SPORT BUITEN LA GEMENGD NIEUWS iXiTsfriiRICHTËN rie raadsleden aan ildoen. it thans een voor- irg. en Weth. om toningin op haar nationaal feest te (sten we ons. De rennen, dat in het teen overeenstem- rorden, zoodat de moest. Nu dat gedaan. Op het we en "spraken :n gemeenteraad, iraken we als le- >sie. We debat- gedaan was en |daan worden en jte ook geen raad elid Holthuijzen |tting te schorsen sse, die als toe- jadering was, te Jeze zaak te doen ms allen bij dit eens tijd om uit [en naar hetgeen ;ggen had. Hier- |at we als raads- terrein moesten [erklaarde, dat in groot misver- lacht ons in ken- pan een vereeni- we nauwelijks bij de gevoerde ■rdoor voor ons lden ook, na den Ihebben, dit been |zetten. Wij wer- eenteraadslid en doen met onze tsten dan nu dat lorloopig comité Ir van de weinig lijn mandaat ter i 'had gesteld en had als feest- bnzer bleek nog ■nezen, maar we (el tot een goed Het werd ons Iwe wisten ook, lruim of minder en. Ons mede- an ook wel op- bgen wezen, nu (t men toch den Koningin niet fen voorbijgaan, leen feest eens Ir noemde geen |iet wisten wat tins oudste lid, |rvoor 200 be- jongste wet- Ihelft doen, we Imnen over het pten wethouder besprekingen |lat we staking dat de stera- hiedelid Kodde dan was dit J Wij zullen nu (aderen en ho- deze zaak Iheele burgerij jionen, dat wij |izer Koningin woningbouw |r Louwers te I adviseur den ten. Wij luis den secretaris, lonze gemeen- lioog gaat en Idvraag te be- Igadering. Wij 1 besef in ons, emeentebelan- |n het goede lezocht. Raadslid. User werd ons Ir de Lacour) |l9. Dat bijna I deugdelijken bndere houd- K E. alleen voor jikaarten be is. op 't dorp nd van 2 tot ilEUWS. Imen het be- iBoldewijn te (tuur der ge luid voor het I het Neder- hotscliap zijn |ners en mej. Vlissingsn. lijn te Breda IA. Laernoes Middelburg Ivvliet. cursus, lelburg ge- pes G. Ste- /linderhoud, (eede, Goes, Goes. D. R. H. B. S. Zoutelande Chr. Gall, IR. H. B. S. |ebaert, St. te Terneu- 7en D den Hollander, Middelburg P C Hubregtse, Middelburg beiden van de R- H B. S te Middelburg. Teruggetrokken 1. In plaats van den heer J. A. de Bruiine te Zierikzee, die wegens ge zondheidsredenen bedankte is tot lid der commissie voor het eind-examen der H B. S. in Zeeland door den Com missaris der Koningin benoemd de heer W. Kosten, directeur der Handelsschool te Middelburg. Zaterdag jl. vergaderde te Goes rie gewestelijke combinatie van afdee- rmgen en correspondentschappen van den Nederlandschen bond. van vak- schoolleeraren onder voorzitterschap van den heer J. D. C. de Vries te Vlis- ^Atle aangesloten vereenigingen wa ren door een of meer leden vertegen woordigd met uitzondering van Hulst en Ter Neuzen. Bij de besprekingen bleek dat alleen in deze plaatsen de leeraren het door den minister aange geven saai ris hadden ontvangen. Bij de anderen was nog achterstand. Op het volle salaris over 1919 wachtte men nog steeds. Besloten werd zich tot de schoolbesturen, den minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen en Kamerleden te richten, om het achter stallige salaris alsnog uitbetaald te krijgen. Verder besprak men nog de rechts positie der vakleeraren en de op han den zijnde reorganisatie van het vak onderwijs in verband met de invoering van de wet op het nijverheidsonderwijs. Men was van meening, dat deze nieuwe wet nadeelig zou zijn voor verschillen de leerkrachten, ondanks verzekerin gen van verschillenden kant van het tegendeel en sprak de meening uit, dat waar de minister voortaan aan alle re gelingen zijn goedkeuring moest hech ten, het eenvoudigste zou zijn de scho len door het rijk te laten overnemen. Tot directeur van de te Hulst te openen R. K. middelbare handelsschool is benoemd de heer F. A. Dielen te Ra- vestein. Gisteren is tijdens een voetbalwed strijd te Middelburg tusschen Middel burg 11 en Z. V. C. uit Zierikzee een der spelers uit Zierikzee uitgegleden en ge vallen, waarbij hij zijn iinkerdijbeer. vermoedelijk gebroken heeft.. Hij werd per rijwielbrancard naar het Gasthuis overgebracht. Zwemmen. De aan het strand te houden zwemwedstrijd is bepaald op Dinsdag 31 Augustus, den verjaardag van FL.M.de Koningin. DE WAPENSTILSTAND AANGENOMEN. De sovjet-regeering heeft het Pool- sche voorstel aangenomen om over een 1 wapenstilstand te onderhandelen en de besprekingen daarover zullen tusschen I de staven der beide legers weldra inge- leid worden. Intussehen heeft het roode legerbevel Ij .gekregen om terug te trekken en volgt dit bevel op. Dit is het goede nieuws dat draadloos H' uit Moskou is ontvangen. Het werd hoog tijd, want nu de Me- j Tmel overschreden was en Tarnopol en Doebno gevallen, begon de tang van het Russische front dicht te knijpen in de .richting van Warschau. Er was blijk- 'baar geen houden meer aan en het zou zeer de vraag zijn geweest, of de geal lieerden in staat geweest zouden zijn ftpm bijtijds krachtdadige hulp te ver- Peenen. Uit alles blijkt, dat het Russische le ger goed is, goed vecht en goed ge heid wordt. Het Poolsche leger was ook {niet slecht, vooral Halter's troepen, die pn Frankrijk hadden gestreden, mochten er wezen maar gebrek aan organisatie, onvoldoende hulpmiddelen en groote bvermoed hebben de Polen in de benar de positie, waarin zij nu zijn gebracht, pij oogsten wat zij gezaaid hebben. De geallieerden overigens ook, door hun Êeheele noodlottige politiek jegens Rus- Band. Reeds meermalen is er op gewe lfeen, dat de buitenlandsehe inmenging in den Russischen burgeroorlog menigen Pus, die in het geheel niet bolsjewis- Btiseh was, aan de zijde der rooden ge bracht heeft, aldus merkt het „Vad." óp", uit nationalistisch gevoel. H.be ondernemingen aan de Moerman- kust, van Koltsjak, Horvath, Denjikin en iioe ze ook allen mogen heeten, zijn jammerlijk mislukt. Alleen Semenof, de Tartaarsche kozak, schijnt zich nog in bibrric te kunnen handhaven met den steun van Japan. Ook Wrangel staat oog op Krim, waarvan hij den nau wer, toegang weet te verdedigen. Den jikin heeft een oogenblik kans gehad, tqei; hij dicht bij Kiëff stond. Toen BMHlden de Polen niet van samenwerking „Tfnen ze begonnen op eigen gele genheid, toen Denjikin verslagen was fiÜ v et restie van ziln leger naar «j®4rim vluchtte, waar hij Wrangel als i-gelastigde overliet en zelf naar L®iden vertrok DE VREDESONDERHANDELINGEN IN 1917. tot n oe ^V'ische correspondent van Lt.meldt, publiceert de „Opinion" het dossier nopens de offici- euse onderhandelingen, in Augustus 1917, te Freiburg in Zwitserland tus schen majoor Arniand voor de Entente en graaf Revertera voor Oóstenrijk- Hongarije gevoerd. Op 7 Augustus 1917 werden de volgende voorwaarden aan Revertera overgebracht Oostenrijk Hongarije zal voortaan een stipte onzij digheid bewaren. Het zal Trentino en Triest aan Italië afstaan oi ten minste van Triest een vrijhaven maken. Aan de Habsburgsche monarchie zal wor den toegevoegd A. Polen, met de grenzen van 1722 B. Beieren C, Sile- zië met de grenzen op het oogenblik, dat het aan Frederik II werd afgestaan. Den volgenden dag verklaarde Rever tera, dat de keizer van Oostenrijk op deze voorwaarden niet wilde deniobili- seeren, maar aan Berlijn die voor waarden zou overbrengen, en alle con sequenties zou treken, als Berlijn daar van niet wilde weten. Revertera meld de De keizer is Frankrijk genegen, de keizerin heeft nog warmer sympathie voor dit land. Hij vroeg, of Frankrijk, in ruil voor Duitsche stukken van den Elzas, Wallonië niet zou aannemen. Toen Armand antwoordde, dat België moest worden hersteld, vroeg Reverte ra met dezelfde dynastie Op 22 Aug. 1917 werden de volgende vredesvoor waarden aan Revertera medegedeeld volkomen vergoeding voor België, ontruiming van de door den vijand be zette gebieden, volkomen schadeloos stelling en teruggave van weggenomen waarden, terugbetaling der door den vijand geheven schattingen, levering van steenkool en hout, waarborgen op den linker Rijnoever, uitlevering van Helgoland, enz. DE TOESTAND IN IERLAND. In de woning van minister Lloyd George is een conferentie gehouden om te beraadslagen over den toestand in ierland. De „Times" zegt, dat de zin snede in de rede van Thomas, die deze Donderdag in het Lagerhuis gehouden heeft, een soort van oplossing aan de hand doet, waarover thans wordt be raadslaagd. Thomas zeide in die rede, dat de regeering bereid was te onder handelen rnet elke secte in Ierland die representatief is, op twee voorwaar den ten eerste dat er geen republiek zou zijn en ten tweede dat Ulster zou worden beschermd. Sedert eenige da gen weet -men in goed ingelichte krin gen te vertellen, zoo zegt de „Times" dat voorstellen, die neerkomen op het verleenen van dominion home rule aan de zuidelijke provincies van Ierland van verschillende zijden aan de regee ring zijn voorgelegd. Volgens deze voorstellen zouden de zuidelijke pro vincies van Ierland vrijheid hebben te kiezen op weike wijze ze bestuurd wil len worden, op voorwaarde, dat zij een onsohendbaar deel van het Britsche rijk blijven en dat de verdediging tegen aanvallen van buiten in handen van de rijksregeering zou blijven. Er zouden geen beperkingen worden gemaakt betreffende de opbrengsten van douanerechten of financiën. Ulster of ten minste zes graafschappen in een streek, die door de regeering van Ier land afgebakend zou worden, zouden vrij zijn om óf een integraal deel te blij ven van het Britsche rijk óf schikkingen te aanvaarden in den geest van die, welke getroffen zouden worden voor de zuidelijke provincies. DE BESCHERMING DER DUITSCHE GRENS. Aan den president der vredesconfe rentie te Parijs is, onder dagteekening van den 21sten Juli, de volgende nota overhandigd Volgens door de Duitsche regeering ontvangen mededeeüngen zijn de sovjet troepen nog slechts enkele dagmarschen van de Oost-Pruisische grens verwij derd. Ten einde de neutraliteit te kunnen handhaven en de grenzen te beveiligen, benevens ter geruststelling der bevol king, weike door de herinnering aan de vroegere Russische invallen nog zeer opgewonden is, schijnt het noodzakelijk om vrijwilligerskorpsen te vormen, wel ke in den uitersten nood ter ondersteu ning van de troepen, belast met de grensbewaking, handelend optreden kunnen. De Duitsche regeering verzoekt den geallieerden regeeringen hiertoe toe stemming te willen geven en hierin niet een vergrijp tegen de te Spa gemaakte afspraken te zien. Tevens verzoekt de Duitsche regee- rmg, met het oog op de handhaving harei neutraliteit en de bescherming barer grenzen, toestemming om door het gebied van Allenstein en Mariën- werder, waar volkstemmingen moeten worden gehouden, troepen naar de be treffende Duitsche landsgrenzen te mo gen zenden. De Duitsche regeering gaat uit van het standpunt, dat zij volgens het vre desverdrag de souvereiniteit over deze gebieden heeft behouden, en zij derhal ve volkenrechterlijk verplicht is doelma tige voorzorgsmaatregelen te treffen tegen eventueeie schending der neutra liteit en der rijksgrenzen. De details zouden in overleg met de intergeallieerde controle-commissie te Berlijn kunnen worden vastgesteld. Volgens een bericht uit Koningsber gen meldt het bureau van den opper- president, dat de maatregelen tot be scherming van Oost-Pruisen in het ge bied, waar de volksstemmingen worden gehouden, bemoeilijkt wordt tengevolge van de bepalingen van de intergeal lieerde commissie. De Rijksweer is be reid en staat klaar, om bij eventueeie incidenten aan de grens in te grijpen. Verdere maatregelen worden genomen. De opper-president van Oost-Prui sen heeft de volgende mededeeling ge daan over den toestand der provincie met betrekking tot de gebeurtenissen aan de grens De bolsjewiki trachten, volgens al de berichten waarover men hier beschikt, tot Warschau door te dringen. Het is niet waarschijnlijk, dat er ook troepen in Oost-Pruisen zullen binnnevallen. De toestemming, om Duitsche troe pen in het plebiscietgebied te laten bin nentrekken, is nog niet verleend. Intus sehen is de veiligheidswacht aldaar met de bewaking van de grens belast. Ook de rijksweer is gereed om op te treden zij is geconcentreerd in de na bijheid van de meest bedreigde punten op de grens. EEN VOLKSSTEMMING Bij de volksstemming in Eupen en Malmedy waren slechts 270 van de 33.726 stemgerechtigden tegen inlijving bij België. De politie te Nijmegen heeft aan gehouden F. H. v. I., boekhouder, die het laatst te Arnhem heeft verblijf ge houden en voordien gedurende twintig jaren in Frankrijk heeft gewoond. Tij dens den oorlog is hij uit dat land ge zet wegens smokkelen. Hij gaf zich hier te lande uit voor Franschman en gaf zich uit voor staalfabrikant uit Parijs. Als zoodanig heeft hij te Amsterdam en 's-Gravenhage menigen goeden slag geslagen, waarom hij dan ook stond gesignaleerd in het „Alg. Politieblad". Zaterdagnnacht hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de R. K. kerk te Voorhout door liet uitbreken van een deurpaneel, nadat de proeven om een Lips-slot uit te boren, geen suc ces hadden gehad. De dieven hebben pogingen gedaan voor het openbreken van het Tabernakel, door afschroeving van de koperen sierplaten, die voor de deuren van het Tabernakel zijn aange bracht. Deze pogingen mislukten, waarna de inbrekers zich met den in houd van een tweetal offerblokken heb ben verwijderd. Vrijdagavond omstreeks halfelf, werd een wandelaar in de Jan Blanken straat te 's-Gravenhage plotseling overvallen door vier kerels en twee vrouwen. Straatroof was hierbij de be doeling. Terwijl de kereld hun slacht offer bij de keel grepen, bewerkten de „dames" zijn gezicht met haarspelden. Op het luidkeels moordgeroep kwamen bewoners van de straat toeschieten, waarop de aanranders hun slachtoffer los lieten en het hazenpad kozen. De aangerande heeft zelf van het voorval aangifte bij de politie gedaan. Slecht vieesch. In ver scheidene gezinnen te Wormer zijn per sonen plotseling ongesteld geworden, hetgeen men toeschrijft aan het gebruik van rundvleesch, afkomstig van een slager te Wormerveer, hetwelk zooals niet bedorven, toch blijkbaar van min derwaardige kwaliteit is geweest. Er zijn reeds 48 personen onge steld geworden. Door de politie wordt een streng onderzoek ingesteld. Uit de kas van de boekhouding van het gemeentelijk levensmiddelenbe- drijf te Utrecht is een bedrag van onge veer 1400 verdwenen. De diefstal is gepleegd in de mid daguren. Het grootste gedeelte van tiet personeel is dan afwezig. De cassière had eenige oogenblikken het kantoor verlaten, doch echter verzuimd de deur if te sluiten. Tot haar schrik bemerkte ze bij haar terugkomst dat ongeveer 1400 gulden aan bankpapier was ver dwenen. Zekere R., bij het kantoor als knecht in dienst, is aangehouden. Een huis aan de Daendelstraat, te 's-Gravenhage, werd aangeboden voor den tijd van 10 jaren, 5 gewone en 5 optie-jaren. De tegenwoordige huurder betaalt 1800. Hij wilde nu het huis overdoen en verlangde daarvoor eenige „schadevergoeding" voor verhuizing e.d. Dies stelde hij voor ƒ2200 huur, dus ƒ400 per jaar meer. Dit zou over 10 jaar ƒ4000 zijn, welke som hij gaar ne ineens zou willen hebben, 't spreekt welhaast vanzelf, dat de heer, wien dit aanbod gedaan werd en die zelf op het oogenblik in Rijswijk woont, daar niet op in ging, hoewel er misschien toch nog wel menschen zijn, die gek genoeg zullen zijn. Als aanprijzing van het huis werd nog gezegd, dat men een ge deelte kon onderverhuren 1 Zaterdagnacht omstreeks 1 uur brak een brand uit aan de papierfa briek te Velzen. De brand beperkte zich tot den transporteur. Deze werd voor een groot deel verwoest. Gerui me tijd zal noodig zijn om deze te re- pareeren. De brand werd door eigen personeel met eigen materiaal ge- bluscht. De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. Het bedrijf ondervindt geen stagnatie. Zaterdagnacht ongeveer half-drie trachtten drie inbrekers hun slag te slaan in het emaillepakhuis van P. van Oosten, in de le Keucheniusstraat te Amsterdam. Een hunner zou juist het tuimelraam inklimmen, toen de heeren op heeterdaad betrapt werden door twee agenten, die er in slaagden twee der inbrekers te pakken te krijgen, de derde vluchtte, maar werd gegrepen door een particulieren nachtwacht uit de Nassaustraat. Bij het zwemmen in den Rijn on der de gemeente Heteren is verdronken de heer de Meyerse uit Ede, De heer de Meyerse was een goed zwemmer. Ondanks ijverig dreggen heeft men zijn lijk nog niet kunnen vinden. Ser geant J. S. van 't !3e reg. inf. te Roer mond, is bij het zwemmen in den Heel- der Peel verdronken. Te Norger- vaart (Dr.) is een zes-jarig meisje on der een wagen geraakt en gedood. Te Nieuwer-Amstel werd een wielrijder aangereden door een auto. In bewuste- loozen toestand werd hij per auto naar zijne woning te Amsterdam vervoerd, waar hij na enkele uren overleed. ln de Adelaarstraat te Utrecht is de heer Verburgt, rentmeester-archivaris van den heer Onnes van Nevenrode te Breukelen, met zijn motorfiets tegen een tramwagen gereden. Hij werd hoogst ernstig gekwetst. Op de lijn ZwolleDeventer is een wegwerker door een trein overreden en gedood. Hij iaat een weduwe met 4 kinderen achter. De moderne blauw baard. De rechter van instructie in de zaak Landru verdiept zich nog steeds in de aanteekeningen, welke de beklaagde in zijn zakboekje heeft ge maakt. Zoo ontdekte hij, na de geheim zinnige teekens te hebben ontcijferd dat Landru en zijn zoon Maurice den 20sten Januari 1916 te zamen naar een huis in de Rue Rodier, waar mevrouw Collomb woonde, een der verdwenen vrouwen, gegaan was. Landru had een rekening voor het wasschen van linnen goed, groot drie francs, betaald, welke door de verdwenene onbetaald was achtergelaten. Tevens had hij den por tier 5 francs gegeven, met het verzoek hem de correspondentie van mevr. Col lomb ter hand te stellen. Rechter Bonin maakte Maurice Lan dru er op attent dat hij klaarblijkelijk op de hoogte was van de praktijken van zijn vader. Maurice antwoordde ,,U vergist U, meneer, ik ben buiten gebleven en toen ik mijn vader later vroeg, wat hij had gedaan antwoordde hij „Dat zijn fa miliezaken,-waarmee kinderen niet te maken hebben. Wanneer men je vraagt, wat je vader heeft gedaan, dan moet je zeggen, dat je er niets van weet." Na tuurlijk kon ik er toen niet verder op aandringen, besloot Maurice „beschei den". In dezen tijd van toenemende cri minaliteit verdient een geval, waarin iemand blijk geeft dat zijn betrouw baarheid tegen een groote verleiding bestand is, zeker vermelding. Doordat een nachtwaker onvatbaar bleek voor omkooperij, is dezer dagen te Berlijn een inillioenen-diefsta! mislukt. Vier in brekers hadden ni. vriendschap gezocht met een nachtwaker, die dienst pleegt te doen in een groote pelterijenzaak. Zij boden hem 20.000 mark als hij hen in het magazijn liet inbreken. Hij ging in schijn op het plan in, maar waarschuw de de politie, die twee rechercheurs zond, welke zich met twee employé's der firma in het magazijn verbotgen, Kort na middernacht verschenen de 4 dieven, die eerst uit het hokje van den nachtwacht de sleutels van het maga zijn gehaald hadden. Onder de deskun dige leiding van een hunner, die zelf bontwerker geweest was, hadden de vier mannen weldra de beste vellen en bontwerken bij elkaar gepakt. Toen zij zich daarmede echter uit de voeten wil den maken, kwam plotseling de politie te voorschijn. Op sommatie „handen op 1" antwoordden de inbrekers met schoten, waarop ook de rechercheurs van hun wapens gebruik maakten. Na een geregeld vuurgevecht werden de in brekers gearresteerd. Gedurende betoogingen tegen de duurte te Mainz, zijn talrijke winkels geplunderd. De politie moest daarbij van haar wapenen gebruik maken. Ne gen politieagenten en zes betoogers werden gewond, terwijl dertig personen gearresteerd werden. De Fransche troepen moesten tus- schenbeide komen, om de orde te her stellen. Een voorbeeld van een spoedige arrestatie heeft zich te Anteuil voor gedaan daar heeft de politie een moordenaar aangehouden nog vóórdat zij iets van den door hem gepleegden moord afwist. Twee agenten kregen nl. achterdocht door het verdachte uit zien van een jongen man, die 's nachts om half twee vreedzaam langs deSeine wandelde. Zij vroegen zijn papieren te zien en betastten hem om te onderzoe ken of hij ook wapenen bij zich droeg. Zij vonden foen een revolver, waaruit blijkbaar kort te voren een schot gelost was. Dit gaf aanleiding tot de arresta tie van den jongen man, die bij een onderzoek op het politiebureau bloed aan zijn kleederen, aan een partijtje ci- garetten en aan enkele bankbiljetten, die hij in den zak had bleek te hebben. Drie uren daarna vond een lantaarn opsteker, toen hij de lampen uitdraai de, in een verlaten straat een stilstaan de taxi-auto, waarvan de motor nog liep, de lampen brandden en een por tier openstond. De chauffeur scheen te zitten slapen, maar bleek bij nadere be schouwing dood te zijn. Het onderzoek heeft aan het licht ge bracht, dat de chauffeur door een re volverkogel gedood was de moorde naar bekende met cynische onverschil ligheid zijn daad. Hij had de auto laten stoppen, was eruit gesprongen en had den chauffeur een kogel door het hoofd gejaagd. Daarna was hij naar de Seine gegaan om zich te wasschen en het bloed van zijn kleederen te verwijderen, maar zijn arrestatie had alles in de war gestuurd. Te Londen is dezer dagen een wedstrijd gehouden, om uit te maken, welke dame den volmaaksten voet be zat, dat wil zeggen, een voet, die het naast voldeed aan tevoren gestelde eischen, betreffende onberispelijkheid van vorm. Vastgesteld werd tevoren, dat de voet van een vrouw niet nood zakelijkerwijze kiein behoeft te zijn, om mooi genoemd te worden. De ideale vrouwenvoet moest voldoen aan de vol gende afmetingen hoogte van de wreef 2114 c.M. hoogte gemeten rond de holte van den voet 197u c.M.bai van den voet 19% c.M. De winster van den eersten prijs (voor een waarde van 10 pond sterling aan schoeisel) was een steno-typiste. Van de ongeveer honderd mededing sters verschilde haar voet het minst met de opgegeven maten. De gelukkige jongedame draagt schoenen no. 6 (En- gelsch), De tweede prijswinster ont ging de eerste prijs, doordat haar wreef precies c.M. te hoog was. De hon derd mededingsters bezaten voeten van alle afmetingen, wisselend van 13 (kin dermaat) tot 8 (damesmaat). Het luchtschip R. 80, gebouwd door Vickers Limited, heeft te Barrow de eerste proefvlucht gedaan. Zonder de minste moeilijkheden kwam het schip naar beneden. Een van de voornaamste doeleinden tegenwoordig in de luchtschip-con structie is de gemiddelde kruisingssnel heid te verhoogen en daarom is het interessant te weten, dat de nieuwe R. 80 op zijn minst genomen 8 K.M. per uur vlugger is dan de R. 34, welk schip den dubbelen tocht over den Atlanti- schen Oceaan volbracht heeft. De R. 34, gedreven door 5 motoren, kan 1250 P.K. ontwikkelen en bereikt als gemiddelde kruisingssnelheid 72 K.M. per uur. De R. 80, met 4 motoren, kan 960 P.K. ontwikkelen en heeft een gemiddelde snelheid van ongeveer 80 K.M. per uur, terwijl de maximum snel heid 88 K.M. per uur bedraagt. De R. 80 evenwel is belangrijk kleiner dan de R. 34, daar de laatste 2.000.000 kub. voet gas kon inhouden terwijl de R. 80 slechts '11 capaciteit heeft van 1.250.000 kub. voet en meer dan 100 voet korter is, zoodat dit schip vele belangrijke verbeteringen vertoont. De bedoeling is niet geweest een zeer groot luchtschip te maken, maar een schip, dat technisch belangrijk beter was, dan de vorige. Woensdag hebben de Marconisten te Saint Johns (Newfoundland) het station te Chelmsford in Engeland op een afstand van 32.000 kilometers lioo- ren spreken. De stem van kapitein Round, hoofd van het station werd her kend. Men verstond zekere woorden maar geen heele zinnen. De „Imperator" zegt seinen te heb ben opgevangen van liet station te Saint-Johns op 9000 K.M. ten Westen van Bishop's Rock (Engeland). De luitenant ter zee 2e klasse L. F. Klaassen, dienende aan boord van de „Schorpioen" alhier, wordt 31 Juli ge steld ter beschikking en is bestemd om den 11 September per stoomschip „Ka- wi" van den Rotterdamschen Lloyd naar Oost-Indië te vertrekken. DE ACTIE VAN HET SPOORWEG PERSONEEL. Gisteren werd te Utrecht een druk bezochte vergadering gehouden vanwe ge de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel. Nadat de heer Van Hinte te Amster dam, lid van het hoofdbestuur, het woord had gevoerd, werd de volgende resolutie toegebracht Het in de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel geor ganiseerde locomotiefpersoneel (vak groep II), in de buitengewone alge- meene vergadering op 25 Juli 1920 te Utrecht bijeen, ter behandeling van de wijzigingen, welke in den laatsten tijd in den aard en de lengte zijner diensten zijn aangebracht, zonder dat hierover overleg heeft plaats gehad met de vak- vereeniging, waarin bijna 3000 belang hebbenden zijn georganiseerd en waar door ten eerste tot het in werking ire- den van de zomerdienstregeling van het jaar 1921 voor een aantal locomotief depots is toegestaan den in de nieuwe dienst- en rusttijdenvoorschriften vast- gestelden maximum diensttijd van 102 uren in twee achtereenvolgende weken met 18 uren te overschrijden, weike meerdere diensturen wel is waar zullen worden vergoed, terwijl de meerdere diensturen als gevolg van vertraging op andere depots boven 102 uren in 2 achtereenvolgende etmalen niet worden vergoed ten tweede de rusttijd, welke buiten de standplaats tusschen twee diensten wordt genoten, in minimum met drie uren is verkort en op 9 uren is gesteld, ondanks de toezegging van den minis ter van waterstaat tijdens de Tweede Kamerzitting op 25 Juni jl., dat de ont heffingen van de nieuwe dienst- en

Vlissingse Courant | 1920 | | pagina 7