fesi RsjrsfJs&jS Ja dat de Vlamingen tiet pen) meen hun eigen taaj be- 'e'c i borden. Ik verzoek den Se- stuurd te ^eze wet -in behan- naat, zoo zeld fj t ya\ slechts enkele ^vergerDe eommissTkan deze dagen verfe"' tbrengen en haar rap port kmi de°volgende week behandeld V^i Goblet Vlaamsche land gevaarli k ,s.IM Senaat 0PPasspe"'T^ onbewust de wordt verworpen, za j,en ik dring afscheidsbewegmg k van er bij den Senaat op aan te y£r_ bevrediging en vadedae,e l(agcn te be- siep' aan dTbehande.ing van deze klaarde dat onvol,|edjg en nut- znn van den ben»He( zQu diep te'T, "ren zijn als men er een ge woonte van maakte den voorrang te mn een wet, die in den smiak'vait van de meerderheid, en de ande e wetten ter zijde te schuiven, ik sfe! voor de wet jot het laatst van Sferetember uit tc stellen. Daarop verzocht de heer Magnet e (lib., Luik) den Senaat in staat te stel len! de wet niet te behandelen op het punt der vacantie een wet, welke in een -root gedeelte des lands reeds de wet van „von Bising" wordt genoemd. laspar, minister van binnenlandsche zaken noemde deze uitdrukking een schandaal. Gij neemt woorden ut den mond. die een kaakslag zijn voor hen, die in de Kamer voor de wet hebben gestemd 1 Gij hebt geen recht verden kingen te uiten jegens hen, wier va derlandsliefde zoo goed is als de uwe. Bij stemming werd vervolgens be sloten de behandeling uer wet tot aan de jvacantie'uit te stellen. VERKLARINGEN VAN GEZAGHEBBENDE BOLSJEWIEKEN. Eer, Russische chef van den staf ver klaarde dat het vierde leger de corri- doP_ binnenrukt en deze eerst zal ver laten, wanneer de Duitschers die be zetten. De troepen zouden reeds lieden Soldau binnenrukken. Daar de Russen de linie Modlijn- Segrze-Radzimin genaderd zijn, kan hef begin van den strijd om Warschau onmiddellijk worden verwacht. Ook de economische betrekkingen met Duitsch- 'anp worden besproken. Van bolsjewistische zijde werd er op gewezen, dat de rechtstreeksche goede- retuuit in het belang van beide volken is en men is zeer gaarne tot een over eenkomst daaromtrent bereid. Een der commissarissen wees er op dat Dtiitschland eerst met Rusland vrede moet sluiten. Toen de correspondent opmerkte, dal beide staten in vrede le ven. wees de commissaris op de annu leering van den vrede van Brest Li- towsk. L De bevelhebber van het vierde leger verklaarde ten slotte, dat de Russische (Logst vrij goed is. Om een inval der uitgehongerde bur- ■rbevolking in Duitsch gebied te voorkomen, zal Rusland de grensdis tricten van levensmiddelen voorzien. Voor Warschau is reeds graan onder weg, opdat de bevolking na de inne ming der stad onmiddellijk van voedsel za'. kunnen worden voorzien. EEN BRIEF VAN DEN KROONPRINS. Onder den titel ,,Het meest sensa- tioneele geheime document uit den *orIog", publiceert de „Matin" van saterdag een te zijner kennis gekomen brief, dien de kroonprins in Juli 1917 San den keizer heeft geschreven en «waarin hij er bij dezen op aandrong een einde aan den oorlog te maken. De ■'kroonprins schreef in den brief o.m Het is thans eindelijk tijd, onze ba lans op te maken en hem te vergelijken met dien van onze vijanden, ten einde met nauwkeurigheid te constateeren Over welke hoeveelheden voedingsmid delen en over welke militaire voorra den ons land kan beschikken, hoe wij er op het oogenblik met onze militaire raserves alsmede met de munitievoor- raden voor staan. Wij zijn stellig veel zwakker clan onze vijanden, doch de materieele balans is niets vergeleken 'bij oen moreelen. De geestestoestand van ons volk na de ontzaglijke opoffe- ri.rtSe", welke alle Duitsche gezinnen zien nebben moeten getroosten, is be treurenswaardig. De ellende neemt toe, Ue wanhoop manifesteert zich openlijk. Het is altijd zeer verontrustend in tij den, die zwanger gaan van revolutie, e vrouwen de hoop te zien verliezen, fit is tiet geval met de Duitsche vrou wen. die anders zoo heldhaftig zijn De kindersterfte neemt op schrikbarende Y'jze toe, de besmettelijke ziekten ver menigvuldigen zich. Indien Duitschland geen vrede sluit voor het einde van nel jaar, dan staat het gevaar van een revolutie voor de deur. Ji De hoop, welke men op den duik- jootoorlog had gebouwd, is ijdel ge- KHl", e admiraliteit herhaalt onop houdelijk Binnen enkele weken kun nen wij gerust zijn. Laten wij deze we- jen afwachten en dan de resultaten ■en. Indien zij niet aan de verwachtin gen beantwoorden, laten wij dan trach ten vrede te krijgen. Het gaat nu niet meer om een overwinning die vergroo ting van Duitschland of zijn roem be oogt. Het gaat om het leven van het Duitsche volk. Geen enkel .goed mag ons kostbaarder zijn. Onze dynastie zal misschien in gevaar verkeeren Dat is voor ii en voor mij zeer ongelukkig. Doch het is niets vergeleken bij de ramp, weike het Duitsche volk be dreigt. Laten wij openhartig spreken. Laten wij niet meer denken aan België. Laten wij afzien van iedere annexatie, zelfs in het Oosten. Wij moeten thans onder handelingen met den vijand openen. Herinner u onzen grooien voorvader Frederik, die overwonnen werd door een coalitie, doch wiens naam in de geschiedenis groot is gebleven Te Utrecht ontstond een uitslaan de brand in de drogisterij van den heer Seldenrath aan de Bemuurde Weerd. De heer S. was in den kelder onder den winkel bezig een vat spiri tus op te hijschen. Het vat viel plotse ling uit den strop op den grond, waar het stuk sprong, zoodat de spiritus zich over den keldervloer verspreidde. De heer S. begon direct de vloeistof op te dweilen, en om te zien, of hij geen enkel hoekje van den kelder vergeten had stak hij een lucifer aan In minder dan geen tijd stonden kelder en winkel in lichten laaie. De brandweer was zeer spoedig met 'veel materiaal ter plaatse, zij wist het vuur te beper ken tot de winkelruimte en den kelder. De heer S. werd bewusteloos en met brandwonden aan armen en beenen in een aangrenzend perceel binnengedra gen. De politie te Rotterdam heeft een vrouw aangehouden, die getracht zou hebben een man van het leven te beroo- ven door fijngeknipt haar door zijn eten te mengen. -De Haagsche politie verzoekt de aanhouding van een onbekende vrouw, gekleed als dame. Zij wordt verdacht van oplichting van een bedrag, groot ƒ3889, gepleegd ten nadeele van de Muller en Co. Bank, Lange Voorhout te 's-Gravenhage. Tevoren was door de directie.van'de bank een telegram uit Berlijn ontvangen van de aldaar geves tigde „Zentral Einkaufges", waarmede j zaken deed, met het verzoek om aan Fraulein Ouderkerk Pool dat bedrag ■t te betalen. Nadat 'de uitbetaling had julaats gehad op 26 Juii, is gebleken, dat door de „Zentral Einkaufges" be doeld telegram niet was verzonden, aarom oplichting wordt vermoed. Op den weg van Laren naar Muiden heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad. De heer Feld uit Amster dam kwam op zijn motorfiets uit La ren, toen uit de richting van Muiden een boerenwagen kwam aanrijden. Waarschijnlijk door de duisternis mis leid, weken beide voertuigen denzelf den kant uit, tengevolge waarvan een botsing ontstond. De heer Feld werd zwaar gewond naar het ziekenhuis te Muiden overgebracht, waar hij na tien minuten overleed. Te Apeldoorn is een 33-jarige arbeider bij het zwemmen in het kanaal verdronken. Hij was een goed zwemmer, maar hij was onder den invloed van sterken drank, toen hij zich eerst gekleed en daarna ontkleed ie water begaf. Toen een aantal bootwerkers te Rotterdam van liet ter rein van Thomsen's Havenbedrijf aan 'boord gingen van het Noorsche stoom schip „Landaas", brak plotseling de brug, die toegang gaf tot het schip, ten gevolge waarvan acht havenarbeiders te water geraakten. Zeven drenkelin gen werden gered. Een 29-jarige man verdween echter in de diepte en ver dronk. Op het Frederiksplein te Am sterdam is een 14-jarige jongen, wiens defecte fiets aan die van een anderen jongen met een touw was vastgebon den en die zich zoo liet trekken, komen te vallen en door een zware vracht auto overreden. De jongen was onmid dellijk dood. In de machinefabriek van P. Smit jr. aan den IJselmondscheri weg te Rotterdam is een werkman in de gieterij dood gevonden. De man was blijkbaar van een kraan gevallen. De hedendaagsche da me s h a k j e s. Te Groningen bleef op de tramwissel Kraneweg-station een J°nge dame, keurig in het wit, haar schoentje met hoog hakje in de tram- lails steken. Hoe ze de schoen ooi» wrong, de hak verroerde zich niet. De tram moest stoppen en veel nieuwsgie rigen verdrongen zich om de dame inet hoog hakje, tot een bakker het ad vies gaf de schoen uit te trekken, wat dan ook gebeurde. Tot groote hilariteit der omstanders werd het luffertje be vrijd. De schoen werd gelicht, en ieder ging zijns weegs. „Zagst wel", zei een slagersjongen, „waoiom t wicht de schoune nail oet- trekken wol?"... „Of 'k het zain heb zei de bakker. Een ander staaltje speelde zich af met een juffertje en een hoog hakje in de Scheveningsche Boschjes. Dit bleek niet zoo stevig bevestigd te zijn als dat van liet Groningsche wicht. Aithans, de bezitster poogde het „afvallige" hakje weer gangbaar te maken. Het middel, dat ze daartoe bezigde deed vermoeden, dat ze van den nood een deugd maakte. Het juffertje beves tigde toch om het weerspannig hakje van haar zwarte schoentje een... witte band van haar rokzak, op de wijze zoo als een schoonrijdster de schaats om haar reeë-enkel bindt. Fijn stond dit al lerminst, afdoende zal het ook niet ge weest zijn in het mulle zand, zoodat het dametje denkelijk op minder ele gante wijze niet één haklooze schoen haar weg heeft vervolgd. Vrijdagmiddag heeft nabij Maas- bracht een botsing plaats gehad tus- schen twee goederentreinen, waardoor een aanzienlijke materieele schade is ontstaan. De treinen, die zich op ver schillende lijnen bevonden zijn in elkaar gereden. De locomotief van een der treinen schuurde langs de beide loco motieven van den anderen trein, zoodat deze evenals verscheidene wagens be schadigd werden. Beide sporen werden versperd, zoodat de uit Maastricht aan komende en de uit Roermond vertrek kende treinen voor de plaats van hei ongeval moeten stoppen, en de reizi gers met een anderen trein hun reis moesten voortzetten. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Een zekere Th. uit Heerlen, die eenige dagen geleden onder Voeren- daal werd aangehouden, verdacht van poging tot doodslag, den 19 September 1919 gepleegd op den onbezoldigden rijksveldwachter T„ in dienst van de Staatsmijn „Wilhelinina" is Zaterdag ochtend gevankelijk naar Maastricht overgebracht en ter beschikking der justitie gesteld. Indertijd waren tegen denzelfden persoon ook vermoedens gerezen in zake den moord op den be jaarden P. te Schrijversheide in den nacht van 24 op 25 September 1919. Zaterdagavond maakten twee jon ge mannen, een Duitscher en een Sche- veninger in een klein bootje een tochtje op zee langs de kust te Scheveningen. Zij hadden aan een stok of mast een zeil bevestigd. Bij het manoeuvreeren is het bootje ter hoogte van de Wandel- pier omgeslagen en geraakten de op varenden met een hond, dien ze bij zich hadden, te water. Het drietal wist door zwemmen behouden aan wal te komen. Een inmiddels uitgezonden redding boot behoefde niet tot hulp te dienen. Het geval trok veler aandacht en be langstelling en wekte groote bezorgd- I heiii. De werkzaamheden aan den Duit- I schen kruiser „Hildebrand". welke op 19 December 11. bezuiden Scheveningen strandde, na door een storm losgebro ken te zijn van de sleejrboot „Poolzee", zijn thans voorloopig weder gestaakt. Sedert eenige weken waren bij gunstig weder, eiken dag twee zuigers bezig, om te trachten een geul naar het schip te zuigen, hetgeen echter tot geen re- sultaai heeft geleid. De „Hildebrand", die zeer hoog op hei strand geslagen is, zit ongeveer 4.50 M. in het zand. Het baden en zwemmen in den omtrek van het schip is zeer gevaarlijk, daar bij het voor- en achterschip groote gaten in het strand geslagen zijn, welke bij hoog water niet te zien zijn. Bij die plaatsen zijn waarschuwingen als „Zeer gevaar lijk hier te baden" op het schip geschil derd. Ttians zullen de bergers trachten het voormalige oorlogsinonster op an dere wijze vlot te brengen. in den nacht van Vrijdag op Za terdag heeft op de Schelde bij Antwer pen een geweldige aanvaring plaats gehad tusschen twee Belgische stoom schepen. Het stoomschip „Seresia" kapitein Adams, van de firma Deppe, geladen met stukgoederen in bestemming voor Hamburg, had de haven verlajen en was reeds achter den hoek toen liet in aanvaring kwam met het Belgische stoomschip „Eglantier", van de Lloyd Royal Beige, dat de rivier opvoer, ko mende van New-York met een volle lading. De botsing was allergeweldigst. De „Seresia" werd zoo erg langszij getroffen dat ze in zinkenden toestand in allerijl op den oever moest aanloo- pen, waar ze op het droge gezet werd. De lading is men reeds aan 't lossen en wanneer het lek zal dicht zijn, zal hel schip in een der droge dokken gerepa reerd worden. Wat de „Eglantier" betreft, deze heeft schade aan den boeg, welke groo- tendeels omgebogen is. Waarschijnlijk zal ook dit schip in het droge dok moe ten worden opgenomen. De materieele schade is zeer groot, doch gelukkig zijn er geen persoonlijke ongevallen te betreuren. Maatregel-en tegen de veepest. Dezer dagen heeft de Belgische minister van landbouw, ba ron' Ruzette, de leden der wetenschap pelijke commissie, de afgevaardigden van den Landbouwraad en de hooge ambtenaren van zijn departement ont vangen, en een uiteenzeiting gegeven van de getroffen maatregelen met het doel de uitbreiding van de runderpest tegen te gaan. Deze maatregelen droe gen de goedkeuring van de vertegen woordigde comité's weg. Er is insgelijk sprake geweest van het toekennen van een vergoeding aan de getroffen land bouwers ten bedrage van 2/3 der waarde van de gestorven dieren. in eenige langs de Schelde gelegen weiden had een veehandelaar een 150- tal runderen te grazen gezet. Dinsdag werden vijf van deze dieren dood ge vonden. Men vreest dat ook al de an- !ere zullen moeten afgemaakt worden. De weelde, die dezen zomer in de elegante Fransche badplaatsen wordt ontplooid inzake badcostuums, heeft tengevolge gehad, dat dergelijke cos- tuums thans geheel van kant worden vervaardigd. Het losse verband, dat het badcostuum toch reeds veelal met liet water bezat, is daardoor volkomen ver broken. Natuurlijk zal geen enkele da me zulk een kostbaar costuum in nauwe aanraking brengen met het zoute water. De badcostuums van kant kosten 10.000 francs en meer en zouden beter „strandjaponnen" kunnen heeten, want zij hebben met de badcostuums van vroeger alleen het zeer ruime décolleté aan hals, rug, armen en beenen gemeen. Overigens zijn het zeer kostbaar en ele gant bewerkte toiletten. Er zijn te Parijs enkele gevallen van builenpest geconstateerd. Een der slachtoffers is reeds aan deze ziekte bezweken. Te Essen is op een conferentie der bedrijfsraden van de vakvereenigingen oer mijnwerkers een motie aangenomen, waarin gezegd wordt, dat vele ploegen het overwerk hebben gestaakt, omdat het onmogelijk is bij de onvoldoende en gedeeltelijk ongenietbare levensmidde len, vooral brood, nog meer overwerk te leveren. Wij eischen, aldus de motie, een behoorlijk en voldoende hoevéei- keid vetbevattende levensmiddelen voor de arbeiders. Indien men den termijn van 28 Augustus voorbij laat gaan zon der huip te verstrekken, dan zal geen mijnarbeider zelfs niet met den besten W'! overwerk kunnen verrichten. De arbeidsgroep der werkgevers in hei kolenbedrijf van het Roergebied is i.i een zitting te Essen over het vraag stuk tot vermeerdering van de produc tie tot de slotsom gekomen, dat het on mogelijk is alleen door uitbreiding van het overwerk de productie te vermeer- ueren, zooals dat voor het verdrag van Spa wordt vereischt. Vermeerdering van de productie is slechts mogelijk, in dien daarbij de volgende voorwaarden worden vervuld Voldoende voeding, leiding der bedrijven volgens de alge- meene belangen der volkseconomie, op lossing van het loonvraagstuk tot be vrediging der arbeiders, zoodat belang hebbenden bij het loon zonder groote prestatie geprikkeld worden tot ver meerdering van arbeid, veiligheids maatregelen op de mijnen zelf, oprich ting van ondercommissies der arbei ders, uitsluiting van buitenlandsche ar beiders, streng toezicht op hetgeen er op de mijnen geschiedt en controle op de productie en de verzending door de bedrijfsraden. Te Ramsgate (Engeland) heeft een woelende menigte belet dat een Duitsch schip, de „Irene", er inet cokes werd geladen, die bestemd was voor Denemarken. Een aantal voormalige soldaten sprak de menigte toe en eisehte het on middellijk vertrek van Duitsche sche pen uit de haven. De plaatselijke auto riteiten beloofden overleg te plegen met de regeering. In de Delaware rivier is een red dingsboei opgepikt van het stoomschip „Lusitania", dat op 7 Mei 1915 onder de Iersche kust werd getorpedeerd. Men schat, dat deze reddingsboei 12 tot 15.000 mijl heeft afgelegd en we! door de Iersche Zee, om Schotland, door het Eng. Kanaal, langs de Fransche, Spaansche en Afrikaansche kust, daar na met den golfstroom mede naar de Noord-Amerikaansche kust. De boei was sterk aangegroeid, maar na schoonmaken was de naam „Lusitania" duidelijk zichtbaar. De Amerikaansche marine heeft een Amerikaansche manier bedacht om de Duitsche uitgeleverde oorlogssche pen te vernietigen. De schepen zullen daarbij met vastgezet roer met .volle kracht de Oceaan ingezonden worden. De Amerikaansche vloot zal hun dan met kanonnen en torpedo's in den grond boren. Het bericht vermeldt niet, wat er ge beuren gaat wanneer de met volle kracht stoomende Duitsche schepen, ongedeerd de Amerikaansche vloot pas- seeren. Die mogelijkheid toch bestaat. Voor dit geval zal men tevens de Spaansche, Portugeesche, Fransche en Engelsche vloot moeten mobiliseeren om in de tweede linie voor de vernieti ging zorg te dragen. En dan bestaat de kans, dat een enkeling om Engeland stoomend, een Duitsche Oostzeehaven binnenloopt. Schepen in doodsnood kunnen zonderlinge tochten maken EEN OPENLUCHTBIJEENKOMST TE AMSTERDAM. Gisteren is te Amsterdam een open luchtbijeenkomst gehouden door de Fe deratie der S.D.A.P. en de Amsterdam- sche Bestuurdersbond, ter inleiding van een monsterbetooging, die op 12 Sep tember zal plaats vinden, een drietal openluchtbijeenkomsten georganiseerd, waarvan gisterenmiddag de eerste ge houden werd in het Westerpark. In een inleidend woord zette de heer P. Hoogland uiteen, hoe de gemoede ren der arbeiders verbitterd zijn door de z.i. uitgesproken reactionnaire maat regelen der Christelijke regeering, die alles vergeien schijnt wat ze in Novem ber 1918 beloofde. De Amsterdamsche wethouder De Miranda stelde in het licht de z.i. bui tengewoon huichelachtige houding der regeering, die aangekondigd heeft, dat het brood niet in prijs zal stijgen, ter wijl spreker weet mee te deelen, dat prijsverhooging van 6 a 8 cent per brood voor de deur staat. Ook ver meldde de heer De .Miranda de positie der werkloozen, die soms 3 a 4 weken op hun uitkeering wachten, omdat de verplichte storting van verhoogde con tributie in vele gevallen onmogelijk is, en de hoofdbesturen niet kunnen bij springen. De „weekle"-belasting is naar sprekers inzicht een aanfluiting, .'tiaar vaak gewone gebruiksartikelen belast worden, bijv. beddespreien, ka toenen handschoenen e.d. Ook de Zon dagswet, die kerkpreeken wijselijk vrij laat, maar volksbetoogingen fnuikt, is niets dan een anti-socialistische, een indirect anti-revolutionnaire maatregel. Bij dat al steunt de regeering voorna melijk op het feit, dat ze er den eersten keer, dat vrouwenkiesrecht werd toe gepast, goed is afgekomen. Spreker besloot met de opwekking, aan zijn hoorders om uitermate op hun hoede te blijven, eiken dag weer de regeering den druk der arbeidersmas sa's te doen gevoelen men zou dan zien, dat dit bewind zijn spoedigen dood tegemoet gaat. DE TOESTAND VAN VENLZELOS. PARIJS. (V. D.) De president van den Griekschen Raad blijft snel in be terschap toenemen. De geneesheeren, die hem opnieuw bezochten, hebben hem nog absolute rust voorgeschreven, maar verklaard, dat hij binnen een zeer kort tijdsverloop de kliniek zal kunnen verlaten en de terugreis naar Grieken land aanvaarden. HONGARIJE CONCENTREERT TROEPEN. WEENEN. (V. D.) Volgens een be richt uit Praag ontwikkelen de bolsje wisten groote bedrijvigheid in Slowa kije. De linkervleugel der Russen is ge reed om uit Oost-Galicië Slowakije binnen te rukken. Tengevolge daarvan concentreert Hongarije, dat zich aan zijn tegenwoordige grenzen niet verde digen kan, maar aan de Karpathen be veiligd moet worden, troepen aan de Slowakijsche grens, om bij het minste teeken van den Russischen opmarsch terstond Slowakije binnen te rukken. WARSCHAU OMSINGELD. WEENEN. (V.D.) Warschau is van alle kanten omsingeld. Het Poolsche leger heeft zich teruggetrokken op de buitenfórten Poolsche officieren ver wachten de verdediging minstens 1# dagen te kunnen volhouden, in het N. en O. zijn de Russen nog slechts 14 a 15 K.M. verwijderd zwaar geschut wordt door hen aangevoerd. DE ARBEIDERS EN DE RUSSISCHE POLITIEK. De vakvereeniging van metaalbe werkers in het Seine-departement heeft een motie in de pers bekend gemaakt, waarin zij zich solidair verklaart met de mijnwerkers van alle landen, die op hun laatste internationale congres be sloten hebben om zich door middel van een algemeene staking tegen elke mili taire actie te verzetten. Ook de syndi cale arbeiders in het bouwbedrijf te Parijs hebben een motie aangenomen, waarin zij tegen de erkenning van Wrangel protesteeren, en zich tegen een militaire actie verzetten. «EDERL. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Hollandsche Lloyd. „Ootmarsum" (uitreis) li Aug. van Santos „Eemland" 11 Aug. van Buenos-Ayres naar Rotterdam. „Gelria" 13 Aug. van Buenos-Ayres naar Amsterdam. HollandAmerika Lijn. „Noordam" van New-York naar Rotterdam, 14 Aug. n.m. 4 uur van Boulogne. „Rotterdam" van Rotterdam naar New- York, 14 Aug. n.m. 12 uur op 681 mij! van Scilly. Rotterdainsche Lïoyd. „Wilis" (uitreis) 14 Aug. van Hoek van Holland. „Gorontato" 14 Aug. van Rotterdam naar Java. Sindoro" 14 Aug. van Batavia te Rotter dam. Stoomvaart Mij. „Oceaan". „Sarpedon" 14 Aug. van Amsterdam naar Hamburg. „Eipenor" van Hongkong naar Rotterdam, pass. 12 Aug. Gibraltar. „Neleus" 14 Aug. van Rotterdam naar Hamburg. HollandOost-Azië Lijn. „Kangean" (uitreis) 14 Aug. van Amster dam. Kon. West-Indische Maildienst. Ariadne" van Amsterdam naar'West-Indië pass. 13 Aug. Dover. jjgJIMlLI" WISSELKOERSEN. Noteering van 16 Augustus, 'smidd. 2/2 u. C n q u e. Berlijn ƒ6.50; Brussel 23.421 Lon den ƒ10.98; New-York 3.02 Parijs ƒ22.Weenen (1.52'/2. Bankpapier. Belgische Francs ƒ23.45 Fransche Francs ƒ22.15; Kronen (afgest.) ƒ1.50; Kronen (niet afgest.) f 1.45 Marken (groen) ƒ6.60; Marken (rood) 6.62V) Ponden ƒ10.95 Dollars ƒ3. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand 770.6 te Scilly. Laagste barometerstand 749.0 te Vest- manour. Verwachting tot den avond van 17 Aug.: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Iets warmer. HOOGWATER TE VLISSINGEN. (Zomertijd.) Augustus v.m. n.m. Dinsdag 17 4.09 4.22 Woensdag 18 4.5i 5.08

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3