i BHTENl.VNn Opgave der Personen, II groote gevaren mei zich kan brengen. De voorbeelden om dit te bewijzen zijn altijd overvloedig aanwezig. In een onderhoud, dat het blad had met den directeur van den gezond heidsdienst, vertelde dr. Ringeling, dat zeer onlangs te Amsterdam wederom drie gevallen van febris thyphoïdea ge constateerd werden, waarbij bleek dat alle drie de patiënten van denzelfden leverancier uit een naburig dorp be trokken, een leverancier die, ais zoo vele melkslijters in Noord-Hoiland, va ten en emmers schoon wascht in een sloot achter de woning. Bij onderzoek bleek, dat de man des huizes ziek te bed iag. 't Geval werd ter kennis gebracht van den inspecteur der volksgezondheid en hee! spoedig daarna prijkte op de woning het papier met de groote zwarte letters, waardoor een ieder op de hoogte wordt gebracht van het feit, dat zich in het perceel eer. typhus-lijder bevindt. intusschen waren in Amsterdam al weer drie personen door de melk be smet... Het meldingssysteem in de platte landsgemeenten, zeide dv. Ringeling, in dit verband, werkt over het geheel ge nomen slecht. In de Staatscourant staan dergelijke gevallen van febris thyphoï dea slechts zelden vermeld, en natuur lijk kunnen wij er aan pas achter ko men als de ziekte ook in Amsterdam een of meer slachtoffers heeft ge maakt. Dan wordt natuurlijk, voor zoo ver dat doenlijk blijkt, de haard opge spoord, dan worden aile maatregelen om erger te voorkomen toegepast,maar gezien het feit, dat ook hier een of meer gevallen van diezelfde ziekte voorkomen, is het alweer te laai. En heel dikwijls kan niet eens van onwil in dezen worden gesproken. Veeleer mogen wij c'onsrateeren, dat de menschen volkomen bereid zijn om met ons samen te werken maar dat neemt niet weg, dat het kwaad dan al is ge schied. Onlangs, om maar een voorbeeld te noemen, kwam mij ter oore, dat zich in een complex .gemeenten op de grens van Zuid-Holland gevallen van febris typhoïdea voordeden. Aangezien een daar gevestigde melkfabriek klanten in Amsterdam heeft, gold het een belang voor de hoofdstad en ik liet dan ook een onderzoek instellen. Een en twintig tyhus-patiënten had de streek in den laatsten tijd opgele verd. De directeur der melkfabriek had in zijn zaak alle mogelijke maatregelen genomen om besmetting te voorkomen. Groote plakkaten met wenken en raad gevingen aan het personeel bedekten de muren, maar intusschen bleek, dat een aan de fabriek verbonden stoker, die ook door typhus was aangetast, menschen in de fabriek werkzaam op bezoek kreeg, dat er zelfs onder waren die bij den zieke waakten Zeiden wij te vééi, toen wij in den aanhef van dit stukje wezen op de noodzakelijkheid om nogmaals te waarschuwen tegen het gebruik van rauwe of halt-rauwe melk Ptmincknieuw? VUSS1NGEN, 3 AUGUSTUS. Zakkeninname. Bij de inname op morgen op de ge bruikelijke uren verzoeken wij aiie zak ken, afkomstig van de firma J. P. En gel, meelfabriek „de Korenaar'' te Rot terdam, te willen inleveren, daar er na gemelden datum van bovengenoemde firma geen zakken meer worden inge nomen. Het Strandfeest. De vereeniging „Vlissingen Vooruit" heeft besloten dat de deelnemers aan het strandfeest, hetwelk Woensdag 11 Augustus wordt gehouden, des mid dags half twee van het Betje Wolff- plein zullen afmarcheeren. Het feest zal des middags 2 uur aan vangen en zooals wij reeds mededeel den bestaat het uit verschillende volksr spelen en het maken van fortificatiën enz, op het strand. Het feest zal door muziek worden opgeluisterd. Door een kindervriend is een som beschikbaar gesteld om ieder kind van een vlaggetje te voorzien, terwijl ook aan de kinderen een prijsje zal worden uitgereikt. De gelegenheid tot deelneming aan het feest is morgen (Woensdagsmid dag van 24 uur opengesteld in ;het Distributiegebouw en wij vertrouwen .dat het geringe bedrag van 15 cent, aanleiding moge zijn dat zich een groot aantal kinderen zullen aanmelden. Het bestuur van „Vlissingen Vooruit" beeft voor juryleden aangezocht de beeren Van Woelderen, Muskeijn, Bret- schneider, Laernoes, Roskes, Tichel man, Manse, De Me ij en Glerum te Amsterdam, thans tijdelijk hier vertoe vende. Strandconcert. De harmonie „St. Caecilia". directeur de beer André J. Geijsen, geeft morgen avond van 810 uur een concert op den boulevard Evertsen. Het programma luidt als volgt „Le Regiment", pas redouble, V. Ma- liy Fantaisie sur „Faust", Gounod Mosaïque sur l'Opera „le Petit Due", Lecocq; „Generaal Castar", pas redou- bilé, V. Mahy „La Fête Triomphale", Fantaisie, G. van Dam „Franche Ami- tié", Finale. Freuleken. Het gezelschap, N.V. „Het Tooneel", directie dr. Willem Royaards, trad gisterenavond op in de schouwburgzaal ,,de Oude Vriendschap" met Freule ken, komedie in drie bedrijven van Her man C. J. Roelvink. Was het bekend heid met dit stuk, tengevolge van ken nismaking in eene andere plaats was het tengevolge van reclame en dus nieuwsgierigheid; of was het de naam van W. Rooyaards, die zoovelen naar de schouwburgzaal had doen opgaan Ai deze factoren zullen we hebben sa mengewerkt en niet zonder resultaat, want de zaal was vol en niemand zal ze teleurgesteld hebben verlaten. Er was dan ook alle reden tot tevreden heid over de opvoering van deze ko medie, dank zij de uitstekende krach ten, die door hun prachtig spel den op zichzelf zeer eenvoudigen inhoud van het stuk op artistieke wijze voor het voetlicht brachten en door de uitbeel ding der verschillende karakters en de vertolking van tal van omstandigheden en daaruit ontstane toestanden aan het publiek een geheel hebben voorgezet, waaraan een dankbaar en alleszins verdiend onthaal te beurt viel. Het zevental artisten, die in dit stuk optreden, verdienen ieder voor zich den lof, die hun toekomt het vlotte spet, de onberispelijke voordrachtde nauwgezetheid in het inachtnemen der kleinste bijzonderheden het hier en daar prachtige stil spel de pakkende en indrukmakende vertolking van de enkele dramatische momenten, die in liet stuk voorkwamen, aan alles werd volkomen voldaan. Natuurlijk treden de hoofdrollen op den voorgrond en wij zouden aan de verdiensten tekort doen. als wij niet afzonderlijk de aandacht vestigden op de vriendelijke verschijning van Flo rentine, het lieve, hartelijke Freuleken op de schitterende vertolking van Mie- betje en op Henriette, die met haar door Fransche woorden doorspekt men gelmoes een waardige creatie leverde van eene veel met zichzelf ophebbende, bemoeizieke oude tante, terwijl onder de iieeren zeker aan Job. vooral in het derde bedrijf, een bizonder woord van lof toekomt. Het geheel heeft dan ook uitstekend voldaan, waarvan het talrijk opgekomen publiek op de meest on dubbelzinnige wijze door luid applaus bij herhaling de duidelijkste blijken heeft gegeven. Onze vroegere stadgenoot, Ir. A. C. Koppejan, directeur van de gemeente- j bedrijven te Amersfoort, is benoemd i tot hoofdingenieur van de Thijssen Co. A. G. te MiilheimRuhr om als leider op te treden over het te Rotter dam op te richten Ingenieursbureau voor de afdeeliing Machinefabriek van deze firma. Ter gelegenheid van de kermis te j Middelburg zullen Donderdag, Vrijdag j en Zaterdag a.s. extra-trams rijden van Vlissingen om 11.10 en 11.50 des j avonds en van Middelburg om 11.50 des avonds en 12.30 's nachts. De politie te Rotterdam heeft aange houden en naar Middelburg overge bracht den 27-jarigen W. B.. laatste lijk wonende te Amsterdam, die thans door Nederland rond zwierf en door middel van een valsch stuk en voorge vende dat hij vertegenwoordiger was van een werf te Post Elisabeth, namens welke werf hij een proces zou voeren tegen de Kon. Maatschappij „de Schel de" te Vlissingen, van verschillende personen te Middelburg en te Domburg geld had weten los te krijgen, terwijl I het heerschap zijn hotel- en pension- rekeningen vergat te betalen en in een pension nog een van een anderen gast geleende regencape vergat terug te brengen. Het bieek, dat het heerschap ook nog in het Algemeen Politieblad was gesig- i naleerd door den commissaris van po- j litie te Utrecht, waar hij zich ook aan oplichting heeft schuldig gemaakt, wat hij reeds bekende. De voddenkoopman W., die enkele maanden geleden door een auto werd aangereden, zal dezer dagen het St. Jrt- sepli-ziekenhuis verlaten en naar zijn woonplaats Middelburg tenigkeeren. De ongelukkige zal g; turende zi:n verder leven zeer hulpbehoevend blij ven. De gemeenteraad te Ter Neuzen heeft de gewijzigde politieverordening, bevattende o.a. bepalingen over liet tapverbod, beperking der kermis enz., verworpen met 7 tegen 5 stemmen. Te gen de verordening stemden 3 liberalen, 2 katholieken en 2 sociaal-democraten. Zoowel de katholieken als de so ciaal-democraten zagen in deze veror dening een te groote beperking, vooral op Zondag en daarom wilden zij hun stem er niet aan geven. De aan de gemeente Terneuzen toegekende bijdrage uit 's rijks kas ten behoeve van den bouw van 12 midden- standswoningen door de woningbouw- vereeniging „Werkmansbelang", al daar, is nader bepaald op ten hoogste 72.690. SOUBURG. De werkzaamheden aan de school voor Christ. Nationaal Volksonderwijs, waardoor het schoolgebouw wordt uit gebreid, zijn zooover gevorderd, dat het nieuwe lokaal denkelijk in Septem ber in gebruik zal worden genomen. Door het bestuur zal een nieuwe on derwijzer worden opgeroepen. Met November bestaat de school 10 jaar. Dit feit zal niet onopgemerkt voorbij worden gegaan. KERK- EN SCHOOLNIEU Ws! Het jubileum van dr. Posthumus Meijjes. Zondagavond heeft dr. E. J. W. Pos thumus Meijjes in de Groote Kerk te 's-Gravenljage zijn 25-jarige evangelt- bediening herdacht. Reeds om half drie de godsdienst oefening begon om half zeven ston den honderden voor dc kerkdeuren op gehoopt, om half zes was de kerk vol ler dan een ei. Ja, in het koor om de Tombe van Van Wassenaar Obdam was een bijkerk gemaakt en de leven den zaten in dicht gelid om de graf tombe. Zoo gaarne wilde men den geliefden predikant hooren, zooveel had men er voor over. Ds. Posthumus Meijjes heeft gespro ken naar aanleiding van Romeinen i I vers 36. Zijn rede was één verheerlij king van God en belijdenis van eigen tekortkoming. Met aanstekelijken gloed verzekèfde hij, dat hij, hoe moeilijk 'het ook is in dezen tijd, altijd weer het pre dikambt zou kiezen, want Hij weet geen heerlijker taak dan het groot maken van Gods naam onder de menschen. Spreker herdacht kort zijn vroegere standplaatsen, Heinenoord en Middel burg, en dankte deze gemeenten en de Haagsche voor den steun, welken hij mocht ondervinden en de liefde waar mede hij werd gedragen. Men heeft hem dezen tijd van herdenking onver getelijk gemaakt. Spreker dankte zijn amtotgenooten, ■de kerkelijke colleges, allen -die in zijn werk hem helpen, zijn groote schare oud-leerlingen en leerlingen, het cura torium van het Christ. Gymnasium, de stuiiversvereeniging, de Middernacht zending en zijn vele vrienden van el ders, die overgekomen waren. Aan het slot zong de gemeente den leeraar de zegebede De Heer zal U steeds gadeslaan toe. waarna de jubilaris verzocht als nog aan te heffen Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen. Tijdens de godsdienstoefening werd gezongen Psalm 103 1 en 2, Gez. 180 1 en 3, Psalm 89 8 en Psaim 33 2. De zaak-Netelenbos. Ds. j. B. Netelenbos te Middelburg heeft aan de Generale Synode der Ger. Kerken 'ut Nederland, die deze maand te Leeuwarden zal vergaderen, ver zocht i ongeldig te verklaren de door de classis Middelburg den 9en Juli 1919 op hem toegepaste „suspendeering" ongeldig te verkia'reti ziin schorsing op 22 October 1919 en zijn daarop'vol gende afzetting op 19 November 1919. De Deken van 's-Graveuhage. Naar de „Resb." verneemt, heeft de Hoogeerw. heer mgr. P. C. Wijtenburg, Deken van 's-Gravenhage en pastoor der St. Jacobusparochie, Parkstraat al daar. tegen 1 October a.s. aan Z. D. H. den Bisschop van Haartem ontslag uit zijn kerkelijke bedieningen aange vraagd en heeft hij dit verkregen. Voor het eerste gedeelte van iiet no tarieel staatsexamen is te 's-Graven hage geslaagd de heer J. Fanoy te Mid- delbnrg. Voor de akte Engelsch lager on derwijs is te 's-Gravenhage geslaagd de heer M. H. A. J. Smaal te Middel burg en voor de akte Fransch de heer J. L. J. Basting te Zuidzande. RECHTSZAKEN Een ontrouw gemeente-ambtenaar. De rechtbank te Rotterdam veroor- reelde den 62-jarigen J. B., gemeente ontvanger en -secretaris te Rockanje, wegens het als ambtenaar opzettelijk wederrechtelijk toeëigenen van gelden en geldswaardige papieren, tot een be drag van ruim 7000, tot 4 maanden gevangenisstraf, met aftrek van den tijd. dien hij. in preventieve hechtenis heeft doorgebracht. MARINE EN LEGER. Bond van marine-onderofficieren. Te Heider is de algemeene vergade ring gehouden van den Bond van ma rine-onderofficieren. Bij de beschouwingen over het alge meen beleid keurde de afdeeling Vlis singen het-af, dat het hoofdbestuur een telegram aan de Staten-Generaal ge zonden had om het aftreden van minis ter Bijieveld te betreuren, wijl deze tot nog toe de eenige minister zou zijn ge weest, met zoovee! sociaal inzicht, dat hij bij het personeel vertrouwen inboe zemde. Nieuwe rangdistinctieven voor onder officieren. Door het departement van oorlog is het gevoelen van verschillende militaire autoriteiten gevraagd betreffende de invoering van nieuwe rangdistinctieven voor de onderofficieren. Deze zouden bestaan uit biesjes ter weerszijden van de kraag. Voor den sergeant één bies je. voor den sergeant-majoor twee. Voor de administratie met de(n) 'hoek(en) naar buiten voor instructief personeel omgekeerd. Blijkens bij het departement van ma rine ingekomen bericht is Hr. Ms. pant- serdeksChip „Zeeland", onder bevel van den kapitein ter zee G. F. Noord- hoek Hegt, den 29sten Juli ji. te Kopen hagen aangekomen. Als tegemoetkoming in de kosten van onderhoud en aanschaffing van kleeding is over het jaar 1920 aan de onderofficieren van den vrijwilligen landstorm een bedrag van 50 toege kend indien zij in den rang van adju dant-onderofficier en van 25 indien zij ,in een lageren rang dienen. NIEUWE BELGISCHE NATIONALE FEESTDAG. Wij lezen in het „Handelsblad van Antwerpen"- Op 4 Augustus 1914 verwierp de Belgische natie met verontwaardiging het onbeschaamde voorstel van het trouwelooze Duitschiand, dat de over rompeling van ons land beraamde om het Fransche leger in den rug aan te vallen. Dit heerlijk gebaar, onmiddellijk ge volgd van een stormloop van ons dap per leger op de bedreigde oostelijke grens, ontrukte een kreet van bewon dering van de gansche beschaafde wereld. Bij wet van 19 Juli 1919 wordt deze luisterrijke dag als nationale, feestdag gehuldigd. Vieren wij den dag, waarop onze glorievolle soldaten onder de leiding van onzen grooten koning den strijd aangingen voor de eer en het recht, voor de vrijheid en de onafhankelijk heid van ons dierbaar vaderland. Dat morgen, Woensdag 4 Augustus, aan ieder huis de Belgische driekleur wappere ter eere onzer helden en mar telaren. DE TAALKWESTIE IN BELGIE. De heer Borgion heeft het volgend amendement ingediend op het wetsont werp betreffende het gebruik van de Vlaamsche taal op administratief ge bied ,,ln geen enkel geval kan de kennis van de N'ederlandsche taal ver- eischt in het Vlaamsche deel van het land, minder zijn dan die van de Fran sche taai in het Waalsche deel en om gekeerd." „De ambtenaren van de centrale ad ministratie en die van de Brusselsche agglomeratie zullen in gelijk aantal worden gerecruteerd uit de candidaten die geslaagd zijn voor het examen in het Nedevlandsch en het Frattsch." BELGISCHE ILLUSIES. De heer Binnet, voorzitter van- de Belgische Kamer, heeft «ter herdenking van de gesneuvelden, 'te Braine-Lalleud een rede gehouden, waarin hij zeide, dat men Duitschiand wel ontwapend had, maar dat men niet de Duitsche ziel ontwapend heeft. De Maas is niet onze verdedigingslinie. Onze verdedi gingslinie is de Rijn. Het is geen voor stander zijn van den oorlog, wanneer men een oorlog voorziet om hem te voorkomen. Het is allernoodzakelijkst, dat de Fransch-Belgische overeenkomst zoo spoedig mogelijk tot stand komt. Nadat deze overeenkomst is afgesloten kunnen wij ons wenden tot Holland en waarschijnlijk zou Holland aansluiting zoeken bij België en Frankrijk. DE VERHOUDING TUSSCHEN OOSTENRIJK EN HONGARIJE, Tusschen Hongarije en Oostenrijk wil het ook nog maar niet vlotten. De boycot, door de werklieden-organisa ties uitgesproken, drukt naar men weet veel meer op Oostenrijk dan op Honga rije. Daarbij komt, dat de socialistische regeering in Weenen zich met de mo- narchaal-gezinde regeering in Boeda pest al slechter kan verstaan. Nu is daar weer een incident bijgekomen, dat de scherpe verhouding al meer toe spitst, Het Oostenrijksche wapendepot te Furstenfeld is namelijk door een troep Hongaarsche militairen geplun derd. De rooftocht was op militaire wijze georganiseerd. De 'roovers, dui zend man sterk, reden in militaire vrachtauto's. De bevolking mocht hare huizen niet verlaten. De spoorlijnen waren bezet om den tocht te dekken. Het gestolene wordt geschat op een waarde van 4 millioen kronen. Geen wonder dat de Oostenrijksche pers hef tig tegen de Hongaren protesteert en dat de regeering bij de Entente-com missie haar beklag heeft ingediend.. Maar de Hongaren zuilen wei zeggen, dat zij die wapens noodig hebben om tegen de Russen te vechten. Via Oostenrijk komen nog dagelijks berichten van gewelddaden, die door Hongaarsche officieren tegen allerlei personen, socialisten of joden, worden gepleegd. Overigens treedt het officieele Hon garije correct op, zoowel internatio naal ais ook bij inwendige aangelegen heden. Zaterdag bracht de afgevaardig de Kovacs in de nationale vergadering hulde aan de landen, die Hongarije met gaven hadden geholpen en vooral aan Nederland, dat door zijn weldaden be wees niets gemeen te hebben met de aanstichters van den boycot. In antwoord op een interpellatie ver klaarde daarop minister-president Tel- ki, dat een gestreng onderzoek zou in gesteld worden naar den dader van de laatstelijk in de hoofdstad gepleeg de gewelddaad, waaraan 2 menschen- levens ten offer vielen. Vooral daarom zal in dit geval met de uiterste streng heid worden opgetreden, daar hier blijkbaar het doel bestond de binnen- landsche orde te verstoren, zoodat dit die zich in deze gemeente hebben gevestigd of deze hebben verlaten, gedurende de 2e helft der maand Juli, INGEKOMEN: F. C. D. de Jonge, luitenant der in fanterie, Badhuisstraat: 74, van Bergen op Zoom. W'. P H. Smit, korporaal torpedist, Gla- cisstraat 121, v/m Helder. S. Nagtegaal, scheepsklinker, Nieuw st raat 45, van Roosendaal. J. v. d. Leur, machinist, Trompstraat 6, van Koewacht. A. J. G. van den Braak, matroos le klasse. Lambrechtsenstraat 22, van Helder. J. N. Kuster, kellner, Boulevard Evert sen 4, van Kessel. J. M. van der Roest, piarinier le klasse, Lange Zelke 47, van Oost- en West-Sou burg. \V. Roest, varensgezel, Koestraat 63, van Breslcens. P. Pijker, timmerman, Kanaalstraat 44, van Oldenbroek. Mej. G. BoogaardTiggelman, zonder, Clijverstraat 43, van Rotterdam. E. Schlösper, kantoorbediende. Badhuis straat 28, van Elberfeld (Duitschiand). J. Wisse, schilder. Kromme Elleboog 7, van Middelburg. P. W. A. Fertsch, mecanicien, Bellamy- park 37, van Jena (Saksen Weimar). F. A. A. Schmutzler, mecanicien, Bella my park 44, van Jena (Saksen Weimar). J. J. Vader, werkman, Rozengracht 26, van Kruiningen. A, Ridder, werkman, SchOtsenhoek 3, van Oost- en West-Souburg. C. F. Kapteijn, vleeschhouwer. Kasteel straat 81. van Rotterdam. J. Kroon, 2e luitenant der infanterie, Dormanslop, 5, van Koüdekerke. J. A. Edelman, conducteur Electrische Tram, Verkuijl Quakkelaarstraat 154, van Koüdekerke. J. Boogaard, scheepmaker, Kolvenier- straat 28, van Koüdekerke. A. Theune, visscher, Kogelparkstraat 15, van Arnemuiden. H. Stroo, Rozengracht 42, werkman, van Heider. K. Schaafsma, botermaker, Kaaskade- straat 3, van Franekeradeel. Mej. E. C. PaUIusse, verpleegster, Hell- bardierstraat 22, van Utrecht. A. W. Huïskens, kleermaker, Coosje Buskenstraaf 24, van Alkmaar. Wed. P. de WeerdNieuwdorp, zonder. Hellebardierstraat 8a, van Oostburg. W. G. H. Salttman, monteur, Nieuwstraat 57, van Kiel. VERTROKKEN: A. J. Minnen, Slijkstraat 23, naar Ter Neuzen. j. Schroevers, Zandweg 28, naar Am sterdam. J. P. Olijslager, Evertsenstraat 6, naar Oost- en West-Souburg. J. de Biick, Beursplein 6, naar Utrecht. Mej. I. I. Bodmann, Giacisstraat 161, naar Zierikzee. C. M. Braam, Giacisstraat 13, naar Rot terdam. M, Bok, Kanaalstraat 124, naar Gronin gen. J. de Klerk, Hurgronjestraat 14, naar Rotterdam. J. van Baal, St. Jacobstraat 19, naar Rotterdam. M. F. M. Melker, Walstraat 31, naar Rotterdam. A. J. Lako, Bellamypark 39, naar Rotter dam. J. v. Doorn, van Hoorn van Burghstraat 31, naar Ellewoutsdijk. Mej. C. Castelijn, Beursstraat 8, naar Monster. W. N. Kikkert, Nieuwstraat 31, naar Am sterdam. M. Bakker, Giacisstraat 97, naar De Wijk (Drente). K. F. Kokelaar, Korte Zelke 58, naar Nieuw Lekkerland. i "geval als landverraad zal moeten wor den behandeld. Het Huis zal te zijner tijd van de bijzonderheden op de. hoog te worden gesteld. DOODSTRAFFEN IN HET RUSSISCH LEGER. Naar „Berlinske Tidende" uit Kofno verneemt, heeft de president van de revolutionnaire krijgsraden officieel medegedeeld dat het aantal doodstral- fen van 2 Mei tot 26 Juli tot in de 60U Hiervan waren er 275 opgelegd we gens desertie, 35 wegens contra-revolu tionair drijven, 38 wegens verraad, 45 wegens oproer, 99 wegens plunderen. 42 wegens misdaad en 53 wegens diens tvergrijpen. DE STRIJD TUSSCHEN POLEN EN RUSSEN. De eerste ontmoeting tusschen de Poolsche en de Russische parlementairs die over de voorwaarden voor den wa penstilstand zullen onderhandelen heeft plaats gehad, maar de strijd tusschen de Poolsche en de sovjet-legers duurt intusschen met hardnekkigheid voort. Er konten allerlei alarmeerende be richten en geruchten binnen, bijv. dat de Russische sovjet-regeering reeds de lijst der leden van de Poolsche sovjet- regeering gereed zou hebben, met Ra- dek aan het hoofd. Voorts, dat uit Lem- berg en Warschau reeds de bankdepo sito's en de belangrijkste staatspapie ren in veiligheid gebracht zijn.De auto riteiten zijn nog te Lemberg gebleven, ofschoon de Russen nog slechts 30 KM. van de stad verwijderd zijn. De Poolsche staatsregeering is Don derdag gedeeltelijk van Warschau naar Kalisch verhuisd. De correspondent van het „Acht Uhr Abendblatt" aan het Poolsche front vernam van Russische zijde, dat de Russische onderhandelaars voor den wapenstilstand den Pole-n zooda nige voorwaarden zullen stellen, dat de Polen deze niet kunnen aannemen. De Russische opmarsch zou dan worden voortgezet in de richting Warschau, ROEMEEN De Roeme Rusland een van een wordt dat d deliilk uit B trokken. Aai daartoe een steid. Naar vertil Jisarie gelas VERTEGEN De „Daily leiding van I en Kamenef het volkom maakt aan dat voor er l sloten met L gen kunnen sovjet-regee 1 ting der ha het herstel De oorlog I van Polen, is i voerd tegen verdrag geht I schermen en I vangst te rej legeerden de 'De „Daily geallieerden den op de m wapenstilstar geallieerde ri belmoren get eens te word pelijke polit Poolschen st; zijn, welke re zijn, of 1 zoowel hef Polen's vrie gebracht, of meiijk van m diplomatiekei hoort alleree met goedkeu ke parlement Hetgeen duid vriend van c tie en den vr kardinale be schaving doo schau door d den ontvange de uitwerki in Parijs aoo 1914. Bij de z;ch aangemé zijn vrouw m gevaarlijke toegebracht. I hand van de aanslag prob' door het mes vendien in de arm een mes lengte was to de dat hij ree rondgeloopen den. De halsslag ook de polssi ven. Na ver vrouw, die 3 r bevallen van ziekenhuis ov< het politiebun zijne 7 nog joi ren worden vt Te Uithr door een luik middellijk doe een 70-jarige burgerstraat i Hij overleed i den Amersfoo. Bussum is eer overreden en geen schuld. - Maasdijk te D een slag tegen daardoor ged weduwe met achter. Op Amersfoort h; tusschen twee waarvan die d deïs Mij. in ee veel moeite g eli' uur den w, gen. Dc machi de chauffeurs denzelfden st een kind van vrachtrijder o kind was terst' te Rijswijk een 16-jarigen gevonden papi uit Rotterdam Een 18-j, keioos op de n te Dordrecht een ledige carl ren eenig watt worpen 'had gassen verwc het gelaat, naar het zieke Op het rai geraakte een schen de buff, wagens. Den borstkas ingedi Te Beem arbeider onwi melk. Bij onde df melk kort g< hjk menschenhi moedt hier met hike vergiftigd,

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2