I - Omtrent het doodschieten ™n ®en LAATSTE BERlCiilEIS :t eerste artikel :lt uitdrukkelijk itwerpen, Oost- ideren en Lim- irabantsche ar- lor de besturen ie besturen, die |den staat staan n ingericht, de .vergunde" on- lationale Bank, urtspoorvvegen ige diensten en onder elkan- departementen |g der wet val- rnemingen, de ruikt moet jOND. ilkenbond heeft St. Sebastiaan lit van 16 Janu- jaarbij het be ted alle kosten nmissie van de [besloten om op fte bijeenkomst maatregelen te le blokkade en lissie van blok- einde een plan rder de Vereen. |m mede te dee- conferentie tot trsverbindingen |en aan alle re- besloten heeft rnationale con- |n te nemen en In den Volken- had om de uni- Juitgaaf te laten heiden, betrek- Volkenbond. Raad, in te- I Poolschen ge- Joestand in Po- de uitbreiding nissie in zake Jan ieger, vloot haar rooster Jiftgas als oor- nkoinst nopens doorvoer van Jnd bureau zal Ibevaiten, een Tior luchtvaart- lan geduruende Jvelijk België, Ihet voorzitter- IERLAND. In zich niet zoo Ibesluit der re- aartsbisschop erschen bodem Ie schepen van Tbieden Iersche te gaan bij het |llemaatregelen werk. urtoren in het Ivervallen. maskerde man- Iersche repu- levangen.Daar- lhem ontstolen Vn namen alle lebben de Sinn ad gepleegd in are kustwacht, len uitsluitend |AD. i gewekt door Ibad, dat de loorwegstation laangericht. ■gende bijzon- Ts hebben vele I na jarenlange terugkeerden |vilden zij van aar Boekarest 011 kwam ook |n der boeren ondanks het lm het perron 1 weggaan van Ihe soldaat gaf lijn geweer de Iwaardoor zij lolge van. dit |terij onder de Roemeniërs te I aideeling gaf Ide Hongaren, 1 honderd per- |n talrijke ge- \GSTUK. Irwachte wen- pche probleem leen afvaardi- en zakenlie- binister. Deze de besluiten Jrden genomen Ik van 440 in- Ide unionisten, Jsdiensten ver- lerentie kwam ddel om uit de Jiden van Ier- Iden gevonden lion-zelfregee- 1 rekening zou |igen en waar- Jlster. De af- i gelijk aantal |n, hoofdzake- NIEl1'WS_ om vijf uur buiten zijn barak bevond. De schildwacht heeft den geïnterneer de die in nachtgewaad was en derhalve waarschijnlijk niet het voornemen had hei kamp te ontvluchten, herhaaldelijk aangeroepen. Toen daaraan P® S hoor werd gegeven, vuurde de schi - wacht, tengevolge waarvan de schedel van den geïnterneerde werd verbrijzeld. De getroffene was vader van zes km- deren. De recherche te Utrecht heeft se- dert eenige dagen zes personen gear resteerd wegens het plegen van onze delijke handelingen met jongensi uit burgergezinnen. De jongens woitai onthaald, medegenomen naar den bios coop enz., waarna ze weiden meege troond. Alle aangehoudenen hebben be kend en zijn ter beschikking van de justitie gesteld, terwijl de ouders der ion "ens met het gebeurde in kennis worden gesteld. Een der aangehoude nen is recidivist, terwijl een der ande ren ook in zijn woning gelegenheid gaf tot het plegen dier daden. Alle goederen, die deze week ten huize van nir. del Campo, te 's-Graven- Jiage, zijn ontvreemd, zijn terecht. De Haagsche politie heeft alles oij de ge meentelijke bank van leening en bij i, opkoopers te Delft in beslag genomen. Een vrouw, die de verschillende goe deren heeft beleend en verkocht, is bij de justitie bekend, zoodat verwacht kan worden, dat de daders spoedig zul len worden gearresteerd. lGistrenavond reed een 30-jarig koopman met twee andere personen in een veewagen langs de Boezemstraat te Rotterdam. Door liet breken van een der leidsels van het paard werd dit schichtig, tengevolge waarvan de wa lgen tegen een boom geslingerd werd, waardoor de koopman van den wagen viel en er onder terecht kwam. Een dokter, die men onmiddellijk ontbo den had, constateerde den dood tenge volge van inwendige kneuzingen. Door een schipper is in de Leuvehaven te Rotterdam drijvende gevonden een, in staat van ontbinding verkeerend, lijk van een man vermoedelijk dat van een havenarbeider, die sedert eenigen tijd uit zijn woning wordt vermist. Gisterenmorgen werd de politie te Rot terdam gewaarschuwd, dat in pand 2 aan de Noorderstraat een sterke gas- Iticht was waar te nemen, terwijl op herhaald kloppen aan de woning van een 64-jarigen kleermaker geen ant woord werd ontvangen. Men verschafte zich met geweld toegang en vond den bewoner reeds verstijfd en door gas verstikt in zijn bed liggen. De heer Gf te den Helder, is bij het zwemmen ter hoogte van 't Fort Kijkduin ver dronken doordat hij zich te ver waag de, werd hij door den sterken stroom meegesleurd. De echtgenoote en de kinderen zagen hun inan en vader voor hun oogen verdrinken. Een paar andere zwemmers terzelfder plaatse werden •met groote moeite gered. Een rij wielhandelaar te Velzen zou een nieuw motorrijwiel probeeren. Hij reed tegen een boom, vloog over een lieg en de tramrails heen en sloeg toen neer. Be wusteloos werd hij opgenomen en ern stig aan het gelaat verwond naar een ziekenhuis te Haarlem vervoerd. épp» Ongeveer twee jaar geleden, 't was in November 1918, verdween in een der particuliere ziekenhuizen te Amsterdam op nog steeds onverklaar bare wijze een aantal kleedingstukken. ■^Een inwonend verpleegster 'had, van een wandeling thuis gekomen, haar fonkelnieuw mantelcostuum, haar mof en pelskraag, haar hoed en schoenen in haar kamer gedeponeerd, met de be doeling, later als het werk was afge- ioopen, een en ander in de kast te ber gt n. Toen zij, na verloop van een uur oigeveer, haar kamer opnieuw betrad was van het uitgaanstoillet alleen de moi over. Heel de rest was verdwenen en bleef verdwenen, alle pogingen van de politie ten spijt. Zondag j.l. liep de verpleegster, die indertijd op zoo on verwachte wijze haar costuum en wat er verder bij behoorde, was kwijt ge raakt, ergens in de volksbuurten, toen zij plotseling een paartje zag voorbij gaan, waarvan het meisje een mantel pak droeg dat geen ander dan liet van haar ontvreemde kon zijn. Ondanks de groote verbazing verloor de verpleeg ster geen oogenblik haar tegenwoordig heid van geest. Op een lange wande ling volgde zij het paar en toen dat ten s otte een woning binnenging, noteerde zij net huisnummer en bracht op het naastbijzijnde politiebureau verslag uit van hare wederwaardigheden. In gezel- s ïap van een agent begaf zij zich naar J Y0,nln?.' waar het tweetal te gast ut,0 a f'Jü' nader onderzoek be- Eert hfn ve,;p|eegster inderdaad goed had gezien, 't Mantelcostuum was oorspronkelijk haar eigendom geweest. genwle,Tek ieerde fevens- dat te- wliz^ fn hi6 draaSster op rechtmatige In December 191R erVa" W3S gekonlen' riat een maand dus na- verdwonpn U-* het ziekenhuis was «Ulllen h"' z'! llet pak voor zestig gulden bij een uitdrager gekocht, die vertelde, dat de oorspronkelijke eige nares aan de Spaansche griep was ge storven, en dat de familieleden daarna het zoo goed als nieuwe costuum voor een spotprijsje van de hand wilden doenDe politie heeft de zaak thans opnieuw in onderzoek genomen. Het circus Wilke geeft eenige da gen voorstellingen te Velseroord. Ter wijl Dinsdagavond de openingsvoor stelling plaats had, verzamelde zicli veel publiek bij de stallen achter de tent. De circusmenschen zeiden daar last van te hebben, maar de politie was niet bij machte de menschen te verwij deren. De circusmenschen waren daarover boos en plotseling kwam een -hunner te paard woest op de menschen inrij den. Een paniek greep de menschen aan, sommige vrouwen werden onder den voet getreden, een nogal ernstig, die> zich dadelijk in bed moest begeven. Het publiek toonde zich zeer verontwaar digd en keerde zich tartend tegen den paardrijder en de politie. De laatste wist den paardrijder te bewegen terug te keeren. Te Leiden is aangehouden zekere L. uit Haarlem, die zich ongeveer 6 weken geleden had schuldig gemaakt aan diefstal van tafelzilver bij mevr. D. te Bloemendaal. Het zilver is groo- tendeels terecht. De dader heeft be kend. Hij is naar Bloemendaal overge bracht. Gisteren is de politie met hem naar Den Haag gegaan, waar hij een deel van het zilver verkocht heeft. Naar „Het Volk" verneemt heeft het internationaal verbond van valcver- eenigingen het voornemen, in den loop van de maand November a.s. een bui tengewoon congres te beleggen. Op deze bijeenkomst zullen in hoofdzaak de volgende vier punten ter sprake ko men le de socialisatie van de pro ductiemiddelen 2e de verdeeiing van de grondstoffen voor de industrie 3e het vaiuta-vraagstuk 4e de vervol ging van de arbeidersbeweging in en kele landen. Waarschijnlijk zal dit con gres te Brussel worden gehouden. De stoomtrawler „Hollandia" van de Maatschappij „Hollandia" te IJmui- den, kreeg op 15 mijl uit de kust een mijn in het net, welke ontplofte en het achterschip vernielde, zoodat het schip zonk. De geheele bemanning redde zich met eigen sloep en landde op Terschel ling. - Uit de militaire magazijnen te Kaarden werden reeds geruimen tijd 27 dekens, paardentuigen en ander nieuw lederwerk vermist. Het is der politie gelukt een groote hoeveelheid dezer goederen op te spo ren, welke reeds aan derden waren ver kocht. Vermoedelijk zijn de goederen gesto len door militairen die thans den dienst reeds met groot verlof verlaten hebben. Het volgende is bestemd voor hygiënisten, die zelf niets voor het rooken voelen, en die het plezier van de rookers vergallen, door hun allerlei ijselijkheden te voorspellen als gevolg van het tabaksverbruik. Te Bradford dan, een plaatsje in En geland, is een oude vrouw gestorven, juffrouw Mary Brannan. Op haar veertigste jaar was deze vrouw gaan rooken en had ze zich een steenen pijpje aangesctiaft, dat we vóór den oorlog een dubbeltjes-pijpje ge noemd zouden hebben. Acht-en-zestig jaar lang rookte Mary Brannan sma kelijk uit dat pijpje en in die acht en zestig jaar was dat pijpje pikzwart ge worden. Maar 't was een goede pijp en ze hield het uit en brak niet. Er is ook geen enkele reden waarom een pijp breken zou als ze met zorg wordt be handeld. En men zou er dus uit kun nen afleiden, dat juffrouw Brannan voorzichtig en zorgzaam was. Dezer dagen is juffrouw Brannan ge storven, in den ouderdom van honderd acht jaren. Er was werkelijk geen re den waarom ze niet zou overleden zijn, maar het zou toch een beetje overdre ven wezen te beweren, dat de tabak haar dood heeft veroorzaakt. Generaal Bramwell Booth, van het Leger des Heiis, is teruggekeerd van een rondreis door de Britsche domi nions. Hij zeide dat hij bijkans overal een soort van tegenzin tegen arbeid had waargenomen. Het zou, meende hij, een ernstig gevaar zijn, indien men het denkbeeld ging aanwakkeren, dat werken op zichzelf afbreuk deed aan s menschen geluk. De generaal ver klaarde verder nog, dat vele leiders van de vakbeweging het „bolsjewistische gereve! met minachting beschouwden. Eenigen tijd geleden verzond de Rotterdamsche Bankvereeniging uit Rotterdam een aangeteekende brief in houdende 50.000 dollar, naar New- York. Deze kwam aldaar slechts mei 4.5.i 00 d. Uit een ingesteld onderzoen bleek dat een der bedienden den brief 24 uur onder zijn berusting had ge houden alvorens dezen te verzenden. Van deze gelegenheid maakte hij ge bruik om 5000 d. uit den brief te halen. Hij is door de politie aangehouden. Hij maakte van dit geld goeden sier en stelde een groot gedeelte ter hand aan den oud-bediende J. H. Ook deze is gearresteerd. In zijn bezit bevond zich nog 1000 d. en een bankbiljet van 100. Bij de Rotterdamsche recherche is het volgende chantage-geval in onder zoek Een zeeman in ruste, wonende op een Flakkeesch dorp had zich op aandringen van het jonge mensch zelf door een uit Rotterdam afkomstige barbiersbediende aan huis laten sche ren. Na deze behandeling vervoegden zich een paar vrienden van den figaro bij hem, die hem verweten onzedelijke handelingen te hebben gepreegd en hem dreigden met aangifte bij de Haag sche politie, die een afzonderlijke af deel ing voor zedenmisdrijven er op na hield. De zeeman sloeg geloof aan het dwaze verzinsel en liet zich verleiden tot afgifte van geld, hoewel hij het hem ten laste gelegde feit ten stelligste loo chende, maar zich bang toonde voor opspraak. Toen eenmaal de eerste hon derd gulden afgeschoven was, had de man rust noch duur meer. Alras werd hij bezocht door een paar heeren, die zich uitgaven voor Rotterdamsche re chercheurs en wier stilzwijgendheid al weer gekocht moest worden. In 't ge heel hebben de telkens herhaalde af dreigingen hem tusschen de drie- en vierduizend gulden gekost. Hij begon eerst argwaan tegen zijn vervolgers te koesteren, toen men hem dreigde, als hij niet meer „dokte" pamfletten op zijn dorp te zullen verspreiden. Dit dreige ment van „rechercheurs" deed hem naar den veldwachter loopen, aan wien hij het geheele verhaal vertelde. De Rotterdamsche politie heeft reeds een paar oplichters, waaronder ook den barbiersbediende, aangehouden. De bevolking van Londen bedroeg in 1919 4.540.062 zielen, ongeveer even veel als in 1914. In dit cijfer zijn 80.000 soldaten begrepen, die nog niet gede mobiliseerd waren. Dit bevolkingscijfer wordt echter op meer dan 7 miilioen inwoners gebracht indien men de ge tallen er bijvoegt van „grooter Lon den", d.w.z. van de gemeenten die rond- dom Londen liggen en beschouwd wor den als deeluitmakend van de Londen „area". In 1919 werden in Londc 50.222 huwelijken afgesloten tegen 42.893 in 1918. Er werden 82.525 kin deren geboren tegen 70.976 in 1918. Vóór den oorlog was het aantal jaar- lijksche geboorten gemiddeld 110.000. In dit opzicht blijft het cijfer voor 1919 nog verre beneden dat van de periode vóór den oorlog. Doch in het eerste kwartaal van 1920 werden reeds 33.303 geboorten aangemeld, hetgeen een ge boortecijfer van 32 per 1000 beteekent tegen 18.2 per 1000 in 1919. Men bere kent dat de verliezen in geboorten tij dens den oorlog tot einde 1919, onge veer 115.000 bedragen. Er stierven in 1919 in Londen 59.114 piersonen tegen 75.928 in 1918. Het sterftecijfer van zuigelingen viel tot 85 per duizend. Zooals hierboven gezegd was de be volking van Londen in 1919 ongeveer dezelfde als in 1914. Hoe komt het dan, zal men vragen, dat er op het oogen blik zulk 'n woningnood daar heerscht, terwijl in 1914 duizenden huizen leeg stonden Eenerzijds doordien gedu rende den oorlog weinig of geen huizen gebouwd werden, terwijl vele huizen, bij gebrek aan herstellingen, moesten neergehaald. Anderzijds moet een der voornaamste oorzaken van den woning nood gezocht worden in het feit dat vanaf het uitbreken van den strijd tot op het huidige oogenblik een grooter aantal paartjes in 't huwelijk traden dan vroeger het geval was. De Dierentuin te Antwerpen heeft een groot verlies geleden. De twee zee leeuwen, door de Maatschappij van Dierkunde van New-Y -rk ten gesehen- ge gegeven en wier lustig spel zoozeer de talrijke bezoekers, groo c en kleine, van den Antwerpschen Zoo vermaakte, zijn gestorven. Het feit dat de twee dieren terzelf der gestorven zijn, hoewel zij een paar dagen te voren niet het minste teeken van ziekte gaven, gevoegd bij de ze kerheid dat hun eten en het water van hun bassin vrij waren van alle nadee- lige stoffen, heeft bijzondere vermoe dens gewekt nopens de reden van dit afsterven. Een onderzoek is geopend, waarvan de eerste uitslagen liet ver moeden schijnen te bevestigen, dat hier kwaadwilligheid in het spel is. Tusschen Kiel en Schönberg heeft een zeldzaam zwaar onweder gewoed, dat gepaard ging met hevigen hagel slag. De te velde staande graanoogst is daardoor totaal vernield, terwijl ook dc aardappelen en de rapen zeer veel hebben geleden door den overvloedi- gen regen. De schade wordt op meer dan 2 miilioen mark geschat, Toen men in het bioscoop-bedrijf begon met allerlei beroemde romans te verfilmen, zagen vele uitgevers hierin een gevaarlijke concurrentie voor het boek. Zij vreesden, dat het publiek er dan niet meer toe zou komen om den roman zelf te lezen. Het tegendeel blijkt echter het geval te zijn. In de Engelsche bioscopen ziet men zelfs in de programma's dat de roman, welke vertoond wordt, aan de cassa in een soort volksuitgave is te krijgen. Enkele boeken, die vrijwel de mode uit waren, zooals King Salomon's Mines (Rider Haggard), „Les misérables" (Victor Hugo) en „Quo Vadis" (Sienkiewitz) hebben door de verfilming opnieuw een publiek gevonden. in het Duitsche departement van voedselvoorziening hebben besprekin gen plaats gehad over de mogelijkheid van verhooging van het broodrantsoen. Er wordt evenwel nog geen definitief besluit genomen, aangezien men wil af wachten, hoe de oogst uitvalt en deze er voorioopig voor broodkoren niet zeer gunstig voorstaat. Maandenlang zijn bij het aan de lijn FrankfurtBerlijn gelegen station Neuhof door beambten en spoorweg arbeiders diefstallen gepleegd, welke nu eerst ontdekt zijn. De waarde der gestolen goederen wordt op verschil lende millioenen marken geschat. De arbeiders reden een eind met den trein mede en wierpen dan de gekozen goe deren uit de waggons later werd het gestolene dan afgehaald. Er werd vooral veel zijde gestolen. In Neuhof viel het op, dat een steeds grooter luxe in het dragen van zijden-costumes aan den dag trad. Er werd een onderzoek ingesteld, dat tot bovengenoemd re sultaat leidde. Reeds zijn 30 personen gearresteerd. De hoofdschuldige der bende is voortvluchtig. Een van Duitschlands grootste oorlogsschepen de „Rheinland" is gis teren van Kiel aan den Vondelinge plaat onder Vlaardingen aangekomen, gesleept door de sleepbooten „Roode Zee" en „Zwarte Zee" van L. Smit <X Co's Sleepdienst te Rotterdam. Het schip moest volgens een der bepalingen van het vredesverdrag ge sloopt worden, echter mocht dit slechts in een neutraal land geschieden. De N.V. Frank Rijsdijk's Scheeps- slooperij te Hendrik-ido-Ambacht heeft de „Rheinland" van de Engelsche ad miraliteit, welke in opdracht van de andere geallieerden handelde, gekocht. Het schip is in 1909 gebouwd en heeft een waterverplaatsing van 18.500 ton. De afmetingen zijn als volgt lang 138 M., breed 27.10 M., diepgang 8.10 M., terwijl de machines 25.000 P.P.K. ontwikkelen. In 1917 is de „Rheinland" op de Alands-eilanden op de rotsen gestrand, waardoor het zware bodemschade heeft bekomen. Deze schade is na het afbren gen ter plaatse tijdelijk gerepareerd, waarna het schip naar Kiel is gesleept. !n het dok te Kiel bleek, dat de bodem over meer dan de halve lengte geheel was opgezet en zwaar gehavend. De diverse lekkages werden met planken en stempels gedicht, terwijl een groot gat onder het keteiruim bekist werd. Het laat zich denken, dat het trans port van zulk een kolossus in een der- gelijken toestand verre van gemakkelijk was. De „Roode Zee" en „Zwarte Zee", welke tezamen 3000 i.P.K. ontwikkelen, zijn Vrijdagmiddag 1.1. met haren sleep van Kiel vertrokken. De noodige voor zorgsmaatregelen waren genomen, in geval zich onverhoopt onderweg iets mocht voordoen. Motor- en handpom pen waren aan boord met bijbehoorend technisch personeel, terwijl de beman ning op het schip onder bevel stond van een ervaren kapitein. In het Kaiser-Wilhelmskanaal as- siteerde buitendien nog een Duitsche sleepboot bij het sturen. Het transport is echter geheel vlot verloopen, niette genstaande het niet zeer gunstige weer. De „Rheinland" is het grootste oor logsschip dat tot nu toe in Holland is gesloopt, terwijl hier ook wel nooit een schip gesloopt zal zijn, dat slechts zóó weinig levensjaren telt. Bliksem gevaar voor den wielrijder. De kans, om in het open veld door den bliksem ge troffen te worden, is absoluut niet bij zonder hoog, maar wel betrekkelijk, schrijft de „Kampioen". Van de ruim 30 personen die, blijkens bij het Meteo rologisch Instituut ingekomen berichten jaarlijks hier te lande door den blik sem worden getroffen, zal ongeveer drie vierde zich buiten hebben bevon den terwijl toch verreweg het grootste deel der bevolking binnenshuis is. Voor den wielrijder wordt het ge vaar verhoogd omdat metalen voor werpen van eenigszins grootere afme tingen gemakkelijk door den bliksem worden getroffen. De trefkans voor het rijwiel neemt nog toe, zoodra de ban den en de bodem door regen bevochtigd zijn, maar dan begint tevens het rijwiel eenigszins als bliksemafleider te wer ken en wordt de kans kleiner dat bij treffen door den berijder ernstig let sel wordt ondervonden. Ook is in het algemeen de kans op inslag het grootst, vóórdat de slagregen is begonnen. In alle opzichten is dus het gevaar voor den wielrijder het grootst vlak vóór het overtrekken der bui. Bij wenken voor een gedragslijn bij naderend onweer moet nu onderschei den worden tusschen het warmte-on- weer van den vollen zomer dat lang op eenzelfde plaats blijft hangen, zonder duidelijke verplaatsing en de storm- en bui-onweders die snel overtrekken, kort duren en zich in een bepaalde richting bewegen. De eerste soort kondigt zich, voor wie eenigszins op het weer het, reeds lang van te voren aan door de hoog- opgestapelde donderkoppen en het ge leidelijk betrekken der lucht de wiel rijder zal bijna steeds den tijd hebben, nog vóór de bui losbarst, een schuil plaats te vinden. Overvallen zal eerder plaats kunnen vinden bij de in een bepaalde richting trekkende buien. De snelheid daarbij loopt zeer uiteen meestal ligt die tus schen 15 en 50 K.M. per uur. Trekt nu de bui langzaam en in eenzelfde rich ting als waarin de wielrijder zich be geeft, wat men aan de lucht kan zien waar de bui een duidelijk front ver toont, daar kan hij door het tellen van de seconden tusschen bliksem en don der trachten den afstand vast te stel len (elk drie tellen is 1 K.M.) en na gaan of hij de bui kan voorblijven tot de naaste schuilplaats. Trekt de bui snel de wielrijder tege moet of dwars, dan zal meestal geen schuilplaats (liefst hard gedekt huis met bliksemafleider of metalen goten) te bereiken zijn. Is dan de weg gehee! open, dan kan men het gevaar alleen .verminderen, door het rijwiel ptat neer te leggen en zelf op een behoortijken afstand van het rijwiel en alle metaal draden, enz. onder zijn regencape even eens plat op den grond te gaan liggen, voor de bui te dichtbij is. Zijn er boomen langs den weg, dan make men onderscheid tusschen eiken, populieren, wilgen en iepen, die vaak getroffen worden, eenerzijds, en kas- stanjes anderzijds, die weinig getrof fen worden. Onder de laatste kan men tamelijk veilig schuilen, mits men het rijwiel onder een anderen boom plaatst als dien, waaronder men schuilt. De eerstgenoemde boomsoorten ge- bruike men liever als bliksemafleider d.w.z. men houde het midden van den weg zoodra het flink regent is er dan uiterst weinig kans, dat men, zelfs wielrijdende, getroffen zal worden-; vóór den regen is de trefkans grooter, maar toch veel geringer dan in het open veld, zoodat gaan liggen overbodig schijnt en afstappen en het rijwiel op eenigen afstand plaatsen reeds een zeer groote veiligheid geeft. Verleden Donderdag verdween spoorloos de heer Weissmann-Bessara- deau, een Franschman, genaturaliseerd Rumeen, 53 jaar oud, wonende te Pa rijs, square La Bruyère. Zijn vrouw was aan zijn vennoot gaan zeggen dat zij niet wist waar haar man heen was. De politiecommissaris, van die verdwijning op de hoogte gesteld, stelde een onder zoek in en vernam dat verleden Vrijdag de vrouw met een groote koffer was uitgereden en dan naar Montmorency was vertrokken. Zoo vernam hij dan ook dat de koffer verzonden was naar Nancy. Teruggekeerd te Parijs werd zij ontboden op het politiebureau, waar zij bekende inderdaad een koffer met levensmiddelen verzonden te hebben naar Nancy, en zij gaf er den vracht brief van af. Twee inspecteurs vertrok ken oogenblikkelijk naar Nancy en toen zij den koffer openden, vonden zij er her lijk van den heer Weissmann in, met stukgeslagen schedel. Een huiszoeking had plaats bij Mad. Bessaradeau en men vond er een papier, op hetwelk de man de koffer opeischte. Nader wordt gemeld dat Mad. Bes saradeau bekentenissen heeft gedaan. Ontevreden over de ontrouwheden van haar man had zij hem dit verweten in den loop van den twist die hierdoor ontstond greep hij haar bij de keel, zij nam dan een revolver en doodde haar man. Zij verklaarde dat hare dochter gansch vreemd is aan den moord. Uit Lorient wordt gemeld dat na bij de haven van Damgan twee families uit Parijs op tragische wijze omgeko men zijn. Een visscher had er in toege stemd hen op een boottocht mee te ne men. Een wind stak op en bemoeilijkte de vaart. De passagiers bevonden zich op zeker oogenblik allen aan eene zijde van het schuitje dat omsloeg. Mad. Goffe en haar 11-jarig kind verdron ken, evenals de echtelingen Roilet, die op de huwelijksreis waren. Een kind van 17 jaar werd gered, maar ook de visscher verdronk. De lijken der twee vrouwen werden gevonden, de anderen nog niet. VERKOOP VAN MARINE-MATERIAAL Op de vragen van den heer Van der Voort van Zijp, lid van de Tweede Ka mer, betreffende den verkoop van het rompstaai van de „Celebes", heeft de minister van financiën geantwoord, dat de verkoop in twee kavels van het rompstaai van de „Celebes" inderdaad de voor de schatkist meest voordeelige methode werd geacht. Tot deze wijze van verkoop werd besloten, nadat met vrij groote zeker heid bekend was, dat er verschillende ernstige gegadigden zouden zijn voor de geheele partij. Een verkaveling in kleine partijen, zou kostbaar zijn geweest en weken lang hebben moeten duren. En uitstel van den verkoop was niet raadzaam met het oog op den tegenwoordigen stand der staalprijzen. Daarom werd besloten tot aanbieding in twee mas sa's, doch niet tegen één som voor den hoop, doch tegen een uit te loven be drag per ton. Niettegenstaande de den minister toegekomen aanbeveling, om alsnog in meerdere kavels te veilen, op grond dat deskundigen zouden hebben verzekerd, dat de opbrengst thans misschien 200,000 doch bij verkoop in kleine partijen wel ƒ300,000, zoo niet ƒ400,000 zou zijn, heeft hij gemeend, daaraan niet te mogen voldoen. De uitslag van de verkooping heeft volgens den minister aan den dag ge bracht, dat dit laatste inzicht niet on juist is geweest. De partij bracht op 201 per ton, makende voor de ge heele partij (samen circa 2500 ton), ongeveer een half miilioen gulden, dat is nauwelijks enkele centen per kilo gram minder dan het 'bedrag, waarvoor men thans op aangegeven, gewenschte maten staal kan koopen. SALARISHERZIENING POSTERIJEN. De voorzitter en secretaris van de afd. posterijen en telegrafie van den i Ned. Fed. Bond van Personeel in Open-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3