'HEME Burgerlijke Stand geHul!indastormde de geweldige.massa met de vaandels voorop naar het par Ie ment. Met den kop van een viaggenstok werden de ruiten van de ingangsdeuren die gesloten waren, ingeslagen. Enkele betolgers drongen langs de opening binnef en spoedden zich on, de deuren te openen. Waar dit niet ging, werden nogmaals de ruiten ingeslagen. Hon denden en honderden betoogers trokken het gebouw binnen. Dan ging het in een ■stormloop de trappen op naar den Se naat en de Kamer, btoelen, tafels en banken werden op zij geworpen. Solda ten en kamerbedienden boden slechts lichten tegenstand. De vrouwelijke be dienden huilden en vluchtten weg. De ruiten vliegen andermaal stuk. Zwaar Dioffen de stappen der invallers op de plankenvloer. Het is een ontzettend schouwspel. Met honderden, ja duizen den zijn die oud-strijders het paleis bin nengedrongen en duizenden staan bui- 'enlte veroveraars toe te juuichen. De strijd voor den ingang van tiet paleis heeft slechts enkele oogenblikken ge duurd. Er zijn verschillende gekwetsten gevallen. Een drietal verminkten, o.o. een oor- logs-invaliede worden weggedragen. Een politie-agent loopt rond met ge kloofde lippen, waaruit het bloed vloeit. Het gelaat van een anderen poli tieman is geheel met bloed bevlekt. Na de betooging hebben verschillen de Kamerleden de massa toegesproken en haar tot kalmte aangemaand. De betoogers waren er zeer opgewonden over, dat de gendarmen voor het par lement stonden met blanke sabels. Er ontstond een verwoede scheldpartij te gen de gendarmen. Zij worden uitge scholden voor lafaards en moordenaars. De bevelhebber van de gendarmen be veelt dan zijn mannen de sabel in de scheede te steken, hetgeen door de massa met gejuich begroet wordt. Het is den commandant der gendarmen ech ter niet mogelijk, de ontzettende me nigte over te halen de onzijdige zóne vóór het parlement te ontruimen. Hevige discussie hebben plaats tus- schen gendarmen en betoogers. Een gendarm trekt zijn sabel en slaat op één der 'betoogers los. Men springt op zijn paard toe en de gendarm krijgt bevel om te vertrekken. De gendarmen trek ken dan opnieuw de sabel en maken zich gereed voor een charge. De oud strijders protesteeren en roepen, dat zij wel aan de politie maar niet aan de gendarmen zullen gehoorzamen. Ook komen enkele Kamerleden tusschenbei- de. De gendarmen chargeeren dan op kalme wijze. Zij rijden door de betoo gers heen en weten zonder ernstige in cidenten de straten rond de Kamer schoon te vegen. Dank zij de groote opruiming welke de Haagsche recherche in den afgeioopen winter onder de beruchte inbrekers aldaar heeft gehouden, ble ven inbraken den laatsten tijd tot groote zeldzaamheden. Thans schijnt er weer een nieuwe bende bezig te zijn die vooral het Statenkwartier en omgeving onveilig maakt. In perceelen aan Sta- tenlaan, Bentinckstraat en Franken- slag is ingebroken. Vooral veel tafel zilver werd door de dieven medegeno men. De politie is de daders nog niet op het spoor. Een dokter te Hilversum, die eeni- gen tijd geleden beschuldigd werd van 't plegen van abortus provocatus en door de Amsterdamsche rechtbank was vrijgesproken wegens gebrek aan be wijs, is verdacht van eenzelfde overtre ding, gevangen genomen en naar Am sterdam overgebracht. In de Friesche gemeente Woud- send doet zich het zeer zeldzaam geval i'oor, dat er hedenmiddag zich uit een huisgezin, één zoon en drie dochters dus te zamen vier personen, tegelijk iri het huwelijk begeven. Woensdagavond had tusschen Kampen en Wesep een ernstig auto ongeluk plaats. De auto van den heer D. de Vr. slipte en reed tegen een boom, waardoor de inzittenden er uit geslingerd werden. In het ziekenhuis te Kampen zijn opgenomen mevr. v. H. B. de H. met een ernstige hersenschud ding haar toestand is zeer ernstig mevr. De Vr. met een lichte hersen- schudding en gebroken been, haar toe stand is minder ernstig en de heer F. A. A. Gr., oud-zeeofficier, die een verwon ding aan de knie bekwam. De lieer De Vr. oleef ongedeerd. Op de smalle westerzanding is een zeilboot, waarin 3 personen zaten, door een rukwind omgeslagen. Een der inzittenden, een jonge ongehuwde man, verdronk. De hTVMpt"*D 'leeft uit de Scheepmakers van êen£ ,?ottei'dam opgehaald iiet lijk Inn rte flang knaaPie. dat spelende f'A ScheePsmakershaven te water schijnt te zijn geraakt. - Een 32-jarigI teR,J den°Prit naar de Maasbrug aan de Boompjes te Rotterdam op een aanhangwagen van een motorrijtuig wilde springen, kwam daarbij te villen en kieeg de wielen van. den aanhang ig™ over het hoofd. Men Ueëft d!n brlcht "aar, het 2iel<enhuis ge- is overleden"" - Ee'n "s i^" aa-nkomst de Stadhouderskade bij het Poldertiuis te Amsterdam reed, is vermoedelijk door eigen onvoorzichtigheid door een auto overreden en gedood. In de Lu- nette te Vucht bij 's-Herfogenbosch is een kantoorbediende bij het zwemmen verdronken. Op het station te Gouda h.eeft een ongeluk plaats gehad, dat het 'slachtoffer aan eigen onvoorzichtig heid heeft te wijten. Bij het binnenko men van den trein uit Rotterdam sprong een 22-jarige man uit den trein, voordat deze stilstond met het onge lukkig gevolg, dat hij viel en bewuste loos bleef liggen. Per brancard werd de jongeman naar zijn woning in het Houtmansplantsoen gebracht, doch ver volgens op medisch advies naar een ziekenhuis vervoerd. Te Papekop is een 2,/2-jarig knaapje in de wetering voor de woning gevallen en verdron ken. - Te Willeskop bij Montfoort is een 4-jarig knaapje in een onbewaakt oogenblil^in een sloot gevallen en ver dronken. Dinsdag is te Haps een zeer nood lottig ongeluk gebeurd. Tijdens den schafttijd was een jongeman met zijn geweer van de burgerwacht aan het manoeuvreeren, terwijl metselaars rus tig zaten toe te zien. Over den weg kwam zijn buurman gefietst, een jon gen van 18 jaar, op wien hij schertsen derwijs aanlegde, met het noodlottig gevolg dat het schot afging en de ko gel een margapatroon den jon gen zoo ongelukkig trof, dat de dood weldra intrad. Van opzet of wat ook is absoluut geen sprake. De verslagen heid in de familie van den getroffene en van den ongelukkigen schutter is al gemeen. De Duitsche zeelichter „Mosel", die in December van het vorig' jaar ge strand is ten zuiden van Ijmuiden, is gisteren door de sleepboot' „Ursus" van de nieuwe bergingsmaatschappij vlot- gebracht en te IJrnuiden binnengesleept. Aan de Berlijnsehe Hoogeschool geeft een hoogleeraar college, dien men het leven extra zuur maakt en dat is prof. Nikolai. Deze hooggeleerde is in dertijd toen Duitschland midden in den oorlog zat, per vliegmachine naar het neutrale buitenland uitgeweken en heeft vandaar uit de meeningen gepropa geerd die in zijn vaderland in dien tijd zeer slecht gewaardeerd zouden wor den en. die men kortweg met den naam van pacifisme zou kunnen bestempelen. De oorlog ging voorbij, De Duitsche revolutie kwam en Nikolai meende dat hij weer op den katheder welkom zou zijn. Niet aldus. De geest onder de hoogleeraren bleek nog weinig veran derd en in senaatszitting vereenigd, weigerden de Berlijnsehe professoren om Nikolai weer tot het geven van col leges toe te laten. Deze ging in beroep bij den minister van onderwijs, die hem de hand boven het hoofd hield en zoo kwam hij eindelijk aan het college-ge- ven toe. De oppositie tegen Nikolai was hier mede echter nog niet geëindigd. Ook de studenten der Berlijnsehe Hoogeschool doen tegenwoordig veel aan politiek, die bij hen o.a. een sterk anti-Semis- tisch karakter draagt. Zij stelden ten slotte de zaak aan de orde op het Duit sche studentencongres, dat dezer dagen te Gottingen gehouden is, en heeft liet congres besloten dat professor Nikolai geen college meer mag geven. Deze kan nu natuurlijk opnieuw de bescher ming der autoriteiten inroepen en dan is de zaak nog niet afgedaan. Maar hij kan ook, strijdens moede, inzien dat de reactie in Duitschland nog sterk ge noeg is om hem het in functie blijven onmogelijk te maken. Zooals gezegd is, zijn de Duitsche studenten sterk anti-Semistisch gezind. Dit blijkt wel het beste uit het feit, dat hetzelfde congres het noodig vond om uitdrukkelijk te besluiten, dat Joodsche ■studenten, die Duitsche staatsburgers zijn, tot den Duitschen Studentenbond kunnen toetreden. De Joodsche studen ten die na Augustus 1914 genatura liseerd zijn, zullen zich een onderzoek van hun antecedenten moeten laten wel gevallen. Een vorstel ij ke echt scheiding. Omtrent het schan daal in de familie van den ex-keizer van Duitschland, de echtscheiding van zijn vierden zoon August Wilhelm en liet hertrouwen der gescheiden prinses met haar chauffeur, Fritz Meyer, wor- den de volgende bijzonderheden ver teld De tegenwoordige Frau Meyer werd geboren als prinses Alexandra Victoria, dochter van hertog Frederik van Sleeswijk Holstein. Zij wordt be schreven als een prachtige vrouw, slank en rijzig van gestalte met overvloedig goudblond haar, een verschijning, die doet denken aaa Qermanja_t,eei op liet Niederwald, maar lioofsche ma nieren had zij weinig en daardoor kwam zij nogal eens in conflict met haar keizerlijken schoonvader. Deze heefi haai zelfs eenmaal 14 dagen ar rest opgelegd in den ronden toren van het keizerlijk paleis, omdat zij, na een tooneelvoorstelling, een der actrices in de keizerlijke loge had ontboden. Deze actrice droeg een hoed, welke de prin ses van nabij wilde bekijken, zij vroeg haar naar het adres der modiste en vergreep zich zelfs zoozeer aan de etiquette, dat zij den hoed van de ac trice opzette. Voor den oorlog was Fritz Meyer chauffeur in keizerlijken dienst en hij moet er in zijn livrei kranig hebben uit gezien. Toen de oorlog uitbrak, werd hij als reserve-luitenant gemobiliseerd. maar bleef te Berlijn om de auto der prinses te besturen. Deze maakte zicli al spoedig familiaar met haar chauf feur, men heeft zelfs wel gezien, dat hij haar de hand kuste en er werd zoo veel over gebabbeld, dat prins August Wilhelm een eisch tot echtscheiding in diende. August Wilhelm Von Holienzollern is tegenwoordig bediende aan een bank te Berlijn. Hij vertoonde zich, tijdens het keizerschap van zijn vader, weinig in het publiek, ofschoon de keizer hem, op het oogenblik dat Duitschland op het toppunt van macht stond, Frankrijk onder den voet geloopen had en in Rus land doordrong, bestemd had om re gent van Koerland te worden. De vierde zoon van Wilhelm II was allerminst een militair, nog minder dan zijn broe der Eitel Friedrich, die bij een wapen schouw over de keizerlijke garde te Potsdam eens van zijn paard rolde. Hij studeerde liever economie en burger lijk recht, werd beschouwd als de filo soof der familie Hohenzollern en maak te zelfs gedichten. Gisterenmiddag drongen eenige honderden arbeiders der Hoechster Farbwerke te Frankfort het directiege bouw binnen, en stelden een reeks eischen, waaronder de eisch, dat de maatschappij de 10 weike voor de belasting van de loonen wordt afge houden, zal betalen, alsmede dat er eenige wijzigingen in den arbeidstijd van enkele bedrijven zullen aangebracht worden. De indringers gingen tot handtaste lijkheden over en verwondden drie le den der directie ernstig. Tengevolge van het opdringen der menschenmassa brak een balustrade, waarbij een arbeider werd gedood, en eenige werden gewond. Onder den druk der dreigementen was de directie ge noodzaakt de eischen in te willigen. Naar aanleiding van het steeds toenemende aantal spoorwegdiefstallen heeft de Berlijnsehe Kamer van Koop handel de aandacht der directie geves- gd op een door haar afdoende geachte i methode om de wagonladingen af te sluiten, namelijk op de toepassing van een sluiting, bestaande uit een ijzeren klem met schroef, te bevestigen boven aan de deur van den wagen. Het appa raat kan meermalen gebruikt worden alleen de schroef moet telkens her- nieuwd, daar zij bij het openen van den wagen wordt vernield daarbij maakt het toestel echter zoo'n geweldig spec- takel, dat, wanneer onbevoegden aan I het werk zijn, -zij licht ontdekt moeten j worden. De spoorwegdirectie heeft de doel- treffendheid van liet artikel, Waggon- scliutz geheeten, erkend, maar wil er .blijkbaar toch niet aan; als reden wordt I opgegeven, dat vele bevoegden zoo weinig vakmenschen- zijn, dat, wan- i neer zij de wagens met de Schutz-in- richting openden, de eersten zeer zeker ernstig zouden worden beschadigd. In een moeras, niet ver van Aie- I sund, in het Westelijk gedeelte van Noorwegen, heeft men een konings- j schip gevonden, dat waarschijnlijk uit de 4de eeuw dateert. Het schip, waar- van de stukken afzonderlijk zijn ver- bonden, is gebouwd voor een begrafe nisplechtigheid volgens een ritus, welke verloren is gegaan. Zeer waarschijnlijk echter is het schip niet bestemd geweest voor begraafplaats van een of ander opperhoofd, maar heeft men het laten zinken als een offer aan de goden. De roeiriemen, welke door het zeil zijn ge stoken, zijn nog geheel gaaf. Men hoopt het schip te kunnen herstellen. Tengevolge van de groote prijs daling in de scheepsvrachten zijn in de laatste maanden in Noorwegen op drachten over een totaal van meer dan I millioen tonnen opgeheven. In Noor- sche reederskringen wijst men er op, dat de scheepvaart moeilijke tijden te gemoet gaat. Dinsdagavond heeft een groep onverantwoordelijke elementen 'n aan val gedaan op eenige café's in Boeda pest. In het tumult, dat ontstond, wer den twee personen gedood. De politie zoekt de daders. Minister-president Teleky heeft aan een deputatie, die hem naar aanleiding van dit incident kwam bezoeken, verklaard, dat hij met groote strengheid zai optreden tegen de ordeverstoorders. Verbodente zoenen. De districtsraad van Hampton (Enge land) heeft zich met een schrijven tot de Thames Conservancy Board, welke belast is 'met de politie op de Theems, gericht, waarin hij klaagt over het inde cente gedrag van een deel van het pu bliek, dat op de rivier vaart. De raad stelt voor, dat er bordjes zouden wor den aangebracht met „verboden te zoe nen". Dit plan van de bordjes leek ech ter niet bijzonder practisch aan de con servancy board en men besloot een be roep te doen op den goeden wit van het publiek, om zelf aan de onbehoorlijk heden een einde te maken, De scheepsruim te. Het percentage van de zeilschepen over de geheele wereld bedraagt op het oogenblik 16 van de totale scheeps- ruimte, terwijl het iets meer dan 8 pot. was 'n 1914 en bijna 22 pet. in 1902. Volgens de nieuwe uitgave van Lloyd's Register zijn er thans 5032 zeilschepen met een totaalinhoud van 3.409.370 ton en 26513 stoomschepen met een totaal inhoud van 53.604.688 ton. Groo'.-Biit- tannië en de Vereenigde Staten zijn de twee grootste eigenaars van schceps- ruimte Groot-Brittannië bezit meet' dan 18 millioen ton, waarbij r.iet ge teld is 2 millioen ton in het bezit van de dominions. De Vereenigde Staten meer dan 12 millioen ton, Frankujk, Neder land, Italië, Japan en Noorwegen heb ben nu meer scheepsruimte dan voor den oorlog, welke voornamelijk gedu rende de laatste 12 maanden is tot stand gekomen. De cijfers voor Zwe den toonen eenigen achteruitgang en Groot-Brittannië heeft de verliezen, welke zijn koopvaardijvloot gedurende den oorlog heeft geleden nog niet ge heel kunnen hersteller;. Het komt dikwijls voor dat in de New-Yorksche bladen kinderen ter adoptie aan vermogende lieden worden aangeboden, maar tot nu toe zag men geen advertentiën waarin kinderen we gens broodgebrek door hun moeder worden te koop gesteld. Dit is echter thans voorgekojnen. Een lersche vrouw, Katharine Nulty, biedt nl. haar 2i/2-jarig dochtertje voor 50 pond te koop aan. Voor dit geld wil zij naar buiten gaan, om van de tering te genezen, die haar lichaam reeds half gesloopt heeft. Jk ken niemand die mij zou willen helpen, klaagt de arme vrouw, en het is beter dat mijn kind de kans krijgt, door goede menschen ge kocht te wordei^ dan dat het binnen kort wees wordt en dan misschien door honger zal sterven. De directeur-generaal der Zeppe lin-werven te Friedrichshaven, die on langs in Amerika is geweest en in de kringen der Amerikaansche groote fi nanciers onderhandeld heeft over het transatlantische luchtverkeer, is te Frie- drichshafen teruggekeerd. De onder handelingen met Amerika, waar de groote financiers drin'gend een geregeld luchtverkeer wenschen, beloven volgens hem veel. Hervatting van het bedrijf in de Zeppelinwerven is echter tengevolge .van het vredesverdrag onmogelijk, te meer, daar de Entente thans ook het af breken van de werven te Friedrichsha- fen verlangt. In de kringen der belang hebbenden bij de Zeppelinwerven streeft men er daarom naar om door onderhandelingen met Nederland, Zwe den en de Vereenigde Staten te komen tot de oprichting van een werf, welker stichting op internationalen grondslag zou berusten. Theedrinken. „De Loods" bevat een praatje over het thee drinken in vroeger tijd en het „thee salet", dat, naar de omstandigheden gewijzigd, min of meer herleeft in de moderne „tha's", „the complet" enz. Ongeveer 1650 begon men in Holland in de hoogere kringen geregeld thee te drinken. De gegoede burgers richtten voor deze plechtigheden een kamer in, die aan de straat gelegen was en waar men zoodoende meteen stof kon opdoen voor het gesprek, waarvan bij gebrek aan merkwaardige lotgevallen van vrienden en kennissen, de voorbijgan gers het onderwerp uitmaakten. Vooral in de hoogere standen werd aan het theesalet bijzondere zorg be steed men dronk de thee uit echt Ja- pansehe of Chineesehe porceleinen kop jes en de theebusjes waren van gedre ven zilver of goud. De rijke koopmans vrouwen deden niet onder voor de da mes van tegenwoordig en trachtten elkander de loef af te steken er ont stond een ware wedijver, wie het weel derigst ingerichte- theesalet had. Omstreeks 2 of 3 uur verschenen de gasten deftige buigingen en begroe tingsvormen werden gewisseld en dan begon het. De gastvrouw vulde de kleine kopjes met verschillende soorten van thee om de gasten in de gelegenheid te stellen haar keuze te bepalen. In den regel werd het door de gastvrouw aanbevolen merk gekozen. Melk werd nog niet in de thee gebruikt, wel suiker en dan een weinig saffraan, 't Spreekt vanzelf, dat er heel wat complimenten werden ge wisseld over „het costelijck setsel". Men dronk niet uit de kopjes, maar uit de schoteltjes en snoepte daarbij droge confituren, banket en andere lek kernijtjes net als tegenwoordig. Maar er werd veel meer dan nu ge dronken men liet het niet bij één of twee kopjes een tiental was al het minste, dat men gebruikte, om de gast vrouw niet te affronteeren. Na de thee kwam het „afzakkertje" in den vorm van een kom met brande wijn en rozijnen, oftewel „boerenjon gens". Ook nam men wel Rijnwijn of een anijsje, ook wel ten slotte een zui ver brandewijntje, waarbij dan wafels, krakelingen, koekjes of marsepein wer den rondgedeeld. 't Is niet te verwonderen, dat de da mes wat vroolijker en luidruchtiger werden en het theesalet verlieten met een heel wat hooger kleur dan waar mee zij waren binnengekomen. Enkele vrouwen gaven zich zelfs aan rooken over. Het theesalet was een dure lief hebberij dat is het soms nog. In de opgewonden stemming waren de gej sprekken ook soms van zeer twijfel achtig soort, te meer, omdat onze voor- louders, nog wat sterker dan wij nu, de dingen noemden zooals zij heetten en 't afzakkertje het blad van voor den mond blies. Er waren menschert, die lofrede nen hielden op de thee, maar de strenge zedemeesters hielden het theesalet voor goddeloos, waartoe wel wat aanleiding ■was. In menig tooneelspel uit vroeger dagen werd het theesalet geprezen of gelaakt. Zeker is het, dat het een der eerste oorzaken was van uithuizigheid en dat menige vrouw in de verzoeking kwam om boven haar stand te leven. EEN TAPVERBOD. ASSEN. Na verwerping van het voor stel van Bung, en Weth. om afwijzend te beschikken op het verzoek van het Asser Drankweer-comité, tot invoering van het rapverbod a)p Zaterdagmiddag en Zondag, werd met 8 tegen 7 stem men aangenomen een voorstel van Burg. en Weth. om aan de commissie voor de strafverordeningen op te dra gen een verordening in dien geest te maken. EEN ONTPLOFFING. ZWijNDRECHT. Op een scheeps- slooperij is heden bij het sioopen van een mijnenveger vermoedelijk een gra naat ontploft, waardoor 3 werklieden vrij ernstig aan armen en beenen wer den verwond. GRENSVERKEER. Aan de grenzen bij Dinxperlo blijft het stil. Geen levensmiddelen worden naar Pruisen toegelaten. De groene po litie heeft Duitschers, die over de grens durfden komen, de levensmiddelen af genomen. Men verwacht dat het kleine grensverkeer terugkomt, maar de grensbewoners bij liet verzollen van le vensmiddelen moeten voorzien zijn van een pas waarop hun portret is inge drukt. DE BANKROOF BIJ DE ORANJE NASSAU LEVENSVERZEKERINGS MAATSCHAPPIJ. Voor de Amsterdamsche rechtbank heeft terecht gestaan de 30-jarige han delsreiziger J. J. W., wien ten laste ge legd werd, dat hij op 19 Mei te Amster dam in een localiteit een portefeuille met inhoud heeft weggenomen, toebe- hoorende aan de N.V. Oranje Nassau Verzekering Mij., waarbij hij zich ge maskerd tot die localiteit toegang ver schaft had en een met scherpe patronen geladen revolver in de hand hield, waarmede hij het aanwezige personeel bedreigde. Tegen hem is één jaar en 9 maanden geëischt. WAPENSTILSTAND IN IERLAND LONDEN. (V.D.) Het leidende ler sche blad „Freemans Journal", hetwelk zijn sympathie met de Sinn Feiners uit gesproken heeft, dringt er op aan, dat er een wapenstilstand zal worden ge sloten, voordat de toestand van het land nog erger wordt. Men hoopt alge meen, dat de Sinn Feiners dien raad zullen opvolgen. De regeeringsoverhe- den in Dublin Castle verklaren, dat voor de eerste maal in vijf jaren tijd een dag was voorbijgegaan, zonder dat er een aanslag werd vermeld. De re geering deed blijkbaar alles wat moge lijk was om het handhaven der orde aan te moedigen. Ais bewijs van hun verlangen eiken vorm van provocatie te vermijden, hebben de militaire over heden de spoorwegbesturen verwittigd, dat er niet meer militaire wachten zul len worden verstrekt voor per spoor verzonden goederen, en dat het met het oog op den toestand van het land, niet in de bedoeling ligt, spoorwegen te ge bruiken voor het transport van munitie. DE RUSSISCHE OPMARSCH. VVEENEN. (V. D.) De Russische op- marsch geschiedt in de laatste dagen met groote snelheid. De Russen staan slechts 20 K.M. van Oost-Pruisen en 50 K.M. van Lemberg Verwijderd. De Russen worden Zondag te Lem berg verwacht. Het Poolsche leger zou in volkomen ontbinding verkeeren. DE KOSTEN DER BEZETTING. De hoofdcommissie van den Rijksdag heeft gisteren het nog niet afgedane gedeelte der begrootingen van het mini sterie van binnenlandsche zaken en het ministerie van 's rijks schtkist behan deld. Bij den post, waarbij een bedrag uitgetrokken wordt voor het beheer der domeinen enz. in het bezette Rijnsche gebied, deelde de referent mede, dat er thans 150,000 man vreemde troepen in dit gebied zijn, benevens 94 gedele geerden van de Rijnlandcommissie met hun bijloopers, waarvan de kosten door het Rijk moeten worden gedragen. Daarbij komen de voor de hooge commissie berekende kosten, die tot einde April twintig millioen mark be dragen. Bovendien heeft het Duitsche rijk in contanten reeds 1783 millioen betaald en andere diensten verricht tot een waarde van 1566 millioen mark. De vreemde officieren stellen thans hooge eischen, waardoor het rijk gevaar loopt geruïneerd te worden. Rijksminister von Raumer stelde met nadruk de vraag, hoe Duitschland de kosten van herstel zal kunnen dragen, indien zulke onbere kenbaar hooge sommen voor de bezet ting m.oeten worden betaald. VLISSINGEN. Van 22—28 juli. ONDERTROUWD: J. Krul, jm. 27 j. en L. K. Joosse, jd. 29 j. W. J. van de Woerdt, wedr. 33 j en A. J. van Reems, jd. 18 j. J. W. Leijdek- kers, jm. 22 j. en L. S. van der Linde, jd. ■20 j. A. Leunis, jm. 26 j. en F. V. Re- nier. jd. 21 j. K. List, jm. 28 j. en J J. Blaas. jd. 29 j. C. Bogaard, jm, 20 j. en C. Lagace, jd. 22 j. A. de Hamer, jm. 23 j. en M. Reigel, jd. 17 j. A. J. van Riet. wedr. 51 j. en M. Schaaf, wed. 58 j. C. L. P. Dewitte, jm. 25 j. en H. J. C. Mar-

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3