Stads=enProvincienieuws 1 INGEZOr BUI SPORT door ons is nagezien en accoord be vonden. Wij hebben de eer uwen raad hier nevens ter goedkeuring aan te bieden de door de commissie voor het gemeente lijk grondbedrijf ingediende rekening van gewone en buitengewone inkomsten en uitgaven van dat bedrijf over hèt dienstjaar 1919. welke door ons is na gezien en accoord bevonden. Wij merken hierbij op, dat het batig saldo, ad f 3647.0912 van de rekening der gewone inkomsten en uitgaven van dat bedrijf, is overgebracht naar de re kening van de buitengewone inkomsten en uitgaven. Het nadeelig saldo dei- laatstgenoemde rekening, bedragende 105.990.19).^, is gedekt geworden door een uitkeering der gemeente. Deze uitkeering is opgenomen in de geld- leening, groot ƒ252.000 tot het aan gaan waarvan uw college onlangs heeft besloten en welke leening dient tot dek king van verschillende buitengewone uitgaven. =5= De voortdurende stijging van de uit gaven der gemeentelijke huishouding en de tengevolge van de crisis vermin derde waarde van het geld maken het noodzakelijk, dat de rechten, welke de gemeente heft, worden herzien en, zoo mogelijk, verhoogd. In de eerste plaats komen daarvoor nog in aanmerking de loonen voor het keuren van slachtvee, afgehakt vleesch en spek. Op deze heffing is van invloed het salaris van den keurmeester, hetwelk in 1914 bedroeg 1300 en tot ƒ2600 is verhoogd. Voorts komen bij de beoordeeling van het tarief der keurloonen in aan merking de prijzen van het vee en het vleesch, welke sedert den oorlog met circa 200 t gestegen zijn. Op genoemde factoren lettende heb ben wij de eer. u voor te stellen het ta rief als volgt te bepalen le. Voor iederen os, koe, stier, pink, vaars of paard van ƒ.0.50 op 1.50 2e. voor ieder varken of kalf ouder dan 3 maanden van 0.25 op 0.75 3e. voor ieder kalf van 3 maanden of jonger van ƒ0.10 op ƒ0.40 4e. voor ieder schaap, speenvarken ol geit van 0.10 op 0.25 5e. voor van elders ingevoerd wor dend versch, gezouten, gerookt, ge kookt of gedroogd paarden-, ossen-, koerund-, vaars-, kalf-, schapen-, var kens- en geitenvieesch of spek, voor eene hoeveelheid tot en met 50 K.G. per K.G. 0.01 (onveranderd) voor iedere K.G. daarboven fO.OO/? (idem). 'Gedeelten van K.G. worden voor ge- heele berekend. De bepaling sub 5e is niet van toe passing op van elders in hermetisch gesloten bussen ingevoerd vleesch. 6e. voor elders ingevoerd geslacht vee is het hierboven sub le tot en met 4e vermelde tarief van toepassing (nieuw). Bij het sub 5e en 6e vermelde tarief is rekening gehouden met het bepaalde bij artikel 8, 2e lid, der Vleeschkeu- ringswet 1919 (Stbl. no. 524), welke echter nog niet volledig in werking is getreden, luidende, dat voor de keuring van ingevoerd vleesch geen hooger rechten mogen worden geheven dan van in dezelfde gemeente geslachte dieren. Voorts merken wij nog op, dat bij genoemde wet aan de gemeente de verplichting wordt opgelegd een vee arts te benoemen, onder wiens toezicht en verantwoordelijkheid de keurmeester zal kunnen optreden. De opbrengst der keurloonen is se dert 1914 aan belangrijke schommelin gen onderhevig geweest. Over het jaar 1919 bedroeg zij ƒ2109.06 en over het le halfjaar 1920 f 1098.11. Bij de toepassing van het gewijzigde tarief zal vermoedelijk de jaarlijksche opbrengst tot 6000 stijgen. De belasting op ile honden onderging edert 1912 geen wijziging. (1 Bij de herziening van deze belasting uitten wij op de beperkende bepaling jgn art. 253 der Gemeentewet, welke, ggor de veranderde omstandigheden, pootendeels geen reden van bestaan ..'eer beeft. Genoemd wetsartikel luidt „Op honden, uitsluitend gehouden ten dienste van den landbouw of eenig bedrijf van nijverheid, of ter_ bewaking van gebouwen of erven, wórdt geene of eene mindere belasting, dan op an dere honden, gelegd." Het bestaande tarief voor bedoelde honden, zijnde één gulden voor eiken hond, zou gevoegelijk op vijf gulden bepaald kunnen worden. Het bedrag der belasting voor deze honden, volgens de geldende verorde ning bepaald op 1 per hond, is veel te laag te noemen in verhouding tot die voor de luxe honden. De tegenwoordige gesteldheid van tien landbouw en de nijverheid maken het ook geenszins noodzakelijk het be staande belangrijke verschil in het ta rief op denzelfden voet tc handhaven. Voorts stellen wij u voor, voor hon den hooger dan 50tcentimeter een be lasting te heffen van 10 inplaats van 7.50 en voor eiken anderen hond 6 inplaats van ƒ4.50. De belasting van de z.g. luxe hon den was hier, in vergelijking met an dere gemeenten, tamelijk hoog, van daal. dat wij geen vrijheid konden vin den dit tarief te verdubbelen. Voorts komt het ons wenschelijk voor in de vrijstellingen van belasting op te nemen de houders van honden ten dien- I ste van de rijks- en gemeentepolitie. I De meerdere opbrengst van deze be- lasting, zal, bij invoering van het nieu- we tarief, vermoedelijk van -ƒ 1675 tot 4430 per jaar worden verhoogd. 'I en slotte komt het ons billijk voor de verordening in dien zin te wijzigen, c.at bij het verkrijgen van een hond in j den loop des jaars de belasting niet j berekend wordt over de helft van het jaar, doch kwartaalsgewijs. i Ontwerp-besluitén tot wijziging van genoemde belastingen worden ter vast- se'iing aangeboden. Wij hebben de eer uwen raad hierbij ter goedkeuring aan te bieden de door heeren regenten van het Gasthuis al hier ingezonden rekening over het dienstjaar 1919, sluitende met een goed slot van ƒ296.62, welke door ons is nagezien en accoord bevonden. EEN AUTO-TOCHT DOOR ZEEUVVSCH-VLAANDEREN. Toen op 25 en 26 juni jl. de hier aanwezige afgevaardigden van de ver- eenigingen van Vreemdelingenverkeer onthaald werden op auto-tochten door Walcheren en Zuid-Beveland, kon men lezen welke mooie deelen van onze provincie bezocht werden en velen zullen gemeend hebben, dat men nu feigenlijk al het moois had getoond, want speciaal van Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen ging de mare uit, dat er geen natuurschoon te zien is, dat er alles vlak en kaal is. Toen wij dezer dagen een auto-tocht maakten door dit door onze Zuidelijke naburen zoo begeerde deel van Zee land, hebben wij de gelegenheid gehad het tegendeel vast te stellen en het te betreuren, dat het zoo mooie breede water voor velen een beletsel is ook daar eens rond te kijken. Wij geven volkomen toe dat langs den ouden door Napoleon aangelegden heirweg behalve de prachtige, vrucht bare akkers en weiden, niet veel te zien is, dat op den naam van natuurschoon aanspraak mag maken, maar als de le zer ons in gedachten volgen wil langs den afgelegden weg, zal hij overtuigd kunnen worden, dat ook het „land van Cadzand" plekjes heeft, die een auto-, fiets- of wandeltocht zeker rechtvaar digen. Na het verlaten van de boot en een blik op de nieuwe havenwerken en (de groote aanwinst van bouwterrein door het dempen van de verlengde ha ven te Breskens ging het over den klin kerweg naar Groede, het eerste der vriendelijke, zindelijke, maar zeer stille plaatsjes, die wij zouden passeeren en waren reeds hier in bewondering over den aardigen bouw van de kerk en het mooie aanzien van het plein daar rond. Spoedig was het langs een lagen dijk gelegen Nieuwvliet bereikt en nu ging iiet langs een der in deze streek zoo talrijke grindwegen op het zoo vriende lijk gelegen Zuidzande af. ook hier een aardig kerkje met de nette huizen er om. Langs den weg hadden wij reeds ge legenheid gehad kennis te maken met de flinke boerenhofsteden, maar ook met de eigenaardige arbeiderswonin gen, die hier meer het Belgisch type dragen en die veelal, vanaf den weg gezien, hun ingang aan de achterzijde hebben. Langs de trambaan werd nu op Oostburg aangereden, waar de drukte van den Marktdag juist begon. Oost burg mag als centrum van handel en 'ook als samenkomst van twee tramlij nen iets drukker zijn dan andere ge passeerde plaatsen, het is beslist min der mooi. Het volgende doel was Aardenburg, maar wij zouden daar niet langs den 'grooten keiweg komen, een eind voor tie Draaibrug sloegen wij links een grindweg in en juist op dien weg be gon al meer en meer te blijken, dat ook in het „Landje" mooie boomrijke wegen en dijken zijn en aardige schil derachtige natuurcombinaties zich aan ons oog voordoen. Even voor Aarden- burg kwamen wij w.eer op den hoofd weg en even later reden wij door de oude Stadspoort het met zijn breede straten werkelijk op een stad gelijken de plaatsje binnen. Bij de Markt werd even langzamer gereden trouwens het ging steeds in matigen gang om alles goed tc kunnen opnemen en kon men dit aardige plein met zijn mooi raadhuis in oogenschouw nemen en tevens zich overtuigen van de goede uitvoering van het op 5 dezer ont hulde gedenkteeken voor wijlen den heer G. A. Vorsferman van Oijen. Langs denzelfden weg werd Oost burg weder bereikt, om over Water landkerkje, het niet mooie, maar toch wel typisch tegen den dijk liggende dorpje, en Turkije naar IJzendijke tc tuffen. Op dezen weg geniet men van mooie waterpartijen en boomrijke dij ken. Reeds op eenigen afstand ziet men de torens van IJzendijke en weet men ook hier een stadje te zullen vinden, iwaarvan vooral het Marktplein en de „Boulevards", de wel wat grootsche naam voor aardige wandelingen, be kend zijn. Al hadden wij nu gaarne ook de stad van Willem Beukelszoon bezocht, dit maal moesten Biervliet en Hoofdplaat blijven liggen, want wij moesten ons gezelschap ook Sluis niet doen over slaan. Wij reden dus naar Waterland kerkje terug om even verder links in te slaan en langs een grindweg op de i Draaibrug af te rijden. Het toen gepas seerde deel van het voormalige Staats- Vlaanderen deed ons denken aan de mooie plekjes, die wij op 26 Juni in het Zuiden van Zuid-Beveland hebben ontdekt. Wij vergaten totaal fn het „kale" Zeeuwsch-Vlaanderen te zijn. Wat ons hier en ook later weer hinder de is, dat er nog veel te weinig weg wijzers zijn geplaatst. Al zijn het dan niet de zoo duidelijke van de A. N. W. B., een eenvoudige houten wegwij zer met alleen een vermelding van xle naar de verschillende dorpen te nemen richting zou op zeer veel plaatsen in een groote behoefte vóórzien en bevor derlijk zijn aan nog drukker bezoek aan deze streek. Een krachtige vereeniging Ver bevordering van- liet Vreemdelingen verkeer kan ook hier nog heel wat tot stand brengen. Van de Draaibrug werd spoedig het aloude Sluis bereikt met zijn fraai ge restaureerd stadhuis en zijn vele ande re bezienswaardige geveltjes. Na den middag zette men den tocht voort over Retranchement en langs de Sluis aan de Wielingen naar het badhuis van Cadzand. Het is op die primitieve bad plaats, die bij krachtige exploitatie ook zeker een toekomst heeft, evenals andere Noordzee-badplaatsen, gemoe delijk. De baders en baadsters wande len vanaf de eenvoudige badhokjes een heel eind over het strand naar het nu zoo lage water. Het was een toonbeeld van net, doch ongegeneerd strandleven. iVoegt men hierbij het fraaie zeegezicht ■met de Walchersche duinen op den achtergrond en de nog bijna in natuur staat verkeerende duinen, dan kan men begrijpen, dat een uurtje verblijf aldaar een waardig besluit van een prettig bezoek aan het land van „Ee tot Hon- tenisse, van Hulst tot aar, Cadzand" is geweest. Nogmaals konden wij de goede grindwegen waardeeren, toen wij over Nieuwvliet, Groede en Sctioondij- :ke naar Breskens terugkeerden. Toen de snelvarende boot „ZuiJ-Be- ivetand" ons over de door den aanwak- kerenden wind deinende golven naar de Vlissingsche haven terugbracht, was bij ons en de andere leden van het gezet- schap de overtuiging gevestigd, dat ook Zeeuwsch-Vlaanderen recht heeft op een druk bezoek van landgenooten van boven de Wester-Schelde, die dan .tevens zich kunnen overtuigen, dat dit vruchtbare land tot in lengte van da gen een parel aan de Kroon van Oran je moet blijven. VLISS1NGEN, 20 AUGUSTUS. Nadat de hier aangekomen. Hon- gaarschc en Weensche kinderen dooi den Engelschen dokter waren gekeurd, zijn zij hedennacht aan boord van de Prinses Juliana" 'gegaan en heden morgen naar Engeland vertrokken. Wij vernamen dat de Engelsche dok ter, die met de keuring dezer kinderen was belast, een eigenaardige houding heeft aangenomen tegenover zijn Vlis singsche collega's. Door het Rotterdamsche coinitc was aan de Vlissingsche medici verzocht of zij hun medewerking wilden verleenen bij het keuren van deze kinderen. De doktoren te dezer stede verklaarden zich hiertoe gaarne bereid en waren gisterenmorgen dan ook vijf medici aan de buitenhaven om daar hun diensten aan te bieden. Het duurde echter gemimea tijd eer de Engelsche dokter kwam opdagen en deze nam geen notitie van zijn Vlissing sche collega's, ja ging zelfs zoover dat hij de kinderen, welke reeds door de Vlissingsche doktoren waren gekeurd, opnieuw aan een onderzoek onder wierp. Toen de Vlissingsche medici dit be merkten meenden zij, zeer terecht, dat hun diensten als overbodig konden be schouwd worden en hebben zij zich dus niet verder met het onderzoek der kinderen belast. Wij laten nu maar in het midden hoe het voor één dokter mogelijk is, in zoo'n korten tijd, 500 kinderen behoor lijk te onderzoeken. Indische film-avonden. Evenals den eersten avond werd ook den tweeden avond de film-serie inge leid door het gisteren genoemde lioofd- bestuurlsid der Vereeniging ..Oost en West", die er ziich over"verheugde, dat voor een tweeden avond eenzelfde film-onderwerp (liet ging toch weer over Indië) in Vlissingen zooveel be langstelling was. Nadat door projectie de grootte van Indië ten opzichte van Europa en van Nederland was vastgesteld en we per stoomschip „Rembrandt" op Java wa ren aangekomen en met het spoor de hoofdstad bereikt hadden, kregen we een beeld van den benedenloop der Tjili-wong, een rivier, die langs haar oevers ruimschoots gelegenheid geeft om natuurschoon te bewonderen, die door haar vluggen waterloop en hare kronkelingen de bamboevlotten veel last veroorzaakt, maar die tegelijkertijd gelegenheid geeft om zichzelf en ook het vuile linnengoed te reinigen. In aansluiting daarmee kregen we het In dische natuurschoon te zien in den Vorm van vulkanen met opstijgende zwaveldampen en kokende, opborrelen de bronnen. Daarmee was dezen avond vrijwel het eigenlijke natuursehoon(om zichzelf geprojecteerd) afgekeken, wat nog niet zeggen wil, dat van de plan tenwereld niets meer vertoond werd. Hoe zou men anders een film over de koffie-cultuur willen laten zien Hoe zou men dan de verschillende soorten koffie kunnen toonen, die elkaar opge volgd waren in aanbouw. Java-, Li beria- en Robusta-koffié Zouden we dan de rubbercultuur, die voor de rij wiel- en automobiel-cultuur van zoo groot belang is, wel hebben kunnen aanschouwen, daar rubber toch feite lijk niets is dan het sap, ontstaan door insnijdingen in een bepaald soort hoo rnen Ook de agave-cultuur, opkwee- kinn van planten, waarvan touw wordt gemaakt, zouden we dan hebben ge mist. Maar niet alleen dit. Wat zou er geworden zijn van liet beeld der apen kolonie, die natuurlijk alleen in de bosschen leven Dat was een grappige film, evenals dfe van de Sapi-rennen, de wedstrijd fn 't hardloopen van koei en, die aan den hals voorzien waren van een groote houten klok-en die op den kop een kolossale versiering droe gen. Deze 2 films vormden met die van de vissche'rij-eultuur het element der dieren, op dezen tweeden film avond vertoond. Nu rest ons nog de vermelding der beelden, die het leven der bevolking typecren. Laat ons dan even de titels dezer films opnoemen met een kort woord ter verklaring. Ten eerste die van „Gcrebeg Moctoe'd", of te .wel in goed Nederlandsch overgezet feest ter viering van den geboortedag van Mohammed, dat door de inlan'dsche bevolking beschouwd wordt als het grootste gedurende het geheele jaar, waarschijnlijk wel, omdat de Sultan van dat gedeelte van het Rijk, waar deze film genomen werd, zich op dien tlag aan het volk vertoont. En ten tweede een serie kijkjes in het leven van den inlander in de dessa, waar ons getoond werd, hoe deze, zoolang de drang naar de Westersche cultuur nog niet over hem gekomen is, volkomen met de natuur meeleeft, zich 's mor gens baadt in de voorbij hel dorp stroomende rivier, daar zijn buffels, karbouwen cn andere huisdieren in laat zwemmen, z'n wasch daarin slaat en len slotte zijn eten in wascht. Maar ook gaf deze film ons te zien den eer bied, die de schoolgaande jeugd be toont aan haar onderwijzeressen, die haar onderricht geeft in tal van kun digheden. Hiermee hebben wij het interessante van den tweeden film-avond vermeld. Laat ons tot slot een kleine opmerking maken, die we terloops al aanduidden in ons vorig verslag, waar we schre ven, „tusschen deze 2 films kregen we nog een zestal andere te zien, die al waren ze niet alle even schitterend...." •Nog meer zouden we genoten hebben als de gezichten en het beeld in 't al gemeen wat duidelijker te zien waren •geweest op sommige dezer films. We hoorden in onze buurt spreken over ■films, die te vlug waren opgenomen, ook, dat ze niet goed waren afge werkt en ook, dat ze al te snel waren afgedraaid. Hoe het zij, al gaven ze een beeld van wat men ons wilde laten zien, toch zou dat beeld duidelijker hebben kunnen zijn. We hopen echter, dat de Vereeniging Oost en West, die deze twee avonden organiseerde, nu ok eens zal komen met een s- rie films welke een voorstelling geven can onze Wi st, zooals het dezen keer onze Oost liet zien. Bij beschikking van den minister van marine a. i. zijn, met 1 September benoemd tot 3de liehtwachter aan boord van 's rijks lichtschip „Noord- Hinder" de tijdelijk 3de lichfwaehters daar aan boord A. j. van Fraeijenliove en A. de Ridder, en is met dienzelfden datum benoemd tot 3de liehtwachter aan boon! S. P. B t. Men schrijft ons uit Middelburg Burg. en Wetli. hebben een afwijzend prae-advies uitgebracht op een ver zoek om op 1 Mei aan het gemeentelijk personeel verlof te verleenen, omdat deze dag slechts door een gedeelte van het personeel als feestdag wordt be schouwd. Ptactisch zou de verwezenlijking er van bovendien meebrengen, dat. naar alle waarschijnlijkheid de le Mei voor het geheele gemeentelijk personeel een jaarlijksche vacantiedag zou worden, daar ook zij, die genoemden dag niet als feestdag vieren, van de gelegenheid om vacantie te nemen zouden willen profiteeren. Het zou bovendien noodzakelijk zijn om, wanneer de 1 Mei-dag als feestdag werd ingevoerd, datzelfde te doen met betrekking tot dagen die voor leden van het gemeen telijk personeel behoorende tot bepaalde godsdienstige gezindten, als feestda gen worden aangemerkt. Op grond van liet vorenstaande zijn Burg. en Wetlr. van oordeel, dat op I Mei, voor zooverre de dienst het toe laat, desgewenscht alleen vrijaf be hoort te worden gegeven in mindering van de toegestane verlofdagen. Het aantal toegestane verlofdagen dient uitgebreid te worden tot tien. - Wij hebben onlangs gemeld, dat een tweede en derde bioscoop zullen geopend worden. De tweede, die van den heer Smits te Vlissingen, wordt se dert Zaterdag geëxploiteerd in den Schouwburg op het Molenwater. De voorstellingen trekken vrij wat belang stelling en de projectie der op het doek gebrachte beelden voldoet in alle op zichten uitstekend. De veepest êtr de veehandelaren. De provinciale Bond van Zeeuwsche Veehandelaren hield Woensdag je Goes een buitengewone vergadering in verband met de in België uitgebroken veepest. De voorzitter, de heer N. S. Frenks, Rotterdam,"spoorde den leden aan, oni zooveel mogelijk de rëgceringsmaat- regelen te helpen handhaven. De heer J. Babijn te Oostburg deel de mede, vernomen tc hebben, dat er op de laatste markt te Brugge drie os sen uil Zeeuwsch-Vlaanderen waren, terwijl tal van Belgische veehandela ren nog' de markt tc Oostburg bezoe ken. Besloten werd om vóór 1 September a.s. geen maatregelen te nemen om tiet veevoerverbod uit Zeeuwsch-Vlaande ren opgeheven te krijgen, de regeering te verzoeken het ver.voerverbod tot geslacht vleesch uit tc breiden en om zoo noodig het door de veehandelaren gekochte en betaalde vee in Zeeuwsch- Vlaanderen over te nemen. Een commissie werd benoemd, die zich in verbinding zal stellen met het departement van landbouw en ook onderhandelingen zal voeren over eventueele schadevergoeding. Te Terneuzen is gearriveerd het groote Engelsche viermastschip „Ar chibald Russell" met 3900 ton salpeter rechtstreeksch aangevoerd van Mexil- lones (Chili), welke lading door ill expediteursfirma's De Meijer en Nat- son zal worden opgeslagen in hangars. Deze firma's hebben het depot voor op slag weten te verkrijgen van een der grootste importeurs van meststoffen hier te lande en er zullen nog meerdere ladingen worden aangevoerd voor op slag en ook voor overslag in lichters. Genoemde firma's hebben voor het lossen van dergelijke ladingen een drijvende kraan lat«n monteeren. Voor de handelaars en landbouwers in Zee land- zullen aan liet vestigen van dit depot in de onmiddellijke nabijheid groote yoordeelen verbonden zijn. Het zal kosten en tijdverlies besparen en ook voor de haven te Ter Neuzen is het van groote beteekenis. De pogingen, door de ondernemen de firma's in het werk gesteld om den handel en de buitenlandsehe scheep vaart weer te doen herleven, worden met groote belangstelling gevolgd. RECHTSZAKEN Het auto-schandaal te Zandvoort. De rechtbank te Haarlem deed gis teren uitspraak inzake het autoschan daal te Zandvoort. Het O. M. had tegen den Amsterdamschen chauffeur en zijn twee vrienden respectievelijk 5 jaar, 3 jaar en I Zi geëischt. De rechtbank veroordeelde hen gisteren tot resp. zes jaar, 2 jaar en 6 maanden. MARINE EN LEGER Bij Kon. besluit is lo.' met 1 Sep tember aan den luitenant ter zee 1ste klasse titulair W. Bunge, wegens on geschiktheid voor de verdere waarne ming van den militairen dienst tenge volge van lichaamsgebreken, eervol, ontslag uit den zeedienst verleend, on der toekenning van pensioen 2o. met intrekking van het hem bij Kon. besluit, van 1 Februari 1902, toegekende pen sioen van 803 's jaars, het bedrag van het onder lo. bedoelde pensioen- vastgesteld op 1517 's jaars is. met 1 September bevorderd tot officier van gezondheid 1ste klasse de officier van gezondheid 2e klasse bij de zeemacht J. Ris is aan den luitenant ter z.ee 2e kfasse J. C. Knegtmans op zijn verzoek met 24 Augustus eervol ontslag uit 4W zeedienst verleend. De luitenant ter zee 2de klasse A. J iH. baron van Lijnden is met 1 Septem ber geplaatst bij de onderzeedienst- kazerne te Willemsoord en gedeta cheerd bij den onderzeedienst. De nieuwbenoemde 2e luitenants J- F. van Kervel en H. M. G. J [-en worden 24 dezer te Vlissingen beee- digd en in functie gesteld. I KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen-te Kort- gene ds. J. Japchen te Haamstede. De Synode der Ned: Herv. Kerk heeft het nieuwe reglement op dc pre dikantstraktementen in beginsel aan genomen ter nadere goedkeuring door de prov. kerkbesturen. Geref. Kerken. Beroepen te Fijnaart de heer G. Kruijswijk, cand. te Amers foort. i— Onze vroegere stadgenoot, de heer A. Maquelin, slaagde te Rotterdam voor dé volledige akte teekenen (Al O. A.) Voor de hoofdakte zijn te Breda geslaagd de heeren A. J. Dhondt tc Waterlandkerkjc en J. J. Buijze te Zaamslag. Voor de akte Fransch, lager onder wijs, zijn te 's-Gravenhage geslaagd de dames R. Luijntes te Oost- en West- Souburg en E. Buijck te Koewacht en de heer G. J. Kaan te Ter Neuzen. looft als hei goed te zullen I voor deelnemiil Het terrein L sierd cn en hel opgeluisterd dl Öm zittingl comité zijn inf A. van Woeldl van Niftrik, H. T j. Gooszen I Het uitvoerel heeren L.van dl Bartstra, Van P controleur dei I tot en met 25 L voor deelname! Vermoede] ijl! concert worde! met lampjes v| Duiten ver»n| De eopiel Mijnheer gil Gelieve een] lezen blad staan. - Volgens uw de rondvraag 1 nieenteraad val gevraagd naa van Tuinstad maken van eed binding zeer sl De heer Sol een stevige pl| geen brug, handhaafd tot lend publiek geen levensgj maken en zich| Nu kwam Kon. Maatsch. de plank als nu is er geen pi Zonder waai ligt de weg dal ternis om in cltf Nu vraag ikl niet als pennin schappelijk Be genoemde Ma* daar geen worden als.alj Intusschen scheiden van Zou het Sorel geweest den wij nu in brug. Daar wa geheele publie Hopende, lie de aandacht d te brengen, toestand ter wensch te Verbt gebracht. Een der ve Zwemmen, Het zweinfeec> aan het strand op Dinsdag 31 Angus - den jaardag van H. M. de Koningin. DE INCIDENT De toestanc kritiek gewordt schil tusschen missie en de dat de aanle bloedige onlust tergrond geraa formeele gevect tusschen de bevolking. In heftig gestrede ded veel dood Uit het ho waarin de in gehuisvest is, een groep Duit ontwapening hotel aanwezig' machinegewere ten. Zelfs wer met handgranat dene Duitschcr; en gewond. Hierop onts woede. Zij ging aanval op het menigte werd p „uitzwa-velen". in benzine p brandend in de hotel geworpen brandden gehee Een deel der gevangen genoi zich een secret grootste deel wond, ontvhich ie? trachtten ti menigte te verd fer gegrepen. Dt m een gedeelte de bovenste ver sches Hans" te De woedende tusschen in d alle winkels vai Oogenschijnlij een pauze in de Eoiert maken er dat ze uit de on vooral van het halen. Men is er dat het zeer ernstige gevecht* "jen komen zal °e Fransche na niet toereike: Jad te handhav, Sens op het oog ttal- Beschik "ahaansch bata attoWlt2 overge staan ggreed, „m k

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2