mJ'rmineieiiieuws SPORT BUITENLAND bicden van bet venten langs de straat op Zondagen. Spr. wijst op het hinder lijke van het leven dat de ijswagens veroorzaken bij de kerkgangers. De heer Jobse wil de verkoopers niet benadeelen en zal tegen het voorstel stemmen. De heer Daniëlse zegt, dat dan ook tiet venten van melk op Zondag moet verboden worden. De heer Holthuijzen zat tegenstem men, omdat men hier iemand in zijn bedrijf door zou 'benadeelen. De heer Suurmond zou het bellen der ijskarren in de omgeving der kerkge bouwen willen beletten. Het voorstel-Arendse werd gesteld in handen van Burg. en Weth. om advies. Het kohier van de hondenbelasting werd goedgekeurd. Rondvraag. De heer Melis zeide, dat er thans een voltallige vergadering van den raad is en wenschte nu behandeling 'der vraag of de raadsvergaderingen zullen geo pend en gesloten worden met gebed. De heer De Pagter vraagt of de voor zitter zonder aandrang uit den raad aan dit verzoek wenscht te voldoen. Zal de raad hierover moeten stemmen, dan zal hij tegen stemmen. Ook de heer De Visser wijst er op, dat het verzoek tot den voorzitter per soontijk is gericht. De voorzitter zegt, dat niet hij maar de raad moet beslissen en hij is gene gen om bij aanneming een formulier gebed voor te lezen. In stemming gebracht, werd met 6 tegen 5 stemmen, rechts tegen links, besloten het gebed niet in te voeren. De heer Jobse wil het salaris van den jongsten beambte ter secretarie van 5 op 7.50 per week brengen De heer De Pagter wenscht uitstel tot de volgende vergadering, daar dit punt niet op de agenda voorkomt. Alzoo werd besloten. Ais leden der commissie tot contro leeren der rekening van de distributie der aardappelen werden benoemd de heeren Elmendorp, Kodde en De Pag ter. De heer Melis deelde nog mede, dat de steen voor de Kanaalstraat is goed gekeurd en spoedig met verlegging zal worden begonnen. Verder deelde spre ker mede, dat de eigenaars van eigen dommen in de Cevaalstraat een vol macht zullen teekenen zoodat ook daar net 'bestrating en rioleering zal kun nen aangevangen worden. Na eenige bespreking werd besloten tot aanbesteding van dit werk. De heer Arendse vroeg nogmaals uit breiding van het burgrelijk armbestuur. Besloten werd dit met 2 leden te ver- meerderen. Op een verzoek van den heer Elmen dorp om plaatsing en verplaatsing van eenige lantaarns, zal door Burg. en Weth. gelet worden of de mogelijkheid en noodzakelijkheid hiervoor bestaat. De heer Elmendorp vroeg tegen een volgende vergadering aan de orde te stellen herziening van het reglement van orde. Burg. en Weth. zullen in een volgen de vergadering meteen voorstel komen. De heer Elmendorp wees ook nog op het weer te laat uitgeven van de belas- tingbiljeten van den hoofdelijken om slag. Besloten werd voor hen, die hiervan gebruik wenschen te maken, boekjes verkrijgbaar te stellen om hierop te kunnen betalen. Aanvragen daartoe moeten gericht worden aan den secretaris. Nog vroeg de iheer Elmendorp den burgemeester uren te stellen, waarop hij te spreken is voor de burgerij. De burgemeester zal door aanplak king dit bekend maken, maar hij wijst er op dat het moeilijk is voor ieder de geschikte uren te bepalen. De heer Suurmond wenschte beper king der snelheid voor auto's en moto ren. Besloten werd borden te plaatsen, waar dit door Burg. en Weth. noodig zal worden geacht. De heer Jobse stemde tegen dit voorstel. Ook vroeg de heer Suurmond of ant woord ontvangen is op een schrijven aan de directie der spoorwegen om trent een loslijn te dezer plaatse. De voorzitter zeide, dat op het laatst gezonden schrijven, waarin mededee- ling gedaan wend dat het gemeente bestuur van Souburg en Ritthem en de landbouwvereeniging in de kosten wil den bijdragen, nog geen antwoord is ontvangen. Hierna werd de vergadering geslo ten. VLISSINGEN, 31 JULI. Door Burg. en Weth. is de zomer- vacantie van school E (Wagenaar- straat) verlengd tot en met 31 Augus tus. In verband hiermede zullen nieuwe leerlingen voor deze school eerst met 1 September worden toegelaten. In de week van 23 tot 30 Juli werden in het gewone bad 747 baden geno men, waarvan 327 door dames en 420 door heeren en in het volksbad 402, waarvan 102 door dames en 300 door heeren. De temperatuur van het water was gemiddeld 62 graden en de hoogste temperatuur van de lucht 69. Aan den heer H. Seegers, aannemer alhier, is door de woningbouw-vereeni- ging „Bosch en Duin" te Bloemendaal onderhands opgedragen het bouwen van 56 middenstandswoningen. De melkprijs. De melkfabrikanten te Middelburg en te Vlissingen heben besloten, den melkprijs niet met 3 cent te verhoogen zooats de melkieveranciers hebben vastgesteld, doch slechts met één cent en den kleinhandelsprijs dus met in gang van Maandag a.s. gebracht op 18 cent per liter. Er is deze week veel meer melk geleverd kunnen worden dan de vorige weken en dit is mede oorzaak dat aan den wensch der boe ren niet wordt voldaan. Hier ter stede is een comité opge richt toi steunverleening aan de nabe staanden van de 54 slachtoffers onder het marine-personeel, gedurende den oorlog en tot oprichting van een monu ment voor de slachtoffers te Den Hel der. De kermis te Middelburg. Niet alleen dat de kermis te Middel burg, die tot verleden jaar toe 10 dagen duurde, nu tot 6 dagen is ingekrompen, maar ook het sluitingsuur is niet on belangrijk vervroegd. Op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Zaterdag moe ten de kermisinrichtingen te 12 uur en de café's te half één sluiten, des Don derdags de kermisvermakelijkheden te één uur en de café's te half twee, Vrij dags respectievelijk te half één en te één uur. De muziek in café's moet ein digen bij het sluiten der kermisinrich tingen. Het tapvetbod geldt van Zon dagnacht 12 uur tot Zaterdagnacht 12 uur, en dit is mede een van de oorza ken, dat ook voor den Zaterdag het sluitingsuur der café's op het gewone uur blijft vastgesteld. Te Schuddebeurs, bij Zierikzee, is in den ouderdom van 57 jam overle den jhr. mr. J. W. D. Schuc-becpie Boeie, vroeger rechter in de arrondis- sements-rechtbank aldaar en wethou der. KERK- EN SCHOOLN1EUWS. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor de toezegging van beroep naar ierseke door ds. N. Luijendijk te Scherpenisse. Vacatures in de Herv. Kerk. Van de 1652 predikantsplaatsen in de Ned. Herv. Kerk, verdeeld over 1360 gemeenten, waren er op 1 Juli jl. 232 vacant, d.i. 14 Wanneer men weet, dat het aantal in de theologie studee renden zeer gering is, dat er niet alleen door emeritaat en overlijden menig pre dikant afvalt, maar ook omdat andere betrekkingen aanvaard worden, dan kan men zeggen zonder overdrijving, dat de 20 bereikt' zal zijn. De hoofd oorzaak vaii dit hooge percentage is de lage bezoldiging. Voor de akte Engelsch lager on derwijs is te 's-Gravenhage geslaagd mej. P. C. van Driel te Middelburg. Het N. O. G. In de jaarvergadering van het N. O. G. te Groningen, werden de fusie-voor stellen der afdeelingen Amsterdam, Rotterdam, Zaandam, Utrecht, Ensche dé, Lonneker en Hoorn, vereenigd in één voorstel teneinde zich rechtstreeks tot den Bond van Nederlandsche On derwijzers en de Vereeniging van Hoofden van Scholen te wenden, met een voorstel, een gemeenschappelijke commissie van onderzoek in te stellen, teneinde een basis te vinden voor een fusie met deze onderwijzersvereenigin- gen. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. RECHTSZAKEN. De rechtbank te Middelburg heeft rechtsingang verleend tegen den 50- jarigen A. F. A. V. uit Nijmegen, thans gedetineerd, beklaagd van onzedelijke handelingen met een 10-jarig meisje, gepleegd te Vlissingen Moord op zijn vader. De rechtbank te Tiel heeft een 17- jarigen jongen te Gameren wegens po ging tot moord op zijn vader voor waardelijk veroordeeld tot een gevan genisstraf van een jaar met een proef tijd van 3 jaar. Overtreding lnvalidiiteitswet. Voor het kantongerecht te Purme- rend stonden terecht twee veehouders uit de Beemster, die de Invaliditeits wet hadden overtreden, door te weige ren voor hun arbeiders rentezegels te plakken, hoewel hun daarvoor de ren- tekaart was aangeboden. Een der overtreders voerde aan, dat hij aldus gehandeld had, omdat er nog meer werkgevers waren, die nog geen zegels geplakt hadden en ook, dat hij onmiddellijk na 't dwangbevel aan zijn verplichtingen had voldaan, weshalve hij het terechtstaan onrechtvaardig vond. De andere beklaagde vond de Invaliditeiitswet onrechtvaardig. Dit alles nam echter niet weg, dat de wet was overtreden en derhalve tegen beiden een geldboete of hechtenis werd geëischt. Bij uitspraak van den kanton rechter zijn de overtreders veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen hechtenis en 20 boete of 20 dagen hechtenis. VOETBAL Wedstrijd-programma voor a.s. Za terdag 2e serie V.I.O.S. (r)Neptunus, n.m. 2 uur OlympiaVictoria n.rn. 3.10 uur winner (D.O.S. 2Unitas) tegen den winner (OlympiaVictoria) n.m. 4.20 uur Ie serie MarineVolharding, n.m. 5.30 uur 3e serie winner E.D.O. 2S.O.D.A. tegen V.I.O.S. (e) n.m. 6.40 uur N.A.D.A. tegen verliezer D.O.S. 2 Unitas n.m. 7.50 uur. Zondag speelt „Vlissingen I" tegen „.Middelburg I" om een door een sport vriend uitgeloofde medaille. Kampeeren. Ofschoon het den laatsten tijd nu niet zuik aantrekkelijk weer is voor de jongelui om naar bui ten te trekken, heeft de hier wel beken de J. O. V. toch haar voor de vacantie vastgesteld programma niet gewijzigd en is 11. Woensdag vertrokken naar Oranjezon en heeft rddaar in de duinen hare tenten opgeslagen, na verkregen toestemming van de betrokken auto riteiten. Om 8 uur werd van de Remise afge marcheerd. Er was echter nog niet ver geloopen, toen een vrachtauto zoo wel willend was, haar vracht belangrijk te vermeerderen, door de leden met pak en zak op te nemen en ze tot op slechts een half uurtje afstands van de bestem- mingrte brengen. Onder het prachtigste weer werden de tenten opgezet en allen hadden de schoonste verwachtingen. Deze zijn nu wel eenigszins teleurge steld, daar het de laatste dagen en vooral des nachts hevig regende, maar steeds heerscht in het kamp de meest opgewekte stemming en gaat het er vroolijk toe, al moet de tijd meest bin- nentents worden doorgebracht. Maar de hoop op mooi weer doet leven, en Vlissingsche jongens houden immers vol 1 Het eind der excursie is bepaald op Vrijdag 5 Augustus. Luchtvaart Door luitenant Halli- wel is het snelheidsrecord bereikt met een Handley Page van den Royal Aeriai Mail tusschen Londen en Brus sel. Hij verliet om 4.19 n.m. met een passagier en bagage gevoegd bij de post, Criklewood en bereikte Brussel 5.55 n.m. Na zijn passagier en zijn zending ter bestemder plaatse te heb ben gebracht zette hij zijn tocht voort met Belgische lading naar Amsterdam, dat hij 8 uur n.m. bereikte, haaide ver volgens de Hollandsche post te Rotter dam, die hij op denzelfden dag naar onden bracht. Dit is de eerste maal, dat de luchtdienst LondenBrussel Amsterdam in één dag kon worden af gelegd. MARINE EN LEGER. Bij het departement van marine is bericht ontvangen, dat Mr. Ms, pant- serdekschip „Zeeland", onder bevel van kapitein ter zee G. F. Noordhoek Hegt, 29 dezer te Kopenhagen is aan gekomen. Leger-prorr.otie. Bij Kon. besluit zijn bevorderd bij de infanterie tot commandant der IVe di visie, de generaal-majoor M. D. A. Forbes Wels, van den grooten staf, tij delijk bevelhebber in de Ie mil. afd., te vens tijdelijk commandant der stelling van Amsterdam, zulks onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordig bevel; tot generaal-majoor, commandant der lie divisie de kolonel Th. F. J. Muller Massis, militair attaché te Berlijn commandant van de IVe brigade, de kolonel T, J. Hanegraeff, commandant van de Ille brigade, onder eervolle ont heffing uit zijn tegenwoordig bevel; tot kolonel, onderscheidenlijk commandant van de IXe, VlIIe, Hie en He brigade, de luitenant-kolonel W. L, F. C. ridder van Rappard, commandant van het re giment jagers, alsmede de luitenant kolonels jhr. H. W. Storm van 's-Gra- venzande, W. H. C. Boellaard en A. Hogervorst, resp. commandant van het 7e, het 14e en het 12e reg. tot com mandant, onderscheidenlijk van het regiment jagers en van het 7e regiment, de luitenant-kolonels W. S. A. A, H. M. van Rijswijk de Jong en P. G. van Dru- nen, resp. commandant van het 15e en het 17e reg., voor zooveel laatstge noemde betreft onder eervolle onthef fing uit zijn tegenwoordig bevel tot luitenant-kolonel, onderscheidenlijk commandant van het 12e, het 14e en het 17e, het 15e en het 9e regiment, de ma joors W. C, Th. ter Beek, J. E.. Gley- steen, H. J. L. Kroon, C. E. Nardten en H. A. G. L. La Fors, resp. van het 11e, het 17e, het 17e, het 10e, en het 9e reg tot majoor, onderscheidenlijk bij het 17e, het 17e, het 7e, het 20e en het 9e reg,, de kapiteins J. M. Sluys, A. M. van Genderen, H. H. Timmermans, H. Bierman en J. E. L. Haenecour, resp. van het 8e, het 6e, het 18e, het 16e en het 13e regiment, laatstgenoemde com mandant van de tweede school voor verlofs-officieren der infanterie bij den staf van het wapen tot gene raal-majoor inspecteur der infanterie, de kolonel A. J. W. van der Grinten, commandant van de He brigade. Torpedo- en onderzeedienst. In de organisatie van den torpedo- en onderzee-dienst zal binnenkort eene verandering worden gebracht. De „Ko ningin Emma" te Willemsoord en de „Schorpioen" te Vlissingen worden als torpedo-instructieschepen opgeheven. De eerste is bestemd om als wacht schip te Willemsoord dienst te doen. De „Neptunus" zal aldaar buiten dienst worden gesteld. De „Schorpioen", die eveneens buiten dienst gaat, zal naar 's rijks werf te Hellevoetsluis worden overgevoerd, ter opneming in conserva tie. De „Cornells Drebbel" blijft be stemd als stationsschip voor onderzee booten te Vlissingen. Aan de Z-booten zal zelfstandig commando worden ge geven en de „HeimdaU", die voor luchtvoorziening bij den torpedodienst dienst deed, zal mede worden buiten dienst gesteld. De overige diensten, met den torpe dodienst verband houdende, worden bij den wachtschips- dan wel bij den on derzeedienst ingedeeld. De tot commandant van de Ille in- fanterie-brigade benoemde kolonel W. H. C. Boellaard, thans commandant van het 14e reg. inf. alhier, komt te Bergen op Zoom in garnizoen. DE ONDERHANDELINGEN OVER EEN WAPENSTILSTAND. De „Dailly Chronicle" schrijft, dat de Russische regeering waarschijnlijk het voorstel der Engelsche regeering be treffende het zenden der handelsverte- genwoordigers zal aannemen, als hel haar werkelijk ernst is met haar goede bedoelingen. Het blad zegt, dat de eigenlijke proefneming met de welgemeendheid van deze bedoelingen vandaag begint met den aanvang van de Russisch- Poolsche onderhandelingen over den wapenstilstand. De sovjet-regeering heeft het Poolsche voorstel tot het slui ten van een wapenstilstand op 24 Juli aangenomen, maar de onderhandelin gen daarover 6 dagen uitgesteld. Dit tijdsverloop is volgens het door henzelf uitgegeven legerbericht door de Russi sche troepen gebruikt, om dubbel zoo hard te vechten en door het bijzonder krachtig aanvallen de troepen dichter bij Warschau te brengen. Wij zullen nu moeten zien zegt de „Daily Chronicle" of zij inderdaad onmiddellijk en éérlijk zullen ophou den te vechten, of dat zij de schijnon- derhandelingen over een wapenstil stand zullen rekken, ten einde hun mi litaire voordeelen uit te buiten. Het En gelsche voorstel is slechts gedaan op irwaarde, dat Rusland den eersten weg inslaat. Krassin en zijn familie worden 2 Augustus te Londen ver wacht en de andere sovjetafgevaardig den zullen waarschijnlijk op denzelfden datum aankomen. EEN RUMOERIGE RIJKSDAG ZITTING. Bij de beraadslagingen over het wetsontwerp tot afschaffing van den algemeenen dienstplicht kwam het in de gisteren gehouden zitting van den Duitschen Rijksdag wederom tot groo- te lawaai-scénes. Weder was het de Duitsch-nationale afgevaardigde, gene raal Von Gallwitz. ter eener zijde en de onafhankelijke dr. Rosenberg aan den anderen kant, die den storm ver wekten. Von Gallwitz noemde de Dui'tsche mannen gelukkig die op het veld van eer gevallen zijn en dus niet meer den ondergang van het rijk behoeven te zien. Bij deze woorden braken er luide bijvalsbetuigingen van de rechterzijde los, terwijl de linkschen „doodgraver" sch reeuwden. Nadat Von Gallwitz zijn rede geëin digd had, sprak dr. Rosenberg, wien dezelfde ontvangst bereid werd als den vorigen dag (luid geschreeuw en hoon- geroep van rechts). De nationaal-ltberalen verlieten we derom demonstratief de zaal. Bij hen sloot zich bijna de geheele Duitsche volkspartij aan. Na Rosenberg sprak von Kardorff van de Duitsche volkspartij. Ook tij dens zijn rede ontstonden er weer la- waai-scènes. HOOGE BELASTING IN ENGELAND. De belastingwet van Chamberlain, die het land de zwaarste belastingen oplegt, welke ooit in Groot-Brittannië geheven zijn, en die een oorlogswinst- belasting helt van 60 is in derde le zing in het Lagerhuis aangenomen. In antwoord op geuite critiek gaf Cham berlain toe, dat de grens der belast baarheid bijna bereikt was, doch wei gerde een amendement aan te nemen, waarin werd voorgesteld, dat het grootste deel van de betalingen, welke gedaan moeten worden ter verminde ring en afdoening van de oorlogsschuld op de schouders van het nageslacht zou worden gelegd. Sprekende over de bezuinigingen, die sedert den oorlog in gevoerd zijn, toonde hij aan, dat het grootste bedrag, dat is uitgegeven, ge weest is in 19181919, te weten 3416 inillioen. Het afgeloopen jaar is dit be drag verminderd tot 2160 millioen en dit jaar tot 1282 millioen, waarbij niet gerekend is het geld dat bésteed is voor afdoening van schulden. Dit is een ver mindering van uitgaven voor 1920 met meer dan 1000 millioen en een vermin dering van meer dan 820 millioen tus schen verleden jaar en dit jaar. Dit is bereikt, niettegenstaande het feit, dat het bedrag der oorlogspensioenen en andere door den oorlog noodzakelijk gemaakte uitgaven is gestegen. DE DEBACLE VAN HET POOLSCHE LEGER. Gisteren zijn de Poolsch-Russische onderhandelingen over den wapenstil stand begonnen. Vermoedelijk zullen de Russen die besprekingen rekken om hun overwinningstocht in de richting van Warschau nog te kunnen voortzet ten. Hoewel Lloyd George gisteren in het Lagerhuis 'meedeelde, dat volgens zijn inlichtingen, de opniarsch is ver traagd, geeft het Russisch stafbericht van 29 dezer nog aan, dat „het offen sief zich met succes ontwikkelt." Zal Rusland Polen harde vredes voorwaarden opleggen De meenin gen daarover zijn in bolsjewistische kringen zelve verdeeld. Litwirtoff ver klaarde in een interview te Kopenha gen, dat Rusland geen misbruik zal ma ken van zijn militair succes, maar het beginsel van zelfbeschikkingsrecht zal toepassen en aan de wereld zal bewij zen, hoe weinig oorlogszuchtig de po litiek van Rusland was. Daarentegen schrijft Radek in de „iswestia" De mannen, die de misdaad begingen om het Poolsche volk tegen de vredelie vende klasse der Russische arbeiders op te zetten, durven zich met vredes voorstellen tot het Russische volk te wenden. Zij hopen, dat wij die judassen zullen vertrouwen, die het Poolsche volk aan de Entente verkocht en ban kroet gemaakt hebben. Het Poolsche volk moet weten, dat elke dag, dat de ze regeering langer aan het roer blijft, een gevaar te meer is dat de oorlog zal voortduren." DE OVEREENKOMST VAN SPA, In de Fransche Kamer heeft Milte- rand betoogd, dat het kolenvraagstuk vóór alle andere kwesties gaat De overeenkomst van Spa zal kolen ver schaffen tegen een prijs, welke 1/5 van den tegenwoordige bedraagt. Hij toon de aan dat door het aan Duitschland verleende voorschot dit land er belang bij heeft zijn verplichtingen na te ko men. De geallieerden hebben een voor-' keur op alle bezit van Duitschland, dat niet in de mogelijkheid is om, zooals het poogde te doen, over zijn goederen te beschikken ten einde zich bij de neu tralen te ravitailleeren. De geallieerden hebben Duitschland verplicht hun be middeling te gebruiken om voorschot ten te erlangen. Dit is een der eerste voordeelen van de regeling te Spa. Er is een ander voordeel dat uit de overeenkomst van Boulogne voort spruit. Wij zijn, aldus Millerand, vol komen vrij bij .het eischen van de beta ling van Duitschiand's schuld, indien ge weigert om het voorstel aan te ne men, vervalt de verplichting, om voor schotten te verstrekken, doch tegelij kertijd vervalt dan de kolenovcrcen- komst, alsmede de regeling van de ver bintenis der Duitsche regeering. De controlecommissie zou verdwijnen, als mede de clausule, welke tot de bezet ting van het Roerbekken machtigt. Door het verwerpen van het voor stel zouden onzen Belgischen en ltai- aanschen vrienden hoeveelheden kolen worden onthouden, tot welker levering Duitschland zich verbonden heeft. Meer dan ooit is een nauwe eensgezindheid tusschen de geallieerden noodzakelijk. Millerand eindigde met een beroep te doen op den politieken zin van de Ka mer om het secundaire van het voor naamste te onderscheiden, en voegde er aan toe dat er geen twijfel over het antwoord bestaat. NIEUWE BETOOGINGEN TE BRUSSEL. Ook gisteren hebben de oud-strijders nog betoogd, hoewel hun aantal veel geringer was dan eergister. Van 9 uur af stroomden de betoogers op den bou levard d'Anvers samen. De burgemeester van Brussel had alle samenscholingen en optochten in het gebied der stad Brussel verboden. De Brusselsche politie maakte het be sluit aan de betoogers bekend, die reeds op Brusselsch grondgebied ston den. Ze trokken zich op het gebied van de aangrenzende gemeente St. Jans Molenbeek terug en bleven staan ach ter de grenslijn, welke langs de Lae- kenstraat loopt. Vele verminkten wa ren ter plaatse. Het bleef rustig, tot de gendarmen te paard kwamen aangere- reden. Ze werden begroet met een ein deloos gejouw en gefluit der betoogers, die te ongeveer 11 uur een paar dui zend man sterk waren. Het schelden te gen de gendarmen duurde voort en het geduld van den commandant raakte ten einde. Een betooger poogde een gendarme van het paard te trekken. Dan beval de commandant aan de politie den kerel aan te houden, die hem een allersme- rigst verwijt had toegeworpen. De po litie deed het, waarop een oorverdoo- vend gehuil opsteeg. „Gendarmen vooruit 1" klonk het. En in vollen galop, met getrokken sabel, stormden de gendarmen vooruit. De betoogers stoven uiteen; een gen darme stortte vaji zijn paard en brak zijn been. Een invalide, die op een stok steunde, bleef ondanks dc hevige char ges, te midden van den boulevard staan en hij verweet een gendarme zijn laag optreden. Hij haalde een groot mes uit zijn zak en stormde er op los. Enkele betooger brachten hem tot bedaren. Na de charges, welke tot bij het Lu napark werden uitgevoerd, trokken de betoogers zich op Molenbeek terug. Aanhoudingen hadden niet plaats. De menigte betoogers groeide met het uur.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2