ingezonden stukken buitenland""" gemengd nieuws S0REL turn M. A. W. Geselschap, inspecteur der registratie en domeinen te Middel burg. De heer G. Houtekamer, hoofd der sjchool te Westkapelle, gaat met zijn leerlingen, de bekende Kleine West- kappelaars" volgende week voor eenige dagen naar Arnhem en Oosterbeek, om daar verschillende uitvoeringen te ge ven. Vreemdelingenverkeer te Arnhem noodigde hein niet zijn troepje daar voor uit. O.in. treedt het koor op in .Musis Sacrum", en in den verlichten tuin van hotel „de Tafelberg" met medewerking van de Arnheinsche Orkestvereeniging. Te Oosterbeek werken de kleine Zeeu wen mede aan een groot schoolkinder- feest. Verder wordt een bezoek ge bracht aan den Waterberg, het terrein van het Nederlandsch openluchtmu seum. Onder het zingen van het Zeeuw- sehe Volkslied in dialect, wordt daar de Zeeuwsehe Standaardvlag geplant op het gedeelte van het terrein, waar de merkwaardige plattelandsgebouwen van Zeeland verrijzen zullen, Natuurlijk zal het aan de noodige uitstapjes niet ontbreken. Gedurende hun verblijf zijn de kleinen gelogeerd bij diverse Arnhemsehe en Oosterbeek- sche families. Wij wenschen onze kleine Zeeuwtjes en hun onvermoeiden leider ook op dit uitstapje veel succes toe. waaraan wij trouwens niet twijfelen. De gemeenteraad te lerseke besloot met 7 tegen 4 stemmen tot het vast stellen van een verordening tegen het vloeken. Door een van de tegenstanders van het voorstel werd er op gewezen dat het eigenlijk te betreuren is, dat voor een godsdienstige bevolking als die te lerseke, het vaststellen van zulk een tverordening noodig is. Door Gedep. Staten is aan de ge meentebesturen een schrijven gericht, waarin verzocht wordt streng de hand te houden aan het verbod om over kunstwegen te rijden met een voertuig, indien de wielen niet van klei en mod der zijn ontdaan. SOUBURG. Tot tellers bij de a.s'. te houden volkstelling zijn door Brirg. en Weth. benoemd de ambtenaren ter secretarie de heeren Gabriëlse en Joossè, en de heeren A. Pieterse en K. Wielemaker. KERK- EN SCHOOLN1EUVVS. De Synode der Ned, Herv. Kerk. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk is na de 26e zitting gesloten. In de laatste zitting bracht prof. Knappert rapport uit over het verzoek van den kerkeraad te Tiel om te ver nemen of predikanten, die het manifest \an den Bond van Revolutionaire Intel- lectueelen hebben onderteekend, ieder individueel van oordeel zijn dat het wenschelijk is, dat de kerk v'erdwijne. De meerderheid van de commissie adviseerde, door middel van het kerke lijk orgaan, er aarf te herinneren, dat het niet duldbaar is dat dienaren van de kerk, de kerk zelt' aantasten. Na eenige discussie werd deze con clusie met 10 tegen 8 stemmen aange nomen. Kerkvoogden der Ned. Herv. ge meente te 's-Gravenhage vermelden in de „Kerkbode" dat door een belangstel lend lid der gemee»te bij gelegenheid van haar zestigsten verjaardag aan den voorzitter voor het college een gift voor de kerkvoogdij is ter hand gesteld van 10.000. Zaterdag 28 Augustus zullen de Ohrist. onderwijzers en onderwijzeres sen in Zeeland een provinciale vergade ring houden in de sociëteit „V. O. V." te Goes. De heer K. Brants, districts-school- opziener te Goes, hoopt in te leiden „Kunstig verdichte fabelen". De heer A. Janse, hoofd der Chr. school te Biggekerke „Psychologie der schoolwetenschap". Voorts komen in behandeling enkele vragen der afdeeling „Land van Axel" van de vereeniging van Christ, onder wijzers. Examen Hoofdcursus. Na-afgelegd eindexamen zijn bij den hoofdcursus te Kampen geslaagd voor tweede luitenant a. Infanterie hier te Lande J. M. A. van Aanholt, S. Bakker, M. C. H. Blok, R. v. d. Brink, C. J. Coster, J. Dieleman, H. D. J. Ellens, G. M. Gerritsen, J. Ha- vinga, W. v. Hinte, L. M. J. F. v. Kla veren, H. Kromhout, S. Mante, J. P. A. Mekkes, H. Ondersta, C. de Plot, J. Rei- nink, J. Rosmiiller, G. A. Stout, H. Ve- luwenkamp, G. F. Vester, L. G. de Vries, A. v. d. Wal en C. F. Zijlstra b. Administratie hier te lande J. A. van Aalsum, J. Sabu, R. H. Schregar- dus, J. J. Wafelbakker, W. G. Zwolle c. Infanterie Oost-Indië P. A. H. j. van Aarsen, H. L. Eijgenstein, J. H. v. Epen, P. Gerssen, P. Geersen, L. W. Haberkorn, J. C. Hazewinkel, C. L. Klandermans. K, Muruenbeeld, W. j. de Raaf, J. M. Teilekamp, J. H. de Vries, J. Wiarda, C. D. Brandt, W. A. v. d. Kruk, H. J. Ch. Th. Knijl, Th. v. Leuven en H. Palm d. Administratie Oost-Indië L. M. H. Rnijs, M. A. Tennis, J. J. Zomer. MARINE EN LEGER De bij de Nederlandsche fabriek Werkspoor te Amsterdam geplaatste officier-machinist D. W. Claassen en de officieren-machinist 3e kl. B. Ziet- se en M. Tjaarda worden 21 dezer aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen" te Vlissingen geplaatst. Bij Kon. besluit is benoemd tot ter ritoriaal bevelhebber in Noord-Brabant enz. de gepensionneerde kolonel der in fanterie G. H. Fraser. Legerwedstrijden. In 1920 zullen door den minister van oorlog „legerwedstrijden" worden uit geschreven in den geest zooals dit jaar een divisie-wedstrijd heeft plaats ge had. Een bedrag van 5000 zal door den minister op de begrooting van 1921 worden gebracht voor dat doel. Buiten verantwoordelijkheid der redactie l>e topic wordt niet teruggegeven Mijnheer de Redacteur, Mag ik naar aanleiding van het in gezonden stuk, voorkomende in uw blad van gisterenavond, eenige plaats ruimte. Door den lieer Hensel is gevraagd of het mogelijk is, dat de beide Woning- bouwvereenigingen voor een verbin ding van het z.g. tuindorp met tuinstad konden zorgen. Daarop is door mij ongeveer het vol gende geantwoord „Dat deze zaak tot zijn recht zou komen, nu de woning bouwvereniging „Gemeenschappelijk Belang" haar terrein binnenkort met woningen zal doen bezetten. Nu ligt daar ter plaatse een stevige plank." Deze plank, naar ik meen 10 c.M. dik en 60 c.M. breed, is nu, naar mij werd medegedeeld, op order van de directie der Kon. Mij. „de Schelde" weggehaald. ik heb het bestuur van „Gemeen schappelijk Belang" verzocht hiernaar een onderzoek in te stellen, wat naar ik meen, reeds gedaan zal zijn, doch waarvan nog niets bekend is. Indien nu de directie der hierboven genoemde Mij. werkelijk die bewuste plank zou hebben doen weghalen, om dat het haar eigendom was, en dit naar aanleiding van mijn woorden en boven dien zonder een waarschuwing aaniee- noemde vereeniging of misschien "an liet gemeentebestuur, dan is dat een daad die, zacht uitgedrukt, zeer klein zielig zou zijn en wel niemand ver wacht van zoo'n grooten man als den directeur van de Kon. Mij. „de Schel de". Nu, Mijnheer de Redacteur, de geach te „Belanghebbende" zal na deze uil- eenzetting, naar ik meen, wel een an dere gedachte krijgen ais door hem in zijn stuk naar voren wordt gebracht. Met dank voor de plaatsing, HET SLECHTE GAS EN NOG IETS IN VLISSINGEN. Onder de merkwaardigheden, welke Vlissingen biedt, als daar is het slechte gas de stinkende, tot niets dienende, gevaarlijke slooten in het Tuindorp, die wegens geldgebrek niet gedempt kun nen worden het groezelige waterlei dingwater geen enkele behoorlijk liggende bestrating op de hoofdver keerswegen, (behalve in de Badhuis straat) die wegens geldgebrek niet kunnen worden gerepareerd een ge zondheidscommissie die blijkbaar machteloos staat een buitensporig hooge belasting geen geld in kas en daarom een voorloopige aanslag die in vier maanden betaald moet zijn on danks dezen fallieten toestand nog de merkwaardigheden van duizenden me ters pas aangelegde (bijna voltooide) rioleering, o.m. langs den stoomtram weg voor terreinen waar misschien t.z.t. over een jaar of tien wel ereis gebouwd zou kunnen worden, het bouwen vap winkeltjes op een der boulevards (De laatste beide zaken mede wegens het geldgebrek enz. is er één die, in verband met het slechte gas, wel bijzonder de aandacht verdient. En deze eene is dat de directeur der par ticuliere gasfabriek wethouder dezer gemeente is. Zoover mij bekend mogen wethou ders geen leverancier van de gemeente zijn, of omgekeerd mogen leveranciers van de gemeente geen wethouder dier gemeente zijn. Kan dit in Vlissingen, als zoovele an dere abnormaliteiten, wél Of ontduikt men op grond van juridische spitsvon digheden de wet Men kan wel zeggen de Vennoot schap of de Maatschappij levert het gas, niet de directeur ja, per slot le vert de gashouder, of het buizenstel, of eigenlijk slechts de gasmeter het gas. Maar er is ook nog in 1865 beslist, dat een besturend vennoot in een gasfa- breik, die aan de gemeente gas leverde en als directeur percentsgewijze beloo ning genoot, uitgesloten is van het lid maatschap van den raad der gemeen- Zou Ericius niet denken, dat in de gasmisère verbetering zou komen, in dien de raad tegenover een directeur stond, instede van tegenover een wet houder Er is nu pas weer iemand uitgënoo- digd om zitting te nemen in de contro le-commissie voor den gasprijs, maar... m.L zal men wel kunnen aantoonen, dat men duur werkt, daar zit 'm de kneep misschien niet. Is de fabriek wel up to dale, zijn de zuiveringstoestellen wel van voldoende capaciteit om gas uit niet prima prima kolen bruikbaar te maken? ik heb mij laten vertellen dat deze toestellen zoodanig op liet kantje van toereikendheid zijn, dat bij de goede kolen het maar juist af te mikken was dat het eene toestel gereinigd werd terwijl het andere in'gebruik was en dan dc reiniging maar juist afgeloopen was als dat andere toestel weder voor reiniging (vervanging van den,zuive- ringsinhoud) in aanmerking kwam. Vroeger is al eens gezegd, door de directie dat het aan de slechte kolen lag, toen is reeds tegengeworpen „of dan alleen Vlissingen zulke slechte ko len kreeg", maar ik meen, dat de zaak hierbij bleef. Het streven van Ericius is m.i. niet genoeg tc waardeeren, maar zal hij iets bereiken in deze gemeente zoolang de m.i. wettelijk verboden verhouding in het college van Burg. en Weth. blijft bestaan Zou ik de aandacht van Ericius eens op deze aangelegenheid mogen vesti gen PARABELLUM. DE POOLSCH—RUSSISCHE OORLOG, De Polen, die aanvankelijk voor het roode leger overhaast op Warschau moesten terugtrekken, slaan nu hard terug en verdrijven de bolsjewistische troepen steeds verder van de Poolsche hoofdstad. Het wonder van de Maine heeft zich herhaald aan den Weichsei. in Augustus 1914 rukten de Duitsche legers met geweldige snelheid op Pa rijs aan, maar werden aan de Maine tot staan gebracht en over grooten af stand treuggeworpen. Dezelfde taktiek hebben de Polen toegepast. Zij lieten de Russen tot aanjle forten van War schau naderen en hadden in dien tus- schentijd hun krachten verzameld om een flinken stoot uit te deelen. En dit plan is wonderwel gelukt. Het is on getwijfeld te danken aan de krachtige leiding, die op het juiste oogenblik en zoo hard mogelijk er op los slaat. De kentering in den strategischen toestand ten gunste van de Polen wordt algemeen toegeschreven aan generaal Weygand, den chef van den staf van maarschalk Foch. Hef succes overtreft zelfs de verwachtingen der Polen en het bewijst dat nog altijd de bewegings oorlog aan den gang is, een strijd tus- schen de wederzijdsche cavalerie-troe- pen, waarbij, in tegenstelling met den grooten oorlog in het westen, de artil lerie nog"maar weinig meespreekt. Het blijkt zelfs dat de Russen hun zware artillerie in het geheel niet hebben vooruitgeschoven, zooals aanvankelijk werd verwacht. Ten noorden van fie hoofdstad heb ben de Poolsc'he sucoessên feitelijk den corridor ontzet en ten oosten en zuid oosten van Warschau moeten de Rus sen zoo snel terugtrekken, dat hun zelfs gevaar voor afsnijding dreigt. De linker Weichseloever is geheel in handen der Polen. De vraag is nu zullen de Polen hun opmarsch kunnen voortzetten De Poolsche Marne heeft Warschau voor den ondergang gered, maar het laatste woord is natuurlijk nog niet gesproken. Een bericht uit Warschau wijst er op dat de Poolsche troepen door de laatste krachtsinspanning doodelijk vermoeid zijn, er is gebrek aan officieren, maai de Polen overtreffen de Russen in artil lerie. De eind-beslissing is nog niet ge vallen. De Russen roepen versterkingen op. In een manifest der Russische volks commissarissen worden alle burgers onder de wapenen geroepen. Trotzky maakt zich niet bezorgd over de Rus sische tegenslagen, In een bijeenkomst te Moskou der sovjets verklaarde hij „De tijdelijke stilstand van onze troe pen voor Warschau wijzigt den alge- meenen toestand niet. Het Poolsche front bestaat uit twee gedeelten, het eene, militaire, bij Warschau, het an dere, politieke, te Minsk. DE POOLSCHE OVERWINNING OP DE RUSSEN. Ten Noorden en Noord-Oosten van Warschau zijn de roode troepen terug geworpen, de Polen achtervolgen hen snel over het geheele front. Drie bolsjewistische divisies voor Warschau zijn vernietigd. Duizenden zijn gevangen genomen. VOORWAARDEN VOOR EEN VREDE TUSSCHEN POLEN EN RUSLAND. De voorzitter der Russisch-Oekrain- sche vredesdelegatie deelde aan de on derhandelaars te Minsk de navolgende voorwaarden voor den vrede tusschen Rusland en Polen mede ie. Erkenning der onafhankelijkheid van Polen, hoewel het recht van het Poolsche volk erkend wordt om zijn regeering naar eigen wensch te kiezen. 2e. Rusland en Oekraine zien af van elke schadevergoeding. 3e. De oostgrens van Polen zal onge veer loopen volgens de in de nota van lord Curzon op 1 Juni aangegeven lijn, doch deze linie zal ten oosten van Bia- sistok bij Cholm ten gunste van Polen verder naar het oosten worden ver legd. 4e. Polen mag niet meer dan 50.000 man militaire strijdkrachten onderhou den, doch ter beveiliging van het land kunnen deze door militie worden aan gevuld. De organisatie dezer militie en de nadere voorwaarden zullen nog na der worden geregeld. 5e. Terstond na onderteekening van het verdrag moet de militaire ontwape ning beginnen, die binnen een maand afgeloopen inoet zijn. 6e. Polen behoudt slechts wapens en oorlogsmateriaal voor 50.000 man. De rest moet binnen een maand aan Rus land worden uitgeleverd. 7c. Puien houdt terstond op met het vervoer van oorlogsmateriaal. 8e. Polen mag aan geen enkelen bui- tenlandschen staat zijn land ter be schikking stellen als operatie- of etap- je-basis tegen Rusland of de Oekraine. 9e. De vijandelijkheden worden bin nen 72 uur na onderteekening van het vredesverdrag gestaakt. Het Russische leger blijft in het door de Russen be zette gebied, echter niet ten westen van de in de nota van lord Curzon aange geven lijn. Het Poolsche leger gaat 50 werst van de tegenwoordige linie terug. Het tusschen de twee legers liggende ge bied wordt neutraal onder bestuur van Polen en van een gemengde commissie welke door de vakvereenigingen zal worden benoemd. 10e. De terugtocht van het Russische leger zal gelijken tred houden met de ontwapening van Polen. 11e. Polen geeft al het spoorwegma- teriaal benevens al het landbouwmate- riaal en de industrieele machines, die het in het voorjaar uit het door-Polen bezette gebied heeft wegesleept, aan Rusland terug. 12e. Polen moet gelasten, dat gratis land wordt verstrekt aan de achterge bleven betrekkingen van de in den oor log gevallen Poolsche soldaten. !3e. Aan Rusland wordt het transito- verkeer voor reizigers en goederen door Polen toegestaan, waarbij Wolkowist, Bialistok en Grajewo in het bezit en onder controle van de Russische repu bliek komen. 14. Polen verleent volledige politieke en militaire amnestie. 14. Polen moet terstond na de onder teekening van het verdrag het vredes verdrag en alle met den oorlog tus schen Polen en Rusland verband hou dende documenten publiceeren. IN ZUID-RUSLAND. Over den toestand in Zuid-Rusland, waar generaal Wrangei's offensief het de boisjewiki thans lastig genoeg maakt, wordt uit Konstantinopel aan de „Times" gemeld, dat de aanvallen van het roode leger op Wrangei's troe pen aan den Dnjepper tot dusver zijn afgeslagen. De leider van de guerilla in die stre ken, Makhno, werkt nu samen met Wrangei's troepen aan het hoofd van een boeren-leger, dat zich met verras sende snelheid van 2000 tot 30.000 man heeft uitgebreid en dat nu Wrangei's leger van levensmiddelen voorziet. Te Londen is verder bericht ontvan gen, dat de opstand van de Don-kozak- ken tegen de boisjewiki en ter onder steuning van Wrangei's leger begonnen is. Wrangei's troepen hebben den spoorweg van Tsaritsin naar Ekateri- nodar afgesneden, waardoor de Koe- ban-kozakken van het voornaamste bolsjewistisch centrum zijn gescheiden. De taktiek van generaal Wrangel is thans om den oostelijken oever van de Djnepper tot zijn linkerflank te maken. Bericht wordt dat hij niet voornemens is de Oekraijne binnen te vallen, of naar Odessa op te rukken. Draadlooze telegrammen van de sovjets melden, dat er onder de roode troepen te Obsjakof een opstand is uit gebroken en dat honderd van de oproe rige soldaten zijn gefusilleerd. Van anderen kant wordt gemeld dat na de overwinningen van Wrangei's troepen op het Zuidelijk front de be velhebbers van het derde sovjet-leger op bevel van Trotsky zijn ter dood ge bracht. Aan de Kaspische Zee heeft de bols jewistische opperbevelhebber te Bakoe zijn hoofdkwartier verplaatst naar Gro- ny, ten noorden van den Kaukasus en de Russische sovjet-troepen zullen bin nenkort heel Azerbeidsjan ontruimen. De minister van buitenlandsche za ken van Georgië heeft in een, arbeiders vergadering te Tiflis medegedeeld, dat de vroegere eerste minister van de re publiek Azerbeidsjan in Juni van dit jaar is ter dood gebracht door bolsje wistische terroristen. Terwijl de boisjewiki uit Azerbeids jan terugtrekken, wordt uit Teheran gemeld, dat op Perzisch gebied, te tn- seli opnieuw Russische sovjet-troepen zijn geland tot de bevelhebbers be hoort ook een Turksch generaal. FRANSCHE BEZETTINGSTROEPEN. De „Vorwarts" vestigt er de aan dacht op, dat overal in Duitschland, waar Fransche bezettingstroepen lig gen, de verhouding tot de bevolking in zeer korten tijd ellendig wordt en daar hetzelfde niet het geval is met de En- gelsche en Amerikaansche bezettings troepen, schrijft het blad de schuld van de incidenten, die zich voordoen, toe niet aan de Duitsche bevolking, maar aan de Fransche militairen. Kenmer kend is vooral het verzet der arbeiders. In het Saargebied, in Memel, in de Palts, in Opper-Silezië, overal vertoont zich hetzelfde beeld. De jongste ge beurtenissen in Kaftowitz en Rybnick werden weliswaar rechtstreeks veroor zaakt door betoogingen der arbeiders voor de onzijdigheid en tegen de han delingen der Fransche bezettingstroe pen, die in strijd met de neutraliteit werden geacht, doch de ware oorzaak lag ongetwijfeld in de maandenlange pasja-heerschappij van den Franschen generaal Lerond, als voorzitter van de intergeallieerde commissie, wiens par tijdigheid ten gunste der Polen ten he mel schreit. Het beste zou zijn onder de huidige gespannen verhoudingen de Fransche bezettingstroepen door Engelsehe of ltaliaansche te vervangen. Dan zal de rust in Opper-Silezië van zelf terugkeeren. DE MOORD OP DEN TSAAR. in het tweede artikel van de „Times" gewijd aan den moord op den tsaar, komen interessante beschouwingen voor omtrent de wijze waarop de Duit- schers zich de boisjewiki ten nutte wis ten te maken voor hun oorlogsplannen. Zoo er overeenstemming had bestaan tusschen het hoofdkwartier en de regee ring te Berlijn, dan had Duitsehland's Russische politiek onafzienbare gevol gen kunnen hebben. Ludendorff echter wilde de rooden omverwerpen en zich den steun van kozakken en vrijwilligers verzekeren. Berlijn daarentegen wilde Rusland re- geerïn door middel van sovjets onder Mirbach. Er kwam een compromis tot stand, dat voor Dtufschland noodlottig zou worden; Ludendorff wilde den vre de van Brest-Litowsk. Hierin ligt de sleutel van het geheim van de over brenging van den tsaar naar Tobolsk. In het derde artikel, dat Vrijdag ver schijnt, wordt een karakterschets van de keizerin gegeven en aangetoond, dat zij in strijd met wat beweerd wordt vu rig anti-Duitsch was en een groote ver achting had voor keizer Wilhelm. DE GEBEURTENISSEN IN SILEZIE. In diplomatieke kringen te Berlijn be schouwt men den toestand, welke ont staan is door de gebeurtenissen in Op per Srftzië, met oprechte bezorgdheid, daar men er voor bevreesd is dat de Fransche regeering strenge maatrege len zal nemen, die op andere deelen van het Duitsche rijk een noodloftigen in vloed zullen uitoefèhen. Men wijst er op, dat bij den oogenblikkelijken toe stand, zooa/s die tusschen de Entente- staten onderling bestaat, deze niet het recht hebben wegens gebeurtenissen in Opper Silezië maatregelen tegen het Duitsche rijk te nemen. Hoewel dit feit onloochenbaar vaststaat, neemt 't aan tal berichten toe, waaruit de gevolg trekking kan worden gemaakt, dat de Franschen klaarblijkelijk voornemens zijn vérstrekkende maatregelen te ne men. DE HERBOUW DER VERWOESTE STREKEN. De Belgische minister Jaspar heeft te Brugge een conferentie gehad met ver schillende autoriteiten waarin de kwes tie van den herbouw der verwoeste steden is ter sprake gekomen. Men was algemeen van gevoelen, aldus schrijft het „Laatste Nieuws", dat de huidige gang van zaken onbevredigend is. Naar het blijkt werden maatregelen vooropgezet die zullen getroffen wor den om de geteisterden geldelijk tege moet te komen, en dat zoowel voor de aangenomen als de niet-aangenomen gemeenten. Het privaat initiatief zal men zooveel mogelijk in de hand wer ken en daarom zal men den 'herbouw voorloopig losmaken van de trage en belemmetende proceduur der recht banken voor oorlogsschade. De nood in de verwoeste streken is nijpend, en onmiddellijk moet er inge grepen. Dit schijnl begrepen te zijn, en het mag verheugend heeten, dat de bespreking uitliep op dit gewichtige besluit spoedige geldelijke tusschen- komst, die een vasten vorm zai aanne men in het verleenen van voorschotten aan al wie zijn huis of hofstede wil her stellen of herbouwen. De vroegere ver bintenissen van den staat tegenover de geteisterden die aan hun rechten op oorlogsschade hadden verzaakt op voorwaarde dat hun woning zou her bouwd worden, zullen nageleeid wor den. J Uit een inges lezer dagen geblekt ^fciperegeldheden ziji de"distributie in de poortwee amb,en; die onder leiding var gemecster, destijds i administratie waren 1 -weck onder pressie v tekort vail pl.m. J2 i kwamen tot de t i (j, Gisterennacht is ingebroken in de fabriek van gouden en zilveren werken van J. van Willigen en Zonen aan de Elandstraat te 's-Gravenhage. De in brekers hebben zich blijkbaar toegang verschaft tot het gebouw door open- scliuiving van een raam. Daar zij even wei eene electrischc alarminrichting hoorden werken, zijn zij in allerijl ge vlucht, zonder iets mede te nemen. Gisterenmorgen is een bootwerker aan boord van bet stoomschip „/in dijk" der H. A. L„ dat ligt in de Lek haven te Rotterdam, in het acht meter diepe ruim gevallen. Op medisch ad vies heeft men hem per brancard naar het ziekenhuis gebracht, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden Werkzaam aan den motor, die ge bruikt wordt bij het graandorschen hij een landbouwer te Noordhorn (Gr.), kwam een electricien met zijn hand aan den draad, met het noodlottig gevolg, dat hij direct overleed. Gisterennacht is ingebroken bij een landbouwer aan den Oudendijk te Schiedam. Door het opschuiven van een keukenraam zijn de dieven binnengeko men. In de slaapkamer hebben zij de deuren van de bedstede waarin de fa milie sliep gesloten, om vervolgens hun slag te slaan. Gestolen zijn een geei- lederen portefeuille niet 1300 aa bankpapier, een horloge, portenion naies, snuisterijen en 7 spaarpotten Geen der huisgenooten was bij nachtelijk bezoek wakker geworden- sciiuld nadat hun iegeven, dat geen ve ■gen hen zouden wc Jpe vorige btirgem (Band met zijn verari I deze, allereerst geil var. de zaak niets 1 alles aan de beide al laten. Deze laatstel hunne functies gehatj ■ïDe tegenwoordig distributiebedrijf, del staat geheel buiten De politie tel 'hlnd gelegd ®P. e| daar het uiterlijk older), die er haar i„ de heste hotels tel der betaling te verd| jfuirde rijwielen tj de." man bracht. jtiet succes te ApB PKitgeoefend, liep zij "frik, doordal toeval opgegeven naam en valsch was. Naar hei inSrioed van opwinde; haar zwertfocht begt Gisterenochteni sclie Laan te Rottd plaats tusschen een I terdanische Trammaj Oostvoorne kwam j waaraan twee aanha .«gemeentelijke reinigil I De locomotief, diel Ken aanhangwagen I rails gelicht; het daal Tijtuig kantelde erl vernield. Het vuorba| sonenwagen werd it hangwagen geheel v j De machinist en d locomotief stonden k| Zij hebben de vu kranen gesloten, zo ploffing kon voorkc de remmer op den heelhuids af. H[De materieele se Het tramverkeer ws De modi baard. Lan verslag, der deskum zij in den tuin van cl deinen blauwbaard (!i-orgewerkt en er gemaakt, dat zes ^^geschriit eindigt n ipraerlong nopens an het onderzoek, lij, komt in zijn slo hogelijk conclusies is te protestceren - tegen mij uitgébrac plaats acht Landru rechtmatig, daar tv iweest. Verder gev ;toe, dat driekwar leenderen aan dier "iet eene kwart, «oog maar twee leskundigen verkla ichenbeenderen zij £ens uitmaken, of Ben vrouw zijn gew -Een d e t e offer. In ee ■enhuizen stond ee lang had het ding [Tiet zag er smerig mand keek naar lie 'i' de volgende z verbonden. F idcn laatsten tijd 'laats gehad en de lader op te sporen, henaren van Herin JjEen hunner kioop 'deze enge, benauw .dingen die komen juist alle hoop om men opgegeven, toe soneel binnen kwam dat hij er zijn werk I Bewuste man ging i g°n die gewei dad ia loen hij hiermede b •buiten onraad. Hij komen en kreeg ope gaten. De gejaagdi af om er in te krui z.ijn fhrik begrijpe dat het deksel van werd door iemand was een uitkomst.' deksel weer dicht ei 2oo luid mogelijk ot Lr kwam hulp en /agent er in arriveer 'an den steelgragr iaasttaijzijnde politi jam de volijverige L ".en inbreker gesnu ''em te doen was Een dure n paar van de b «gels zijn onlangs 'a.m" gekomen vohbctaakl dan 8e|deurd p Mauri? vierka1 v'"'huspostzegels roodachtig o *«™peld brachf op «'ortreffeiijtT-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2