éimzsssfs* •(IEMËNÖ& NIEUWS LAATSTE BiiTcii'iii den hadden tal van weg geruimd. HET BRITSCHE VOORSTEL AAN RUSLAND. Het Engelsche voorstel dat aan (.Sovjet-Rusland is gedaan, komt op het ^volgende neer Een 10-daagsche wapenstilstand wordt gesloten, welke den 9en Augus tus, des iniddernachts begint. Beide le gers blijven hun stelling bezetten, die ze .momenteel innemen. De geallieerden ^verplichten zith, geen troepen of- oor logsmateriaal naar Polen te zenden ff gedurende de periode tusschen de sta king der vijandelijkheden en de onder- teekening van den vrede. ZOEKT FRANKRIJK DEN STRIJD? Onder den titel „Zoekt Frankrijk den strijd?" schrijft „de Vorwarts" Ter wijl de door dr. Simons in den Rijks dag afgelegde verklaringen den ernst van den buitenlandschen politieken toestand te verstaan hebben gegeven, hebben zich intusschen de teekenen vermeerderd dat Duitschland's wil tot handhaving onvoorwaardelijke handhaving der npntriliteit ten opzichte van den Rus- fisch-Poolschen oorlog tot complica tes met de Entente of met een deel der Entente zou kunnen leiden. Men be- Jioeft geen verband tusschen de Fran- Kche toebereidselen tot een militaire hulpactie voor Polen en het weer op- ■duiken van de vlag-affaire te zoeken. toch wij kunnen den indruk met verhe- jen als zou Frankrijk voorwendselen noódig hebben voor een ernstigen strijd welks einddoel het ter zijde stellen der Duitsche onzijdigheid zou beoogen. Doch, naar is gezegd, een volstrekt verband tusschen Polen en den man, '«die destijds de vlag te Berlijn necr- gEThaalde, behoeft niet te bestaan. Er zijn echter nog andere teekenen, I die er op wijzen dat Frankrijk naar ^voorwendselen zoekt om met het hin- Vderlijke neutrale Duitschland in een strijd te geraken. Er doken reeds in de geallieerde pers nieuwe berichten op aangaande een verbond tusschen sovjet Rusland en Duitschland. Dat Frankrijk .een strijd met Duitschland zoekt willen wij niet beweren, doch het is duidelijk, dat het met dergelijke manouevres om yflCzoo te zeggen een strijd in reserve wil Bhnuden.De beteekenis van Lloyd Geor- ïjSge's verklaring aangaande de moge- flRlijkheid van 'het uitoefenen van een druk op de neutrale staten, die Polen's naburen zijn, ingeval Rusland Polen •zou willen vernietigen, ligt voor de hand. Het schijnt dus dat zelfs de Brit- sche eerste minister de mogelijkheid van een aanslag op de Duitsche neu traliteit open laat. Wat ook de naaste toekomst aan eischen moge brengen, één ding staat in elk geval vast, dat ook wanneer Duitschland op zichzelf ^aangewezen mocht zijn, het zich niet «tot vazaldiensten zal leenen. Het zal flgeen tweede Griekenland worden. DE MISLUKKING VAN DEN BOYCOT VAN HONGARIJE. B De Weensche „Arbeiter Ztg." publi- sCeert een oproep van het secretariaat van het 1. V. V. te Amsterdam, gericht jaan de georganiseerde arbeiders in Oostenrijk, waarin wordt verklaard dat de boycot van Hongarije niet slaagde, jomdat de arbeiders van zekere landen igeen voldoenden steun verleenden. Het AHongaarsche proletariaat, te zwak en te ■Tjverdrukt, verleende geen medewerking. B)e Entente had er belang bij de terro ristische partijen in Hongarije te steu nen. I) Laten wij erkennen aldus gaat de •oproep voort dat ons doel niet is be reikt en dat wij nog niet sterk genoeg {zijn. Laten wij alles doen om de ont- J brekende kracht te verwerven. De inter- nationale dankt dc Oostenrijksche ka- 2* beraden die meer deden dan hun plicht a^en zal nooit het bewijs van solidariteit vergeten, geleverd door de beste troe- pen van het internationale arbeiders- leger. EEN FRANSCH—BELGISCHE OVEREENKOMST. De twee ontwerpen betreffende een Fransch-Belgische overeenkomst, zijn door de generale staven in gereedheid gebracht. De laatste hand zou thans aan het opstellen van het verdrag ge legd zijn. Men wacht nog slechts op de handteekeningen van Delacroix en MiUerand om uit naam der regeering ecnige militaire clausules vast te stel len, die niet kunnen worden vastgelegd alvorens deze twee ministers hun hand teekeningen hebben gezet. EEN MAN1EST DER DUITSCHE SOCIALISTEN. De algemeene bond van Duitsche vakvereenigingen, de Duitsche sociaal democratische partij, de Duitsche onaf hankelijke partij en de Duitsche com munistische partij publiceeren een ma- ze<f' waar'n '!et v°lgcnde wordt ge- V- dag tot dag vermeerderen de geruchten dat aan den Rijn Entente troepen zijn samengetrokken, dat daar wn ÜS"13'011?1 en levensmiddelen worden opgestapeld, die bestemd zijn, a°rlog tusschen Polen en Rusland, die door de schuld der Pool- sche regeering is uitgebroken, de Polen f legers ,e steunen. Wan nen Entente den doorvoer van troe- land L°?rL0gSma,eriaal d00r Duitsch- kefdat °1r te 2etten' dan betee- fteutraiiw sctleadlnff van de Duitsche dit 'n v i.en Eeeft dat ten gevolge, uitschland het tooneel van een oorlog wordt. De Duitsche arbeiders- kllasse moet dit met alle ter beschik king staande middelen verhinderen. Daarom sporen wij de Duitsche ar beiders aan, elke hulpverleening bij de transporten der Entente vaan troepen, oorlogsmateriaal en munitie te weige ren. De spoorweg- en transportarbeiders hebben 't gevaar ingezien en de groot ste waakzaamheid betoond. Zij moeten op den steun van de geheele arbeiders klasse moet dit met alle ter besclük- met het volste vertrouwen, dat de Fran- sche en Engelsche arbeiders zich van hun internationale verplichtingen be wust zijn, en deze zullen nakomen. DE RAAD VAN DEN VOLKENBOND. De openbare zitting van den Volken bondsraad nam de volgende beslissin gen. Omtrent het Permanente Hof van Internationale Justitie zal men terstond aan alle leden van den Volkenbond exemplaren van het Haagsche ontwerp toezenden met de memorie van toelich ting daarop Bourgeois zal in de eerst volgende bijeenkomst een voorloopig rapport uitbrengen, opdat de raad voor de volgende bijeenkomst haar definitief advies kan gereed hebben. Men meent dat betrekkelijk spoedig een ontwerp omtrent een permanent hof zal kunnen worden aangenomen door alle staten, die lid zijn van den Volkenbond. De internationale financieele confe rentie zal 24 September te Brussel bij eenkomen. Duitschland en alle vroege re vijandelijke staten zullen worden uit- genoodigd. De voorzitter der conferentie ontving opdracht, alle vraagstukken, die op het oogenblik besproken worden tusschen de geallieerden en Duilschland buiten de beraadslagingen der conferentie te houden. De commissie van herstel zal uitgenoodigd worden, êen afgevaardig de te zenden. De raad droeg Bourgeois op, de verdere noodige maatregelen te nemen omtrent de conferentie. De raad besloot aan de eerste ministers der voornaamste geallieerde landen een schrijven te richten met verzoek, offici- eele gegevens te verstrekken omtrent de vroeger in Duitschland's bezit zijnde landstreken buiten Europa, alsmede welke staten belast zijn met de manda ten 'over deze gewesten en de voor waarden eveneens omtrent de Turk- sche gebieden. De raad machtigde den secretaris generaal de noodigste uitgaven te doen voor de overbrenging van den zetel van den Volkenbond naar Genève. MISLUKTE VREDE MET TURKIJE. Damad Ferid Pasja heeft een procla matie uitgevaardigd, waarin hij aan de nationalisten, uitgezonderd de lei ders, amnestie aanbiedt, als zij den strijd willen opgeven. Hij zegt verder in de proclamatie dat het volharden der nationalisten in hun verzet tegen het vredesverdrag de afscheiding van Anatolië tengevolge kan hebben. Ook wijst hij er op, dat de Moham medanen niet kunnen samenwerken met de bolsjewiki zonder hun gods dienst prijs te geven. Naar verluidt zou Damad Ferid de nationalistische leiders toestaan te vluchten, als de nationalis ten onmiddellijk den strijd wilien sta ken, maar men acht het onwaarschijn lijk, dat zij dit willen doen, daar Moe- stafa Kemal, volgens ontvangen berich ten juist gereed is gekomen met de re organisatie der nationalistische troepen in twee leger, het Broessa- en 't Stnyr- naleger. Het algemeen hoofdkwartier is te Eskisjohir, van waar uit Kernal de operaties tegen Griekenland leidt, DE TOESTAND IN PEKING. De correspondent van de „Times" te Peking beschrijft den toestand aldaar als nog zeer treurig. De hitte is ondra gelijk, te ondragelijker omdat er geen ijs is ter afkoeling van spijzen en dran ken. Toen de poorten der stad werden gesloten en troepen de omgeving af liepen, gingen de prijzen der levens middelen 100 de hoogte in. Nu zijn de poorten enkele uren per dag geo pend, alhoewel zorgvuldig gelet wordt op degenen, die trachten de stad bin nen te komen en ook op hen, die de stad willen verlaten, ten einde zoowel de ongewenschte elementen 'buiten de stad te houden, als om ae mannen wier gevangenneming is bevolen Ie be letten de stad te verlaten. Men meent dat deze laatsten in de legatiewljk ver blijf houden, waartoe de toegang door Uhineesche soldaten wordt bewaakt, net openen der poorten heeft echter de voedselprijzen doen dalen. De spoorwegverbinding met Tientsin r?™°k Zee' De politieke hemel is i g ver van helder. Men meent dat de overwinnaars met partijgenooten in de province over de vorming der nieuwe regeering beraadslagen, terwijl ande ren de vertraging ,n de vorming eener nieuwe regeer,ng toeschrijven aan on- eenigheid tusschen de leiders. Onweer. Zaterdagnacht werd tijdens een hevig onweder te Ven huizen een 34-jarige arbeider in zijn woning doodgeslagen. Zijn vrouw en twee kinderen, die naast hem stonden, bleven ongedeerd. Voorts sloeg dé bliksem nog in een naast de kerk staan de woning zonder daar echter eenige schade van belang aan te richten. Vrijdagavond om 11 uur reed Een auto met zes inzittenden op dep Haar lemmerweg, komende uit Den Haag, ■toen een motorrijder, die zonder licht reed en links hield, plotseling voor de auto verscheen. De chauffeur der auto, die een aanrijding en daarmee een ern stig ongeval voor den motorrijder.wilde vermijden, reed de helling af, waardoor de auto omsloeg en in de sloot terecht kwam. Vijf inzittenden kwamen met den schrik vrij, de zesde, het Amsterdam- sche raadslid Gulden, kreeg een ver wonding aan het oog. De montagewa gen van de E.N.T.A.M. bracht de ver ongelukte auto, die vrij ernstig be schadigd werd, op het droge. Terwijl een bloemistknecht te Aalsmeer in een bloemenkas aan het rozenspuiten was, kwam deze in aan raking met een ongeïsoleerden e ectn- schen draad. De draad sprong, kwam om zijn hals terecht, met het gevolg, dat hij door den electrischen stroom werd gedood. ln het Wilhelmina- casthuis te Amsterdam is opgenomen een man, die bij een huiselijken twist door zijn vrouw met een bijtend vocht in het gelaat was gegooid. ten ar beider die te Nuth onder den trein kwam, is in het hospitaal te Heerlen aan de gevolgen overleden. Zaterdagnacht werd een schipper, liggende op den IJsel te Kampen, ge wekt doordat tegen den scheepswand getikt werd. Op het dek komende zag hij iemand in zijn roeiboot zitten, die hem vertelde, dat zijn boot losgeraakt en weggedreven was en dat degene, die haar fevonden had, ze nu terugbracht. De schipper dankte voor den dienst.en stapte in de boot om den ander nafir den wal terug te brengen, waarbij hij echter opmerkte, dat het touw, waarmee de boot had vastgelegen, was doorge sneden. Geld als belooning werd afge wezen. Toen de bezoeker was uitge stapt en de schipper zijn schuit afzette, werden eensklaps twee schoten gelost, welke misten, mogelijk doordat de schipper zich op den bodem van het ijzeren bootje wierp. De aanvaller zette hot daarna op een loopen en verdween. Maar zijn signalement en ook zijn naam en laatste verblijfplaats zijn bij de po litie bekend. De „Nieuwe Crt." schrijft Her- gens in de stad (Den Haag) zie je haast meer een bordje Gemeubileerde kamers te huur. Vroeger vond je zulke bordjes in met al te voorname winkelstraten en ande re eenvoudige burgerlijke buurten. Je kon daar dan de voorkamer aan de straat krijgen met het belendend kabi net als slaapplaats. De „juffrouw leg de aanstonds naarstig een boekje met verschotten voor je aan, zorgde voor de bediening en geraakte met je op min of meer vertrouwelijken voet, zooals een celibatair met zijn huishoudster. De meesten dezer juffrouwen echter, voor al, voor zoover ze tot den winkelstand behooten, schijnen in die maatschappe lijke positie te zijn gekomen, dat ze het niet meer „behoeven te doen Tegenwoordig zie je in meer gedis tingeerde buurten, zooais in den om trek van het Sweelinckplein en in de Laan van Meerdervoort, bordjes met Gemeubileerde apartementen disponi bel." Tenslotte komt dit op hetzelide neer, maar er is verschil van graad. Degenen, die zoo'n apartement dis ponibel hebben, zijn de opvolgsters van degenen, die vroeger kamers ver huurden. Ze behouden de restrictie, dat ze .igeen kamerverhuursters" zijn. Ze hebben het vroeger nooit behoeven te doen. Ze zijn de nieuwe armen, die op alle manieren in 'het nauw getaakt, in een veel te duur huis wonen, en geen an der kunnen vinden, en door de disponi bele appartementen tekorten willen trachten te dekken, maar te trotsch zijn om kamers te verhuren. "Ze sloven zich minder uit om met je op vertrouwelijken voet te geraken en maken niet zooveel werk van een boekje. Ze vertoonen zich zoo weinig moge lijk, als ze nog een dienstbode hebben laten ze je door haar bedienen. Haar houding is bescheiden met een klein beetje gêne, die je slechts over winnen kunt met zooveel mogelijk egards en alle bewijzen, bat je in haar niet jeinand ziet die „kamers verhuurt" maar enkel en alleen maar iemand, die voor je bij haar ging wonen, „gem. appartement .disponibel" had. De vorige week Zaterdagavond, rond tien en half uur, werden uit de we'de van den heer Borin, in den Bor- gerweertpolder te Zwijndrccht bij Ant werpen, twee koeien van groote waar de gestolen. De diefstal werd eerst Zondag bemerkt. De politie slaagde er in het spoor der dieven te volgen tot aan het fort „De Perel", wat het vermoeden wekte dat de dieven met hun buit de wijk naar Holland hadden genomen. Langs alle zijden werden inlichtingen ingewonnen, tot zij aan de Nederlandsche grens ge komen waren en aldaar vernamen van de maréchaussées van Nieuw Namen, dat de dieren over de grens waren ge- De politie stelde zich aanstonds in betrekking met den commandant der maréchaussées van Hulst, die met groote welwillendheid de taak ter harte nam en doortastend optrad. Zij kwam tot de ontdekking, dat de dieren te Walzoorden de Schelde waren overge varen en dat zij te Hansweert op den trein waren geladen met bestemming voor Rotterdam. De politie, telegrafisch op de hoogte gebracht, slaagde er in de dieren bij de aankomst van den trein in beslag te nemen. Deze schoone uitslag was voor de politie te Antwerpen nog niet voldoen de Zij had wel de dieren terugge vonden, zij wilde ook de dieven en verhelers in handen krijgen. Met de waardevolle medewerking van den commandant der maréchaussée van Hulst werd het onderzoek doorgedre ven. Zij vonden een slager te Hulst, al waar de dieren reeds van Vrijdags, dus vóór den diefstal was gepleegd, te koop waren geboden. Deze maakte den persoon bekend, die het aanbod had gedaan en dat was de eerste stap om de heele bende in de klem te krijgen. Het onderzoek werd onverpoosd en met kracht doorgevoerd, zoodat hunne inspanning met welge- lukken werd bekroond. Na twee dagen en twee nachten standvastig zoeken, geraakte de heele bende dieven en verhelers, aan weers zijden der grens woonachtig, in de Het is een ware verlichting voor de eiuenaars van vee, uit Waeslandl en Zeeland, dat zij van deze gevaarlijke bende verlost zijn, dank zij den onver- moeiden ijver der Belgische politie en de krachtdadige medewerking hunner Nederlandsche ambtsbroeders. Uit Darmstadt wordt gemeld, dat in de mijn Kaiserstuhl II, behoorende aan de firma Eisen- und Stahlweike Hoessh, gisterenmorgen kort na zes uur bij het opstijgen van de nachtploeg het lifttouw en de z.g. koningsstang ziin gebroken, waardoor de lift met 24 mijnwerkers naar beneden stortte. Al len werden gedood. Beneden aan den liftkoker werden nog zes mannen zwaar gewond. Het bergingswerk is in vollen gang De mijn-autoriteiten bevinden zich op de plaats van de ramp. De schuld wordt toegeschreven aan de na latigheid van den machinist, die, naai verluidt, gepoogd heeft zelfmoord te nlegen, door zich de polsaderen open te snijden. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. Nadere berichten konden nog niet worden verkregen. Op het ministerie van buitenland- sche zaken te Berlijn is 'n brutale diel- stal gepleegd. Een koerier, die uit Pa rijs gekomen was, had vier groote pak ketten medegebracht. Hij overhandigde er twee aan een bode van buitenland- sche zaken, die later de twee andere zou afhalen. Bij den koerier verscheen echter later een andere man, die zien voor ambtenaar uitgaf, een vervalschte kwitantie toonde en zich de twee an dere pakketten liet overhandigen, üe man was echter niet in rijksdienst. Hii kon het ministerie onbemerkt met de pakketten verlaten. Het eene droeg liet opschriftwaarde 50.000 mark, terwijl het andere voornamelijk afreke ningen over werkzaamheden der Duk- sche krijgsgevangenen bevatte. Van den dief heeft men geen enkel spoor. De nood inGroenla n d. De Deensclie dokter Bertelsen die in het district Umanak op Groenland ae.estigd is, vertelt thans in een Dcenscii blad aldus meldt de Kopen- haagsche correspondent van „de lei. dat gedurende den afgeloopen win ter de nood in verschillende nederzet tingen vreeselijk geweest is en dat het •jfootste gedeelte der Eskimo's en Groenlanders ten grave is gesleept. Ten einde zich dezen nood beter te kunnen voorstellen, zal ik eenige pas- sa"ts uit bedoelden brief citeeren. Tuist ten tijde dat de groote vangst in het afgeloopen jaar zou beginnen, kwamen verschillende gevallen van .Spaansche ziekte onder de bewoners van Noordelijk Groenland voor, welke ztcktf door vijsclu-rs van Zi'id-Gioen- larid moet zijn overgebracht. Een aantal hoofden van gezinnen werd aangetast en deze konden derhalve niet ter vangst uitgaan. Zooals wellicht bekend is de opbrengst van de vangst juist voldoen de ter dekking van de behoefte voor den a s. winter. Men zal kunnen begrij pen, dat juist het uitbreken van een epidemie op zulk een tijdstip een cata strofe voor dc bevolking moest zijn. Vooral de plaats Karrat had hierdoor ceel te lijden. Reeds in November moest de bevolking de honden slachten, ten einde het hoognoodige voedsel te ver krijgen. De vijftig inwoners, die in deze kleine plaats wonen, konden echter niet l ing met het vleesch van slechts 76 honden in leven gehouden worden. Leeds in den loop dezer maand was dit voedsel op en toen moest jacht wor den gemaakt op andere kleine dieren. Tegen Kerstmis stierven reeds de eerste kinderen van den honger en na den 27sten December kwam gemiddeld een sterfgeval per dag voor. Een Groenlander, Sibora geheeten, besloot toen naar een nabijliggende handels plaats te gaan, ten einde hulp te halen. Een paar andere Groenlanders sloten zich bij hem aan en de kleine expeditie ging. op weg. Sibora verhaalt daarop zijn ervaringen, die iedere beschrijving te boven gaan. Een der deelnemers stierf reeds onderweg van koude en honger en eerst den 9den Januari ar riveerde Sibora en zijn in leven geble ven kameraden weder te Karrat waar zij een onbeschrijfelijk tooneel te aan schouwen kregen. De meesten der ach tergeblevenen waren van honger omge komen en lagen in en bij de hutten. Eerst in het midden van Februari kwam Dr. Berthelsen te Karrat. Het vroor 29 graden toen hij de kolonie, die als uitgestorven voor hem lag, naderde. Tevergeefs zocht hij naar eenig spoor van voetstappen in de versch gevallen sneeuw, maar niets was te zien. De dood met al zijne verschrikkingen had intocht in het kleine plaatsje gehouden. Bij het betreden der hutten vond dr. Bethelsen de inwoners dood of totaal uitgeput van koude en Honger. Het was een levend kerkhof. In een bijeenkomst van de ver- eeniging van Beiersche uitgevers van dagbladen is na langdurige besprekin gen een besluit genomen om, in ver band met de buitengewone prijsstijging van liet papier en de daarmede in ver band staande reuzenwinsten van de papierfabrikanten, den Rijksdag en de re gee ring dringend te verzoeken in te grijpen. Alle pogingen der uitgevers om zelf iets te doen zijn gefaald. Zij vra gen veriaging van den papierprijs en willen dat de regeering zoo noodig dwangmaatregelen zal nemen tegen den bond van papierfabrikanten. Ver der willen zij dat de Rijksregeering er bij de regeeringen der verschillende Duitsche staten op aandringen om maatregelen te nemen dat het voor de fabricage van krantenpapier benoodig- cle hout voor een behoorlijken prijs be schikbaar wordt gesteld. Komt een re geling op dezen grondslag niet tot stand, aldus de conclusie der vergade ring, dan zal de ondergang der Duit sche pers onvermijdelijk zijn. Bij een brand in het depot van de Anglo-American Oil Company te Bromiey in Kent zijn duizenden gallons benzine verloren gegaan. De bewoners van de huizen in den omtrek waren ge waarschuwd hun huizen te verlaten, daar een oogenblik gevreesd werd, dat een ondergrondsclie tank met 20.000 gallons zou ontploffen. Dit is intus schen niet geschied. Wel hadden eenige kleine ontploffingen plaats en zijn ver scheidene lieden gewond. De oorzaak is onbekend. Aan het Flower Hospitaal te New- York waren enkele personen verbonden, die tegen een premie van 500 francs zich bloed aftappen lieten, ingeval bii operaties teveel bloedverlies optrad, zoodat dit den dood tengevolge zou kunnen hebben. Eenigen tijd geleden eischten deze bloedgevers 700 francs met het oog op de dure omstandighe den. Dit werd hun toegestaan. Doch onlangs, toen een operatie aan den gang was, eisclite de aanwezige „bloedgever" 1000 frs. of anders geen bloed. Zijn collega's gingen hiermede accoord. Daar direct ingrijpen bij deze operatie natuurlijk noodzakelijk was, ontblootte een der verpleegsters haar arm om zich bloed te laten aftappen. Zeven andere zusters stelden zich gra tis beschikbaar voor volgende opera ties. De staking was verloren. Nieuw middel tegen k i e s p ij n. Een Duitsch arts heeft een zeer eenvoudig middel tegen kies pijn ontdekt. Men neemt een propje watten en drenkt dit flink met aether of sterke eau de cologne. Dat propje watten drukt men in het neusgat, aan welken kant men de pijn heeft, buigt het hoofd wat achterover en drukt de aether uit de watten, zoodat zij door den neus vloeit en het slijmvlies prik kelt. De pijn houdt oogenblikkelijk op. BIJ HET BADEN VEDRONKEN. ZAND VOORT. Aan het zuidelijk strand alhier had Zondagmiddag een droevig ongeval plaats, dat bij de tal rijke Zandvoortsche gasten groote ver slagenheid teweegbracht. Het 12-jarig zoontje van een pensioenhouder te Zandvoort, W. G., had zich tegen 4 uur in zee begeven. Een badman van het gemeentebad hield daar toezicht en moest het ventje herhaaldelijk waar schuwen niet te ver te gaan. Tot groote ontsteltenis der omstanders verdween de knaap plotseling in de diepte. In een roeiboot voer men onmiddellijk naar de plaats des onheils en slaagde er in deta jongen uit het water te halen. De in middels ontboden geneesheer, dr. Van Veen wendde alle pogingen aan de le vensgeesten op te wekken, doch dit mocht hem helaas, ondanks onvermoei de pogingen gedurende bijna 2 uur, niet gelukken. Het lijkje werd naar het huis der familie gebracht. DE STRIJD TEGEN SOVJET RUSLAND. LONDEN. (V. D.) De conferentie te Hythc, waarbij tegenwoordig waren Beatty, Wilson en Foch begon gisteren en duurde voort tot in den morgen. De geallieerde experts zijn -tot volkomen overeenstemming gekomen betreffende hel ontwerp om den bolsjevvistischen opmarsch tot staan te 'brengen. Hierin is een belangrijke rol toegevoegd aan de Engelsche zeestrijdkrachten. Moge lijk zuilen deze zeestrijdkrachten on middellijk mobiljseeren. Aan het ontwerp van een strenge blokkade zal Frankrijk medewerking verleenen. DE OUD-STRIJDERS-BETOOGING IN BELGIE. Het „Handelsblad van Antwerpen" schrijft Het onderzoek heeft nu doen vast stellen op welke wijze de inanifesteer- ders erin gelukt zijn, zich bij middel van braak en beklimming toegang te verschaffen tot de lokalen van het par lement. Na het plein vóór het paleis over-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3