m Provincieoieu'w§ SPORT BUITENLAND I teinber haar beslag krijgen. In eer. op 18 Augustus te houden hoofdbestuurs vergadering zal worden beslist welke van de' tegenwoordige leden van het hoofdbestuur bij de nieuwe constellatie zullen uitvallen. Station voor Maalderij en Bakkerij. Verschenen is het verstag van het Station voor Maalderij en Bakkerij te Wageniugen over het vereenigingsjaar 1 Mei 19191 Mei 1920, waaraan het volgende is ontleend Het aantal monsters in private con trole onderzocht tegen betaling, be droeg 720. tegen 1000 in het vorige jaar. Het aantal monsters van de aan gesloten bedrijven steeg van 2796 tot 2937. Nagenoeg 3509 monsters graan, liloem en ineel zijn onderzocht ten be hoeve van de controle op de verwer king van de Tegeeringstarwe en andere grondstoffen. Totaal bedroeg het aan tal monsters 7190 (vorige jaar 6799). Het aantal aangesloten bakkerijen en broodfabrieken bedroeg op 1 Mei jl. 103, of 1 minder dan een jaar te voren. Dat bet aantal onder controle gestelde bedrijven tegen de verwach ting niet is toegenomen, wordt toege schreven aan het uitblijven der ver wachte krachtige opleving in-handel en industrie. En toch is er thans bij de zeer hooge broodprijzen dubbel reden toezicht te oefenen op de hoedanigheid van het brood. Zoowel toevoeging van voor de voeding minderwaardige grondstoffen als te gering gewicht kun nen thans vooral toepassing vinden nu de broodprijzen een ongekende hoogte bereikten. Evenals het vorige jaar werd ook thans wederom de controle op de ver werking van de regeeringstarwe en an dere granen uitgeoefend. Het feit, dat de invoer van tarwe niet meer met die •groote (moeilijkheden gepaard ging als in de oorlogsjaren, had ten gevolge dat liet brood langzamerhand weer eene meer normale samenstelling heeft ge kregen. De toevoeging van inlandsche tarwe aan de buitenlandsche heeft in het afgetoopen jaar nog meermalen aanleiding gegeven tot klachten. Een deel van den inlandschen tarwe-OQgst 1919 was sterk met brand bezet. Vooral voor de regeeringsbloem is dit vaak zeer storend geweest. De invloed van brandsporen op de bloem is zeer hin derlijk. Daar aan de meelfabrieken niet was toegestaan, de inlandschè tarwe te wasschen, was volledige verwijdering van de brandsporen ondoenlijk. De schadelijkheid voor de gezondheid van brandsporen maakte het noodzakelijk, meermalen partijen regeeringsbloem af te keuren voor menschelijke voeding. Een „geachte" burgemeester. Door elf raadsleden, onder wie de beide wethouders, de drie predikanten, de pastoor, de hoofden van openbare en bijzondere scholen en meer vooraan staande personen te Leerdam is een adres gericht aan de Koningin om den her Mees met October a.s. niet weder te benoemen tot burgemeester dier ge meente. Twee duizend bewoners heb ben met dit adres adhaesie betuigd. De beide wethouders zijn in verband hier mede bij den minister van binnenland- sche zaken op audiëntie geweest en hebben te kennen gegeven dat elf van de dertien raadsleden, bij een eventu- eele herbenoeming met den burgemees ter niet meer willen vergaderen. VL1SS1NGEN, 6 AUGUSTUS. Bruinbroodkaart De directeur vari het rijksbureau voor de distributie van graan en meel maakt bekend, dat als bruinbroodkaart voor het 146ste tijdvak, hetwelk loopt van 8 tot en met 16 Augustus a.s., zal dienen de rijksbroodkaart in de roode kleur op grijzen ondergrond. De bons dezer kaart zullen evenwel reeds op 7 Augustus a.s. geldig zijn. De Engelsche driemastschoener „Pride of the West", van Antwerpen naar Great Yarmouth, gesleept door een Engelsch stoomschip, is hedenmor gen door het breken van den sleeptros, bij het Zuiderhoofd te Westkapelle ge strand. De reddingsboot is derwaarts vertrokken voor het verieenen van as sistentie. Nader vernemen wij, dat de opvaren den gered zijn. De schoener zit op den dijk en de positie van het schip is verre van gunstig. Hedenmorgen is hier gepasseerd met bestemming naar Antwerpen, het Ame- rikaansche oorlogsschip „Frederick", komende van Newportnews: De officieren van het Leger des Heils hebben het plan opgevat evenals vorige jaren met een aantal Vlissingsche kin deren een dag naar buiten te gaan. De onkosten hieraan verbonden wer den elk jaar door met het werk sym- pathiseerende ingezetenen gedragen. Giften voor dat doel zullen gaarne in ontvangst genomen worden en kunnen gezonden worden aan het Leger des Heils, Gravenstraat alhier. Naar „de Tel." uit Zeeland verneemt beeft de minister van landbouw verlof gegeven voor den uitvoer van 143.000 liter volle melk naar Engeland, gedu rende de maand Augustus. De minister van landbouw heeft be paald dat de uitvoer, respectievelijk de uitklaring van boter, voor Zeeland uit sluitend geschiedt langs de kantoren Viissingen, Hansweert en Sas van Gent. Voor het Federatie praktijk-diplo ma in het boekhouden is te 's-Graven- hage geslaagd onze vroegere stadge noot, de heer W. G. C. Wairave. Men schrijft ons uit Middelburg Nadat de politie kennis.had gekre gen dat ten huize van een onzer stad- genooten een kostbare collier van on geveer 150 waarde was ontvreemd, stelde zij een onderzoek in en hield twee vrouwen aan. Vrouw de P.. die bij de bestolen familie heeft gewerkt en vrouw M. Het bleek, dat het diamanten aanhangsel in een winket van 'n goud smid aan een Ainsterdamschen dia manthandelaar was verkocht en dat vrouw M. het andere deel van het col lier in bezit had, hetwelk in beslag werd genomen. Vrouw de P. bekende dc collier te hebben ontvreemd en vrouw M. dat zij het diamanten aanhangsel te gelde heeft gemaakt. Den laatsten tijd is gebleken, dat een drietal pakken of koffers uit Tiel, Noordwijk aan Zee en Hellevoetsluis naar 'hier verzonden, bij aankomst ge opend waren en daaruit ontvreemd waardevolle stukken, als snoeren bloedkoralen, gouden broches. Aan de politie werd van deze vermissing ken nis gegeven. Het is echter zeer waar schijnlijk dat de diefstallen onderweg zijn geschied. Een inwoner onzer stad heeft bii de politie aangifte gedaan, dat hii tel kens geld vermiste gedurende het laat ste half jaar totaal ruim ƒ400. Het on derzoek naar den dader wordt zeker de politie niet gemakkelijk gemaakt, door zoolang met aangifte te wachten. Gisteren werd door de recherche uit Viissingen in het hypodrome op de kennis alhier een der knechts aange houden, verdacht van verduistering van een rijwiel ten nadeeie van een rijwiel handelaar te Viissingen. De man be kende het rijwiel te iiebben gehuurd en het toen te hebben verkocht. Het mocht een hoofdagent van politie gelukken den nieuwen eigenaar van liet rijwiel uit te visschen, waarna het door de bei de inspecteurs in beslag, werd geno men. Onthulling monument-Vorsterman vart Oyen. Gisteren is op de markt te Aarden burg het monument voor wijlen G. A. Vorsterman van Oyen onthuld. Het be staat uit een hardsteenen zuil, rustende p een van voren rond voetstuk. In dat vuetstuk, dat op een grond van zeer ruw behakte steenen rust, waaromheen (ie begane grond ook belegd is met ruwe stukken arduin, staat de nloeger gebeeldhouwd. De kunstenaar Puype, de ontwerper en vervaardiger van het monument, heeft hierin willen uitdruk ken, dat van Oyen op landbouwgebied door zijn organiseerend talent heeft ge ploegd in de nog onbewerkte massa. Tevens heeft van Oyen daarin gezaaid, vandaar op den achterkant van het middenstuk de afbeelding van een zaaier. De driehoek, waarin de zaaier staat, wijst op het naar de hoogte stre ven. Het middenstuk heeft aan de onder zijde eenige trappen, er op duidend, dat van Oyen eenige trappen op de maatschappelijke ladder gestegen is. Van daaruit gaan verticale lijnen naar boven, symboliseerend dat hij gearbeid heeft, zonder om te zien, lijnrecht op zijn doel afgaande. Daarboven staat zijn beeltenis en profiel, eveneens in den steen uitgehouwen. De kunstenaar heeft het monument gedacht als een vereering van de tijd- genooten voor het nageslacht. De groo te, krachtige arbeid, de organiseerende geest van den overledene, moet dus in het monument meer op den voorgrond treden, dan de uitwendige beeltenis van den gehuldigde, die uit den aard der zaak alleen waarde heeft voor het ge slacht, dat dezen gekend heeft. Aan de voorzijde, onder het gelaat staat de naam in gouden letters op het middenstuk hij leefde van 11 Juli 1836 tot 13 October 1915. Aan den eenen zijkant Landbouw. Onderwijs, Histo rie, Bestuur van Land, Gewest en Ge meente aan den anderen zijkant Fa cile princeps erat. Ten raadhuize, waar de commissie voor het monument met genoodigden door Burg. en Wetli. officieel ontvan gen werden, voerde de Commissaris der Koningin in Zeeland het woord, Vor sterman van Oven huldigend als een man van zeldzame werkkracht en ener gie. Hij wenschte de gemeente Aarden- burg geluk met het monument. Op het terrein werd bij de onthulling l'et eerst het woord gevoerd door mr. P. Dieleman, voorzitter van de Zeeuw- sche Landbouw Mij. Hij schetste van Oven als een man van zeldzame werk kracht en energie, meer exact dan wijs- geerig van aanleg, van buitengewoon organisatorisch talent, in zijn denk beelden ziin tijd ver vooruit. Zijn felle hartstochtelijke strijdwijze op politiek terrein heeft hem vele onverzoenlijke vijanden bezorgd. Onbetwistbaar is zijn groote verdienste voor landbouw en veeteelt, landbouwcoöperatie en land bouwonderwijs. Een kleindochter van den gehuldigde onthulde daarop het monument. Nu voerden achtereenvolgens het woord jhr. van Vredenburg namens het Ned. Trekpaarden stamboek, de heer H.A. Hanken, directeur van den Wilhel- minapolder als vriend en vereerder en namens de fokkers van het Zéeuwsehe paard en de Zeeuwsche Onderlinge. De heer I. A. Risseeuw sprak namens de Mij. van Ooft- en Tuinbouw, de heer A. de Hullu namens oud-leerlingen, ds. J. N. Pattisl over van Oyen als ge schiedkundige. De oudste zoon van den gehuldigde bedankte. Tal van kransen van vereeni- gingen werden aan den voet van het monument gelegd. („N. R. Ct." KERK- EN SCHOOLNIEUVVS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor het beroep te Nieuw- en ?t. Joosiand door ds. H. K. Wolfensberger te Noordeloos. Beroepen bij de Belgische Staatskerk te Gent ds. N. W. F. Kijftenbeit, oud- Indisch predikant te De Bilt te Blauw kapel ds. D. van Lutteren te Thoien. De kwestie-Netelenbos. Naar „de Stand." meldt, hebben ds.' joh. C. Brussaard te Bioemendaal en dr. j. G. Geelkerken te Amsterdam, die beiden laatstgenoemde indertijd op een vergadering der classis Amsterdam, eerstgenoemde, in aansluiting aan een dergelijk verzoek der classis Haarlem, op de laatste Particuliere Synode van Noord-Holland vergeefs getracht hebben om officieel te worden inge licht omtrent de afzetting van ds. j. B. Netelenbos, den door hen ingeslagen kerkdijken weg te dezer zake verder bewandelende, einde Juli gemeenschap pelijk een schrijven gericht aan de Ge nerale Synode der Gereformeerde Ker ken. welke binnenkort te Leeuwarden zal samenkomen. Zij zijn van oordeel, dat door de openbaar gemaakte handelingen, zoo wel der classis Middelburg als der par ticuliere Synode van Zeeland, in de procedure-ds. N. én wat aangaat de strikte toepassing van het Gereformeer de Kerkrecht èn wat aanbelangt de juiste handhaving van de zuiverheid der leer èn wat betreft het ten volle waar borgen van de rechtspositie der Diena ren des Woords de eer en de goede naam onzer Kerken publiekelijk in het gedrang zijn gekomen dat met name de wettige en overtui gende bewijzen van afwijking van ds. N. van de Belijdenis nog altijd niet in voldoende mate en genoegzame duide lijkheid zijn geleverd dat dé tegen ds. N. gevoerde kerke lijke procedure dringend een algeheele herziening vereischt en dat inzonderheid ook de wijze, waarop deze procedure is gevoerd ge worden, nauwlettend door uwe verga dering behoort te worden beoordeeld. Zij spreken dan ook als hun over tuiging uit, dat uwe vergadering, naar zij vastelijk vertrouwen, de belijdenis onzer Kerken onverzwakt zal handha ven tegenover mogelijk ingeslopen dwalingen zonder aanzien van perso nen, wie ook, in de zaak van ds. N. kerkelijk recht zal doen met bezonnen deskundigheid zich zal uitspreken over alle punten van geschil, die door ds. N. op niet altijd gelukkige wijze aan de orde zijn gesteld en zoo eenigszins mogelijk ds. N. voor den Dienst des Woords en der Sacramenten in onze Kerken zal zoeken te behouden. R. Katli. Kerk. Naar „De Tijd" ver neemt. heeft de commissie die in het Zuiden des lands het initiatief nam om te voorzien in den nood, waarin vele geestelijken tengevolge der tijdsom standigheden verkeeren, niet vruchte loos een beroep op de geloovigen ge daan. Binnen drie dagen tijds kwam bij Mgr. dr. H. Poels een ton gouds in. Ook de zedelijke lichamen (kloosters vooral) lieten zich niet onbetuigd. Voor de hoofdakte zijn te Breda geslaagd de heeren C. J. A. Plaisier al hier, C. Brakman te Nieuw- en St. Joosiand en C. Staal te Wilhelmina- dorp voor het examen liandteekenen lager onderwijs slaagden te 's-Graven- hage de heeren B. J. H. de Veer en G. Luiken te Middelburg en voor de akte Duitsch, lager onderwijs de lieer J. En- nik te Krabbendijke. Voor de akte Engelsch middelbaar onderwijs (A) is geslaagd mej. M. N. Nijk te Middelburg. MARINE EN LEGER. Onderofficiers-salarissen. Het hoofdbestuur der onderofficiers- vereeniging „Ons Belang" wees, dezer dagen ter audiëntie zijnde, den minister van oorlog op de nog aanhoudende stij ging van den levensstandaard en de onvoldoende bezoldiging, en waarom werd bepleit aan de onderofficieren over 1920 als duurtebijslag toe te ken nen één maand extra salaris met een minimum van 200. De minister be loofde met het aangevoerde rekening te zullen houden. Nederlandsche padvinders in Engeland. Men schrijft aan het Haagsche Cor respondentie-bureau Dinsdag 27 Juli zijn wij in Engeland aangekomen het was een verrukkelijk schouwspel, toen de krijtrotsen en even later Dover met zijn imposant kasteel in het zicht kwamen. Na door den berg paperassenrcmimel te zijn gewerkt, voorgeschreven door douane- en ande re autoriteiten, voerde de boottrein ons van Folkestone naar Londen. Daar vie len we onmiddellijk in de Jamboree in stallatie. Voor we tijd hadden op adem te komen, werden we met de bagage in vrachtauto's geladen en renden we door liet mistige beregende Londen. De indruk, het verkeer enz. was op de jon gens overweldigend. in Olympia-Hall, een reusachtig glas- gedakt gebouw, werden we medisch gekeurd, daarna gehuisvest op de gale rij rond de groote arena. De maaltijden worden gebruikt in een bijgebouw. De voeding, geleverd door de bekende fir ma Lvon, is zeer goed. De slaapplaat sen zijn rekken (drie plaatsen boven elkander) die veel gelijken op onze bloembollen-pakhuizen. Naast ons logeeren de Portugeezen en eenige jongens uit Siam, aan de an dere zijde de Noorsche padvinders. In de reusachtige arena, waarom heen 10,000 personen plaats kunnen vinden, wordt met koortsachtige haast gewerkt aan het groote décor een .kunstlandschap. Men schijnt met alles zeer laat te zijn. hetgeen de verhouding tusschen de Engelsche Staf-officiers en de gasten niet veraangenaamt. Over het algemeen zoeken onze jongens het meest contact met hun broeders uit de Skaridinavische landen en Zwitserland. Woensdagmorgen een bezoek aan Kew Gardens, om wat op te knappen van de Barnum en Baiiy-drukte in het Olympia. Des middags bezochten de 28 contingenten per extra-bus en trein Crystal Palace, waar het gouverne ment een thee aanbood, terwijl des avonds sir Robert Baden Powell de vertegenwoordigende troepen inspec teerde. Donderdagavond zijn we, om de saaie avonden in Olympia te ontloopen naar het Majesty-Theater geweest, waar reeds 4 jaar Chu-Chin-Chow op gevoerd wordt. Vrijdagmiddag werd de jamboree voor genoodigden geopend door den Duke of Connaught. Alle plaatsen wa ren bezet en het was een imposant ge zicht, toen de vertegenwoordigende troepen achter hun vlaggen van af den rotsweg de arena binnen-marcheerden op de maat van een. Loridensch P. V.- zangkoor van 500 jongens. Daarna volgden de demonstraties Schotsche dansen en „bagpipes"-mu- zielc, een kampement van de Noren, kampspelen van de Zweden, enz. Tus schen de demonstraties worden de in ternationale wedstrijden in touwtrek ken en hindernisrace afgewerkt. Onze beurt touw trekken is Maandag, demonstratie Dinsdagavond, hindernis- loopen Woensdagmorgen. Zaterdag verliep als Vrijdag. Alle plaatsen waren uitverkocht. De Ame rikanen. die nog met een Indianen- en cowboy-nummer uitkomen, gaven een keurige kamp-demonstratie. Luchtvaart.De luitenant-vlieger Bischoff van het vliegkamp Soesterberg is gisteren te Amersfoort in het huwe lijk getreden. Bij deze gelegenheid werd hem en zijn bruid door drie collega's 'n bloemenhulde gebracht per vliegmachi ne. Drie vliegtuigen zweefden geruimen tijd boven Amersfoort en wierpen talrij ke bloemen uit, terwijl zij een fraaie de monstratie van luclitacrobatiek ver toonden. DE RAAD VAN DEN VOLKENBOND. De taak der commissie van den thans zitting houdenden volkenbondsraad be vat het opstellen van de regelingen voor de legers van de nieuwe staten, die tot den bond zijn toegelaten, en de voorbereiding van plannen ter beper king van de bewapeningen. Ook zal advies worden uitgebracht aan den bond betreffende de troepen, die de bond van zijn leden mag vragen om zijn besluiten door te zetten. De bond zal de controle op den handel in wa pens en munitie regelen. Men verwacht dat de commissie twee weken zal zit ting houden. De Italiaansche gedelegeerde heeft den raad verslag uitgebracht over de voorbereidende maatregelen om een in ternationale economische en financieele blokkade uitvoerbaar te maken en stel de voor dat de raad de kwestie bren gen zal op de agenda van de vergade ring van den volkenbond tegen 25 No vember bijeengeroepen te Genève hij ried aan een algemeene blokkade commissie te benoemen ter bestudee ring van het vraagstuk van de opstel ling van een eensgezind plan van actie. Op voorstel van den Spaanschen afge vaardigde besloot de raad het onder werp ter goedkeuring voor te leggen aan de internationale conferentie van ihandel en verkeer. HET SOCIALISTISCH CONGRES TE GENEVE. Het internationale socialistencongres heeft na een korte discussie met alge meene stemmen een motie betreffende de ontwapening en den Volkenbond aangenomen, waarin de voorstellen van Engberg, Bernstein, Troelstra e.a. zijn samengevat. Een resumé van den inhoud dezer motie luidt aldus Het congres consta teert, dat de oorlog met een vrede ge ëindigd is, waardoor de wereld in on zekerheid en verdeeldheid wordt gela ten. Uit naam van de menschheid pro testeert het congres tegen de bepalin gen van het verdrag van Versailles, dat de totstandkoming van een definitieven vrede in den weg staat, daar het door denzelfden imperialistischen geest be zield is, als dien, welke voor den oorlog heerschte. De protesten van de over wonnenen wekken bezorgdheid op bij de overwinnaars. De verdeeling van dé verschillende gebieden, die uitsluitend ten voordeele ,van de kapitalisten is .ge schied, veroorzaakt moeilijkheden, die militaire operaties ten gevolge hebben. Het congres protesteert tegen de mis drijven van het militairisme in de be zette gebieden, tegen elke krenking van de neutraliteit, tegen elke nieuwe bezetting. De strijd van de arbeiders tegen het imperialisme en het militai risme behoeft de medewerking van het proletariaat tot den Volkenbond niet in den weg te staan. De VoikenbomJ kan geen voldoende waarborgen voor den wereldvrede ge ven, als hij niet een internationaal de mocratisch organisme is, waarvan alle naties zonder uitzondering deel uitma ken, en dat de middelen bezit om door vorming van een internationale politie macht de algemeene ontwapening der volken- mogelijk te maken. Ook zal de bond het natuurlijke werktuig zijn voor het aanbrengen van wijzigingen in het verdrag van Versailles." Het congres spreekt verder den wensch uit, dat de Volkenbond in de eerstkomende zitting zich zal uitspre ker. over de toelating van de gedele geerden van de centrale mogendheden en dé autonome republieken, die zulks verzoeken., Deze laatste paragraaf is op verzoek van Troelstra en Bernstein toegevoegd. VAN HET POOLSCH-RUSSISCHE FRONT. Over den toestand op liet Poolsdi- Russische front wordt uit Koningsber gen gemeld De roode troepen hebben den Boeg over een breedte van 100 K.M. overschreden en rukken nu naar Tetschen op, dat slechts 85 K.M. van Warschau verwijderd ligt. De laatste gevechten hadden reeds op liet gebied van Praschijt, dus bijna op het voor terrein van Warschau, plaats. Volgens de „B. Z. am M." worden in Warschau maatregelen getroffen, dat de Duitsche gezant graaf Oberns- dorf met het personeel van het gezant schap de stad tijdig verlaten kan, als de omstandigheden het vertrek noodza kelijk maken. Ook het Oostenrijksche gezantschap is klaar om te vertrekken. De Fransche en Engelsche militaire missies hebben Warschau reeds veria ten. Berichten uit Weenen melden, dat Jarawo bij Lemberg gisteren door de roode troepen genomen is. De Russen zijn nu bezig Lemberg van het Noord- Westen uit te omsingelen. Uit Weenen wordt nog gemeld, dat de vertegenwoordigers der Entente een bezoek aan het ministerie van buiten landsche zaken hebben gebracht en medegedeeld, dat de Entente zich het in het vredesverdrag voorziene gebruik van de Oostenrijksche spoorwegen voor de komende week uitdrukkelijk voorbe houdt. Zij wezen verder op de in het vredesverdrag bepaalde straf, indien Oostenrijk door zijn arbeiders deze overeenkomst zou saboteeren. VREDESONDERHANDELINGEN TE MINSK De „Times"-correspondent seinde gisterenavond uit Warschau De Pool- sche regeering besloot in beginsel, om een vredesdelegatie naar Minsk te zen den. Zij wacht echter op de terug komst van de wapenstilstandsgedeie- geerden, waarvan nog geen enkele ie Warschau is teruggekeerd. Intusschen is de kwestie gerezen, of de zetel van de regeering verplaatst zal worden. De meeningen der Pooische ministers zijn verdeeld sommigen wil len te Warschau blijven en de stad tot het uiterste verdedigen, ter wijl anderen in navolging van de verplaatsing der Fransche regeering in 1914 naar Bor deaux, de regeeringszetei, nu het nog tijd is. willen verplaatsen naar Posen ot' naar Czerstochau, aan de hoofdlijn naar Krakau. DE VLAAMSCHE TAAL IN HET BELGISCHE BESTUUR. De Belgische Kamer heeft met 98 stemmen tegen 45 en 7 onthoudingen het eerste artikel van het wetsontwerp op het gebruik der talen in 'het bestuur aangenomen. Dit artikel bepaalt, dat in de provincies Antwerpen, Limburg, Oost- en West-Viaanderen, alsook in de arondissementen Leuven en Brabant de staatsadministratie en het bestuur van alle inrichtingen, die bijzóndere diensten vervullen, waartoe zij door den staat zijn ingesteld, voortaan in het Vllaamsch zullen gevoerd worden. DE TOESTAND IN BEIEREN. De Temps" publiceert een brief van zijn correspondent in Munchen, waarin wordt gezegd, dat de toestand in Beie ren van dien aard is, dat met een terug keer van het koningschap binnenkort zou kunnen worden gerekend. Tevens zouden er symptonen zijn, die er op wijzen, dat een uiteenvalling van het rijk niet is uitgesloten. Een medewerker van de „Deutsche Allgem. Ztg." had hieromtrent een on derhoud met den Beierschen premier Kahr, die zeide, dat dit artikel volgens zijn meening duidelijk de sporen draagt van voort te zijn gevloeid uit de open bare meening in Frankrijk zelf. Kahr zeide, dat de stelling, als zou de monarchale partij in Beieren invloed kunnen uitoefenen op het kabinet, vol maakt onhoudbaar was. Juist is

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2