■j0^êêb ■$§X- 1000 isir^rioo 25 WOENSDAG 28 JULI. KAMEROVERZICHT «immtrmsaevB ipsliimi l ïll it ÏELflE !r„ Klim lukt SB, Issiüp. IilsSoon Snisrg. fgïsshiint dagelijks, giigiieiÉni 3? Zondag sn 1 Ipn irkiuii Christelijke fmtfnei BINNENLAND FEUILLETON De Diamanten van Lady Valworth. No. 176 VL1SSINGSCHE COURANT ABONNEMENTSPRIJSVoor Vtisiingen en de gemeenten op Walcheren 2.20 per drie maanden. Franco door het geheele rijk ƒ2.50. VoorBelgiS ƒ4.15. Voor overige landen der Post-Unie ƒ4.70. Afzonderlijke nummers 5 cent ADVERTENTIEPRIJSVan 1—4 regels ƒ1.10; voor iedere regel meer 26 cl. Familieberichten van 1—6 regels ƒ1.70. Bij abonnement speciale prijs Reclames 52 ci. per regel. Dienstaanbiedingen en -aanvragen 13 ct. per regel De ïbonné's, iss 't bezit eener zijn GRATIS verze kerd tegen ongelukken voor: gulder bij levens lange ongeschikt heid tot werken yUII een ongeluk tJUU gulden bij verlies van een hand, voet .of oog gulden bij verlies van een wijsvinger gulden bij verlies van eiken anderen vinger EERSTE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Vandaag was het woord aan den mi nister van justitie om de sprekers over de anti-revolutie-wet te behandelen. Openhartig verklaarde hij, dat hij geen nieuwe gezichtspunten kon openen en dat hij dus in herhaling zou moeten ver vallen. Dat is natuurlijk niet gezellig, evenmin als een juridisch debat over technische details aangenaam is. De minister ging tal van voorbeelden, door de heeren Mendels en Van Embden ge noemd, na en hij achtte die alle onjuist. De vrees, dat deze wet aanleiding zou geven tot lichtvaardige vonnissen, acht te hij ongegrond, omdat juist 'bij een wet als deze de rechter steeds scrupu leus 'is. Deze wet was noodig, omdat geen overheid liet recht van revdlutie kan erkennen, vooral niet in een land waar het algemeen kiesrecht en de evenredige vertegenwoordiging be staan, die alle groepen tot haar recht brengen. Tegen gewelddadig ingrijpen gaat dit ontwerp. Na wat repliek werd het ontwerp aangenomen met 35 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de Sociaal-democraten en de heeren Van Embderi en Bergsma. Daarna een lange lijst minder betee- kenende ontwerpen. Nederland en België. De „Vingtième Siècle" verneemt, vol gens een bericht uit Brussel aan „de Tel.", dat er met het oog op de oppo sitie in regeeringskringen en pers te gen een Fransch-Belgisch verbond nog slechts sprake is van een militaire sa menwerking tüsschen beide landen, dat eerst in werking zal treden, in geval van een nieuwen inval, zoodat men niet meer als in 1914 overijld een ge meenschappelijk verdedigingsplan be hoeft op te stellen. Het socialistische orgaan „Le Peu- ple" schrijft naar aanleiding hiervan Door dit verdedigingsplan wordt de linie waarop een aanval van Duitsch- iand zal kunnen plaats hebben, naar Nederland verlegd. Dit zal misschien tengevolge hebben, dat onze Noorde lijke buren gaan iiftien, dat ook zij zich met ons moeten verstaan om de onaf hankelijkheid der kleine naties te be schermen. De ex-kroonprins naar Amerika „Stockholms Tidningen" bevat het ibericht, dat de gewezen Duitsche kroonprins liet voornemen zou hebben naar Amerika te gaan. Hij zou aan de Nederlandsehe regeering verlof vragen om ons iand te verlaten. De voorberei dende onderhandelingen zouden reeds te Washington zijn aangevangen. Wan neer Amerika hem niet toelaat, heeft de Naar het Engelsch van Mrs. HUNGERFORD Vertaald door I. P. WESSELINK VAN ROSSUM. (Nadruk verboden.) „Arme mrs. Brand, wat moet zij hebben geleden „Het verbaast mij, dat zij je bij mij toeliet. Volkomen rust was voorge schreven wat, ik moet het bekennen, mij zulk een onrust bezorgde, dat zij, die het zoo gewild hadden, er nader hand erg van zouden zijn geschrikt." „Ik ontmoette mrs. Brand bij de deur van het boudoir," zeide Nadine. „Zij riep mij en vertelde dat zij naar binnen moest gaan om eenige men- schen te woord te staan, die gekomen waren om belangstellend naar je te vragen." „Onzin", zei zij spottend, „natuurlijk was de belangstelling grooter voor dien romantischen inbreker „En dat zij ze moest ontvangen, zoodat ze het prettig zou vinden, wan neer ik je een poosje gezelschap ging houden. Hoe blij was ik met die ver gunning .Maar, Millicent, naar wat je mij vertelt, denk ik niet, dat die inbre ker een gewone werkman geweest kan zijn." „Dat was hij ook niet heb ik je niet gezegd, dat hij een soort van Dick Turpin of Duval was? Zeker, de. stem kroonprins het plan zijn geluk in Spanje te beproeven. Hij wil 10 of 15 jaar weg blijven en hoopt dan verlof te krijgen naar Diiitsclrland terug te keeren. 33 millioen voor de Belgen. In antwoord op een gedane vraag, deelt de minister van binnenlandsche zaken mede, dat het bedrag dat voor de Belgische vluchtelingen door Ne derland is uitgegeven, bedraagt onge veer 33 millioen gulden. De kruisers. Door hel Tweede Kamerlid Van der Voort van Zijp zijn aan den minister van marine a.' i. de volgende gesteld „Is de minister bereid mede te dee- !enc wat de oorzaak is dat, blijkens de aankondiging van den verkoop, een zoo groote voo.rraad materieel van de „Celebes" aanwezig is, waar toch on getwijfeld veel is verwerkt aan den bouw van de beide andere kruisers Is, terwijl de bouw van den derden kruiser sinds langen tijd is geschorst, het te verwerken materiaal er voor, toen tot schorsing werd besloten,reeds aanwezig geweest of had dit kunnen zijn afbesteld zoo neen, had dit niet kunnen zijn gebruikt voor de „Java", en „Sumatra", waar voor den bouw van deze schepen steeds op materiaal werd gewacht, ja zelfs nu nog niet al les aanwezig schijnt Acht de minister publieken verkoop van het rompstaai van de „Celebes" de meest economische wijze om dit" aan te wenden, en is nagegaan of dit materiaal geheel of ten deele ware aan te wenden voor den bouw van ander marine-materiaal Moet uit den verkoop de gevolg trekking worden gemaakt, dat het uit gesloten is dat, indien de interdepar tementale commissie mocht adviseeren tot den spoedigen aanbouw bijv. van een lichten kruiser, van mijnenieggers of ander klein materiaal, aan dit advies gevolg zal worden gegeven Voorts werden door dit Kamerlid aan den minister van financiën nog de volgende beide vragen gesteld „Acht de minister verkoop van het rompstaai van de „Celebes", die blij kens de verkoopvoorwaarden plaats zal vinden in twee massa's, de voor 's lands schatkist meest voordeelige methode Zoo neen, is de minister bereid dien verkoop alsnog te doen houden bij meerdere partijen Wèl kolen uit Duitschland In zakelijk góed ingelichte kringen is men van meening, dat de gevaren, welke de Duitsch-Nederlandsche over eenkomst volgens de uitlatingen van minister Simons schenen te dreigen, tot onbeteekende moeilijkheden zijn te ruggebracht. De hoop neemt toe, dat dank zij den steun der mijnwerkers naast de verplichtingen tegenover de Entente, ook die tegenover Nederland nagekomen kunnen worden. Het betoog van mijn held piepte, maar men kan niet alles hebben, en daar de meeste menschen geen ervaring van inbrekers hebben, beit ik rijker dan zij. Ik heb ook nog zijn cadeau, en in mijn leven heb ik niet veel geschenken ontvangen, behalve van tantetje, oom Timothy en jou." Nadine lachte. „Mijn geschenken", zei ze gering schattend. „Ze zijn de mooiste die ik heb, om dat zij mij liet liefste zijn het liefste op één na." „Je meent je arme smaragden O, Millicent, wat was het wreed om je mooie juweelen weg te nemen. Mrs. Brand is er wanhopig onder." Millicent pruiilde. „Ik ben er nog niet zeker van", zeide ze ondeugend, „welke ramp grooter ge weest zou zijn, mijn dood of het verlies van de juweelen. Het waren de mooiste smaragden in Engeland, en ik ben lang niet de mooiste vrouw zoodat wer kelijk alles bij elkaar, het verlies van de smaragden grooter is, vermoed ik." Zij glimlachte. „Maar ik dacht niet aan die ongelukkige steenen. Maar meer aan een klein geschenk, dat ik op mijn laatsten verjaardag kreeg, veertien da gen geleden." „Daar heb je mij niets van verteld." „Neen Goed, dan zai ik het nu doen." Zij hield stil, kwam naderbij, pakte de beide handen van Nadine en keek haar scherp in het lieve gezichtje. „Houdt je veel van mij vroeg zij ernstig. „Dat weet je wel", antwoordde Na dat van zeer gezaghebbende zijde aan de Nederlandsehe regeering werd ge zonden en dat zonder voorbehoud van beteeicenis het Nederlandsehe stand punt ten aanzien der verplichtingen van Duitschland aanvaardt, bewijst dat de Duitschers voornemens zijn de over eenkomst loyaal uit te voeren, zooais zij er ook naar streven, de overeen komst van Spa loyaai uit te voeren. Een zeer gezaghebbend koiendes- kundige, die krachtig een lans voor Nederland gebroken heeft, verklaarde aan het „Hbld.", dat de Duitsche re geering alles zal doen om de kolen- ievering overeenkomstig het contract te doen geschieden. Het is mogelijk, dat de uitvoer niet zonder stoornis zal .geschieden. Het gerucht echter, als zou er in Augustus tengevolge der verplich tingen tegenover de Entente niets san Nederland kunnen geleverd worden, blijkt loos alarm te zijn. Op de te Bochum gehouden confe rentie der mijnwerkersgedelegeerden inzake de kolenlevering van Spa is bo vendien duidelijk gebleken dat de mijn werkers de uitvoering der Nederland sehe overeenkomst dringend wenschen met het oog op' de levensmiddelen- voorziening. Prof. Siotemaker de Bruine. Prof. Siotemaker de Bruine, wiens voornemen het is binnenkort ontslag te nemen, zai zich metterwoon te Rot terdam vestigen. Behalve hoofdredac teur van „de Nederlander" wordt pro fessor Siotemaker dan directeur van een op te richten christelijk bureau voor sociale adviezen te Rotterdam. Dispensatie van uitvoerverboden. Met ingang van 1 Augustus 1920 is, tot nadere aankondiging, dispensatie verleend van het verbod van uitvoer van jonge hanen in geslachten staat, vallende onder liet verbod tot uitvoer van levende en geslachte hoenders, ingesteld bij Kon. besluit van 31 De cember 1914, atieen voor zoover be treft jonge hanen broed 1920, waarvan kop, pooten en sporen niet zijn ver wijderd. Zuinigheid in de kleeding. Bij beschikking van den minister van oorlog is bepaald, dat, vermits het noodzakelijk is, dat zoowel voor het tegenwoordige als in de toekomst een zoo zuinig mogelijk beheer worde ge voerd, cn gelet op de beschikbare hoe veelheden gereinigde en herstelde ge dragen kleedingstukken, zoolang over gedragen kleeding van goede en'bruik bare hoedanigheid kan worden be schikt, aan de troepen geen nieuwe kleeding maig worden uitgereikt, doch dat voor eerste en tweede kleeding stukken uitsluitend gedragen kieeding moet worden verstrekt, behoorende resp. tot de klasse g. .en b. Voorzoover de voorraden in de kleedingkamers niet toelaten, om daaruit de noodige gedragen kleedingstukken beschikbaar dine vriendelijk. „Goed, ik vertrouw je." Zij hief haar hand op en haaide een dunnen gouden ketting te voorschijn, dien zij om haar hals droeg, waardoor een klein maar kostbaar medaillon zichtbaar werd, dat er aan bevestigd was. „Dat is het", zeide ze. „Dit is het cadeau, dat ik nog iiever heb dan wat ik van jou kreeg. Gerald Massereene heeft het mij gegeven." Toen zij Nadine aankeek, stonden haar oogen vol tranen. Misschien kwam dit, doordat zij nog een weinig was geschokt door haar laatste avontuur. „O, dus is het niet Granit Boyle, maar inr. Massareene", zeide Nadine, zacht fluisterend. „Ik weet niet of het Gerald is, maar wel weet ik heel zeker, dat Sranit Boyle het niet is. Granit Wat past die naam goed bij hem Hij ziet er uit zoo hard als een vuursteen. Ja, Gerald gaf mij veertien dagen geleden dit kleine, lieve ding." „Waarom draag je het zoo verbor gen „Moet je dat .no.g vragen, mijn lieve domoor? Omdat ik een geëngageerd meisje ben, en ihet aan jonge meisjes, die geëngageerd zijn niet is toegestaan twee koorden op haar boog te hebben, ai mogen zij met het grootste genoe gen vóór haar engagement er honderd op gespannen hebben. Dat zijn de wet ten van onze samenleving. Maar alle wetten bij elkaar kunnen niet beletten, dat dit kleine medaillon mij liever is dan te stellen, moeten deze uit de garni- zoenskieedingmagazijnen worden ont vangen. De bepaiingen nopens de verstrek king van nieuwe kleeding aan militai ren van bijzonderen lichaamsbouw blij ven evenwe! gehandhaafd. Nieuwe werkkleeding mag alleen dan worden verstrekt, wanneer geen bruik bare gedragen werkkleeding meer be schikbaar is. Het vredespaleis weer open. Het Vredespaleis dat tijdens den duur van de Juristeneenferentie voor het publiek gesloten was, wordt Zon dag a.s. van 14 uur wederom ter be zichtiging opengesteld. Verder is het Vredespaleis voor het publiek te bezichtigen iederen lsten en 3den Zondag van elke maand van 14 uur en op werkdagen var. 25 uur, uitgezonderd des Zaterdags. Een tehuis voor de Christelijke Jongelingschap. In de kringen van de Amsterdamsche Jongemannen Vereeniging en de Christ. Jongemannen Vereeniging „Excelsior", welke twee vereenigingen vereenigd zijn, leeft reeds lang de gedachte van stichting van een groot tehuis voor de Christ. Jongelingschap in Amsterdam. De gedachte van stichting van zulk een gebouw, staat verwezenlijkt te worden. De plannen zijn reeds ge maakt en in zeer vergevorderd stadium van voorbereiding. 't Plan is aan het terrein aan de Vij zelstraat, tüsschen Singel en Heeren gracht daar, waar nu de gemeente winkel staat, een groot cenfraal ge bouw te stichten, dat behalve lees-, schrijf-, conversatie- en vergaderzalen ook zal bevatten een restaurant, woon- en slaapkamers, een zwembassin enz., zulks ten dienste van de Chr. Jonge mannen in Amsterdam. Doch het ge vormde plan strekt zich wijder uit, want behalve dit groot centraal ge bouw, omvat het de stichting van een 10-tal nevengebouwen in verschillende wijken van de stad. De financieele zijde van de zaak welke in de millioenen loopt is ge regeld. Reeds enkele toezeggingen van belangrijke geldsommen werden ont vangen en voor de vorming van het stictvtingskapitaa! is een regeling ge troffen. Verder is de exploitatie van het te stichten gebouw zoo gedacht, dat deze spoedig zichzelf zal bedruipen. De Koninklijke Millitaire Kapel. Omtrent den heer L. C. Boer, die als directeur van de Kon. Mil. Kapel in aanmerking komt, deelt men uit Haar lem aan de „N. Ct." het volgende mede: De heer Boer is September 1891 te 's-Gravenhage geboren. Sedert 1900 was hij leerling van de Muziekschool van „Toonkunst" te Amsterdam, al waar hij violoncel bestudeerde bij den heer I. Mossel. Tijdens zijn studie aan Zij hield op. Zij had bijna gezegd „dan het kolossale fortuin, dat mij bij mijn trouwen met Granit Boyle wacht", inaar haar lippen weigerden die kette rij uit te spreken en Nadine legde haar aarzeling geheel verkeerd uit. iiever is dan de cadeaux van mr. Boyle", vulde zij zacht aan. Millicent wierp haar hoofd achter over en, alsof zij door die eenvoudige opmerking uit het doolhof van senti- menteeie gedachten werd verdreven, zuchtte zij eerst heel diep, en barstte daarna in een lachbui uit. „De cadeaux van Granitriep zij. „Wil je wel gelooven, dat mijn aan staande echtgenoot, mijn toekomstige heer en meester, zich nooit heeft ver waardigd, eenig geschenk, hoe klein dan ook, aan mijn voeten neer te leg gen Datis inderdaad een troost. Daarvoor ben ik hem hoegenaamd geen dank schuldig." „Dat is toch vreemd, vindt je niet zeide Nadine. „Dan ben ik beter of is het slechter af dan jij. Paul gaf mij,nog geen week geleden zulk een prachtigen hanger van glinsterende diamanten." „Dat noem ik nog eens een min naar". zei miss Grey vroolijk. „ik ge loof, dat die Paul van jou beter is dan jij verteld hebt en dat je eens heel ge lukkig met hem zult zijn. Diamanten ook nog En hij, die betrekkelijk arm is, ik feliciteer je. Hij heeft een edel moedig hart." „Ik wou, dat hij het niet had ge daan", zeide Nadine verdrietig. „Het is zulk een duur cadeau en en het gymnasium dirigeerde hij een koor en een orkest van zijn medeleerlingen. in 1909 werd hij leerling van het 3de studiejaar van het Conservatorium voor Muziek te Amsterdam en studeer de daar dirigeerkunst (ook practisch) onder leiding van Daniël de Lange, en- semblespel onder Julius Röntgen, com positie, harmonie en contrapunt onder Zweers en De Lange en piano onder De Pauw. Een half jaar later deed hij eind examen en behaalde in 1912 den Prix d'excellence voor violoncelspel. In het seizoen 19121913 was hij eerste solo-violoncellist van het Casino Municipal de Nice en in 1913—1914 in dergelijke betrekking te Riga. Daarna werd hij benoemd tot solo-violoncellist van het Philharmonisch Orchest, welke betrekking hij echter niet kon aanvaar den, daar hij in Augustus 1914 als re serve le luitenant bij de infanterie werd gemobiliseerd. Toen gaf hij te Middel burg waar hij dirigent werd van de Zangvereeniging van Vrijzinnig-Her vormden en elders met zijn vrouw de pianiste Line BoerBröcker kamer muziekconcerten en o.a. met Alex, Schmuller, Willem Andriessen, Her mann Leydersdorff en het Boheemsch Strijkorkest. Later trad hij op als solist bij het Concertgebouw-orkest, het Re sidentieorkest, de Arnhemsche Orkest- vereeniging en het Utrechtsch Stedelijk Orkest. In 1919 werd de heer Boer benoemd tot 2en dirigent en solo-violoncellist bij de Arnhemsche Orkestvereeniging en tot violoncelleeraar aan het Kon. Cot>- servatorium voor Muziek te 's-Graven hage. In Januari 1920 tot directeur van het Muziekcorps der Haarlemsche Or kestvereeniging. Salarisactie P. T. T. personeel. De besturen der samenwerkende or ganisaties van P. T. T. personeel in gecombineerde hoofdbesturenverga- dering bijeen, besprekende den financi- eelen toestand, besloot tot een krach tige actie ter verkrijging van een her ziening in de salarissen van 1 Januari 1920 af en een directe uitkeering inééns bestaande in een maand salaris met) een minimum van 200. In de groote plaatsen des lands zul len gecombineerde ledenvergaderingen worden belegd, onder leiding van het comité om aan den gestelden eisch kracht bij te zetten. VLiSSINGEN IN 1919. (Uit hetGemeenteverslag) De keuring van de visch had, evenals die van het slachtvee en geslacht vleesch, geregeld plaats. Als ongeschikt voor voedsel werden in het afgeloppen jaar afgekeurd (De opgaaf van visoh kan over 1919 niet worden verstrekt). Het resultaat der keuring van slacht vee en van geslacht vleesch was, dat werden afgekeurd 11 koeien, 2 pin- net is of het mij nog meer aan hem bindt „Maar het is toch wel prettig, dat je nu weet, dat hij niet gierig is", zeide miss Grey. „Ik heb meer ringen dan ik gebruiken kan, maar ik moet zeggen, dat ik het iaag van Granit vind, dat hij mij er geen gegeven heeft ais bewijs van onze verloving. Maar, zooals ik je reeds zei, daardoor ben ik hem des te minder dank verschuldigd." „Nu hebben wij over hem gespro ken", zeide Nadine vlug, „wat mij be treft, wou ik veel liever wat van je in breker hooren. Was hij groot mooi „Mooi Wel ik kon geen (rek van zijn gelaat zien. Als je denkt, dat zoo iemand binnenkomt met een open, op recht voorkomen, dat iedereen dadelijk kan opnemen, dan heb je het glad mis. Mijn inbreker kwam met een masker voor, dat mij belette de strakke trek ken te zien, die naar mijn overtuiging daaronder verscholen waren. Alles wel beschouwd, behoorde hij niet tot het ailedaagsche type, dat men overal ont moet. Hij maakte een uitzondering op den regel. Hij kwam mij zoo vreemd voor. Vreemd en toch Eensklaps liet zij dien half spotten- den, vroolijken toon varen, dien zij tot nu toe had aangeslagen en wendde zich tot Nadine met een verschrikten blik. Zij boog zich tot haar over, legde haar hand op haar schouder en onder wierp haar aan een langdurig onder zoek. (Wordt vervolgd.)

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 1