Ihouder an Europa, BIJVOEGSEL ■nblerftoggriii tacimagert. stbakktr, EÏSJE ielsje. Maatschappij m lomuri 2 ZATERDAG 31 uil. M Rrievea uit de Hofstad PEUÏLLET0N De Diamanten wan Lacly Valworth. Vervolg Binnenland. 'Gemengd Nieuws, s'gens het vredes- rijgbaar bij N. V. STDAGH's Boekh. VAN DE een zaak in fijne aris f 35.per week 'laats vissingen of ;een woning). Borg- 0 in contanten, zr Brieven No 7938, Courant'. ANKOMENDE 17 jaar bij G. VAN Valsttaat 88 tegen 1 Aug. Brieven letter ,Vliss. Courant" net |s Hendrikweg 1. ISCHE TRA* genMiddelburg. |-vanaf 1 April 1920. naar Middelburg b»A, 5.45*A, 6.40BG* 9.10G, 9.50, 10.30G n.m. 12.30, 12.50, 2.10, 2.300, 2.50, 4.10, 4.30, 4.50, 6.IOC, 6.30, 6.50C, 9.10, 9.50, 10.30, lirg naar Vlissingen |0*A, 6.13*A, 7.10*-G 1 9.10, 9.50G, 10.30, n.m. 12.30G, 1.10, 2.30, 2.50, 3.10G, 4.30G, 4.50, 5.10, 16.30, 7.10, 7.50, 8.30, 11.IOC. tot en met Vrijdag de remise speciale i werkmanstremen en I werkdagen. B vertrekken van de Éden niet verder dan Irvoeren goederen aï- Igen. erkt met rijden niet fetdagen. burg in de richting 15 minuten later als J Vertrek Souburg in Isingen plm. 17 minu- Middelburg. Duur beveer 30 minuten. htadStation. Iinypark v.m. 5.05*, 8.25, 9.40, 10.50, 1.10, 1.45, 2.30, I 5.45, 6.25, 7.05, 8.10, 11.50, 12.45C. i v.m. 5.25*, 6.15, 10.30, 11.15, n.m. 1.30, 2.10, 2.50, 3.30, lo, 6.50C, 7.40, 8.40, 1.25, 12.30. Jerkt rijden niet op jagen. Irkt met C rijden niel temise. WALCHEREN. vanaf 1 Ju'i l920. g: 6.10', 9.15, 12.30, |en 9.12, 12.27, 4.12 I 7.35 van Middelburg Jsingen rijdt op werk- nburg. 7.30*, 10.40, 2.15, geteekende trams fcon- en feestdagen. ;trekkende van Dom- loopt op werkdagen [juli en Augustus door vertrekt des mor- tram van Koudekerke ddelburg-Rottsrdam ■gelegen plaatsen. |an passagiers, jen en vee. MlM.j». 8811. s M. iubü. ui 7 [igustus 1 3 8 5 8 6 i- bgen wordt Woens- erdag 12 uur v.ffli lekomente Rotterd. en Exp -Ordern. v.t. bS, Tel. 2708-2018; B EENHOORN, Tel. W. VAN OOSTER- 282; te Dordrecht ENHEK, Tel. 101. VAN Belastingen. Voor de jeugd. Od tal van punten van de stad zitten n i -/mnprfeesten, maai het on- we 'fi' weer bevordert het welslagen gU!t On Scheveningen bespeurt men met. Op S ,„iiw „evolgen daarvan, vooral de nadeehge gevoigc We vertelden onlangs dat liet zeer aruK was op de badplaats van andere zijde vol" is Nu is het altijd moeilijk daar over een oordeel uit te spreken, aange zien de mensoli in het algemeen en de Schweninger in het bizonder klaagziek is aangelegd. Daar komt nog bij, dat de gemeentebelasting-biljetten dezer da gen ziin losgebroken en schrik hebben verwekt. Misschien dat deze belasting biljetten eindelijk eens de oogen van bet publiek zullen openen en zullen meehelpen om het thans den baas spe tende groepje raadsleden weg te vagen. Het wordt tijd, want, terwijl aan den éénen kant de belastingen moeten stij gen gaat men aan den anderen kant rustig en lustig voort met geld uit te .reven. Vandaag is het eenige duizen den aan opera-subsidie, morgen een millioen aan uitschot der bevolking, uat in eigen villa's gehuisvest zal worden. En aan bezuinigen denkt niemand meer. Minister de Vries heeft in de Tweede Kamer prachtig gezegd „wij zijn armer geworden en wij zullen ons besparingen en bezuinigingen moeten opleggen", maar de eerste die zich die les had aan te trekken, de overheid zelf, denkt er niet over om ze op te volgen. Bezuinigingen zal ieder particulier het eerst doen op weelde-uitgaven. Het is dus te begrijpen, dat men de opera min der bezoekt. Wanneer dan echter de ge meenteraad weer uit de belastingen- kas een flink bedrag gaat bijdragen en dat straks verhaalt op de belastingbe talers, schieten we niet hard op. Op de ambtenaarlijke inrichting zijn tonnen gouds te bezuinigen als men wil.. Zóó is op dit oogenblik vacant het ambt van gemeente-ontvanger. Salaris tal van duizenden. Het is een bekend feit. dat dit ambt het gemakkelijkste baantje is, dat zich laat denken, zelfs zóó, dat bet wel vervallen kon. Men denkt er niet aan om dit te doen. Zóó zouden wij kunnen voortgaan met allerlei lucratieve baantjes cp te noemen, die best vervallen konden en waarmede men duizenden en duizenden Icon uitsparen. Genoeg echter van deze belasting misère. Het kwaad zal zichzelf wel wreken en wanneer straks blijkt, dat het totaal belastbare bedrag is vermin derd, tengevolge van uittocht der rijke ren en niet-vestiging van anderen, zal men misschien zien dat de leer van den boer, die zijn kip welke gouden eieren legde, slachtte, nog een zeer domme leer is. Keeren we even tot ons uitgangs punt terug de zomerfeesten. Tegen woordig zijn de openluchtspelen in de mode. We hebben er al twee gehad, één op het sportterrein Houtrust en één op de onder Wassenaar gelegen buiten plaats Wittenburg. Thans is de derde te wachten op de onlangs voor het pu bliek opengestelde buitenplaats „Mar lot". Deze laatste is een bizonder fraaie plaats. De gemeente is er voor veel Naar het Engelsch van Mrs. HVJNGERFORD Vertaald door S. P. WESSELINK VAN ROSSUM. J7^ (Nadruk verboden.) „Hc kan niet", antwoordde Duran beslist, terwijl hij haar handje met bei de de zijne bedekte. „Hoe kan ik dat, terwijl mijn hart hier is Nadine. ik heb je iief, ik heb je al zoo lang lief gehad. Waarom mag ik je dat niet zeggen, nu hier Waarom mag ik je niet van avond vragen om ,,0, neen O, neen". Zij drukte haar vrije hand tegen zijn borst en maakte een beweging, alsof zij hem wilde weg duwen. Een oogenblik te voren had hij gemeend, dat zij bleek zag, maar nu was zij lijkkleurig eu. in haar spook achtig gezichtje lichtten haar groote, smeekenae, radelooze oogen met eene akelige helderheid. Er was iets in haar wijze van doen, dat niet kon worden misverstaan. Het was niet de schuch terheid van een maagd, maar de doods angst van eene vrouw. Op zijn beurt voelde thans Duran zich verbleeken. „Is er iemand anders zeide hij rus tig. „Ja." .„Pie je liefheeft .T>at heeft hij mij gezegd." „Oranit Boyle is het I" schreeuwde hij geld eigenares van geworden, treeft ze laten opknappen en thans als wandel park opengesteld. Het buitengoed is echter grootendeels bestemd voor villa park, waarvoor het wel geschikt is. Even buiten het Haagsche Bosch, aan den Leidschen straatweg ligt de ingang. Wie daar eens mocht passeeren. doet verstandig even het park in te gaan hij zal zich dat uitstapje niet beklagen. Er is een aardige waterpartij, er is mooi bosschage en er zijn zeer treffende hoekjes. Het gezicht op de groote groe ne weide, die er bij behoort, is inder- daad bizönder mooi. Het doel dat de gemeente heeft ge had rpet den aankoop van deze buiten plaats is niet duidelijk aangegeven. Het negatieve zorg dat niemand anders eigenaar wordt is waarschijnlijk het voornaamste. Behoefte aan bosch, plantsoen of wandelpark bestaat zoo vlak bij het groote Bosch niet naar d^ze zijde breidt de stad zich niet uit en het laat zich ook niet aanzien, dat dit spoedig het geval zal zijn. Nu de zomer weer op z'n best is, ko men dagelijks tal van 'Schoolkinderen van elders hier een dagje doorbrengen. Men ziet ze in lange rijen door de Haagsche straten trekken, meestal in de richting van Scheveningen. Er is één punt dat toch eens de aandacht ver dient, nl. de vraag of men wel goed doet tot vast nummer op het program ma van zoo'n dagje een bezoek te stel len aan dé Gevangenpoort. Stemmen gaan op om het bezoek aan kinderen beneden zestien jaar te verbieden. Wat daar in de vóór-historische moordhol valt te zien, is allesbehalve materiaal voor paedagogie. Monument van Neer- land's schande is deze bergplaats van folter-werktuigen dikwijls genoemd en niet ten onrechte, en juist daarom ware het gewenseht, dat de jeugd niet spe ciaal naar deze schandplek werd ge leid. Er is waarlijk genoeg te zien, dat dit nummer van liet dag-program wel kan geschrapt worden, in de Haagsche pers is het onderwerp weer eens ter sprake gekomen en men is het er vrij wel over eens, dat het beter is de Ge vangenpoort niet langer als publieke vermakelijkheid voor de jeugd open te stellen. Nu in de onmiddellijke nabijheid het standbeeld voor Jan de Witt is ver rezen, geeft dit stellig gereede aanlei ding om een beter moment in de va- derlandsche historie te belichten, door te wijzen op het herstel van het onrecht dat dezen kundigen staatsman is aan gedaan. Voor de Haagsche kinderen is de vereeniging „Vacantie-bezigheid" weer in actie. Dagelijks trekken duizenden kinderen onder geleide naar de duinen of de bosschen in de onmiddellijke na bijheid van de stad. Het vraagstuk van de kinderen in de vacantie waarover de geleerde paedagogen zich nog niet het "hoofd hadden gebroken, is daar mede wel niet opgelost, maar een begin is het. Het euvel der vacantie een maatschappelijk euvel, voor zoover het de kinderen betreft verdient een krachtige regeling. Al is het Haagsche systeem niet afdoende, het is in elk ge val al iets. De leidsters worden geho noreerd met 2.50 gld. per dag en de ge meente betaalt het voor een groot deel. De kinderen genieten, de ouders wor den van veel zorg ontlast en aan de kosten, die anders de straatschenderij met zich brengt, haalt de gemeente liet er wel weer uitEIBER. triciteit welke van anderen beschikbaar zal worden gesteld, het geleiden daar van door primaire hoogspanningslei dingen en het transformeeren in onder stations die rechtstreeks op het pri maire net zijn aangesloten, een naam- looze vennootschap „het Nederland- sche Electriciteitsbedrijf" wordt opge richt. Door die vennootschap kan in bij zondere gevallen worden overgegaan tot den aanleg of de exploitatie van werken tot het-verdeelen of leveren van electriciteit. Aandeelhouders van die vennootschap kunnen alleen zijn a. de Staat b. provincies, of, in plaats van deze maatschappijen, welke electriciteits- voorziening ten doel hebben en waarin provincies of gemeenten overwegenden invloed hebben c. gemeenten d. bedrijven, welke door de Kroon zijn aangewezen of toegelaten. De minister van waterstaat bepaalt, den Electriciteitsraad gehoord, welke hoogspanningsleidingen als primaire in den zin van dit artikel moeten worden beschouwd. Het wetsvoorstel is grootendeels ge schoeid op de leest van het rapport der commissie in April 1919 benoemd om van voorlichting te dienen, omtrent de wijze waarop bet denkbeeld van de electricteitsvoorziening volgens de mee- ning der regeering zou kunnen worden verwezenlijkt. Terwijl de commissie de zorg van de gehèele productie in het algemeen aan den Staat wilde toevertrouwd zien, zou de minister van waterstaat „voor den Staat" willen lezen „een centraal lichaam". Tegenover de meening der commis sie, dat het niet noodig zal zijn, door verbodsbepalingen te verhinderen, dat ook anderen dan de Staat de opwek king van den stroom, de voortgeleiding daarvan onder hooge spanning, en de transformatie voor zoover deze niet ge schieden voor-eigen gebruik, ter hand zullen nemen, stelt de minister, dat de noodige eenheid in de ••stroomlevering niet zou worden bereikt, indien de stroomregeling voor zoover deze niet door ot vanwege den Staat (de in art. t genoemde naamlooze vennootschap) zou geschieden door de regeering ge heel vrij zou worden gelaten. Om die reden is een .verbodsbepaling opgeno men voor het aanleggen en exploitee- ren van inrichtingen en werken als in art. 1 bedoeld door anderen dan den Staat en concessionarissen. Er is een electriciteitsraad die den minister van waterstaat van raad dient in alle zaken de algenieene electrici- teitsvoorziening van het land betref fende. In dien raad zullen de commissaris sen der vennootschap, tot ten hoogste een derde der leden zitting hebben. Electricitejtsvoorziening. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend betreffende de elec- triciteitsvoorziening van het land. Art. 1 bepaalt, dat voor den aanleg en de exploitatie van inrichtingen en werken tot het voortbrengen van elec- uit met een plotseling begrijpen of her inneren hij wist nauwelijks wat en zag haar aan met een blik, die haar door de ziel sneed. „Granit Boyle Neen, die is immers verloofd met miss Grey", zeide zij op doffen toon. Op dit oogenblik scheen zelfs haar hart dood te zijn en zij was verwonderlijk koel en kalm. „En en die ander heeft je lief, zeg je vervolgde mr. Duran, Boyle ver der buiten beschouwing latende en te- rugkeerende tot de gedachte, die hent overweidigd had en die de blijde hoop in hem had gedood, die maandenlang van dag tot dag in hem was gegroeid. „Dat heb ik reeds gezegd". zeide Nadine. Goede hemel, hoe vreeselijk was dit uur Wat zou zij misdreven hebben? Welke misdaad kon zij hebben 'begaan om dit vreeselijke te moeten verduren „En jij houdt ook van hem Hij had zijn handen op haar schou ders gelegd en dwong haar, hem aan te zien. Zij hief haar oogen tol hem op en keek in zijn ernstige, vriendelijke lie ve oogen die, dat werd haar in dit heilig oogenblik duidelijk, alles voor haar waren in deze wereld. „Ik heb beloofd hem te trouwen", antwoordde zij ernstig en met een een voudige waardigheid, die hem ontwa pende. Zijn handen gleden van haar schouders. „Het schijnt, dat ik te laat ben geko men", zeide hij bitter. „Bovendien ver moed ik, dat ik wel nooit eenige kans gehad zou hebben. Hoe oud ben je Die vraag werd zóó plotseling ge- De wijziging der huurcommissiewet. Vanwege den Nederl. Bond van ge- pensionneerden is dezer dagen aan de ministers van justitie en van arbeid een adres gezonden' waarin gewezen wordt op den nieuwen zwaren druk. die de voorgestelde wijziging van de Huur commissiewet van 1917 dreigt te leg gen op die landgenooten, welke niet, zooals fabrikanten, winkeliers, arbei ders en gesalarieerde!!, hunne inkom sten kunnen vermeerderen, en dus me de in de eerste plaats op de gepensi- onneerden. Het adres verzoekt derhalve ernstig om ten behoeve van sommige huiseigenaren die dit noodig mochten hebben, andere maatregelen te treffen en zulks te meer omdat de meest on ontbeerlijke artikelen, voor voedsel en kleeding, mitsgaders de belastingen nog maar aldoor hoogere uitgaven vergen. daan, dat zij er in gewone omstandighe den verbaasd over geweest zou zijn. maar nu was alle gevoel dood in haar. „Twintig", antwoordde zij. „En ik ben vijf en dertig. Een oude man bij jou vergeleken." Hij stiet een korten, harden lach uit, die haar hevi ger trof dan alles wat hij tot nu toe ge zegd had. „In mijn oogen ben je nooit oud ge weest", zeide zij de woorden kwamen haastig en als onwillekeurig van haar lippen. Hij hield 'haar aan dat woord. „Dus heb je aan mij gedacht Neem ik een plaatsje in je hart in riep hij met zulk een innig verlangen in zijn stem, dat haar kracht gebroken werd. Zij zag hem aan. Hun oogen ont moetten elkaar. Zij kon at zijn liefde en zijn verdriet in de zijne lezen en waf zag hij in de hare Wat het ook mocht zijn, het gaf hem aanleiding zijn armen naar haar uit te strekken. „Nadine.' luister naar mij geef mij een kans 1" riep hij. Maar zij deinsde voor hem terug. „Is dat edelmoedig Is dat eerlijk fluisterde zij met gesmoorde stem. „Ga heen, ga heen Zij wendde zich van hem af. Hij wilde haar volgen, maar zij wees hem met een driftige handbeweging terug en spoedde zich voort in de donkerte van den vallenden avond. De duisternis was plotseling gevallen. Van welken aard hun verhouding in de toekomst ook mocht zijn en op dit oogenblik scheen er inderdaad niet veel hoop te bestaan zoo mocht hij haar op dit Voor motor- en wiel- r ij d e r s. Nu kort geleden enkele nieuwe artikelen zijn ingelascht in de motor- en rijwielwet, achten wij het niet overbodig deze ter kennis te bren gen van onze lezers. Men neme er dus goede nota van. De bestuurder van een motorrijtuig of rijwiel, waarmede over een weg of rijwielpad wordt gereden, is verplicht "a. ingCVal hij voornemens is plotse ling vaart te verminderen of stil te houden, van dat voornemen tijdig te doen blijken, door het goed zichtbaar op en neer toewegen ter zijde van het rijtuig of rijwiel van een der armen of een stok of ander voorwerp, indien door het niet-geven van dat teelten de vrijhied of de veiligheid van het ver keer op dien weg of dat rijwielpad zou worden belememrd of in gevaar ge bracht b. ingeval hij voornemens is van richting te veranderen, van dat voorne men tijdig te doen blijken door het goed zichtbaar uitsteken van een der armen of een stok of ander voorwerp in de richting, welke zal worden ingeslagen, indien door het niet-geven van dat tee lten de vrijheid of de veiligheid van het verkeer op dien weg of dat rijwielpad zou worden belemmerd of in gevaar gebracht." Om langer te leven. Een onderwerp dat zeker aller belang stelling heeft, zoodat ieder gaarne luis tert naar hetgeen daarover te vertellen valt. De Londensche arts Weber heeft eens nauwkeurig nagegaan aldus schrijft de „Haagsche Post" hoe een honderdtal zeer oud geworden nten- schen geleefd haden, en toen bleek, dat ze bijna allen steeds zeer matig leef den. veel in de buitenlucht verkeerden en slechts zeer weinig vleescii aten. Om lang te leven is het vooreerst noodig de doodsoorzaak van ouders of grootouders te kennen. Dan zijn maat regelen te nemen' om minstens die. dit speciale individu dreigende doodsoor zaken te voorkomen. Algemeen weet en erkent men dit voor de tuberculose, doch vcior andere ziekten als aderver kalking en beroerte geldt dit evenzoo. Die menschen doen bijv. goed niet te rooken en niet te drinken. Om het vaat stelsel jong te houden, aderverkalking te voorkomen, zijn verschillende lichaamsoefeningen uitstekend. Een der beste oefeningen is wel het wandelen, waardoor én de hartwerking én de ademhaiing krachtiger wordt. Een wan deling van drie uur, over den geheelen dag verdeeld, is voldoende. Slecht weer inag geen beletsel zijn. Behalve die kleinere dagelijksche wandelingen is het zeer nuttig eens per week een wandeltochtje te maken van vier tot zes uur. Een gewichtsverlies van drie tot zeven pond is daarvan wel het gevolg, miis men dien dag matig is mei eten en vooral met drinken. Ook voor oudere menschen, mits zij vrij van kwalen zijn, is het geoorloofd dergelij ke grootere wandelingen te maken. Evenzoo is dit het geval met de zoo nuttige zomervoettochten van liefst minstens drie a vier weken. Wandelefl, bergkümmen, kortom sport, is dus een uitstekend middel om de gezondheid te verbeteren, het leven te verlengen. Toch heeft dr. Van Dieren volkomen gelijk met te waarschuwen tegen de record- maniakken en de velerlei krankzinnige wedstrijden, waarbij de sport niet het leven harer beoefenaars verlengt, maar integendeel verkort. Molkte gaf den raad, matigheid in alies. Groote matigheid vooral is noo dig bij het gebruik van vleesch en eie ren, ook als zoogenaamde versterking. Hoe ouder de mensch wordt, des te minder heeft hij behoefte aan voedsel. Het magerder worden is voor oudere menschen niet nadeelig. Dat de mensch zich hoeden moet late uur toch niet alleen laten gaan, met die uitdrukking van hartstochtelijk verdriet in haar oogen. Hij vofgde haar. Toen hij haar had ingehaald, legde hij zijn hand op haar arm en verdroeg zwijgend den ver wijtenden blik, waarmee zij hem aan zag. „Wees niet bang, dat ik u opnieuw zal lastig vallen. Maar ik mag u niet alleen laten op dit uur. Kom. ik zal u thuis brengen." „Waneer u mij maar met rust wilde laten", zeide zij mat. „Duld mij nog een poosje het zal niet voor lang zijn", zeide Duran fee der en zóó beteekenisvol, dat zij haar gezicht met beide handen bedekte en in een bitter schreien uitbarstte. „is het zoo hard te dragen Schrei maar uit. het zal je goed doen", zeide hij vriendelijk. Nadat zij een beetje kal mer was geworden, trok hij haar hand door zijn arm en bracht haar terug naar een piek, waar het gedruisch der voer tuigen duidelijker werd. „Ik moet zeker weten, dat je weer veilig bent", zeide hij dan. „Sta mij dan ten minste eene gunst toe. Ik beloof je, dat ik geen woord tot je zal spreken van dit oogen blik af. totdat ik je in je moeders huis zal zien binnentreden. Laat mij er je heen brengen." Een zachte druk van haar vingers op zijn arm was .het eenige antwoord dat hij ontving, maar het was hein vol doende. Hij riep een voorbijgaand rij tuig aan, liet haar instijgen en stapte snel mee in. Getrouw aan zijn woord, onthield hij INGEZONDEN MEDEDEEUNGENI Oorzaken en behandeling varr eczeem. Eczeem is dikwijls te wijten aan bloedarmoede, lichamelijke of geeste lijke inspanning. Ook kan het een ge volg zijn van besmetting, het voortdu rend omgaan met natte of droge waren in winkel of werkplaats, of overgevoe ligheid voor buitengewone warmte of kou. De behandeling eischt veel zorg en zindelijkheid. De lijder'dient eenvou dige, voedzame spijzen te gebruiken en vooral zwaar voedsel en alcohol te vermijden. Geregelde stoelgang is noodzakelijk verstopping verergert de kwaal. Tot beteugeling der ontsteking en om de last van eczeem te doen ver dwijnen, bestaat niets beters dan Fos ter's Zalf. Deze verdrijft de prikkelin gen en de geneigdheid om de aange dane plaatsen te krabben. Foster's Zalf heeft een antiseptische, verzachtende en heeiende werking, droogt niet te spoedig op, Iaat zich niet te gemakkelijk afvegen -en dringt tot op iedere aangedane plek door. Deze zalf is zeer succesvol bij alle jeukende huidkwalen en heeft tal van hardnekkige en langdurige gevallen genezen. Zij is ook een uitstekend ge neesmiddel voor aambeien. Foster's Zalf (Iet op den juisten naam) is te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstraat 13, a 1.75 p'. doos. 36. voor alcohol- en jrirfotine-vergiftiging, spreekt wel van zelf. De mensch heeft slaap noodig, maar te veel slapen ('langer dan acht uur)is nadeeliger dan te kort. Slapen op den dag is voor iedereen slecht en ook onlogisch. Arbeid is nuttig en noodig voor de gezondheid. Dat het leven verlengd wordt door goede huidverzorging, zin delijkheid en baden, weet tegenwoordig iedereen, al doet lang niet iedereen er aan mede. Bij de aanmoediging tot ar beid, geestelijk en lichamelijk, moet ge zegd worden, dat ook hier weer zooals overal, een teveel schadelijk is. De boog kan niet altijd gespannen zijn, daarom moeten tijden van voldoende rust op gedanen arbeid volgen. Vacan- tietijden zijn daarom ook een middel tot verbetering der gezondheid, ter ver lenging van het leven, Bij de Amerikaansche Norfolk- en Westspoor heeft men thans ontzagge lijk groote locomotieven in dienst ge steld, welke volgens het type Mallet zijn gebouwd. De radstand der uiterste wielen is 17.34 M. De radstand dei- vaste wielen onderling 1.73 M„ zoodat nog gereden kar. worden in bochten van 100 M. straal. De keteldruk be draagt 16.2 Atm. Het totaa! gewicht is 265 ton, terwijl het wrijvingsgewicht van 235 ton drukt op drijfwielen, welke een middellijn bezitten van 1.422 M. De kete! heeft een doorsnede van 2.5 M„ waardoor zoowel de schoorsteenen als de dom vrijwel zijn verdwenen. De ke tels zijn ingericht voor mechanisch stoken, terwijl de roosters een opper vlakte -hebben van 8.9 M'J. APOTHEEK GEOPEND. Zondag 1 Augustus is de Apotheek geopend van den heer A. J. VAN OCKENBURG, Groenewoud. HOOGWATER TE VLISSINGEN. (Zomertijd.) Augustus v.m. n.ra. Zondag 1 3.09 3.16 Maandag 2 3.44 3.50 Dinsdag, 3 4.14 4.26 Woensdag 4 4.47 5.— Donderdag 5 5.24 5.30 Vrijdag 6 6.05 6.24 Zaterdag 7 L.K. 6.55 7.14 cr zich van tot haar te spreken, totdat zij haar huis had bereikt, en zelfs toen uitte hij slechts 'n stijf „goeden nacht", terwijl hij der. koetsier order gaf. hem naar de stad terug te rijden en hem in Pail Mali af te zetten. HOOFDSTUK XII. „Die kerels zijn tegenwoordig zoo moeilijk op te sporen en onze recher che-dienst is zoo verbazend onvolko men." „ik heb hem niet noodig", zeide Mil- iicent. ..Wanneer ik mijn smaragden maar terug krijg. Ik zei van morgen tegen tantetje, hoe merkwaardig hel toch is, dat beiden, Lady Valworth je moeder en ik het slachtoffer van inbrekers zijn geworden." „Vreemd, diezelfde gedachte had ik van morgen ook", zeide Granit, terwijl hij .glimlachend zijn witte tanden liet zien. („Wat zou hij iemand daarmee venijnig kunnen bijten", dacht zijn ver loofde, terwijl zij hem aankeek). „Wel toevallig, hé Maar het moet erkend worden, dat jou verlies zelfs grooter is dan het hare. De smaragden waren weergaloos en zullen overal veel geld opbrengen." ..Een verlies voor jou ook, Granit", zeide mrs. Brand, „je aanstaande vrouw met een glimlachje tegen Millicent zal wel iets van haar prestige verlie zen, nu zij heeft opgehouden de bezit ster van die beroemde juweelen te zijn". „Mijn toekomstige vrouw", zeide Granit galant, „heeft geen enkei juweel noodig om haar tot de mooiste vrouw van Engeland te maken." (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 5