OEM BNflft frIHJW è-iAf'SIË BfcRICHTEM 1 ROEMEENSCa^™^ AAN De Roemeensche regeering hen| Rusland een jwta gezonden in van een ultimata®, w*™pln!>mnid- wordt dat de Russis j n terusse- deliilk mt, Bes!ar?0,[,jet-regeering. werd trokken. Aan de J 3 lagere ge- daartoe een termijn van o aagt St Naar verluidt zal Roemenië d.e mobi- lisatie gelasten. VERTEGENWOORDA1GERSEVANNDEN De Daily Chronicle" zegt naar aan leiding van de aankomst van ^ras®'" en Kamenef te Londen, te hop n dat het volkomen Waar zal gorden ge maak! aan de regee"nSnv4nn^Kl dat voor ^riderhandelin- 1 geTkimnen worden aangegaan meUte fCgede7fan'dne1bheÊtrekkingen, of voor hef herstel van den algemeenen vrede^ De oorlog gevoerd tegen het bestaan van Polen, is inderdaad een oorlog, ge- wén de geallieerden, die bij I verdrag gehouden zijn de Polen te be- f schermen en .dit feit behoort onze ont vangst te regelen van de handelsgede- legeerden der sovjet-regeering. De „Daily Tiegraph" dringt er bij de geallieerden op aan, zich voor te berei den op de mogelijke afbreking van de wapenstilstandsonderhandelingen. De geallieerde regeeringen, zegt het blad, behooren geen tijd te verliezen om het eens te worden over een gemeenschap pelijke politiek ter redding van den Poolschen staat. Hoe die politiek moet zijn, welke die maatregelen behooren te zijn, of liever kunnen zijn, indien zoowel het kunnen als het willen van polen's vrienden in rekening werden gebracht, of zulke maatregelen voorna melijk van militairen, economischen of diplomatieken aard moeten zijn, dit be hoort allereerst door deze. regeeringen met goedkeuring van de respectievelij ke parlementen te worden uitgemaakt. Hetgeen duidelijk moet zijn aan iederen vriend van de vrijheid der democrati ze en den vrede in Europa is dat deze kardinale beginselen der moderne be schaving door de verovering van War schau door de bolsjewiki een slag zou den ontvangen bijna te vergelijken met de uitwerking van een binnenrukken in Parijs door Wilhelm II in September 1914. Bij de politie te Enschedé heeft zich aangemeld zekere J. H.. aldaar, die zijn vrouw met een knipmes een levens gevaarlijke wonde aan den hals had toegebracht. Bovendien was de rechter hand van de vrouw, waarmede zij den aanslag probeerde te verijdelen, danig door het mes gehavend, terwijl haar bo vendien in de lengte over den beneden- arnt een messnede van plm. 10 c.M. lengte was toegebracht. De man erken de dat hij reeds lang met de idee had rondgeloopen zijn vrouw te vermoor den. De halsslagader was niet geraakt en ook de polsslagader was intact geble ven. Na verbonden te zijn, werd de vrouw, die 3 maanden geleden nog was bevallen van een tweeling, naar het ziekenhuis overgebracht. H. werd naar het politiebureau overgebracht, terwijl zijne 7 nog jonge kinderen door de bu ren worden verzorgd. Te Uithoorn viel de 70-jarige K. door een luik in den kelder en was on middellijk dood. Te Amsterdam is een 70-jarige schilder in de Katten- burgerstraat uit een dakgoot gevallen. Hij overleed aan de gevolgen. Op den Ainersfoortschen straatweg onde/ Bussum is een wielrijder door een auto overreden en gedood. De chauffeur had geen schuld. Een werkman aan den Maasdijk te Delft, heeft van een paard een slag tegen de borst gekregen en is daardoor gedood. De man laat een weduwe met 6 nog jeugdige kinderen achter. Op den Soesterstraatweg te Amersfoort had een aanrijding plaats tusschen twee vrachtauto's, tengevolge waarvan die der N.V, Utrechtsche Han dels Mij. in een sloot terecht kwam. Na veel moeite gelukte het 's avonds om eli' uur den wagen op den weg te krij gen. De machine was defect en de bei de chauffeurs waren licht gewond. Op denzelfden straatweg is dien middag een kind van 15 maanden door den vrachtrijder op Baarn overreden. Het kind was terstond dood. Uit de Vliet te Rijswijk is opgehaald het lijk van een 16-jarigen jongen. Volgens op hem gevonden papieren zou hij B. M. H. V. uit Rotterdam zijn. Een 18-jarig werkman wierp roe keloos op de machinefabriek Biesbosch te Dordrecht een brandende lucifer in een ledige carbidbus, waarin hij te vo ren eenig water uit zijn drinkkruik ge worpen had. De in brand vliegende gassen verwondden hent ernstig aan het gelaat, zoodat zijn overbrenging n3n hel ziekenhuis noodzakelijk was. Dp het rangeerterrein te Susteren geraakte een rangeerder bekneld tus schen de buffers van twee goederen wagens. Den ongelukkige werd de boisfkas ingedrukt. Hij overleed ontnid- T D a deemster werd een Belgische 2ST ST.. onweI' na het gebruik van f„' B'J onderzoek bleek, dat zicli in de melk kort geknipt haar (waarschijn- ijk menschenhaar) bevond. Men ver moedt hier met een geval van opzette lijke vergiftiging te doen te hebben. Zooais bekend, heeft destijds het Hof te Arnhem een deskundig onder zoek bevolen naar de verstandelijke vermogens van A. P., den dader van den moord op den Velperweg. Ter uit voering van deze uitspraak had de rechter-commissaris benoemd als des kundigen de professoren Bonman van Amsterdam en Winkler van Utrecht en dr. Dobberke van Arnhem. Zeer waar schijnlijk is het verslag van de deskun digen voorloopig nog niet tegemoet te zien. Thans komt daarbij dat P. uit' het hufs van bewaring te Arnhem naar een strenger gesticht is overgebracht, wijl hij zeer gevaarlijk was en om een klei nigheid uitermate in woede ontstak, zoodat liet zelfs reeds is voorgekomen, dat hij zijn kieeren verscheurde en alles wat onder zijn bereik kwam, eens heeft stuk geslagen. Het inkomende Belgische stoom schip „Fuselier" is gisteren in aanva- iring geraakt met de aan den steiger te Hoek van Holland liggende Harwich- boot „St. Denis", welke schade boven de waterlijn bekwam. in het gezin van een schipper te Oranjedorp deden zich dezer dagen vergiftigingsverschijnselen voor, ver moedelijk tengevolge van het eten uit een geëmailleerden pot. Een kind van anderhalf jaar is reeds overleden. De schipper en zijn vrouw zijn nog onder geneeskundige behandeling de toe stand van de vrouw moet niet zonder zorg zijn. Zondagavond omstreeks acht uur had op den hoek van de Casuariestraat en de Prinsessegracht te 's-Gravenhage een botsing plaats tusschen een wiel- rijdster en een automobiel. De eerst genoemde, een negentien-jarig meisje, kwam de Casuariestraat uitrijden, met haar fietsbel signalen gevende. Een auto kwam juist om den hoek teneinde de straat in te slaan. Zoo had een bot sing plaats. Het meisje viel boven op den radiator, doch bekwam gelukkiger wijze geen letsel. Een nabijzijnd huis werd zij binnengebracht zij was be wusteloos, doch kwam spoedig bij. Het achterwiel van haar fiets was geheel ingedrukt. Naar wij vernemen, zou de schuld bij den chauffeur van de auto liggen, die niet zou hebben gewaar schuwd. Het aantal landverhuizers over Oldenzaal neemt met den dag toe. Ge regeld passeeren er dagelijks 70 tot honderd, meest. Polen en Tsjecho-Sio- waken, om via Rotterdam naar Noord of Zuid-Amerika Ie vertrekken. Met het oog op den gezondheidstoestand en de zindelijkheid is het zeer af te keuren, dat deze menschen moeten vertoeven in de wachtkamer 3e klasse aan het sta tion te Oldenzaal en reizen in dezelfde coupé's als de gewone reizigers derde klasse. Herhaaldelijk loopen er tus schen Oldenzaal en Rotterdam slechts twee rijtuigen 3e klasse, waarin dan die 70 tot 100 emigranten naast de gewone reizigers moeten plaats nemen. Geen wonder, zegt het „Hlbd.", dat de laat- sten hierover ten zeerste klagen en dik wijls gedurende heel de reis in de gang paden blijven staan. Gisterennacht heeft een inbraak plaats gehad ten huize van inr. Del Campo, substituut-officier van justitie in de Willem de Zwijgevlaan te 's-Gra- tenhage. De inbreker(s) zijn door den tuin binnen gekomen en hebben door het boren van gaatjes in de serredeuren zich toegang tot het binnenhuis ver schaft. in liet benedenhuis hebben zij alles overhoop gehaaid, kasten en bu- tcaux opengebroken en alles wat maar cenige waarde had, meegenomen, waaronder een groote hoeveelheid ta felzilver, benevens een heerenrijwiel. De bewoners, die boven sliepen, hebben niets gemerkt, vóór zij gisterenmorgen beneden kwamen. De totale waarde van het ontvreemde kon nog niet worden opgegeven. Van de daders heeft men nog geen spoor kunnen ontdekken. Zaterdagavond werd de 43-jarige Berend Pluim te Muntendam, die in liet gras had liggen slapen, met bijna ge heel afgesneden hoofd gevonden. Kort tevoren had men den arbeider H. Veen- dorp nog bij hent gezien op vermoe den van moord is deze direct gearres teerd. Nader wordt gemeld dat Veendorp I heeft bekend. De vermoorde zoowel als de gearresteerde stonden slecht bekend. Pluim laat een weduwe inet 8 kinde ren na. Gisternacht is ingebroken in het kantoor van den Stichtschen Glashan- del.aan de Kromme Nieuwe Gracht te Utrecht. De brandkast op het kantoor van de directie is door de inbrekers met een valschen sleutel geopend, waarna zij het aanwezige geld, ongeveer 2000 mede namen, benevens een aantal snii- diamanten en een zillveren horloge die zij op het bediendenkantoor vonden Vermoedelijk heeft men hier met in brekers te doen, die met de situatie van het gebouw volkomen op de hoo"te waren. De recherche stelt een nauw keurig onderzoek in. Bij het uitbreken van den oorlog had de toenmalige tsaar Ferdinand van Bulgarije een kapitaaltje van ongeveer 400.000 pond uitstaan op verschillende Londensche banken. De stukken werden tijdens den oor log, ais elk bezit, aan vijandelijke „on derdanen" behoorend, gerequestreerd. Door de rechtbank waren zij tenslotte, bij uitspraak van 30 Juli 1919, aan de troon toegewezen, zoodat de ex-tsaar zich zijn fortuin, dat hij in de tegen woordige omstandigheden, hij ver blijft op een bezitting in Hongarije, waar hij, volgens de berichten zich be zig houdt met het kweeken van vrucht- bootnen en groenten, om in zijn onder houd te voorzien, dubbel goed ge- biuiken kon, zag ontgaan. De ex-tsaar ging daarom in hooger beroep. En het hof van appèl heeft hem in het gelijk gesteld. Het kapitaal im mers bleek niet door den ex-tsaar zelf belegd, naar een deel van hel fortuin der Bourbons, door de dochter van Louis 1-hilippe naar Ingeland ge- hradii, en door den ex t. aar geërfd. Derhalve achtte het hof van appèl de -waarden het persoonlijk cigentnm van den tsaar en niet zijn bezit als I11- •gaarsch s'öuverehi. De correspondent der „Morning Post" te Washingon meldt, dat volgens een bulletin van het aardrijkskundig genootschap gedurende de 144 jaren, veriaopen sedert Amerika zich onaf hankelijk verklaarde, 33 millioen land verhuizers derwaarts kwamen, en toch wordt toch thans het tekort aan vreem de werklieden geschat op 4 millioen. Van vreemden oorsprong of afstamme lingen van vreemdelingen zijn 11 jiil- lioen negers, 14j/2 millioen pers&hen van vreemde herkomst, 14 millioen af stammelingen van vreemde vaders en moeders, en ö/2 millioen kinderen wier vader of moeder vreemdelingen waren. De bevolking der Vereenigde Staten wordt geschat op 110 millioen, zoodat na aftrek der in den vreemde geboren kinderen van vreemdelingen, slechts 64 millioen blanken overblijven. wier voorouders voor de onafhankelijkheid Amerikanen waren. Te New-York zijn zeven op de negen schoolgaande kinde ren afstammeling van emigranten. Een te Honnel vertoevende Oos- tenrijksche familie maakte een auto tochtje naar het Zevengebergte. Bij een kromming in den weg kwam de auto met een vrachtauto in botsing, waarbij de vier inzittenden, vader, moeder en twee zoons gedood werden. De derde zoon, die thuis was gebleven, stierf bij het vernemen van het ongeluk aan hartverlamming. Sedert drie jaar werd regelmatig de goederentrein no. 2001 van Bor deaux naar Morsans beroofd. Een ge opend onderzoek leidde thans tot de ontdekking van gestolen goederen. Een vrouw werd aangehouden. Haar man ging met een anderen per rijwiel op de vlucht. Onderweg werd fel gescho ten. De bandieten werden echter aan gehouden. Daags nadien nog een fami lielid en twee andere personen. Zater dag werd het hoofd der bende en zijn vrouw achter slot gezet. De aanhouding der bende werd te Talence met vreugde begroet, want de bende terreriseerde de inwoners van deze gemeente en van de omgeving. Eén die durft! In New-York is mevrouw Clara Louise Peck, weduwe van dr. Arthur Warren Waite, verleden week in het huwelijks bootje gestapt niet zekeren heer Caui- heid. Dat klinkt als iets zeer simpels, maar men moet weten, wat deze dame in haar eerste huwelijk heeft medege maakt om zich te kunnen voorstellen, dat zij wel eenigszins huiverig moet zijn geweest om voor de tweede maai te huwen. lil het begin van 1916 stierven bin nen zes weken na elkaar de moeder en de vader van de toenmalige mevrouw Waite. Op 30 Januari stierf mevrouw Peck, op 12 Maart haar man. De diep bedroefde schoonzoon was zeer uit het veld geslagen, maar toch niet zóó, of hij zorgde telegrafisch voor de crema tie van de overledenen. Bij de vrouw gelukte het hem het lichaam verbrand te krijgen, maar een telegram, dat de politie ontving een dag voordat ook de man gecremeerd zou worden, deed haar ingrijpen. Dr. Waite was een tandarts, een jonge man met een innemend gelaat. Maar bovendien was hij een sportsman door heel Amerika bekend. Hij was tennis-kampioen van New-York, overal populair, een echte Broadway-held. Toen de politie dat bewuste telegram ontving, zat de populaire dr. Waite weldra in de cel. Het telegram was van een actrice afkomstig, vriendin van dr. Waite, die juweelen en bloe men bij hoopen van hem kreeg. Daar voor had hij geld noodig en bij den dood van zijn schoonouders zou hij twee en half millioen dollar ontvan gen. Derhalve vergiftigde hij ze en zijn vrouw zou het derde slachtoffer zijn. De actrice kende het plan, kreeg berouw en angst, bracht alles uit en iiep als staatsgetuige vrij. Het proces was, om den persoon van den jongen man en om de millioenen- erfenis, die er bij betrokken was, het merkwaardigste dat misschien ooit in Amerika gevoerd was. Arthur Waite bekende ten slotte en stierf den 24en Mei 1917 in Sing-Sing op den electrischen stoel. Zijn weduwe gaat haar geluk nu weer in het huwelijk beproeven, niet afgschrikt door hare vroegere ervarin gen haalt ze het waagstuk nogmaals uit. Moed of niet. aldus vraagt de „Onder-de-Streep"-redacteur van het „Hbld." Het honderdjarig be st a an der telegrafie. Kan men zich de wereld voorstellen zonder telegraaf Wat de telegrafie voor het leven, voor de tegenwoordige maat schappij beteekent, behoeft niet gezegd te worden, want ieder weet uit eigen ervaring, wait de gewone telegraafr en de onderzee-kabel voor het tegenwoor dige menschdom zijn. Al heeft ook de uitvinding van de draadilooze den roem van de oude telegraaf wat op den achtergrond geduwd, als er over de te legraaf en het telegram en over tele- grafeeren gesproken wordt, dan denkt men nog steeds aan de oude electro- magnetiselie, die de geheele aarde ver overd heeft, zich overal aanmeldt met haar masten en draden en porseleinen potjes en haar klagend of juichend gezang onder den invloed van wind of zonneschijn, en die de nog oudere op tische telegraaf geheel verdrongen heeft. Onze oude telegraaf heeft dezer da gen haar lOOen verjaardag kunnen vie ren, want het physische verschijnsel, waarop haar werking berust, de afwij king van 'n vrije beweeglijke magneet naald door een electrischen stroom, werd op 21 juli 1820 aan de weten schappelijke wereld bekend gemaakt, door den Deen Oersted. Hans Christiaan Oersted, geboren den 14en Augustus 1777 te Rudtkjöp- ping, overleden 9 Maart 1851 te Kopen hagen, als professor in de physica aan de universiteit, had de ontdekking reeds in 1819 gedaan. Eerst in 1820 maakte hij haar bekend. Oersted had, volgens de mededeeling van Ampère-Théorie des phénomènes électro-dynamiques reeds in 1807 de vraag over de betrekking tusschen electriciteit en magnetisme bestudeerd. Zijn mededeeliing van de uitkomsten van het onderzoek maakte veel opzien in de wetenschappelijke wereld voor al de Fransche Académie des Sciences schonk er aandacht aan. Reeds op 2 October van hetzelfde jaar 1820 wees Arago op de mogelijkheid om het ver schijnsel te gebruiken voor de verbete ring van het telegrafeeren maar diens uiterst samengesteld telegraaftoestel is nooit practisch gebruikt. De eerste werkelijke constructie van een telegraaf op grónd van Oersted's ontdekking, gelukte aan baron Schil ling van Constadt te Munchen. De eer ste zuivere telegraaf, die de voorlooper werd van alle volgende, werd door hem op 23 September 1835 te Bonn gede monstreerd. Deze uitvinding bereikte Engeland en werd sedert 1837 door Wheatstone voor de praktijk geschikt gemaakt. Ook anderen hadden reeds vroeger op kleine schaal een telegraaf vervaardigd. Oersted's bekendmaking-op 21 Juli 1820 is dus ongetwijfeld de geboorte- a-ankondigirtg van onze telegraaf. Wel blijkt het dat reeds in 1802 een Italiaan Romognosi hetzelfde verschijnsel had opgemerkt, maar deze, een jurist, en geen naiauurkundige, had bij wijze van „aardigheid" zijn ontdekking bekend gemaakt in een onbeduidend blaadje te Trente, waardoor het geen aandacht trok. Toch bleek ook deze bekendmaking niet geheel onopgemerkt te zijn geble ven twee Fransche schrijvers maken er in 1804 en 1805 melding van. Maar toch geraakte dit weer in vergetelheid en wij moeten Oersted de eer geven, dat hij het eerst het grondbeginsel van de telegraaf heeft gepubliceerd op een wijze, die het tot algemeen bezit van de wetenschappelijke wereld maakte. Oeen enkel telegraafkantoor in ons land heeft op 21 Juli 1920 gevlagd, geen enkele telegrafist heeft dien da tum merkwaardig gevonden. Dat is eigenlijk èn van de zijde der ambtena ren én van die van het publiek hoogst ondankbaar, concludeert de „Prov. Geld. Ct.", waaraan wij bovenstaande mededeelingen ontleenden. De jacht op den t ij - g e r. in Java en op Sumatra komen nog verbazend veel tijgers voor en het aantal menschen, dat als slachtoffer van deze ongure dieren valt, is jaarlijks zeer groot. Vooral ook in Bengalen, waar veel koningstijgers worden aan getroffen, worden duizenden inlanders door deze woudreuzen opgepeuzeld. De jacht op den tijger kan op ver schillende wijzen plaats hebben. Een daarvan is om het dier door middel van aas te lokken en het daarbij op te wachten en onder schot te krijgen. Een andere wijze is om het dier te lokken door middel van een kidangfluit, een stuk dunnen bamboe, dat aan de eene zijde gespleten is en waarmee iemand met eenige routine het geluid van den kidang zoo bedriegelijk nabootst, dat tijger of panter er soms op afkomen. Dan is er het loeren op het pad, waar de tijger periodiek terugkeert, want el ke tijger heeft zijn eigen jachtgebied, waar hij op de paadjes en gangen ge regeld terugkeert. Soms is het jachtgebied zóó klein, dat het dier na vijf dagen op het jacht pad terugkeert, doch het kan ook zóó groot zijn, dat dit maanden duurt. Dit hangt niet alleen af van de oppervlakte doch ook van den wildstand, dé aan wezigheid van bronneljes. Een goede kans, om een tijger onder schot te krijgen, bieden de plaatsen van het zeestrand aan, waar de schild padden aan land komen om haar eieren te leggen. De tijger mag zoo'n schild padje wel, waaronder er intusschen zijn, die tot een lengte van 2 meter be reiken. Heeft hij zijn keuze gedaan onder al die met hun logge lichamen over het strand krioelende dieren, dan pakt hij zijn slachtoffer beet, gooit het om en sleept het zoo een eind het strandbosch in, waar hij er, naar ge lang, hij honger heeft en de prooi de neiging tot weerstand verliest, nu en dan een stuk van een poot bijv. weet uit-te scheuren. Soms gelukt het ook wel om tegen over den tijger den volgenden truc toe te passen De jagers met een paar koelies arri- veeren bij het aas men weet, dat de tijger niet verder dan 50 a 70 meter in de struiken ligt. Een der jagers stelt zich in verband met de windrichting op korten afstand van het aas op, waarna alle anderen, luidruchtig pratend, zich verwijderen,. En nauwelijks zijn ze uit het gezicht, nóg klinkt het stemmengeluid der weg- gaanden, of de tijger staat al bij 't aas, waar de kogel van den achterblijver hem- wacht. Maar met jager-trucs slaagt men be ter bij den Java-tijger, dan bij zijn broeder op Sumatra. Deze heeft den mensch toch zoo'n beetje leeren ken nen. Hij leeft, althans in enkele deeien van Sumatra, al sedert geslachten niet meer in het oerwoud, doch in de nabij heid van den ntensch en van diens vee. Daar heeft de ervaring van vele jaren het dier uiterst voorzichtig gemaakt voor de trucs en de Listen van den ja ger hij is daar niet zoo gemakkelijk te jagen als de tijger in de meeste stre ken van Java, die meer een dier van het oerwoud is gebleven, ook al houden zij zich het liefst aan de grenzen daar van op. In de gemeente Eist. langs den rijksweg NijmegenArnhem, worden dagelijks verscheidene processen-ver- baal opgemaakt tegen automobilisten wegens overschrijding der maximum snelheid. In de dorpen Lent, Elden en Eist staan altijd politiedienaren langs den weg, met den chronometer in de hand. Tijdens de laatste zitting van het kantongerecht te Eist deelde de kan tonrechter aan een terechtstaand chauf feur mede, dat hij al het mogelijke zal doen, om althans in zijn kanton, te be reiken, dat de Betuwe bevrijd wordt van het schandelijke gejaag langs de wegen. Hij kon den beklaagde de ver zekering geven, dat, hoewel het O. M. een boete vorderde van ƒ25, hij iede ren overtreder met hechtenis zou straf fen, zonder geldboete en hij hoopte, dat dit algemeen bekend zou geraken. Te Zoeterwoude heeft de politie spe ciale maatregelen genomen tegen het woeste rijden met motorrijtuigen. EEN WIELRIJDER GEVALLEN. In de Walstraat is hedenmiddag een fietser van zijn rijwiel gevallen, waar door hij een ernstige hoofdwonde be kwam en eenigen tijd bewusteloos bleef liggen. De man werd den winkel van den heer Ratelband binnengedragen, waar dr. Smitt de .eerste geneeskundige hulp verleende en de man weidra het bewustzijn terugkreeg. De fiets was deerlijk gehavend. EEN REGEERING VAN NATIONALE VERDEDIGING. De vice-président van den Poolschen ministerraad Daszynski, die tegelijker tijd het erkende hoofd is van het Pool- sche socialisme, heeft volgens de „Temps" de volgende verklaringen af gelegd. Na te hebben gezegd, dat zijn denkbeelden de volkomen instemming hadden van den minister-president Wi- tos, getuigde hij Ons ministerie is ongelukkigerwijze niet dadelijk in het leven geroepen toen de Pooische poli tiek dit eischte, zoowel wat betreft den vrede als de voortzetting van den oor- lag. Het nam de verantwoordelijkheid op zich voor de geheele natie op het oogenblik, dat het nationale gebied een ernstige bedreiging ondervond door het imperialisme der sovjets. Het verlangen om alle krachten van Polen te concen- treeren, vermocht in het landsbestuur de vertegenwoordigers te brengen van de twee belangrijkste sociale standen de boeren en de arbeiders. De regee ring is voorts vervuld van het oprechte verlangen, den vrede tot stand te bren gen, onder het eenige voorbehoud, dat deze vrede geen overgave zal beteeke- nen. Het is om deze redenen dat de tegenwoordige regeering den naam heeft aangenomen van Nationale Ver dediging. Als zoodanig heeft zij het vertrouwen van het land in zijn eigen krachten doen toenemen en zij zal zich inspannen om het geloof der Entente- landen in haar te verhoogen, welke zich moeten haasten met hun hulp aan Po len op het oogenblik dat zijn gebied en zijn onafhankelijkheid ernstig zijn be dreigd. De regeeringg koestert de hoop dat deze hulp bijtijds zal komen. De Pooische vredesdelegatie is aangeko men in het hoofdkwartier van het roo- de leger. Men kan verwachten dat de onderhandelingen voor den wapenstil stand niet al te lang zullen duren. Bin nen enkele dagen zullen wij weten, of wij met de wapens in de hand onzen grond moeren verdedigen of naar den vrede zullen gaan. HET TURKSCHE VREDESVERDRAG. Kolonel Henty heeft Zondag de vol machten in ontvangst genomen van de Turksche gedelegeerden en ze naar het ministerie van buitenlandsche zaken te Parijs gebracht voor de verificatie. Hij zal vervolgens de volmachten der geal lieerde gedelegeerden aan de Turksche

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3