I bijvoegsel EKHUIS Matinee1 IERWIJZER bRWiJZERES CHIfllST MEISJES, telnaaisfer nstbo/fe Gemengd Nteuwg. n ^meisje. iscfie Maatschappij 1 Stoomvaart ZATERDAG I AUGUSTUS. - Ho. 185. Gemeentebestuur Brieven uit de Hofstad De Diamanten van Lady Valworth. *99 AG itrée40 en 25 cent. ergelijks. H >t DANSEN. VAN DE WEESTER en Wfr. i van VL1SSINGE1. ollicltar.ten opvoon( ;en van en penbare lagere school (ben. hootd de heet n t, 2 ONDfcRWlJ. N in het bezit der akten en 3 ONDFRWiJZERS :zit der akte j, terwijl sch tot aanbeveling n| en is geplaatst in dei se. in te zenden aan j ster vóór 18Augustus I in de nieuwe stad. if boven. Ongeveer Sep- i. te betrekken. Soiled, sverlangd slechts plra. ntant bij koop, restanl staan. Adres: C. Hobeinstraat 79. Christelijk Gesticht tnkzinnigen „VREDE- te Bergen-op Zoom, raagd een itelijke beginselen, be- electriciteit en zuiggas- ties te richten aan den r-Directeur. d zoo spoedig mogelijk en kamerwerk te ver een MEISJE voory h zelfde adres gevraag September isel, in een klein HoV izin. te meiden 'savonds Hotel ..ALBION' Ko- 27. t zich aan een net e getuigen voorzien, o. 25, bur. „Viiss Crt.' ziekte een van 712 uur. Waistraat 72. teleurstelling zoo spoe- jk gevraagd nette agen Bur. „Vliss. Crt." d een C. H. GILLISSEN, -Middelburg-Rattsfih* thengelegen plaatse®- VAN PASS*»®8' EDEREN EN VEE. t.uii. 8 |.K ut n. t Augustus 9 10 g 12 13 Issingen wordt Woens- Zaterdag 12 uur v.Bi te bekomen^teRo"®'J isp jeKunicn iv en Exp.-Ondern.g VAN SLOOTEN TUINDORP- Burg en Wetli. van Vlissingen waar schuwen de bewoners van het Tuindorp ten Noorden van den Singel^ om n de slooten geen vuilnis of huisafval te W'De*'gemeente-politie is opgedragen aan de betrekkelijke bepabngen van de Algemeene Verordening van Politic streng de hand te houden. Vliss in oen 7 Augustus 1920. Vlissingen voornoemd VAN WOELDEREN. De Secretaris, F. BISSCHOP. Opera en Comedie. Den Haag is door alle tijden heen de verzamelplaats geweest van vreemde lingen. Voornamelijk waren het Fran- schett en Engelschen, die fortuin ge maakt hadden en nu liever buiten hun vaderlanu zich nestelden om daar als eerzame burgers te leven. Waarom Den Haag daarvoor werd uitgekozen, ligt voor de hand. Het oog viel gemakkelijk op hel kleine gastvrije Nederland, waar vrijheden bestonden, die elders onbe kend waren. Den Haag nam ze gaar ne aan en op, omdat hier geen recht- streeksche brónnen van bestaan aan wezig waren, maar de voornaamste bron van inkomsten werd gezociit in de aanwezigheid van rijke lieden. Als cen trum was Den Haag altijd gunstig ge legen het bood bovendien genoegens en geneugten van cMcrlei aard. De re sidentie had altijd een verlangen naar het Fransche element de samenstroo- ming van vele vreemdelingen gaf al spoedig een ietwat internationaal ka rakter aan de stad en ontnam er den kleinen burgerlijken intrjgue-geest, die in andere kleinere steden zoo licht de atmosfeer bederft. Tot één der onmid dellijke gevolgen van de internationale beweging hier ter stede was bijv. de opkomst van het Fransche theater. Op merkelijk is echter de tegenstand die bij liet Hof heeft bestaan tegen de Fransche invasie. Tusschen het Hof en de stedelijke regeering heeft het in. de residentie nooit best willen boteren, zoolang het eerste medezeggenschap hield. Wie de stoutigheid beging met geen vergunning aan te vragen bij het Hoi of zich niet te verzekeren van Hoogst deszei fs medewerking en goed keuring, liep gevaar in moeilijkheden te geraken. Reeds in de 17c eeuw vaar digde het Hof een resolutie uit, ten einde te gelasten „te doen cesseeren het spelen van eenige Franchoises hier in den Hage ende voortaen gelijcke spe len niet meer toe te laten sonder kennis van den Hove". Natuurlijk hield een dergelijk verbod niet lang stand. De magistraat gaf al spoedig geen ver gunning om te spelen, mits de lieeren yan de regeering voor niet zouden wor den toegelaten. Het v.rijkaartjes-stelsel bestond dus al vroeg. Tijdens de befaamde Haagsche ker missen werden voorstellingen gegeven in de Kaatsbaan aan het Buitenhof. Over die Kaatsbaan is altijd veel ge schil ontstaan. Het Hof scheen te mee- nen, dat deze onder zijn beheer viel en zonder zijn toestemming werd daar niet gespeeld. ?<<rar het Engelsclvvan Mrs. HUNGERFORB Vertaald door I. P. WESSELINK VAN ROSSUM. 22) (Nadruk verboden.) VOS, Tel. 2708 2018 lb. B. EENHOORN, W; Hiss. W. VANOOSTE Tel. 282te D"r.dnrf JITENHEK, Tel. '01' „Lieve miss Duran", zeide zij, terwijl zij haar grijs gehandseboend handje in dat van de verbaasde oude vrijster legde, „wij tantetje en ik zijn al zoolang van plan geweest u te komen opzoeken, maar daarvan is door allerlei drukte en vervelende boodschappen niets gekomen. Het is ook maar beter, niet waar, liet beste voor het laatste te bewaren", dit laatste met een vluchti- gen blik naar Massareene, die zijn hart sneller deed kloppen. „Zelfs nu kon den wij niet samenkomen, er waren npg zooveel visites te maken, die wij met konden uitstellen, dat ik tantetje zei, dat ik nog liever naar u toe wilde dan zij daarom heb ik haar naar haar visite gebracht, om nu de mijne te maken. Haar zachte, slepende stem, haar lieve glimlach en de zachte druk van de kleine hand, dat alles deed haar in eens het ihart van miss Duran stelen, zij 'had Milhcent slechts een paar keer ontmoet, maar nu praatte zij zich zelf oor, dat zij al jaren lang goede vrien- Kcvvtest- Welk een lieve verschijning Hoe aardig van haar Over de Fransche troepen ontstond altijd weer oneenigheid. Eén der eersten die het voornemen had „een Frans ope ra in 't musick op te rigten". onder vond dat. Nu gaf het Hof wel consent maar de stedelijke regeering bleef weef eens halsstarrig weigeren, Van Effen vertelt in de „Spectator" niet veel goeds van die Fransche troepen. Bovendien werd liet bijwonen van de opera's en comedies al spoedig een steen des aanstoots voor cenvoudigen van harte. Opgepronkte dames vulden de loges en de weelde en wuftheid vierde hoogtij. De acteurs, meestal niet van de edelste kwaliteit, maakten goede zaken, doch het gevolg ervan was, dat zij uit den band sprongen. Het liep zelfs zóó spaak, dat de troep uiteen viel en er spoedig twee theaters waren, die el kaar heftig beconcurreerden en de élite van Den Haag in twee groepen split sten, al naar gelang zij aan de eene troep of de andere de voorkeur gaven. Ondanks al die wederwaardigheden handhaafde het Fransche tooneel zich en kreeg het steeds meer de gunst van het publiek. We zien daarbij het oude liedje het Hollandsche tooneel gaf niets dan prullige vertalingen, terwijl het Fransche in aile opzichten trachtte bij te zijn. Een Nederlandsche opera bestond nog niet en dus was men voor muziek op de Fransche aangewezen. Daar kwam dan nog^iij, dat de diplo matie, die in Den Haag zetelde, het Fransche tooneel graag steunde. Wat Hollandsch was zakte af naar Amster dam en vandaar uit bezocht men gere geld Den Haag. Deze toestand bestaat feitelijk heden ten dage nog en slechts in de laatste jaren is daarin een weinig verandering gekomen. Er heeft in Den Haag ook nog eens een Joodsch tooneel bestaan, waarte gen het Hof alweer bezwaar scheen te hebben en waartegen het „voorsienin- ge" wilde treffen. De procureur-gene raal gaf aan de gemeentelijke overheid kennis, „dat een Joodse comedie op verleden Saturdag en Sondag op de luysemarkt gespeelt is, geevende aan den Hove in consideratie oi daar tegens geen voorsieninge behoorde gedaan te worden." Uit deze korte aanstipping van en kele punten uit de historie in het Haag- sche tooneel, blijkt merkwaardig boe de internationale beweging, die hier ter stede altijd heeft bestaan, een sterken invloed heeft gehad op den gang van zaken. De bemoeiing van de overheid met het tooneel is altijd negatief ge weest men verbood, legde moeilijkhe den'in den weg, stelde bepalingen, o.a. dat van de opbrengst een deel moest worden afgestaan aan de „diaconie", nu en dan werden bij plakkaat alle too- neelvoorstellingen verboden „als schan daleus en schadelijk voor de gemeente", in één woord het censor-spelen heeft den magistraat ten opzichte van het tooneel steeds in het bloed' gezeten. Wij halen dit nogeens op, nu einde lijk de houding der overheid gewijzigd is. Het subsidie aan de Nederlandsche Opera, de gemeentelijke steun aan or kesten, de instelling van de gelegen heid om voor liet tooneel geld uit de rijks-schatkist te bekomen, zijn daarvan het bewijs. Drie eeuwen lang heeftgde overheid niet geweten wat haar houding moest zijn tegenover „de kunst". Allerbespot- telijkst trad zij vaak op, willekeur was aan de orde van den dag, maar het tooneel heeft zich onder alle tijden en alie lijden gehandhaafd. Of nu een betere dageraad gloort Den Haag had reeds honderd jaar zijn eigen schouwburg-gebouw, maar zou er ooit met iets zóó gesold zijn als met den Haagschen Schouwburg. Nu de tijden schijnen veranderd te zijn, blijft de historie toch leerzaam om te weten wat men niet moet doen. EIBER. naar dit oude vervelende huis toe te komen, alleen ont zoo'n domme, oude vrijster te ontmoeten. Lieve hemel, er waren er niet veel, die dat zouden doen. Ondertusschen nam „de lieve ver schijning" een kopje thee van Gerald Massareene aan. Heerlijke, geurige thee met veel room, versch van het land, speciaal uit het hartje van Hampshire voor miss Duran's Woensdagen ver zonden. Thee, geschonken in onschat baar oud Crown Derby, waartegenover rd die nieuwere namaak het glad afleg- „Wenscht u suiker vroeg Gerald op den conversatie-toon, en toen veel zachter „mijn eigen lieveling." "jTf z<;' "liss Grey, in antwoord op dit hartstochtelijk gezegde, met zulk een verwonderlijke vaardigheid, dat het hem bijna moedeloos maakte Inderdaad, nu zij met groote moeilijk- heden hier gekomen was en op die wijze Massareene had laten blijken, dat zij het toch de moeite waard vond om zijnentwille een van de mooiste 'con certen van de season op te geven, was zij een beetje verschrikt, een beetje ongeduldig maar aan den anderen kant heel blij. „Millicent", zei Gerald, terwijl hij op een stoel naast haar ging zitten, „dat je gekomen bent, is al zooveel meer dan ik had durven hopen, dat ik je nu zou willen smeeken, mijn vreugde niet te bederven, door in dit kostelijk half uur, dat wij samen zullen mogen zijn. HET RUSSISCHE GOUD .n hef ..Berliner Tageblatt" word: vc te id ho" het staat met de Russische goudreserves, waarvan de soviet-re geering bi; haar pnderhattdeFngen met u" Entente en de Scandinavische tijken telkens aanoiedingen doet. Van dén Russischen goudvoorraad, die "óór her begin der Februari-revo- lutie van 1917 aanwezig was, is onder de Kerenski-regeering ongetwijfeld een aanzienlijk bedrag naar de Ententèlan- den verhuisd. De bolsjewistische regee ring kon bij de omwenteling in Novem ber 1917 iets meer dan een milliard aan goud hebben gevonden. Toen in den zomer van 1918 de positie van Petrograd en Moskou be denkelijk werd, is de schat naar Sa mara gebracht, doch ook hier bleek zij niet veilig, daar tengevolge van het offensief der Tsjecho-Slowaken en het Koltsjak-leger Samara werd veroverd, voordat Trotzky gelegenheid had ge had de staatsschat weg te brengen. De Koltsjak-regeering kreeg slechts een gering deel van het goud, doch de Tsjecho-Slowaken voerden den buit mede. Het deel dat de Siberische regee ring Werd toegewezen, kwam in den loop van 1919 in de handen van Japan ners, Engelschen en Amerikanen. In den zomer van 1919 trokken de Tsjecho Slovvaken zich uit den actieven strijd tegen de bolsjewiki terug. Hun vertrek naar hun land werd steeds uitgesteld en door de aanvallen der aanhangers van de bolsjewiki steeds krachtiger bestookt, namen zij de bewaking van den voornaamsten spoorweg in Midden en Oost-Siberië op zich. Door den snel len opntarsch der bolsjewiki, nadat zij de Koltsjak-troepen in den winter van 1919/20 hadden verslagen, werden de Tsjecho-Slowaken in het nauw gedre ven. Aan de Mantsjoerijsclie grens had de Kozakkenhetman Semjonof, de gun steling van Japan, bepaald dat den Tsjechen vrijen aftocht naar den Stil len Oceaan zou worden toegestaan, als zii hun wapens, artillerie en munitie afstonden. De sovjet-regeering daarentegen was bereid de Tsjechen niet lastig te vallen, wanneer zij haar de Russische schat ter hand stelden. De Tsjechen besloten dit aanbod te aanvaarden en etnde April 1920 ver scheen Smyrnof, de bolsjewistische dic tator van Siberië, als vertegenwoordi ger van sovjet-Rusland te jerkoetsk. om liet goud in ontvangst te nemen. Op onverklaarbare w ijze waren kort te voren eenige wagons met goud in han den van Semjonof gevallen, die ze aan Japan heeft uitgeleverd. Het hoofdbestanddeel echter, en wel 36" wagons, met een inhoud van 36,000 poed of ongeveer 575,000 K.G., met een waarde van bijna 700 miilioen roebel, werd aan Smyrnof uitgeleverd en door dezen naar het westen gevoerd. Daar in 1918 niet de .geheele goud voorraad te Samara vertoren ging, neemt de schrijver in liet „Berl. Tage blatt" aan, dat de geheele goudvoor raad van de sovjet-regeering ook thans nog op 1 milliard roebel (vredeskoers) kan worden geschat. Wanneet' Krassin en Litwlnof goud aanbieden, berust dit niet op het goud in den Siberischen bodem, maar vooral op het goud in baar en gemunt, door de Roode Gardisten zorgvuldig be waakt. Gezien het feit, dat de pers voor de uitgifte van papieren geld in Rusland koortsachtig werkt, en hierbij niet het goud, maar het geheele vermogen der republiek tot dekking dient, is het niet onwaarschijnlijk, dat Rusland, nu het in staat is andere waarden te leveren voor de dringend benoodigde industrie producten van Europa, het ernstig meent met deze aanbiedingen en de naar goud dorstende staten van West- Euuropa een deel van zijn schat ter beschikking wil stellen. onvriendelijk tegen mij te wezen." Zijn toon was erg bedrukt, niettegen staande de vreugde, waarvan hij sprak. De oude miss Duran, die vriendelijk keek naar de twee jonge menschen, die in haar kring waren neergedaald en zulk een zonneschijn hadden gebracht in haar deftige salon, merkte het zoo duidelijk alsof het voor haar gedrukt stond, dat deze jonge man, de zoon van Jiaar overleden neef, van liefde gloeide voor het mooie, slanke meisje, dat zoo plechtig in haar theekopje tuurde, en dat het lieve meisje daar voor niet geheel onverschilig was. „De hemel sta mij bij En ik hoor, dat zij verloofd is met dien neef van Lucy Brand I Nu, naar haar gezichtje te oor- deelen, zou ik zeggen, dat haar hart daar niets mee te maken heeft. Arme jonge dingen. Waarschijnlijk zijn zij aangeland op het gezegende terrein van verboden liefde en hebben Cupi do's pijlen hun teedere harten getrof fen." In spijt van haar krullen gaf miss Duran zich soms over aan de vlucht van haar poëtische verbeelding. Hoe romantisch, hoe poëtisch I „Die lieve jongen ik zie hem voor mijn oogen afvallen. Hij is een schim geworden al tracht de kunst van zijn kleermaker mij ook te bedriegen. Kom, ik moet eens zien of er niets aan te doen is." „Gerald, beste jongen, geloof je niet, dat miss Grey graag 'het portret zou willen zien van je overgrootvader, dat aan den linkermuur van de bibliotheek liangt Het is een bezoek waard, dat DE MEENING VAN KONING ALFONS IN 1917. De Parijsche Matin" geeft een uit treksel van het onderhoud, dat Koning Alfons van Spanje 2 Maart 1917 met een hooggeplaatste Fransche persoon lijkheid heeft gehad. De koning gaf zijn nteening over den militairen toestand te kennen en ver klaarde, dat de Duitsche generale staf een maand of drie tevoren vol vertrou wen deze plannen had gemaakt 1. Den uitersten rechtervleugel dei- Russen te verpletteren, teneinde op te rukken tegen Petrograd. 2. Op te rukken naar Odessa. 3. Met de medeplichtigheid van ze kere Grieken het Bulgaarsche leger los te laten tegen het leger van Sarrail. 4. Het Oostenrijksche leger op Italië te werpen. 5. Dé onzijdigheid van Zwitserland te .schenden. De koning verzekerde, dat tot die laatste manoeuvre vast besloten was men zou met Zwitserland handelen zooals men het-reeds met België had gedaan De Duitsche generale staf aan schouwde reeds in den geest den storm loop op Lyon, en den strijd op de ach terhoede van het Fransche leger, het voorspel van de definitieve zegepraal. Geen dier plannen, deed de koning opmerken, kon worden uitgevoerd. De houding van het Helvetisch gouverne ment maakte de schennis van de Zwit- sersche onzijdigheid onmogelijk en be lette tevens de overrontoeling van den Franschen rechtervleugel, van welke operatie de Duitsche generale staf het eind van den oorlog verhoopte. Voorts zeide koning Alfons, dat de Duitsche generale staf toen andere plannen ontwierp, om zijn oogmerken te bereiken „maar", zoo besloot de souverein zijn uitlatingen, „de geal lieerden hebben nog niet alles gedaan, waartoe ze in staat zijn." Behalve om spijzen te kruiden is zout nog voor het volgende goed Met in spiritus of geest van salmiak opge lost zout verwijdert nten vetvlekken uii stoffen. In zout water koelen aarden of glazen potten snel af. In azijn opgelost zout is goed om geelkoperen voorwer pen te poetsen. Zwart laken blijft mooi van kleur als men het in zout wntc - wascht en krimpt dan ook niet. meer. Tapijten blijven frisch van kleur ais men ze, vóór het kloppen, met zout be st tooit en daarna met een vochtige doek afneemt. Zout, dat in de zonne warmte en in citroensap is opgelost, verwijdert roest- en inktvlekken. 5«rooien en manden voorwerpen en ge vlochten riet worden door afborstelen met zout water als nieuw. De zwelling van bijen en wespensteken vermindert, wanneer men er een papje van zout oplegt. De voedingswaarde van bananen. Het onderzoek naar de voedingswaarde, van allerlei levensmiddelen en naar de beteekenis en den aard der bijkomstige bestand- deelen van liet voedsel wordt in tal van laboratoria met grooten ijver voort gezet. Vooral ook in Amerika hebben een aantal onderzoekers zich op dit ge bied een goeden naam verworven. En zoo geven thans Kanematsu Sugiura en S. R. Benedict een tweede mededeeling bver hun onderzoekingen met bananen. Zij hebben reeds medegedeeld, dat jon ge witte ratten met bananen alléén niet kunnen groeien. Wanneer evenwel aan de bananen werden toegevoegd gezui verde caseïne en een weinig gist of een waterig of alkoholisch extract van ver- sche wortelen, waarin de fn water op losbare bijkomstige stof, dan gelukte het, de dieren te doen groeien, ze in leven te houden en zelfs jongen er van te krijgen. Maar toch ontbrak nog iets kan ik je verzekeren, mijn lieve miss Grey. Laat Gerald u eens overhalen het te bekijken. Het is een meesterstuk, dat verzeker ik u. Een van Leiy's beste werken." „Kom mee", zei Gerald, op zaehten dringenden toon. Millicent aarzelde een oogenblik en was daardoor zooals altijd het geval is verloren. Zij stond op, gaf hem haar kopje om het op een nabijstaand tafeltje neer te zetten en volgde hem, met een vroolij- ken glimlach, die voor haar gastvrouw bestemd was, buiten de katner. Hoewel hij bijna buiten zichzelf was, wist mr. Massareene zich wondergoed te beheerschen, totdat zij de hall waren doorgegaan en de bibliotheek hadden bereikt. Dan moet ik tot mijn spijt er kennen, dat hij zichzelf geheel en al vergat. Hij trad alle eerbegrippen met voeten, nam de aanstaande van Granit Boyle in zijn armen en drukte haar aan zijn hart. „Liefste lieveling", fluisterde hij, met een zucht van hartstochtelijke blijd schap. Ook over het gedrag van miss Grey op dat oogenblik moet ik mijn spijt be tuigen. In plaats van haar verontwaar diging te toonen, duwde zij hem enkel op z.eer zachtzinnige wijze van zich af cn lachte een beetje. „Heeft iemand ooit zoo'n slechten jongen gezien", zeide zij, haar hand uitgespreid voor zich uitstrekkende, ten einde hem op een afstand te houden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Voorzorgen van heden verzekeren in de toekomst goede gezondheid. Kalm af te wachten is niet altijd ver standig en nooit bij beginnende nier kwalen. En wel, omdat blaaszwakte, rugpijn en rheumatische pijnen tot de eerste waarschuwingen van dreigende nieruitputting behooren en de eenige veilige weg onmiddellijke verzorging is. Verwaarloozing kan leiden tot spit, ischias en rheumatiek of tot de ontwik keling van waterzucht, niergruis of steen, en zelfs voeren fot ongeneeslijke nierziekten. Grijpt nu in. Helpt de nieren over haar eerste moeilijkheden heen. Uitstel is werkelijk gevaarlijk. Begint nog heden voldoende li chaamsbeweging te nemen, frissche lucht, geregelde slaap, geregelde maal tijden (met niet te veel vleesch), en vol doende water te drinken. Dan doet gij wat in uw vermogen is om nieruitput ting te voorkomen. Om de bestaande nierzwakte te lier- stellen en de verschijnselen te verdrij ven, dient gij de nieren te versterken en heeien door een kuur met Foster's Rug pijn Nieren Pillen. Zij bewezen baat te geven aan nierlijders over de geheele wereld. Zelfs in gevallen, way aan herstel gewanhoopt werd, hebben Fos ter's Pillen den lijder een duurzame, krachtige gezondheid hergeven. Ten volle kan op dit speciale nierge neesmiddel vertrouwd worden. Het dient enkel voor de nieren en blaas, en ziekteverschijnselen in verband met de ze organen. Foster's Pillen werken hoe genaamd niet op de maag, lever of in gewanden. Neemt u in acht voor namaak. De echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen voorzien van de handteekening van James Fos ter op het etiket, zijn te Vlissingen ver krijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstraat 13, a 1.75 p. doos of 10.per zes doozen. 50 aan dit dieet, want de jongen stierven weldra door gebrek aan melk. Door aan de ratten een weinig koemelk bij het genoemde dieet te geven, werd de melk productie voldoende en groeiden de jongen. Zij hebben deze onderzoekin gen nu voortgezet en de vroegere uit komsten be,vestigd. Door toevoeging aan het dieet (bestaande uit bananen, caseïne en gist) van een weinig melk of ook eiwit-vrije melk, gelukte het, de dieren hun jongen normaal te laten voeden. In de melk of de eiwit-vrije melk is dus een stof aanwezig, benoo- digd voor de melkvorming door de rat ten de aard van deze bijkomstige stof is nog onbekend, maar de stof is een andere dan de in water oplosbare stof van gist. —.De correspondent van 't „Hlbd." te Weenen vertelt, hoe men vanuit Ame rika hulp aan de Weensche bevolking heeft verschaft door een aantal vrou wen en meisjes, die er niet in haar be staan konden voorzien, in de gelegen heid te stellen naar Amerika te eini- greeren om daar als „hulp in de huis houding" een plaats te krijgen. Hon derden hebben daarvan gebruik ge maakt, vooral uit officierskringen. Thans is zoo schrijft de corres pondent ook Nederland als sollici tant naar Weensche huishoudsters op getreden. Door een vereeniging, die haar zetel in Nederland heeft, werd het werk der „Internationale hulp" op touw gezet, waardoor voor Nederland sche huisvrouwen hulp gezocht wordt. De voorwaarden zijn tamelijk streng. De Nederlandsche huisvrouwen willen bekwame sollicitanten hebben, die goe de getuigschriften kunnen overleggen. De vertegenwoordigsters der vereeni ging nemen echter, ook meisjes en vrouwen uit den middenstand aan, die „Heb je in het geheel geen eergevoel „Ik weet alleen, dat ik dolblij ben - omdat ik jou gewonnen heb." „Gewonnen „Millicent, wilde je mij nu vertellen, dat ik niets voor je ben „Zeker niet, je zult altijd, hoop ik, een goed vriend van mij zijn." „Dat ben ik niet. Ik ben je minnaar of niets „Het is voor een vrouw niet goed er twee minnaars op na te houden." „Kapitein Boyle een minnaar? Bah!" zei mr. Massareene met diepe verach ting. „Hoe kom je er toe mij met hem te vergelijken en waar blijf jij dan „Wel h i e r", zei ze lachend. En daarmee eindigde plotseling haar vroo- lijkheid en kwam er een wolkje over haar gezichtje. „Mijn hemel," riep zij uit, „wat .moet van dit alles het einde zijn „St. George's Hannover Square", antwoordde hij met onverminderden moed. „Ja, met Granit als bruidegom." „Met mij bedoel je. Liefste, waarom kan je niet breken met al die banden, die je knellen, en den weg kiezen, dien je hart je aanwijst In tranen uitbarstend, viel miss Grey in een stoel neer. „Als ik maar dorst", snikte zij van achter haar zakdoek. Bij deze halve bekentenis groeide mr. Massareene's zelfvertrouwen tot het veertigvoudige. (Wordf vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5