heeft. Wanneer je mij i;k liefhebt, beteekent het dit dat je mbet Breken met alle banden en tik ng. kken moet trotseeren, die er net gevoig van zullen zijn en dat je jou lot aan het mijne verbindt." Zii'n gezicht was zeer bleek, terwijl hij dit de. maar uit zijn oogen sprak wil en zijn stem was vast. ("i e\ kwam met een glimlach dichter hij hem staan. ,1k heb besloten", zeide zij zachtjes, „voor mi en altijd." „Is hij het, of zal ik het zijn?" Hoe wel zijn toon rustig was, kon zij zien, dat alle bloed uit zijn lippen geweken was. zeide zij. Poen zwegen beiden lang, zeer lang. Zij stonden in een hoek van het tennis- vel waar iedereen hen kon zien, zoo- iai i tilen van eenig uiterlijk teeken z, rcugde 1 dankbaarheid, of liefde onnyogaiijk- waf*. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5