INGEZONDEN STUKKEN SPORT BUITENLAND drijven J. Esmeyer, den deken van Apel doorn, den Hoogeerw. heer P, v. Beur den, dr. J. E. Eykei. hoofd-inspecteur van de volksgezondheid, dr. Van de Voo, secretaris van de Ned. Centr. Ver- eeniging tot bestrijding Ier tuberculose en dr. Van Eden, vertegenwoordiger der R. V. B., de besturen van het R. K. Vakbureau, de Ned. R. K. Volksbond en afgevaardigden der R. K. vakbonden. De plechtigheid werd geopend door den voorzitter van Herwonnen Levens kracht", den heer H. Brouwer uit Hil versum. Deze bracht dank aan de re geering voor den verleenden steun, in het bijzonder aan minister Aalberse, aan allen die aan de totstandkoming hebben medegewerkt, waartoe wel het meest bijgedragen hebben de genees heer-directeur, dr. j. Bronkhorst, en de secretaris van „Herwonnen Levens kracht" L. Serrarius uit Utrecht. De of- ficieele openingsrede werd uitgespro ken door minister Aalberse, die de op lichting van een sanatorium een be langrijk middel ter bestrijding der tu berculose noemde. Het is echter niet het eenige, niet het voornaamste, maar wel een duur middel. Spreker heeft steeds veel belangstelling voor de bestrijding van deze gevreesde volksziekte aan den dag gelegd. In 1903 heeft het uittrekken van een' post van 10.000 op de be grooting door minister Kuyper spreker het eerst aanleiding gegeven tot een meer breedvoerige verdediging van dit volksbelang. Wat toen nog noodig was, omdat men er niet voor voelde, thans is deze post aangegroeid tot een millioen. De tuberculosebestrijding is regee- ringstaak. Herziening Gemeentewet. Uit betrouwbare bron verneemt de ,.N. R. Ct.", dat de staatscommissie tot voorbereiding der herziening van de gemeentewet haar arbeid heeft voltooid. In September zal de commissie nog een eindvergadering hokten voor de de finitieve vaststelling"an haar in eer ste lezing vastgesteld verslag en het daarbij behoorend wetsontwerp tot wij ziging en aanvulling van de gemeente wet met memorie van toelichting, da-> delijk waarna deze bescheiden aan de Koningin zullen worden aangeboden. VLÏSSINGEN,* 30 JULI. In de te Groningen gehouden aige- meene vergadering van het Ned. Onder wijzers Genootschap, werd besloten dat de volgende aigemeene vergadering te Vlissingen zal worden gehouden. Heden is hier binnengekomen het Duitsche stoomschip „Electra", komen de van Finland, met een lading ge zaagde planken voor de naamlooze vennootschap Houthandel, voorheen G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg. Nog is hier aangekomen het Neder- landsche stoomschip „Alblasserwaard", komende van Antwerpen, om te Middel burg te dokken. Men schrijft ons uit Middelburg De vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" is voornemens den jaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus feestelijk te herdenken. De kermis zal, wat aantal inrich tingen van vermaak betreft, haar voor gangsters van verleden jaar en van de jaren voor den oorlog belangrijk over treffen. Het grootste deel van de in richtingen, die in Vlissingen verleden week zoovelen zich hebben doen ver maken, zullen volgende week te Mid delburg daartoe gelegenheid bieden, waardoor niet alleen op de Markt, maar ook op den Dam aan verschil lende inrichtingen een plaats moest worden aangewezen. Bij Kon. besluit is benoemd tot direc teur van het post- en telegraafkantoor te Ter Neuzen J. J. P. Huizen, thans tij delijk met het beheer van dat kantoor belast. Verder is met ingang van 1 Augustus definitief benoemd tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Sluis J. Bouwman, waar nemend ontvanger dier middelen al daar. Bij Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland tot gezworene van den polder Wil lem III P. B. Mel, te- Boschkapelle tot gezworene van den Völckerpolder H. van Putte, te Woensdrecht tot ge zworene van den Muijepolder W. Man neke, te St. Maartensrijk tot gezwo rene van den Lijndenpolder A. de Fey ter, te Zaamslag in het bestuur van den Molenpolder (Zuid-Beveland) tot dijkgraaf G. Daane en tot gezworene A. Mol, beiden te lerseke tot plaats vervangend dijkgraaf van den Jonge polder C. Steendijk, te Nieuwerkerk tot gezworene van den Melopolder J. F. Verstraaten, te Graauw in het bestuur van het waterschap Kruiningen, tot dijkgraaf C. J. Kostense en tot gezwo rene A. J. Lindenbergh, beiden te Krui ningen in het bestuur van het water schap Oud-Woiphaartsdijk tot dijk graaf J. Goetheer en tot gezworene M. L. Smallegange, beiden te Wolphaarts- dijk; tot plaatvervangend dijkgraaf van het waterschap Ooster-Zwake J. Rijk, 's-Gravenpolder tot gezworene van den Elisabethpolder (Biervliet), C. A. C. Calon, te Biervliet tot gezworene van den Zuid-Kraaijertpolder C. A. van Nieuwenhuyzen, te 's Heer Arendsker- ke tot gezworene van den Noord- Kraaijert G. de Jager, te 'sHeer Arends- kerke tot gezworene van het water schap St. Annaland M. J. Heyboer, te St. Annaland tot dijkgraaf van den Willempolder (St. Philipsland), A. Wisse, te St. Philipsland tot gezwo rene van 't waterschap Hoedekenskerke M. Steyn, te Hoedekekenskerke tot gezworene van den Oostpolder (Krab- bendijke), G. A. van Nieuwenhuyzen, te RillandBath tot gezworene van den Deurloopolder J. C. Stoutjesdijk, te Tholen. SOUBURG. Gisterenavond werd ten gemeente huize het feestcomité geïnstalleerd. De burgemeester sprak, er zijn blijd schap uit dat thans samenwerking der verschillende richtingen tot stand is gekomen en hij .hoopte dat door goede verstandhouding in het comité onderling, op 31 Augustus een waar dig feest kan georganiseerd worden, Het comité bestaat uit de volgende personen de heeren A. Wisse, S. Lou- werse, P. J. Verslagers. J. Bakker, J. A. Marijs, J. Suurmond Pz„ F. Baljeu, j. jongepier, M. C. van de Putte, K. Wielemaker en de dames mej. Louren- se en mej. Verslagers. Het comité be noemde uit haar midden den heer A. Wisse tot voorzitter en den heer Lou- rense tot penningmeester, terwijl als secretaresse mevr. Hiklernisse de cor respondentie zal blijven voeren. Het feestcomité, bestaande uit 12 perso nen, besloot te aanvaarden de mede werking van de heeren Hïldernisse, Cornelisse, Deurwaarder, Risseeuw en mej. Van de Putte. Als eere-voorzit- ter werd benoemd de burgemeester en als beschermvrouw mevr. Buteux. Op voorstel van de secretaresse werd mevr. Pronk als 2e secretaresse benoemd. De voorzitter bracht den burge meester dank voor zijn bemoeiingen in deze zaak en voor het installeeren van het feestcomité. Voorts werd nog het volgende be sloten Door het comité zal de vol gende week met lijsten worden rond gegaan tot verkrijging der benoodigde gelden. Aan den gemeenteraad zai een schrijven worden gericht om, nu samenwerking tot stand is gekomen, het comité te steunen door een flinke subsidie. Nog werd besloten een schrij ven te richten aan de drie hoofden der scholen, om ook hun medewerking te verleenen. Aan de predikanten za! ver zocht worden op 31 Augustus des mor gens een korte godsdienstoefening te houden. Ter opluistering der feestviering zul len worden uitgenoodigd het muziek gezelschap van Ritthem en de zang- vereenigjng „Soli Deo Gloria" alhier. Een definitief programma der feeste lijkheden kan uit den aard der zaak eerst later worden vastgesteld. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Gerei. Kerk te Amsterdam. De „Nederlander" meldt, dat deze Kerk wel een moeilijken tijd door maakt. Een groot deel liarer predikan ten is door ziekte verhinderd 't dienst werk te vervullen. Ds. Fernhoui en ds. Karssen zijn r.og steeds niet hersteld van hun on gesteldheid, die hen reeds eenigen tijd aan hun dienst onttrekt. Ook ds. Van Schelven's toestand is niet zoo, dat hij weer zijn (reeds be perkten) dienst zal kunnen vervullen. Ds. Sikkel, die betrekkelijk kort gele den zijn werk weder opvatte, is door een nieuwe ongesteldheid getroffen en zal zich aan een operatie moeten on derwerpen. Ook hij zal dus gedurende eenigen tijd zijn dienst niet kunnen vervullen. Neemt men daarbij in aan merking, dat ds. De Gaaij Fortman slechts een deel der predikants-dien- sten vervult, dat dr. De Moor het be roep naar Utrecht aannam, en dat de beroepen predikant ds. Schouten van Arnhem nog niet zijn dienstwerk in de hoofdstad aanvaardde. MARINE EN LEGER. De minister van marine ad interim, vergezeld door den chef van den mari nestaf kapitein ter zee Gooszen en zijn adjudant, luitenant ter zee le klasse Diephuis, heeft heden een bezoek aan onze gemeente gebracht tot het bezoe ken van eenige maritieme instellingen. Verder werden het vliegkamp te Veere en andere maritieme inrichtingen in laatstgenoemde plaats bezocht. Nader vernemen wij dat de minister van marine te Middelburg is afgestapt, waar hij werd opgewacht door den commandant van Zeeland, vice-admi- raal Bleiswijk Ris. Dadelijk werd per auto naar Veere gereden en vandaar naar Vlissingen. Öuiten ?erantwoufdellJkheid der redact!* Do cooie woidt alet teruggegeven PRIJSOPVOERING DER MELK. Binnen enkele dagen zullen we we der het genot' smaken van prijsver- hooging der melk en wel met 3 cent per liter, dat is binnenkort een verhoo ging met 5 cent per liter. Zullen we ons dit als burgerij zoo maar laten welgevallen Het komt mij voor, dat hier een lijdelijk verzet op zijn plaats is, en geef ik iedereen ernstig in over weging om te doen zooals schrijver dezes z a 1 doen, ni. denzelfdèh dag als de melk verhoogd wordt tot 20 cent per liter, het huiselijk gebruik van melk terug te brengen tot de helft, dus hij of zij die gewoon zijn 2 liter per dag te gebruiken, dit als protest te brengen op hoogstens 1 li ter per dag. Als ieder gezin dit middel toe past, ben ik beslist overtuigd, dat de verhooging niet lang zal duren. Met dank voor de plaatsing, K. (Mogelijk is het den inzender be kend, dat te Rotterdam door verschil lende ve ree ni gingen aan hun leden werd aangeraden om het gebruik van de dure melk zooveel mogelijk te be perken, doch dat dit allerminst het ge- wenschte resultaat tengevolge had. Bij de buitensporig hooge boterprijzen kunnen de boeren hun melk altijd laten karnen! en dan ontvangen zij op die manier toch wat zij anders van de mélk- verbruikers zouden ontvangen. Red.) BIDDEN VOOR DE BAKKEN. Geachte Redactie, Naar aanleiding van 't geen in uw blad van Dinsdagavond vermeld werd omtrent een beschikking van het depar tement van marine, omtrent het vloeken verzoek u mijn vraag eens te willen be antwoorden Is het door mij goed ge uzen, (Jat het zitten aan de tafel va" onze kinderen, welke bij Hr. Ms. marine mogen of moeten dienen, betiteld wordt als ..bak" of „bakken", of is die bena ming soms een gemaakte drukfout van U of uw zetters „Bakken", 't is veel overeenkomst met trog en doet denken aan een varkenshok. Een prachtige overeenkomst bidden of niet bidden aan een bak, en die an dere uitdrukking van „laag water" bij einde van tafelen, foei, een vreemde be naming, hoor. ik hoop, dat ze foutief gedrukt is. Dankend voor de plaatsing, Een abonnc. (Wij kunnen den abonné mededee- ien, dat liet bericht niet foutief is ge weest en de zetter er evenmin willekeu rige veranderingen in gebracht heeft. De inzender is van meening, dat de uitdrukking dat de matrozen voor hun bakken staan, eigenlijk beleedigend is voor onze jantjes. Het woord bak in deze beteekenis moge eenigszins vreemd klinken, het is zuiver Nederlandsen. Een bak wordt in den scheepsterm genpemd de houten balie, waaruit de matrozen de warme spijzen oplepelen, en nu heeft de minister gelast, dat aan alle bakken gelegenheid moet worden gegeven tot gebed. Red.) WATERSNOOD OP HET TUINDORP TE SOUBURG. Verzoeke beleefd eenige plaatsruim te in u veelgelezen blad, bij voorbaat mijn dank. In het Tuindorp West-Souburg laat de bestrating en rioleering nog veel te wer.schen over. Er loopt door het dorp een smalle straat, waarvan aan weers zijden de weg wat is gehard door sin tels. Nu heeft het den laatsten tijd veel geregend, waardoor deze paden vrij modderig zijn geworden, en daar er geen enkele afvloeiing van waterplaats heeft, blijft dit nu op deze paden staan, want de 'grond kan het niet meer ver zwelgen. Nu is door den loop der tij den voor den ingang van het door mij bewoonde huis het pad weggezakt en wordt daar als 't ware een kom ge vormd, waar als het regent, het water zich verzamelt en het hier eenige da gen na den regen nog een modderpoel is. Hierin zou m.i. veel verbetering ge bracht kunnen worden door de bestra ting die langs het huis loopt door te trekken tot aan den straatweg, dan kan men met droge voeten in huis ko men, wat nu alleen met een flinken sprong mogelijk is, terwijl de kinde ren steeds natte voeten hebben als zij in dien toestand thuis willen ko men. En daar er voor kindervreugd op 31 Augustus waarschijnlijk een flink bedrag uit de gemeentekas ge geven wordt, zoo hoop ik dat naar aanleiding van dit schrijven ook voor der kinderenheil in bovengenoemden toestand verbetering wordt gebracht. Een bewoner van de 2e straat. Schieten. De provinciale wedstrijd van de vrijwillige burgerwachten in Zeeland zal morgen (Zaterdag) wor den gehouden op het schietterrein te Souburg en des middags 3 uur aanvan gen, Behalve de kprpswedstrijd zal ook nog een personeele wedstrijd worden gehouden. DUITSCHE PERSSTEMMEN. De Duitsche pers schenkt groote aandacht aan de te Boulogne gehou den besprekingen. Men wijst er op dat Lloyd George alles doet om den vrede tuusschen Europa en Rusland tot stand te brengen, terwijl Millerand 'er zich krachtig tegen verzet. De kloof, die hier gaapt tusschen de Engelsche en Fransche belangen, is nooit te over bruggen. De „Deutsche Tageszeitung" zegt, dat het hoofdmotief voor Rusland om tot het sluiten van den vrede over te gaan, de hervatting is van de economi sche betrekkingen met het overige Europa. Wanneer de conferentie in Londen goed werk wil doen en zooals men zegt alle belanghebbenden wenscht te hooren, is het duidelijk, dat men ook Duitschlami daar een plaats moet inruimen. Het blad heeft grond om te meenen, dat de aigemeene stem ming in Entente-kringen in dit opzicht voor Duitschland gunstig is en dat speciaal Engeland de Duitschers ter conferentie zal doen oproepen. Frank rijk blijft echter de hinderpaal. Het spel der diplomatie is zoo gecompli ceerd en gaat om zulk een hodgen in zet, dat men nog niet weet, hoe dit zal afloopen. Maar het is zaak voor Duitschland de oogen open te houden. De „Deutsche Ztg." constateert, dat zoowel de houding van Lloyd eGorge als die van Millerand in de Russische kwestie een zekere zwakheid ver raadt. Deze spruit voort uit moeilijk heden bij de binnenlandsche politiek, die vooral invloed hebben op de hou ding van Frankrijk en daarbij komt nog, dat het wantrouwen van Frank rijk ten opzichte van Duitschland een juiste beoordeeling van de vraagstuk ken onmogelijk maakt. DE DUITSCHE RIJKSDAG KEURT DF. REGEERINGSPOLITÏEK GOED. De Rijksdag verwierp een motie der Duitsch-nationaleen, inhoudende een betuiging van leedwezen over het feit, dat de delegatie te Spa in strijd met de vóór haar vertrek gegeven verzekerin gen haar handteekening plaatste onder overeenkomsten, die niet na te komen zijn en aan welker uitvoerbaarheid zij zelf twijfelt. Aangenomen werd een motie der meerderheidspartijen,, waar bij het door de regeering te Spa ge voerde beleid wordt goedgekeurd. De Duitsch-nationalen en onafhankelijken stemden tegen deze motie. Een voorste! der onafhankelijken, strekkende tor on middellijke socialiseering der kolenmij nen werd verworpen. Alleen de beide socialistische partijen stemden voor. EEN VERKLARING VAN LLOYD GEORGE. Er is bekend gemaakt, dat als het antwoord der Italiaansche regeering nog tijdig wordt ontvangen, Lloyd George in net Lagerhuis een verkla ring zal afleggen over de resultaten van de Dinsdag te Boulogne gehouden conferentie. Doordat het Italiaansche antwoord nog niet te Londen is aan gekomen, is het niet mogelijk geweest voor gisterenmiddag 12 uur de nota aan Moskou te verzenden. De „Daily Chronicle" meent te moe ten betreuren dat men in sommige krin gen de resultaten der conferentie heeft verwrongen en dat er eenige kwaad willige pogingen gedaan zijn om den toestand ernstiger te maken. LLOYD GEORGE IN HET LAGERHUIS. Lloyd George behandelde gisteren in het Lagerhuis de Russische kwestie. Hij verklaarde, dat de Britsche re geering nu in het bezit was van de mee ning der Italiaansche regeering, welke identiek was met die van de Britsche. De geallieerden waren het eens over het antwoord, dat door de Britsche regee- ring zou worden gezonden en hij legde er den nadruk op, dat, als hij zeide, dat er volledige overeenstemming was, dit absoluut een feit was, Lloyd George vervolgde, dat de Brit sche regeering, na het bericht dat de wapenstilstand tusschen sovjet-Rusland en Polen op het punt stond gesloten te worden, "aan zijn bondgenooten heeft voorgesteld om deel te nemen aan een conferentie te Londen, waarop de sovjet regeering ook vertegenwoordigd zou zijn, daar er zonder twijfel belangrijke onderwerpen besproken zouden wor den. Hij verklaarde daarna, dat de twee laatste nota's van de sovjet-regee ring- eenigen twijfel aangaande be paalde punten opleverden, daar het te legram van 19 Juli deelneming van de randstaten aan de conferentie scheen te verwerpen, doch het laatste telegram deze deelneming scheen toe te staan. DE ENTENTE EN RUSLAND. De volgende nota is aan Moskou gezonden De Britsche regeering heeft hare bondgenooten geraadpleegd en is thans in staat het volgende antwoord te zenden op Tchitcherin's telegram van 24 Juli De Britsche regeering veronderstelt dat de wapenstilstand op het punt staat gesloten te worden en dat de vijande lijkheden tusschen sovjet-Rusland en Polen op het punt staan te eindigen, heeft aan haar bondgenooten voorge steld deel te nemen aan de conferentie in Londen te houden, waarop de sovjet- regeering van Rusland eveneens zal worden vertegenwoordigd en meent, dat geen twijfel moet worden overgela ten aangaande het doel der bijeenkomst en de mogendheden, die verzocht zullen worden zich te doen vertegenwoordi gen en aangaande de essentieele on derwerpen der besprekiingen. De twee laatste telegrammen van de sovjet-regeering laten eenigen twijfel' betreffende deze punten over. Het te legram van 19 Juli schijnt de deelne ming te verwerpen van de geallieerden aan de vredesonderhandelingen tus schen de sovjet- eit de Poolsche regee ring en andere regeeringen van buur staten van Rusland. Aan 'den' anderen kant schijnt het laatste telegram deze deelneming goed te keuren. De Britsche regeering meent, dat indien de conferentie der geallieer de regeeringen met de gedelegeerden der sovjet-regeering eenige kans op succes wil hebben, de gedelegeerde» der Poolsche regeering en de andere betrokken randstaten eveneens aanwe zig moeten zijn. De conferentie moet als essentieele onderwerpen hebben het herstel van den vrede in Europa en in de eerste plaats tusschen Polen en Rusland, tip voorwaarden, die de onafhankelijkheid van Poien en de wettige belangen van beide landen moeten beveiligen. De conferentie behoort vraagstuk ken te bespreken tusschen sovjet-Rus land en de randstaten, die de definitie ven vrede met Rusland nog niet hebben onderteekend. Ma regeling van deze kwestie zou de conferentie kunnen overgaan de geschilpunten te behande len tusschen de Russische sovjet-re geering en de geallieerden, en het her stel van normale betrekkingen tusschen hen te bespreken. HEVIGE GEVECHTEN IN DE BELGISCHE KAMER. Betooging der oud-strijders. De Brusselsche correspondent van „de Maasbode" meldt De Belgische Kamer heert gisteren een somberen dag beleefd, zooals er nog geen in hare historie werd aan geschreven. Betoogende oud-strijders hebben met geweld het parlementsge bouw veroverd en er een kleine revo lutie gemaakt. Gelijk men weet, zou de Kamer des middags beslissen over de houding te genover de eischen der oud-strijders. De minister van oorlog, Janson, heeft twee dagen geleden een wetsontwerp ingediend, waarbij een fonds wordt gesticht, dat 20 jaar zou duren en waarin de regeering voor het eerste 50 millioen zou storten. De oud-strijders eischen echter eer. dotatie in eens en waren geenszins met het voorstel-Janson tevreden. Om dit aan de Kaïner duidelijk te maken, hadden de organisaties van oud-strij ders gisteren een betooging voor het parlement op touw gezel. Ofschoon de tijd tot organisatie der betooging zeer kort was, waren dui zenden oud-strijders uit alle deelen van België, vooral uit Vlaanderen naar Brussel -gekomen. Hun stoet reikte van de Rue de Brabant tot aan de Place Madou. Onder oorverdoovend lawaai berei ken de benden eindelijk de zittingszaal van de Kamer. De Kamerknechten worden omver geloopen. Eenige der dapperste Kamerleden, zooa-ls Hubin, verscheidene anderen trekken weg willen de zaal verdedigen, maar worden tegen den grond geslagen. De betoogers bestormen de sprekers tribune en zetten hun vlaggestok voor den neus van Brunet, den voor zitter. De heele zaal stroomt vol. Het ge schreeuw- der bende, waarvan sommi gen op de tafel -der stenografen klim men, en anderen, echte „sjappies", met petten, plaats nemen op de ministeri- eele banken, overstem taalles. De meeste Kamerleden hebben het lokaal verlaten, zoo o.a. de minister van oorlog, Janson, om wien de be toogers onophoudelijk schreeuwen. De anderen staan met gekruiste ar men en bleeke gezichten dit helsche lawaai gade te slaan en te luisteren, naar de overweldigende kreten der compacte massa. De bende huilt als bezeten. En hoe Brunet, de voorzitter, die steeds op zijn plaats is gebleven, ook hamert, de betoogers, waarvan er velen het echte revolutionaire uiterlijk hebben, blijven roepen „Weg met Janson. Wij zullen hier komen regee- ren 1" Op de ministersbanken beginnen de 4, betoogers, die daar plaats genomen hebben, rustig een sigaret te rooken. Na de overrompeling der Kamer was een groote macht gendarmen en politie rond de Kamer samengetrok ken, welke de omliggende straten schoonveegde. Vele Kamerleden wa ren bevreesd bij het naar -huis gaan te zullen worden lastig gevallen Woeste v, erd door een escorte -van 8 collega's naar huis begeleid. De indruk in parlementaire kringen is overweldigend- De parlementsleden die verlagen stonden achten de in breuk op het gezag zeer ernstig. Nim mer heeft een dergelijk revolutionair optreden zich voorgedaan. In sommige Jiringen wordt de schuld op de Vlaamsche activisten geworpen die volgens hen de organisators van de betooging waren, hetgeen niet juist is. Waar is, dat de Vlamingen, die la ter ook voor de „Soir" gingen betoo- gen, bij de eersten waren, die het palleis der natie bestormden. Ook in den Senaat drongen de betoo gers binnen. Terwijl de Senaat bezig was te stemmen over eenige wetsont werpen, komt een der senatoren de zaal binnengeloopen, den voorzitter toeroepend „het paleis wordt over rompeld De senator had pas deze woorden gesproken, of de deur werd opengeworpen. Vier betoogers storm den de zaal binnen onder den kreet „Waar is Janson waar is Delaci-oix De senatoren zaten onthutst. „Wij ko men hier zetelen, omdat gij toch niets voor ons doet 1" roepen de betoogers. Een senator roept hun toe „Het is hier niet de Kamer. Gij moet daar zijn." Daarop verlaten de betoogers de Se naatszaal, om zich naar de Kamerzaal te begeven. In de -gangen van het palcis werd een jacht' gemaakt op de indringers. Daarbij werden'verschiliende personen gearresteerd.

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 2