m Pcoyfactenieu wg INGEZONDEN STUKKEN BUITENLAND een groot deel van de woning niet te gebruiken als woonvertrek, doch dicht opeengepakt, in een onverwarmd klein vertrek te leven, en ten tweede is het nog veel onverstandiger, den zolder niet als slaapplaats te gebruiken. De bezwaren daartegen zijn denkbeeldig. Mocht het des zomers zoo warm zijn, dat men het op den zolder niet kan uithouden, welnu, dat baart weinig zorg bij zulke temperaturen wordt het gansche huis voldoende opengezet om frissche lucht binnen te laten. Te gen de kou van den winter heeft men bedekking noodig. Men ziet toch ook hen, die allerminst er toe gedwongen worden door te weinig ruimte, er de voorkeur aan geven om boven op een frissche, onverwarmde kamer te sla pen. Slechts vooroordeel, gewoonte en bovenal onwetendheid weerhouden de menschen om op zolder te slapen. Evenzeer als vroeger het doorloo pend open houden van een raam in slaap- of woonvertrek tot de onmoge lijkheden scheen te behooren, terv/ijl thans de nieuwe gewoonte zich meer en meer bij ons inburgert, vooral daar, waar de vereenigingen tot bestrijding der tuberculose haar werkzaamheden ontvouwen, evenzeer zal het in de meeste gevallen zeer goed uitvoerbaar blijken, om op den zolder te slapen. Met het open raam moet komen een gezonde slaapplaats, De lange, smalle alcoven, verlicht door een klein venster, de dompige, donkere bedsteden moeten verdwijnen. Lucht en licht kunnen daar niet binnen dringen en het vuil en daarmede een le ger van ziektekiemen schuwt het licht en houdt van donkere, vochtige hoek jes. Zonneschijn vernietigt niet alleen de ziektekiemen, maar maakt opmerk zaam op de aanwezigheid van het vuil en noodigt uit dit te verwijderen. En, vergeten wij het nooit, zindelijk heid is een bondgenoot in den strijd te gen ziekten. Maar hare toepassing eischt overleg. Dat 't noodzakelijk is, alles, wat vuil is .in de woning te rei nigen met water en zeep, spreekt van zelf, maar 'n overtollig rondplassen en schrobben met veel water in de woning zelve, is daarom niet noodzakelijk. Wie zijn woning goed wil onderhou den, bedenke in de eerste plaats, van hoe groot belang het is, frissche lucht en zonlicht in haar toe te laten. De zon brengt ook warmte in het vertrek en deze met de frissche lucht droogte, een belangrijk vereischte voor gezond wonen. Daarom hange men geen dikke gordijnen voor de ramen, die de toe treding van licht en lucht keeren. De vucntigheid der meeste huizen berus. niet op de vochtigheid der muren, maar op gebrekkig toelaten van lucht en licht. Een ander belangrijk punt is de wij ze van wegruimen van het onvermijde lijke stof, dat dikwijls zeer schadelijk voor den mensch kan zijn, doordat het, beladen met ziektekiemen, opgejaagd door droog vegen, droog afnemen, in de kamer rondzweeft en ingeademd wordt. Daarom trachte men dit te voorko men. In de eerste plaats door zoo wei nig mogelijk overtollige zaken in het vertrek te heben, waarop het stof kan neervallen, als kleedjes, snuisterijen en zoo meer, en verder door vloeren, gan gen en trap te bevochtigen, vóórdat men het stof er afveegt, en de meubels evenzeer met een vochtigen doek af te nemen. Wanneer de huisvrouw op deze wenken let en ten deze een voorbeeld is voor haar gezin, dan kan haar invioed ten opzichte van luchtverversching, toe laten van lucht en zindelijkheid zeer groot zijn. VL1SSINGEN, 4 AUGUSTUS. Regeeringsbloem voor beschuit- bereiding. Uitsluitend aan bakkers, die gewoon zijn 'beschuit te bakken, zal, indien zij zulks wenschen, door het rijksbureau voor de distributie van graan en meel nog eenmaal regeeringsbloem ten be hoeve van de 'beschuitbereiding wor den verstrekt. De verstrekking zal gelden voor on geveer 36 dagen. Aanvragen om bloein uiterlijk 10 Augustus te richten tot den secretaris van den bond van beschuitfabrikanten in Nederland, Mauritskade 2 te Dor drecht. Tilly Koenen Louis Robert. Op de dertiende jaarlijksche tournée door ons land zullen de beroemde zan geres Tilly Koenen en de Haarlemsche organist Louis Robert zich hier ter ste de doen hooren in de St. Jacobskerk op a.s. Vrijdagavond. Het programma be vat liederen van Bach, Handel, Verdi, v. Rennes, Hüe en Dubois. Orgelwerken van Bach, Cés. Franck en Bossi. Ongetwijfeld zullen vele muzieklief hebbers van dit prachtige concert wil len genieten. Een buitengewoon strandconcert. De muziekvereeniging „De Vereenig- de Vrienden" te Sas van Gent" heeft voor haar leden en hun dames een uit- spanningstocht georganiseerd naar de badplaats Vlissingen op Zondag 8 Augustus a.s. Het gezelschap, bestaande uit onge veer 250 personen, zal per extra-tram en provinciale boot om 8.15 des voor middags Sas van Gent verlaten en des namiddags 7.30 uur uit Vlissingen te- rugkeeren. De harmonie, bestaande uit 45 wer kende leden en die onder de kundige leiding van den directeur, den heer Joh. Verplanke, de reputatie geniet een der beste van Zeeuwsch-Vlaanderen te ■zijn, zal des namiddags 4 uur een uit voering geven op de kiosk aan het strand. Het programma van dit concert luidt als volgt „Faharon", marsch, Muyldennans „Isabelle" ouverture, Ercke „Carmen" fantaisie uit de opera, Bizet arr. Mar tin „Titi", polka voor piston, Kessels „Louise de Montfort", solo voor clan- nette, Bergson „Le Fille de Mme An- got", fantaisie o. d. opera, Lecocq arr. Boisson „La jolie Flamande", wals, Bauwens; „A l'Attaque", marsch, Blan kenburg arr. Larue. Liefhebbers van goede muziek, die zich willen overtuigen tot welke hoogte een liefhebberijcorps in een kleine plaats het kan brengen door rustelooze oefening, wanneer executanten uit alle kringen eendrachtig samenwerken en belangstellenden hun financieelen en moreelen steun niet onthouden, verzui men de gelegenheid niet deze uitvoe ring bij te wonen. Uit de deelnemende Christ, vakorga nisaties is hier ter stede opgericht een plaatselijk comité van het tuberculose- fonds ..Draagt elkanders Lasten", uit gaande van het Chr, Nat. Vakverbond. Het bestuur bestaat uit de heeren P. C. Nonnekes, voorzitter, A. J. Buisman, secretaris en P. J. Kruijsse, penning meester. Doei van het comité is de leden der aangesloten vereenigingen tot toetre ding op te wekken, door het winnen van donateurs en o.p andere wijze de geldmiddelen van het fonds te verster ken. De Vlissingsche Zwemclub heeft op gehouden te bestaan Ondanks alle onvermoeide pogingen van het bestuur, is het niet mogen ge lukken, voldoende en gunstige uren ter beschikking te krijgen van de marine- autoriteiten over den marinelichter. Tengevolge van deze veel mindere medewerking, dan die van het vorige jaar. is de vereeniging ten doode opge schreven geworden. Het overschietende bedrag der kas ad f2.1iy2, is gestort in het zieken huisfonds. En hiermede is weder een poging mislukt, om de Vlissingsche jeugd te laten genieten van de gezonde sport. De nieuwe salonboot. De verbinding te water van hier met Rotterdam heeft sinds een paar jaar alleen plaats door middel van vracht booten, die uit den aard der zaak niet voor passagiers geschikt zijn. Het sta ken van den passagiersdienst met de bekende salonbooten was voor menig een een teleurstelling en de behoefte aan zoo'n dienst heeft zich in den laat- sten tijd krachtig doen gevoelen, want de aanvragen vermeerderden met den dag. Voor dien drang is de Middel- burgsche Maatschappij van Stoomvaart thans gezwicht en zij heeft besloten weer een salonboot in de vaart te bren gen, waardoor aan velen een goed- kooper gelegenheid wordt verschaft om Rotterdam en tusschen gelegen plaat sen te bereiken. Wij werden dezen morgen in de ge legenheid gesteld de boot te bezichti gen, en constateerden met genoegen, dat de kennismaking alle reden geeft tot tevredenheid. Het is een flinke, ste vige boot, met plaats voor 1000 passa giers electrische verlichting onder en boven en centrale verwarming. Breede boordgangen leiden naar ruime en ge rieflijk ingerichte kajuiten aan de eer ste klas kajuit zijn een dames- en rook- salon toegevoegd. Het ruime prome nadedek, waarover een zonnetent kan worden gespannen, lokt uit tot een prettig, zitje de geheels inrichting voldoet aan de eischen van het comfort en een tochtje met deze boot zal den reizigers wei bevallen. Nadere bijzonderheden omtrent af vaart en tarieven zullen verder in dit blad wonden bekend gemaakt. Wij wenschen de directie succes met de onderneming, waarvan wij de beste verwachtingen koesteren. Heden is hier gepasseerd het ita- liaansche oorlogsschip „Francisco Fo- rucio", komende van Vigo, met bestem ming naar Antwerpen. 1 ijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, waarvan de afzenders on bekend zijn, terugontvangen in de 2e helft der maand juli 1920 ftiieven (binnenland) N. Voorzet Vermeu'tn, Bresken•- C. Misset, Doeiinchem. Briefkaarten (binnenland) N. Nieu- vvenburg, Leiden F. Leenaarts, Vlis singen de Moolenaar R. H. Kop pel, Gorinchem; Dankaerts, Rotterdam- a Dolphijn, Amsterdam Directie Hu- manitas, Rotterdam mej. F. Schreij. Zutfen P. M. Caalsen, Rotterdam J. van Dortman J. Everts, Amster dam F. Kolk, Beverwijk J. Mulder, Hoogerheide mej. G. Bus Nieuwen- liuis, Amsterdam Fam. Jacobs, Am sterdam. Brieven (buitenland) Miss E. M. Stems, London E.C. mevr. v. Biaere, Schaerbeek (Brussel) Emile v. Outli ve Briefkaarten buitenlandMad. v. Vessem, Brussel Seheuler Spillner, Berlin Cold Bogard, Antwerpen mad.. A. Sytor, Oostende. De Bond van Patroons in de Bouw vakken in Zuid-Beveland heeft in zijn vergadering, gehouden op 3 Augustus te Goes, met bijna algemeene stemmen besloten zijn volle medewerking te ver- leenen aan de uitsluiting in de bouw vakken. Met algemeene stemmen werd besloten aan alle werklieden, wier or ganisatie het Landelijk Arbeidscontract nog niet hebben aanvaard, op a.s. Za terdag den 7en Augustus aan te zeg gen, dat zij op 14 Augustus van allen arbeid worden uitgesloten. LOCAAL RIJKSTELEFOONNET. Telefoon- Nieuwe aansluitingen nummer 42 Autohandel en Garage „de Baljuw", Baljuwstraat 1. 328 Boom, W. B. K., Badhuisstraat 112. 333 Roelse, A., Schoen- en Lederhandel, Nieuwstraat 35. 329 Stee, P. van, Vleeschhouwerij, Noord straat 68. 332 Timmerman, j. F. A., Schoenfabrikant, Bellamypark 54. MARINE EN LEGER. Bij Kon. besluit is aan den luitenant ter zee 2e klasse P. F. W. Mouton, op zijn verzoek eervol ontslag uit-den zee dienst verleend is de hoofdofficier van administratie der 2e klasse, J. H. M. Nittel bevorderd tot hoofdofficier van administratie der le klasse is aan den admiraal W. C. J. Smit en den benoemden hoofdofficier van administratie der le klasse, J. H. M. Nittel, op hun verzoek wegens langdu- rigen dienst eervol ontslag uit den zee dienst verleend onder toekenning van een pensioen voor beide officieren van ƒ4000 is aan den vice-admiraa! W. C. J.Smït dank betuigd voor de vele goede en ge wichtige diensten, door hem aan den lande bewezen is aan den officier van administratie der le klasse N. F. Dijkeina en aan den officier-machinist der 3e klasse J. R. Hofstra, op hun verzoek eervol ontslag verleend. Hr. Ms. „Heimdall", luchtstation voor den torpedodienst te Vlissingen, zal buiten dienst worden gesteld en naar 's Rijkswerf te Hellevoetsluis wor den overgebracht. De torpedobooten G 13, G 15 en G 16, thans te Vlissingen liggende, zullen in het vervolg behooren tot de directie- Willemsoord. De officier machinist 2e klasse K. van Dorsten, thans in commissie te Hel levoetsluis en te Vlissingen, wordt 4 dezer geplaatst in de rol van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen en gedeta cheerd aan boord van Hr. Ms. pantser boot „Brinio". Door den minister van marine zijn de volgende nrutatiën gelast Luitenant ter zee le klasse L. M. J. Gregory en C. Ruhl, geplaatst als of ficier-instructeur bij het Kon. Instituut, met 1 September gesteld ter beschik king luitenant ter zee le klasse H. Spits met 1 September geplaatst als of ficier-instructeur bij het Kon. Instituut voor de marine officier-machinist 2e klasse A. H. Voetelink en J. J. Oltmans geplaatst als officier-instructeur bij het Kon. Instituut, resp. met 1 September en 1 October gesteld ter beschikking officier-machinist le klasse H. J. Lin- denhovius met 2 Augustus geplaatst in de rol van Hr. Ms. wachtschip Wil lemsoord en luitenant ter zee le klasse J. J. van der Linden gerekend van 26 Juni op non-activiteit gesteld wegens ziekte. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht op 3 Augustus sergeant-machinedrijver J. W. Etteger van „Van Speyck" naar „Gelderland" idem J. van Meer van „Gelderland" naar „Van Speyck" op 16 Augustus sergeant-schrijver P. van der Ploeg van wachtschip Willemsoord naar afd. mariniers te Rotterdam sergeant-mon- ,teur L. Stam van marinekazerne Am sterdam naar „Koningin Emma" op 1 Septembersergeant-schrijver C. F. Amsterdam van afd. mariniers Rotter dam naar departement van marine sergeant-machinedrijver E. F. A. Diete- rich van wachtschip Willemsoord naar „Bulgia" bootsman A. van Wijk van wachtschip Willemsoord naar „Bulgia". Hr. Ms. pantserdekschip „Zeeland", dat in 't begin der volgende week van den buitenlandschen oefeningstocht met adelborsten te Nieuwediep kan binnen komen, wordt daarna op 's Rijks werf aldaar gereed gemaakt voor een nieuwe dergelijke reis, welke zijn we goed ingelicht omstreeks medio October a.s. zal aanvangen. De 2e luitenant J. Kroon en de ser geant G. Prins zijn heden te 's-Graven- hage gedetacheerd tot het volgen van een schietcursus aldaar tot en met 28 Augustus a.s. De sergeant-majoor-administrateur B. Groenenberg van het 14e Reg. inf. is met ingang van 31 Juli jl. bevorderd tot adjudant-onderofficier-administra teur. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen het beroep te Amsterdam door ds. J. H, F. Remm te Huizen. Het vrouwenkiesrecht verworpen. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft met 11 tegen 8 stemmen verworpen een voorstel tot invoering van vrouwenkiesrecht. Geref. Kerken. Beroepen te Melis- kerke ds. A. G. Wolf te Loenen-Vree- land.. Geref, Gem. Tweetal te Ter Neuzen ds. J. Fraanje te Barneveld en ds. W. den Hengst te Leiden. ttulter; TenuHwo.'«lelijkheid dep TedactU. De cohte woidt olet teruggegeven DE MELKPRIJZEN. Mogen wij, naar aanleiding van een ingezonden stuk in uw blad en een bericht, dat, niettegenstaande de Vee- houdersbond den prijs der melk met 3 cent per titer heeft verhoogd, de fabri kanten en slijters hebben besloten de melk met 1 cent te verhoogen, het vol gende opmerken. Reeds sinds de maand Mei was de uitbetaling der melkprijzen aan de vee- houuders niet in evenredigheid met de hooge boterprijzen, zoodat degenen, die hun melk thuis verwerkten, aan merkelijk meer van hun melk maakten dan zij, die hun melk voor de consump tie leverden. Om aan dezen wantoe stand een eind te maken, werd er krachtig op aangedrongen, om, even als op andere plaatsen de bestaande maximumprijzen op te heffen, wat dan ook op 1 Juli is geschied en alzoo de verkoopsprijs is'gebracht op 17 cent. Daar deze prijs nog niet in overeen stemming was met de steeds ophopen de boterprijzen, vermeende het be stuur, dat de prijs van 17 cent min stens met 1 cent per liter moest wor den verhoogd. Daartoe werd dan ook een vergade ring belegd met de veehouders om de ze zaak' te bespreken. Uit deze .bespre king bleek het, dat er fabrikanten en slijters waren, die den toestand in de melkvoorziening niet rooskleurig inza gen en er spoedig een algemeen tekort aan melk was te verwachten en daar om achtte men het van die zijde bij monde van den directeur der Coöpe ratie, dan ook maar wenschelijker om den prijs maar in eens op 20 cent te zetten, daar een prijsverhooging van 1 cent vermoedelijk maar van zeer kor ten duur zou blijken te zijn. In dezen zin gingen er meerdere stemmen op en het bestuur meende zich hiertegen niet te mogen verzetten. Alzoo werd toen besloten. Kort daarop is er een vergadering gehouden van fabrikanten en slijters en deze konden toen constateeren, dat er een tijdelijke verbetering van aanvoer was te bespeuren en, met de steeds terugloopende prijzen van de boter op andere plaatsen, welke ook de boter prijzen alhier zouden beïnvloeden, ver meenden zij, dat er termen aanwezig waren om den prijs der melk voorioo- pig slechts met 1 cent per liter te ver hoogen. Nadat het bestuur in een onderhoud met den directeur en het bestuur der coöperatie van deze besprekingen had kennis genomen, heeft het gemeend, de leden te moeten adviseeren voorloopig met een verhooging van 1 cent per liter genoegen te nemen en af te wachten, of deze ingetreden verbeterde toestand werkelijk van dien aard is, dat er met een verhooging van 3 cent per liter kan worden gewacht. Uit deze nadere toelichting hoopt het bestuur, dat 'het duidelijk is, dat er van een willekeurige prijsopdrijving van de zijde van 't bestuur van den veehouders- bond geen sprake mag zijn en verwacht dan ook, dat, zoo het straks mocht blijken, dat de melkvoorziening door het heerschen van het mond- en klauw zeer of door andere omstandigheden in gevaar komt, er tegen een billijke ver- hooging geen tegenkanting wordt ge vonden, daar het voor een zoo nood zakelijk product als melk loch nog al tijd beter is, naar waarde betaald, dan in 't geheel niet verkrijgbaar. Met de meeste hoogachting. A. THEUNE, Voorzitter. Chr. POLDERMAN. Secretaris. DE WAPENSTILSTANDS ONDERHANDELINGEN GESTAAKT Een draadloos bericht uit Moskou meldt, dat de wapenstilstands-onder handelingen tusschen Rusland en Polen gesftiakt zijn. De Poolsche afgevaardigden keeren naar Warschau terug om machtiging van de Poolsche regeering te vragen, niet slechts de wapenstilstandsvoor waarden doch ook de fundamenteele vredesvoorwaarden van de sovjet-re- ■geering te teekenen. Dat Polen onmiddellijk toegeeft, is niet te verwonderen. De nieuwe chef van den Poolschen generalen staf ver klaarde in een onderhoud met de pers dat de toestand zeer ernstig is. De correspondent van het „Acht Uhr Albendblat" meldt van het Poolsche front De opmarsch der Russische troepen breidt zich verder in de richting van Warschau uit, terwijl de cavalerie-divi- sies aan den noordvleugel de Poolsche INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NIEROVERSPANNING door het werk. Worden uw nieren overspannen door uw beroep Dit is vaak het geval. Werk, dat de zenuwen inspant, de spieren en inwendige organen schokt, of u in aanraking brengt met nadeeli- ge gassen, veroorzaakt dikwijls nier kwalen. Dit is ook het geval bij werk op vochtige plaatsen, in wisselende temperaturen of met stof bezwangerde lucht. En daarom komen rugpijn, urine- kwalen, ontstoken nieren of blaas, nier waterzucht en rheumatiek zooveel voor bij machinisten, chauffeurs,, stokers, spoorarbeiders, schilders, metselaars, mijnwerkers, visscherlieden, enz. Als de urine sterk verkleurd is of slechtriekend is, spaarzaam of te dik wijls komt, pijnlijk is bij de loozing en bezinksel achterlaat, of als gij last krijgt van duizeligheid, rugpijn en hart kloppingen, dient gij verdacht te zijn op ernstige nierkwalen. Verandering en rust zullen u goed doen en de kwaal aanmerkelijk doen verminderen, maar een speciaal nierge- neesmidel is eveneens onmiddellijk noodzakelijk. Wekt de nieren op en versterkt deze door Fosters' Rugpijn Nieren Pillen. Zit zullen de nieren in staat stellen om dé vergiften te verwerken, die 'het bloed bederven, deze m>et de urine afvoeren en het bloed rein en krachtig maken tot onderhoud van de levensorganen. Geen geneeslijke graad van 'nier- zwakte of urinestoornissen weerstaat Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij die nen enkel voor de nieren en blaas en daaruit voortkomende kwalen. Alleen echt. wanneer voorzien van de handteekening van James Foster op het etiket. Foster's Rugpijn Nieren PiL- len zijn te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstr. 13, a 1.75 p'. doos of 10.p. zes doozen. 48 verdedigingslinie aan de Narew bereikt hebben en op eenige plaatsen reeds doorbroken heben. De troepen van het 4e Russische le ger staan voor Maszowilk in gevecht tegen de Poolsche achterhoeden, die hoofdzakelijk uit Posensche infanterie bestaan. De bolsjewistische ruiterij is Lohiza reeds binnengedrongen. Daarentegen bevindt Ostrolenka zich nog in Pool sche handen. Daar echter de Poolsche noordvleugel volkomen uiteengerukt is, kunnen de Russische troepen in twee dagen het oostelijke punt van den Poolschen „corridor" bereiken en daar mee is het spoorwegverkeer tusschen Danzig en Warschau dermate in ge vaar gebracht, dat de Polen niet meer - op de troepen- en munitietransporten, welke in de haven van Danzig aanko men, kunnen rekenen. De vastbeslotenheid der Russen om de Polen uit den corridor te verdrijven wordt door de Russische officieren al gemeen erkend. Uit Warschau wordt gemeld, dat de stemming van vertrouwen, die zich in afwachting van den wapenstilstand te Warschau deed gelden, in het grootste pessimisme veranderd is. Alle hoop op de redding van Warschau is verdwe nen. Het blad „Courir Polska" vreest, dat de sovjet-regeering het sluiten van den wapenstilstand tot na de inneming der Poolsche hoofdstad zal uitstellen. Volgêns ontvangen berichten is de inneming van Warschau volgens het plan op 9 Augustus bepaald. Intusscnen worden door de Poolsche regeering alle mogelijke maatregelen getroffen. De vestingwerken worden onder lei ding van Fransche genie-officieren in gericht. De verplaatsing der ministeries en bestuursbureaux wordt met koorts achtige 'haast uitgevoerd. De vlucht der burgerlijke bevolking is reeds begon nen. De verdediging der hoofdstad is aan het zuiderleger onder bevel van generaal Haller opgedragen. Uit Weenen wordt gemeld, dat het draadloos bericht uit Moskou opwin ding veroorzaakte.De Poolsche wapen stilstandcommissie seinde den 2en Au gustus draadloos aan den Poolschen minister van buitenlandsche zaken, dat de vertegenwoordigers der sovjet- commandantuur te Baranowitschi me degedeeld had, dat de sovjet-regeering niet alleen over den wapenstilstand, maar ook over den vrede wilde onder handelen. Deze onderhandelingen zou den den 4en Augustus in Minsk moeten beginnen. Daar de Poolsche wapenstilstands commissie geen voldoende volmachten voor de vredesonderhandelingen bezat, verzochten de gedelegeerden om uitge breide volmachten of het zenden van nieuwe gedelegeerden, voorzien van andere volmachten. De Poolsche wapenstilstandsonder handelaars hadden er op gerekend, den 2en Augustus naar Warschau terug te keeren. Intusschen kwam in den avond van den 2en Augustus bij den opperbe velhebber van het Russische leger een telegram van den generalen staf van 'het Poolsche leger aan, waarin het ver zoek werd gedaan den leider der Pool sche delegatie verlof te geven met het Poolsche hoofdkwartier in contact te treden. Daarop antwoordde de Russische volkscommissaris Tschitscherin Er heeft een vergissing plaats gehad. Het telegrafisch verkeer der Poolsche wa penstilstandscommissie met de Pool sche legerleiding mag niet verhinderd

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2