SPORT INGEZONDEN-STÜKKEN leen uit technisch oogpunt of als amu sementskunst, maar ook de beste films op medisch, paedagogisch, wetenschap pelijk en ander gebied zullen te zien zijn en naast medische specialiteiten, hebben de voorzitter" van het Neder landse!! Filmarchief, prof. dr, Leersum, de heer Stokvis en andere specialiteiten zich bereid verklaard bij films cause- riën te houden. Dat de belangrijkste firma's op de tentoonstelling zullen ver schijnen, doét de lijst van exposanten zien. Van Fransche zijde zullen o.m. exposeéren de vier grootste firma's Gaumont, Continsonza, Pathé en de Brie. Sommigen hunner zullen in iiun stand 'n groot brok geschiedenis der cinematografie demonstreeren. Uit Duitschland komt de machtige U F. A waarbij een groot aantal der belang rijkste filmfabrieken zijn aangesloten. Verder komt Ernemann, Kurtz en nog vele andere. Een zeer waardig figuur zal Italië maken door een inzending van de Cito Cinema, omvattend o.m. de firma's Padquali, Tiber, Fay, Cines en Sironi. Uit Zweden komt de Svonska en verder zullen Engeland, België, Oos tenrijk en waarschijnlijk ook Zweden vertegenwoordigd zijn, om niet te spre ken van de Hollandsche filmverhuur kantoren, waarvan de grootste aanwe zig zullen zijn. Een speciale ardeeling zal <.r zijn op fotografisch gebied en voor fotografie op luchtvaartgebied. Alles doet zien, dat hier een interes sante expositie in wording is. Stacte- m Pfovmclenieuws VLISSINGEN, 2 AUGUSTUS. Heden herdacht H. M. de Koningin- Moeder haar 62en jaardag. Van alle openbare en de meeste rijksgebouwen, alsmede van de marine- en iöodsvaartuigen wapperde de drie kleur. Op het carillon van den St. Jacobs- toren werden vaderlandsche liederen gespeeld. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Juli in de rijkspost spaarbank ingelegd ƒ48517.34 en te rugbetaald ƒ43495.12. Schietwedstrijd burgerwachten in Zeeland. Zaterdag is op de schietbanen te Souburg de provinciale schietwedstrijd voor de burgerwachten in Zeeland ge houden. De wedstrijd, welke onder zeer gunstig weer plaats had, werd geopend met een toespraak door den voorzitter, den lieer L. J. den Hollander uit Axel. Op dezen wedstrijd werd verschoten de zilveren wisselbeker, aangeboden door het provinciaal comité. Deze be ker draagt de volgende inscriptie „Wisselbeker, aangeboden door het provinciaal comité voor de schietwed strijden voor de vrijwillige burgerwach ten in Zeeland". In de korpswedstrijden werd gescho ten snelvuur op 100 M. schoolschijf A (verkleind model). De eerste priis werd behaald door Kruiningen met 521 pun ten. Deze burgerwacht komt dus voor dit jaar in het bezit van den wisselba ker. Om den beker in eigendom te ont vangen.- moet hij drie jaar achter ei kaar of vijfmaal in het geheel worden behaald. De overige afdeelingen die aan de zen wedstrijd deelnamen behaalden resp Middelburg 469, Vlissingen 350 en Axel 276 punten. Voor den personeelen wedstrijd wa ren 12 prijzen beschikbaar gesteld. Deze prijzen werden als volgt behaald L. Meijer te Kruiningen 45 punten. F. van der Peijl te Kruiningen 44 p., C. de Jong te Middelburg 43 p. (I.s. 10, 10), A. de Klerk te Middelburg 43-p (i.s. 9, 9), J. Frank te Middelburg 42 p. (I.s. 9, 9), G. Duijndam te Kruiningen 42 p. (I.s. 8, 7), F. Meijaard te Kruiningen 41 p. (I.s. 9, 9), G. van der Leede te Mid delburg 41 p. (I.s. 9, 7), H. A. Enklaar te Middelburg 41 p. (I.s. 8. 8), F. Min- derhoud te Vlissingen 41 p. (I.s. 6, 9), A. Kögeler te Middelburg 40 p. en D. Jacobs fe Middelburg 39 p. De prijzen werden na afloop van den wedstrijd op het terrein uitgereikt door den secretaris van het provinciaal co mité, den heer M. van der Beke Cal- lentels, die dit deed met een toepasse lijk woord en wees op de beteekenis van het juist schieten en de leden aan spoorde zich daarin een zoo groot mo gelijke vaardigheid te trachten te ver krijgen. in September zal nu te Breda de eindwedstrijd voor alle burgerwachten in ons land worden, gehouden, waar de provinciale afdeelingen die het hoogst aantal punten hebben behaald tegen el kaar zullen uitkomen. Te Groede werd gisteren, begunstigd door fraai weder, door liet muziekge zelschap „Eendracht maakt Macht" onder groote belangstelling het 80-ja- rig bestaan met een nationaal festival herdacht, waaraan door 11 muziek- en 2 zanggezelschappen werd deelgeno men. Omstuwd door de vele bezoekers trok men onder het spelen van mar- schen door de bevlagde gemeente. Op een drietal kiosken werden door de deelnemende gezelschappen een paar muziekstukken ten beste gegven. Op het gemeentehuis werd de eerewijn aan geboden en met verschillende toespra ken werd aan ieder gezelschap een fraai verguld zilveren medaille met 15 uitgereikt. Het feestvierende gezelschap werd gelukgewenscht met dezen ge denkdag door den burgemeester en verschillende anderen. De bewoners der gemeente hadden een 4-tal mooie eerepoorten opgericht, die de feestgan gers hef welkom toeriepen. Heden wordt het feest voortgezet met ver schillende volksspelen. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dom burg ds. G. A. den Hertog te Ketliel. Gerei. Gem. Tweetal te Middelburg ds. J. Fraanje te Barneveld en ds. H. Roelofsen te Zeist. Bedankt voor het beroep te Ooster- land ds. A. Verhagen te Dirksland. eind-examen Hoogere Kurgerscnoteii in Zee'ana. an de vierde ploeg zijn Zaterdag te Middelburg geslaagd W. H. P. G. Hajenius, G. Wensel en L. K. Brandts, allen te Goes en leerlingen van de R. H. B. S. aldaar J. C. Wolse, A. C. Willemsen, W. A. Verplanke en H. J. Lakeman, alien te Middelburg A. Pol derdijk, Nieuw- en St. Joosland, allen van de R. H. B. S. te Middelburg; Anna M. Rekkers, Aleida C. F. van Poucke, beide te Vlissingen en van de R. H. B. S. aldaar. Het hoofdbestuur der Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs heeft tot de besturen der bijzondere scholen, aangesloten bij zijn vereeniging, het verzoek gericht, daags na de weldra te verwachten afkondiging van de wet-de Visser in de Staatscourant de scholen vacantie te geven, in de kerken een dankstond te houden en aan de kinde ren een duidelijke uiteenzetting te ge ven van wat er is geschied en verkre gen. Op den beschrijvingsbrief voor de aigemeene vergadering van Volkson derwijs komt als een der voorstellen "an hef hoofdbestuur voor I. De aigemeene vergadering draagt aan het hoofdbestuur op, samenwer king te zoeken met de hoofdbesturen van andere vereenigingen, tot het stich ten van een fonds, waaruit zoo noodig a ter verbetering van het openbaar ouderwijs gelden beschikbaar worden gesteld op aanvraag van een of meer dere der departementen en afdeelingen dei samenwerkende vereenigingen, ter beoordeeling van een uit de hoofdbe sturen der genoemde vereenigingen ge- "i" md comité b. suppletie plaats vindt voor op de openbare school te betalen schoolgeld, ais de bijzondere school ter plaatse in deze „concurreerend" optreedt c steun wordt verleend tot liet stich ten van bijzondere openbare scholen. VOETBAL. Wedstrijd-programma voor de serie voetbal-wedstrijden in de week van 2 7 Augustus ie wedstrijd: V.T.O.Excelsior, n.m. 7.30 uur 7 Augustus 2e wedstrijd MarineVolharding 2 Augustus, n.m. 8.30 uur 3e wedstrijd V.I.O.S.(r) Neptunus 3 Augustus, n.m. 7.30 uur 4e wedstrijd OlvmpiaVictoria 3 Augustus, n.m. 8 30 uur 5e wedstrijd winner 3e wedstrijdwinner te wed strijd 4 Augustus, n.m. 7.30 uur 6e wedstrijd Unitaswinner 4e wedstrijd 4 Augustus, n.m. 8.30 uur 7e wed strijd E.D.O. IIS.O.D.A. 6 Augus tus, n.m. 7.30 uur 8e wedstrijd ver liezer ie wedstrijdverliezer 3e wed strijd 6 Augustus, n.m. 8.30 uur 9c wedstrijd winner 7e wedstrijdV.i.O. S.(e) 7 Augustus, n.m. 2 uur 10e wed strijd winner 8e wedstrijdverliezer 4e wedstrijd 7 Augustus, n.m. 3.10 uur 11e wedstrijd: J.O.V.E.D.O. i 7 Augustus, n.m. 4.20 Uur; 12e wed strijd winner 8e wedstrijdD.O.S. II 7 Augustus, n.m. 5.30 uur. Bij niet doorgaan van een wedstrijd 'door onbespeelbaarheid van het terrein, heeft de uitgestelde wedstrijd op het volgende tijdstip plaats en verspringen alle andere nog volgende wedstrijden één plaats. De scheidsrechters zijn in volgorde der wedstrijden Oingemanse, Vader, Elich, Parent. De gisteren hier gehouden wedstrijd tusschen Vlissingen I en Middelburg I om een door een sportliefhebber be schikbaar gestelde medaille, is geëin digd met een 10 overwinning voor Middelburg. De padvinders in Engeland. Vrijdag opende de hertog van Con- naught, in naam van den koning, de interaniionale Jamboree in „Olvmpia" te Londen. De hertog en zijn gevolg werden ontvangen door Baden Powell en een eerewachovan padvinders en padvind- sters. Powell had een boodschap van den koning ontvangen, waarin deze zijn dankbaarheid uitdrukte, dat deze inter nationale padvindersbijeenkomst werd gehouden te Londen en deze alle suc ces toewenschte. De koning is ten volle bewust van de groote moreele en licha melijke zegeningen der padvindersbe weging. Het program bestond uit atlvletische, gymnastische en andere oefeningen. 's Middags was er een optocht van de padvinders van alle nationaliteiten met de Londensche aan het hoofd. Een groot aantal toeschouwers volgde de verrichtingen met de grootste belang stelling. Hedenmorgen vertrok de padvinders troep „de Jonge Garde" van hier om onder Zoutelande gedurende een week een kamp te betrekken. MARINE EN LEGER Bij Kon. besluit is niet ingang van 2 Augustus de hoofd-oft'icier van admi nistratie der 2e klasse bij de zeemacht J. H. M. Nittel bevorderd tot hoofd officier van administratie der le klasse; aan vice-admiraal W. C. J. Smit en aan den benoemden hoofdofficier van administratie der le klasse J. H. M. Nittel op hun verzoek wegens iangdu- rigen dienst eervol ontsiag uit den zee dienst verleend onder toekenning van pensioen aan vice-admiraal Smit dank betuigd voor de veie goede en gewichtige dien sten door hem aan den lande bewezen. Opgave van overgeplaatste onderof ficieren der zeemacht. Op 3 Augustus bootsman J. G. D. Tisnieer van wacht schip Willemsoord naar marinekazerne Willemsoord op 4 Augustus zieken verpleger-majoor H. Hemmes van ma- rineiiospitaal naar marinekazerne Am sterdam op I September sergeant monteur C. Daniels van marinekazerne Amsterdam naar .yiiegkamp Kooij idem E. Srtieffer van onderzeedienstka- zerne naar marinekazerne Amsterdam opperschipper N. Vervoort van wacht schip Willemsoord naar „Atjeh" kon stabelmajoor A. Scholte van wacht schip Willemsoord naar „Zeeland" seinermajoor F. J. Rafelband van ma rinekazerne Amsterdam naar „Zee land" op 3 September bootsman K. Mulder van „Van Speyck" naar „Zee land" idem G. H. Kremer van wacht schip Willemsoord naar „Zeeland" idem P. Vink van marinekazerne Am sterdam naar „Zeeland" idem J. Foe- ckert van „Zeeland" naar „Van Speyck" idem G. D. van 't Veer van „Zeeland" naar wachtschip Willems oord idem D. Middelink van „Zee land" naar „Koningin Emma" idem J. Lievense van „Koningin Emma" naar marinekazerne Amsterdam konstabel- majoor J. van Mastrigt van „Zeeland" naar wachtschip Willemsoord ser geant-seiner C. G. Planken van „Zee land" naar marinekazerne Amsterdam op 6 September torpedistmajoor J. G. van Ravenzwaaij van „Koningin Em ma" naar „Hefring". RECHTSZAKEN. Kindermoord. De rechtbank te Groningen heeft een 25-jarige dienstbode uit Aduard, die haar kindje onmiddellijk na de geboorte van het leven beroofde, onder liet aan nemen van verzachtende omstandighe den, tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Weigering van belastingbetaling. Vrijdag zou bij een zestal visschers te De Lemmer, die weigerden de ge meentelijke belasting te betalen over 1919, worden overgegaan tot executo- rieelen verkoop hunner huisboedels. Toen de deurwaarder echter verge zeld van den burgemeester en geassis teerd door rijks- e» gemeentepolitie en marechaususée te paard teil huize van 4 hunner verscheen, kozen deze eieren voor hun geld en betaalden de ver schuldigde belasting. De volgende twee bleven echter pertinent weigeren, waarop hun boedel in een verhuiswa gen werd gepakt en -naar Sneek ver voerd. Het goed zal dan na tien da gen, ais de betrokken personen dan nog niet bebebn betaald, publiek ver kocht worden. Wanordelijkheden deden zich bij een en ander niet voor, het publiek bleef kalm. guiten fer*ntW0- j-deltjiheid Jer redact)» 0« coofe wo iJt uiat temggetfeieo EEN BELEEFDE VRAAG. Mijnheer de Redacteur, Langs dezen weg zou ik wel liet vol gende onder de oogen der autoriteiten i willen brengen Daar waarschijnlijk binnen enkele dagen ten tweede tnale de prijs van het wittebrood zal verhoogd worden, zoo wordt dit vooral voor groote gezinnen een vee! te hooge uitgave. Daar er nu verscheidene gezinnen zijn, die geen bruinbroodkaarten meer in hun bezit hebben, omdat zij enkel wittebrood- kaarten gehad hebben, en de prijs nu zoo gaat stijgen, kunnen zij dat niet meer volhouden. Omdat zij geen bruin- broodkaart en kunnen bekomen, zijn zij gedwongen dit dure brood te blijven ne men. Zou er geen weg gevonden kun nen worden, dat ook die gezinnen als nog bruinbroodkaarten kunnen beko men Hopende dat dit schrijven er nog toe mede moge werken, om door ons ge meentebestuur of eenige andere auto riteiten er een verandering in te bren gen. noem ik mij, dankend voor de plaatsing, V. (Wij wijzen den inzender er op, dat onmogelijk aan zijn verzoek kan wor den voldaan. Reeds sedert 30 juli 1919 dus een jaar geleden is het on mogelijk wittebroodkaarten in bruin broodkaarten te veranderen. De desbetreffende circulaire van den minister van landbouw, den 30 juli 1919 aan de burgemeester gericht, zul len wij nogeens in haar geheel afdruk ken. Zij luidt als volgt Ik heb de eer u te berichten, dat van- heden af slechts aan hen een bruin- of roggebroodkaart mag worden ver strekt, die thans in het bezit van een dergelijke kaart zijn of reeds een aan vrage tot het bekomen van een zooda nige kaart hebben ingediend en dat voortaan niet meer bruin- en rogge- broodkaarten aan de gemeenten zullen worden geleverd dan laatstelijk werden ontvangen. Tevens zal van lieden af geen ruiling van wittebroodkaarten voor bruin- of roggebroodkaarten mogen plaats heb ben, dan ten behoeve van degenen die reeds eëne zoodanige ruiling hebben aangevraagd. Ten overvloede breng ik onder uwe aandacht, dat het aan personen die in het bezit zijn van eene bruin- of rogge broodkaart wel vrij staat in de plaats hiervan een wittebroodkaart aan te ragen, terwijl personen, die zich hier te lande komen vestigen, voor de eer ste maal vrij zullen zijn in de keuze der broodsoort, welke zij wenschen te ont vangen. Het bovenstaande heeft ook betrekking op de aanvullingskaarten. Op de broodkaartbewijzen zal door u bij de eerstvolgende aanbieding be- hooren te worden aangeteekend. of hierop bruin- of rogge- dan wel witte broodkaarten zijn verstrekt, terwijl in het vervolg op broodkaartbewijzen slechts broodkaarten zullen mogen worden afgegeven van de soort, welke daarop staat vermeld. Red.f BUM ENE WD DE POLITIEKE TOESTAND IN BELGIE. Het „Laatste Nieuws" schrijft naar aanleiding van de door de Kamer ge nomen beslissing in zake het vrouwen kiesrecht „Hoe men er ook over denke, is de zaak van het vrouwenkiesrecht ten on zent nog niet voldoende rijp en was er zelfs in artikel 47 geen gewag van ge maakt, het land ware er niet door over hoop geraakt. De aandacht van het volk gaat trou wens naar. andere vraagstukken, als daar zijn de regeling van het talenge- bruik in bestuurszaken en de begifti ging voor de oud-strijders, twee vraag stukken, welke kost wat kost, vóór het Kamerverlof dienen opgelost. in verband hiermee is een ministeri- eele crisis zelfs veel meer mogelijk dan naar aanleiding van het vrouwenstem recht. Werd zij opgelost in een richting die voor de Vlamingen nog nadeeliger uit viel dan de huidige combinatie, dan zal het land zich bevinden voor moeilijkhe den. welke niet te overzien zijn. Nu het parlement met verlof gaat, ware zulks minder dan ooit te wen schen." VERDEELING DER DUITSCHE OORLOGSBODEMS. De Fransch-Italiaansche marine- commissie te Cherbourg is begonnen met de verdeeling tusschen Frankrijk en italië van de oorlogsschepen, welke door Duitschland zijn uitgeleverd. Elk heeft recht op 5 lichte kruisers en 10 torpedojagers. Bij de eerste portie, die verdeeld moesten worden, bevonden zich twee kruisers, de „Regensburg" en de „Graudenz", en twee torpedojagers de S 113 en V 116. Daar de schepen van gelijke grootte waren en in even goede conditie verkeerden, besloot men er om te loten. De Regensburg" en de S 113 kwamen daarbij aan Frankrijk. De ..Regensburg" is een kruiser van 4900 ton Het schip werd gebouwd in 1914. Het schip is gewapend met kanon nen en een torpedowerper. De torpedo jager S 113 meet 2400 ton en deed zijn proeftocht in den tijd van den wapen stilstand. De schepen zijn van een mo dern type en in goeden staat. De Fransche marine zal ze spoedig kunnen DE ONTWAPENINGSWET. Bij den Duitschen Rijksdag is een wetsontwerp ingediend tot ontwape ning der bevolking. Volgens dit ont werp wordt aan alle personen, die hun wapens te rechter tijd inleveren, vrij heid van straf gewaarborgd. De rijks commissaris voor de ontwapening krijgt vérstrekkende bevoegdheden. Hij wordt o.a. gemachtigd het brief-, post-, telegraaf- en telefoongeheim op te hef fen. Overtredingen der wet worden met minstens drie maanden gevangenisstraf en met boeten van ten hoogste 300,000 mark gestraft. In ernstige gevallen wordt in plaats van gevangenisstraf tuchthuisstraf opgelegd voor ten hoog ste vijf jaren. Voor de bestrijding der kosten, door den rijkscommissaris voor de ontwape ning te maken (o.a. voor belooningen en schadeloosstellingen) wordt hem een crediet van voorloopig 200 inilli- oen ter beschikking gesteld. DE AFSCHAFFING VAN DEN DIENSTPLICHT IN DUITSCHLAND In den Rijksdag is het wetsontwerp betreffende de afschaffing van den al- gemecneii dienstplicht in alle drie de lezingen aangenomen, en wel met de stemmen der Dnitsch-nationalen tegen. Bij de bespreking kwam het tot zeer stormachtige uiteenzettingen tusschen de rechter-'en de uiterste linkerzijde. Een Duitscli-nationale afgevaardigde herinnerde aan de met roem bedekte vaandels van het oude leger, onder woest rumoer der onafhankelijken. Gessier, dé rijksweerminister, zeide, dat het wetsontwerp een gevolg was van ide voorschriften van Versailles. Hij geloofde niet, dat de huidige toestand voor Duitschland van blijvenden aard kan zijn. De „Loka! -Anzeiger" zegt, dat dit 'n treurdag is voor Pruisen en Duitsch land. Ook de andere bladen der rech terzijde spreken zich in denzelfden geest uit en noemen, wat de Rijksdag gedwongen was te doen, doodgravers- werk. De ..Germania" zegt Het is te be grijpen, dat in vele kringen weemoed heerscht. en dat de gemoederen be zwaard zijn bij dit einde van een zoo roemvolle instelling, maar de vraag is, of het goed was gezien, die smart zóó duidelijk en iuict te toonen, ais men ter rechterzijde doet. De redevoeringen der onafhankelij ken worden algemeen als onwaardig en onbehoorlijk beschouwd. DE TWEEDE INTERNATIONALE. Oostenrijk en Amerika zijn niet ver tegenwoordigd op het congres der tweede internationale, dat thans te- Genève wordt gehouden. In zijn openingswoord verklaarde de voorzitter, Tom Schon, dat de nieuwe democratie geen enkele dictatuur wit aanvaarden. Iedere burger moet eige naar kunnen worden en zoodoende aan het bestuur van zijn land deelnemen. Men moet alle discussie over de ver antwoordelijkheid voor de misslagen, welke in het verleden zijn begaan, ver mijden, omdat dit verleden thans heeft afgedaan. De Fransche afgevaardigde Rozier was in dit opzicht een andere meening toegedaan. De Duitsche afgevaardigde Braun betoogde daarentegen dat het oogen- blik om dit vraagstuk te bespreken, nog niet was aangebroken. De Duitsche so cialisten zullen dienaangaande een rapport publiceeren. In de commissie belast niet de vast stelling der verantwoordelijkheid,waar van de Nederlandsche gedelegeerde Vliegen voorzitter is, hebben levendige discussies plaats gehad. De Belgen en Franschen steunden het rapport van Vanderyeide betreffende de mede schuldigheid der Duitsche democratie. Ten slotte werd een commissie be noemd, waarin ook Van Kol zitting heeft. De Fransche afgevaardigde Ro zier stemde erin toe in deze commissie zitting te nemen op voorwaarde, dat de Fransche delegatie zou worden toege laten. De sub-commissie, welke .in den avond bijeenkwam, nam met aigemeene stemmen een door Rozier uit naam der Fransche delegatie voorgestelde motie aan, waarin de noodzakelijkheid wordt betoogd, dat de Duitschers de begane fouten zullen erkennen. De Duitsche afgevaardigde Braun stelde er zich mee tevreden, om in ze kere passages eenige minder juiste woorden door andere te vervangen. DE WAPENSTILSTANDS ONDERHANDELINGEN BEGONNEN. De correspondent van de „Vossische Zeitung" meldt uit Warschau In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn berichten uit Lemberg ontvan gen, volgens welke de ontruimings- maatregeien in verband met den verbe terden toestand aan het betreffende frontgedeelte onderbroken zijn. Het stadsbestuur heeft tia een lange confe rentie met generaal Iwasjkowitsj en andere hooggeplaatste militairen een kalmeereiide verklaring aan de inwo ners gepubliceerd, en tevens maatrege len genomen om de stad tot het uiterste te verdedigen. Van verschillende zijden wordt het gerucht verspreid, dat Ossöwetz en. in het Zuiden Brody, door de Polen zou den heroverd zijn. Een officiee/e beves tiging dezer geruchten kon niet wor den yerkregeii. In strijd met andersluidende berich ten wenscht de correspondent der „Vossische Zeitung" er den nadruk op te vestigen, dat aan de houding der bevolking van Warschau nog steeds niets te merken is van het dreigende ge vaar. Men heeft mij in de gelegenheid gesteld, mij er van te overtuigen, dat de autoriteiten geen maatregelen treffen voor onmiddellijke ontruiming der stad. Dat het front dichter bij de stad komt. bemerkt men alleen aan voorbereiden de maatregelen. Zoo is de bevolking gewezen op de mogelijkheid der nade ring van vijandelijke vliegtuigen. Bij de nadering van dergelijke vliegtuigen zul len de sirenes de bevolking waarschu wen. In verband met den ernst van den toestand is het opvoeren van operettes, alsmede het maken van muziek in ho tels, cabarets enz. verboden. Persoonlijk heb ik er mij van over tuigd, dat op geen enkel station der treinen naar het Westen een overmatig cruk reizigersverkeer te constateeren is. Op de hoofdbank zeide men mij uit drukkelijk, dat de opgenomen bedragen volstrekt niet grooter zijn dan gewoon lijk het geval is. OPMARSCH DER ROODE LEGERS. Voor Duitschland wordt de toestand allengs kritiek. De eerste verslagen Poolsche afdeeling is reeds over de Oost-Pruisische grens en door de Duit sche wacht ontwapend. De Russische voorhoeden hebben tot nu toe.de Duit sche grens geëerbiedigd. Maar indien er meer Polen over tie grens komen,

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2