(lEMENOD S LAATSTE BERICHTEN mr.FZONDEN MEDEDEELINGEN. Urlnek walen en nier-waterzucht. !edere 24 uren dient men van 1—1 Vz liter urine te loozen. Bij veel grootere of veel kleinere hoeveelheden, ais het wa ter dik bewolkt, branderig of slecht- riekend' is, en te dikwijls of te weinig komt, 'bestaat groot gevaar voor mer- „ruis -steen, ontsteking der nieren of Maas' en de waterachtige zwellingen van nier-waterzncht. Tot het voorkomen en genezen van urinestoornissen en waterzucht is het verstandig een speciaal niergeneesmid del bij de hand te houden en dit bij het eerste teeken der kwaal te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken spoedig en rechtstreeks op -de nieren en blaas. Zij bevorderen een vrije vloeiing der urinewegen, spoelen de belemme rende onzuiverheden uit de kanalen, en voeren het opgehoopte water langs de natuurlijke wegen at'. Zij leiden de nie ren zachtjes tot gezondheid en werk zaamheid terug, en bereiken zoodoende de oorzaak van nierwaterzucht. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wer ken niet op het hart, noch op de lever, maag of ingewanden, doch uitsluitend op de nieren en urine-organen, en zijn derhalve van de hoogste waarde bij nier-waterzucht, niergruis, -steen, en alle nier- en folaaskwalen. Te Vlissingen verkrijgbaar bij A. C. Beniest, Lepelstr. 13, a 1.75 p. doos of 10.p. zes doozen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van 'het handelsmerk de man met zijn handen in de lendenen op de verpakking. 39 de verregaande openhartigheid en het realpolitische standpunt van Simons bij de behandeling van het bolsjewistisch probleem. Men wijst er op, dat zijne woorden over de toestanden in de sovjet-republiek volmaakt in strijd zijn met de rapporten der Amerikaansche, Italiaansche en Britsche arbeiders, die sovjet-Rusland bereisden om zich van den toestand aldaar op de hoogte te stellen. Zelfs wanneer Simons zijn be weringen imet bewijzen meent te kun nen staven, maken zijn uitlatingen toch een zonderrlingen indruk. De „Tagl. Rundschau" zegt, dat de waandeering, waarmee Simons zich te genover Rusland uitsprak, vrijwel de geheele politieke arbeid, die verricht is om het sovjet-systeem te bestrijden, overhoop gooit en in Londen en Parijs zal men zich zeer zeker afvragen hoe het mogelijk geweest is, dat minister Gessier bij de behandeling van het ontwapeningsvraagstuk in Spa, juist Ihet bolsjewistische gevaar als een zij ner hoofdargumenten heeft gebruikt, terwijl dit thans op gezag van Simons als veel minder belangrijk blijkt te moeten worden beschouwd. De „Deutsche Ztg." meent, dat de minister van buitenlandsche zaken een buitengewoon eigenaardige opvatting van zijn ambt heeft. De bruikbaarheid als onderhandelaar van minister Si mons wil het blad geenszins in twijfel trekken, imaar eenig vertrouwen als staatsman kan 'het hem niet schenken. Het „Berl. Tageblatt" is tamelijk te vreden en zegt, dat er in lange geen minister van buitenlandsche zaken in Duitschland geweest is, die getracht heeft de groote lijnen voor een actieve buitenlandsche politiek vast te leggen. De „Voss. Ztg." meent, dat de be richten van Simons over Rusland niet geheel en al juist kunnen zijn. In het bijzonder trekt het blad zijn mededee- lingen in twijfel omtrent de groote con structieve politiek van de sovjetregee- ring, omdat alle berichten, die tot dus verre over Russische toestanden in een geheel anderen geest spreken. EEN ONDERHOUD MET DEN DUITSCHEN RIJKSKANSELIER. Dc Duitsche rijkskanselier Fehren- bach, heeft aan een persvertegenwoor diger de volgende mededeelingen ge daan over de besprekingen te Spa Men heeft een rede, die ik te Spa hield, in binnen- en buitenland, druk besproken. Lloycl George kwam met de verklaring Als de Duitschers het verdrag niet nakomen, dan zijn ze er niet toe in staat, of het ontbreekt hun aan goeden wil. Ik antwoordde Wat betreft de macht om het verdrag uit te voeren, het is zaak dat de geallieerden ons die macht geven, zij moeten ons in staat stellen, de opgelegde verplichtingen na te komen. En over den „goeden wil" zcide ik „Een man van mijn leeftijd moet er rekening mede houden, dat hij dra voor den rechterstoel van den op persten rechter verschijnen moet, ik wil er, als politicus en als mensch, met eere verschijnen." En nu kan het volgens sommigen zijn, dat ik daar niet den goeden toon heb aangeslagen, anderen wier levens opvatting met de mijne overeenkomt, zullen mij wel begrepen hebben en wellicht behoort tot deze laatsten ook Lloyd George. Wij zullen alle krachten inspannen, om de overeenkomst van Spa na te ko men. Ik hoop echter, mochten de om standigheden sterker zijn dan onze goede wil, dat de entente van 'haar be dreiging zal afzien en niet overgaat tot een bezetting van het Roergebied. De entente zal op den weg der onderhan delingen steeds gemakkelijker tot haar ooei geraken dan door geweld. Moge- mnnnH!ngJ de re<Wing. In enkele maanden kan veel veranderen, en ik Q dat de gebeurtenissen, die zich thans in het oosten afspelen, reeds op het ofitwapennigsvraagstuk een geheel ander licht werpen. DE INTERPELLATIE OVER DE ONGEREGELDHEDEN TE ANTWERPEN. De interpellatie over het verbod van de Guldensporenviering te Antwerpen heeft gisteren in de Belgische Kamer plaats gehad. Volksvertegenwoordiger de Beuckelaar stelde den burgemeester, die liet verbod uitvaardigde, verant woordelijk voor den dood van Herman van den Reeck. Daarop stelde van Cauwelaert in het licht, dat de gebeur tenis te Antwerpen minder te betreuren viel uit Vlaamschgezind oogpunt, dan wel voor België. Duizenden werden (daardoor tot de overtuiging gebracht, dat t.usschcn België en Vlaanderen een tegenstelling bestaat, met het gevolg, dat zij voorstander werden van politie ke scheiding. Hij besloot zijn redevoe ring met de hoop, dat de moord op Van den Reeck niet te zwaar zou drukken op België's toekomst. Na hem sprak Huysmans, die er op wees dat niet hij een compromis zocht met de Frontpartij, maar dat de kort- zinnige houding van de tegenstanders der Vlaamsche zaak die Frontpartij aan een grooteren invloed helpt, en meende dat het boycotten van een nieuwe partij, die tot leden telt een groot aantal sol daten, welke aan den Yzer hebben ge streden, eerder de kracht van die partij, waarvoor een plaats in de Belgische politiek open moet zijn, verhoogt dan onderdrukt. Ware de Frontpartij tegen België gericht, dan zou hij haar metter daad bestrijden, doch hij denkt niet dat dit het gjeval is. Enkele'socialistische Kamerleden ver lieten bij het begin van de interpellatie de zaal. Tot nog toe hadden geen inci denten van belang plaats, alleen toen de Beuckelaer een verslag gaf van de gebeurtenissen, en verklaarde dat de betoogers in tegenstelling met sommige persberichten niet gewapend waren, haalde wethouder Strauss een goeden dag te voorschijn onder groote belang stelling zijner partijgenooten. Huys mans wist echter dadelijk mede te dee- len, dat men te doen had met een ba- zarstuk en niet met een wapen. De vergadering duurde vrij laat. De tribunes waren tjokvol belangstellen den. DUITSCHLAND's TOELATING TOT DEN VOLKENBOND. In het Engelsche Lagerhuis verklaar de Lloyd George, in antwoord op een vraag of en wanneer Duitschland als lid tot den Volkenbond zal worden toe gelaten, dat in de eerstvolgende weken zal blijken of het Duitschland ernst is met de vervulling van de bepalingen van het vredesverdrag. Als Duitschland werkelijk toont zijn best te willen doen vooral betreffende de uitvoering van de bepalingen van ontwapening en ko- lenlevering, twijfelt hij er niet aan. dat een uitnoodiging om lid te worden, zeer spoedig zal worden gedaan. HET ANTWOORD DER SOVJET- REGEERING. De nota van Tsjitsjerin aan de E.n- gelsche regeering zoo wordt uit Londen gemeld waarin de Sovjet- regeering zich bereid verklaart, het voorstel tot een conferentie te Londen aan te nemen, zet de meening der Rus sische regeering uiteen en zegt, dat de conferentie behoort samengesteld te worden uit vertegenwoordigers van Rusland en de leidende mogendheden der Entente. Verder wordt in de nota medegedeeld, dat aan het opperhoofd van liet roode leger bevel is gegeven, de Poolsche parlementairen te ontmoeten en een aanvang te maken met onder- handeliagen betreffende wapenstilstand en vrede. In de nota wordt de verbazing der Russische regeering uitgesproken over liet feit, dat de Engelsche regeerjng be sloot de onderhandelingen betreffende de hervatting der handelsbetrekkingen te schorsen en deze afhankelijk te ma ken van een gunstig antwoord van Rusland op het Poolsche verzoek om wapenstilstand. De Russische regeering verwacht aldus wordt in de nota gezegd dat vóór den aanvang van bovengenoemde conferentie generaal Wrangel en zijn troepen zich zullen overgeven, waarbij de persoonlijke veiligheid van den ge neraal en zijn aanhangers, zoowel als die der vluchtelingen, die zich onder zijn bescherming bevinden, wordt ge waarborgd. De Sovjet-regeering verwacht echter, dat alle voorraden van oorlogsmate riaal, middelen van verkeer en schepen, die zich nu in bezit van den generaal bevinden, aan haar zullen worden overgedragen. GEHEIME WAPENDEPOTS. De „Voss. Ztg." verneemt uit Bruns wijk Uit den vrijstaat Brunswijk wordt officieel de ontdekking van ge heime wapens- en munitiebergplaatsen gemeld. In de nabijheid van het plaats je Frellstedt werden eenige dagen ge leden eenige kisten met 85 infanterie- geweren opgegraven, die daar door studenten uit Brunswijk verborgen wa ren. In de woning van den voornaam- sten schuldige, den student Faust, zijn bij een huiszoeking 4 machinegeweren en vier kisten met munitie gevonden en in beslag genomen. Gisteren werd in een bosch in de nabijheid van Helmstedt een ander groot wapendepot gevonden. Er waren 120 infanteriegeweren, twee mitrail leurs en een groote hoeveelheid muni tie. Eenige inwoners van Helmstedt, die bij deze zaak betrokken zijn, wer den gearresteerd. ENGELSCHE GEVANGENEN IN RUSLAND. De „Evening Standard" deelt mede, dat de vijf als gijzelaars vastgehouden Russen voor de Britsche gevangenen te Bakoe, te Maidstonegoel geïnter neerd, zijn vrijgelaten. Het blad voegt er aan toe, dat er een absoluut bewijs is, dat de Britóche gevangenen te Ba koe nog steeds in uiterst ongunstige omstandigheden- verkeeren, groote ont beringen lijden en ofschoon het juist is dat een Brit, die ter dood veroordeeld was, vrijgelaten is, zijn er berichten ontvangen, dat de zich nog in hechte nis bevindende gevangenen geen ver beterde behandeling ondergaan. De Engelsche regeering is in deze kwestie bijzonder gevoelig en zij dringt er bij de bolsjewistische regeering op aan, om niet alleen hun toestanden te verbe teren, doch ook te trachten een directe vrijlating te verzekeren. De sovjet-re geering schijnt de houding aan te ne men, dat zij niet verantwoordelijk is voor hetgeen te Bakoe geschiedt, maar aldus gaat de „Evening Standard" voort, het is toch bekend, dat de revo lutie te Bakoe geheel in scène is gezet vanuit Moskou en zeHsltfordt nu be richt, dat de bolsjewisten in Trans- Kaukasië gefinanceerd en bewapend worden door de sovjet-bepalingen. Reddingsmiddelen, De Noord-Zuid-Hollandsche Redding maatschappij te Amsterdam, die langs de Nederiandsche kust een groot aan tal reddingsstations heeft gevestigd en deze met vrijwillige bijdragen onder houdt, heeft gisteren te Katwijk proe ven genomen met een motor-tractor tot het vervoeren van het reddingsmate- riaal. De 40 P.K. Clayton motortractor, die gedurende den oorlog heeft gediend tot het brengen van munitie naar de vuur linie en het vervoer van zware wagens met oorlogsmateriaal over ongelijke terreinen, is nu gesteld in dienst van het reddingwezen. De proef is goed ge slaagd. Beroovingen. Een man uit Bolnes deed bij de politie te Rotter dam aangifte, dat hij in de Keizer straat door twee vrouwen, met wie hij had staan te praten, gisterenavond be roofd is van een portemonnaie met in houd. In verband hiermee zijn in het politiebureau aan de Groote Pauwen- steeg in bewaring gesteld een 26-ja- rige man, op wien de bedoelde porte monnaie gevonden is, en twee vrouwen. Een koopman is in het pand Nieuwe Kerkstraat 4 beroofd van 1000 mark en 50. Een Amerikaan, die logeert in een hotel te Rotterdam heeft aangifte gedaan, dat hij in het perceel Diergaar dekade 11 beroofd is van een cheque groot 1700 dollar en van 50 pond ster ling, 1000 franc en 1000 kronen. Ter zake heeft de politie een vrouw aan gehouden. In een verdacht huis aan de Gedempte Binnenrotte is een buiten man beroofd van ƒ370, waarvan een vrouw verdacht wordt, die in het poli tiebureau aan den Oppert in bewaring gesteld is. Gisterennacht werd een deel van Dinxperlo's bevolking uit den slaap ge wekt door een hevigen slag, welke bleek te zijn ontstaan door de ontploffing van een granaat die een groene soldaat uit zelfbehoud moest wegwerpen en een diepen kuil van eenige meters breed in een stuk land aan den grintweg teweeg bracht. Om 3 uur gisterennacht ontdekte de schildwacht van de kazerne van het derde regiment veld-artilierie te Breda, bi and in het gebouw, dienende voor stallen, terwijl op de bovenverdieping dertig onderofficieren slapen. Drie spuiten en de reddingsbrigade waren onmiddellijk ter plaatse. De on derofficieren konden nog het branden de gebouw in allerijl verlaten, de mees ten met achterlating van hun spulletjes. De zestig paarden zijn onmiddellijk losgesneden en allen gered. Het wapen magazijn is met veel moeite behouden kunnen worden. Het gebouw, vijftig meter lang en 10 meter breed, is nage noeg geheel uitgebrand. De schade aan paardentuig is belangrijk, hoewel nog geen som geschat kon worden. Uitdrukkelijk is van bevoegde zijde verzekerd, dat moedwil buitengesloten is. De oorzaak ligt nog in het duister. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Gisterenmiddag is een boerderij te Huinmelo totaal door brand vernield. Een 18-jarige knecht kwam in de vlam men om. Ook een paard verbrandde. In de Wilhelminawijk te Oude-Peke- la is een kind verdronken. Op de Koninginnegracht te 's-Gravenhage had gistermiddag een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel met zijspan, komende uit de richting Scheveningen cn een automobiel, komende uit de Ja- vastraat. Door de botsing werd de per soon, die achter op den motor zat te gen de straat geslingerd en bekwam bloedende hoofdwonden, terwijl de mo tor werd beschadigd. Volgens een heer, die in de auto zat, heeft de chauffeur van de auto signalen gegeven, terwijl de motorrijder dit niet deed. Op het stoomschip „Billiton" van de maat schappij „Nederland", liggende te Am sterdam, is een stelling doorgebroken, waarop 2 schilders werkzaam waren. Een hunner werd met inwendige kneu zingen naar het gasthuis overgebracht. Een 51-jarige man, die uit de dak goot van een perceel aan de Keizers gracht te Amsterdam is gevallen, is aan de gevolgen overleden. In de Riet landen is een havenarbeider van een steiger gevallen. Hij werd in een gast huis opgenomen, doch overleed kort a aankomst. Onlangs werd te Weijden bij Aken 's nachts een vrouw van circa 80 jaren door drie bandieten overvallen en van haar geld beroofd. Toen de alleenwo nende vrouw om hulp schreeuwde, poogde men haar te worgen. Met goe den buit sloegen de schurken op de vlucht. Twee van het drietal, Duit schers, werden reeds door de Duitsche ilitie gearresteerd.; nummer drie, een Hollander, werd te Kerkrade aange houden en overgebracht naar de ge vangenis te Maastricht. Te Namen zijn drie mannen aan gehouden, die deel uitmaken van de „bende van de roode hand" en al meer dan een jaar lang dreigbrieven hadden gezonden aan handelaars te Namen, waarin verzocht werd aanzienlijke som men op een vastgestelde plaats neer te leggen. De arrestatie geschiedde door dat onlangs een inwoner van Namen op zulk een 'bedreiging ingang, doch te- ves de politie waarschuwde. Een der aangehoudenen beroemde er zich op, meer dan 40.000 francs door dreigbrie ven te hebben afgeperst. Voor een politierechtbank in En geland was een film-acteur door zijn vrouw gedaagd, die hem van wreed heid beschuldigde. Zij zeide dat zij 12 jaar getrouwd was en dat haar man wel eens raar deed. Als zij in bed lag placht hij haar met de thee-muts te gooien en dikwijls speelde hij den ge- heeten nacht door op zijn cornet-a- pistons. Voordat hij met deze nachte lijke concerten begon zeide hij. gewoon lijk Nu zal ik je eens een voorproefje van de hel geven. Dikwijls trapte hij haar uit bed en zeide dan, dat de vloer mat goed genoeg voor haar was. De Zondag bracht hij met godslasteringen door en hij uitte dan trouw den wensch dat er genoeg regen zou vaiien om de geheele familie te verdrinken. De rechter was van oordeel dat de man wel dikwijls schilderachtige taal gebruikte, maar dat er geen grond voor echtscheiding aanwezig was. Te Londen is onlangs in het open baar een zeldzaam collier verkocht, dat afkomstig is uit den juweelenschat van Czarina Natalia, de moeder van Czaar Peter den Groote. Een nakomeling van de Czarina vroeg er 4 millioen 600.000 gulden voor, maar bij verkoop heeft het collier niet meer dan ruim 800.000 gulden kunnen opbrengen. De veiling zaal, waar de openbare verkooping plaats had, was geheel gevuld met ver tegenwoordigers en vertegenwoordig sters van de aanzienlijke Londensche kringen, die voorbij het zeldzame col lier defileerden, dat in een vitrine was weggesloten en werd bewaakt door de tectives. De waarde van een enkelen steen uit het collier, een diamant van 32 karaat, wordt geschat op ruim 87.500 gulden. In het museum te Gotha is des nachts inbraak gepleegd. Inbrekers klommen langs den bliksemafleider naar boven, drongen in de zalen door. Gestolen werden antiquiteiten, waarde volle horloges, ringen en kunstvoor werpen. Eenige door de inbrekers ver loren voorwerpen werden in de nabij heid van het museum teruggevonden. Van de daders ontbreekt elk spoor. De proefnemingen met de draad- looze telefoon worden doorgezet. De eerste minister van New-Foundland heeft een gesprek gevoerd met het stoomschip „Victorian", dat toen 600 mijlen van Kaap Race was. De minister sprak met Lord Burnham. De sprekers verstonden elkaar duidelijk, evenals anderen die dezelfde proef namen. De „Victorian" heeft verder het nationale volkslied op een afstand van 2100 mij len, namelijk te Chelmsford, in Enge land, hooren zingen. Een eigenaardig testament heeft een Engelsche dame van 39 jaar, die een tijd geleden gestorven is, nagela ten. Ik wil, dat mijn lijk in een met lood gevoerde, eenvoudige withouten kist naar Porthpean (een plaatsje aan de kust van Convwallis, waar zij ge woond had) gebracht en daar een eind in zee begraven zal worden, zegt het testament. De zee is altijd een vriend voor mij geweest. Een paar van de weinig gelukkige dagen die ik gehad heb, zijn op zee doorgebracht en daarom wil ik nergens anders begra ven worden. Verder schreef de testatrice voor dat twee met name genoemde visschers uit de haven van Porthpean de kist vroeg in den ochtend of laat in den avond, als er geen andere booten in de baai wa ren, in hun boot moesten medenemen, in hun daagsche kleeren gekleed, en een eindweegs uit den wal in zee zet ten. Er mochten geen familieleden of kennissen bij tegenwoordig zijn, alleen den executeur-testamentair. Ik heb eenzaam geleefd, zoo ein digt het pathetische document, ik hoop dat ik eenzaam zal sterven zonder roe rende doodsbedtooneelen en ik wil al leen begraven worden. Het tijdstip van mijn begrafenis moet alleen aan dege nen, die mij begraven, bekend gemaakt worden. Het lijk van miss Deakin, de erflaat ster werd in zee gevonden met het tes tament en eenige andere papieren in een zakje om den hals. Dezer dagen is haar laatste wil geldig verklaard. Zij laat ongeveer 25,1X10 gulden na. Volkstuintjes. Met het planten van andijvie (winter) wordt een aanvang gemaakt, we geven ze een gemiddelde afstand van 30 c.M. Men plaatst ze wel eens dichter, het gevolg is dan, dat de planten tegen elkaar op groeien en opbinden, overbodig wordt, ze bleeken dan uit zichzelf reeds, maar bij aanhoudend vochtig weer is de kans van rotten der planten ook zooveel grooter. Voor tuinders is dit bezwaar niet zoo groot, daar zij een flinke partij tegelijk ter veiling brengen, maar voor hen, die er geleidelijk, voor eigen ge bruik van wenschen te oogsten, is het van belang, dat het oogsten langzaam aan kan geschieden. Bij het opbinden moet winterandijvie droog zijn, in tegenstelling met zomerandijvie, die we bij voorkeur 's morgens vroeg, als ze nog vochtig van de dauw is, opbinden. Voor dit werkje maken we gebruik van biezen, die we eerst een paar dagen in de zon laten drogen, ze worden dan taai en breken niet zoo gemakkelijk als versch geplukte. Bij het opbinden be ginnen we, met het gezicht naar 't Westen gekeerd, de struiken komen dan, opgebonden zijnde, met de top eenigszins naar 't Oosten gekeerd. Ook dit heeft bii aanhoudend nat weer, in vloed op het rotten der planten, waar we gewoonlijk de meeste regen uit het Westen of Zuid-Westen kunnen ver wachten. Wij binden elke week een be paald aantal op, die we dan merken, we kunnen ze dan in opvolging oog sten. Gewoonlijk zijn zè in 10 a 12 da gen voldoende gebleekt, krulandijvie bleeken we door er een koolblad over te leggen. Bij pasgeplante andijvie gebeurt het nogal eens, dat de planten onverwachts wegvallen bij nadere beschouwing blijkt het, dat ze, juist bij de wortelhals, zijn afgevreten. Werken we, met de hand, de aarde wat om, dan vinden we dikwijls de schuldige. Het zijn de lar ven van de langpootmuggen, waarvan we 3 soorten kennen, nl. Tipula macu losa, Tiputa oleracea en Tipula palu- dosa. Vooral op vuile tuinen en op pas gescheurd grasland hebben we er het meeste last van. Larven vangen en ver delgen, zoodra een plan wegvalt, is de boodschap. Ook bij het spitten zien we nauwkeurig toe of er zich in den grond ook larven bevinden. Kippen verdelgen er veel, dit zijn echter overigens geen goede tuinlui. Het nut van baden, bestaat niet alleen daarin, dat door het bad het door de huidklieren afgescheiden vet en vuil en dergelijke worden verwijderd, maar ook hierin, dat het de werkzaam- leid van de huid, welke een zelfde fuc- tie vervult ais de longen, bevordert. Warme baden zijn oneindig beter dan koude, want zij weken al hetgeen aan de huid kleeft veel sneller af en ver wijderen dit grondiger. Vette personen moeten vaker baden dan magere, vrou wen vaker dan mannen. Ook arbeiders, die veel in aanraking komen met lood, kwikzilver, enz. moeten vooral dikwijls baden. De reinigingsvoorschriften In de godsdiensten der oude volken en de daarin voorgeschreven baden zijn ern stige vermaningen ten deze. Aan dengene, die een breuk in een spoorstaaf, puntstuk enz. van een dagelijks door treinen bereden spoor, of een breuk in den bovenbouw van een brug ontdekt en tijdig de noo- dige maatregelen neemt ter voorkoming van de mogelijk uit die breuk voort vloeiende noodlottige gevolgen, wordt een premie toegekend en wel aan be ambten, overeenkomende met een dag loon en aan particulieren in den regel een bedrag van 2.50. AANBESTEDING BAGGERWERKEN MIDDELBURG. Aan het gebouw van het prov. bestuur werd heden aan besteed het verrichten van baggerwerk in het verbindingskanaal, het verbreed kanaal en in de tweede en eerste bin nenhaven te Vlissingen. Inschrijvers de heeren A. Volker A.Fzn. te Sliedrecht voor 93 cent, B. P. de Groot te Zeist voor 83 cent en J. Kraijveld en E. Van Noordenne te Sliedrecht voor 65 cent per M'. opge baggerde specie. FEDERATIE VAN ZELSTANDIG WERKENDE GROEPEN IN HET BOUWBEDRIJF. AMSTERDAM. Door een 75tal zelf standig werkende groepen van bouw vakarbeiders is te Amsterdam opge richt een „Federatie van zelfstandig werkende groepen in het Bouwbe drijf". Deze vereeniging stelt zich ten doel, door gemeenschappelijk overleg den woningbouw krachtdadig te be vorderen door in den kortst mogelij ken tijd zooveel mogelijk woningen te bouwen. Zij tracht dit doel te berei ken door de zelfstandige vakgroepen te federeeren tot bedrijfsgroepen, het oprichten en exploiteeren eener finan- tieele onderneming tot steun voor de uitvoering van bouwwerken, regeling en verdeeling der bouwwerken onder de groepen en het verleenen van as sistentie in het uitvoeren der werken

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 3